LUCHTVAART.^ STADSNIEUWS. Academienieuvvs. Gem Berichten. Laatste "Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Nov. 1928, medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De- Bilt. Hoogste barometerst.770.1 te la Co- runa. Laagste barometerst.: 725.5 te Kopen hagen. Verwachting tot den'avond van 27 Nov.: Krachtige totstormachtige Noordwes telijke later tijdelijk afnemende en krim pende wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Aanvankelijk nog regen- of hagelbuien en kouder. Later iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR 9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS en: Van Maandagavond 4.25 uur tot Dins dagmorgen 7.10 uur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Het Kon. Ned. Meteorologisch Inst. te de Bilt seinde hedenmorgen 9.55 aan alle pos ten: „Wordt verwacht storm uit het Noord- Westen." hedenmorgen half 5 tot ongeveer 9 uur. Ge durende dien tijd stond alles in en om Dor drecht stil. Ook de waterleiding werkte niet. Tegen 8 uur waren de straten in de stad weer watervrij. HOOG WATER. Brouwershaven staat blank. De bewoners van de huizen langs de ha ven van Brouwershaven hebben hedennacht tengevolge van het zeer hooge water in onrust verkeerd. Voor de deuren en ramen der woningen werden dc vloedplanken aangebracht. Op sommige plaatsen staat het water meer dan een meter hoog tegen de woningen op en verscheidene huizen hebben schade door binnenstroomend wa ter ondervonden, doordat de vloedplanken niet hielden. Maassluis eveneens onder water. Men meldt ons uit Maassluis: Tengevolge van den zeer hoogen water stand staat de buitenstap geheel blank. De groote fabriek van den heer C. v. Toor Czn. kreeg ten gevolge van den storm be langrijke schade. De brug aan de Stel lingkade is geheel ontzet. De groote st-oom- kuiperij van A. de Neeff werd ged®f}telijk weggeslagen. In de «straten zijn groote gaten gespoeld. Vele huizen hebban schade aan de daken gekregen. De Nes-polder overstroomt Uit Zwijndrecht wordt gemeld? In, den afgeloopen nacht omstreeks half i was de rivier zoover buiten haar oevers getreden, dat het water het raadhuis en verschillende woningen binnenstroomde. De menschen brachten den nacht op de zolders van hun woningen door. Te Groote Lint was de toestand* zeer critiek. Er zijn drie gaten in den dijk ge slagen en de Nespolder is overstroomd. Sinds 1916 is hier het water niet zoo hoog geweest. Polders bij Baarn loopen onder. Uit Baarn wordt geméld: Tengevolge van den hevigen storm uit het Westen is het Zuiderzeewater over de polderdijken hoen geslagen. "De Ecmim- polder en de Baarnsche polder loopen lang zaam onder. Men verwacht een hoogen vlood. TWEE HU '7FN TE SCHIEDAM INGESTORT. Door grachtwater onderspoeld. Onvoldoende zorg van Publieke Werken? In den afgeloopen nacht te ongeveer 1 uur is een groot gedeelte van een in aan bouw zijnd pand, bestemd voor de firma Valk en Co te Delft ingestort. Voorbijgan gers werden opgeschrikt door het gekraak van hout en het geraas van neervallend gesteente. Zij alarmeerden dc politic en dezo kwam weldra tot de ontdekking dal- de fundamenten van het huis door het grachtwater onderspoeld werden tenge volge waarvan dc ineenstort! plaats had. Binnen een minimum van tijd stond het water bijna 1 1/2 M. hoog in het pand en stroomde naar de lager gelegen gedeelten, waar ook andere pereeelen staan. Een aan grenzend perceel stortte eveneens in. De totale schade bedraagt circa 1 ton. Naar men ons mededeelt, moet de oorzaak van het ongeval worden toegeschreven aan on voldoende zorg van Publieke Werken daar ter plaatse, waarover reeds eerder bij den gemeenteraad gerequestreerd is. De firma J. R. Sjoer te Delft liet midden in den nacht een 250-tal zakken cement aanruk ken, waarmede het gat zooveel mogelijk gevuld werd. Hierdoor kon althans erger voorkomen worden. Het gemeentebestuur van Schiedam ver zoekt ons in verband met het ongeval al daar te willen mededeelen dat, zonder dat eenig nader onderzoek heeft plaats' ge had. moet- worden tegengesproken, dat het ongeval ook moet worden toegeschreven aan onvoldoende zorg van Publieke Wer ken. Op het gemeentehuis is van een re- quest over deze aangelegenheid niots be kend. DE STORM OP ZEE. Langs de Ncord-Hoilandsche eilanden. Verscheidene schepen gestrand. Gedurende den afgeloopen nacht heeft de storm in alle hevigheid voortgewoed langs de kust van de Noord-Hollands che eilanden. Behalve de reeds gemelde zijn nog verscheidene andere schepen gestrand. Van Terschelling wordt ons geseind dat een Deensch stoomschip over den Engel- schen Hoek is geslagen en vlak voor de haven op de Jacobsruggen is gestrand. De reddingboot „Brandaris" is bij het schip geweest, doch de opvarenden willen het vaartuig niet verlaten. Evenmin werd de hulp van een sleepboot aanvaard. De kapitein, denkt niet hoog water op eigen kracht te kunnen vlotkomcn. De redding boot ..Brandaris" is den geheelen nacht in de weer geweest. Omstreeks 12 uur werden noodseinen ontvangen van twee stoom schepen. Een was gestrand op de kust van Vlieland en één op den Engelschen Hoek. Beide schepen konden echter met hoog water op eigen kracht vlot komen en zijn hedenmorgen omstreeks 6 uur naar zee teruggekeerd. Op Terschelling heeft de storm groote schade aangericht. Vele huizen hebben schade geieden. Van Ameland wordt ons geseind, dat op cfe Noordkust een scheepje is gestrand ver moedelijk een Noorsche houtboot. Het is vermoedelijk reeds door de Demanning verlaten. De reddingboot van de Holm vaart uit om'te trachten het schip te be reiken. Op de Zuidwestkust van het eiland zijn de duinen over- een diepte van 20 M. afgeslagen. Vele huizen zijn door den storm beschadigd. De kracht van den storm is in de ochtenduren afgenomen. SCHIP GESTRAND BIJ IJMUIDEN. De bemanning verd. onken? Het Italiaansche s.s. Sagunto" is he- denmoigen cm half 6 nabij paal 61 onge veer -1 K.M. t.en Zuiden van de haven van IJmuiden gestrand. Het vaartuig zit ge heel onder water zoodat vermoedelijk de gehecle bemanning is omgekomen. Vanuit IJmuiden is de reddingboot naar de plaats des onheils vertrokken. Men vreest echter dat het te laat is. De schipbreukelingen zijn nog aan boord. Nader wordt ons uit Zandvoort gemeld: Honderden inwoners van Zandvcort en Bloemendaal trokken hedenmorgen naar het strand ter hoogte van den Zeeweg, waar een stoomschip is gestrand, vermoe delijk de „Sagunto". Het bleek, dat do op varenden van dit stoomschip zich nog aan boord bevinden, hoewel het schip zoo goed als geiieel ender water zit. Alleen de brug steekt boven water uit en da. *;op bevinden zich sinds hedenmorgen vroeg de schip breukelingen. Van .de kust af is het on mogelijk liet schip te bereiken. De red dingsboot van Zandvcort is er ook nog nioi in geslaagd, bij liet schip te komen. De, reddingsboot van IJmuiden hoeft Let on danks de ruwe zee gewaagd te trachten het schip te bereiken. De reddingsboot slaat om. Omstreeks 11 uur hedenmorgen is deze reddingsboot bij een van deze pogingen omgeslagen. Een gevoel van ontzetting maakte zich meester van de honderden, die vanaf het strand het reddingswerk gade sloegen. Allo inzittenden geraakten te wa ter. Van het strand af kon men waarne men, dat zij in ernstig levensgevaar ver keerden. Zij trachtten op de omgeslagen boot te klimmen. Onmiddellijk werden van het strand af pogingen in het werk ge steld om de wakkere mannen te hulp te komen. De wagen van de reddingsboot werd in zee gebracht, getrokken door ec-n paard,aan de hand geleid door een man, die erin slaagde bij de in nood geraakte redders te komen. De reddingsboot was gelukkig door den golfslag iets naar het strand gedreven en daardoor kon zij wor den bereikt. Aan den wagen was een liin meegevoerd co aan deze liin zijn de meeste redders naar het strand getrokken. Eerigen. van hen wisten zwemmende het strand te be reiken. Zeer waarschijnlijk zijn allen, voor zoover wij kunnen nagaan, op het strand gekomen. Daar werden de verkleumde en natte mannen nnmfddelliik gebracht naai het politie-nosOiuis aan den Zeeweg, waar zij in wollen dekens werden gewikkeld en van droge kleeren wrerden voorzien. Een der redders bewusteloos. Nader wordt gemeld: Voorzoo ver is na te gaan is slechts een der loden van de bemanning, een ongeveer 70-jarige LTmuidenaar, bewusteloos in het "olit-'c-posthuis binnengebracht. Bij het af zenden van dit bericht, waren de levens feesten nog niet weder opgewekt. De verige leden van de bemanning zijn er, behc.uDes 'deme verwondingen, goed afge komen. Zij zijn per auto naar IJmuiden teruggebracht. De om ~Dslagen boot is later aan het strand getrokken. Nader wordt ons uit Zandvoort gemeld, dat de in het politieposthuis aan den Zee weg binnengebrachte oude man, die deel uitmaakte van de bemanning van de red dingboot van IJmuiden is overleden. De pogingen, aangewend hem weer tot be wustzijn te brengen faalden Een Noorsch schip gestrand. Het Noorsche s.s. „Sarra" uit Oslo is Noordelijk van Ameland gestrand. Hot is gcladon met hout. De reddingboot van Hollum heeft het schip bereikt. De opva renden hebben het schip in een eigen boot verlaten, hetgeen blijkt uit het feit, dat een der schoten gestreken is. (Het is vrij wel zeker, dat de bemanning van dit schip opgepikt is door de stoomtroilcr „Johan na 12" uit IJmuiden, die hedenmorgen schipbreukelingen te IJmuiden heeft aan gebracht van een Noorsch schip. Bed.). Beschadiging der duinen. Tusschen IJmuiden en Zandvoort is de duinrcep op vele plaatsen ernstig bescha digd. Do duinvoet is op vele plaatsen over verscheidene meters weggeslagen, soms tot de halve hoogte van het duin. Gat in den spoordijk bij Gecrtruidenberg. Hedennacht is bij Gecrtruidenberg in den spoordijk een rrt van ongeveer 7 M. geslagen, waardoor de spoorrails verscho ven zijn. Do reizigers van de richting La ge Zwaluwe en Den Bosch stappen te Geertruidcnberg over. Rondom Gee'•truider berg staat, zoover het oog reikt, alles onder water. Marken onder water. Hedenmorgen is het eiland Marken overstroomd. Reeds gisterenavond begon tengevolge van den heviven storm het wa ter op te -Atten, zoodot, toen de stand 2 M. boven A.D. werd. vele bewoners naar de zoldervcvdieninven van hun huizen moesten trekken. Gevaar bestond or niet, want do bewoners weten, dat zoodra de stand hooper wordt dan 7.70 M. boven A.P. zij moeten ormassen. De hooasto stand werd licdenmArgon 11 uur bereikt nl. 2.20 M. boven AT. Hot fphcele eiland stond toen onder wrter, ook de boo-vcelogen kerkbuurt. Slechts de huizen staken bo ven het wrter uit. Pc-eoonliike ongevrRen hadden niet plaats. Het water is thans vallende. DE KERSTPOSTVkUCHT NAAR INDIë. In overleg met het hoofdbestuur van Pesterijen en Telegrafie 1 reft de TC. L. M besloten, dat de P. IT.—A. E. N. (hetzelfde vliegtuig, waarmede Smirnoff cn Al er de reis maak Icq, dceh thans voorzien van do nieuwe recist •r.tietechcr.s) van Schiphol naar Tndic zrl vertrekken in den morgen van Dinsdag 11 December 7.30 uur. Bestuurders zijn de IC. L. M.-vliegers Duimelaar, in ciienst bij de K. L. M. sedert April 1923 on Fryns, in di; st bij de IC. L. M. sedert Mei lf-27 cn de werktuigkundige Bruyneste; n Fryns heeft in 1927 ra.et Kop pen in „De Postduif" reeds het trajec* Amsterdam—Batavia en terug gevlogen. In het vliegtuig zal zoowel op heen- als op de terugreis 350 Kg. post worden meegenomen. Onderzoek nae"* do ho.üongroep der „Italia"? Volgens een bericht uit Tromsü bestaan er aldaar planum om een exoeditie uit te rusten, <3:e een on 'erzoek zal instellen naar de zes mannen, die na den val van de .Jtalia" met het h rhtschio in O "'.olijke richting zijn verdwenen. Deze e - editie zou in den a.s. zomer liet centrum en Oostelijk deel van l et Frans Jozefsland onderzoeken het Y.'1 lelijk deel is in den afgeloopen zomer ree A nagespeurd. Hei voorstel is door den Ila.üaahscTien gezant- te Oslo nauwkeurig bestudeert, d'e het aan zijn regeering heeft doorgezonden. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen slaagden: de dames A., Keij en A. R. Moolonburgh, alhier. De afd. Oegstgeest van de Vereen, v. Bloembollencultuur zal van 1922 Februari in ,.Zomerzorg" alhier een tentoonstelling houden van gebroeide bolgewassen. Hedenmorgen heeft in perceel Morsch- straat 37 een kachelontploffing plaats ge had. De 12-jarige IC. heeft, terwijl zijn moeder naar de dokter was, petroleum in de gedoofde kachel gegoten. De kolen wa ren echter nog heet, zoodat een ontplof fing volgde en de jongen aan gezicht en handen brandwonden opliep. Door den he vigen luchtdruk sprong een der ruiten in huis. Op het terroin, waar de drukkerij van de Leidscho Crt. heeft gestaan en dat, zooals bekend, is aangekocht door Natio naal Grondbezit, zullen een viertal werk plaatsen worden gebouwc] met vijf boven woningen. In liet nog bestaande gebouw aan de zijde van liet Rapenburg, waarin nu nog dc administratie is gevestigd, zal, gelijk is medegedeeld, de Ned. Herv. Kerk een wijkgebouw oprichten. T00NEEL. Vereenigde R. K. Dilettanten. Ze waren gisteravond weer in de Graan- beurs present, deze dilettanten, om het publiek te doen genieten van een spel van gijn en nonsens, genaamd „Filmma- niakken". Met een zevental heeren en oen vijftal damcsrollcn ging het vierbe- drijvig spel voor het voetlicht en docd sal vo's van lach cn pret door de zaal gieren. I-Iet is dan ook wel begrijpelijk, als mon het stuk aanziet, en aanhoort, dan moet men zich toch afvragen, hoe komt de schrijver aan zooveel potsierlijke tekst. Watt en half Watt, bekend uit de film, vinden hier een reïncarnatie cn speculee- ren op de goedgcloovighcid van de men schen, die him levensweg, welke nu niet zoo blank is, kruisen. Dat geeft tal van verwikkelingen, welke wij in dit kort be stek, niet kunnen gaan uitstippelen, doch die wel van zoodanigen aard zijn, dat men z'n hart vasthoudt en er zelfs toe zou ko men ook de hand op z'n beurs te houden, beangst, dat die niet veilig is. Doch zoo erg is het ten slotte niet; t was maar zoo'n beetje beetnemen en alles jkemt weer te recht, ten kosie van den O. W.'er, die er een bonk centen bij insr' oot, en den kas telein, die met onbel ie rokoning'on bleef zitten. Wat nu het spel betreft, ja, als men zich op het standpunt stc'.t, dat in dit genre stukken alles geoorloofd is, zelfs er nog ecu verlengstuk aanmaken van eigen vinding, dan hebben wij er vre de mede, doch wij willen toch waarschu wen voor zulk een opvatting, die elk stuk in gevaar brengt, door den overvloed van gijn, welke ontaardt in banaliteit. En lat kan toch het deel van de spelers niet zijn. Onder dc sjielenden waren er, dio wei nig werk van hun rol hadden gemaakt, al thans naar buiten don indruk vestigden, dat ze er nog niet veel van wisten. Too- neelspelen brengt plichten mee tegenover het publiek en den schrijverDe Voorzit ter sprak in zijn openingswoord van don avond over de opvoedende kracht welke van het tooneel uitgaat! Men doe daar dan ook naar! Ook sprak de Voorzitter van de tegenwerking, welke dezo club heeft, en haalde Pater Servatius en de K. B .O. er bij, om het gocrl recht van een gemengde tooneelclub te Verdedigen. Wij mengen ons niet in deze kwestie, doch willen aheen opmerken, dat mannen in vrouwenkleeding op ofts tooneel niet thuis hooren, vooral niet, waar hier toch ook dames meespeelden. Wij maken deze opmerkingen, omdat wij tot taak hebben opbouwende critiek te geven, waar zulks noodig is. Sp. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde J. A. Kreutzwend nisch von dem Borne (Den Haag) en II. C. Berghuis (Botterdam); Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer N. J. Snoeck Hurgronje (den Haag). ONGELUKKEN VISCHSTROOPERS GESNAPT. ERNSTIGE BRAND. Het vee in de vlammen omgekomen. Te Kloosterzande, gemeente Hontenis- sc, is door onbokende oorzaak de schuur van den landbouwer P. Verdummen geheel afgebrand. Do koewachter, die in de schuur sliep, kon met moeite worden gered. Alle aanwezige dieren, n.l. 14 melkkoeien, 3 paarden en 5 varkens, kwamen in do vlam men om, terwijl ook dc landbouwwerktui gen en de gehcele oogst verloren gingen. Lijk in beslag genomen. De 67-jarige rentenier J. v. Z., van de Rechter-Rottekade te Rotterdam woonde alleen. Af en toe kwam wel eens een vrouw bij hem op bezoeken in den regel dronken zij dan een glaasje cognac. Eergisteravond was dit ook het geval. De man is toen even naar de keuken gegaan, om zijn glas te vullen. Kort daarna kwam hij terug met hevige krampen. Hij zeide per abuis lysol te hebben gedronken. In den loop van den avond is hij overle den. Het lijk is in beslag genomen. De po litie stelt een onderzoek in. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Lijk aangespoeld. Aan hot strand te Texel is een lijlc aangespeeld., v,\ nrvan de incloi I iteit niet Icon worden vastgesteld. Het hacl oen gor del om het middel. ^HR. MR. RUYS DE BEERENBROUCK De .omstandigheden in aanmerking ge nomen kan do toestand van den voorzitter der Tweede Kamer, Jhr. Mr. Ruys do Bee- renbrouclc, Minister van Staat, zoo gun stig mogelijk worden genoemd. BRUTALE ROOFOVERVAL. Een oude man neergeslagen. Zijn huisje in b rand gestoken Uit Breda wordt ons gemeld: To Ulvenhout heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een brutale roofover val plaats gehad. Achter do botorfabriek op den weg van Chaan naar Ulvenhout woont alleen in een huisje een oude man, P. v. d. Burg geheelen. In genoemden nacht drongen twee of drie gemaskerde bandieten de woning van den man bin nen. Met een hard voorwerp sloegen zij de man neer en doorzochten vervolgens het geheele huis, doch waarschijnlijk heb ben zij weinig of mets van lir.n gading gevonden. Daarna staken do bandieten het huisje in brand. De oude man is in zero ernstigen toestand mot 5 gaten in het hot fd, oen wond aan de hand en een verbrand been in het St-. Laurentius zie kenhuis te Ginniken opgenomen. De grijs aard is gel.cel overstuur en weet niet precies te vertellen, wat er gebeurd is en of hij door twee of chic mannen in over- val'on. Zijn toestand is niet diroct levens gevaarlijk. Het huisje is geheel afge brand. Omtrent den brutalen roofoverval tc Ulvenhout vernamen wij nog nader, dat het slachtoffer P. v. cl. Burg een 69-jarige arbeider is, die recda ^5 jaar in dienst is bij de familie P. Do daders zouden zich slechts meeat e- kunnen maken van een portefeuille met enkele guldens, daar v. cl. B. gewend was zijn geld bij de familie P. in bewaring te geven. Het huisde ligt op ongeveer 120 51. afstand van don weg ChaamUlvenhout. Nader vernemen wij nog, dat do politie twee verdachte personen uit Ginneken ge arresteerd heeft en dat bij liet ingestelde onderzoek naar de dood de daders achter gelaten sporen een politiehond goede diensten heeft bewezen. Dc gemeenteraad van Tokio gearresteerd. TOKIO, 25 Nov. (V. DJ. De gemeente raad van de stad Tolco zou op bevel van den Minister van Justitie gearresteerd zijn. Van officiecle zijde wordt meegcdeelql. dat dc autoriteiten in de gemeentekas een te kort van 10 millioen Yen z u ien hebben ont lekt. Onder de ongeveer negentig gear resteerden zouden zich vele bekende Ja- pansche politici en economen bevinden. M«r) vorm A-1*. r'-t U:-<Vor Ta- ROiTERDAM, 26 Nov. Vee. Aanvoer: 575 vette runderen, 169 velto kalveren, 1173 schapen, 1180 varkens. Prijzen: koeien le kw. 4950, 2e kw. 42 1/2 i". 3c kw. 26— 31; ossen 1c lew. 45—48, 2e kw. 40—42 1/2, 3e kw. 37kalveren le kw. 82 1/2—87 1/2. 2e kw. 72 1/2—77 1/2, 3c kw. 60—65; scha pen 20—35 lammeren 22—29; varkens 37 —36 1/2, 36. A'DAM, 26 Nov. Vee. Aanvoer 540 vette koeien le kw. 1.001.09, 2e kw. 0.801.00. 3o kw. 0.660.78, 120 melk- en kalfkoeien 300—380, 85 vette kalveren, le kw. 0.90— 0.98, 2e kw. 0.30—0.90, 3o kw. 0.68—0.80, 48 'nuchtere kalveren 1218. 148 schapen 3241, 620 varkens Holl. 1c lrw. 0.86—0.87, 2e kw. 0.850.88, Overz. au Gel lorsnho le lew. 0.86—0.87, 2o kw. 0.85—0.86, vetto var kens 0.840.85, 59 paarden 1.00—1.30. WLSÖELN UT E ER l N G EN A Md 1ERD AAI. (Niet officieel). Berlijn 59.361 /2 Londen 12.075/3 New-Vork 2.49 Parijs 9.73i/4 Brussel 34.62 Zwitserland 47.97 Milaan 13 05 Madrid 40 13 Uslo 66 40 Kopenhagen 66.40 Stockholm 66.571 Weenen 35.021 Prar g 7.3tfl/2 Prolongatie 4% °/0 BEURSOVERZICHT. De beurs had heden een lusteloos voor komen, terwijl dc handel van bescheiden proporties wap. Er heorschte oen eonigs- zins gedrukte stemming. Kunstzijdo overi gens weinig veranderd. Margarine Unies hooger ingezet, doch daarna trad ecu kleine reactie in. Van de Oliewaarden be- wogon Kon. on do Claims zich op de koer sen van den vorigen beursdag. Desniette min legden zij eerder een neiging tot te- rugloopen aan den dag. Rubbers trokken weinig attentie en waren niet noemens waardig veranderd. Suikers bijna geheel buiten dc belangstelling. Scheopv. oordoi aangeboden. Op de Yankocmarkt vormde zich een groote hoek in de nieuw geintro- duceerde aandeden National Gas. Bethle hem. Steels slechts op kleine schaal ver- handold. 3—1 „Leidsch Borgstellingsfonds". Naar wij vernemen mag de stichting „het Leidsch Borgstel!'ngsfonds". opge richt 26 October 1928, zich in veler belang stelling en sympathie verheugen. Van ver schillende zijden mocht het bestuur reeds belangrijke bijdragen in het kapitaal van het fonds ontvangen. Zooals wij reeds eerder mededeelden heeft liet fonds ten doel: woekerbestrij ding door borg te staan voor credietwaar- dige crediotbehoevenden, die, trots ernsti ge pogingen, niet slaagden in het vinden van voor credietverleening geëischte bor gen. Het bestuur zal een dezer dagen een op roep doen om giften voor het kapitaal van het fonds. Wij hebben reeds eerder er op gewezen, dat deze stichting van sociaal nut kan zijn en daarom op waardeering aanspraak maakt. Het dageüjksch bestuur bestaat uit de heeren: Prof. Mr. D. van Blom. Voorzit ter van de Commissie tot onderzoek naar den woeker hier ter stede, Voorzitter, Pastoor G. A. Smit, voorzitter van den Armenraad, Zoeterwoudsghe Singel 4Sa, penningmeester en P A. van Aggelen, di recteur der Gemeentelijke Bank van Lee ning, Nieuwsteeg No. 6, tel. 270, secretaris. Een hunner door een revolverschot gewond. Dinsdagnacht bemerkte de pachter van het vischwater v. D. te V Hardingen dat twee personen in één dor Maassluissche vlieten onder Maasland, bezig waren pa ling te ontvreemden uit do aldaar staande fuiken. Van D. riep hun toe, dat ze er af moesten blijven, waarop beide personen, de gebroeders van G. uit 's-Gravezande. naar hem toe kwamen. Van D. trok zijn revolver en loste een schot, hetwelk een der gebroeders in den buik trof. Het slacht offer is naar het ziekenhuis te Delft ge bracht. Tot op heden is zijn toestand niet onbevredigend. Men heeft hem echter nog geen verhoor kunnen afnemen. Een noodlottige val, De 44-jarige werkmeid G. W.. is Zater dag in een café in de Carolieweg te Gro ningen door een vallicht gevallen en met zware wonden aan hals en armen opge nomen. Zij is naar het Acadomisch zieken huis vervoerd. Verdronken. Nabij Nieuweschans zijn gisteren tenge volge van een ongeval met een wagen twee vrouwen en een man in een diepe kolk geraakt en verdronken.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3