Uit de Omgeving Gem. Berichten. Buitenl. Bericl STOMPWIJK—VEUR Benoeming van een gemeente-op zichter. Schoolartsen. De boekhouding der bedrijven. Sa larisregeling van het bedrijfs- hoofd. De Raden der gemeenten Stompwijk en Veur kwamen in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Voorz. burgemeester W. Iveijzeraan wezig alle leden. De voorz. opent de ver gadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorz. zegt, dat zooals de heeren uit de stukken hebben kunnen zien, zich 55 sol licitanten hebben aangemeld voor de be- - trekking van tijdelijk gemeente-opzichter uit deze 55 hebben B. en W. een keuze ge daan van 6 en uit deze 6 een voordracht opgemaakt van 3 en wel No. 1 de heer Wesseling; No. 2 de heer de Regt en No. 3 de heer Visser. De voorz. zegt, dat B. en W. solicitan- ten hebben genomen, die het diploma van gemeente-opzichter hadden, No. 1 heeft bo vendien het diploma van civiel-ingenieur. Do voorz. zet duidelijk uiteen, waarom B. en W. No. 1 hebben genomen en schetst de hoedanigheid van dezen en merkt op, dat B. en W. na genomen informatie dezen ge rust kunnen aanbevelen. Ook No. 2 en No. 3 zijn uiterst bekwaam, doch zij .-'inden No. 1 de meest geschikte, ook in verband met de eventueele uitbreiding der gemeenten. De heer Raaphorst kan zich niet vereeni gen met No. 1, omdat deze niet practisch onderlegd is. z.i. moet theorie en practijk samen gaan en No. 1 heeft geen practijk, zoodat hij dezen niet de geschikte persoon vindt en hij ook aan dezen zijn stem niet geven kan. De heer Verheijen vraagt, waarom B. en W. de oproep niet geplaatst hebben o.a. in het Haagsche Volk en de Haagscho Cou rant. Hij vraagt B. en W., hoe de keuzo is geschied, of B. en W. er maar 3 hebben uitgenomen zonder meer, of dat alle stuk ken eerst grondig zijn ingezien; z. i. heb ben B. en W. dit niet gedaan. Waarom hebben zij niet een persoon uit eigen ge meente genomen, waar z.i. bekwame per sonen genoeg zijn; No. 2 heeft op hem den meesten indruk gemaakt, doch No. 1 en 3 kan hij niet aanbevelen. De voorz. antwoordt, dat alle stukken wel terdege zijn ingezien en licht een en ander nader toe. De heer Small zegt, dat de wijze waarop het drietal is samengesteld, hem niet heeft bevredigd, daarom zal hij hieraan zijn stem niet geven. Hij merkt op, dat de zaken door B. en V/. geheel verkeerd zijn weergegeven en dat B. en W. niet. rechtvaardig en bil lijk gehandeld hebben en alle sollicitanten hadden moeten hooron. Hij stelt voor, dat B. en W. dit drietr1 terugnemen en met een nieawo voordracht komen. De voorz. antwoordt nader den heer Rmn.11 en merkt op, dat B. en W. volkomen rechtvaardig en billijk hebben gehandeld het gaat toch niet aan om alle sollicitan ten te hooren. De heeren Willemse en Schilperoort voe ren hierover eveneens het woord, waarbij laatstgenoemde B. en W. vraagt, waarom geen enkele sollicitant uit de gemeente zelf is opgeroepen: hij noemt den heer Schilder die hij een alleszins bekwaam man vindt. De voorz. antwoordt, dat de stukken van dezon hoer ongezegeld zijn ingekomen; later zijn ze gezegeld ingezonden, doch toen was liet te laat, daarom kon hij ook niet worden opgeroepen, daar er toch regel moet zijn. De heer Verheijen zegt, dat de stukken van den heer Schilder wel tijdig zijn inge komen, waarop do voorz. aan de hand der stukken het tegenovergestelde aantoont. De heer Willemse vraagt, waarom de andere sollicitanten uit eigen gemeenten niet zijn opgeroepen, want er waren er toch nog meer. De voorz. beantwoordt deze vraagt duidelijk en naar genoegen. Nog meerdere heeren voeren dan het woord, terwijl de heer Small zijn voorstel handhaafd, dat B. en W. de voordracht terugnemen en met een ander driotal zullen komen. Dit voorstel in stemming ge bracht, door Stcmpwijk verworpen met 9 tegen 2 stemmen en door Veur met alge- meene stemmen. Hierna wordt tot stemming overge gaan overeenkomstig de voordracht van B. en W. In Veur verkreeg de heer de Regt 5 en de heer Wesseling 2 stemmen; in Stompwijk de heer de Regt 5 en de hoer Wesseling 5 stemmen, terwijl 1 stem blanco was uitgebracht. Bij herstemming ver kreeg de heer de Regt 6 en de heer Wes seling 5 6temmen, zoodat tot tijdelijk op zichter werd gekozen de heer de Regt, No. 2 der vooidracht. Het- voorstel tot gemeenschappelijke ro- geling eener vrijwillige Brandweer voor de gemeenten Stompwijk en Veur wordt na enkele bespreking z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot het in beginsel be sluiten tot het in het leven roepen van een schoolartsendienst, merkt de voorzitter op, dat deze zaak reeds lang en meerdere malen naar voren is gebracht en ofschoon hij er een voorstander van was, hoeft hij dit toch tegen moeten gaan, omdat het hem toen nog niet goed en nuttig voorkwam. Thans is de zaak anders en daarom ko men B. en W. nu met dit voorstel, hij zet een en ander duidelijk uiteen. Verschillende heeren voeren hierover het woord, waarop de voorz. nader ant woordt en o.m. opmerkt., naar aanleiding van enkele gestelde vragen, dat in Katwijk en Voorschoten een dergelijk voorstel reeds is aangenomen en dat dan alleen een arts wordt benoemd voor de school, zoodat er vanzelf meer controle zal zijn en niet zooals in een naburige gemeente om de maanden. Na enkele besprekingen en op merkingen wordt dan het voorstel van B. en W. z.h s. aangenomen. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot verplichte aansluiting bij de Stichting Drinkwaterleiding „De Tien Ge meenten" -wordt na opmerkingen van de heeren Schilperoort en Small z.h.s. goed gekeurd. Voorstel tot herziening jaarwedde tijde lijk bedrijfshoofd. De heer Verheijen kan aanvankelijk met het voorstel van de Com- misie van Beheer het bedrijfshoofd, den heer Schouten 10 pet., zou beloofd hebben voor al het verlies, dat hij inhaalde. Spr. zet dit nader uiteen. De voorz. zegt nooit deze afspraak met den heer Schouten te hebben gemaakt; de heer Schouten zelf heeft voorgesteld aan de Comm. hem 10 pet. te geven van alles, wat hij inhaalde, doch de de Comm. is hier op niet ingegaan. De lieer Small bespreekt- eveneens de 10 pet. cn merkt, op, dat de Comm. van Be heer nimmer heeft gezegd, dat zij dit niet wilden doen. Z.i. hebben zij een slag om den arm gehoudennu hij te veel heeft in gehaald, dcet de Comm. heb niet. De heer Small bepleit bovendien een vaste aan stelling voor het tijdelijk bedrijfshoofd. De voorz. zegt, dat de Comm. nimmer op deze 10 pet. ia ingegaan en dit ook niet doen kon zender hierover de Raden ge hoord te hebben. Hij vindt- het minder juist, dat de heer Schouten iets dergelijks gaat- vertellen. Door de heeren van Dam en de Koning wordt, deze zaak nog nader toegelicht, waarbij laatstgenoemde opmerkte, dat in geen enkele der notulen iets over die 10 pet. staat-, zoodat. dit ook wel geen punt van overweging zal hebben uitgemaakt, daar anders de secr. hiervan wel a-anteeke- ning zou gemaakt hebben. Nadat enkele heeren nog het woord hier over gevoerd hebben, wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot vernieuwing Gasbui- zennet- langs den Veurschen Straatweg (Raadhuis tot Smislaan) wordt z.h.s. goed gekeurd, nadat de heer Willemse heeft aangedrongen zich tob heb allernoodzake lijkste te bepalen en niet steeds maar uit te breiden en te vernieuwen. Bij het voorstel tot voteering der benoo- digde gelden voor het bijwerken der be drijfsadministratie (boekhouding) merkt do lieer Verheijen op, dat hij het een treurig verschijnseu vindt, dat- dit punt wederom op de agenda moet komen. Nog nimmer is de bedrijfsadminstatie in orde geweest. Hij vraagt, wanneer de Raden nu het voor stel tot voteering goedkeuren en wanneer dan de boeken in orde zijn gebracht, deze dan ook in orde blijven en niet wederona geld gevraagd wordt. De voorz. antwoordt dat de Comm. van Beheer, indien de administratie eenmaal in orde is en dan blijkt, dat de functionaris niet in staat is de zaken in orde te hou den, hem direct voor ontslag zullen voor dragen. De heer Willemse vraagt, waarom het bedrijfshoofd thans de kwitanties teekent en niet de boekhouder-kassier, dit is toch niet door de Raden aangenomen of goedge keurd. De voorz. licht dit nader toe. De heer Small is de Commissie van Be heer erkentelijk, dat zij. dergelijke maatre gelen neemt. Wel zou hij, zoo blijkt, dat de boekh.-kassier niet de geschikte persoon is, eenig© clementie voor dezen willen vra gen. Nadat nog verschillende heeren het woord hebben gevoerd en de voorz. van een en ander toezegging heeft gedaan en heeft verklaard, dat de Comm. van Be heer gaarne de verantwoordelijkheid op zich neemt, doch hieromtrent spoedig met wijzigingen zal komen, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Een -vraag van den heer Schilperoort om het salaris van den heer de Groot van 15 te brengen op 20, kan de voorz. thans niet beantwoorden, omdat deze vraag nog niet in de Comm. van Beheer is geweest. Hij geeft den heer Schilperoort in overweging deze vraag in handen van de Begrootingsccmmissie te stellen, die hier op dan wel zal antwoorden. De heer Schil peroort. trekt dan zijn vraag in. Do heer de Lange vraagt., waarom de Comm. van Beheer niet is gekomen met antwoorden op de door hem in de vorige vergadering gestelde vragen. De voorz. zegt toe dit in de eerstvolgen de vergadering te zullen doen, waarmede de heer de Lange accoord gaat. Hierna sluiting. LISSE. Geboren: Johanna Agnes Margare- tha, dochter van C. L. Weijers en A. H. Opdam Alida Gerarda, dochter van O. R. Segers en K. P. Hoogerheide Adria- nus, zoon van L. de Vreede en B. van Za- lingen. Ondertrouwd: A. Slinger en A. v. d. Horst 0. J. Suikerland en W. M. J. Weijers R. de Leeuw en C. v. d. Bent. Gehuwd W. Zuiderduin en P .J. Roe- rade J. W. Tulen en A. v. d. Made J. S. W. van Velzen en M. H. Koek. N00RDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 paar dames handschoenen, beige kleur met bontrand. 1 licht grijze das van kunstzijde. 1 etui inhoudende een liniaal en een penhou der. 1 bruine heerenhandschoen. 1 na- gelmanicuro. 1 vulpotlood. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend des Zater dags van 121 uur-. Onbestelbare brieven. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn terugontvan gen in de tweede helft der maand October 1928. Briefkaarten, binnenland. H. de Jong Joure. Briefkaarten, buitenland: M. Haas, Paris; A. Warendorf, Paris. INGEZONDEN MEDEDEELING. Eenvoud, degelijkheid en smaak leiden tot ih/n ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Autobus in eon sloot. Do iautü geheel verbrand. Een autobus van den particulieren auto busondernemer van Beek, uit Roosendaal is bij het vervoer van een groep arbeiders uit Roosendaal naar Stampersgat. te Oud-Gas tel gekanteld en in een sloot terecht geko men. Tengevolge van de buiteling raakte de auto in brand. De reizigers konden zich redden, Ver schillende personen echter liepen glas- en lichte brandwonden op. De chauffeur en een der reizigers werden bewusteloos bij den landbouwer J. Akkermans binnengedragen, waar dr. Kuitel uit Oud-Gastel dige hulp verleenden. De autobus- brandde geheel uit. Door een auto aangereden. Gistermorgen is op den Rijksstraatweg nabij Bathem een vrij ernstig ongeluk ge beurd. De jachtopziener G. J. Wibbelink uit Bathem, die op een rijwiel was gezeten, hield zich aan een wagen vast en reed daardoor links van den weg. Toen een auto hem inhaalde, wilde hij naar recht overste ken,, doch werd door den auto aangereden, tengevolge waarvan hij een schedelfractuur bekwam. In ernstigen toestand is hij naar het St.- Josephgesticht te Deventer vervoerd. Den chauffeur treft vermoedelijk geen schuld. Nieuwsgierigheid komt ten val. Zondagmiddag zijn nabij Doetinchem twee auto's door de Geldersche Stoomtram gegrepen en totaal vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De eerste auto behoorde aan den heer C. uit Gendringen en werd gegrepen toen zij bij het draaien even op de tramrails te recht kwam. Even nadat dit ongeval bekend werd, ging de heer L. uit Doetinchem een kijkje nemen. Ook deze kwam bij het draalen op de rails terecht en ook deze auto werd door een toen juist passeerende tram ge grepen en gebeel vernield. Tegen beide personen is proees-verbaaï opgemaakt wegens bet doen ontstaan van gevaar voor verkeer met mechanische kracht. Botsing van twee trams, Zondagavond om circa 11 uur had een ernstige aanrijding plaats in de nabijheid van het station Willemspark te Amster dam. Een wagen van lijn 23, komende uit de richting Koninginneweg, wilde lijn 15 passeeren, welke zich juist van het eind punt in beweging had gesteld. De kop van den wagen van lijn 15 verbrijzelde een groote ruit van den wagen van lijn 23, die uit de rails liep. Door den schok brak de koppeling met de bijwagen. In lijn 23 za ten geen passagiers. Ernstige stagnatie in het tramverkeer is ontstaan. VIJF ARBEIDERS DOOR GAS BEDWELMD. Goed afgeloopen. Gistermorgen omstreeks halftwaalf bega ven vijf arbeiders der biscuitfabriek De Lindeboom te Mijdrecht zich in het gene ratorgebouw. Zij waren daar nog slechts enkele oogeblikken binnen, toen een arbei der, C. den Braven, naar buiten kwam strompelen, waarna hij spoedig weer zoover bij kwam, dat hij zijn mede-arbeiders ter hulp kon snellen. Het bleek, dat een gas kraan had opengestaan, tengevolge waar van zich een groote hoeveelheid gas in het gebouw had verzameld. Onmiddellijk werd getracht de levensgeesten der vier andere arbeiders, die geheel bewusteloos waren, veer 40-jarig arbeider Oomse (Mijdrecht( veer 440-jarig arbeider Oomse (Mijdrecht) er het ergst aan toe was. Langen tijd vrees de men voor zijn behoud, doch na enkele uren gaf hij weer teekenen van leven. Allen konden naar huis worden vervoerd. Een onderzoek naar dit ongeval wordt in gesteld. Doodelijk ongeval. Op de scheepswerf „De Maas" te Slik kerveer, is gisteren een ernstig ongeval ge beurd. De ongehuwde 20-jarige werkman W. B. was op een Paketvaartboot bezig, terwijl door een kraan een plaat werd ver plaatst. Door den vrij sterken wind draai de deze plaat en trof B. Deze kwam in een laadgat en viel ongeveer vijf Meter diep. De ongelukkige werd zwaar gewond naar het Gem. Ziekenhuis te Rotterdam ver voerd, waar hij aan zijn verwondingen *is overleden. Kind door ratten gebeten. Gistermorgen toen mevr. K. te Buiten- veldcrt haar een-jarig dochtertje uit bed haalde, kwam zij tot haar schrik tot de ontdekking, dat het kind over het ge zichtje allerlei wonden had, terwijl een °°gje geheel opgezwollen was. Onmiddel lijk begaf zij zich per auto naar een der Amsterdamsche klinieken, alwaar gecon stateerd werd, dat ratten de wonden had den toegebracht. Het oogje was in dier mate boschadigd, dat voor behoud van het gezicht wordt gevreesd. „Tel." Noodlottige vergissing van een jager. Een strooper en zijn hond aangeschoten. Toen vorige week een zekere W. uit Vlodrop op „Mijnweg" onder de gemeente Herkenbosch aan het jagen was op reeën, meende hij in de hoog opgaande hei de ooren van een dezer dieren te zien. Hoe wel de afstand wat groot was, waagde hij een schot, dat raak bleek te zijn. In plaats echter van een ree schoot hij een strooper aan, zekeren K. uit Posterholt, die aldaar aan het „fretteeren" was en die een her dershond bij zich had. Op het zien van den jager had K. zich met zijn hond in de hei verscholen. W. had toen de ooren van den herdershond aangezien voor die van het beoogde wild. K. werd, evenals zijn hond, door het schot ernstig gewond. raar heerschap. De moeilijkheid om con sequent te kunnen liegen. Aan het Bureau van Politie te Delft meld de zich dezer dagen een Engelsch spreken de man, die opgaf S. genaamd te zijn, en om nachtverblijf vroeg. Hij deed, naar de „Msbd" meldt, het vol gende romantische verhaal: Hij was afkom stig uit Florida. Ongeveer vier weken gele den had hij daar in een café den kapitein van een schip ontmoet, bij wien hij toen had geklaagd over slechte verdiensten. De ka pitein stelde hem toen voor als kok mede te gaan naar Scandinavië. S. ging hier op in. Het bleek dan, dat het schip een kleine schoener was, die ongeveer 10 mijl uit de kust lag. De bemanning bestond uit slechts personen, terwijl het schip geen naam of kenteken voerde. De lading bestond uit leege kisten, die S. zooveel mogelijk klein moest hakken en op moest stoken. Hij be greep al spoedig dat hij aan boord van een schip was- waarmede drank werd gesmok keld. In den nacht van Donderdag op Vrij dag j.l. naderde het schip de Hollandsche kust. De kapitein die blijkbaar genoeg van S. had, liet een sloep uitzetten en S. aan de kust brengen. Bij het uitzetten van de sloep was juist een koffer van S., waarin zijn papieren zaten, overboord gevallen, 's Nacht-s ongeveer drie uur stond hij met natte kleeren aan de Hollandsche kust. De kapitein had hem 10 dollar meegegeven. S. ging aan den wandel en kwam ten slotte in Haarlem. Hij kocht daar in een tweede hands zaak nieuwe kleeren. Van zijn 10 dol lar had hij 4 over. Hij informeerde naar den Amerikaanschen consul en werd naar den Haag verwezen, waar hij tevergeefs zocht naar het consulaat. Hij hoorde daar na dat dit in Rotterdam was gevestigd. Met het doel naar Rotterdam te gaan kwam. hij in Delft. Het werd al donker, dus stapte hij naar het politiebureau om nachtverblijf, wijl hij nog slechts 0.80 in zijn bezit had. Opvallend was- dat de man bijzonder zui ver Engelsch sprak, zooals een Amerikaan doet. Geprobeerd werd hem met trucjes te overrompelen, omdat werd vermoed dat hij de rol van Amerikaan speelde, maar niets hielp. Zelfs kleine details van zijn reis wist hij te vertellen. Hij bleef in bewaring en werd den volgenden dag naar den Ame rikaanschen consul te Rotterdam gebracht. Deze ondervroeg hem nauwkeurig. Toen hij ten 6lotte om refenties- vroeg waar naar de indenticiteit van S.geinformeerd kon worden bleek hij deze niet te kunnen geven. De consul deelde hem toen mede, dat hij hem niet als Amerikaan kon helpen, zoodat hij in politie-bewaring moest blijven totdat zijn identiteit was vastgesteld. Toen kon hij zich niet langer goed houden. Blijkbaar opgelucht vertelde hij in onvervalscht Hol- landsch dat hij Hollander was. Het groot ste deel van zijn leven had hij in het bui tenland gewoond. Het laatste van 1921 tot dit voorjaar. Zijn vrouw en drie kinderen woonden nog in Amerika. Zijn vrouw wilde niets' meer van hem weten, maar hij wilde toch graag naar zijn kinderen. Zonder werk en zonder geld, zon hij op middelen om naar Amerika te kunnen gaan, totdat hij tenslotte dit plan smeedde. Hij woonde in Leiden, maar de politie daar kende hem wel, ook in Den Haag was dit het geval, dus ging hij naar Delft. S. vertelde, dat hij nooit vermoed had, dat het zoo moeilijk was consequent te liegen. Hij is heengezonden, zinnende op andere middelen om den Oceaan over te kunnen steken. Een vechtpartij. Zondagavond heeft te Haarlem een 52- jarige man bij de politie aangifte gedaan, dat hij in het gelaat mishandeld was. Bij het door de politie ingestelde onderzoe: werd ook een man aan het bureau gebracht die een 24-jarige Pool bleek te zijn. Hij ver keerde in ker nel ij ken staat van dronken schap. Tijdens het verhoor bleek, dat er bloed uit de zijde van den man stroomde door de Heeren heen. Het bleek, dat hij een ernstige wonde in de zijde had beko men, hem bij de vechtpartij in de Magda- lenastroat toegebracht. Hij werd tor ver pleging opgenomen, in het Sint Elizabeth- gasthuis. De malversaties aan een suikerfabriek. Men meldt ons nader uit Standaardbui ten: Het totaal gewicht van verduisterde bieten bedraagt 200.000 K.G. Uit het verdere onderzoek is nog komen vast te staan, dat ook alreeds in de vorige campagne op dezelfde wijze groote hoeveel heden bieten verkwanseld werden, ten na- deele van de eene en ten bate van de an dere groep boeren. JUFFROUW, HAAI POESIE BINN0I Uit de navragen blijkt J weer veel katten word-;' D- V Waarschijnlijk zijn die j8 schei. om de huidjes te verhandel stelle dus uw poes 's avonds in j ,y ^re( (Ad, en moe war en 1 Vermaning van een oudej^d cpti Juffrouw, haal je poesie b%en' ^;ia Hebt U deze wenk vera|lt e™CCj Want de moord'naars gaan b&fc con En je poesie gaat er aai üty woi Ziet U niet die mooie mar-i* 1j' Van die dame daar op Nou, juffrouw, ik zeg U, datjtcn vu 'n B .entje katten gaat hefge En T 't is alles schijn ;T 3 ffih Ook ai lijkt het praal enJ^en Heusch, wel meer dan honden Worden voor één jas geslikte kei En als 't huidje dan bereid ji[is de Liegen zij er maar op los. bij in 1 En zij adverteeren deftig: „PrachtvolGrijze zilverrj Juffrouw, let- maar op je 3 Denk er aan, wat'ik U ze:f Want ze halen 't lieve schatjT Voor je 't in de link hebt,C En wie weet, als jij dan latfj \n Kraagje voor je mantel I Of je dan niet met je eigeil Mooie, lieve Miepje loopt Juffrouw, haal je poesie b Want dat schattig lieve h Heeft veel menschen, die ha- En zij is er gauw geweest Maar als ilc er een zie loope: Die er met een bontjas k Denk ik altijd bij mijn eige: Nou, dat is een echte kat De „Schuttevaer", De tocht wordt voort: Naar men aan de „Tijd" medoi het thans vast, dat de „Schuilt deze maand zee kiest. Schuttevaer ondervindt van de zijden veel medewerking. D- thans geheel betaald. Verder zegel: van de firma de Gruytei digde boonen, erwten, meel, tha van de firma Blom te Haarlem t tig zware groote buskoeken, v; Koffie Hag 10 pond koffie e.a.l nog veel ncodig, docdi gezieni dend streven van den ouden I die ondanks alles volhield, is ker, dat de rest ook in orde k« Vast- staat, dat medegaan: Sohuttevaer, stuurman C. v. d bootsman P. Meyer. Schuttevae! naar een bekwaam stuurman, hoogte moet zijn met navif kunnen zeilen. [gat ONGELUKKEN. Groote dorpsbrand in Be: Elf boerde rijen je 1 e g d. Gistermorgen is vermoedelijk ge van kortsluiting brand uit-geb: boerderij van den landbouwer Karbach bij Marktheidenfeld. 1 greep snel om zich heen en had middag reeds elf boerderijen e: bouwen in de asch gelegd. TJit-c omgeving was de brandweer uit?- de blusschingswerkzaamheden zijr dene personen gewond. Autobus over den kop gesla Op een straatweg in de neb; Pilsen (Tsjecho-Slowakije) begon bus plotseling te slingeren. Os daarop stortte het gevaarte meter diepen greppel langs het over den kop sloeg. Van de'-i werden IS personen, meerendcels wond. Omringd door zeeroover; B r i t s c h schip b ij gestrand. Het Britsche stoomschip „Hsin: bij Foetsjau (China) gestrand seind omringd te zijn door een gri zeerooversbooten. die het schip <k te vallen. Het Nederlandsche i' Tjitaroem" komt de ..Hsinchi" t« 1 Nader wordt nog gemeld: Het aan den grond geloopen chi" is door ongeveer 20 piret' omringt, 't Schip moet als verlor- beschouwd, indien de snelvaren^ booten, die onmiddellijk na het '1 de stranding zijn vertrokken, he: bereiken. Aan boord bevonden i veer 900 Chineesche passagiert Engelschen en Amerikanen. zijn op het Tae-eiland aan hr" maar de bevolking neemt een w vijandige houding tegenover he:1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6