Uit de Omgeving S. G. J. DE (ROOT, Koordeinde W Uit de Rijnstreek. DERDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 30 NOVEMBER 1928 KATWIJK. GEMEENTERAAD. De verbinding tusschen Noorder en Zuiderkwartier. Een school arts zal worden aangesteld. Begrooting-behandeling. Woensdagvond vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Een vacature. De voorz. opent de vergadering met ge bed en deelt vervolgens mede, dat dr. Eike- lenboom de benoeming tot lid van den Raad heeft aangenomen. De heer v. Eike lenboom wordt geinstalleerd en door den voorz. met zijn benoeming gelukgewenscht. Ingekomen stukken. Een mededeeling van den Keurings dienst van waren, dat van de gemeente teveel is ontvangen een bedrag van ƒ138.82. Zal gerestitueerd worden. Enkele missives van Ged. Staten, hou dende dispocities op raadsbesluiten. Van den heer A. Keurs is een verzoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van verpleging van zijn broer in een krank zinnigengesticht. B. en W. stellen voor een bijdrage te geven van 156. Aldus wordt besloten. In verband met het feit, dat het niet mogelijk gebleken is om voor een bedrag van 600 een gediplomeerde assistente te benoemen, vragen B. en W. thans een blan co crediet om een assistente te benoe men tegen een hooger salaris. Wordt toe gestaan. Van het bestuur van de Leidsche Bui tenschool is een verzoek ingekomen om gel den beschikbaar te stellen voor verbetering van het voetpad, dat leidt naar de ingang van de school, welk voetpad verstuift, waarvan veel last wordt ondervonden, ter wijl ook eenige andere verbeteringen moe ten worden aangebracht. B. en W. vragen thans een crediet van 1150. De heer Hueting gelooft dat het niet noodig is, dat hiervoor zooveel kosten moe ten worden gemaakt. Als inderdaad het pad verstuift dan kan men met veel min der kosten ook wel een afdoende verbe tering aanbrengen. De voorz. zegt dat een grondig onder zoek ingesteld is door de commissie van fabricage en deze commissie is tot het ad vies gekomen om het verzoek in te willi gen. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en aangenomen met de stemmen van de heeren v. Riessen, Hueting, Grim bergen en Eikelenboom tegen. Van het raadslid Guyt is het verzoek ingekomen om een raadscommissie in te 6tellen, die zal onderzoeken wat de beste verbindingsweg is tusschen het Noorder en Zuiderkwartier. In verband hiermede merkt de voorz. op dat deze zaak ter sprake is gekomen bij het uitbreidingsplan waarvan de leden van den Raad grondig kenis hebben kunnen nemen. De heer Guyt licht zijn adres nader toe. Spr. heeft vooral op het oog gehad het aanleggen van een tweede vej^indings- weg. De heer Ouwehand meent dat de heer Guyt; in de war is met de aangelegde en geprojecteerde wegen. Verschillende wegen zijn wel geprojecteerd maar nog niet aan gelegd. Als de heer Guyt nog andere we gen wil projecleeren, dan zal het uitbrei dingsplan moeten worden gewijzigd. De heer Guyt zegt dat dit inderdaad zijn bedoeling is en daarom zal spr. in dien geest een voorstel doen. Als commissarissen van de Gemeente spaarbank worden herbenoemd de heeren L J. Schoonenberg IJ.zn., Abr. Ouwehand en D. van Riessen en gekozen de heer Arn. Kuyt. In behandeling komt een voorstel tot vaststelling van voorwaarden voor het op richten van een Radio-centrale. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Een voorstel tot vaststelling eener ver ordening, houdende verbod tot bouw en verbouw op grond gelegen aan de Zuid straat en Bestevaerstraat te Katwijk aan Zee, wordt z. h. st. aangenomen. Op verzoek van de V.V.V. stellen B. en W. voor het betonpad bij het Uitwaterings kanaal uitsluitend voor voetpad te bestem men. De heer v. Duijn stelt voor dit te doen alleen voor den badtijd b.v. voor de maan den Juni. Juli en Aug. Behoudens dit amendement wordt be sloten volgens het voorstel van B. en W. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot aanstelling van een schoolarts, welk instituut de sympathie heeft van de meeste onderwijzers en on derwijzeressen. De rechten der ouders zul len geheel worden geëerbiedigd. Met eenige gemeenten uit den omtrek zal een district worden gevormd, waardoqr de kosten voor deze gemeente zoo weinig mogelijk zullen zijn. De begrooting bedraagt totaal 8000, waaronder het salaris van den schoolarts is begrepen ad ƒ6000—7000. De gemeen ten zullen bijdragen naar het aantal school gaande kinderen. De provincie draagt 50 pet. bij. Het jaarlijksch bedrag voor de ge meente zal ongeveer 15000 zijn. De heer Guyt verklaart zich tegen het voorstel. Het zal voor de gemeente hooge kosten meebrengen en ook om andere re denen is spr. en tegen. De heer Meerburg vindt dat de Over heid hier ingrijpt op het terrein dat aan de ouders toebehoort en daarom voelt spr. niet veel voor het voorstel. De heer Eikelenboom houdt een deskun dig betoog waarin hij de verschillende gronden uiteenzet waarom het schoolart seninstituut noodig is. Spr. vraagt tenslotte of reeds met do schoolbesturen geconfe reerd is. Daarmede heeft men hoofdzake lijk te maken. i De heer v. Duijn zegt dat de ouder» toch hebben te beslissen of hun kind onder zocht wordt, Als ze niet verplicht kunnen worden is spr. er niet voor. De voorz. wijst er op, dat hij nog niet met volkomen zekerheid kan zeggen of alle gemeenten aan het te vormen district zullen meedoen, evenmin als het absoluut vast staat, dat de provincie 50 pet. bij draagt. Het voorstel gaat van die veron derstelling uit. Als de provincie onver hoopt niet bij mocht dragen is men aan het voorstel niet gebonden. Wat betreft de woonplaats kan spr. ook niets zeker zeg gen. Wel zullen B. en W. er op werken, dat de schoolarts in Katwijk komt te wo nen. Betreffende de opmerking van den heer v. Tongeren zegt spr., dat het bedrag van 1500 (10 cent per hoofd) een gemiddelde is. Het kan 9 cent zijn en misschien ook 11 cent en daarom is het bedrag van 10 cent genomen. Spr. wijst er verder op dat er geen sprake van is dat de Overheid hier de taak van de ouders inneemt. Spr. kan zich niet voorstellen, dat er ouders zullen zijn die zoo weinig zorg voor hun kind zul len hebben, dat ze hun kind niet zullen willen laten behandelen. Juist de ouders moeten het schoolartseninstituut op prijs stellen. Het instituut heeft zeer vele voor- deelen, waarbij spr. ten volle onderschrijft wat dr. Eikelenboom heeft gezegd. Vooral de kwestie dat de kinderen onderling ver plichting hebben moet zwaar wegen. In het principieele bezwaar is onjuistheid om dat juist in de zorg van de ouders zooveel mogelijk tegemoet gekomen wordt en daar om beveelt spr. het voorstel warm aan. De schoolartsendienst zal dankbaar worden aanvaard. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Parlevliet, Meerburg, v. d. Bent, De Jong en Guyt. Eenige voorstellen tot verkoop en tot uitgifte in erfpacht van grond worden aan genomen. Eenige voorstellen tot aankoop van grond voor verbreeding van den Achter weg worden uitgesteld tot de volgende ver gadering ingevolge een opmerking van den heer Hueting. Een voorstel met betrekking tot het taxatie-rapport van de perceelen van het grondbedrijf wordt z. h. s. aangenomen. In behandeling komen enkele reclames- belastingen. De voorz. zegt, dat de belastingcommis sie niet met het onderzoek van deze recla- mes is belast omdat er zoo weinig waren. De heer v. Duyn vindt dit niet in orde. Spr. stelt er prijs op dat de commissie er over gehoord wordt in den vervolge. De voorz. zal hier zeker rekening mee houden. Dat de Commissie er niet mee be last is, is slechts bedoeld als vriendelijk heid. Betreffende de reclames wordt beslo ten volgens advies van B. en W. Achtereenvolgens worden daarna vastge steld: een voorstel tot vaststelling eener verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Grondbelastingeen voor stel tot wijziging der verordening, regelen de de samenstelling van het personeel der Gemeentebedrijven en enkele comptabili teit sbe sl uit en. In behandeling komen de begrootingen 1929 voor de Bedrijven: Electriciteit, Grond, Gas, Waterleiding en Vleeschkeu- ring alsmede die voor de gemeente. De voorz. geeft gelegenheid tot het hou den van algemeene beschouwingen. De heer Meerburg merkt op dat de uit gaven zich steeds in stijgende lijn blijven bwegen. Onderwijs en Openbare Veilig heid vragen steeds meer en spr. meent, dat hierop nog wel bezuinigd kan worden. De heer v. Tongeren zegt, dat het jaar in het te.eken staat van de uitbouw van de gemeente. En hierin schuilt het gevaar, dat men boven zijn stand gaat leven. An derzijds kan men door dezen uitbouw aan verschillende dingen die voor de gemeen te noodig zijn niet ontkomen, o.a. aan den bouw van een nieuw gemeentehuis. De heer Hueting doet het voorstel om de af- en overschrijving van de rekeningen van de bedrijven aan den Raad te hou den. De voorz. zegt, dat hiertoe de mogelijk heid bestaat en B. en W. zullen -zich er niet tegen verzetten, maar wel wil spr. opmer ken, dat er iets in dit voorstel zit dat de Raad aan B. en W. de bevoegdheid niet toevertrouwt. De heer Hueting merkt op dat er geen sprake is van wantrouwen. Absoluut niet. Het is slechts om deze zaak ook eens nader onder oogen te krijgen. Na nog eenige bespreking neemt de heer Hueting zijn voorstel terug. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze behandeling. De begrooting voor het Electriciteitsbe- drijf en het Grondbedrijf worden vastge steld. Bij de begrooting voor het Gasbedrijf bespreekt de heer van Duyn de cokes- prijs. De heer Guyt is van meening, dat som mige arbeiders aan de Gasfabriek worden achteruitgezet en anderen op alle mogelijke manieren geholpen. Er moet een eind ko men aan die „konkelzooi". De voorz. en de beide wethouders pro testeeren tegen deze uitdrukking. Als de heer Guyt gegronde klachten heeft moet hij daarmee voor den dag komen, maar met, op deze manier. De heer Guyt neemt zijn woorden terug. Bij de desbetreffende post merkt de heer Hueting op dat hij van meening is, dat de som, uitgetrokken voor het buizen net 25000), te hoog is. Het buizennet zou dan geweldig uitgebreid moeten worden, met ongeveer 1/5 lengte. De heer Kuyt wijst er op, dat voor het gedeelte waar het buizennet uitgebreid moet worden een 8-duims buis noodig is, terwijl er andere gedeelten met 3-duims buizen kan worden volstaan. Bovendien waren de buizen 25 jaar geleden veel gocd- kooper. INGEZONDEN MEDEDEELING. Koffers/en Tasschen Telef. 706 - Ciro 35939^ Reparatie-Inrichting De begrooting van het gasbedrijf wordt daarna vastgesteld. Evenzoo de begrootingen van het Water leiding- en Vleeschkeuringsbedrijf. Te elf uur wordt daarna de vergade ring gesloten. Vrijdagavond zal de gemeen- tebegrooting worden behandeld. ALKEMADE. Geboren: Jacoba Maria, dochter van G. J. Rietbroek en C. Poeltuin Clasina Adelheid, dochter van J. J. Warmerdam en P. W. van Kins Hendricus Jacobus, zoon van L. van Emmerik en M. A. Verdel Wilhelmus Petrus, zoon van C. J. van der Gëest en M. J. O. Waasdorp Jaco bus, zoor. van J. van der Hoorn en A. M. van Diemen. Overleden: Jacobus Straathof W. 76 jaar en Anna Bartels wed. H. van Vel- zen 77" jaar. 0EGSTGEEST. De Oegstgeester IJsclub. De Oegstgeester IJsclub vergaderde Dinsdagavond in hotel „Het Wapen van Oegstgeest" en als altijd was de zaal stampvol. De voorz., de heer B. J. M. Kortmann, opende de vergadering met allen een har telijk welkom toe te roepen, waarna hij in 't kort de werkzaamheden, sedert de laat ste vergadering schetste. Vervolgens ver slag van den penningm. L. Hoogendoorn. Ontvangen 1531,72. Uitgegeven 1339.69. Batig saldo 162.03, terwijl op de spaar bank is belegd J675, zoodat men in totaal een actief beeft van 837.03. Hierna las de secretaris, de heer L. Schouten, zijn jaarverslag. Dan komt aan de orde bestuursverkie zing ter voorziening in twee features we gens bedanken van G. N. v. d. Ameele en J. Schrijvers Sr. en wegens periodieke af treding van G. Lubbe Thzn., M. J. Spaar- gaaren, L .van Nieuwkoop en L. Schouten. De heer Donk stelt voor, in afwijking van het huish. reglement den heer Schou ten, die reeds een 30-tal jaren bestuurs lid was, waarvan ruim 25 jaar als secreta ris, bij wijze van verdienste, bij acclamatie te herbenoemen, wat de bijval der vergade ring heeft. Hiertoe wordt dan besloten, terwijl de aftredenden allen werden her kozen. In de vacatures werd voorzien door benoeming van de heeren M. C. Kamsteeg en J. diiffermans. De functies zijn later in de bestuursvergadering als volgt verdeeld: voorz. B. J. M. Kortmann, vice-voorz. G. J. Lubbe Thzn., secretaris M. C. v. d. Burg (de heer Schouten had met het oog op zijn leeftijd te kennen gegeven deze functie niet .neer te wenschen), 2e secr. M. C. Kamsteeg, penningm. L. Hoogendoorn, 2de penningm. L. van Nieuwkoop. De verloting had tot uitwslag: le pr., schaatsen, D. Hol, 2e pr.. schaatsen, M. A. Wijsman, 3e pr. D. Juffermans, 4e pr. J. J. Driessen; 5e pr. C. J. v. d. Aar; 6e pr. N. Abswoude, 7e pr. K. v. d. Kwaak. Bij de rondvraag informeerde enkele heeren naar de verzekering tegen ongeval len, welke verzekering nog niet tot stand is gekomen, doch in een ver stadium van voorbereiding. Waar het een voorstel is, uitgegaan van onze vereeniging, zal er voor gewaakt worden dat zoo gunstig mogelijke bepalingen er in zullen worden opgenomen. De kosten hieraan verbonden zullen onge veer 30 cent zijn, wat boven de contribu tie ad 1.dan verschuldigd is. Het be stuur stelde zich terecht op het standpunt, waar het doel der ijsclub vooral ook is „werkverschaffing" dit bedrag niet uit de kas, doch extra door de leden moet wor den betaald. Het lid zijn zal vermoedelijk de eenige voorwaarde zijn waaraan men heeft te voldoen om in aanmerking te ko men voor een uitkeering. De heer Kuijpers bereed weer zijn oud paardje van het vorig jaar n.l. de gelden beleggen in de gemeente bij een der spaar banken. De voorz. heeft hier bezwaar te gen daar er meerdere in de gemeente zijn, die met het oog op de neutraliteit, wat de heer Kuijpers aanleiding gaf te wijzen op de Neutrale Boerenleenbank ter plaatse. Bij elke spaarbank (er zijn er twee) de helft leek intusschen een beter idee. „De geest van Albert" was ook weer vaardig. De heer A. Koelman bepleitte het houden van een wedstrijd voor jongens, ge- costumeerd en met priksleden. Dit denkbeeld had de volle sympathie van bestuur en vergadering en zal „ijs en weder dienende" zeker doorgang hebben. De jongens kunnen er vast op rekenen. Voor den wedstrijd van den Z.-H. Ijs bond gaven zich op de heeren M. A. Wijs man en J. Volbeda. Hierna sluiting, waar na men tot het namiddornachtelijk uur ge zellig bijeen bleef. RIJPWETERING. IJsclub. Gisteravond vergaderde in het café van den heer P. Zoetemelk de Rijpweteringsche IJsclub. In weerwil van het slechte weer, waren ruim zeventig le den op het vastgestelde uur aanwezig, die door den voorzitter, den heer J. Bakker, hartelijk welkom werden geheeten. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de viering van het vijf-en-twin- tig jarig bestaan der vereeniging ten vo- rigen jare, welk feest belangrijke offers van de kas had gevraagd. Tevens vestigde spr. de aandacht op de vele werkzaamhe den, die de vereeniging het vorig jaar heeft 1 doen verrichten, dit alles als het ware ter inleiding van 't minder gunstig luidend fi- nancieele verslag van den penningmeester. Toch zou, volgens spr., het batig saldo den leden nog niet tegenvallen, gezien d9 bui tensporig hooge uitgaven in het boekjaar 1927—'2S. Vervolgens gaf de penningmeester een overzicht van do inkomsten en uitgaven der vereeniging, waaruit bleek dat de in komsten met het batig saldo van het vorig dienstjaar 'n bedrag van 7553.2 1/2 vorm den, terwijl de uitgaven in het nu afgeslo ten dienstjaar 440.62 hadden bedragen, zoodat een voordeelig saldo van ƒ315.70 1/2 in kas was. De heeren J. de Vette, J. van Rijn en Jac. Meijer door den voorzitter aangezocht om de rekening en verantwoor ding van den penningmeester te controlee ren, bevonden alle bescheiden volkomen in orde, hetwelk eerstgenoemde aan de verga dering mededeelde. Bij de hierop volgende bestuursverkie zing werden de drie aftredende bestuurs leden, de heeren H. Duivenvoorde, H. Oudshoorn en A. Bakker met groote meer derheid bij eerste stemming herkozen. Dan volgde de clou van den avond, de magneet, die de leden naar de vergadering trekt, n.l. de verloting. Het bestuur had gemeend, bij het toenemend aantal dames- leden, goed te doen, voor de dames een extra-prijs te koopen, welke beslissing al gemeen werd toegejuicht. De beschikbare prijs viel ten deel aan mej. A. Bakker. De overige prijzen werden gewonnen door de navolgende heeren: 1. Th. Otto, 2. J. Bakker, 3. A. Bisschop Azn., 4. W. v. d. Star, 5. J. Akerboom, 6. J. Wort- man, 8. P. v. Diemen, 8. J. v. d. Star. Door dat eenige leden vóór de verloting do ver gaderzaal hadden verlaten, bleef den len prijs over, zoodat deze zal worden bewaard tot de volgende algemeene vergadering. Toen bij de ten slotte gehouden rond vraag, niemand der aanwezigen het woord verlangde, deelde de voorzitter nog mede, dat namens het bestuur binnen enkele da gen een inspectie zal worden gehouden over *de eigendommen der vereeniging, vooral over de dreggen, die bij een even tueel invallende vorst in orde moeten zijn en verzocht hij aan de leden, die deze on der hun berustig hebben, ze voor de in spectie gereed te houden, waarna hij met een woord van dank deze geanimeerde bij eenkomst sloot. W0UBRUGGE. Film. Door het bestuur der Eieren- veiling is in het belang der pluimveehou ders uitgenoodigd, den Rijkspluimvee con sulent den heer B. van AsperenVervenne te 's-Gravenhage, die op 3 Dec. a.s. des avonds alhier in Hotel Guldemond een film zal vertoonen met uitlegging op ge bied van de pluimveehouderij. Geboren Hendricus Cornelis zood van Joh. Huigsloot en M. J. Koek. Overleden: J. A. van der Meer 32 jaar echtgenoote van A. Broekhof, ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Begrootingsbehandeling. De kuilen in den Oud-Bodegraaf- schen weg. Benoeming hoofd openbare school. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter, de burgemeester. Aanwezig 6 leden. De Voorz. opent de vergadering met ge bed en deelt mede dat de heer J. A. Hoo- gendijk, wethouder, wegens verblijf in buitenland verhinderd is tegenwoordig te zijn. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld. Ingekomen stukken. Bericht van het overlijden van den heer O. J. M. Noorduijn, oud-burgemeester dezer gemeente. De Voorz. deelt mede dat dit schrijven reeds met een brief van rouwbeklag aan de fa milie is beantwoord terwijl de Voorz. ook bij de begrafenis is tegenwoordig geweest. Vaststelling Gemeente-begrooting voor 1929. De Voorz. geeft allereerst het woord aan de Commissie, die met het onderzoek de zer begrooting is belast geweest De heer Edelman zegt dat, de voorz. reeds aan de commissie omtrent enkele posten na dere gegevens heeft verstrekt, zoodat er weinig meer ter bespreking overblijft. Na uitvoerige bespreking wordt het voorstel der Commissie om post 95, kosten verlichting met 150 te verhoogen en post 129, onderhoud Postkantoor met het zelfde bedrag te verminderen aangenomen met 1 stem tegen, die van den heer van Wijngaarden. Bij volgno. 136, onderhoud onderwijzers- woningen, vindt de heer Edelman sommige geraamde werken voor de hoofdonderwij zerswoning in den Tempel, zooals het aan brengen van asbestplaten in de slaapkamer wel wat overbodig. Spr. vindt dat als aan een nieuwe woning nu al jaarlijks een be drag van 100 k 150 aan onderhoud moet worden besteed, dit wel wat erg. De huur ad 300 mag dan wel worden ver hoogd. De Voot-z. merkt op dat de gemeente opzichter van meening is dat deze werk zaamheden moesten plaats hebben met het oog op de last van vochtige muren. De heer Edelman antwoordt dat de wo ning eigenlijk nooit goed is geweest; het huis van spr. staat reeds 2 jaar langer, heeft belangrijk minder gekost, en er is nog niets aan onderhoud besteed. Na nog eenige opmerkingen brengt de Voorz. de begrooting in stemming die daarop met algemeene stemmen wordt vastgesteld met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 76.883.011/2 en onvoorziene uitgaven 3434.52'/a* Kapitaaldienst, aan ontvamr» sten 471.87, aan uitgaven 9023.29, na- deelig slot 8551.29. f Alvorens de punten 5 en 6, respectieve» lijk verkoop grond* mot water bij de pas torie der Geref. Kerk en benoeming hoofd der O. L. school no. 1 in geheime vergade ring te bespreken, wordt op voorstel van wethouder van Muiswinkel eerst de rond vraag aan de orde gesteld. De heer van Vliet zegt reeds vele ma len te hebben geklaagd over de kuilen in den Oud-Bodegraafschen weg, veroorzaakt door aansluiting aan de Lichtbedrijven of aan de Waterleiding. Door de Lichtbedrij ven is er iets aan gedaan, doch nu is het alweer zoo. De Waterleiding heeft er nog nimmer iets aan gedaan. Spr. dringt nog maals met ernst op herstelling aan, an ders' komt de gemeente straks voor de kosten. De heer Hoeks bevestigt een en ander en zegt dat de toestand er werkelijk treu rig is. De Voorz. zal den gemeente-opzichter er nog eens op wijzen om vooral controle uit te oefenen. De Raad gaat hierna over in geheime zitting. Na heropening der openbare ver gadering komt allereerst het punt verkoop grond aan de orde. Wethouder van Muiswinkel stelt naar aanleiding van de in besloten zitting ge houden besprekingen voor, om aan het bestuur der Geref. Kerk alhier te verkoo- pen een strook grond met water aan den ingang van de nieuwe straat naast de nieuw gebouwde pastorie tot een gezamen lijke oppervlakte van pl.m. 166 M,. voor den prijs van 1.25 per MJ. Met alg. st. aangenomen. Tenslotte komt aan de orde de benoe ming van een hoofd der O. L. school no. 1 (Dorp) waarvoor de volgende voordracht is opgemaakt: J. Jumelet, hoofd te Schoon- dijke; J. van den Akker, hoofd te Lippen huizen; A. van Driel, onderwijzer te Maarssen; W. A. van den Dool, onderwij zer te Goes. Op den heer van Driel worden 6 stemmen uitgebracht, zoodat deze me* algemeene stemmen is benoemd. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Een consultatiebureau voor T. B. C.-be* strijding. Dinsdagavond vergaderde in Hotel van Haaften de vereeniging tot be strijding der Tuberculose in de gemeente Bodegraven en Zwammerdam. Aan de or de kwam het voorstel om het bestuur to machtigen tot aankoop van grond en bouw van een consultatie-bureau. De se cretaris geeft een uitvoerige beschouwing over de plannen. Het bestuur wenscht over te gaan tot aankoop van grond, waarop oen steenen gebouw zou worden gezet, waarnaast een tentenkamp. De kosten worden geraamd op 10.000, waarvan 5000.kunnen worden verkregen door subsidie en zoo noodig 5000.geleend 5 pet. De jaarlijksche contributie der le den bedraagt 550.Het bestuur zal echter niet tot uitvoering zijner plannen overgaan, dan na zekerheid van de subsi dies. De voorzitter geeft daarna gelegen heid tot bespreking. De heer B. Batelaan wilde een commis sie benoemen om in deze het bestuur bi te staan. De secretaris antwoordde, dal alles geschiedt in overleg met den Inspec teur van de Volksgezondheid, die het ter rein heeft bezichtigd en goed bevonden, De heer Beijen zegt, gehoord te hebben, dat het terrein gelegen is achter de nieu we markt. Of dat op waarheid berust? Dn voorz. zegt ook dit terrein evenals andere in zicht te hebben, doch wenscht om ze kere redenen daar niet verder op te ant woorden. Daar niemand zich tegen dc plannen uitspreekt, wordt al?oo met alge meene stemmen het bestuursvoorstel aan genomen. Als^ leden der commissie tot nazien dei- rekening 1928 worden daarna gekozen dr heeren v. d. Most, D. A. de Jongh en R. Kauling. Heb aftredend bestuurslid, mr v. Dobben de Bruin wordt als zoodani herkozen. De begrooting voor 1929 wordi vastgesteld op inkomsten en uitgaven van 3808.Hierna sluiting. y -7 BOSKOOP. Uitvoering. Dinsdag- en Wóensaag- avond werd door do tooneelclub de na jaarsuitvoering gegeven in het R. K. Ver- ccnigingsgebouw. Opgevoerd werd hel diep ontroerend tooneelspel van Jan Gros veld „Offerande". Het was werkelijk mooi de spelers waren rolvast en beeldden de verschillende karakters zeer goed uit, zoo dat de tegenstellingen echt tot haar recht kwamen. We zullen geen spelers afzonder lijk noemen, maar brengen allen een har telijk woord van dank voor do genotvolle avonden, want er is mooi spel geleverd. Do zaal was beide avonden goed be zet. De muzikale opluistering geschiedde door de R. EL Harmonie „St. Caeciiia", welke als steeds haar welwillende mede werking verleende onder do bekwame lei ding van directeur Marks. In de toekomst rekenen wij op meerdere mooie uitvoeringen, want we waren den laatsten tijd niet verwend. Dat er op een waardeerend en dankbaar publiek gere kend kan worden, daarvan geven we de verzekering. NIEUWKOOP. Geboren: Cornelia d. van C. N. Riet veld en M. Pieterso Cornelis Jacobus z. van C. A. M. Schutter en Chr. M. Wahle Adriana Joanna d. van C. van Houten en J. M. Compier Nicolaas Cornelis z. van G. van den Helder en A. Koperdraad. Overleden: Arie Teuni3 de Groot, echtg. van P. Both, 78 j. HAZERSWOUDE. De bietencampagne. Tiidens de bie tencampagne werd aan den Middelweg weegbrug, gewogen voor Zeeland 1428216 Kg. en voor Zevenbergen 988128 Kg nette tezamen 2416338 Kg.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7