I SINT NIGOLAAS1 SPORT. A. PAR1ENTIER KERKNIEUWS. Burgerlijke Stand VOETBAL. Italië—Nederland. H e t 1tal i a ansche elftal samengesteld. De ïtaliaansche Voetbalbond beeft gis teren definitief samengesteld het elftal dat a.s. Zondag tegen Nederland te Milaan zal spelen. Het ïtaliaansche elftal heeft de volgen? de samenstelling gekregen: Doelverdediger: Combix uit Juventus te Turijn. Achterspelers: Calligaris en Rosetta beiden eveneens Juventus Turijn. MiddenspelersColombari en Janni, bei den uit Torino te Turijn en Pitto uit Bou- logna. Voorhoede: Conti uit Ambrosiana te Milaan, Baloncieri en Libonatti, beiden uit Torino, Vecchina uit Padua te Padua en Levratto uit Genua. Invallers: Rosettti uit Torino voor de voorhoede, Pietro Boni uit Ambrosiana voor de middenlinie en Compiani uit Mi laan als doelverdediger. Het ïtaliaansche elftal is dus precies gelijk aan dat hetwelk op 15 Oct. te Zürich do Zwitsers mot 32 geslagen heeft, met uitzondering van den linksbinnen Vecchi na, die de plaats innemt van Rosetti. LAWNTENNIS. De Fransche spelers in ons land. De wedstrijden op Marlot werden giste ren voortgezet. Timmer kon gisteren niet meespelen we gens verzwikten enkel. De eenige partij in den clubwedstrijd was die van Marinkene tegen Georges, waarin dc Franschman won met 57, G1, 62. Verder werden exhibition-partijen ge speeld met het volgend resultaat: Mej. Bouman en Koopmanmej. Canters en Brugnon 75, 26; Borotra—Cochet 64, 4—6; Cochet en BrugnonBorotra en Georges 75 64. ZWEMMEN. Wedstrijden der H. Z. en P. C. Vier Noderlandsche records verbeterd. Gisteren werden welgeslaagde wedstrij den in De Regentes te 's-Gravenhage ge houden, waarbij niet minder dan vier Ne- derlandsche records verbeterd werden. De wedstrijden waren een mooi spor tief succes voor de organiseerende vereeni- ging. Er werden Nederlandsche records verbeterd en overigens was het publiek getuige van spannende ontmoetingen zoo wel in de snelheids- als in de polo-wed strijden. Do avond werd ingezet met een verbe tering van het Nederlandsch record 100 meter rugslag voor heeren. De Hagenaar J. H. de Haas bracht het record op 1 min. 17 sec., waardoor hij niet minder dan 2 sec. sneller was dan de oude recordhouder. Het eerste optreden van Maria Baron was reeds een succes, aangezien zij even eens een Nederlandsch record verbeterde, nl. dat over 100 meter schoolslag voor da mes, dat zij met 3 seconden verbeterde. Zij had echter een zware partij aan mej. C. van Gelder, die aanvankelijk fraai de lei ding had. en tot 75 meter den kop hield; beide dames bereikten gelijktijdig het keerpunt, toen liep mej. Baron uit om met merkbaar verschil te winnen. Veel strijd was er in bet nummer 100 meter vrije slag voor dames, waarin mej. M. Braun zou trachten het Nederlandsch record, dat met 1 min. 14.8 sec. op naam van mej. Vierdag stond, te verbeteren. Zij zwom in de serie met de dames Sigmond en Baumeister, had spoedig de leiding, maar verminderde aanmerkelijk in de laat ste 25 meter en tikte overigens slecht aan. Desondanks bleek zij toch het Neder landsch record te hebben verbeterd tot groote vreugde van het publiek, dat de mededeeling, dat zij 1.6 sec. van het re cord had afgeknabbeld, met luid gejuich begroette. Ten slotte werd in het nummeer 200 meter schoolslag voor heeren het vierde Ne.derlaiydsch record van dezen avond ge broken. Oe recordhouder Korpershoek, die hoegenaamd geen tegenpartij had, wist toch nog 1.6 sec. beneden zijn eigen record te blijven. De 200 meter schoolslag voor heeren, door de H. Z. en P. C. gewonnen, werd door de ploegen van genoemde vereeni- ging en van de R. Z. C. uitgedijd tot een nummer 5 maal 50 meter estafette met de bedoeling te trachten op dit nummer bet Nederlandsch record te verbetoren. Do H. Z. en P. C. slaagde daarin echter niet. Het oude record bedraagt 2 min. 26.8 sec.; terwijl de H. Z. en P. C. 2 min. 33.2 sec. noodig had. De avond werd besloten met een een polowedstrijd voor heeren tusschen de zeventallen van H. Z. en P. C. ne L. Z. C. (Leiden). Do Leidenaars begonnen goed en toen de la Court even vrij gelaten werd maak te hij er 01 van. Kort daarna echter maakte Schrieder met een hard schot gelijk (1—1). Er werd vinnig gespeeld, maar de verdedigers waren de aanvallers de baas, zoodat er voor de rust niet meer werd gedoelpunt. In de tweede helft ver dedigde de H. Z. en P. O. het diepe ge deelte. Desondanks waren de Hagenaars het meest in den aanval, maar een straf- worp werd hun noodlottig, aangozien Buijs er zijn club de leiding door gaf. Fel werd er gestreden, ecnerzijds om gelijk te ma ken, anderzijds om de leiding te vergroo- ten. Het einde kwam echter met een Leid- sche 21 zege. De uitslagen zijn als volgt:' 100 meter rugslag voor heeren: 1. J. H. 'de Haas (Z. I. A. N.) in 1 min. 17 sec.; nieuw. Nederlandsch record (oud record H. van Essen 1 min. 19 sec.); 2. L. Korpers hoek (R. Z. C.) in 1 min. 24.6 sec.; 3. S. A. ;Liezenberg (Haarlem) in 1 min. 25.6 sec. i 100 meter schoolslag voor dames: 1. Ma rie Baron (O. D. Z.) in 1 min. 28 sec., nieuw Nederlandsch record (oud record Marie Baron in 1 min. 31 sec.); 2. C. van Gelder (R. D. Z.) in 1 min. 29.2 sec.; 3. N. Delwei (O. D. Z.) in 1 min. 33.4 sec. 100 meter vrije slag voor heeren: 1. J. H. de Haas (Z. I. A. N.) in 1 min. 7.6 sec.; 2. J. Prins (H. Z. en P. C.) in 1 min. 8 sec.; 3. S. v. d. Meer (H. Y. G. B) in 1 min. 8,2 seconde. Schoouspringen: 1. F. Broens (Z. I. A. N.) met 178,3 punten; 2. Stotijn (H. Z. en P. O.) met 177,8 pnt.; 3. mej. T. Klapwijk met 160,3 pnt. 100 meter vrije slag voor dames: 1. mej. M. Braun (O. D. Z.) in 1 min. 13,2 sec., nieuw Nederlandsch record (oud record mej. M. Vierdag 1 min. 14.8 sec.); 2. T. Baumeister (O. D. Z.) in 1 min. 15.8 sec.; 3. J. Gren-del (O. D. Z.) in 1 min. 18.8 sec. 200 meter schoolslag voor heeren: 1. L. Korpershoek (R. Z. O.) in 2 min. 37.6 se*., nieuw Nederlandsch record (oud record de zelfde in 2 min. 59 sec.); 2. H. Kooy (H. Y. G. B.) in 3 min. 12.4 sec.; 3. G. Hegi (Z. I. A. N.) in 3 min. 13.2 sec. 4 maal 25 meter wisselslag estafette voor dames: 1. O. D. Z. in 1 min. 8.6 sec.; 2. R. D. Z. in 1 min. 11.8 sec.; 3. O. D. Z. II in 1 min. 13 sec. 4 maal 50 meter estafette vrije slag voor heeren: 1. H. Z. en P. O. in 2 min. 1.6 sec.; 2. H. Y. G. B. in 2 min. 3 sec.; 3. R. Z. C. in 2 min. 4.4 sec. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uitslag van den wedstrijd 't Vier kantjeR. A. V. voor de le klas L. B. B. luidt: Jac. v. d. Meer (R.A.V.) 165 29 24 5.69 B. de Roo (t Viork.) 200 29 28 6.89 P. van Ruiten B. de Roo 200 43 24 4.65 148 42 19 3.52 P. van Ruiten 154 39 19 3.94 J. Sira 200 39 26 5.12 Jac. J. v. d. Meer 200 43 24 4.65 H. v. d. Nat 186 42 24 4.42 G. Riotbroek H. v. d. Nat R. A. V. 2 gow>. kantje 3 idem. 172 34 23 5.08 200 34 29 5.88 partijen, 't Vie:/ De uitslag van den wedstrijd Flora Poort v. Cleef voor de le klas luidt: G. M. Tegelaar (P.v.Cl.) 200 32 28 6.25 H. v. d. Voort (Flora) 158 31 21 5.09 G. Tegelaar res. Jer. Koelewijn 72 200 32 32 12 24 6.25 G. M. Tegelaar Jer. Koelewijn 128 200 40 40 20 22 3.20 5.— G. Tegelaar res. P. H. v. d. Voort 104 200 39 39 13 31 2.66 5.12 J. Koster P. H. v. d. Voort 79 200 42 42 7 27 1.88 4.76 Flora 4 gew. partijen, P. van Cleef wonnen partij. Totaal: P. van Cleef Flora 6 gewonnen partijen. 1 ge- 3 en De uitslag van den wedstrijd „de Bal lon"T. O. G. voor de 3e klasse L. B. B. luidt: J. Bouman (T.O.G.) 100 43 16 2.32 J. v. d. B. res. (de Ballon) 67 42 10 1.39 J. Fuks M. de Bolster J. Mulder L. Koning H. den Hertog J. v. d. B. res. 61 25 23 2.44 100 25 15 4.— 100 26 17 3.84 63 25 12 2.52 97 46 17 2.10 100 46 11 2.17 80 58 7 1.35 100 59 8 1.69 H. Beij A. Boot T. O. G. 2 en de Ballon 3 gewonnen par tijen; Totaal T. O. G. 4 en de Ballon 6 ge wonnen partijen. Uit de Landbouwwereld. De mest naar en over den akker. Het rijden van mest naar en over den akker is een telken jare terugkeerende werkzaamheid, welke echter niet altijd even practisch verricht wordt. Vaak nog geschiedt het aldus op groote bedrijven: de beladen mestwagen wordt alle vijf pas sen stilgehouden, de knecht of boer trekt vijf schreden der vorige rij een grooteren of kleineren hoop af (naar gelang der be hoefte), rijdt dan weer vijf passen verder, trekt weer een hoop af, enz. De mestsprei- ders, vijf of zes in getal achter iederen wagen, verdeelen zich zóó, dat een hunner den mesthoop naar alle kanten ruw uit elkaar gooit, terwijl de 4 of 5 overigen naast elkaar gaan om den mest fijn uit te spreiden. Is de vracht over den akker ver deeld, dan gaat het geheele gezelschap weer naar den vóórkant van het land om het nieuw aangekomene op dezelfde wijze te behandelen. Beter dan deze onpracti- sche en tijdroovende werkwijze lijkt mij do volgende manier. Het geheele perceel, dat bemest moet worden, is, laten we aannemen in zes, oven groote stukken verdeeld. Ieder stuk, dat gemakkelijk door een tak of een mesthoop aan te duiden is, krijgt een arbeider, die den mest, welke er opgereden wordt, aan kleine hoopjes moet spreiden. Om dit werk te vergemakkelijken, rijdt de mestwagen, zonder stil te houden, langzaam dwars over de perceelen, waarbij de knecht on ophoudelijk den mest met den haak aftrekt aan kleine hoopjes, zorgende, dat hij rond komt. De menschen leeren dat h^el spoe dig .Wil de aftrekker een zijplank afne men, dan laat hij de paarden even stilhou den. De voordeelen dezer methoden zijn de volgende: le de paarden worden ge spaard, omdat het voortdurende aantrek ken vervalt; 2e de wagen of kar is spoe diger leeg; 3e de meststrooiers behoeven niet telkens van den eenen kant van den INGEZONDEN MEDEDEELING. Hllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllü I RUIME KEUZE: I I VESTEN i I PULLOVERS I SHAWLS 3071 I HANDSCHOENEN 1 I SLOBKOUSEN owes- (9e knie I I voor Dames, Heeren en Kinderen B&*eestraaft 028 5iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiii£ akker naar den anderen kant terug te loopen, hetgeen maar tijdvermorsen is; 4e het toezicht is gemakkelijker, daar ieder afzonderlijk werkt en nauwkeurig nage gaan kan worden; 5e alle arbeiders moe ten precies hetzelfde werk verrichten en er kan dus niemand luieren; 6e de opzich ter behoeft de lui niet steeds achter de veeren te zitten en aan te sporen, doch kan zijn aandacht wijden aan andere din gen .Hij kan met gemak het werk over zien en weet dadelijk, waar het aan ha pert. In óén woord: hij is meester van den toestand. Deze arbeidsverdeeling verwekt spoedig zulk een werklust bij de mestver- spreiders, dat ieder zijn best doet om zijn taak snel te verrichten, en, daar zijn werk gecontro'eerd wordt, den mest behoorlijk fijn te verdeelen, waar het bij slot van re kening toch om te doen is. Licht en Zonlicht. Voor de dieren zoowel als voor de plan ten is het licht en niet het minst het zon licht, van onschatbare waarde* Zoodra des morgens de dauw geheel verdampt is, zien we een eigenaardig verschijnsel op treden, dat bij de eene plant sterker is dan bij de andere, nl.: vele bloemen kee- ren zich naar het zonlicht toe. De z.g. Zon nebloem doet zulks zeer sterk, zij draait zelfs den heelen dag mee. Het heele lc- -Tioz joop qpao.u ^ut'id jop saooidsuoA licht in volle werking gezet. De koolzuur- opname, de zetmeelomzetting, de werking van de bladkleurstof (chlorophyl) worden tot krachtige functie geprikkeld. Vandaar dat planten in het donker kwijnen, geel worden, de bladeren laten vallen enz. Komt men verder in het seizoen, als de vruchten rijpen en geschikt worden om den mensch tot voedsel te dienen, dan ook speelt het warme zonlicht een groote rol. Door wateron trekking, verharding der sap-aanvoerende stengels, bevordering der chemische processen, rijpen successievelijk de granen, grassen, appels, druiven, enz. Ook de dieren kwijnen, evenals de plan ten, in het donker. Nu ligt er evenwel een breed pad tusschen donker en lieht. Half donkere stallen zijn zeer aan te bevelen voor werkvee en werkpaarden. Vooral wanneer de insecten den dieren veel last veroorzaken en veel werk van hen ver langd wordt, is een donkere stal de beste rustplaats. Voor de vetmesting is duister- ns zeer gewenscht, vooral als men kalve ren met zuiver blank vleesch wil fokken, is dit aangewezen. De ondervinding heeft voorts geleerd, dat het z. g. wolvreten bij schapen minder voorkomt in donkere stal len, en zelfs verbetert bij lijdende dieren, wanneer deze uit het licht in het donker gebracht worden. Wat moet de landbou wer-veehouder hier uit leeren? Dat de veestallen zóó ingericht moeten worden, dat men licht en warmte kan regelen. De lagere dieren, zooals hagedissen, slangen, enz., waarvan enkele hun leven slijten in spelonken, holen, mijnen, ez., op plaatsen dus, waar het licht weinig of niet komt, gevoelen ook dit gemis aan licht. Hun oogen worden zwak, hoogst prikkelbaar tot het ziekelijke toe, ja, sommige verlie zen het gezichtsvermogen geheel. Het licht heeft nog meer bekende eigenschappen: het kan kleurstoffen ver- bleeken en ontsmettend werken. Het eer ste past iedere huisvrouw met de wasch toe, en vroeger ook met het nieuw ge sponnen linnen. Het laatste wordt in prac- tijk gebracht, wanneer de boerin, die zelf nog ^karnt, na degelijkcn schoonmaak dc karn, de melkvaten, melkkannen, enz., aan de zon blootstelt. Tal van lagere organis men kunnen het uitdrogend, verwarmend zonlicht niet verdragen, en worden ge dood. Van daar de wenschelijkheid, voor al op stallen, waar nu en dan het miltvuur zijn offers vraagt, flinke lichtgevende ra men aan te brengen. Goedkooper ont smettingsmiddel dan het zonlicht biedt de natuur niet. Licht is leven, gezondheid, vreugde! 't Geldt voor mensch en dier. Wenken en mededeelingen. 't Vorige jaar werd te Beekbergen door den Rijkspluimveecon8ulent een proef genomen met toevoeging van levertraan aan het rantsoen voor kippen. Levertraan kan goed zijn als de hoenders niet vol doende groenvoer kunnen krijgen; is dit wel hot geval, dan geven men geen lever traan, (die geld kost) maar malsch, jong groenvoer. De proef bedoelde te onder zoeken of een matige toevoeging van le vertraan den smaak der eieren of van het vleesch schaadde. De conclusies luiden: 2 pet. levertraan in 't rantsoen voor kip pen oefent geen invloed uit op den smaak van eieren en vleesch; 14 pet. levertraan bleek den smaak van eieren niet te be- invloeden; bij de slachtdieren was in ge ringe mate invloed op den smaak merk baar. 3 pet. levertraan van zoogenaamd verschillende kwaliteit gaf geen traan- smaak aan gebraden haantjes. Het pu bliek zegt het rapport dient ge waarschuwd tegen het klakkeloos ver strekken van levertraan, daar de smaak van vleesch bij te groote hoeveelheid on getwijfeld ongunstig beinvloed wordt. De bij het publiek gangbare meening omtrent goede en slechte kwaliteit levertraan bleek ten opzichte van den invloed op den smaak van eieren en vleesch onjuist te zijn. Weet gij dit? In 1829 zal een begin gemaakt worden met den bouw van een geheel nieuwe Rijksserum-inrichting, welke zal worden ingericht overeenkomstig de moderne we tenschappelijk eischen. Het Deensche bacon een groote concurrent van ons product had tot dusver alleen het merk: INGEZONDEN MEDEDEELING. „Lurmaerk" in roode verl Hiernaast zal van nu af het woord „Dahish" met het nummer der slachterij op het bacon op drie plaatsen worden ingebrand. De Brit- sche groothandelaars zijn hiermee zeer in genomen, omdat, het nu wel zeer moeilijk zal zijn een ander uitheemsch product als Deensch bacon aan te bieden. Op de Staatsbegrooting 1929 komt 183186 voor ten behoeve van landbouwonderwijs en 42373 voor den Plantenziektenkundigen Dienst. Br. Mgr. Schrijnen en de sport. Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, schonk aan de te Roermond opgerichte R.-K. Sportclub „Nivea" een be drag van 600. Financiën eri Oeconomie. Kerkelijke leeningen. Bij de R/damsche Commissie Bank te Rotterdam wordt uitgegeven een 8 pet Eer ste Hypothecaire Obligatieleening groot 135.000 ten laste van de Congregatie der Eerwaarde Paters Pallottiner (Poolsche provincie.Koers van uitgifte 98 pt. Trustee: Trustkantoor voor Belegging en Admini stratie te 's-Gravenhage. In de toelichting wordt gezegd: Onder de naam „Pia Societas Missionum" werd in het jaar 1S35 door den vromen Priester Vincentius Pallotti te Rome de bekende Congregatie der Eerwaarde Paters Pallot tiner gesticht, waarvan in 1907 een provin cie in Galicië werd opgericht. Een voornaam deel van het werkprogram der Eerwaarde Paters bestaat in het ver spreiden van goede lectuur. Momenteel zijn zij uitgevers van een tot de leidende Katholieke bladen behoorend dagblad, 2 weekbladen, 3 maandbladen, den jaarlijk- schen missiekalendewr, welke een oplaag van 200.000 ex. bereikte, voorts van boeken, brochures, etc. De Poolsche Provincie telt momenteel 22 Paters, 44 Scholastieken, S5 broeders en 230 Priesterstudenten. De groote omvang die do publicaties heb ben bereikt, bracht mede, dat de drukke rij niet meer aan haar doel beantwoordt en zijn de Paters genoodzaakt over te gaan tot den bouw van een nieuwe drukkerij, boekhandel en uitgeverszaak. Dit gebouw, dat 700 M2. vloeroppervlak te beslaat en uit 6 verdiepingen zal be staan, wordt opgetrokken op het hierbo ven genoemde terrein naast de kerk, te genover het hoofdstation te Warschau. LEIDEN. Geboren: Adrianus Nicolaas z. v. A. de Goede en A. van Velzen. Maria, d. v. J. Kronshorst en Starrcnburg. Maria Catha. Elisth., d. v. T. J. van Steijn en A. Kees. Theo z. v. R. v. d. Aar en D. Sto ker. Bernardus z v. J. van Vliet en A. A. Hogendorp. Geertruij Cornelia d. v. J. C. Ruys en A. H. Scheelings. Abra- mina, d. v. M. Versprille en J. H. Möller. Maria Johanna d. v. J. M. Kroft en A. M. de Groot. Johanna d. v. J. Siera en M. v. d. Wetering. Geertruida d. v. L. J. Koene en O. Keijzer. Agnes Catha- rina d v. L. Verwoerd en A. C. Grandia. Machiel z. v. M. Sierat cn M. Dubbe- laar. Johanna Hilda Marie, d, v. D. A. Eppenga en G. W. de Haas. Joha. Marga. Alida d. v. J. G. Rehmann en C. van Ees. Jan z. v. J. Gertenaar en A. Vogelenzang. Maria Goertruida d. v. J. Schipper en J. Parlevliel. Elizabeth d. v. T. G. Bentveld en C. E. Warmond. Maria d. v. J. H. van Heijningen en J. P. Kapaan. Nicolaas z. v. P. C. de Haas en O. M. Molenaar. Josephus Cornelis z. v. J. A. W. Zegers en E. J. M. v. d. Linden. Theodorus Maria d. v. T. M. Overdijk en W A. v. d. Burtr. Willem z. v. C. W. Pouw en C. W. Kuijl. Corne. 'lis Jacobus z. v. C. J. Zaal en C. Kruffl Antonia Helena d. v. P. J. Heemskerk en C. M. v. d. Weijden. Alida d. v. D, Piket en P. Langezaal. Louis z. v. A. C, Polane en M. Jansen. Willem Bartho. lomeus z. v. H. Bink en E. W. van Oosten. Gerardus Jacobus z. v. C. Ouwehand en S. Masurel. Cornelia d. v. A. Stolb en W. H. Rijghard. Janny d. v. R. dc Jong en J. van Rooijen. Willem z. v. B, Haneveld on M. van Oosten. Elisabeth d. v. H. Teunissen en G .Moonen. Jacob z. v. H .de Geus en S. M. Vavier. Her man Petrus z. v. H. C. v. d. Bos en W. v. d. Fluit. Gehuwd: P. Oudshoorn jm. en E. Nieuwenhuyzcn jd. M. Opdam jm. en W. v. d. Kaay jd. R. v. d. Klep jm. L. de Swart jd. J. Matters jm. Dubbelaar jd. J. W. de Roon Hertoge jm. en J. M. Drinhuijzen jd. A. de Vrind wedr. en E. H. Wolff jd. G. J. Hoitink jm en G. Steenbergen jd. P. v. Weerlee jm. en M. Tegelaar jd. O v e r le d e nC. A. v. Vliet zn. 5 mnd. K. de GraafBavelaar vr. 35 j. J. E. M. G. de HaasDeeler wede. 78 j. J. v. d. Lucht man 61 j. J. v .d. Briel zn. 76 j. H. v. d Oudenaller man 32 j. S. J. v. Beek dr. 71 j. M. J. J. Tichler dr. 83 j.A. v. d. Made wede. 85 j. J. Schipper man 58 j. S. FaFap dr. 1 mnd. P. Schaap-Kulk vr. 51 jj. G. Brug man zn. 62 j. W. P. Brokkc dr. 2 j. - J. A. Broekhofv. d. Meer vr. 32 j. Kreugor-v. d. Burge vr. 76 j. Personen te Leiden gevestigd. Wed. T. van Amstel-Verhage, Rijnsbur- gerweg 171. J. H. Barends, P. Steyn- straat 36. J. Bleeker, Hooigracht 110a. J. T. Bloemers, kok, Breestraat 16. J. H. A. Boeckhorst v. d. Duynstraat 40. C. A. J. Borcharding, Oude Vest 57. L. H. J. Brantjes, Hoogewoerd 65a. L, Brouwer, Opzichter P. W. S., Bilderdijk- straat 5. J. A. Buytendijk, Hooge Rijn dijk 19a. H. J. Cohen Stationsweg 6a. P. J. Conradi en fam., Waterbouwkun dige, Leeüwerikstr. 41. A. Deiner, sla ger Hansenstraat 9. M. L. Erkelens, Rijnsburgerweg 30. A. Fray-Brinkman en fam., Heerenstraat S7b. O. W. Frie- drich, teekenaar, Zonneveltstraat 18. A. de Graaf, Lammermarkt 13. P. van der Grijp, Rijnsburgerweg 191. G. M. Haak kruidenier, Maresingel 29a. M. Haas broek-Kikkert en fam., Langestraat 29. A. M. Hendriks, winkeljuffrouw, Rem- brandtstraat 22a. A. H. A. Jansen, sla ger, Timorstraat 2. J. H. Karstens kell- ner, Langebrug 28. W. F. Keij en fam., slager Kaiserstraat 16. F. A. de Koek, Witte Rozenstraat 60. M. Kooyman, dienstbode, Bilderdijkstraat 9. J. Koo reman, winkelbediende, Jan van Hout kade 20a. J. van Kuyeren Kooihof 9. B. J. Kuypers, kok, Langebrug 47a. J. M. O. Lau, Korte Mare 23a. O. Lopez, Hooge Rijndijk 94. H. van der Meer en, fam., koopman ,Bronekhorststraat 2. I T. Oosterom, dienstbode, Haarlemmer straat 155. G. W. Overdiiking, Witte Rozenstraat 58a. E. P. M. v. Praag, Meerburgerstraat 5. K. Roth, Witte Ro zenstraat 60. J. Schellingerhout, dienst bode, Looierstraat 63. W. Smid, dienst bode, Oranjestraat 38. B. Th. Smit in strumentmaker, Breestraat 159a. W. J. M. J. Snijders, winkelbediende, Rijn- en Schiekade 64. I. Taverne, chauffeur v. d. Helmstraat 7. J. W. Vink, handels agent Beestenmarkt 34. B. Vos-Buschen Lange Hansenstraat 12c. W. Waarden burg en fam., kruidenier, Pieterkerkchoor- steeg 14. D. Wiersma, Rijnsburgerweg 43a. Personen uit Leiden vertrokken. H. C. v. d. Krogt, Haarlem, Ged. Oude gracht 62. Fr. A. Zebregs, Den Haag, Gabriël Metsustraat 112. J. L. Koeman, Den Haag, Drebbelstraat 16. H. Tkate, Birmingham, Corlyle 19 Rd. Edgbaston. J. H. Dijkstra, Amsterdam, Weterings schans 101. P. A. M. Roovers, Hilver sum., Schoutenstraat 18. Fr. Clausen, Hilversum, Schouten straat èYaWfBj.CkfS Hilversum, Hertog Hendriklaan 6. S. v. Wezel-Cornelissen, Noordwijk St. Jeroen- gesticht. A. Graafland, Overveen, Oranje Nassaulaan 136. M. Slokt, Hoo- geveen. Gr. Kerkstraat 45a. P. A. Beijk, Alphen a. d. Rijn, Burg Visserstraat 14. H. W. Orarna, Amsterdam, Hasebroek- straat 17 III. L. C. de Jong, Boekarest, W. Chr. Ott en fam., Amsterdam, Gel- derschekade 7. A. Groothuis, Haarlem, Spaarne St. Veronicagest.. B. O. J. Klaui, Leeuwarden, Houtstraat 108. M. C. Juffermans, Oegstgeest, Duinzichtstraat 25. J. C. Huender, Terborg 297. S. P. J. van Dijk, Haarlem, Tetterodestraat 98. H. Nap en gezin, Zoeterwoude, Reine Gommerstraat 101 f.n. E. Kruithof, Sas- senheim, Ivasantjclaan 1. J. v. Hecke en gezin, Amsterdam, Baffinstraat 84. W. J. Meijers en fam.. Voorschoten, Yernéde- park 39. J. W. Mekking, Apeldoorn, Griftstraat 27. G. Th. Kagie en fam. Den Haag, Zwetstraat 45. J. Gompels, Rotterdam Heemraadsingel 161. A. Ho- gewoning en fam., Rijnsburg, Koestraat 15. P. H, Verlaan, Noordwijkerhout, Go- weg bij O. Verlaan H. A. v. Haaster, Voorschoten, Leidsche weg 200. P. C. de Does en gezin, Katwijk, Voorstraat 12 B. H. J. van Klaveren, Rotterdam, Hoek van Holland Station. P. van der Meij, Groote Gast, Opende D 279 „Wilhlemina Hoeve". C. J. Neuteboom en fam., Zoe terwoude, Vrouweweg E 37 P. A. C. Evers, idem, idem. W. Pera Sassenheim Charbonlaan 8. M. G. v. Stijn, Warmond Dorpstraat B 93. C. Slob, Hillegers- berg Ommoorsche weg 5. W. Mulder Ned. O. Indië. L. WaasdorpStooken, Ned O.-ïndië. A, Terweii, Duitschland.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8