B. DE KONING bijzonder vip arlelen St. Nicolaas-Gadeaux 1 EEN MOOI EN NUTTIG CADEAU j i j 1 HET BOORt )ENHu!S. VISCHMARKT 7 STADSNIEUWS. ST. HICOLflaS-CfilEAUX ST. NICGLAAS-GESCHENK? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WELKOME Gekl. Kindenzakdoeken 3 stukg-doss 0.55 - 0,46 -0,29 Witte en Gekl. Dameszakcloekjes extra mooi 15 ct. V ct. 9 Cti Gekl. Heertnzakiioel(< INDANTHpEN, fr- - kwaliteiten 0,35 e. DE voiHSspd Haarl.str. hoek Donkerstegg'Z-^-6 INDANTHpEN, fijne feohte "5,0,24,0,16' 12 Ct./ i vindt/u in onze schitterende sorteering Hemden, Dassen, ,Pul!-Pvers, Vesten, Handschoenen, Slobkousen, Sjaals, Zakdoeken, etc. etc. etc. ZEER SCHERPE PRIJZEN Ruilingen wjrtEit na de Sint Nicolaas gaaniMUegsslaan Uit de Textielindustrie. De onderhandelingen te Tilburg. De R. K. Textielarb.-org. „St. Lamber- tus" heeft nu een brief gericht tot den Bond van Tilburgsche Wollenstoffenfabri- kanten, waarin zij het standpunt der werkgevers onbevredigend noemt. Verder wijst zij op „verschillende onjuistheden" in de beschouwingen van den Fabrikan- tenbond, maar verklaart zich bereid een beslissing op te schorten, totdat een mon delinge bespreking nadere verklaringen zal hebben gebracht. In overweging wordt gegeven deze con ferentie uiterlijk begin volgende week te houden. Kaarten wegenbelasting. De minister van Financiën heeft onder de aandacht van den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw gebracht dat aan hem de vraag is gericht of een op den voet van het Kon. besluit van 9 Juli 1927 afgegeven belastingkaart geldig is voor alle soorten motorijtuigen, welke tot den handelsvoorraad van een handelaar in of fabrikant van die voorwerpen behoo- ren. De Minister van Financiën heeft die vraag bevestigend beantwoord, mits de betaalde belasting het voor het betrekke lijk motorrijtuig verschuldigde bedrag dekt. Do minster ach het daarom wensche- lijk, bij aanvrage om kaarten op den voet van dat Kon. besluit steeds kaarten We genbelasting no. 8 af te geven, waarop de in par. 2 van zijn resolutie van 16 Juli 1927 voorgeschreven wijziging worden aan gebracht en bovendien de aan de voor zijde voorkomende letter V behoort te worden doorgeslagen, terwijl van het aan de binnenzijde voorkomende opschrift „motorrijtuigen op meer dan twee wielen, niet ingericht voor personenvervoer" de woorden „meer dan" en „niet" tusschen haakjes behooren te worden gesteld. Naar aanleiding van dit schrijven van den minister van Financiën heeft thans de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een circulaire aan de burge meesters gezonden, waarin dezen wordt verzocht de ambtenaren der gemeente politie in him gemeente overeenkomstig het vorenstaande te instrueeren. R. K. MILITAIR EN-VEREENIG ING. De heer Ant. Sanders begiftigd met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Het was gisteravond groot feest in de Militairen-Vereeniging. Twee bestuursleden vierden hun zilveren jubileum, en een van de twee feestelingen, de heer Ant. Sanders, werd om zijn bijzondere verdiensten ver eerd met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De tooneelzaal was tot in de vier hoeken met belangstellenden gevuld, toen pater Frigge het openingswoord, sprak en mede deelde, dat deze feestavond was georgani seerd ter huldiging van de twee jubilaris sen, de heer P. van Kampenhout en A. Sanders. Als iemand, die zijn plicht doet, werke lijk lof verdient, zeide spr., wat moeten deze twee heeron dan geen lof verdienen, die 25 jaar hun plicht hebben gedaan, een plicht, die zij vrijwillig op zich hebben ge nomen. Zonder eenig tijdelijk voordeel hebben ze al de opofferingen en moeiten, aan de vervulling van hun taak als be stuurslid der B. K. Militairen-vereeniging verbonden, trouw gedragen. Daarom is er vandaag reden tot jubileeren. Wanneer men 25 jaar gewerkt heeft voor God en voor zijn medemenschen, dan is er reden om te jubelen en te juichen en daarom vie ren wij ook vanavond feest. Spr. betuigde aan de beide jubilarissen de dankbaarheid van het bestuur en de dankbaarheid van zoovele duizenden solda ten, die hier in den loop der jaren hun te huis hebben gehad. Spr. hoopt, dat de jubilarissen met den zelfden ijver en opgewektheid zullen voort gaan, om te blijven, wat zij tot nu toe ge weest zijn. Namens het bestuur werd aan beide feestelingen een kleine souvenir aan geboden, aan den heer v. Kampenhout oen rookstel en een mooie vaas, aan den heer Sanders een aktetasoh en een vulpen. De beide heeren betuigden hun har tel jj- ken dank voor de waardeerende woorden en de mooie geschenken. Door een der soldaten, Cora. Blom, werd daarna een kranig speechje afgestoken, waarin de jubilarissen werden gelukge- wenscht, bijzonder de heer Sanders, aaD wien rookgerei en een biljart-queue wer den aangeboden. Jubilaris Sanders dankte de soldaten voor' deze attentie. Spr. bracht hulde aan den oprichter der Militairen-Vereeniging cn aan den tegenwoordigen directeur, pater Frigge. Ook zijn mede-bestuursleden, mot jvie hij steeds in de beste verstandhouding NGEZONDEN MEDEDEELING. samenwerkte. Spr. hoopte, dat de „jongens" hun Roomsche genoten in het soldatenpak zullen aansporen de R. K. Militairen-Ver eeniging te bezoeken. De heer Sanders besloot met den wenscb, dat, zoolang er soldaten in Leiden zijn, de vereeniging zal bloeien 1 Op het tooneel werd daarna een liedje „De laatste brief" gedeclameerd en daarna een liedje gezongen, getiteld: „Papa in de Bijenkorf". Een blijspelletje in twee bedrijven wew op de planken gebracht, geheeten „Een beleefd mensch". Het was inderdaad een blij, een vroolijk spel. Twee oude heeren vlaschten er op, jaar-in jaar-uit, een ple zierreisje te maken naar het schoon Italio. Telkens lijdt hun heerlijke plannetje schip breuk, tot eindelijk de omstandigheden gunstig zijn. Het schijnt, dat er nu wer kelijk iets van komt. De twee oude vrien den en het petekind zijn in de hoogste wolken. Maar dan komt het „beleefde mensch", een zeker adellijk heerschap, Vicomte de Finefleur, hun plan in elkaar schoppen. Hij duelleert met den notaris, dio hun huis zal koopen, de notaris wordt getroffen en wèg is het reisjeGelukkig komt alles weer op zijn pootjes terecht, en het doek sluit, wanneer het edel drietal op weg tijgt naar Italië. De spelers hebben het stuk aardig ge speeld, en de toeschouwers voldaan. Voor de pauze aanving nam pater Frigge wederom het woord. Wij hebben twee jubilarissen in ons mid den, zeide spr., maar niemand zal ontken nen, dat een van de twee, zonder aan de verdiensten van den ander te kort te doen, een bijzonder woord van lof verdient. Spi^ durft gerust zeggen, dat in geheel Leiden, en zelfs in alle n itaire vereenigingen van het land, er geen is, die zooveel voor de R. K. Militairen-Vereeniging heeft gewerkt als de heer A. Sanders. Hij heeft werke lijk apostel-werk verricht om 25 jaar lang avond aan avond zijn vrije uren hier door te brengen. Hij heeft hier voor de jongens gezorgd, hon aan de vereeniging gebonden, door het voor hen aangenaam en gezellig te maken. Menigeen, die thans een degelijk hun- vader is, heeft dit voor een groot gedeelte aan den heer Sanders to danken. Vele ouders waren dank zijn zorgen ver heugd, als hun zoon, na deugdzaam op gepast ie hebben, uit dienst terug kwam. Spr. heeft aan den Paus bekend gemaakt, wat de heer Sanders heeft gedaan voor on ze Roomsche soldaten. En de Paus heeft geantwoord met een pauselijk geschenk. Het heeft Zijne Heiligheid behaagd, den heer Antonius Fredericus Joannes Maria Sanders te begiftigen met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". (Daverend ap plaus en hoerageroep). Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren in geluk en voorspoed van deze on derscheiding zal kunnen genieten (her nieuwd applaus). Na de pauze voerde het woord het lid van het hoofdbestuur, de heer W. Sanders, die in dankbare herinnering bracht, wat de oprichter-directeur, pastoor Haanen, en de latere directeuren voor de Militairen- vereeniging hebben gedaan. Spr. dankte pater Frigge, die voor allen een volko men verrassing het eerekruis voor den jubilaris had aangevraagd. Toen het tweede bedrijf was opgevoerd, en nog ecnige liedjes waren gedeclameerd, sprak de heer Ant. Sanders een woord van dank, aan Z. H. den Paus voor do hooge eer hem bewezen en aan pater Frigge, die hem dit groote geschenk bezorgd had. Spr. dankte Pastoor Heiling en de Paters voor hun aanwezigheid bij deze feestviering. Hij beval de Vereeniging en ook het St. Fran- ciscus-Liefdewerk in aller belangstelling aan. Pater Frigge sloot daarna den feest avond met een woord van dank. OVERHEIDSBEMOEIING MET DEN STEDEBOUW. Voor de Vereeniging voor Staatkunde heeft Prof. Mr. O. W. van der Pot te Gro ningen gisteren een rede gehouden over „Overheidsbemoeiing met den Stedebouw". Na een korte historische inleiding be toogde spr., dat tot in het begin der 19e eeuw, de overheid van een stad als b.v. Leiden voortdurend bozig was met haar ver ordeningen het bouwvraagstuk te beinvloe- den, zij het dan ook in verschillende perio den uit verschillend motief. In het laatst van de 16e en de eerste helft van de 17de eeuw staat voorop de zorg, dat alle voor woning beschikbare ruimte wordt benut. In de tweede helft der 17de eeuw is het be sef doorgedrongen van do hygiënische ge varen, die de dichte opeenhoping der be volking meebrengt. In de 18de en het be gin der 19de eeuw gaat men hét sloopen van huizen tegen uit fiscale beweegrede nen. Dan komt de periode, waarin do over heid zich geheel terugtrekt, en dezo duurt voort ook nadat in de tweede helft der 19de eeuw de uitbreiding van een aantal steden een groote vlucht neemt. Wanneer nog een enkele maal een gemeentebestuur tracht te waken voor het reserveeren van den noodigen grond voor straten, komt niet zelden de regeering met het vernietigings recht tusschen beide. De Woningwet (1901) brengt hierin ver andering. Terwijl in deze wet de zorg voor de volkshuisvesting voorop staat, bevat zij in haar par. 6 toch ook een stuk stede- bouw-regeling. De daarin aan do gemeente besturen gegeven middelen om het stelsel- looze bouwen tegen te gaan zijn het bouw- verbod en het uitbreidingsplan. De gemeentebesturen bezitten naast bouwverbod en uitbreidingsplan nog een middel tot bet. beinvloeden van den stede- bouw, in de Woningwet niet uitdrukkelijk genoemd, maar er wel i t voortvloeiend, n.l. het rooilijnbesluit. Dit leidt eveneens tot een bouwverbod en de gemeentebestu ren plachten er de voorkeur aan te geven boven een bouwverbod volgens art. 30 W. W. o.a. omdat het vlotter tot stand kan ko men. Ook legde gewicht in de schaal, dat men dan niet gebonden was aan de be paling van art. 30, tweede lid, volgens welke als een bouwverbod meer dan één derde deel van den aan een zelfden eigenaar be- hoorende grond betreft, in het raadsbesluit de redenen moeten worden meegedeeld, waarom niet tot aankoop of onteigening wordt overgegaan. Een Kon. besluit van 12 November 1923, Stsbl. 510 (Tilburg), is i echter komen uit maken, dat in rooilijn!;.:; uiten op gelijke wijze met de langen der eigenaren be hoorde re :cning te worden gehouden. Dit heeft aanleiding gegeven tot een aandrang van verschillende kanten om schade voor de eigenaren, die een gevolg is van stede- bouwmaatregelen, als zij van eenige betee- kenis is, te vergoeden. Heei sterk komt deze strooming tot uiting in een nog niet ingediend, maar wel reeds in de pers be sproken wetsontwerp tot hernieuwde wijzi ging van de Woningwet. Deze groote bezorgdheid, dat de eige naars-belangen thans te veel in het gedrang zijn, is, volgens spr., zonder grond. Alleen zal er door wetswijziging voor moeten wor den gezorgd, dat niet, zooals nu het geval is, eigenaren, die overigens in gelijUe om standigheden verlceéren, geheel ongelijk worden behandeld, alleen tengevolge vun de verschillende bestemming, die de over heid heeft gegeven aan hun terreinen. Het arrest H.R. 23 Augustus 1926, W. 11556, heeft de aandacht gevestigd op een leem te, die ons onteigeningsrecht in dit op zicht vertoont. Uit praktisch oogpunt ware hierin het best te voorzien door een aan vulling van art. 40 Onteigeningswet, in houdende, dat bij de vaststelling van de werkelijke waarde van het onteigende geen rekening wordt gehouden met de bestem ming tot eenig doeleinde van openbaar nut van het onteigende, als gevolg van de vaststelling van een uitbreidingsplan, enz. Tevens ware dan echter art. 41 van dezelfde wet zoodanig te wijzigen, dat voortaan" niet alleen de waarde-verminde ring van het niet-onteigende, maar ook de waarde-vermeerdering bij de schadevergoe ding in rekening wordt gebracht. Verder behoort men niet te gaan. Reeds in het algemeen, aldus spr., heeft de eigenaar geen natuurlijk recht op meer genot van zijn eigendom dan overblijft na de beperkingen, die de overheid in het al gemeen belang voorschrijft. De beperkin gen, voor den grondeigenaar voortvloeiend uit een verbod om te bouwen, zijn geen be perkingen, die verder gaan dan geoorloofd is. De tegengestelde opvatting hangt ten deole samen met het feit, dat zulk een ver bod nog uitzondering is, zoodat men enkele eigenaren in een nadeelige uitzonderings positie acht gebracht. Dit zal veranderen, wanneer hetgeen bij voortgaand bcvol- kingsaccres dringend noodzakelijk wordt de vrijheid, om te bouwen als regel niet bestaat, m.a.w, het bouwen alleen wordt toegelaten op terreinen, die de overheid daarvoor aanwijst. In den allerjongsten tijd dringen de groote nadeelen van do hand over hand toenemondo „lint-bebouwing meer en meer de gedachte op, dat hot de zen kant uit moet. Een bijkomend voordeel zal wezon, dat ook do speculatie in bouwterrein op die wij ze belemmerd zal worden. Intusschen. nu INGEZONDEN MEDEDEELING. reeds verlangt het rechtsgevoel niet, dat wie terrein in de nabijheid van zich uit zettende steden aankocht of vasthield, de volle, buiten zijn toedoen ontstane, meer waarde mettertijd kan incasseeren. Dat wij een belasting op waardevermeerdering niet kennen, is meer een gevolgf van practische bezwaren, dan van de ontkenning, dat daarvoor een rechtsgrond is. Dit alles is een reden om niet te grif toe te geven aan den eisch, dat schade, ter wille van de hier besproken gemeen schapsbelangen toegebracht aan den enke ling, dezen ten volle moet worden ver goed. Een tweede reden is, dat een hooge opvoering van de kosten de richtige behar tiging van deze belangen ernstig dreigt te bemoeilijken. Zal op dit punt het geldend recht niet verder gewijzigd moeten worden, dan is aangegeven, zoo blijft dc vraag over, in hoeverre het bestaande recht voldoende is voor de behartiging door de overheid van het stedebouw-belang in zijn vollen om vang. Hot antwoord luidt, dat met de be staande middelen heel veel kan worden be reikt, al zijn de gemeentebesturen zich over het algemeen nog niet ten volle be wust van hetgeen zij daarmede bereiken kunnen. Aanvulling van het recht is echter noodig in vierderlei opzicht. Vooreerst is noodzakelijk, dat verzekerd wordt de aansluiting van de uitbreidings plannen aan elkaar, beter: het tot standko- men van gewestelijke uitbreidingsplannen voor die streken, waar de toeneming der bevolking dwingt het vraagstuk te zien van een hooger dan bloot gemeentelijk standpunt. In de tweede plaats dient boven twijfel te worden gesteld de bevoegdheid der ge meentebesturen, om de lintbebouwing te gen te gaan. Of daartegen buiten het be reik der uitbreidingsplannen, alleen dus met behulp van de bouwverorden:ng, thans genoeg kan worden gedaan, is niet voldoen de zeker. Ten derde moet een welstandabepaling in de bouwverordeningen beter dan thans verzekerd zijn tegen wettelijke bedenkin gen. Eindelijk behooren de monumenten van geschiedenis en kunst de bescherming te vinden, die zij nu nog slechts in 22 van onze 1079 gemeenten genieten. Wetenschappelijke voordrachten over het Katholicisme. Gisteravond hield prof. J. P. Verhaar in het Ivlein-Auditorium der Universitiet to Leiden zijn vierde voordracht over den Verlosser en het Verlossingswerk. In het eerste deel gaf spr. een kort overzicht van het leven en streven van Christus en een scherp-omlijnde beschrijving van Zijn su bliem karakter. In het tweede deel volg de een uitvoerige uiteenzetting van Chris tus' verlossingsdaad, welke primair gele gen was in zijn aangrijpend kruisoffer. Spr liet zien, hoe deze daad inderdaad een offerhandeling was en hoe Christus daardoor is geworden de Hoogepriester van het Nieuw Verbond. In het derde deel werd de verlossings- lieerlijkheid behandeld. Vooreerst bracht Christus verzoening met God voor het ge- heele menschengeslacht. Ten tweede her stelde Hij de supernatureele paradijsheer lijkheid: van nu af kon de mensch weer kind van God en erfgenaam des hemels worden. Ten derde was Christus' verlos singswerk universeel en zou dus gelden voor alle tijden en alle menschen: spr. wees hierbij op het geestelijke solidarisme der goddelijke heilsorde. Ten vierde ver diende Christus voor ons tal van genaden van bijstand en gaf Hij waardevolle mid delen (Sacramenten, de Kerk), om aan die genaden van het kruisoffer deelachtig te worden. Ten vijfde werd door Christus verlossingsdaad het probleem van het lij den tot oplossing gebracht. Want sinds dien is het lijden voor ieder persoonlijk een waardevol geestelijk goed geworden, bovendien komt ieder lijden ten goede aan de gemeenschap der heiligen en is dus nimmer nutteloos, tenslotte worden wij door het lijden ware leerlingen van Christus, met wien wij alzoo mede kun nen offeren. Spr. wees or op, welke in vloed een dergelijke opvatting van het lijden kan hebben op de gansche samen leving. Hiermede fs de eerste reeks lezingen over Zondeval en Verlossing afgehandeld. Op 24 Januari begint een tweede reeks voordrachten over de katholieke huwe lijksleer. Kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton rechter-plaatsvervanger in het kanton Lei den Mr. E. J. M. H. Bolsius, advocaat en procureur alhier. De Leidsche Winkelstand. De Turfmarkt is een flinken winkel rij ker geworden door de nieuwe zaak van den heer J. Wannjnkhof, Turfmarkt 9. Reeds vele jaren voldeed het oude huis cn de bakkerij niet meer aan de thans gel dende. moderne eischen, zoodat de heer Wanninkhof besloot tot een algeheelo grondige vorandering van woonhuis, winkel en bakkerij. Dat zulks getruimen tijd zou duren was te voorzien, doch het half jaar, daarvoor noódig, is zeer goed benut ge weest en het moderne winkelpand voldoet aan de meest economische en hygiënische eischen. Aan het architectenbureau Ponsen en Lohmann alhier werd opgedragen een plan tc maken voor een geheel nieuw, modern "pand, terwijl de uitvoering daarvan in handen was van de aannemers W. Ouds hoorn en Zn. Het bouwwerk, dat thans verrezen is mag tot de beste van de stad gerekend worden en het kan wedijveren met de mooiste uit groote steden. Om aan de eischen van hygiëne te vol doen is onder de moeilijkste omstandighe den een koelkelder met ijskast aange bracht en zijn bakkerij en winkel geheel bete eld, vooral de laatste volgens een zeer artistiek ontwerp, waarbij alle hoeken hol gshouden zijn. Een goede ventilatie LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Nov. a.s. tot en met Zondag 2 De cember waargenomen door de apotheek van den heer W. P e 1 le Kort Rapen burg 12, t e 1 f. 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. U zoekt een fraai en tevens nuttig Bezoekt U dan onze Magazijnen. 'Wij hebben 9099 welke zich bij uitstek ^ervoor leenen ÜJ sweaï 'hei toch HAARLEMMERSTRAAT 116/120 zorgt voor zuivere, frissche lucht. Om geen gevaar op te leveren voor de bovenwoning en winkel bij eventueele ex plosie van de moderne oven, is om de ge- heele bakkerij, zoowel voor plafond als muren, een speciale gewapend betoncon structie aangebracht, terwijl een isolatie laag van cellenbeton voorkomt, dat eenige warmte medegedeeld kan worden aan de kamers of winkel. Onder geen enkele om standigheid kan nu de zoo bekende be zwangerde warme lucht uit de bakkerij ook in het woonhuis komen. In den winkel is alles in tegelwerk, mar mer en brons uitgevoerd, dat een zeer keu rig geheel vormt. De schitterend uitge voerde verlichting in winkel en aan etala geplafond van glas in lood trekt bijzonder de aandacht en toont de waardeering van den eigenaar voor het schoone en aantrek kelijk moderne. De artikelen zullen zeer zeker goed uit komen en des te aantrekkelijker zijn in een dergelijke omgeving. Als men den voorgevel aandachtig be schouwt ziet men ook hier, dat. niet de karigheid de wijsheid bedrogen heeft. Een prachtige glas in lood tafreel, omgeven door teakhout en syeniet met beeldhouw werk trekt onmiddellijk de aandacht en overtuigt den toeschouwer van het wer kelijke mooie van den modernen stijl. Der gelijke bouwwerken zullen ook in Leiden meer en meer moeten komen om Leiden mede te trekken naar de voorste rijen in de ontwikkeling van de bouwkunst. Dat deze bouw het bedrijf van den heer Wan ninkhof ten goede zal komen lijdt geen twijfel. Ieder voelt zich tot ©en dergelijke zaak aangetrokken, temeer daar steeds de kwaliteit superieur was en ook steeds zal blijven, getuigen de vele bekroningen die de heer Wanninkhof op verschillende ten toonstellingen wist te behalen. Zooals hierboven reeds' gezegd heeft de firma W. Oudshoora en Zn. het wer.k uit gevoerd onder architectonische leiding van de heeren Ponsen en Lohmann. Ver dere medewerkers waren de heeren J. Koet, schilder, W. Boot, Lisse, marmer- werk, R'damsche Steenhouwerij marmer en syenietleverancier. J. de Best, stuca- door, fa. v. d. Ouweelen, koperwerk, De Nieuwe Honsel, Haarlem, glas in lood- lampen, de Linv's Ind. Handel-Mij. Delft, tegels en glas in lood Heystee s tegelhan- del A'dam, tegels en de heer v. d. Vlist. loodgieter. Gisteravond werd door de Buurt- en Speeltuinverecniging „Zuiderkwartier" het derde St. Nicolaasfeest gegeven. De groote zaal van café l'Union aan de Steenstraat was geheel bezet met omstreeks 400 kin deren, die een leuken ontspanningsavond hebben doorgemaakt. De voorzitter der vereeniging, de heer Peoman. heette alle kinderen en ook de aanwezige dames en heeren hartelijk wel kom en uitte den wenseh dat allen een ge noeglijken avond zouden beleven. Nadat voorlezing was gedaan van een telegram van aankomst kwam even later de Sint de zaal binnen vergezeld van Zwarten Piet. Na .een eerste begroeting trad vervol gens voor de kinderen op de heer v. Genne uit Den Haag, die het kleine volkje gerui- men tijd bezig hield met zijn goocheltoe ren. Rijkelijk werden versnaperingen uitge deeld en de komst van St. Nicolaas zal door de kinderen niet licht vergeten wor den. INGEZONDEN MEDEDEELING. weSlkoiine Qntbijtlakens, ii; prirna Dato. 3.15 2,5 9115 a'Ue klopren Ook in eenvoudiger genres, Ontbijtstellen, in doosji compleet 2.97 Haarl.straat hoek Donkersteeg 2-4-6

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2