IJlSjfetraat I3J- Academienieuws. Uit de Omgeving Uil de Rijnstreek. St. Nicolaas-Gfischenken Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten.' Advertenfiën. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Nov. 1928, medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. loogste barometerstand: 774.2 te la Coruna. Laagste barometerstand: 746.3 te Visby. Verwachting: Matige Noordwestelijke tot Westelijke wind. Licht tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Aanvankelijk iots kouder. LUCHTTEMPERATUUR 8 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Licht op voor fietsers van Woensdag avond 4.22 uur tot Donderdagmorgen 7.14 hun oorsprong vinden in de ongeneeslijke zucht naar romantiek van een jong vrouw- tje. De medespelenden hebben zich aan dit huwelijksspel volkomen aangepast en waar hier uitgezonderd het iets lang dradige begin zeer veel actie was, die het karakter had van een doorloopende geagiteerdheid werd er van de medespe lenden veel geëischt. Het romantische vrouwtje werd door Jettie van DijkRieeker zeer goed uitge beeld. In den beginne xas die uitbeelding wel iets mat maar groeiend uaarirh.ate het spel vorderde, zoodat zij zich,, "tenslotte druk te midden der moeilijkheden be woog, die zij zelf telkens weer vermeer derde. Jacques Snoek, haft/ permanente man, gaf zijn moeiijke rol soms iets te hoekig en met te weinig overtuiging, het karak ter van den persoon, dien hij had uit 'te beelden was dan niet één geheel met hem, maar lag op hem. Ook goede momenten vielen er echter in zijn spel aan te wij zen. Ko Arnoldi speelde zooals men van hem gewend is, en bij de verwikkelingen, waar mede hij zelf geen raad wist, ging het dwaas-domme, dat de stem en de houding van Ko Arnoldi steeds in zich draagt, hem bijzonder goed af. Lena Kley speelde weer de gezellige ronde dienstbode, van wie zij een pracht- figuur maakte. Ezerman was 'n overtuigde oude Oom en bij hen allen sloten ook de overigen zich goed aan. Het publiek, dat do schouwburg -ruim voor de helft vulde heeft zich kostelijk ge amuseerd en bracht den tooneelisten vele ovaties. „The Importance of Being Earnest". „The English Players". Gisterenavond gaven „The English Players", die langzamerhand bekenden voor ons beginnen te worden, Oscar Wilde's stuk van bovenstaanden titel, welke zelf een der woordspelingen is, waar de Engel- schen zoo gaarne gebruik van maken. Zoo als men zich herinneren zal, is dit stuk on der den titel van „De ernst van ernst" op gevoerd door de Tooneelclub A.G.A.B. van de R. K. Stud. Ver. „St. Augustinus". Het geheel is het best op te vatten als eon lichte satire op do Engelsche Spciety, waar van Wilde langen tijd het troetelkind was. Het spel van Gwendoline was vooral in het eerste bedrijf boeiend. In het tweede bedrijf wist Cecily het publiek voor zich in te nemen door haar geestige weergave van den minnenijd tusschen haar en Gwendo line. Als de figuur van de gouvernante als caricatuur bedoeld is, slaagt de speelster daarin goed. Het stuk is vol geestige flitsen, waaraan do aanwezige Anglophilen een in hoofdzaak welverdienden beval schonken. LEIDEN. Candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde letter E de heer J. v. Overbeek (Schiedam); Taalkundig candidaatsexamen Indologie do heeren J. Dijk (Den Haag) en C. J. Nabort (Leiden). KATWIJK AAN DEN RIJN. Verbreeding van den Achterweg. Sinds enkele jaren ligt op de panden, ge legen langs den Achterweg, volgens toen genomen raadsbesluit, bouwverbod. Dit in verband met een later te nemen besluit tot verbreeding van die straat. Met het steeds' toenemend verkeer vooral van auto's die de route HaarlemDen Haag gaan, blijkt meer en meer. dat deze straat voor dit verkeer veel te smal is. Dienten gevolge hebben B. en W. aan alle eigenars van die panden een schrijven gericht waar in hun gevraagd wordt hun medewerking te willen verleenen tot verbreeding van den Achterweg en op welke voorwaarden men zulks wenscht. Het zal een buitr ige- wone verbetering zijn, als het aan het ge- meentebestuur zou gelukken tot deze ver- breeding te kunnen overgaan. Niet alleen het verkeer zou ör mee gebaat zijn doch het zou ook aan de omgeving zeer ten goede komen. Waar deze weg nu niet al leen den naam doch ook het aanzion heeft van een „Achterweg"' zou bovengenoemde veibreeding en verbetering het aspect buitengewoon verhoogen en de Achterweg een mooie straat kunnen word.en en de be staande panden hierdoor ook in waarde stijgen. LISSE. Harmonie „Adolf Koiping". Gisteren en eergisteravond gaf de K. K. Harmonie- vereeniging „Adolf Koiping", directeur de heer G. Lik te Leiden, in het patronaats gebouw haar 3e jaarlijksche uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden. Ondanks het slecüto weer op beide avon den was de zaal uitstekend bezet. De heer J. v. d. Voort, voorzitter van „Adolf Koi ping opende met een woord van welkom de leestvergaaering, waarna de werkende leden een zevental nummers op uitsteicen- de wijze ten gehoore brachten. Hierna wist Professor Antonini de aanwezigen een paar uur aangenaam te verpoozen met zijn goochelkunst. Met een kort dankwoord sloot kapelaan v. d. Weijden de goedge slaagde feestavonden. Inbraken. Nader vernemen wij nog dat alhier nog op een tweetal plaatsen is ingebroken, eenter met geen groot succes. In het depot van de A.P.O. vorschafte men zich toegang door het uitsnijden van een ruit in liet kantoor. De buit betrof echter- maar enkele centen. In het kan toor van de graanmaalderij van den heer F. M. V. aan de Kanaalstraat alhier, werd in het kantoor een groote spiegelruit uit gesneden, dio ook spoorloos is verdwenen. Blijkbaar zijn daar twee personen ""bezig geweest, daar het slot van de deur nage noeg was uitgezaagd met een schropzaag. Alle laden en kasten werden nagezien, doch er wordt niets vermist. De brandkast was den heeren zeker te sterk, althans die was niet opengemaakt. Zeldzaamheid. Bij den kweoker C. van Rijssel aan de Kanaalstraat alhier is een dubbele vroege tulp Couronnc d'Or te zien, die thans in vollen blooi staat. Ook het kruid is al behoorlijk ontwikkeld. Die heeft zeker den zomer al in 't hoofd. Naar men ons mededeelde is er al een belangrijke som gelds voor geboden. LEI MUI DEN. De „Muizenstaart." Ged. Staten de zer provincie hebben aan de Maatschappij „Nijvo" gevestigd te Amsterdam vergun- oiing verleend tot demping van het boe zemwater „de Muizenstaart" voor zoover dit water eigendom is van die Maat schappij. Electriciteitscursus. Vanwege do Sted. Lichtfabrieken te Leiden zal voor het onderwijzend personeel verbonden aan de scholen in deze gemeente en te Rijn- zaterwoude een cursus worden gegeven in de electrotechniek. De cursussen zullen worden gegeven in een der lokalen van de R. K. school alhier en wel voor het eerst op Dinsdag 4 De cember a.s. NOORDWIJK. „St. Hyacinthus". Gisterenavond ver gaderde de afd. Noordwijk van „St. Deus Dedit" in het. Juvenaatsgebouw, waarbij een 65-tal leden waren opgekomen. De voorz., de heer Jac. Zwarts, opende deze bijeenkomst. Spr. drukte zijn spijt er over uit dat ondanks de belangrijkheid dezer vergadering niet meerderen waren opgekomen. Spr. spoorde allen aan, om toch vooral de eerstvolgende vergadering te- bezoeken, waar aan de orde zal zijn ver kiezing van nieuwe bestuursleden, opdat de leden, diegenen mogen kiezen, welke zij gaarne in het bestuur zagen. Tot zijn spijt moest de voorzitter mededeelen, dat op deze bijeenkomst geen hoofdbestuurder aanwezig kon zijn. In het volgende punt: bespreking con tract, deelde de voorz. mede, dat op de gehouden districtsvergadering allo afge vaardigden hadden geadviseerd om het contract dit jaar niet op te zeggen. Gevraagd werd, wanneer het contrae* niet wordt opgezegd, of er dan toch nog wijzigingen hierin zouden gebracht kun nen worden, n.l. het tegengaan van aange nomen werk onder do vaste arbeiders. Staande de vergadering kwam echter nog een voorstel om met kracht door te zetten tot het verkrijgen van den vrijen Zaterdag middag het geheele jaar en zoo noodig hiervoor het bestaande contract op te zeg gen. Dit voorstel, in stemming gebracht, werd met 49 stemmen voor aangenomen. De restauratie van het vaandel, wat reeds in de vorige vergadering ter sprake was gebracht, kwam nogmaals ter tafel en zou volgens een aangevraagde begrooting hoogstens f 125 kosten. Na enkele bespre kingen werd besloten hiertoe over te gaan. Bij de bespreking massa ontslag aan de Maria-stichting bleek, dat een der groot ste redenen hiervoor zou zijn dat het voor schot, verstrekt door het Rijk, was ver werkt en men op een nieuwe termijn zal moeten wachten. Het kan thans niet an ders dan dat het opgebouwde gedeelte eerst moet worden afgemaakt. Onderhan delingen in deze gehouden door den Gees telijk Adviseur en den voorzitter hebben tot resultaat gehad, dat bij weder-aanvang, de ontslagenen hiervan verwittigd zullen worden en het eerst in aanmerking zullen komen. Enkele opgeworpen grieven inzake deze ontslagen zullen door den Geest. Ad viseur en den voorzitter nader worden on derzocht en zoo noodig bij de directie ter sprake worden gebracht. Nog werd een grief geuit inzake het te werk stellen bij de bouw der nieuwe kerk Nu plannen bestaan, dat er binnenkort een Zusterhuis en Bewaarschool zal worden ge bouwd, wordt voorgesteld de betrokken Geestelijkheid te verzoeken te bewerkstel ligen, dat alleen Katholieken hierbij werk zaam kunnen zijn. Bij de rondvraag wordt nog verzocht, waar dit jaar 25 pet. meer toeslag zal wor den uitbqtaald aan het H. B. te verzoeken do uilkeering aan ongehuwden gelijk te stellen met die der gehuwden. Hierover zal met het H. B. gecorrespondeerd worden. Na nog enkele besprekingen inzake de werkeloosheid, waarbij don voorz. werd op gedragen nogmaals een conferentie met het gemeentebestuur aan te vragen, werd de vergadering gesloten. Brand. Maandagavond te ongeveer half tien werd brand ontdekt ten huize van den winkelier v. U. aan den H. Geest- weg. Spoedig toegeschoten buren begon nen het blusschingswerk met emmers wa ter. waardoor erger werd voorkomen. De motorspuit welke in een ommezien aanwe zig was voltooide de rest, zoodat de brand in zijn aanvang werd bedwongen. De huiskamer brandde echter geheel uit, terwijl van de daarboven opgeslagen goe deren ook een partijtje verbrandde, waar onder zich een aantal flesschen spiritus bevonden. Het overige ondervond veel waterschade. WASSENAAR. Messsnsteker. Een paar jongens van de gvmnastiekvereenitring kregen gister avond na een stoeipartij twist en raakten met elkaar slaags. Een ander jongmensen trok plotseling voor een der vechtenden partij en stak den tegenstander S. met een mes in den hals. Een verpleegster, die in do nabijheid was, verleende de eerste hulp, waarna het jongroensch naar huis werd ge bracht en verder door Dr. de Haan werd bohandeld. NOORDEN—ZEVENHOVEN. DE AMSTELKADE DOORGEBROKEN. Het water heeft twee polders overstroomd Gistermiddag omstreeks 3 uur is de Amstolkade onder de gemeente Zevenho ven door den drang van het steeds was sende water bezweken. Het water stroom de met kracht den gecomb. Noorsche Buurter en Voordijkschen polder binnen, die binnen 10 uur tijds was volgestroomd. Gelukkig kon al het vee uit de weiden en uit de stallen worden weggedreven. De bewoners van de enkele woningen in de zen 429 H.A. groeten polder moesten hun heil zoeken op den zolder. Het daarbij go- legen poldertje Westveetf liep eveneens vol. In den afgeloopen nacht werd het gat in de Amstelkade steeds grooter. De breuk heeft op 't oogenblik een lengte van 14 M. en een diepte van 4 M. Aangezien er op den afgelegen plaats van de door braak niet spoedig materiaal aanwezig kon zijn, was er voorloopig aan stoppen niet te denken. Vanmorgen is men daar mede met mam.cn macht begonnen. Zand, klei, hout, enz. werden aangevoerd. Een schuit werd voor hot gat tot zinken ge bracht, hetgeen niet voldoende bleek. Een tweede schuit heeft men laten- volloopen. De burgemeester van Zevenhoven, de heer W. J. Bocxe, de burgemeester van Nieuwkoop, de heer P. Th. v. d. Weyden, een ambtenaar van den Rijkswaterstaat en de gemeente-opzichter van Nieuwkoop zijn op de plaats van de doorbraak. Het dorp Noorden (gem. Nieuwkoop) loopt groot gevaar onder te zullen loopen. Op verschillende plaatsen, o.a. aan het Noorsche Kruis staat de weg blank. In vele laaggelegen huizen is het water reeds binnengeloopen.' Men hoopt het gat in de Kade heden avond gestopt te hebben. Bovendien wordt ons uit Uithoorn gemeld, dat de was van de Amstel t-ot staan is gekomen en hedennacht reeds enkele centimeters val kon worden genoteerd. Wanneer het weer kalm bliift, mag men dus verwachten, dat het ergste gevaar voorbij is. ALPHEN AAN DFM RIJN. De Sinterklaastijd. Door B. en W. is, ingevolge politie verordening, gedurende het tijdvak van 29 November tot en met 6 December ontheffing verleend van de verplichte winkelsluiting, zoodat geduren de dien tijd, de winkels tot 11 uur ge opend mogen zijn. BOSKOOP. De Winkelweek. Zoo behoort de win kelweek alhier voor dit jaar alweer tot het verleden. Het is verbazend jammer dat het weer zich al die. dagen zoo slecht gedragen heeft, want daardoor was het vanzelf niet zoo druk langs do winkels als men zulks- mocht verwachten. Temeer omdat alle win keliers hun uiterste best gedaan hebben en kosten noch moeite hebben gespaard. Op den sluitingsavond werden de prijzen uit gereikt wat voor menigeen nog een aardig buitenkansje was. Een zeer gezellig avondje besloot deze winkelweek. Mogen de middenstanders succes hebben met hun pogen om het publiek te overtuigen want daar is het voor het grootste deel om te doen dat men maar niet naar de stad behoeft te reizen voor z'n inkoopen, doch dat men in eigen omgeving evengoed kan slagen. WOERDEN. Een aanslag op de kermis. In de ge houden raadsvergadering werd o.m. aan de ordo gebracht een voorstel van de hoe ren Sonnevelt en de Wit ,om over te gaan to afschaffing der kennis. Door den voor zitter werd op het nuttelooze van dit voor stel gewezem, niettemin wenschten de hee ren het in stemming te brengen. Het werd met 7 tegen 5 en 1 blanco verworpen. Voor stemden de C.H. en'A.R., tegen de R.K... V.B. en de heer van Doorn, blanco de heer Koolhoven (S.D.A.P.). ZEVENHOVEN. Afgekeurd. Onze vroegere plaatsge- noote Mej. A. K. v. d. Berg, ass. hoofd verpleegster in het Burgerziekenhuis te INGEZONDEN MEOEDEEL1NG. Theekasten 'f 10.75 tot f 45.00 Divansp.75 tot 36.00 Divanklecden, prima velvet 17.25 Zijden Stoel-! en Divankussens, prima vulling 1 2.00 Amsterdam, die in Aug. j.l. benoemd werd als hoofdverpleegster aan het Petronella- hospitaal te Djocjacarta, is door den ge neeskundigen raad voor het verblijf in Indië ongeschikt verklaard. Berichten reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. MUZIEK. Uitvoering „Terwe". Men schrijft ons: Er blijkt misverstand te bestaan om trent het woord „Terwe". Het is eenvou dig het Vlaamsche woord voor Tarwe. Op 14 November 1.1. werd het nog door Cuypers en Laudy uitgevoerd te Antwer pen. Het „Hdbl. van Antwerpen" en het dagblad „De Schelde" waren vol lof. „De Schelde" schrijft: „Cuypers ver wierf geestdriftigen bijval met de muzi kale begeleiding van het zangerige ge dicht. De declamator heeft voortrcfT k den tekst, voorgedragen. Het slot i worden gebisseerd". Dat or bij de Vlaamsche bladen geen voor ingenomenheid heerschte, blijkt wol uit de enthousiaste verslagen van do Franschgezinde bladen als de- „Ne tune" en de (Belgische) „Matin". De „Neptune" schreef: „De voordrager detailleerde het werk verrukkelijk met levendig en juist gevoel in alle episoden, terwijl de heer Cuypers de waardevolle beteekenis deed uitkomen van de verscheidenheid en scha keeringen zijner partituur, die een vol maakt geslaagd commentaar is van het gedicht in al zijn actie". En nu do „Matin", „Terwe" is een mees terwerk van gemoedsmuziek, vol lichte schildering, een teedere en treffende frischheid, die het rhythmische woord onderlijnt op een wijze, welke zelfs door een Moussorgsky en een Dobussy nooit overtroffen werd. En de voordrachtkunste naar gaf vorm aan het lang en opmerke lijk gedicht, met een welzeggingskunst van een verfijnd muzikaal gevoel en alle ge- wenschte afwisseling met een holdere en sympathieke stem. Beider contact met het publiek eindigde in een triomfale en wel verdiende uitbarsting, van geestdrift." Moge Leiden „Terwe" op prijs stellen. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Door den trein overreden. Op onbewaakten overweg. Uit Deventer wordt geseind: Hedenmorgen is op den onbowaakten overweg te 'Lwello een nog onbekend ge bleven meisje door den D-trein Amsterdam Oldenzaal overreden eiK.gedood. De moord te Sluis. De vermoedelijke dader in België aangehouden. Gisteren te 4 uur is door de Belgische politie te Oostende aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld de Belgische koopman F. v. d. \Yinckel, die ervan ver dacht wordt de dader te zijn van den drie- voudigen moordaanslag in den nacht van 9 op 10 October te Sluis De bij Texel vergane Noorsche schoener. Sterke vermoedens, dat de bemanning is omgekomen. Omtrent het lot van de bemanning van den Noorschen schoener, die Zondag voor de Koog i6 vergaan, is nog weinig of niets met zekerheid te zeggen. Ook bij de ree- derij te Bergen zijn nog geen nadere be richten binnengekomen, evenmin trouwens als bij den Noorschen consul. Nabij het Waterslag op Texel zijn houten van de scheepBsloep en zwemvesten aangespoeld, wat vermoeden doet. dat de, bemanning, waarschijnlijk 6 man, is omgekomen. Het schip is grootendeols vernield en moet als verloren worden beschouwd. Het zit hoog op het strand. Men is thans bezig het hout te lossen. Vrachtboot binnengesleept. Te IJmuiden is binnengebracht door aen stoomtreiler „Alemaria" d"ö kleine Engel sche vrachtboot „Jolly Norman", die met machincschade op do Noordzee ronddreef. Torpedo aangespoeld. Op het strand ten Noorden van de pier te IJmuiden is een Engelsche torpedo van buitengewoon zwaar kaliber, naar schat- ting wegende ongeveer 1 1/2 ton, aange spoeld. De torpedo is door een sergeant der torpedisten gedemonteerd en aan den strandvonder overgedragen. De was van de Waal. Uit Tiel wordt gemeld: De Waal is gestegen tot 7.50 M. boven N. A. P. De was bedraagt ruim 1 Meter. De gïerpont is van de reep genomen. Over tocht. per stoomboot ien kleine pont heeft plaats. Het veiling-conflict te Deventer. Omtrent het conflict tusschen de klein handelaren en de veiling te Deventer ver nemen wij, dat de bond van Ned. Gros siers in Zuidvruchten en aanverwante ar tikelen heeft besloten de actie te Deven ter krachtig te steunen. De Bond heeft een verbod uitgovaardigd om op de Deventer riling te koopen met bedreiging van uit- 'sluitirig. De typhoon op de Philippijnen. 200 personen omgekomen. MANILLA, 28 November (V. D.) Nu do verbindingen hersteld zijn, blijkt uit de in gekomen berichten, dat 200 personen zijn omgekomen in den typhoon, die dezer da gen over de Philippijnen woedde. 10.000 personen zijn dakloos. AM8 i C.H DAM, 28 Nov. Vee. Aan voer 234 vette kalveren. Ie kw. 1.001.10, 2e kw. 0.90—1.00 3e kw. 0.70—0.90. 35 nuchtere kalveren 1018, 550 varkens, Holl. Ie kw. 0.860.87, 2o kw. 0.850.86, Overz. en Geldersche le kw. 0.860.87, 2o kw. 0.850.86, vette varkens 0.84—0.85. WOERDEN, 28 Nov. Kaas. Aanvoer: 308 kaaspartijen, prijs 5156, met R. M. Ie kw. 5559, 2e kwal. 52—54. Handel matig. WOERDEN, 27 Nov. Fruitveiling. Goudreinet 1449 et.., Culemb. rood 13 et., Armgaard 2431 et.. Zure appelen 9—20 ct., idem zoete 10 et., Campagne zoet 7 ct., Huisman zoet 15 ct., Winterjannen 14—24 ct., Jodepeer 25 ct., Bredero 21 ct., Knol- peren 1116 ct., Giezewildeman 28 ct.. St. Remi 25 ct. uiten 89 ct., knollen 34 ct., kroten 6 ct., tomaten 3 ct., noten £6 ct., witlof 9 ct., alles per K.G.; witte kool 2— 9 ct., sayove kool 37 ct.. roode kool 4 ct., andijvie 1 ct. alles per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Nov. Groen- tenveiling. Uien 7.708.20, peen 7.907.80 per 100 K.G., peen por 100 bos 6.50—9.00, spruiten por 100 K.G. 1516, bloemkool 10 srt. iier 100 6.4010.70, roode kool per 100 1010.80, gele kool per 100 8.00S.40. Aanvoer: 3000 bloemkool, 2500 K.G. uien, 500 bos peen. VOORSCHOTEN, 27 Nov. Vrije Velling. Kipeieren 1214, kuikeneieren 10.10 12. eendeneieren 10.50 per 100 stuke; kippen 11.60, hanen 0.801.40. konij nen 1.502.60, duiven 0.20—0.25, alles per stuk. BOSKOOP, 27 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 1.10 1.51, Golden Ophelia f 0.951.30. Had- ley 1.52—2.10, Cl. Pornet f 2.02-2.30, Columbia 1 30—2.40, Butterfly 1.51 1.62. Wilhelm Kordes 2.102.80, Rosa- landia f 1.561.80 Diversen: Chrysanthen gr. bl. 13 et. por stuk; idem tros 3050 ct. per bos, idem tros' vertakt 2130 ct. per tak PURMEREND, 27 Nov. Kaas. Anntre- voerd 35 stapels met rijksmerk. Fubrio- ken 51. Boeren f 50. Commissie 4S. Goudsche 53. W1S6 K LN OT E E KIN J E"N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.381'4 Londen 12.08'^'^ New-Vork 2.48;j^ Parijs 9.736/16 Brussel 34.611/2 Zwitserland 47.95 Milaan 13 04l/2 Madrid 4013 Oslo 66 38U„ Kopenhagen 66.3G'£ Stockholm 66.53'/o Weenen 35.02 Prasg 7.375/g Prolongatie 4l/441/2 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De beurshandel ha<d heden geen uitbrei ding ondergaan tenminste wat de locale markt betreft. Op de Amerikaansche afd. evenwel ontstond nogal affzhrc. Zoo vorm den zich hoeken in Missouri's en Ontario'3 terwijl ook Milwaukoes en Bethlehem Steels teekenen van aanwezigheid gaven. Van de Industrieelen veroorzaakten Phi lips nogal wat boweging. Kort na opening vielen deze scherp terug om zich daarna krachtig te kunnen herstellen. Margarine Unios prijshoudend. Kunstzijde-aandeo- lcn volgden een opwaartsche richting. Olie waarden bescheiden verhandeld. Kon. Olio en de claims, die de gewone affairo te zien gaven, waren eerder geneigd tot te- rugloopen. Rubbers trokken nauwelijks eenige belangstelling. In Tabakken von den ruime omzetten plgats. Suikers err Scheepv. op don achtergrond. Getrouwd: J. L. VAN H. C. f\. EN i VLIET GRtiNDEKEN die modoimmens wodef&jdschox familie, hartelijk "Jank zeggOn voor dei vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. 5225 Voorschoten, 28 Nov. 1928 Aan de Amb. Teekenschool Ac Noordwijk wordt gevraagd ■-een LEERAAR in Prakt. Schil- ae«en. Soil, voor Zaterdag 1 Dec." 1928 bij dén Secr. C. G. J. ALKEMADEj'Brëloftpark 13, Noordwijk. 5219b

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3