DRAI5mA-vAN\ALKEriBURG'S'- 9 A ••iLEVERTRAMI Uit de Rijnstreek. Buitenl. Berichten. NA DEN STORM. Een Duitsch stoomschip vergaan? Men maakt zich de laatste dagen in scheepvaartkringen ernstig ongerust over het Duitsche stoomschip Renate, dat met een landing houtstof op weg was van Ornskjoldnik in Zweden naar Velsen. De Renate was te Cuxhaven binnengeloopen en vertrok 22 November van daar, zoodat het schip uiterlijk 22 November te Velsen had moeten zijn. Waar nu op de Noordzee eilanden balken houtstof zijn aangespoeld, vreest men, dat het schip met man en muis is vergaan. Het stoomschip Renate was S94 tohs groot en in 1921 gebouwd. Het behoorde aan de reederij Johs. Thode (Eduard Bec ker) te Altona. Schip in nood. Men schrijft iut Breskens aan de „N. R. Crt.": Zaterdagmorgen vroeg is van het reddingsstation te Cadzand een vuurpijl waargenomen, waarop een reddingsboot direct ter assistentie is uitgevaren. De ka pitein en de bemanning wenschten het schip,, een Duitsche bark, niet te verlaten. Het schip maakte veel water en verkeert in hachel'jken toestand. Het schip is de vijfmast-nchoener Chrisler Vinnen, afkom stig uit Biemen. Het meet 1850 reg. ton en lag, toen het in gevaar was, op 400 M. uit de duinen bij de Hollandsch-Belgische grens. Bij laag water konden de menschen om het schip heen loopen. Gisterenavond om half vijf is de schoener, die ernstig schade had gele den, weggesleept. De trawler „Amplitudo" verlorein Men maakt zich te IJmuiden zeer ernstig ongerust over het lot van den stoomtrams Ier „Amplitudo" IJM 58 van de Visscherij Mij. „Neerlnadia". Dit schip is 18 dagen geleden ter scherij vertrokken en is een week geleden nog gezien door den stoomtrawler Maria R. Ommering IJM. VII. Het zou toen nog een „trek" doen en daarna naar IJmuiden te rug keeren. Een reis van achttien dagen is een hooge uitzondering voor een stoom trawler en juist waar het schip zeven da gen geleden naar IJmuiden terug zou Kee ren, geeft dit aanleiding tot een groote ongerustheid en neemt men aan, dat het schip verloren gegaan is. „De Crt." ONGELUKKEN. EEN TRAWLER VERGAAN. De bemanning redt zichzelf. Gisternacht is negen mijl ten Noorden van het vuurschip Terschellinger Bank de vischtrawler „IJm. 325" vergaan. De bemanning, bestaande uit negen kop pen, heeft zich met hun eigen reddings boot gered, en is geroeid naar het vuur schip Terschellinger Bank. waar zij zijn op genomen. Gistermorgen is de sleepboot „Volhar ding" van de fa. Doeksen naar het vuur schip vertrokken om de schipbreukelingen af te halen. De bemanning, die op Terschelling zal aankomen, wordt daar onder dak ge bracht, vanwaar zij hedenochtend om 7 uur met een postboot van Terschelling naar Harlingen zou vertrekken en zoo vervol gens naar IJmuiden. De bemanning verkeert in besten wel stand. Omtrent de corzaak van het vergaan van den trawler is nog niets bekend. Onder kiezel bedolven In het plaatsje Munstergeleen nabij Sittard is Zaterdag de arbeider S. door een grondverschuiving onder afgestorten kiezel bedolven. Zijn mede-arbeiders kon den S. na veel inspanning uit zijn be narde positie bevrijden. Het bleek dat hij een been gebroken had, en meerdere schrammen opliep. DE MOORD TE ROTTERDAM. De verdachten in vrijheid gesteld. Nadat Vrijdagavond de Rotterdamsche politie, zooals men weet, drie verdachten inzake den moord op den heer Lans had aangehouden, is Zaterdag gepoogd mate riaal te verzamelen om hen in bewaring te kunnen houden. Dit is niet gelukt. In den loop van den dag zijn de drie mannen weer op vrije voeten gesteld. Een van hen werd echter in verband met een andere zaak weer naar het huis van bewaring overgebracht. Later op den dag zijn naar wij verne men, nog tweo verdachten aangehouden. Des avonds zijn evenwel ook deze weer op vrije voeten gesteld. De schat in de bedstee. Wie is de rechthebbende, "t Naar de „Msb." verneemt, heeft de 17- jarige G. de Looper te Alkmaar, die on langs in het vroegere woonhuis van den heer Corino, aldaar een bedrag van 7000 gulden vond, in verband met rechten, wel ke hij doet gelden op een gedeelte van de gevonden som, zich gewend tot het bu reau van Consultatie ter plaatse. Ge noemd bureau heeft den vinder een rechtskundig raadsman toegewezen in de persoon van mr. H. Intusschen heeft ook de het eerst in aanmerking komende erfgenaam, de heer Bruin uit Rotterdam, een broer van de overleden weduwe Corino, zich van een juridischen raadsman voorzien in de per soon van mr. C. J. de Lange. Naar wij vernemen, eischt deze erfgenaam het ge vonden bedrag zonder meer voor zich op. Uitgemaakt zal nu moeten worden, of men het bewuste huis, waarin de som gevonden werd in den zin der wet zal beschouwen als een terrein, waarop een totaal onbe kende schat gevonden is (Art. 642 B. W.) In dat geval hebben de gemeente en do vinder ieder recht op de helft van het be drag. Als raadsman van den vinder heeft mr. Kusters a'an den erfgenaam reeds me degedeeld, dat hij voor zijn cliënt de helft opvordert van het gevondene. Van dit standpunt is ook kennis gegeven aan het gemeentebestuur, dat niet ongenegen is van zijn eventueele rechten op een deel van het gevonden bedrag afstand te doen. Brutale inbraak. In den nacnt van Zaterdag op Zondag is een brutale inbraak gepleegd bij den kantoorhouder van het hulppostkantoor to Rosmalen. De marechaussee heeft de zaak in on derzoek genomen. Het staat nog niet vast, wat er ontvreemd is. Dat men met brutale inbrekers heeft te doen, blijkt wel uit het feit, dat de onwelkome gasten, die door den kantoorhouder in hun werk werden gestoord eenige schoten uit een revol ver hebben geloBt. twaï tiag St. Nicolaas verboden. Men meldt uit Oudkarspel aan do „Msb.": De burgemeester dezer gemeente heeft verboden, dat St. Nicolaas, gezeten op zijn paard en vergezeld van zijn knecht door de gemeente trekt. Dit verbod wordt INGEZONDEN MEDEDEELING. bescheiden woning, waarin hij was opge groeid. Na afloop begaven de genoodigden zich wederom naar de raadszaal, waar enkele ververschingen werden aangeboden. Het Voorschoten s Mannenkoor ,D. E. V." heeft van den jubnaris een groote feestgave n.L 200 ontvangen ter ver sterking van de kas. De steen, die in den gevel van het stam huis is aangebracht, is uitgevoerd in rood graniet met gouden letters waarop staat: 30 November 1928 Geboortehuis van de hoogleeraren Dr. Melchior Dr. Hektor Mr. Willem Treub. Bene Meriti De Patria. Zeer groot was de belangstelling van Voorschot en's burgerij bij deze voor onze gemeente bijzondere plechtigheid ter eere van drie bekwame oud-inwoners en gebo ren Voorschotenaren. LISSE. L. T. B. Vrijdagavond werd een cause rie-avond gegeven vanwege den L. T. B. in samenwerking van den N.V. Handelsraad te Lisse. De voorz., de heer P. Warmer dam, opende deze bijeenkomst en sprak een woord van welkom tot ingenieur Bles. Spr. zou dezen avond willen benutten om te spreken over toediening van kunstmest- stolten bij bloembollen, Spr. behandelde allereerst de invloed van kalkbemesting in den grond. In onze streek wordt veel kalk gebruikt. Kalk is noodig voor voeding van de bollen voor het ontzuren van den bo dem. Kalk is ook noodig voor het afbreken van andere bcstanddeelen, zooals humus, of wel vergane plantenresten. De z.g. schimmelziekten kunnen verdreven wor den door toediening van kunstmest. De pro- tozöen of kleine bacteriën krijgen een min dere toediening van voedsel door bewer king met kalk. In één woord dus: kalk werkt ziektewerend dit geldt ook voor aardappelen en groenten. Als tweede punt zou spr. willen behandelen, de waterbewe ging in het uitspoelen van kunstmeststof fen. Wanneer het water uitzakt in den grond, is men er zoo voor bevreesd, dat de diverse kunstmeststoffen ook zullen ver dwijnen naar de diepte. De practijk heeft het uitgemaakt, dat dit niet zoo is, wat spr. ook zeer duidelijk uiteenzette. Er is ook een soort water, het z.g. capil laire water, hetgeen van uit de diepten op komt. De practijk noemt het, de grond is opdrachtig 25 c.M. boven het grondwater komt dit ook nog voor. Over de beweging van het water in den grond, worden door den heer ir. K. Volkerse, leeraar aan de Land- en Tuinbouwwinterschool, onderzoe kingen verricht. Het water beweegt zich in den grond op en neer en minder zij waarts, dus bestaat er minder kans van uitspoeling. Bovendien zijn er in den grond stoffen die de kunstmeststoffen vasthou den. Des winters behoeven we niet bang te zijn voor uitspoeling, daar de bollen dan bedekt zijn met riet, en het water daar blijft hangen en later tot verdamping over gaat. Daarom acht spr. het noodig zooveel mogelijk kunstmeststoffen vóór bedekking van den gTond toe te dienen. Na de pauze sprak. ir. Bles over de grondbewerking in deze streek. Spr. vond bet beste systeem voor dezen tijd de freesmachine, voor de klei is het de moor- ploeg. Is het spitten een goed systeem? Wij moeten, aldus spr., erkennen dat dit niet de beste bewerking isde onderlaag wordt te vast getrapt; daardoor krijgt het capillaire water een slechte inwerking. Als laatste punt werd besproken: het mengen van meststoffen. Bij het mengen van meststoffen moeten wij gebruik ma ken van verschillende voorschriften. Zwa velzure amoniak b.v. mag nooit gemengd worden met kalkmergel. Kalkmergel kan worden toegediend door eggen, ploegen etc. ook kan het op de bedden worden in- geharkt. Het bloedmeel moet afzonderlijk worden uitgestrooid op de bedden. Een fout is het, dat stalmest tegelijk wordt ge geven met kalkmergel. Vervolgens zette spr. zeer duidelijk uiteen, dat de verschil lende kustmeststoffen niet vermengd mo gen w.orden met andere. Het uitstrooien van verschillende kustmeststoffen werd zeer duidelijk aan de toehoorders voorge licht. Spr. besloot met een stuk poëzie van Vader Cats over de kunstmest. De voorzitter dankte ir. Bles voor zijn aangename causerie, waarna dezen aange- namen en leerzamen avond werd gesloten. Veilingvereeniging H. B. G. De Coöp. Veilingvereeniging voor Bloembol lenkweekers H. B. G. (G. A.) hield haar algemeenc vergadering in haar veilings zaal aan de Grachtweg te Lisse. Aanwe zig 50 leden plus de Raad van Commissa rissen. De voorz. de heer P. Warmerdam Cz., heette de aanwezigen hartelijk welkom. Voorgelezen wordt het accountants- en commissie-rapport. De heer Dannijs vraagt naar aanleiding hiervan publicatie der dubieuse debiteuren. De voorz. deelt mede dit voor een volgende vergadering in overweging te willen nemen. De balans en verlies en winst-rekening worden met algemeene stemmen aangenomen. De heei Raaphorst zegt namens alle leden eet woord van dank aan bestuur en commissa rissen voor de accurate wijze, waarop zij de belangen der vereen, hebben gediend. De voorz. deelt mede, dat de November- uitbetalingen reeds den 3en November geschied waren. Reglementair is deze uit betaling verplicht op 10 November. Gewezen wordt op het percentage voor groene veilingen, dat dit jaar 4 pet. be droeg. Spr. zegt dat reeds vele toezeg gingen zijn gedaan voor te houden groene veilingen. In 1929 nu reeds 50 pet. meer toezeggingen. De plaatshuur in de afmijn- zaal heeft ruim driemaal zooveel bodragen als vorig jaar. De omzet heeft tot op heden bedragen 1.606.057.56, terwijl dit het vorig jaar over het geheele seizoen bedroeg 1.285.449.52, zoodat nu reeds meer ge veild werd een bedrag van 320.608.04. De grootste veiling was op 3 Aug. met een opbrengst van 118.927.03, tegen vorig jaar op 12 Aug. met een opbrengst van 115.732.Vervolgens brengt de voorz. een woord van dank aan den heer H. O. Drilsma, advocaat en procureur te Haar lem voor zijn ondervonden medewerking. Bij de rondvraag vraagt de heer Dan nijs over het Narcissen-contract, waarvan zoovele nu zijn uitgesloten. Bedoelde per soon vindt het jammer, dat de H. B. G. nu geen zaken meer met deze personen mag doen. In antwoord hierop wijst de voorz. op een gebeurtenis in de afgeloo- pen zomer. Do heer Segers wijst op het actieve werk van het bestuur van H. B. G. en zegt haar dan ook hartelijk dank hiervoor. De voorz. wijst op den stevigen grond slag waaron de veiling H. B. G. is komen te staan. Hij verzoekt den leden, of zij die groen te vei'en hebben in het komen de voorjaar, nu reeds de opgaven wil len doen aan het bestuur, daar dan de veilingen tijdig bij elkaar kunnen worden aaneesloten. Tenslotte dankt de voorz. de aanwezi gen voor hun onkomst en sluit onder ap plaus de vergadering. Missie. Door eenige E.E. P.P. Re- demntoristen zal in onze Parochiekerk van 8 tot 18 Dec. een H. Missie worden gege ven. Geboren Cornelis, zoon van A. J. Schrama en G. M. van Stijn Maria Berendina, dochter van H. J. Klaassen en J. E. Wallenburg Petrus Leonardus, zoon van G. Th. van Veen en M. Hassing Anna Cornelia, dochter van T. de Haan en M. v. d. Reiden Frederik Reinier Jacob, zoon van D. J. Heel en J. Knetsoh. Gehuwd: C. J. Suikerland en W. M. J. Weijers J. Peterschlengmann en M. G. Nijland. NIEUWE WETERING. S troopers. Door de gemeente-politie is Vrijdagavond een geweer met lichtbak in beslag genomen van de zoons van den veehouder T. R. alhier. Deze waren in den Googerpolder aan het stroopen. N00RDWIJK. Gevonden voorwerpen. Een huis sleutel, een zwarte heeren portemonnaie inhoud ongeveer 13.een heerenporte- monnaie inhoud ongeveer 2.50, een rozen krans en een rozenkrans. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden ver strekt aan het politiebureau te Noordwijk- Binnen uitsluitend des Zaterdags van 12 tot 1 uur. R0EL0FARENDSVEEN. Poging tot déraillement. Vrijdagavond is een poging gedaan om de trein, die even over 7 uur van hier naar Hoofddorp ver trekt te laten derailleeren. Men had n.l. op de rails achter de boerderij van den heer L. Pouw, op een afstand van onge veer 150 M. van het station twee houten blokken neergelegd. Doordat de trein nog niet veel vaart had kon de machinist deze zeer spoedig tot stilstand brengen en bleef de locomotief, die over de blokken was heengereden in de rails. De schommeling was echter toch zoo hevig, dat de machi nist bijna van de locomotief werd afge slagen. De politie stelt een ernstig onder zoek naar de daders van dit misdrijf in. VOORHOUT. De groote Negerfilm. Vrijdagavond heeft Fr. van Graven uit Lisse, in het patronaatsgebouw alhier, zijn groote en bekende negerfilm vertoond en wel in een overvolle met belangstellenden gevulde zaal. Fr. van Graven sprak, alvorens met de film te beginnen, tot de aanwezigen een welkomstwoord. Spreker zeido met de vertooning van deze film niet alleen het oog te hebben gehad op de finantieele baten, welke zoo'n filmvertooning meestal afwerpt, doch dat door de vertooning de zer film, de aanwezigen kunnen zien, hoe de priesters, broeders en zusters hun op offerend werk in Afrika verrichten. Bo vendien kunnen degenen, die roeping mochten gevoelen om hetzij als priester hetzij als broeder of zuster werkzaam te wezen ten behoeve van de missie, zich reeds ecnig denkbeeld kunnen vormen van hun groot en opofferend toekomstig werk. Hierna ving men aan met de vertooning der film. Fr. van Graven verduidelijkte met een enkel woord het vertoonde, al waar zulks noodzakelijk was. De film ging de verwachtingen (e boven, en de roem, welke er van uitging, bleek niet overdre ven. Ten behoeve van de missie stond bij het einde van dezen avond een open sghaal bij den uitgang van het patronaatsgebouw welke schaal naar onze schatting een vrij groot bedrag aan geld heeft opgebracht. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 5 Decem ber 's voormiddags 9.45 uur. De agenda vermeld: Ontheffing voorschriften Bouw verordening. Subsidie Badhuis. Benoe- INGEZONDEN MEDEDEELING. L IflVW a M ming lid Commissie vab Toezicht op het -Correspondentschap der Arbeidsbemidde ling. Aanwijzing gedeelte Paapweg tot bouwstraat. Wijziging begrooting 1928. Wijziging der voorwaarden van het we genplan van den heer L. A. F. Prins. Ver zoek wijziging steunregeling.' Benaming van enkele straten. Dading tei zake grond renteafkoop door het Kerkbestuur der Pa rochie „De Goede Herder". Verzoek om beschikbaarstelling van gelden voor uit breiding R. K. Meisjesscholen. Geldlening Herziening Salarisregeling PohV- erso- neel. Begrooting 1929. Z0ETERMEER. GEMEENTERAAD. De begrooting vastgesteld. Donderdag 1.1. vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester F. S. G. Bos. Aanwezig alle leden. De vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920 werd vastgesteld op 8.211/2 per kind plus 0.30 administratiekosten. Daarna werd behandeld do gemeente- begrooting dienstjaar 1929. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. Door verschillende leden werden diverse begrootingsposten besproken, doch niet eén post werd veranderd. Bij de post nachtwaker werd besloten, met den betrokken titularis besprekingen te houden, in verband met de eventueele opheffing dier betrekking. De begrooting werd vastgesteld in ont vangsten en uitgaven, voor den gewonen dienst 48510.42voor den kapitaaldienst 3904.— Bij de rondvraag werd een vraag ge richt betreffende het venten met melk op Zondagen. De voorzitter zegde naar aan leiding hiervan een onderzoek toe. Als bijzonderheid zij nog medegedeeld, dat de geheele agenda in ruim 2 uren was afgehandeld. De laatste jaren kwam dit in Zoetermeer niet voor. ZO ETER MEER—ZEG WAART. Kiesvereeniging. Do R.-K. Kiesver- eeniging „Eensgezindheid" hield dezer da gen haar jaarve-""dering in het café vm den heer A. van Well alhier. De voorzit ter, de heer J. Vollebregt, opende de ver gadering met den chr. groet. Aan de orde. was behandeling van het nieuwe reglement, opgesteld door den heer J. A. Duinisveld. Met enkele kleine wij zigingen werd dit reglement door de ver gadering aangenomen. Hierna trad het ge heele bestuur af. Bij de hierna eehouden stemming werd tot voorzitter gekozen de heer H. Q. Grim bergen. Voor Zoetermeer werden bij eerste vrije stemming gekozen do heeren J. W. Groeno- wegen, G. L. de Groot en A. P. Verhoef bij de tweede vrije stemming de heer N. Gareman, terwijl bij herstemming tusschen de heeren J. Berk en J. A. Duinisveld eerst genoemde werd gekozen. Voor Zegwaart werden bij eerste vrijo stemming gekozen de heeren J. Vollebregt en J. van der Goes en bij de tweede vrije stemming de heeren J. Opdam, J. Moers en A. J. van Well. De veranderingen zijn dus de volgende: in plaats van den heer J. Vollebregt is de heer W. Q. Grimberfgen voorzitter gewor den, in plaats van den heer J. A. Duinis veld is gekozen de hoer N. Gareman, en in plaats van den heer L. M. G. van Well, die naar Den Haag is vertrokken, de heer A. J. van Well. De voorzitter sloot, onder dank voor ae groote opkomst, de vergadering met den chr. groet. ALPHEN AAN DEN RIJN. J. de Bruin, f Zaterdag had onder veel deelneming de ter aarde-bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len onzen plaatsgenoot den heer J. de Bruin, die Maandag j.l. door een noodlot tig verkeersongeval om het leven kwa^ Onder de talrijke aanwezigen op de be graafplaats waren o.m. B. en W. dezer ge meente, voorts de chef en personeel der firma Wijnbergh en Co., waar de overle dene tijdens zijn leven werkzaam was. Aan de groeve werd gesproken door den burge meester en enkele anderen, waarvoor de heer Raaphorst namens ouders en familie dank bracht. Twist. Zooals wel meer gebeurt, vlo gen Zaterdag op de Heerenweg twee buur dames elkaar in de haren. De strijd liep zoo hoog, dat mej. D. door buurvrouw-lief E. danig werd mishandeld. De politie wist door tactvol optreden de overspannen ge moederen te kalmeeren. Weggeloopen. Door het bestuur der Martha-stichting is bij de politie aangiffe gedaan van de verdwijning van twee al daar verpleegde jongens van pl.m. 10 jaar, die zich vermoedelijk in de richting Am sterdam of Schiedam hebben begeven. Voor het verkeer. Sinds enkele da gen is aan de Alphensche brug op pl.m. 5 Meter afstand een ketting bevestigd, welke dient voor de veiligheid van het verkeer. Wanneer de brug ls opgehaald, moeten auto's en voertuigen achter de ket ting wachten. O.i. een goeden maatregel. Jubileum. Mej. T. v. Egmond zal de zer dagen haar 4ó-jarig jubileum vieren als kosteres bij de Ger. Kerk (Raadhuis straat). Knaapje onder een autobus. Zijn toestand zorgwekkend. Gisteravond om 7 uur heeft op de Lijn baan te s-Gravenhage een vrij ernstig on geluk plaats gehad. De tienjarige C. F. van den Noordwestbuitensingel raakte al spe lende onder een autobus van de Westlanti- sche Stoomtram Mij. Met een zware hoofdwonde en inwendige kneuzingen werd het knaapje naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De toestand- was gisteravond laat zorgwek kend. Meisje door een vrachtauto aangereden. Aan de verwondingen bezweken Zaterdagavond heeft in den Klooster- dreef te Eindhoven een aanrijding plaats gehad. Het zevenjarig dochtertje van den heer Willemse uit de St. Petrusstraat werd bij het oversteken van den weg door een niet beladen vrachtauto aangereden en in ernstigen toestand naar het zieken huis overgebracht. Gistermorgen is de kleine daar aan de gevolgen overleden. De chauffeur van ctcu vrachtauto zag het kind te laat ji tijdig to kunnen s;fp«en De kb:ne kwam na melijk ach'er oen stilstaanden rato te voorschijn. Blijkbaar is het kind door bei de Hnkerwielen overreden. Tweejarig kind verdronken. Zaterdagmorgen geraakte het tweejarig zoontje van den rijwielhandelaar H. aan den Vordenschen weg te Hengelo in een op eenigen afstand achter zijn woning stroo- mend beekje en verdronk. Doodelijk ongeval. Te Nieuwleusen is de 17-jarige dochter van den landbouwer S. van den hooiberg in een hooivork gevallen, waarbij de tan den haar in het onderlichaam drongen. Het meisje is na korten tijd aan de ge volgen overleden. Doodelijke val. Vrijdagavond is te Leyenbroek—Sittard de 81-jarige J. H. van de keldertrap ge vallen, en zoo noodlottig terecht gekomen, dat hij spoedig aan de verwondingen over leden is. gegrond op een verordening, die verbiedt dat men zich gemaskerd, door de straten begeeft. Een paling. Aan de „Leeuw. Crt." wordt gemeld, dat J. Siderius aan het strand onder Oude- bildtzijl een paling heeft gevangen die 1.90 meter lang en 41 pond zwaar is. ONGELUKKEN. CHILI ERNSTIG GETEISTERD. Aardbeving eischt vele slachtoffers. Materieele schade zeer groot. Chili is Vrijdagavond geteisterd door da ernstigste aardbeving welke daar sinds April 1927 is geconstateerd. Het centrum van den schok, die het hevigst gevoeld werd aan de kust, lag waarschijnlijk te Conception. Het staat thans reeds vast, dat omstreeks 30 personen het leven heb ben verloren, doch het aantal dooden zal vermoedlijk grooter blijken te zijn, wan neer nadere berichten binnenkomen. Volgens een telegram uit El Teniente zijn te Baramona 17 personen gedood, ter wijl te La Quinta reeds vijf slachtoffers zijn geteld. In laatstgenoemde stad werd het station gehcl gehavend; naar verluidt kwamne hier zes personen om het leven. Groote schade werd aangericht in d? steden Curico en Talca. In eerstgenocn. Jn plaats werden de gebouwen van dc r - cx. bank en van de Union club vernield, 'ie Talca zijn eveneens vrij zeker dood ie oo gewonden te betreuren; hun aantal iitaaJ echter nog niet vast. De hulp der geuie is ingeroepen. Te Santiago en te V araiso zijn drie schokken gevoeld, de eeiste om even over. 2—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6