BINNENLAND. De kleinzoons van Graaf Rotenbach. Letteren en Kunst Rechtzaken. Mantels en Japonnen SPORT. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 1928 DE SPOORWEGEN. Ontvangsten. De geschatte ontvangsten der Neder- landscho Spoorwegen over de maanden October 1928 respectievelijk 1927 bedroe gen 14.954.730 resp. 13.596.420, aldus een voordeclig verschil van 1.358.310. Hoogcr tfaren: reizigers 294.490, bagage 5300, posterijen 22,000, goederen 944.000, diversen 117.360, terwijl daar entegen het veevervoer minder opbracht al. 34.840. Gerekend van 1 Jan. 1928 resp. 1927 be dragen de onzuivere ontvangsten 140.184.220 resp. 135.14G.114, dus ruim 11 millioen gulden.meer. Do ontvangsten per dagkilometer be dragen in 1928 (onzuiver) 130 tegen in 1927 (zuiver) 122.07. Electrificatie spoorwegen. Bij een op 19 Nov. jl. gohouden bespre king tussehen den heer Hoekstra, Chef van Tractie der Nederlandscho Spoorwe gen, en eenige vertegenwoordigers der Nederlandsche Vereeniging, verklaarde Eerstgenoemde volgens het Weekblad der Nederlandsche Vereeniging op een vraag of tot verdere electrif icatie der spoorwe gen zou worden overgegaan en electrischo locomotieven zouden worden aangeschaft, dat omtrent verdere electrificatie nog niets was beslist en evenmin over de aan schaffing van ede'ctrische locomotieven. Afgescheiden van het vraagstuk der electrificatie achtte de Dienst van Tractie het gewenscht, dat tot verdere aanschaf fing van nieuwe stoomlocotieven werd overgegaan. Geen reclame in dienstlokalen. Het herstellingsoord voor Spoor- en Tramwegpersoneel „Villandry" had por- nrissie van de directie der Nederl. Spoor- wegm om In alle dienstlokalen der Nederl. Spoorwegen reclame-cartons op te hangen Het herstellingsoord te Vorder kreeg later dezelfde toestemming, zoodat beide, car tons in de dienstlokalen bijeen hingen. Nn is sedert korten tijd door den Ned,' It. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „Sb. Raphael" de vereeniging „Ons Mgr. Mutsaersoord" opgericht. Ook deze ver eeniging vroeg thans toestemming om op dezelfde wijze per carton reclame te ma ken. En het antwoord? Op 1 Januari a.s. moeten alle reclame-cartons van Villandry en Vorden uit de dienstlokalen verwijderd zijn en „Ons Mgr. Mutsaersoord" krijgt geen vergunning! jubileum Henri Kuiipers, Er is een huldigingscomité gevormd in verband met liet zilveren jubilé van den heer H. Kuijpers als directeur van „Do riaasbode". I Eere-leden van dit comité zijn: I Mgr. dr. B. J. Eras, procurator van het [Doorluchtig Episcopaat te Rome. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van tien [Baad van State, 's-Gravenhage. Z.Exc. J. M. J. H. Lainbooy, minister Ivan Defensie, 's-Gravenhage. Mgr. M. P. J. Möllman, vicaris-generaal vau het Bisdom Haarlem. Z.Exc. mr. M. A. M. Waszink, minister vau Onderwijs. Het uitvoerend comité is als volgt sa- gengesteld: J. W. van Heeswijk, Deken van Rotter dam, Rotterdam. H. W. D. Hellebrekers, voorzitter van 't comité Katholiek Rotterdam, Rotterdam. Pater Hyacinth Hermans O.P., Rotter dam. Mr. L. K. E. van Eijck, secretaris van het comité Katholiek Rotterdam, Rotter dam. S. Braysten, bestuurslid van de R. K. Ver. van Directeuren van R. K. Dagbladen ,'s-Gravenhage. G. Beckers, bestuurslid van de R. K. Ver. van Directeuren van R. K. Dagbladen Roermond. A. van der Kallen, bestuurslid van de R. K. Ver. van Directeuren van R. K. Dagbladen, Nijmegen. FEUILLETON. Vrij bewerkt naar het Duitsch door P. G. H oc lc s. (Nadruk verboden). 15) _i Vergeten was al het gebeurde van dien avond! Vergeten was de pijn aan zijn hand! Hij dacht slechts aan zijn vader van wien hij zoo onuitsprekelijk veel hield en die nu zoo erg ziek was! „Moet je van nacht waken?" vroeg hij aan den oppasser. „Neen, dokter". „Zou je dan met me mee willen gaan? Mijn vader schijnt erg ongesteld te zijn en misschien zou je me kunnen helpen". „Heel graag, dokter". „Probeer dan eerst maar, of je een rij tuig kunt krijgen". „Uw hand is verbrand, zei u zooeven. I§ r erg?" „Ik weet het nog nietMaar haal ttu eerst maar een rijtuig. Onderwijl zal ik mijn hand wel verbinden". De oppasser voldeed aan Heinrich's {verzoek en een half uur later bevond deze zich aan 't ziekbed van zijn vader. Niet ver buiten de stad stond' langs den grooten weg een huis, dat aan ieder, die het passeerde in het oog moest val len. Het zat keurig in de verf; voor de Mr. F. Teulings, bestuurslid van de R. K. Ver. van Directeuren van R. K. Dag bladen, 's-Hertogenbosch. J. G. van Schailc, kanunnik en pa-stoor geestelijk adviseur van de R. K. Ver. van Directeuren van R. K. Dagbladen, Utrecht J. B. Vesters, voorzitter van de Nederl. R. K. Journalistenvereeniging, Js Herto genbosch. W. Galesloot, secretaris van dc Nederl. R. K. Journalistenvereeniging, Utrecht. Pater Bonaventura Kruitwagen O.F.M., geestelijk adviseur van de Nederl. R. K. Journalistenvereeniging te Woerden.' Hot comité bestaat uit een zeer groot aantal personen, geestelijken en looken.. Mr. P. J. Reymer. De toestand van het Eerste Kamerlid mr. P. J. Reymer, burgemeester van Hil versum, is langzaam vooruitgaande. Het levensgevaar is geweken. De Rijksbouwmeester J. A. Vrijman. De Minister van Financiën, voorzitter van den Raad van Ministers, heeft aan de Tweede Kamer een nota doen toekomen in verband met de door die Kamer 25 Mei j.l. overgenomen conclusie van het verslag der commissie omtrent het adres van den gewezen Rijksbouwmeester J. A. W. Vrij- Naar de minister uiteenzet kan van een overhaaste inmenging der justitie ten deze niet worden gesproken, dat hier do meest elementaire grondslagen voor ordelijk over- heidsbeheer waren overtreden. Nu intusschen achteraf het denkbeeld van eenige persoonlijke bevoordeeling ge heel moet worden ter zijde gesteld, meent de minister dat er geen voldoende aanlei ding bestaat het civiele geding tegen den betrokkene voort te zetten. De minister heeft daarom last gegeven, dit geding te staken. Uit de Schoenindustrie. Het bestuur van de Federatie van schoenfabrikanten en do afgevaardigden der drie fabrieksbonden zijn tot overeen stemming gekomen over de loonregeling voor de Nederlandsche schoenindustrie. DE STRIJD OM TOOROP'S WERKEN. Wie is eigenaar van het auteursrecht? Men schrijft aan de „Msb." van welin gelichte zijde: De-vrienden van Toorop en al degenen, die 'belang stellen in de verbreiding van Toorop's werk, zijn niet weinig verontrust door wat zich, na Toorop's dood, nu reeds heeft afgespoeld t. a. v. des Meesters werk. Zooals bekend, heeft een Amsterdam- sche fa.; spoedig na- Toorop's overlijden getracht zich het „volledige auteursrecht en het uitsluitend reproductierecht" te verschaffen van allo werken van Jan Toorop, voor zoover dat recht nog niet aan anderen was overgedragen. Daartoe heeft deze firma met een der erfgenamen een overeenkomst afgesloten, waarna zij onmiddellijk begonnen is, niet alleen haar aldus verkregen recht te oxploiteeren, doch tevens een agressieve houding aan te nemen ten opzichte van anderen, die, ook met oudere en minstens oven klaar blijkelijke rechten dan het hare, sommige werken van den Meester in reproducties publiceeren. En dit, zonder zich eerst be hoorlijk te vergewissen omtrent de recht matigheid van haar eigen standpunt, noch omtrent de basis van het recht der aan gevallenen. Zoo heeft zij zich dreigend gericht tot een bekende uitgeversmaatschappij in Holland, die één van Toorop's werken in een boekwerk heeft afgedrukt. Zoo heeft zij aan een uitgeverij in Bra bant een proces aangedaan om een boek: „Van Toorop naar Mussolini", welke uit gave een der laatste wenschen van Toorop zelf was en waaraan hij persoonlijk, in do laatsto maanden vóór zijn beslissende ziekte, al zijn medewerking gegeven had. Een derde uitgever, in Duitschland, wordt op dezelfde wijze met een proces ramen hingen hagelwitte gordijntjes en de voortuin prijkte met fleurige bloemen. Het had maar één verdieping, maar was toch ruim en groot. Hier woonde baas Kocli, een warmoezier, die eiken morgen met een wagen vol gvoenten van eigen teelt naar de markt trok, waar zijn vrouw ze te koop aanbood. Hier, in dat vrien delijke huis, had de vader van Heinrich Schmidt jaren geleden een onderkomen gevonden. Baas Koch en zijn vrouw waren brave, eerlijke, arbeidzamo lieden en vrouw Koch was,bij do mevrouwen en de keu kenprinsessen, die op de markt haar in- koopen kwamen- doen, zeer gezien, niet alleen, omdat zc voor ieder een vriende lijk woord over had, maar ook, omdat haar groenten goed en goedkoop waren. Van *al de dagen gedurende de vijf en twintig jaren, dat ze met haar kar op de markt stond, was zo er maar drie afwe zig geweest. Dat was nu een twintig jaar geleden en toen ze, na die dagen, haar plaats weer innam, was ze in diepen rouw. Op de vraag van haar klanten, wat hiervan de reden was, had ze op treuri- gen toon geantwoord, dat haar zoontje, een aanvallig knaapje van drie jaar, over leden was en dc tranen waren haar bij dat antwoord in de oogen geschoten. Op dien zelfden morgen kwam or een jonge, bleeke man voorbij haar kar, met een klein jongetje aan de -hand. Het knaapje stond stil en riep: „Papa, kijk eens, aardbeien! Hebben! Hebben!" „Dat is niets voor ons", zei de vader en wilde verder gaan. Vrouw Koch had de woorden van het kinc gehoord en keek het eens goed aan. bedreigd voor een werk van Dr. Saedler. Terwijl tenslotte doch het lijkt nog maar een voorloopig slot de voorbarige „koopster" van het „volledige auteurs recht en het uitsluitend reproductierecht" zelf met een proces bedreigd wordt om haar uitgave van het plaatwerk „Het Of fer", een werk, waarop een aantal portret ten voorkomt, waarvan Toorop zelf, bij schriftelijke a-cte, het reproductierecht aan de geport.retteerden had verleend. In het proces contra het boek „Van Toorop naar Mussolini" wordt dezer dagen de uitspraak verwacht. Zonder daarop te willen vooruitloopcn, kunnen wij wel zeg gen, dat met de beëindiging van dit pro ces er nog geon einde kan gekomen zijn aan de verontrustheid der vrienden van Toorop's werken, die het geestelijk erf goed van den Meester, waarop,, zeker naar den wil van den maker zelf, tenslotte de heele gemeenschap een moreel recht, heeft gekregen, zouden willen zien toevertrouwd aan meer delicate handen dan die waarin het op dit oogenblik schijnt- te berusten. Zij meenon dat het de bedoeling van Toor op zelf onmogelijk geweest kan zijn, dat er zou worden gesjacherd met.en gevochten om het reproductierecht van zijn werken, noch dat het geëxploiteerd zou worden op een wijze die de verbreiding zijner wer ken beperkt in plaats van bevordert. Vooral ook voor de internationale ver breiding van Jan Toorop's werk is de ac- tueele toestond, een ernstige belemmering. Een nieuwe vertaling van Wies Moens. Wies Moens werkt aan een vertaling van The Little Plays o£SL Francis, van den bekenden Engels o o n e el s ch r ii ve r Laurence Housman. tikwerk zal in een bibliophiele editie worden uitgegeven door De Gemeenschap te Utrecht, verlucht met houtsneden en vignetten van Joz. Contr'é in opdracht van het Nijmeegschc Studen ten Tooneel. Het ligt nl. in de bedoeling in Mei 1929 een gedeelte van dit „Klein Theater" ter gelegenheid van het Eerste Lustrum van hot,Nijm.'Stud. Corps ten torvneelo to brengen. Binnen enkele dagen verschijnen prospectus en inteekenbiljet van deze belangwekkende uitgave. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gevaarlijke autobusbesiuurder. De Kantonrechter deed heden uitspraak in de zaak tegen H. v. d. B., die te' Kat- w ij k een autobus had bestuurd, terwijl hij onder den invloed was van sterken drank. Hij werd veroordeeld tot 3 maanden voor waardelijke hechtenis met een proeftijd van 2 jaar. Geheime branderij. De rechtbank te Breda behandelde de zaak contra M. B. uit- Oüd-Vossemcer, be schuldigd van het in bezit hebben van een Ach, dat was nu net zoo'n jongetje als haar Heinrich. Hij had net zoo'n krul- lekopje en werkelijk dat jongetje daar geleek wel wat op hem! „Papa, aardbeien! Da-da!" riep het kind nog eens. „Kom, Heinrich, niet zeuren, kindje! Kom, ga moe", zei dc vader. „Heinrich!" fluisterde vrouw Koch, „hij heet Heinrich!" En dan riep zc luid: „Jo zult een paar aardbeien hebbenj kindje. Kom maar hier!" De kleine jongen liet de hand van zijn vader los en ging naar vrouw Koch toe. ,,'t Is erg aardig van u", zei zijn vader, die nu ook aan den kar was komen staan. Vrouw Koch nam een papieren zak, deed dien tot aan den rand vol met aard beien en gaf ze aan het knaapje dat ze met glinsternde oogen aannam en „dank u, dank u" zeide. „Zoo konden ook do oogen van mijn Heinrich glinsteren", dacht vrouw Koch. „Je bent een zoete jongen, hoorl" zei ze en bij die woorden keek ze ook den vader eens goed aan. „Hé, nou zie ik wie u is! U is dezelfde heer, die cn dag of wat geleden groente bij me kwam koopen, omdat uw vrouw ziek was. Wel, hoe gaat het er mee? Is ze al weer beter?" De man schudde treurig het hoofd. „Gistcron is ze gestorven!" zuchtte hij. „Wat!" riep vrouw Koch, „die lieve, aardige mevrouw! Is ze dood?! Verschrik kelijk! Wat heeft ze gescheeld?" „Ze heeft een longontsteking gehad!" En de man hield met moeite zijn tranen terug. „Wel, wel! Hoe hard!" zei vrouw Koch toestel voor geheime branderij en van het feit, dat gedistilleerd bij hem gevonden was. Geëischt werd een gevangenisstraf van 2 maanden en een van 1 maancT. De gaslucht. Dc Zwolsche rechtbank eischte drie maanden gevangenisstraf tegen den oud- directeur der gasfabriek to Nijkerk, die over drie jaren ongeveer 7000.aan rctourcommissies had ontvangen. De Muidertol-kwestie. De Hooge Raad heeft heden behandeld het cassatieberoep van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie to Hilversum contra G. F. C. Kaüderer, gewezen tol- wachter to Muiden. In den middag van 14 September jl. was tegen K. proces-ver- baal opgemaakt op verzoek van mr. Goed hart, terzake van het zonder verlof van het bevoegd gezag belemmeren van het verkeer op een landweg. De tolgaarder had nl. dc boomen van den tol gesloten gehouden, toen een automobilist geon tol wilde betalen. Do ambtenaar van het O. M. bij hot kantongerecht te Hilversum achtte het hoogheemraadschap het bevoegd gezag, bedoeld in art. 427 van het Wetboek van Strafrecht en de tolheffing rechtmatig, waaruit z. i. voortvloeide het dwangmid del orq den boom gesloten te houden bij niet betaling van het verschuldigde tol geld. Aangezien de ambtenaar het ten laste gelegde echter niet volledig bewezen achtte, vroeg hij vrijspraak. De kantonrechter heeft echter den ver dacht© ontslagen van rechtsvervolging. Jh'r. mr. Feith rapporteorde. Er werd in deze zaak niet gepleit. Do ambtenaar van het O. M. te Hilversum had echter eenige middelen van cassatie bij den Hoogen Raad ingezonden. Mr. Tak, procureur-generaal, conclu deerde. Hij zeide in don aanvang zijnor conclusie, dat hem het heffingsrecht als zoodanig onaantastbaar lijkt en dat de eenige vraag, die hem belang inboezemt deze is, of van een auto tol geheven mag worden dan wel of dit voertuig bij de ta- difiëering van eertijds als zoodanig onbe kend, voortaan vrij zal zijn, evenals' het rijwiel dat werd door het arrest van den Hoogen Raad van 25 Februari 18S9. Bij spr. wil het er niet in, dat een openbare brug geen openbare weg zou zijn. Mr. Tak sprak do hoop uit, dat de Hoo ge Raad zal kunnen komen hetzij tot oen veroordeeling Hetzij tot een verwijzing ter verkrijging eener vrijspraak, want slechts door één van beiden kon dc plotseling opgekomen beweging tegen de nog restee- jrendc tolheffingen tot rust komen. Hij concludeerde, dat het beroep vonnis zou worden vernietigd en dat dc zaak zal worden verwezen naar de rechtbank te Amsterdam, ten einde haar op de bestaan de dagvaarding opnieuw te berechten en af to doen. Het arrest van den Hoogen Raad werd bepaald op 21 Januari. met diep medelijden. En dan vervolgde ze na eenig stilzwijgen: „Ook mij heeft do Heer zwaar getroffen. Mijn kleine jon gen, mijn eenig kind is drie dagen geleden ook gestorven. Mijn eenige troost is, dat hij bij Onzen Lieven Heer in den Hemel is". En dan: ,,'t Was net zoo'n aardig jon getje, net uls dat van u, net oven groot ook en met nel eender zoo'n krulhoofdje!" En ze begon te schreien. Maar ook do man kon zijn tranen niet meer inhouden en er biggelden er een paar over zijn wangen. Vrouw Koch herstelde zich echter weer spoedig,'veegde met haar schort haar ge laat af en, terwijl zc den knaap vol liefde aanzag, zei ze: „Mag ik eens vrij met u spreken, mijn heer? Nou dan, toen uw vrouw zaliger den laatstcn keer groente van mo nam, vroeg zo me, of ik misschien oon gezondo, fris- sclie woning voor haar wist, niet al te duur en liefst buiten. „Wij wonen in zoo'n nau we straat, vier trappen hoog. Mijn man is schrijver en zit den heelen dag binnen. Hij wordt hoe langer hoe bleekcr en zwakker cn nu heeft de dokter aangeraden om in zijn belang een andere woning op te zoe ken, anders zou hij ziek worden", zei ze. En toen vroeg ze me, of ik in mijn huis misschien een paar kamers voor haar vrij had. Ik zei toen van noen, omdat ik zc niet missen kon, maar nu mijn Heinrich gestorven is, zou het wel gaan. Hoeveel verwoont U, mijnheer?" 0 „Ik geef maar tweehonderd gulden." „Tweehonderd gulden. En moet u die verdienen met schrijven?" „Ja. Ik vertaal boeken uit het Fransch UIT DE RADIO-WERELD. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend NCRV.-uitz.) 12:301.45 Concert. 5.6.Kinder uurtje. 6.307.Franschc les, beginners. 7.7.30 Engelsche handelscorresponden tie. 8.Concert i. d. Zuidersingelkerk te Assen. Hilversum, 1071 M. 10.—1.15 Morgenwijding. 12.302.Concert door het Boris Lensky Trio. 2.30—3.— Cursus leerbewerking. 3.4.— Maak het zelf-cursus. 5.456.15 Landbouwhalfuurtje v. d. Ned. Tuinbouw ra ad. 6.157.15 Concert door het Boris Lensky Trio. 7.15—7.45 Gezondhcidshalfuurtje door mevr. Dr. D. II. v. Dorp—Beucker Andrea: Kindertuberculose. 8.058.35 Lezing door dr. J. v d. Kous: Sportbeoefening. 8.35 Italiaanschc operaconcert. 10.15 Persber. Daarna tot 11.Gramo- foonmuziek. Daventry, 1600 M 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, piano). 12.50 Gramofoonmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Licht klassiek concert. Stratton strijkkwartet en L. Marshall, alt. 5.05 Concertorgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatjo. 7.Muziek. 7.05 Schubert's piano- en vioolmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 „Airy Nothings'. vroonjK program ma. 8.35 „Samson en Dalila", opera in 3 ac- ten van St. Saëns. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Actueelo causerie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 (Vervolg) „Samson en Dalila" II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.50 OrkeBtconoert. 8.20 Literaire causerie. 8.50—11.20 „Carmen", opera in 3 acten van Bizet. Mme. Valling, zang. Langenberg, 469 M. 10.3511.15 Muziek voor scholen 11.30 Mechanische muziek. 3.45—4.20 Jeugdconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Concert. Wcrag-orkcst. S.20 „Der Romischo Brunnen", declama tie en zang. 9.05 (Vervolg) Concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königs wusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). e n/o f 1700 M. c.a. 11.204.20 Lezingon. 4.205.20 Orkcslconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 „Die Perlenfiseher", opera in 3 acten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.50 Orgelconcert. 5.20 Orkestconcort. 7.20 „Burschen horaus 1" 8.30 „Flobt© Burscho", kom. opera in 1 acte van Suppe. 9.50 Dansmuziek. Brussel, 609 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.35 Concert i. d. Antwerpsche Dierentuin. of Engelsch, maar dat brengt niet heel veel op." „Luister eens. mijnheer. U moet bij ons komen wonen. Die kleine jongen van u lijkt zooveel op mijn lieven Heinrich, dat ik hem graag altijd bij me zou willen heb ben. Ik geloof, dat ik dan mijn verdriet beter te boven zal komenU verwoont tweehonderd guldon, zegt u? Nu, ik zal u twoe kamers geven voor honderd. En als u mot een eenvoudig, stevig maal tevreden is, kunt u bij ons in den kost komen ook. Nu, hoe vindt u dat?" „Hoe ik dat vind?! Heerlijk! Ik zou toch hebben moeten verhuizen en ik ben u zeer dankbaar voor uw aanbod. God geeft me onvoorziens uitkomst." „In orde dus. U hebt zeker bij de maand gehuurd? Ja? Welnu, u betaalt de maand huur aan uw huisheer en daarmede is dc zaak uit. Wanneer wordt uw vrouw be graven?" „Donderdag." „Goed. Vrijdag na den middag stuur ik een paar knechts mot den wagen om uw meubelen en bookon te halen." Ze kwam achter den wagen vandaan, nam Heinrich in haar armen en vroeg: „Kom jc ook met papa mee? Dan kan je in den tuin spelen cn aardbeien plukken". Het kind klapte in zijn handjes en riep: „Ja, ja, Heini komt ook! Hcini komt ook!" Ze drukte een kus op de rozige lippen van het knaapje, zetto het op den grond en zei: „Dus, zooals afgesproken is. Tot Vrijdag dan. U zult eens zien, hoe dc fris- sche lucht u zal opknappen." (Wordt vervolgd). INGEZONDEN MEDEDEELING. Groote sorteering goafl .pissende ook voor zeer corpulente dames DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hdogstr. hoek Spui 2012 HOCKEY. Het Nederlandsche elftal tegen Engeland gekozen. Zaterdagmiddag had te Amsterdam in hot Oude Stadion aan den Amstelvecu- schen weg een oefenwedstrijd plaats tus sehen-een A-elftal en een B-elftal ter voorbereiding van de ontmoeting tussehen een Hockey-Association-loftal en het Ne- derlandsche elftal, welke wedstrijd op 8 /December a.s. te Nottingham zal plaats vinden. Direct na afloop werd het Nederlandsch elftal samengesteld, dat er als volgt uit ziet: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam), Tres- ling (H. O. O.). Midden: Leegstra (Hilversum), Anker man (H. D. M.), Van Lierop (Hilversum). Voor: Hop Bloemendaal), v. Voorst v. Beest (H. D. M.), v. d. Roovaart (H. D. M.) Kist (Haagsch Lyceum), v. Tienhoven (Hil versum). Als reserve is aangewezen C. van der Hagen (Hilversum).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5