;l, Dadem ie nieuws. STADSNIEUWS. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten, j! 1ELEGRAFISCH WEERBERICHT «tar waarnemingen verricht in den U|n van 6 Nov. 1928, medegedeeld T't Kon. Ned. Meteorologisch instituut te De Bilt. uiSÏ(ste barometerst.768.6 te ïsafjord. zo| ite barometerst.: 743.0 te Andaenes. wachting tot den avond van 7 Nov.: 0r(j tkkc tot matige Zuidelijke tot Zuid- ijko wind. Nevelig tot half bewolkt, bezj ig geen regen. Iets zachter overdag. LUCHTTEMPERATUUR gr. C. CHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï tros tl Dinsdagnamiddag 4.51 uur tot isdagmorgen 6.36 uur. he dat dui BODEGRAVEN. A. Het bestuurslid de heer v. d. opende de vergadering en zette uit- 'au' at hij presideerde omdat er geen da- sch bestuur is wegens bedanken. de nu volgende bestuursverkiezing en als bestuursleden gekozen de hee- I. R. v. d. Heijden en Jac; Spaar, 6 itter. loten werd, dat er in Vasten m één of meer lezingen zullen worden *e %den. Bij de daarna gehouden verdee lder bestuursfuncties werd als secre- 'ie|itoegevoegd de heer H. J. v. d. Pelle, inningmeester de heer A. de Voe, lt het bestuur bestaat uit de heeren v. d. Heijden, voorzitter; H. J. v. d. lecretaris; A. de Vos, penningmees- )re:Jac. Spaas, J. v. d. Berg en Mej. K. P Bning. HAZERSWOUDE. Te!ldio voor zieken. Op de laatstge- vergadering van het comité der werd besloten over te jjji tot het plaatsen van een vierde toe- zoodat nu reeds vier zieken in onze Jeiêiite hiervan kunnen genieten. Het ité is dankbaar voor de gaven en hoopt in de gelegenheid te komen bij in de gemeente een toestel te "Tx plaatsen. VVOFRDEN. stbal. V. E. P. I behaalde op eigen een 31 overwinning op het,- deze tamelijk vriendschappelijk spelende E. P. II moest in „De Zwaluwen" meerdere erkennen, waarvan zij met perloor. ckverbod. Van Zaterdag op Zon- Jis door de politie tegen een tweetal nen procesverbaal opgemaakt wegens leding van het vloekverbod. dad ig he id. - Zondag is door een 1 jongens een nieuwe rioolbuis stuk Deze rioolbuizen liggen langs ?eg en moeten gebruikt worden bij ,nleg der rioleering van de Haven- De politie zal de jongens de schade, gezamenlijk laten betalen. ZEVENHOVEN, o-ongeval. Vrijdag kwamen een il auto's, een luxe van .den heer L. Vaart en een vracht-auto van den kandelaar Breedijk te Nieuwkoop, ach- kaar aangereden, v. d. V. stopte "bij eer W. v. d. Bos. om deze or uit te De bestuurder van de vrachtauto gaf ig een andere wending aan z'n stuur- i vloog de heg in, welke vernield Had dit niet gebeurd dan was v. d. igereden. De luxe auto werd licht «digd. grafenisvereen. Aan de Kromme ve_ echt heeft men plannen een vergade- "re; te beleggen om een begrafenisver- mjing op te richten. gverbetering. Vanuit de richting 1 orn is men begonnen met de kaden >en nieuwe laag koolasch te voorzien. l0°i szicn de geheele breedte van den angs den Amstel bestrooid wordt, is hierdoor énkele weken zeer aarlijk geworden voor wielrijders en ngers. IDEN. Geslaagd: nvullings doctoraal examen Indisch l de heer T. A. de Rijk (L e i m u i- storaal examen geneeskunde me]. A. Cramer, (Den Haag) en de heeren edbloed (Leiden) en C. W. Beije- I (Den Haag), beide laatsten cum laude. HET BLINDEN-CONCERT. Een succes-avond. avend is een succes geweest, een >r dan gioot- succes! jtder buitengewone belangstelling heb- jdo Bhnden van het St-, Henricusge- te dezer stede geconcerteerd. Is het ij ),b ui te ii gewone belangstelling", wan- de greote Gehoorzaal tjokvol is, cr Jtininstens vijftig mcnschen moeeten al gewezen worden, en dat nog wel op den zelfden avend, dat mevrouw de Boer van Rijk in den Schouwburg jubileerde 1 t Is onnóodig te zeggen, dat wij over dit groote succes zeer in ons schik zijn. Leiden heeft evenals zooveelo andere steden haar sympathie en belangstelling getoond vcor bet prachtig werk „ontwikke ling der blinden", wat wil zeggen: aan de zen leeren zich door het leven te redden, hun smaak bij te brengen voor wat mooi en goed is. En bovendien hebben de Leide- naars meegeholpen iets te doen aan het uitbreiden der Braille-bibliotheek, het le venswerk van frater Adrianus. De baten toch van dit concert zullen dienen voor het „Le Sage ten Broeck"-fonds. Na een welkomstwoord van mevrouw v. Oerle Spieienburg ving het concert aan. Het kleme harmonie-corps heeft een mooi ensemble gemaakt. Wij hoorden „The gladiator farwell", marsch, van Blanken berg, een „1 anlasie" op de Carmenmuziek, bewerkt voor harmonie, „Sone d'Amour" van Bouwens, een arrangement van de „Oberto Ouverture" van Verdi en Volks- marsch, compositie van O. van Kalmthout, den blinden leider van het blinden-harmo- niecorps. Wij moeten zeggen: de heeren hebben er eer van. Men moet altijd even wennen aan een bezetting alleen voor blazers, maar harmoniegezelschappen zijn nu eenmaal aangewezen op arrangementen. Toon en uitvoering waren beschaafd, de tempi vlot en levendig. Alles liep uitmuntend van sta pelvooral de marsch van Blankenberg en de ouverture van Yerdi deden het goed en, last not least, de marsch door den o»~ kestleider gecomponeerd, 't Is aardige, pittige muziek waar de vonkjes afspatten' en er werd met feu sacré gespeeld, maar nooit ruw. En de leider rustig zijn clarinet bespe lend, mot het uitspreken van een enkcien tel, een licht knippen met den vinger, geelt hij maat en rhythme aan; en de onderlinge verstandhouding doet het overige. In één adem met het harmonie-corps noemen wij het- strijkorkest, waar verschei dene heoren, straks koper of hout blazend, nu op viool of cello aan hun liefde voor mu ziek uiting geven en een viertal aardige nummers werden uitgevoerd. „Valeur fran- §aise" van Eontenelle, aardige oud-Hol- landsche boerendansen van Siep, een gra- tieueze wals van Walteufel en „Marche internatonaal'' van Spiers. Bravo! Daar zat muziek in. Er werd mooi opgestreken, met smaak en toewijding gemusiceerd. De toon van violen en cello's was soepel, het koper bescheiden en rond van toon. Do or kestmeester-dirigent vergastte ons intus- schen op een solo (niet vermeld op liet pro gramma), „Le déluge" van Saint-Saens, en hij heeft deze zangrijke muziek met talent geïnterpreteerd. Hij werd hierbij zeer aan vullend gesecundeerd op het klavier door een van de blinden, die wij in hot orkest meerdere instrumenten zagen bespelen. Het samenspel in het Orkest, de onderlinge wisselwerking, de zuiverheid, dit alles ge tuigt van goeden smaak, degelijke studie en liefde vcor wat mooi is. Niet minder spreken wij onze bewonde ring uit voor de proeven van onderwijs, door enkele leerlingen gegeven. Hoe pittig lazen die twee aardige jochies, half verle gen met 't geval, zich ook wel amuseerend, hun verhaaltjeseen staal hier en daar ge nomen. En de twee grootere jongens, ze le zen Hollandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch en Esperanto. Wij hoorden mooi Engelsch en met zijn Esperanto zal ,de jonge heer aan 't woord" de meeste menschen in de zaal wel do baas geweest zijn. En wat die jeugdige artiest in aard rijkskunde praesteert! Wat men opnoemt, wijst hij. U aan op de globe in hout-reiief. En de menschen in de zaal maakten graag gebruik, de meest mogelijke en onmoge lijke uithoeken van de wereld op te noe men. Maar onze jonge vriend wist ze. Aan Broeder Dcsitheo komt hiervoor eere toeï Nogmaals spreken wij onze groote waar deering uit voor deze hoogstaande opvoe ders. In allo kalmte en groote blijmoedig heid, geleid door hoogere gevoelens, gaan de Fraters voort met him moeizamen ar beid. Iedere leerling met groote opmerk zaamheid beschouwend worden zij geeste lijk en lichamelijk ontwikkeld. Aan hen wordt zin voor het goede bijgebracht, be zigheid en nuttig wezen. Zoo komt de blijd schap, de overgave in zoovele jonge harten van hen, die aan de zorgen van de Fraters zijn toevertrouwd. Met er.kele woorden zetto broeder Adrianus de beteekenis van het „Le Sage ten Broe ;k"-f onds uiteen, wees op de nood zakelijkheid van een Braille-bibliotheek voor de blinden on deed een beroep op alle menschen, die over vrijen tijd te beschik ken hebben, zich aan dit mooie werk te wij den. Do directeur, frater Aurelius, legde uit: het nut en do noodzakalijkheid van het on derwijs voor blinde kinderen in een insti tuut en dankte allen, die iets haddon bij gedragen tot het welslagen van dezen avond, n.l. het comité van voorbereiding, ln het bijz ander de dames mevr. v. Oerle, Stumpel en iPongmans en niot mindor den heer Simonis, die allen tijd noch moeite hebben gespaard en aan wie het schitte rend slagen van dezen avond is te danken. (Het permanent comité hier ter stede be staat uit do drio hier genoemde dames, en was voor deze gelegenheid vergroot door toetreding van de dames mevr. Sanders, mej. Biaroni, me it. Stumpel, mevr. v. d. Togt en den heer Simonis). De frater wees er op, dab voor 5 jaar te Gravo 80 blinden waren en nu 120. Er zijn in ons land 6000 blinden. Spr. acht het verkeerd, als ouders blinde kinderen, ge dreven door onverstandige liefde, thuis houden. Het gesticht te Grave moet méér bekendheid krijgen. Onze beste wensch$n voor het heilzaam en verhoven werk van de Broeders. Wij hopen, dat- de executanten een con- cert-tournée mogen maken, zege- ©n zegen rijk. Met een haast niet te stelpen applaus werd na elk nummer en na elk knap ant woord uiting van bijval, erkentelijkheid en bewondering gegeven. J. K. Hedenmorgen had in het gebouw der R.-K. Militeirenvereeniging het afscheid plaats van de fraters en de blinde musici die mot hun twee autobussen weer naar Grave zouden terug^eeren. Tegen halftien waren de logo's van het R.-K. Weeshuis weer in het gebouw der Militairen-verceniging teruggekeerd en wa ren de leden van het comité alweer ijverig in de weer om de gasten van dienst te zijn en hun gewaardeerde hulp te bieden. Om tien uur moest worden afgereisd, daar de reia per autobus naar Grave zes uur duurt en men toch weer tijdig thuis moest zijn. Op straat had zich een massa volk ver zameld, dat van het vertrek der blinde musici getuige wilden zijn. Even hartelijk als de ontvangst was ge weest, evon hartelijk was ook weer het ver trok. Door de goede zorgen der comité-ïe- den werden er eerst sigaren, koek en fruit in de auto's gebracht opdat den gasten op hun lange reis aan niets zou ontbreken. Eerst werd er in de tuin echter nog eon foto gemaakt van de loden van het comité, de fraters en de blinden en toen werd de reis aanvaard. Er werd afscheid genomen, bedankt en nogmaals bedankt en terwijl zij hartelijk werden toegewuifd keerden de fraters met hun verpleegden huiswaarts. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. DE BLINDEN UIT GRAVE. De aankomst en ontvangst in het R. K. Militaire Tehuis. Hedenmiddag om ongeveer half twee zijn de R. K. Blinden uit Grave, die hier hedenavond in do Stadsgehoorzaal een concert zulen geven, in Leidon gearriveerd In een tweetal groote autobussen arri veerden zij op gemolden tijd onder leiding van den weleerwaarden broeder Aurianus aan het gebouw der militaire Vereeniging, waar zij door de leden van het comité werden ontvangen. Van te voren was alles door de comité leden tot in de puntjes in ordo gebracht, zoodat de blinde musici een warm en gul onthaal vonden. De vrijgevigheid van talrijke Leidenaars demonstreerde zich hier op treffende wijze daar de gasten niet- alleen met hartelijke woorden behoeften te worden ontvangen. Door de dames van het comité en ande ren werden de blinde gasten bijgestaan bij het verlaten der auto's en vriendelijk werden zij door haar naar binnen geleid. Daar stonden de tafels gedekt voor een meer daadwerkelijke hartelijke ontvangst, er hing een fijne geur van wildbraad en aromatische spijzen, terwijl in een zijzaal de bedden stonden opgeslagen en met hel der wit linnen opgemaakt om den gasten tot rustplaats te dienen. Zij, die hier niet meer geherbergd konden worden, zouden een gastvrij onderdak vinden in het R.K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht. Na de lange en vermoeiende autotocht, die de blinden achter den rug hadden was een verfrissching zeker gewenscht en hier voor was dan ook goed zorg gedragen, zoo dat hiertoe het eerste kon worden over gegaan. Onder leiding van den ecrw. directeur van het huis te Grave, die met het gezel schap was meegekomen, met den beken den frater Adrianus en nog twee fraters, werden de gasten rondgeleid en hun plaats gewezen aan een der tafels, die keurig wa ren gedekt en waar him koffie en koek werden geserveerd. Aanstonds heerschte er een gezellige en prettige stemming, waartoe de gulheid van velen die allerlei stoffelijke ga ven hadden geboden zeer veel bijdroegen. Intusschen werd er vroolijke pianomu ziek ten gehoor© gebracht zoodat de ont vangst niets te wenschen overliet. Spoedig had een der blinden reeds voor de piano plaats genomen en speelde hij een aantal verschillende stukken, waarbij bekende liedjes zich met marschen en ge deelten uit opera's afwisselden. Om drie uur werd hun vervolgens even eens in do zaal der militairen-vereeniging een diner aangeboden. Zeer attent was de wijze, waarop het di ner voor de gasten werd aangerecht, daar bij ieder couvert een menu in brailleschrift was neergelegd, waardoor zooveel mogelijk was zorg gedragen, dat de inconveniënten, die het missen van het gezicht voor hen medebracht, w<#den opgeheven. Deze attentie werd dan ook luido ge prezen en op hoogen prijs gesteld. Langen tijd werd er getafeld, waarna koffie werd gedronken en een sigaar ge rookt. Aangenaam werd de tijd doorgebracht, •arbij de leden van het comité zich goc- e en hartelijke begeleidsters toonden. Wij hadden ook nog een onderhoud met den bekenden vriend en vader der blinden Frater Adrianus, die, reeds vijf en zeventig jaar oud, nog steeds onvermoeid is in dc zorgen voor zijn blinden en dio al- lijd is, waar de blinden zijn. Zooals hij ons vertelde, is hij reeds 52 jaar lang aan het instituut in Grave verbonden, waarvan de laatste tien jaren als bibliothecaris voor de braillebibliotheek. Frater Adrianus was enthousiast over de hartelijke ontvangst dio zijn blinden hier was bereid. Natuurlijk had hij wel op een goede ontvangst gere kend, maar zooiets als hij hier zag overtrof zijn stoutste verwachtingen. Toen wij hem een en ander vroegen over het werk voor de blinden en het doel van deze concerten vertelde hij ons dat er reeds concerten waren gegeven in de groo te steden van ons land die allen zeer veel belangstelling hadden gehad. Het doel was de financieel© steun voor het instituut te Grave waaronder natuurlijk ook behoorde de nieuwe blibliotheek die gebouwd inoesr. worden en die 32 M. lang en 13 M. breed toch slechts voor 20 jaar groot genoeg zou zijn. Wat de harmonie betrof vertelde ons frater Adrianus dat zij bestond uit 26 leden waaronder een dirigent de heer van Kalmthout uit Oud-Gastel die eveneens blind was. Behalve een harmonie heeft het insti tuut ook een symphonie. Bij de uitvoering wordt er ook een po pulaire marsch, een compositie van den dirigent, die ook organist is in de pa rochiekerk te Grave, gespeeld. Vanaf het begin was deze harmonie langzaam aan gegroeid met de groei van het aantal blinden in het instituut, dat nu 115 bedroeg. De directeur, frater Aurelius, vertelde ons nog toen wij met hem over de blinden spraken, dat zij zich zelf good konden helpen, daar het geheele leven daarop was ingericht. „Als zij hier even georiënteerd zijn, zeklo hij, weten ze aanstonds hior beter den weg dan u en ik en inplaats dat u en ik hen leidt, wijzen zij u precies waar u zijn moet." Spoedig daarna namen wij afscheid van den sympathieken frater, hem veel succes toewenschend bij zijn arbeid voor do blinden. TOONEEL. Merijntje Gijzen's Jeugd (Het ver raad). Ver. Rotterdamsch Hof stad Tooneel. wordt er eerlijk bij gezegd aan het begin der voorstelling. Dit spel is geen too- neelstuk zooals wij dat gewend zijn, het is de dramatiseering van do Jong's boek, het is niets meer dan plaatjes kijken. Wanneer een boek succes heeft, haast men zich om er een tooneclstuk van af te trekken, welk aftreksel dan gewoonlijk zóó slap is, dat men het origineel nauwelijks meer herkent. Toén do Jong voor dezelfde moeilijkheid stond om van zijn roman een tooneelspel te maken, heeft hij gebroken met de gewoonte, hij heeft een schaar ge pakt on zestien tooneeltjes uitgeknipt, wel ke hij op de planken heeft gezet. En om deze onsamenhangendo tafreelen aaneen te rijgen, liet hij de hiaten aanvullen door een verteller (Zaterdagavond was het Louis Gimberg), die telkens de draad van het verhaal opneemt en vastknoopt aan een volgend tafreel. Men heeft erover getwist of het experi ment gelukt is en of het wel iets meer is dan bewuste of onbewuste propaganda voor een boek. Wij zullen ons daarin niet verdiepen. Als illustratie van het verhaal is deze tafreoltjes-kunst ongetwijfeld ge slaagd, want het publiek geniet ervan. Maar of men dit voorbeeld met succes dik wijls zal kunnen navolgen betwijfelen wij. Het geheele verhaal draait om de twee hoofdfiguren Merijntje Gijzen, het gevoeli ge schrandere ventje uit een Zuidelijk dorpje, en den ruwen strooper, de Kruik genaamd. En wanneer dit tafreelcn-spel tot een succes is geworden, is dit haast uitsluitend te danken aan het prachtige en de bijna feillooze typeering van de 14-jarigo Siska Kremer en Nap de la Mar. Zij beiden wisten de vaak zeer korte ta freelen tot een stukje interessant leven te maken. Wij hoorden over de kleine Siska de opmerking maken: „Dat is haast geen spelen meer!'' Inderdaad, onze jongste on veelbelovende artiste gaf zich zóó volko men, dat alle gedachte aan acteeren weg vloog en Merijntje zelf kwam leven in zijn entourage van plattelandsch dorpje. Ook Nap de la Mar was een echte ruige kwant, con kerel die tot alles in staat is, zelf om vriendschap to sluiten met zoo'n serious en over-godsdienstig ventje als Merijntje. Als „Dritte im Bunde" mogen wij den pas toor van Charles Gilhuys wel opnemen. Dat waren heerlijke tooneeltjes, toen do oudo liefdevolle herder Merijntje troostte na zijn schrikkelijke misdaad, (het gappen van do mispels van meneer pastoor!) en toen zij samen een brief schreven naar de Kruik. Kortom het spel had het gulle applaus volkomen verdiend. Siska kreeg bloemen van het Schouwburgbestuur. Ondanks het feit, dat er niet minder dan zestien tafreelen waren, was de vooretel ling te 11 uur afgeloopen, hetgeen te dan ken was aan het draaiend tooneel, dat de decor-wisseling vergemakkelijkte. Nadeel was de vaak te kleine speelruimte. Zooals te verwachten, was. dc Schouw burg goed bezet. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. De H. N. A. F. C. te Calcutta. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Vol gens bij de K. N. I. L. M. ingekomen be richt is hot derde vliegtuig de H. N. A. F. C. gisterenmorgen 8 uur plaatselijke tijd uit Cawnpore vertrokken en om 13.55 uur (pl. tijd) to Calcutta aangekomen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgftkeurd v. volwassenen. Trianon: Afgekeurd. DE TERUGTOCHT VAN DE ZEPPELIN. BERLIJN, 6 Nov. (V.D.). De „Graf Zep pelin" is hedenmorgen te 7.08 uur van het vliegveld Staaken gestart en in Zuidelijke richting verdwenen. STAAKEN, 6 Nov. (V.D.). Dr. Hugo Ec- kener maakt den terugtocht van het he denochtend hier gestarte luchtschip niet mede. Het staat thans onder leiding van de kapiteins Flemming en Lehmann. Do ^fcppelin werd om 9.38 uur hedenmorgen boven Woissenfell gesignaleerd. Minister-crisis in Frankrijk. Vier radicale ministers nemen ontslag. PARIJS, 6 Nov. (V.D.). De vier radicaal- socialistische ministers Hcrriot, Sarraut, Perrier en Quelle hebben heden hun ont slag bij Paincaré ingediend. Aan den mi nisterraad, die heden onder voorzitterschap van den president dor republiek Doumer- guo op het Elysée bijeenkwam hebben ge noemde vier ministers niet deelgenomen. Aanvaring op de Noordzee. Twee opvarenden vordronkc n'. HAMBURG, 6 Nov. (VJX). Het Cuxha- vonsche visschersvaartuig „Pickhuber" is op de Noordzee op den motor-kotter „Huextertor" ingeloopen, welk schip kort daarna gezonken is. Twee leden van do bemanning zijn verdronken, twee anderen konden gered worden. Doodelijk ongeluk. ASCHAFFENBURG, 5 Nov. (V.D.). Ho- den vond bij een bouwwerk to Oborrau eon! noodlottig ongeluk plaats. Een stelling waarop 2 met beton beladen kipkarron re- don, stortte in. Dc kipkarren vielen naar beneden en begroevon 3 arbeiders, waarvan! 2 op slag gedood werden. ROTTERDAM, 6 Nov. Vee. Aanvoer 180 paarden, 19 veulens, 1594 magere run deren, 862 vette runderen, 69 nuchtere kal- voren, 22 vette kalveren, 259 schapen of lammeren, 278 biggen, 10 bokken of geiten, 2 ezels, 570 graskalv., 23 overloopers. Prij zen: vette koc-ien 4951, 42 1.245, 2732, Ossen 45—47, 40—12 1/2, 37, Stieren 43, 39, 35, Kalveren 80—85, 87 1/2—72 1/2, 57 1/2 62 1/2, Melkkoeien 215430, Kalf koeien 220425, Stieren 130460, Pinken 100160, Vaarzen 160230, Werkpaarden 200300, Slachtpaarden 100160, Hitten 125200, Veulens 125200 75100, Fokkalveren 15 25, Biggen 1017, Overloopers 2030, Slachtkalv. 1015, Biggen per week 175-- 200, Graskalv. 45—110. Koeion en Ossen handel en prijzen van gisteren. Stieren slcpcndo handel, weinig verandering in de prijzen. Kalveren geen vlotte handel, prijzen bleven gehandhaafd. Vaarzen kalme handel, prijzen stationnair. Fokkalveren vlugge handel prijzen van vo- rigo week. Biggen stroeve handel, prijzen onveranderd. Overloopers weinig handel, prijshoudend. Graskalvcrcn meer handel, prijzen konden ruimschoots bedongen wor den. ZOETERWOUDE, 6 Nov. „Ik leer nog". Aangevoerd 1121 eieren. Kippeneieren! 11.5012.20, Kuikeneieren 9.8010.50, Eendeneieren 7.707.80 por 100 stivl/sjj kippen 7080 cent, hanen 0.701.55, dui ven 1195 cent en konijnen 0.451.55 per stuk. BODEGRAVEN, 6 Nov. Kaas. Aanvoer 282 partijen Goudsche kaas, waarvan 267i met rijksmerlc, zijnde 10.296 stuks, wegend» 82348 Kg. Met rijksmerk le soort 5860, 2o soort 5557, zwaardere 61, zondor rijksmerk 5356. Handel matig. AMSTERDAM, 5 Nov. Vee. Aangevoerd 615 vette kooien waarvan do prijzen wa ren le kw. 0.98—1.06, 2e kw. 0.86—0.93, 3e kw. 0.700.84, mindere soorten f 0.60 0.70, 140 melk- en kalfkoeien 275375 p. stuk, 98 vette kalveren, 2e kw. 0.9Q0.96, 3o kw. 0.800.88 per K.G. levend gew., 51 nuchtere kalveren 1119 per stuk, 124 schapen 3238 per stuk, 700 varkens Holl. lc kw. 0.85—0.80, 2e kw. 0.82—0.81, votto varkens 0.820.84 per K.G. slachtgcw., 69 paarden 131250 per stuk. HAZERSWOUDE, 6 Nov. Eierenveiling. 1894 kipeieren 10.5012.225, eenden eieren 7.65—8.50, per 100 stuks; hanen' 1.45. per stuk. KATWIJK, 5 Nov. Groentenveiling. Uien 6.80—7.10, poen 5.10—8, per 100 K.G.; peen 5.90—8.30, per 100 bos;) bloemkool lc srt. 12,5017.50, gele kool 8.40—10.10. roode kool 10.50—12.50, por 100 stukf. Aanvoer: 31200 bloemkolen, 1800 K.G. uien, 1900 bos peen. BOSKOOP, 5 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 60—- 80 ct. Golden Ophelia 7090 ct., Marcrio Rouyer 0 901.20, Hadly 11.80. Cl. Pernet 1.05—1.70, Columbia 1.15—1.95, Butterfly 0.701.30, Mac Keiler 1.18, Bouché 0.701.10. Rosalandia 7090 ct., Diversen per bos: Chrysanthen tros 20—40 ct., idem gr. bl. 2030 ct., per stuk, idem tros vertakt 1025 ct. per tak. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.37 Londen 12.08i3/]0 Now-York 2.493/8 Parijs 9.737/8 Brussol 34.65 Zwitserland 47.961/2 Milaan 13.06 Madrid 40 24 Oslo 66 431/2 Kopenhagen 66.441/9 Stockholm 66.631/9 Weenen 35.061j2 Praag 7.39 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Dc beurs was heden lusteloos. Suikers waren bij opening vast gestemd doch lie pen reeds spoedig is snel tempo naar be neden. Ned. Industricelen over 't algemeen prijshoudend. Kon. Olie golden wat lagor. Perlakkou daarentegen werden wederom liooger genoteerd. Rubbers worden op oen weinig gewijzigd niveau afgedaan. Tabak ken bijna geheel buiten de belangstelling. Voor Scheepv. bestond meerondeels een vaste stemming zonder dat zulks evenwef in do koersen tot uitdrukking kwam. Mijn- waarden kalm. Amerikanen op den ach» tergrond en niot veel bijzonders. Prol. 4 3/4—5

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3