LUCHTVAART. Onze iagazijnen zijn MORGENAVOND I tot 11 (UUR GEOPEND I Woe^isdafgayoniB a.s. 7 UM/GBLOTEN I DE BIJENKORF I VERKOOPING Bericht van Inzet Steunt tie Katholieke Peis verbaasd, en gaat iets vinniger spelen, vooral Mooten en Burggraaf spelen handig samen. Plots schiet Mooten in en het is 41. G. S. V. speelt forsch door, hun spel is echter 6lecht combineerendtoch volgt nog succes, want uit een doelworsteling verdwijnt den bal in het doel (42). Als de laatste 10 minuten aanbreken heeft het L. V. B.-elftal het geheele spel in han den. v. Hoven maakt er 52 van. Er is nog 2 minuten te spelen, en onder een dreinend motregentje, maakt dezelfde speler er nog een doelpunt bij en het is 62. De scheidsrechter was zeer goed. Alphen IWilhelmina Vooruit 51. Onder leiding van den heer Chr. Meurs werd even twee uur aangevangen. De Am sterdammers gaan aanstonds tot den aan val over en reeds spoedig blijkt, dat zij beschikken over een snelle voorhoede, waarbij het zuiver plaatsen naar de beide vleugels bijzonder opviel. De thuisclub begint er dan weldra beter in te komen en weet het spel naar de overzijde te plaatsen waar een legio aantal aanvallen op het doel der Amsterdammers worden ondernomen. De verdediging daar blijft evenwel voorloopig de situatie meester. Toch kan deze niet verhoeden, dat bij een algemeenen aanval van Alphen ui! een kluwen van spelers de bal in het net springt. Hierdoor aangemoedigd wdrpt de thuisclub er nog een schepje op en weldra vergroot Binnenkamp andermaal voor Al phen den voorsprong (20). De Amster dammers zwoegen thans hard om den ach terstand te verkleinen, doch resultaten bereiken zij niet en onveranderd komt de rust. Direct daarna neemt Alphen het spel in handen, waarbij de Amsterdamsche kee per eenige gevaarlijke schoten uit zijn doel weet te honden. Bij Wilh.-Vooruit valt dan eenige herstelling waar te nemen en 't is in de*e periode, dat zij uit een voorzet van rechts, de eer weet te redden. Zulks is voor de thuisclub aanleiding om de za ken wat beter aan te pakken. Weldra gaat nu de voorhoede tot den aanval over. De Amsterdammers verdedigen met hand en tand, doch kunnen niet voorkomen, dat Binnenkamp tweemaal achtereenvolgens he leder met een geweldigen schuiver in de touwen laagt. Do Amsterdammers wor den nu geheel op eigen helft teruggedron gen en als de voorhoede van Alphen op doel aanstormt brengt de linksbuiten den stand voor zijn club op 51 waarna spoe dig het einde komt. Schoten IAlphia I 50. Het begin van dezen wedstrijd staat in het teeken van overwicht der thuisclub doordat Alphia aanvankelijk verkiest met negen man den strijd te aanvaarden. Reeds dadelijk komt Schoten in den aanval en als de rechtsbuiten het leder op doel schiet verdwijnt de bal via den voet van een der Alphia-backs in het net (10). Als daarna de twee ontbrekende Alphiaspelers de ge lederen komen versterken gaat de strijd meer gelijk op. Vliegensvlug wordt het le der van de eene naar de andere helft overgeplaatst doch de verdedigingen we ten doelpunt en te voorkomen. Toch speelt Alphia niet ontmoedigd verder doch de aanvallen, welke ondernomen worden, le veren niet het beoogde resultaat, zoodat de rust onveranderd aanbreekt. Na de thee komen de eerste aanvallen van Alphia-zijde, doch de verdediging van Schoten weet het terrein met enkele verre schoten te zuiveren. Dan brengt Schoten het spel naar de overzijde, waar de mid- voor den Alphia-keeper het nakijken geeft. Na eenigen tijd krijgt Schoten wegens een geringe overtreding een penalty te nemen, welke wordt benut. Achtereenvolgens ziet de thuisclub kant de score nog tweemaal te verhoogen Alphia tracht alsnog de eer te redden doch slaagt daarin niet, zoodat het einde aanbreekt met 50 in het voor deel der Schotenaren. D. V. V.—D. V. S. 2—2. Onder leiding van scheidsrechter La- mers stellen beide elftallen zich op. D. V. S. trapt af met een sterken wind tegen zich, wat niet belet haar aanvallen door te zetten, maar de achterhoede van D. V. V. is op haar post. Het spel is op en neer gaand; op een gegeven oogenblik wordt hands gemaakt, waardoor D. V. V. een strafschop wordt toegekend, waaruit een doelpunt ontstaat (1—0). D. V. S. blijft aanvallen, en heeft het succes uit een voorzet van Van Duuren te doelpunten (11). Echter van korten duur want D. V. V. ziet kans voor rust er 21 van te maken. Na rust is D. V. S. veel sterker, doch ondanks een voortdurende bekogeling van het D. V. V.-doel blijven doelpunten ach terwege, totdat Hollebeek recht op den keeper inschiet die den bal laat vallen en zenuwachtig geworden den bal in eigen doel werkt (22). Na nog wat heen off weer- getrap komt het einde. Zeer zeker had het resultaat voor D. V. S. moeten zijn 5—2. De scheids rechter was niet bijzonder gelukkig in zijn beslissingen. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. R.K.O.N S.—Caesar 23Wilhelmina Sittardsche Boys 13; G.S.V.V.V.H. 32; O.V.C.Marsana 12. Eerste klasse B. Union—R.K.T.V.V. 20; GennepKol- ping 3—2. Overgangsklasse C. T.Y.B.B.L. en S. 52; Graaf Willem- Excelsior 21LisseG.D.A. 34. Tweede klasse H. Teijlingen—DONK 33; S.J.C Duiven 7—1. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse D. G.D.A. n—V.V.L. I 1—7. Derde klasse E. Alliance I—S.J.C. Hl 3—1D.V.O. I-S. N.A. I 1—1. Junioren-competitie. S.J.C.Leiden I 13; Lisse ITeijlin gen I 60. Lisse I—G. D. A. I 3—4. Aan de Essenlaan had gisteren het tref fen plaats tusschen bovengenoemde elf tallen. Het was van begin tot einde een zeer forsche wedstrijd. G. D. A. won den toss. Als Lisse den bal aan het rollen brengt pakt zij fanatiek aan en is onmid dellijk in den aanval. G. D. A. stelt tegen over enthousiasme betere baltechniek en weet binnen 5 min. door een mooien kop bal van haar midhalf de leiding te neme a (0l). Lisse zwoegt wat het kan en heeft weldra succes want zij brengt de partijen weer op gelijken voet (11). Het s el go j dan geweldig snel op èn neer, doch het duurt nog gcruimen tijd eer er verandering in den stand komt. G. D. A. heeft bij een goeden aanval wederom de gelegenheid van een kans gebruik te maken welke zij benut (12). Nog eenig heen en weer ge- trap en het is rusten. Na de rust is G. D. A. direct in den aanval waarbij zij dankbaar de kansen om te scoren benutten. Het is dan ook weldra 41 in haar voordeel. Lisse begint zich dan geweldig te weren en komt zelfs eenigszins in de meerderheid, daarbij dapper aangemoedigd door haar suppor ters. De Lissenaren hebben in deze perio de van overwicht kans gezien tweemaal het net van de tegenpartij te doen trillen daarbij den achterstand reduceerende tot 34. In dezen stand kwam verder geen verandering meer zoodat Lisse op eigen terrein in G. D. A. haar meerdere moest erkennen. Teijlingen IDonk I 33. Het was weer levendig aan de Lusthof- laan, weer zoo het oude doen. 's Morgens wapperde de clubvlag en de Hollarfdsche driekleur weer op de poort van het Sport- hoff. Daarbij werkte het weer ook nog mede zoodat te ongeveer 2 uui heel wat supporters op het terrein aanwezig waren, velen voor de wedstrijd en anderen uit belangstelling voor het vernieuwde ter rein. Her veld is dan ook schitterend te noemen. Alen kon daaraan niet zien, dat er deze laatste weken zoo veel water was gevalien. Over den wedstrijd het volgende Bij den aftrap speelt Teijl. met 9 man, natuurlijk waren er twee te laatkomers. Hierdoor zijn de eerste oogenblikken voor Teijl. be nauwd, maar na 4 minuten spel ens zijn zij oompleet. Dit is al dadelijk kenbaar, als de midhalf den bal aan den linksbui ten geeft en deze er mee vandoor gaat en keihard inschiet (10). Er is dan slechts 5 min. gespeeld. Wanneer is afgetrapt, neemt T. den bal weer over en 't is Jac. Caspers. die op doel schiet maar er is juist gefloten voor buitenspel. Als er 10 minuten is gespeeld is het Donk, die ten aanval trekt en met succes, want de ge heele achterhoede van Teijl. mist zoo dat J. Koeman alleen voor doel komt en niet aarzelt om te doelpunten buiten bereik van keeper Zandbergen (11). Er wordt nog al eens gefloten voor buitenspel. Teijl. krijgt een vrijen trap tegen zich toegekend even buiten het beruchte gebied, doch de bal gaat juist naast het doel. Dan forceert Teijl. een doorbraak, waarbij de keeper uit zijn doel wordt gelokt en Jac. Caspers op handige wijze weet te doelpunten (21). Na aftrap stormt Donk op het Teijlingen- doel af, doch de bal belandt via een T.- achterspeler corner, welke op niets uit loopt. Daarna is Teijl. ver de meerdere en eenige corners op het doel van Donk le veren groot gevaar op uit één waarvan Jac. Caspers over alle spelers heenkopt en J. Paardekooper de gelegenheid krijgt den voorsprong te vergrooten (31). Even voor rust krijgt Teijl. de kans van den dag, de bal ligt stil voor de doellijn, maar nog juist duikt er een back van Donk op om redding voor zijn club te brengen. Hierna is het rusten. Na de hervatting stormen de Gouwe naars op het doel van Teijl. af en door een misverstand in de achterhoede heeft Donk een goedkoop doelpunt (32). Teijl. pakt stevig aan en maakt het Donk lastig; eenige corners leveren niets op. De rechts binnen van Teijl. schiet 2 maal kort achter elkaar keihard op doel maar een kogel gaat juist naast, bij den ander is het de keeper, die het schot keert. De linkshalf van Donk die zijn been verzwikte was vervangen door een invaller, terwijl ook de keeper van Donk zijn plaats aan een an der gaf. Door al dat veranderen werd Donk niet slechter, maar zelfs ver de meerdere. Het leek wel of de animo er bij Teijl. uit was. Donk schiet er lustig op los, maar Zandbergen is in deze periode op zijn hoede. Veel wordt nu voor buitenspel ge floten, waardoor de gemoederen van Donk wat warm loopen, doch Duivestein houdt zich bij zijn beslissingen. De laatste 5 mi nuten speelt Teijl. met 10 man en gaan de Donk-menschen mooi combineerend op het Teijl.-dnel af. Do achterhoede begaat een groote fout en als de keeper uitgeloopen is beeft Donk maar voor 't inschieten (33). Kort hierop is het einde en zijn de puntjes broederlijk gedeeld. (Het terrein aan de Teijlingerlaan moest afgekeurd worden wegens overstrooming). Teijlingen I Juniores kwamen mistroos tig van de Eeselaan met een nederlaag van 60. zoodat onze voorspelling wel is uit gekomen. DIOC. HAARL. BOND. D. V. 0. I—S. N. A. I. 1—1. Onder uitstekend voetbalweer wordt aangevangen en al spoedig blijkt ,dat bei de partijen elkander niets toegeven. D. V. O. echter, die het windvoordeel heeft is sterker dan S. N. A. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch telkens kan de S. N. A.-achterhoede bijtijds ingrijpen. Als er ongeveer een half uur gespeeld i3, krijgt D. V. O. een penalty toegewezen wegens hands. De linksbuiten plaats zich achter het leder en schiet don bal via keepers handen in het doel (10). Het blijft het zelfde spel ondanks dit doelpunt; de rust treedt dan ook met denzelfden stand in. Na de rust zijn de bordjes verhangen en is S. N. A. steeds in den aanval. Bij een deze weet de midvoor met een schitterend doelpunt gelijk te maken (11). Nu komt er spanning in en beide doelen ontkomen om beurten aan doorboring, maar in den =tand komt geen verandering meer. De leiding was bij den heer van Klink in goe de handen. R. K. s. V. „Meerburg" (Zoeterwoude R.) Men schrijft ons: Wij zijn verheugd te kunnen mededeelen, dat deze Vereeniging, welke eerst kort geleden is opgericht zich snel uitbreidt. Het aantal leden vóór de afd. „voetbal" is nu gestegen tot bijna 50. Waar het on doenlijk is met 3 elftallen gedurende den a.s. winter alleen vriendschappelijke wed strijden te spelen, is op de laatst gehou den vergadering besloten aansluiting te vragen bij den D. H. V. B., zoodat dit sei zoen nog aan de competitie kan worden deelgenomen. Verder is opgericht een afdeeling Gym nastiek en door samenvoeging met de le den van „Orde en Tucht" beschikken wij in deze afdeeling over ongeveer 70 leden. Een fraai resultaat dus. De Gymnastiek lessen zullen gegeven worden door den heer Castelein uit Leiden en verwachten wij hiervan, dat deze afdeeling een mooie toekomst tegemoet gaat. Teneinde onze leden een goede training te geven om daardoor de best mogelijke resultaten op wedstrijden te behalen wordt ook de athletiek beoefend. Mede door het onbespeelbaar zijn van het terrein, werd de vrije Zondag benut tot het houden van een wandeltocht van 16 K. M. welke in 1 uur 40 min. werd afge legd, zonder dat iemand uitviel. Heel goed gedaan jongens, dat doen wij meer. Nieu we leden voor beide afdeelingen kunnen zich opgeven bij het secretariaat: Oh. v. Mil, Hooge Rijndijk f 37. A.s. Zondag speelt Meerburg I een wed strijd tegen de veteranenclub uit Leiden om 2 uur op Meerburg-terrein. KORFBAL. De uitslagen. Westelijke le klasse. A'damD.V.D.—D.T.V. 1—4 Westerkw.Swift 33 Leiden: Fluks—H.K.V. 3—3 Den Haag: H.S.V.Vitesse (L.) 10 R'dam: Het ZuidenDeetos 50 Oostelijke le klasse. Nijmegen: Be QuickHellas 21 Noviomagum-*Onder Ons 26 Delden: Zwart WitRigtersbeek 12 AlmeloAchillesA.K.C. 32 Westelijke 2e klasse H. Den Haag: ReadyVitesse (H.) 21 H. S. V.—Vitesse 1—0. Hoewel Vitesse m de eerste helft tegen den sterken wind in speelde, belette dit niet dat zij onmiddellijk het spel in han den nam en vaak en heftig aanviel. Ech ter wilde het in den blauwwitten aanval niet bijster vlotten. Ploos van Amstel was ongesteld en kon zich daardoor niet ten Volle geven, de speelsters in dit vak steun den heel matig, zoodat alles van v. Beeck moest komen, en deze speler werd, even als Ploos, wel heel zwaar bewaakt. Het spel der Hagenaars had niet veel om 't lijf. Het Haagsche middenvak hing aan elkaar als droog zand en herhaaldelijk konden ter Poorten c.s. onderscheppen. Ook de Haagsche aanvallen waren zelden een toonbeeld van combinatie en Uitten- broek noch Maas werden voor onoplosbare problemen gesteld. Ter weersijden werden de enkele kansen die zich voordeden, ge mist. en met blanken stand werd van doel gewisseld. Tot ver in de tweede helft spanden beide twaalftallen zich vruchteloos voor een doelpunt in De vele aanvallen van Vitesse, de minder-talrijke stormloopen van H. S. V., bleven allen zonder resultaat. Vitesse kreeg een strafworp te nemen, doch de bal draaide uit den korf. Kort voor het einde maakte Storm, toen Uitten- brcek door een pijnlijken enkel het veld had verlaten, met een ver schot een doel punt (01). Dit bleek het eenige te zullen worden, want toen de heer Schmidt het einde aankondigde was de stand nog on gewijzigd. Fluks—H. K. V .3—3. De Rood-Witten hebben het slechts tot gelijk spel kunnen brengen, en verdienden ook niet meer. Aan hun samenspel ont brak nogal eens wat. Opmerkelijk is het, hoe weinig zij in het middenvak weten te onderscheppen, hoe weinig zij ook in den aanval terugverdedigen. Meestentijds wa ren de gasten dan ook in de meerderheid. Na een half uur van tamelijk slap spel beiderzijds, wist H. K. V. zijn meerderheid uit te drukken door een doelpunt van Van Koert?. De Fluks-aanval had weinig te be- teekenon. Slechts een enkele maal werk te Meijlink zich vrij, maar daarbij bleef het ook, zoodat de rust inging met één punt in het voordeel der gasten. Na de pauze word het spel wat vuriger. Maar het was meer aan geluk dan aan zuiver sa menspel te danken, dat mej. De Haas den gelijkmaker in den mand deponeerde. Na wisselen was Fluks met zijn opstel ling gelukkiger. Ressenaar bezorgde zijn club de leiding. Maar H. K. V. beantwoord de dit onmiddellijk met een tegenpunt van mej. Petit. Dit maakte den strijd span nender en deed de 12-tallen wat enthousias ter spelen om de leiding te veroveren. Nog slechts enkele minuten waren er te spelen, toen Louwrier voor een verrassing zorgde door onverhoopt verandering in den stand te brengen en op keurige wijze van verre inschoot. Maar H. K. V. zorg de voor de tweede verrassing en maakte weer bijna onmiddellijk daarop gelijk door een doelpunt van De Vries. De beginop- i stelling kTeeg daarna geen kans meer om nogmaals verandering in den gelijken stand te brengen, want kort na den uit worp kondigde scheidsrechter Nieuwen- huis het einde aan. WIELRENNEN. Italië ziet van de kampioenschappen af. Uit Parijs wordt aan de „Tel." gemeld: Op het secretariaat van de U. C. I. is een schrijven ingekomen van den voorzitter der Italiaansche Wielerfederatie, tevens vice-president van de U. C. I., den heer Terrusio, waarin verklaard wordt, dat Ita lië van het organiseeren der wereldkam pioenschappen afziet ten gunste van Zwit serland. Ofschoon, zooals een paar dagen geleden reeds gemeld werd, de 'neer Rous seau, secretaris-generaal van de U. C. I. voorloopig nog niets definitiefs kan mede doelen, meent hij, dat dit schrijven het is nog niet het officieele stembiljet van Italië van invloed kan zijn op de be slissing en dat Zwitserland een zeer groote kans heeft de wereldkampioenschappen te organiseeren. Vliegtuig in brand. De vijf inzittenden gedood. Uit Texas wordt gemeld: Zaterdag avond is een driemotorig vliegtuig, dat op weg was van San Antonio naar Denver, in brand gevlogen en omlaag gestort. De vijf inzittenden werden gedood. Onder de dooden bevindt zich de mil- 1 lionnair Homer Ballard uit Denver, als- mede de eigenaar van het vliegtuig. De 1 slachtoffers waren gedeeltelijk verkoold. 1 ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii; eiy 506 2 DEM HAAQ Je Prinses wist/dat vele vrouwen leden aan dezelf de kwalendie haar ge.sa kweld hadden. Êaarneesss wilde zij allen heben B0RGE1J VERVOLG KASPERHIDDINK's WIJSS £4Aüfi3EL iiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiMiiiiiS OPENBARE VRIJWILLIGE in het Notarishuis aan den Hoogewoerd te Leiden bij opbod en afslag op Vrijdagen i4 en 21 December 1928 des avonds 7 uur, ten overstaan van de Notarissen G. WOLZAK Hzn., te Haarlem en H. M. MARKUSSE te Leiden, van Gronden onder de Gemeente Leiden en Voorschoten, te weten Perceel; EEN. Een perceel weiland, gelegen te Leiden aan den Kanaalweg (Rijn- en Schie- kanaal) in den Roomburger polder naast den Roombm-ger Molen, groot 60 aren, 60 c.a. Perceel: TWEE. Een perceel Weiland, gelegen naast perceel een en langs do Stads Molen- sloot, groot 02 aren, 40 c.a. De perc. 1 en 2 zijn tot Kerst mis 1929 verhuurd vopr f 315. per jpar, halïjaarlijksjte voldoen. Perceel: DRIE. Een perceel Weiland met pa# naar den Rijksstraatweg in/den Qmme- dijkschen polder on dat Voor schoten,, nabij d&^'Haagsche Schouw', achter de aan den Rijksstraatweg gebouwde 3 blok ken Hoerenhuizen, groot onge veer 41 aren 51 c.a. Perceel: VIER. Een perceel Weiland naast perceel drie, groot ongeveer 46 are. De perc. 3 en 4 zijn mondeling verhuurd jhïo:r f 150,per halfja: Perceel: VIJF. Een perceeltje 'grond aan de Roodborststraat te Leiden, groot 1 are 40 c.a. Onverhuurd. Perceel: ZES. Een perceeltje Grond tusschen de Roodborst straat en de Merelstraat te Leiden, groot 2 aren 20 c.a. Onverhuurd. De perceel en 1, 2, 3 en 4 zijn voor velerlei doeleinden geschikt. Aanvaarding der perceelen voor zooveel noodig onder ge- standdoening der loopende huur overeenkomsten, bij de betaling der kooppenningen op 21 Janu ari 1929. De perceelen zijn lederen werkdag te bezichtigen. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde Notarissen Van Eedenstraat 20 Haarlem en Hooigracht 76 Leiden. 490 /WINKELHUIS t^fluur of teJkoop, geschikt voor •'fule^doeleinlehX aan do Hooge RijndpK te Zoeterwoude. Te be- vragon F 154cL<efdaar. 480d Grond te koop gevraagd •ojn een sloot te dempen. G. YA.N iöJSR HOEVEN, Zoeterwoude, Dorp 479b DE Z-icUWSCHE Aardappelen handel. Bravo's, Eigenheimers, Zeeuwsche Blauwen vanat t 3,25. Mooie Drielingen Bravo's, B'aawln, Bonten en Eigenheimers f va nat f 2,25 per- 70 K.G. Franco thu.s. In voorrattd Yoeraardappelcn, Voérpccni25, per 1000 JKilo. G. AjUBLAS, Alphen aan Men Rijn 5189 Bij de veiling van 30 NQV. 1928, gehouden door H. M. MARKUSSE, Notaris te Leiden, van huizen en erven te Leiden, zijn in bod gebracht: 1. Hqerenhuis Da Costastraat 47, op f5400.—/ 2. Huis Waardgracht^ Afslag Vrijdag 7-Tfecember 1928 's avonds 7 uur in het Notarishuis aan de Hoogewoerd te Leiden. 487 NAAIMACHINES Leidsche Naaimachinehandel. Naai machines vanal f 45. Haid Neu f 57:50. Gritzndr f60. Gritzner Extra i 67.50. Vcstn f 70. Paff 1 75. Inlaadmacjiines i 112.50. Altijd keus, uit 24 machines. Hagelnieuw v.at fabriek. Janvossensteeg 60. tfËRLOREN: Zaterdag een pak zakken w.h Tegen bolooning ter bezorgen bij th. AMMEJüTaAN, Graanhandel, 'Zoeterwonae. 507. SINTERKLAAS-COSTUUMS in eenvoudige enfrani© uitvoering, ookonderdeelen als M ijkers, S taffen, StBja's, Mantels, Baarden, Pruiken, ejiz. te huur. Tooneolcostuumhnis ERATO, Oude tingel, Tel. 889. CostuumB voor Jan de knecht. Grime 15 cent. 494b ZIT-SLAAPKAMER aagd vooij tijdelijk 2 pere. Brie- met prijiopgéve Bur. van dit Blad no. 497b

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8