UIT HET VATICAAN. DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND WEEK-END SPORT. LIED VAN DEZEN TIJD, Door Prof. ANDREAS RASETSCHNIG (Rome) 5 December 1928. Nadat wc enkele dagen slecht weer hebben gehad, staat thans de zon weer als een koper-blinkende schijf in de diep blau we lucht. Over Holland schrijft men als een land van mist en mest, maar hier zet de zuiderzon alles in warmen gloed, 't Is heerlijk hier in het zonnige Italië! In heb Vaticaan is het zenuwachtig-druk Deze dagen had de plechtige audiëntie plaats, waarin de nieuwe Engelsche gevol machtigde minister bij den H. Stoel, Sir Henry Getby Chiltons, met het gebruike lijke ceremonieel aan Z. H. den Paus zijn geloofsbrieven aanbood. Do nieuwe minis ter werd door den Secretaris van het ce remonieel, Mgr. Nardono, naar de kleine troonzaal geleid, waar de H. Vader op den troon had plaats genomen. De minis ter hield een toespraak, die door den Paus werd beantwoord, waarbij de H .Vader de beste wenschen uitsprak voor het spoedig herstel van den Engêlschen Koning. Daar na werd do minister in particuliere audiën tie ontvangen. Na de Pauselijke audiëntie, had de mi nister een onderhoud met Kard. Gasparri, die in den namiddag bij den gezant een contra-visite ging maken. Volgens get- woonte heeft de nieuwe minister ook een bezoek gebracht aan don Doken van het H. College, Kardinaal Vannutelli. De nieuwe minister heeft reeds een 20-jarige diplomatieke loopbaan achter don rug. Hij begon als secretaris van do legatie in Ko penhagen, was verder in Brussel en Den Haag werkzaam, later als zaakgelastigde in Rio de Janeiro en tot voor kort geleden als gevolmachtigd minister in de Vereenig- de Staten. De Republiek van Bolivia heeft haar vertegenwoordiging bij den H. Stoel van legatie verheven tot gezantschap. De be noeming van den nieuwen gezant heeft echter nog niet plaats gehad. Intusschen zal Zijn Excellentie Cortadellas deze be trekking waarnemen. Deze is thans als ge volmachtigd minister naar Bome gekomen en heeft zijn geloofsbrieven aan den kar dinaal-secretaris overhandigd. Hier in Rome begrijpt'men niet dat sommige menschon maar niet willen in zien, dat het Vaticaan meer is dan een diplomatieke luisterpost. Wie geregeld onze brieven leest, zal toch tot de over tuiging moeten komen, dat ongeveer alle groote mogendheden in Rome hun diplo- matieken vertegenwoordiger hebben, om dat ze weten, dat het een groot belang is voor hun land en hun koloniën, waar zoo vele onderdanen van den H. Vader wonen in geregeld contact te staan met het Vati caan, dat over heel de wereld haar diep- gaanden invloed uitstrekt. Holland, dat als- koloniale mogendheid toch een beteekenisvollo plaats inneemt, moest willen medewerken met de missio narissen, de pioniers der beschaving, ook in Nederlandsch Oost-Indië. Met heel veel plechtigheid is hier inde Eeuwige Stad het gouden priesterfeest ge vierd van Z. Em. kardinaal Bisleti, door de studenten van de verschillende Uni versiteiten en Colleges van Rome. Deze kardinaal immers, is als Prefect van de Congregatie der Seminaries en Universi teiten, de zoogenaamde overste van do duizenden studenten, die hier ter vol tooiing van hun studiën vertoeven. Onder voorzitterschap van Mgr. Zonghi President van het Collego der adellijke geestelijken, had zich een comité gevormd, waarvan alle Rectoren en Oversten van Seminaries ^n Universiteiten lid waren, om dit feest voor te bereiden. In de kerk van den H. Ignatius, die dicht bij de Gregoriaansche Universiteit gelegen is, droeg de jubilaris kardinaal Bisleti een Pontificale H. Mis op, geassisteerd door Mgr. Cacia Dominioni en Mgr. Carinci. De Aartsbisschop van Turijn, Z.Em. kardinaal Gamba assisteerde in het koor. Na de H. Mis werd het Te Deum gezongen en werd de zegen met het Allerheiligste gegeven. Tijdens de eenvoudige plechtigheid wer den door de verschillende Scholact Canto rum onder leiding van Mgr. Casimiri klas sieke gezangen uitgevoerd. Behalve het uitvoerend comité waren mede tegenwoordig Dr. Gemelli, Rector van de Universiteit van Milaan en talrij ke bisschoppen en Prelaten. In den namid dag had in de groote aula van de Pause lijke Hoogere muziekschool een grootsche huldiging plaats waarbij talrijke kerkelijke hoogwaardigheidsbeklecders aanwezig wa ren. Wij zagen o.a. de generaal der Bene dictijnen, talrijke diplomaten, rectoren van Universiteiten en vele vrienden en ver eerders van den jubilaris. Na een muzikale ouverture hield Dr. Cordovani, Rector van het Collegio An- gelico de officieele huldigingsrede. Verder voerden nog het woord de bekende DrT Gianfranceschi en vele vertegenwoordi gers van buitenlandsche Universiteiten. Mgr. Zanghi deelde mede dat er een som van 100.000 Lire bijeengebracht was voor een studiebeurs waarover Kardinaal Bis leti kon beschikken en welko beurs ook den naam van den jubilaris zal dragon. Kardinaal Bisleti was zichtbaar ont roerd en dankte op de eerste plaats den Algoede God en de H. Maagd Maria, als mede al diegenen die op ëenigerlei wijze hadden meegewerkt om deze dag voor hem tot een onvergetelijke te maken. De kardinaal verklaarde dat hij de stu diebeurs aan den H. Vader zou overdra gen opdat Z. H. daarover zou kunnen be schikken. Onder de audiënties die dezer dagen verleend, werden is die van Mgr. Heylen, Bisschop van Namen wel de meest go- wichtige. Deze reizende prelaat heeft voor een verblijf van acht dagen zijn intrek ge nomen in de Procure der Norbertijnen om den H. Vader een gedetailloerd verslag uit te brengen over het Eucharistisch Congres van Sydney, en om eenige gewichtige kerkelijke aangelegenheden in de verschil lende Pauselijke departementen te regelen. In sommige bladen wordt beweerd dat zij absoluut zeker weten dat Z. H. de Paus in het a.s. Consistorie geen enkele nieuwe kardinaal zal benoemen. Daar de kardinaalsbenoemingen persoonlijk aan den H. Vader zijn voorbehouden kan na tuurlijk niemand iets zekers weten en al deze berichten berusten dan ook op sen- sationeele veronderstellingen. In een der ontelbaar vele localen van het Vaticaan heeft verleden week des nachts een instorting plaats gehad van het dak van de kazerne, terwijl enkelo uren later in een aangrenzend lokaal de zoldering is ingevallen. Gelukkig waren deze localiteiten niet meer bewoond en diende deze ruimte voor bergplaats, zoo dat er geen ongelukken te betreuren zijn. Het Vaticaan is zooals ieder die er ooit geweest is reeds aanstonds opgemerkt heeft, niet een gebouw dat naar een plan is uitgebouwd doch het is een enorm com plex van gebouwen die in verschillende tijdperken zijn aangebouwd en weer uitge breid. Volgens architect Manrucci moet de oorzaak gezocht worden in het instor ten van een gewelf van een der sous-ter rains van het groote paleis van Sixtus V. Na&r het schijnt zijn allo gebouwen uit dit tijdperk, dus ook hot hoofdgebouw van het Vaticaan, in groote haast opgebouwd; de gewelven hadden hun last reeds drie on een halve eeuw gedragen en de in specteur der Pauselijke Paleizen had dan ook reeds gezorgd dat er een flinken gemetselden kolom tot steun onder deze gewelven gebouwd was waardoor voorze ker een groote uitbreiding der instorting is voorkomen. Ingenieur Manrucci heeft thans een nauwkeurig onderzoek ingesteld over de fundamenten en deze in goeden staat bevonden. Dit neemt echter niet weg, dat alles zeer nauwkeurig nagezien en hersteld zal worden. Het ingestorte lokaal ligt, wanneer men op het Sint Pieterplein vóór het Vaticaan staat tegen de achterzijde van het hoofd gebouw waarin de pauselijke vertrokken zijn. Vroeger waren hier de soldaten der Palatijnsche wacht ondergebracht en daar om heet het thans nog Quartiere delia Guardia Palatina. Sinds lang echter wa ren deze vertrekken niet meer bewoond en hetgeen in deze zaal was opgeborgen had ook geen bijzondere waarde. De vertrek ken w-aren grootendeels ledig, zoodat de materieele schade zeer gering is terwijl er geen kunstschatten zijn verloren gegaan. Op het oogenblik is men bezig de noodige herstellingen aan te brengen; voor het groote paleis dreigt geen gevdar. Natuurlijk werd terstond onderzocht of er nog verder gevaar voor instorting in de nabijgelegen zalen bestond, doch men heeft geconstateerd dat. alles rondom hecht en sterk is, zoodat het ongeval dus be perkt blijft tot de oude zalen van de Pa latijnsche wacht. De koning ziek. Heel Londen loopt het ware op z'n teenen en de stem ming is er net als het weer in deze dagen, mistig en druilerig. De koning is ziek. Den ganschen dag tot laat in den nacht staalt er een kleine menigte voor de hek ken van Buckingham Palace te wachten op de laatste berichten omtrent ;s konings toestand. De koning is populair, al is zijn invloed op de staatszaken vrij gering. Victoria en Eduard VII mogen nog getracht hebben beslissenden invloed uit te oefenen: van den huiden koning heeft men den indruk, dat hij van begin af aan stelselmatig bij de beperktheid van zijn positief aandeel in 's lands bewind berust heeft en dat nog nooit een Britsch vorst zoo zeer het mid den van het sociale leven van zijn volk heeft trachten te zijn als hij. Misschien nu is dat wel een der redenen, waarom George zoo populair geworden is. Ook wanneer hij zoowel gedurende als na den oorlog veel meer invloed geoefend mocht hebben, dan van buiten af, dat wil zeggen voor de me nigte te beoordeelen is, George is er in geslaagd te doen gelooven, dat hij niet re- geeren, maar het deelnemen aan het open bare leven van zijn volk als zijn eerste ~in voornaamste functie beschouwt en door dat geloof is het beeld, dat hij in Groot-Brit- tanje opgewekt heeft bepaald. Maar niet alleen hieraan dankt de Ko ning zijn populariteit. Ook aan zijn uiter lijke verschijning, die is eenvoudig en zon der alle vertoon. En dit streven naar een voud bezielt het gehcele koninklijke gezin, dat bovendien zeer duidelijk waarneem baar een gezin is. Voegt men daarbij, dat reeds twee van 's Konings kinderen niet met vreemde prinsen, maar met inheem- sehe adelspruiten getrouwd zijn, dan heeft men, dunkt mij, zoo ongeveer de elemen ten bij elkaar, waaruit, wat de groote mas sa des volks betreft, George's populariteit opgebouwd is, en kan men zich voorstel len hoe het komt, dgt zijn gevaarlijke ziek te, de vrees dat zijn dood aanstaande zou zijn, in Groot-Brittanje een ontroering wekt, die op een werkelijke genegenheid voor 's Konings persoonlijkheid wijst. De aarde beefde. Een tweede min of meer schokkend feit, dat deze week de aandacht heeft bezig gehouden, is de aardbeving in Chili. Volgens de laatste telegrammen bedraagt het aantal dooden over het geheel ongeveer 250. De steden Talca en Santa Cruz zijn vooral zwaar ge teisterd. Tal van bruggen zijn vernield, vele wegen zijn onbegaanbaar geworden. Het arbeiderskamp van de Teniente- mijn, die toebehoort aan een Amerikaan- sche kopermaatschappij is door een over strooming het gevolg van het bezwij ken van een waterreservoir bezocht. Do watermassa's kwamen het dal afdonderen, en vernielden al wat zij aan bruggen en woningen op bun weg vonden. Het aantal dooden in dit deel alleen wordt op 50 ge raamd. Wanneer wij pas eenige angstige dagen wegens storm en hoog water achter den rug hebben, kan het geen kwaad te beden ken, dat ons lage landje ten minste d&t voordeel heeft, dat er niet spoedig oen aardbevingsramp te vreozen is. Soveringbeslist. Temidden van alle mogelijke ongelukken en narigheden, velke wij telkens genoodzaakt zijn te ver melden, mogen wij een enkelen keer ook eens goed nieuws brengen. Als een Sintor- klaas-surprise kwam in 't begin van de' week het bericht, dat hot metaalconflict in Duitschland eindelijk was opgelost. Beide partijen hebben do reddendo hand, welke hun was toegestoken door de rijlcs- regeering, gevat en zij zouden de arbitrale uitspraak, door minister Severing te vel len, onvoorwaardelijk aanvaarden. In af wachting van die uitspraak zijn de be drijven weer in werking gesteld. Voorloopig hebben de werkgevers een* voordeeltje behaald. Zij waren het immers, die opkwamen tegen het gevolgde systeem bij de bindend verklaarde vroegere arbi trale uitspraak. De arbeiders en vooral de sociaal-democraten daarentegen hielden vast aan deze uitspraak en ontkenden, dat deze onwettig ot stand was gekomen. Door het aanvaarden van een nieuwen ar biter is evenwel de oude arbitrale uit spraak als zoodanig gedésauvoueerd, zoo dat do werkgevers het in dit opzicht al thans gewonnen hebben. Het was dan ook niet makkelijk om de sociaal-democraten er toe te krijgen om den nieuwen arbiter te erkennen. Maar.... Severing is zelf sociaal-democraat en hem konden zij moei lijk verloochenen! De uitspraak is nog niet gevallen. Wordt volgende week verwacht. Italiaanse he boosheid. Min der goed nieuws is weer tc melden uit Ita lië. De stemming jegens Frankrijk, welke toch al niet uitmunt door overdreven har telijkheid, is er de laatste dagen niet bo ter op geworden. De Italianen zijn gewel dig boos geworden om de uitspraak van de jury te Parijs, waarbij de moordenaar van den Italiaansehen vice-consul Nar- dini schuldig is verklaard aan mishande ling zonder doodelijlcen afloop, zoodat do rechter hem slechts kou .veroordeelen tot twee jaren gevangenisstrafwaarvan hij in voorloopige hechtenis al bijna een jaar heeft geboet. Er zijn gróote betoogingen op touw ge zet en de kranten hebben hun verontwaar diging jegens Frankrijk niet onder stoo- len of banken gestoken. Eu Mussolini in eigen persoon hoeft gezegd, dat -hij zich die verontwaardiging best kon indenken. Toch moet men aan de Fransche regee ring niet al te zeor verwijten, wat de Pa- rij sche Jury doet, want deze heeft den laatsten tijd wel meer gekke dingen uit gehaald. Wanneer u iemand vermoorden wilt, moet u het in Parijs doen, dan wordt u vast en zeker vrijgesproken. Bij dit clemente vonnis heeft de minis ter-president Poincaro nog een redevoering gevoegd, waarin hij met betrekking tot de Fransche mandaatgebieden in Syrië zei- de, dat. Frankrijk ze houden moest, daar er „een mogendheid met imperialistische nei gingen" klaar staat om ze over te nemen. Dat is natuurlijk Italië, die imperialis tische mogendheid. Waar is het wel, maar je mag dat zoo maar niet zeggen! De ver ontwaardiging is weer groot. Wat de ministers zeggen. Toch ziet de Fransche minister van bui tenlandsche zaken Briand den toestand niet zoo somber in. Briand heeft n.l. van de gelegenheid, hem door de behandeling van zijn begrooting in de Kamer geboden, gebruik gemaakt, om in oen groote rede zijn buitenlandsch beleid nog weer eens toe te lichten. Hij sprak ditmaal met groo te welwillendheid en goedmoedigheid zoo wel over Duitschland, als over Italië, en toonde zich zeer optimistisch gestemd over de mogelijkheden van de vestiging van oen duurzamen vrede. Zeer ingenomen was hen met de rede van Stresemann die anders in de Pa- rijsche pers nog al critiek vond wijl deze nog weer eens had bevestigd, dat voor Duitschland do politiek van Locarno bleef gelden. En Briand bleef eveneens vertrouwen op dit verdrag, dat Frankrijk nauwgezet eerbiedigde. Dit laatste spreekt natuurlijk vanzelf.... maar ten aanzien van de gevolgen, die de sluiting van dit verdrag zou moeten, hebben, zijn de ver schillende partijen het nog geenszins eons. Met neme is Frankrijk het niet oens met Stresemann wanneer deze als gevolg van de Locarno-politiek noemt de onmid dellijke ontruiming van het Rijnland, waar op Duitschland recht heeft omdat het zijn herstelverplichtingen nakomt. 4 i Een nieuwe president. Intus- schen heeft Oostenrijk een nieuwen bonds president gekregen in den persoon van Miklas, voorzitter van den nationalen raad. Wie er in Oostenrijk president is, doet er niet veel toe, want in de Europeesche politiek speelt de aan alle kanten gesnoei de helft van de vroegere Donau-monarchie slechts een bescheiden viool; wat niet wegneemt dat de kwestie van Oostenrijk's aansluiting bij Duitschland een van de be langrijkste problemen van de internatio nale poliiek blijft waarmee op een gegeven oogenblik de Europeesche vrede gemoeid zou kunnen zijn. Miklas is een paedagoog van naam en leider van eenige katholieke vereenigingen. DICHTERESSEN EN DICHTERS. Zaterdag 8 December. Er is wat meer plaatsruimte noodig dan waarover mijn beneden-buurman Troubadour be schikt, om de uitslag mee te kunnen dee- len van den dichtwedstrijd, die verleden week in de afdeeling hieronder werd uit geschreven. Daarom heb ik mij natuurlijk gehaast te voldoen aan het verzoek van mijn dich terlijken collega om dezen keer mijn week-end eens beschikbaar te stellen voor den uitslag van dezen dichtwedstrijd. Veronderstel nu een oogenblik, dat ik niet Daniël ben maar Troubadour, ga dan gezellig zitten, steek een peuk op en van wal. Ja, dat slaat ook op de dames, sinds deze meer sigaretten rooken dan do heeren. Op de oproep van Troubadour zijn er aanstonds een aantal dichters op gestaan, die hun krachten eens aan de edele dichtkunst wilden wijden. Eigenaar dig is het echter, dat het eigenlijk geen dichters waren, maar bijna allen dichte ressen, die zoo vriendelijk zijn geweest in versvorm den dichter van haar belangstel ling en medeleven doen blijken. Echt ge zellig waren die versjes en al is er dan ook niet een bij, dat voor ptiblicatie in aanmerking kan komen, toch stellen wij de bedoeling van het geschrevene en de waardeerende inhoud van vele verzen ten zeerste op prijs. En was er een het product van een der weinige mannelijke inzenders die zich blijkbaar had ver gist en die mij een versje zond, dat blijk baar was bestemd voor zijn aangebedene, zoodat het mij vergund werd een blik te slaan in het diepste zijns harten. Een ander zond een versje, dat mij op niet onaardige wijze huldigde als jubilaris bij gelegenheid van mijn 500ste vers ook een jubilé en die in dien gee3t een versie vervaardigde, dat precies uit vijf honderd letters bestond. Anderen spraken er hun verwondering en verbazing over uit dat ik maar steeds nieuwe onderwer pen wist te vinden voor mijn poëtischè producten. Routine, juffrouw, niets dan routine! Uitkijken en dagen tellen; af wachten en theedrinken, dan komen de onderwerpen vanzelf op je afgewaaid! Andere zijn er, die zich in hun poëtische ontboezemingen aankondigen als jongeda mes en die maar even mijn heele doop ceel lichten, daarbij als bronnen nemend, de geschriften die van mijne hand hier verschenen. Dat is nu het nadeel als je schrijver bent, dan gebruiken ze je eigen wapenen tegen je, zonder dat je er iets aan kunt doen. Een dier jongedames vroeg of het prachtcadeau ook een kus zou kunnen zijn, waar bij zij hoopte den eersten prijs te zullen ontvangen Hierop kan ik natuurlijk niet ingaan, omdat ik, zooals U weet, in 't bezit van een lieftallige ega ben. Een was er en die zal den prijs ont vangen, die het altruïstische plan op vatte om aan Troubadour een geschenk te geven, inplaats dat deze na al die versjes gemaakt te hebben nog een pracht-cadeau toegaf. Hiermede kan ik natuurlijk niet anders dan instemmen. Dit versje was èn naar vorm èn naar inhoud nog het beste, hoe wel het ook niet voor publicatie geschikt bleek. De vele gedichten, die binnenkwamen en van waardeering getuigden nopen Troubadour tenslotte zijn belofte eenigs- zins te wijzigen. In plaats dat hij iederen inzender een versje terugzendt, doet hij dit nu in de krant met onderstaand versje, da-ar de gedane belofte in verband met het aantal inzendingen een onmoge lijkheid zou zijn. Lieve Lezeressen Waarde Lezenaars, Bij Uw aller verzen Was nogal wat raars. Toch, met Uw gedichten Was ik in mijn sas, Daar ik in die verzen Veel waardeering las En al was de vorm dan Meestal scheef en krom D'inhoud apprecieer ik, En daar gaat het om. 'k Hoop dat ik nog heel lang Voor U rijmen mag Geef mij als belooning, Stilletjes een lach. Dat was van Uw verzen D'inhoud en do klank Daarvoor dichteressen En ook dichters dank! DANIËL B. K. FEDERATIE. Overzicht. Het weer in de afgeloopen week is er niet naar geweest, om de verwachting te uiten, dat er a. s. Zondag veel zal worden gespeeld. Dat zou jammer zijn, omdat wc dan verstoken zouden blijven van de ge bruikelijke Sinterklaas-surprises, die, eigenaardig genoeg, ook op 't voetbalveld vee".al met kwistige hand worden uitge deeld. Aangezien do natte moesson, die we op het oogenblik doormaken, erg doet vrcezen, dat vele velden in niet al te beste conditie verkeeren, wille we ons overzicht tot de voornaamste dingen beperken. Na den verloren thuiswedstrijd moet Lisse morgen weer uit, nu naar Den Haag om Lenig en Snel te bekampen. Wanneer we de plaats van de Lissenaren op de ranglijst bezien, dan komen we tot de conclusie, dat dit seizoen toch niet zoo gunstig verloopt als we aanvankelijk ge dacht hadden. Lisse toch neemt met de zesde plaats uit negen maar een heel be scheiden positie in. Een oorzaak daarvoor is zoo maar niet aanstonds te noemen, doch als we zien, hoe er jjaast één over winning niet minder dan drie gelijke spe len staan, dan is daaruit toch wel af to leiden, dat het krachtsverschil met de te genstanders niet zoo heel groot is te noe men. Een weinig meer doorzettingsvermo gen zou al heel spoedig een geheel ander j resultaat kunnen geven. We mogen ge rust aannemen, dat de tegenpartij vaD Lisse op morgen heusch niet sterker zal zijn, maar toch zullen de Lissenaren zich geheel moeten geven; willen zij beide pun- 1 ten meer naar huis nemen. Voor de Tweede klasse H heeft S. J. O. morgen, na de tweo opeenvolgende over winningen, een vrijen dag, doch Leidon zoowel als Teylingen moeten uitwedstrij den spelen. De Leidenaars gaan naar E. D. O. H., dat jl. Zondag een fiksche neder laag in Noordwijk opliep. Dat mogo voor de Leidenaars allerminst een reden zijn. om de zaken te kalm op te pakken, want we hebben meermalen gezien, dat na zoo'n nederlaag geheel onverwacht een overwin ning volgde. Zoover mogen de Leidenaars het niet laten komen, want er is nog slechts 1 punt verloren, zoodat er nog een kans op de eerste plaats is. De Sassenheimers moeten naar Rotter dam, waar zij do gasten van de Duiven zullen zijn, die hun eenigsten tot nu toe gespeelden wedstrijd met niet minder dan 11 hebben verloren. Met wat goeden wil kunnen de punten dus wel mee naar huis! Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. B. V. C.Union; KolpingHees. Overgangsklasse B. R. K. A. V.Wilskracht. Overgangsklasse C. G. D. A.Graaf Wiilem; V. V. Z.—H. B. C.; L. en SnelLisse; D. H. L.Excel sior. Tweede klasse H. EdohLeidon; DuivenTeijlingen; Gr. Willem II—D. O. N. K. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht Na den schralen oogst van vorigen Zon dag zouden we gaarne zien, dat er morgen meer te verslaan viel ,doch zooals we hier boven reeds zeiden zullen we niet te veel van de terreinen mogen verwachten, voor al niet waar de velden zich in do klei be vinden. De eerste klasse vraagt voor heden geen bespreking, wijl Blauw Zwart een vrijen Zondag heeft, terwijl voor de tweede klas se voor ons slechts de ontmoeting V. V. L. P. F. C. van belang is. De Voorschoten- sche club heeft vorige week goed werk ver richt door een flinke overwinning op een lastigen tegenstander te behalen. Mogelijk geeft zulks moed ook voor de komende wedstrijden en Avaar er morgen thuis ge speeld wordt, willen we verwachten, dat de animo voor deze ontmoeting zeer groot zal wezen. Nu is P. F. C. echter eveneens een niet te onderschatten tegenstander, zoodat de spelers zich danig zullen moeten inspannen, om een behoorlijk resultaat te behalen. Voor de derde klasse D krijgt S. J. C. III bezoek van het derde elftal van Sant poort, terwijl de reserves \ran Teijlingen een bezoek gaan brengen bij B. S. M. Wat EEN NIEUWE AANSLAG. Gedachten van een vrijgezel. Vaders van een aantal kind'ren Gij belaagt mijn vrijheid wel, Maar gij kunt toch nijt verhind'ren, Dat ik leef als vrijgezel. Och, ik houd van een goed leven En ik ben er op gesteld, Mij altijd mijn zin te geven En dat kost een massa geld. 'k Vraag U nu oprecht en eerlijk Waarom gij mij dat niet gunt? Vindt gij het dan soms zoo heerlijk, Dat gij zelf dat niet meer kimt? Zit gij zelf niet alle dagen Dan niet meer op Uw gemak? Moet gij aan Uw ega vragen Om een kwartje voor tabak? Moet gij steeds Uw geld afgeven Aan het eind van ied're week? Is daarom alleen Uw leven En Uw vrijheid nu van streek. O, ik weet wel er is niemand, Aan de Tweede Kamer is een adres gericht, waarin op het hef fen van een vrijgezellenbelasting wordt aangedrongen. Die mijn levensvreugd vergalt, O, ik weet wel, dat zoo iemand, Mij, het leven best bevalt. Niets kan bij mijn vrijheid halen. Lasten zijn mij onbekend, Maar moet ik er voor betalen, Omdat U gesjochten bent? Waarom is U dan gaan trouwen, Als het niet was naar Uw zin? Na de daad komt het berouw en, Och, U tippelde erin. Moet ik nu maar extra dokken Voor Uw kolen en Uw gas? Moet ik bovendien nog schokken, Wijl ik zoo verstandig was? Vader van uw dertien spruiten, Ik geloof, dat U het gist, U een sof en ik de duiten En.... dan ook maar egoïst. TROUBADOUR 2—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10