Uit de Omgeving 1 li 11 Uit de Rijnstn." D Referaat Dr. Aloys Mayer. Daarna was het woord aan Dr. Aloys Mayer, benedictijn, professor in de expe- rimentcele psychologie en filosofie aan de universiteit in Salzburg. Hij heeft zich tientallen jaren speciaal toegelegd op de somatische verschijnselen van de para psychologie en de mystiek. Hij weidt eerst eenigen tijd uit over de feiten en de geloofwaardigheid daarvan. De tegenwoordige wetenschap vergt van ons experimenteele controle. Maar afge zien van de lichamelijke verschijnselen, die 14 dagen geccntroleerd zijn door dr. Seidel, een observatie die voor het geheele feiten complex eigenlijk zoo weinig beteekent, ontbreekt, cns de controle en het experi ment op de geschiedenis van haar inwen- rig leven, dat zoo nauw daarmee verbon den is. Spreker heeft in dit voorjaar een bezoek gebracht aan Könnersreuth. Bij zijn gesprek met haar op Donderdagmiddag constateerde hij haar ongekunsteldheid en onbevangenheid, tezamen met haar diepe godsdienstzin, haar overgave aan Gods H. Wü. Vrijdagmorgen zag hij haar weer in een extase. In half-opgerichte houding, met gestrekte handen, terwijl uit oogen, stig mata en zijwonde onophoudelijk bloed in stroomen vleeide, bood ze een onweer staanbare aangrijpende aanblik. Haar deelname aan de handelingen bij de lij densweg van Christus was zoo realistisch en zoo gedetailleerd, dat hier van simula tie geen sprake kon zijn. In haar extasen spreekt ze talen, die haar volkomen onbekend zijn:_ Fransch, Grieksch, Latijn, Arameesch. Wat nu de verklaring van har extasen betreft, is er een innig verband met haar ziektegeschiedenis. Hysterie is het eenige complex van afwijkingen, dat in haar rich ting wijz-vi kan. Maar zij vertoont een uniek beeld daarvan, dat aanzienlijke uit breiding van de definitie van hysterie zou eischen. Haar ziektegeschiedenis moet niet be schouwd worden als de oorzaak van haar tegenwoordigen toestand, maar als een weg die de lichamelijke en geestelijke verschijn selen kiezen om zich te uiten, maar die gepaard gaat met een hoogen zedelijken en godsdienstigen ontwikkelingsgang. Vergelijken we Therese's verschijnselen met andere die we kennen in hypnotische toestanden en bij mystici, dan valt op, dat na de extase Th. geen herinnering meer heeft van wat er geschied is. Bij mystici is dit wel het geval. Merkwaardig is ook haar passief medeleven. Tijdens de extasen kan ze geen zelfstandig oordeel vormen. Ze ziet dan bijvoorbeeld niet het verraderlijke in de kus van Judas, maar do daad van een vriend. Ze herkent Petrus niet als zoo danig, maar noemt hem den „oorafsnijder". Ze kan niet tellen. Men bedenke, dat de gebieden van hys terie en hypnose raadselachtig en duister zijn en dat daarin zoo weinig wetenschap pelijk te definieeren valt. Wij kunnen de grens van natuur en bovennatuur niet trek ken met onze natuurlijke hulpmiddelen. Het is dwaas het onverklaarbare hoogmoe dig te loochenen. Ook al zouden we alle feiten op zich kunnen analyseeren en defi nieeren. dan zou het geheel nog onverklaar baar zijn. Therese's verschijnselen zijn niet met natuurlijke middelen te verklaren. We zijn dus verplicht hun oplossing te zoeken op bovennatuurlijk gebied. Referaat dr. Crobach. Als laatste spreker trad op dr. Crobach, directeur van het ziekenhuis te Heerlen. Hij begon met het voornaamste dat bij Therese met natuurlijke middelen te ver volgen is, n.l. haar hongertoestand. Zij hongert al meer dan twee jaar. En tijdens de controle van dr. Seidel en prof. Ewald blijkt ze daardoor niet alleen niet aan ge wicht te verliezen, maar het is driemaal wetenschappelijk en onwederlegbaar gere gistreerd dat ze in enkele dagen in ge wicht 1.54 K.G. toenam. Dr. Crobach geeft een gedetailleerde uiteenzetting van de hongertoestand. Sprker vilde zich met eigen oogen van het buitengewone verschijnsel overtuigen. Hij ging naar Könnersreuth en kwam terug met dezelfde ervaringen, die al zoo menig ander opgedaan had. Bedrog is uit te slui ten. De menschen zijn volkomen betrouw baar. Therese is een meisje van onomstoote- lijke godsvrucht, van een diep inwendig leven en van groote eenvoud. De pastoor, een heilig priester, staat met z'n leven voor haar voedselloosheid in. Men kan hier wel spreken van hysterie en „Hysterisierung" maar dient dan deze begrippen toch wel op een buitengewone wijze te definieeren. Bovendien is de ver klaring dan nog niet gegeven. Do eenige oplossingsmogelijkheid die hier bestaat moet door een geloovig mensch gezocht worden in 't bovennatuur lijke. Na deze verhandelingen die met de meeste belangstelling gevolgd werden en die door dr. S. met eigen foto's geillus- treerd werden, dankte de voorzitter de drie referenten voor hun uitstekende betoogen. Dr. Bergman, voorzitter van de „Deutsche Akademiker Verein" noodde daarna be langstellenden naar het congres van deze vereeniging, dat eerlang gehouden zal worden en dat geheel gewijd zal zijn aan het vraagstuk Könnersreuth. Tenslotte sprak Mgr. Aengenent een sympathiek slotwoord, waarin hij de groote invloed van de R. K. Artsen vereeniging in onzen tijd en omgeving aanstipte en haar geluk- wenschte met de bereikte resultaten. Toespraak Mgr. J. D. J. Aenngenent. Aan het slot van de vergadering sprak Mgr. J. D. J. Aengenent een kort woord tot de aanwezigen. Mgr. dankte allereerst den voorzitter voor de hartelijke woorden van geluk- wensch en welkom, hem bij zijn komst toe gesproken. Mgr. feliciteerde de Artsenver- eeniging met deze schitterend geslaagde vergadering. Uw vereeniging, aldus Mgr. Is van groot belang voor het katholieke le ven, daar hier de beginselen worden ge leerd, die hun toepassing moeten vinden op medisch terrein. Mijn sympathie is nog gestegen, gezien het hoog wetenschappe lijk standpunt, waarop uw vereeniging zich heeft weten te plaatsen. Waar de zucht naar kennis der beginse len gepaard gaat met die naar de weten schap, kunnen 'n groote bloei en groei niet uitblijven. Ik hoop, aldus besloot Mgr. zrjn toespraak, daar nog de getuige van te zijn. De voorzitter dankte Mgr. voor deze woorden en sloot de vergadering. R. K. KAMERCENTRALE LEIDEN. In verband met de op 23 en 24 Novem ber a.s. te houden Partijraad-vergadering houdt de R. K. Kamercentrale Leiden een algemeene vergadering op Woensdag 21 November a.s., des nam. 1 uur in café „De Harmonie", Breestraat 19, Leiden. De agenda vermeld: Ingekomen stukken en mededeelingen; Behandeling agenda partij vergadering. Journalistiek. De Nieuwe Delftsclie Courant, het ka tholieke dagblad voor Delft, is gisteren in grooter, royaal formaat verschenen. Het blad heeft een nieuwe rotatie-pers aangeschaft en de verandering ten goede is voor de lezers heel duidelijk waarneem baar. Wij wenschen onzen collega veel suc ces in z'n nieuw kleed. De staking in de Goudsche Aardewerk- Industrie. Had tot dusverre alles steeds een rus tig en kalm verloop, j.l. Zaterdagavond is het in Gouda tot ongeregeldheden ge komen. Stakers volgden werkwilligen, hetgeen tot resultaat had, dat de politie er aan te pas kwam en handelend optrad. Op en kele plaatsen werd het volk met de blanke sabel uiteengedreven. Reeds des avond te ongeveer acht uur was het onrustig in de stad, hetgeen al lengs toenam en tot omstreeks elf uur duurde. Burgemeester Gaarlandt en wethouder Van Staal hebben zich laat in den avond ten politiebureele van het gebeurde op de hoogte gesteld. Het raadslid Overhand heeft zich over het optreden der politie beklaagd. Hij maande de stakers aan, hun kalmte te bewaren en noemde hetgeen Zaterdag avond is voorgevallen ongehoord. Betreffende den stand in de staking valt niet anders te melden, als dat deze onge wijzigd is. Verwacht wordt, dat het nog geruimen tijd zal duren eer hot werk wordt hervat. VOETBAL. DIOC HAARL. BOND. Uitslagen 4 Nov. Ie 1| La s s e. A A'dam: De Meer 2P.V.C.B. 31 A'dam: Wilskracht 2Zwaluwen 2 23 B Haarlem: R.K.V.ZGeel Wit 04 C Den Haag: R. I. A.V. G. M. 23 2e klasse. A NoordscharwoudeVoorw.Vitesse 03 B Volendam: Volend. 2Purmerend 21 C Haarlem: D.S.S.Onze Gez. 45 D Veur: A.V.V.Westlandia 11 Poeldijk: P.F.C.—V.A.C. 3—3 Den Haag: L. en Sn, 2V.A.P. 3—1 E R'dam: St. LodewijkAeolus 26 R'dam: Duiven 2Activitas 11 3e klasse. B A'dam: R.K.A.V. 3Constantius 11 A'dam: P.V.V.B. 2—V.I.C. 2 0-0 A'dam: Zwaluwen 3Forward 2 10 C Volendam: Volend. 3Amsteldijk 12 A'dam: De Meer 3The Victory 6—3 D Haarlem: G. Wit 2Onze Gez. 17 Sassenheim: Teijl. 2-—T.Y.B.B. 3 12 Santpoort: Santpoort 3—Alliance 13 E Langeraar: S. D. O.D.O.S. 42 Noordwijk: S.J.C. 2O.V.V. 44 F Den Haag: Gr. Floris 2BI. Zw. 2 43 Den Haag: Gr. Willem 3H. V. C. 03 G R'dam: Aeolus 2St. Lodew. 2 61 Berkel: T.O.G.Spartaan 3 24 4 e klasse. A Beverwijk: D.E.M. 3V.V.Z. 3 72 Castricum: Vitesse 2A.R.C. 3 24 B A'dam: N.V.A. 2Amsteldijk 2 34 De Kwakel: S. E. V.St. Louis 2 01 A'dam: The Unity 3N. V. Z. 34 C A'dam: Zwaluwen 4Purmerend 2 03 D Bennebroek: B.S.M. 2~—V.V.F. 71 Heemstede: H.B.C. 3T.Y.B.B. 4 40 Haarlem: R.K.V.Z. 2D.S.S. 2 2—2 Santpoort: Santp. 4Victrix 2 04 E Lisse: Lisse 4Concordia 3 21 Bennebroek: B.S.M. 3D.O.S. 2 04 Rijpwetering: D.V.O. 2Teijl. 3 0—5 F Den Haag: L. en Sn. 3BI. Zwart 3 63 Delft: D.H.L. 3Wilhelmus 3 41 G Loosduinen: G.D.A. 3—P.F.C. 3 13 H R'dam: G.D.A. 39 H R'dam :S.F.L.Excelsior 4 22 R'dam: Duiven 3Ignatius 80 5 e klasse. A Naaldwijk: Westlandia 2P.F.C. 5 32 B Schiedam: S.G.V. 2Duiven 4 07 R'damSpartaan 4S.F.L. 2 40 S. D. 0. I—D. 0. S. I Het is Zondag een succesvolle dag ge weest voor S. D. O. door de sterkste club van onze afdeeling met een verdiende 42 nederlaag naar huis te zenden. D. O. S. heeft twee invallers, S. D. O. drie. Het is ongeveer halfdrie als beide ploegen zich opstellen. Vai, «en aftrap ontwikkelt zich direct een vlug spel, waarbij beide doelen om beurten in gevaar komen. Langzamer hand komt S. D. O. iets in de meerderheid en ontkomt het D. O. S.-doel verschillende malen op gelukkige wijze aan doorboring. Alles wijst er echter op, dat doelpunten niet kunnen uitblijven. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld is weet S. D. O. dan ook de leiding te nemen. Even daarna krijgt S. D. O. nog een penalty te nemen, welke echter door den keeper wordt gehouden, doch even achter de lijn, de scheidsrechter laat echter gewoon uittrappen. Kort daar na is het rust met 10 voor S. D. O. Na de rust is het een gelijk opgaande strijd, waarbij het harde zwoegen van S. D. O. het eerst wordt beloond door een schitte rend doelpunt. D. O. S. zet er echter alles op om den achterstand te verkleinen. Doch door het slechte schieten en mede door het schitterende werk van backs en keeper worden doelpunten voorkomen. Eindelijk weten zij uit een penalty den achterstand te verkleinen, doch nu is S. D. O. weer aan het woord, welker voorhoede er alles op zet om te winnen en met succes, want bin nen korten tijd weten zij tweemaal te doel punten, zoodat het nu 41 is voor S. D. O. D. O. S. heeft echter pech wanneer twee maal achtereen keihard tegen lat en paal wordt geschoten. Een paar minuten voor het einde weet D. O. S. met een onhoud baar schot den achterstand te verkleinen, waarmede ook het einde aanbreekt met 42 voor S. D. O. i Alzoo heeft S. D. O. haar eerste over winning uit het vuur gesleept, want ge werkt is er zonder uitzondering door al len, en wat we van hen niet gewoon zijn, er werd nu vastgehouden tot het einde toe en daar moet het toch van komen. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag j.l. speelde A. Y. Y. I thuis te gen "Westlandia I uit Naaldwijk en wist na een spannerden strijd het le puntje bin nen te halen. Als scheidsrechter v. d. Geer om 2 uur laat beginnen, zijn beide elftallen volledig, A. V. V. echter met 5 invallers. Al spoedig gaat het spel van doel tot doel, doch de achterhoeden en keepers zijn in goeden vorm, zoodat doelpunten voorloopig uit blijven. Als er ongeveer een half uur ge speeld is. krijgt A. V. Y. een corner te ne men, welke door den linksbuiten keurig wordt genomen en door den midvoor op even keurige wijze wordt ingezet (1—0). Nu A. V. V. de leiding heeft, wordt het spel van Westlandia steeds vuriger en A. V. V. moet er alles opzetten om niet geheel te worden ingesloten. Even voor rust heelt Westlandia echter succes door een misver stand in de A.Y.V.-achterhoede en brengt zoodoende de partijen op gelijken voet (11), met welken stand ook rust ingaat. Na de rust geven beide ploegen zich ge heel om de leiding; Westlandia is langen tijd in de meerderheid, zoodat het A.V.Y.- doel danig wordt bekogeld, doch de keeper was in prima conditie en hield alles uit zijn doel. Onder groote spanning fluit sclieidsr. v. d. Geer, die corect leidde, dan einde en heeft A. Y. V. in een fairen en zwarcu strijd de punten gedeeld, hetgeen tegen een elftal als Westl. een mooi resul taat is. Het 3e elftal speelde eveneens thuis te 12.300 uur tegen D.H.L. 5 uit Delft; A.V.V. verloor onverdiend met groote cijfers (80); het tekort aan scheidsr. voor de ju nioren is hiervan wel dikwijls do oorzaak, daar niet altijd een goede scheidr. gevon den wordt en dan uit sportief oogpunt iemand der tegenpartij genomen wordt, die niet steeds zijn taak goed begrijpt en niet steeds even onpartijdig is. ItaliëNederland. Ir. Denis niet beschikbaar. Naar de „Tel." verneemt zal de aan voerder van het Ned. Elftal, ir. Denis, zich voor den interlandwedstrijd tegen Italië welke op 2 December gespeeld wordt, niet beschikbaar stellen. Ook het medespelen van Van der Meulen is twijfelachtig. LEIMUIDEN. jubileum. 15 Nóv. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. van Loon werd benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, waarin hij steeds de functie van secretaris vervulde. Moge de commissie den ijverigen Secretaris nog vele jaren in hun midden zien. OEGSTGEEST. Autc in de sloot. Door onbekendheid met den wog en de zware mist reed een luxe auto gemerkt Chandler nabij de i Slaag 'in een langs' dien weg gelegen sloot. De bestuurder wist nadat de auto onder water lag nog uit het portier te klauteren. Met een nat pak en den schrik kwam hij or nog heelhuids vanaf. De zwaar beschadigde auto werd per kraanwagen van de firma van den Ameele uit de sloot ge takeld. De bestuurder was afkomstig uit den Haag. R0EL0FARENDSVEEN. In het hol van den leeuw. In den nacht van Zondag op Maandag is uit de schuur nabij de woning van den chef-ge- mcentevekhvachter, alhier, diens rijwiel ontvreemd. Van den dader geen spoor. Filmavonden. Zc dagavond had in café Bakker alhier de eerste der vier op voeringen van de film „Bernadetto" plaats. De zaal was zeer goed bezet. Begonnen werd met een journaal, terwijl verder voor ,de pauze verschillende kleinere filmen werden vertoond o.a. van den feestelijkcn intocht van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aenge nent te Delft. Men ziet hierbij de grandiose intocht, waarbij geheel Katholiek Delft Mgr. hartelijk toejuichte, het opdragen der plechtige H. Mis en ten slotte Mgr. in ge sprek met het feestcomité, waarbij Z. D. H. als bij verrassing genomen werd. Ook werd voor de pauze nog een komische film ver toond, waarbij de lachspieren der aanwe zigen danig in beweging kwamen. Na de pauze had de vertooning plaats van do hoofdfim „Bernadette" (een Mirakel van Lourdes). De film is verdeeld in twee groo te deelen In het eerste gedeelte worden de lotgevallen van het eenvoudige molenaars- dochtertje Bernadette en ook haar Zalig verklaring behandeld. In het tweede ge deelte ziet men de geschiedenis van den ongeloovigen schrijver Pierre Monbreuil, die wordt overgehaald een bezoek aan Lourdes te brengen en ten slotte zich daar bekeert. Deze film is rijk aan ontroerende momenten en we kunnen een ieder, die met het streven van de filmafdeeling van de K S. A. tot bestrijding der slechte films en het vertoonen van goede films sympathiseert, aanraden een der volgende avonden een bezoek aan café Bakker te brengen. SASSENHEIM. Aanbesteding. Door B. en W. dezer gemeente heeft het architectenbureau Loh- mann en Ponsen- alhier ten Raadhui ze aan besteed het bouwen van vijf arbeiderswo ningen op een terrein aan den .Menneweg, waarvan de uitslag is als volgt: Jac. E. Flet terman, Veur 16250 fa. J. Dijkstra en Zn., Sassenheim 15395, A. C. Joele. den Haag 14833, Gebr. C. en J. van Nieuw koop, Sassenheim 14695, Th. Rccuwijk Sassenheim 141220, Fa-. J. de Gelder, Oegstgeest 13600. De gunning is1 aangehouden. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het voorloopig diplo ma machinisten-examen is te 's-Gravenha- ge geslaagd de heer A. Th. van der Toorn, alhier. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Woensdag a.s. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken. Vaststelling begroo ting voor het electriciteitsbedrijf 1929. Idem waterbedrijf. Idem gemeentebegroo- ting. Wijziging beheersverordening gemeen telijke electriciteitsbedrijf. Verbetering voetpad overzetveer Paddegat. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente vergadert 'Woensdagmiddag te 2 uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanlag gaslei dingen naar de Dr. Mr. W. van den Bergh- stichting. 3. Voorloopige vaststellling ge meente- en bedrijfsrekeningen 1927 en vast stelling Gemeente- en Bedrijfsbcgrootin- gen 1929. 2e Lustrum R. K. Meisjes-Patronaat. Het 10-jarig bestaan 'van het R. K. Mcis- pes-patronaat „St. Catharina'', is, dank zij het ijverige werken van haar Directeur Kap. Nijssen en het Bestuur, op een waar dige wijze gevierd geworden, in het bijzijn van vele ouders en genoodigden, zoodat de groote zaal van het Juvenaat geheel ge vuld was. De wijze, waarop dit heugelijke feit is gevierd geworden, heeft een goede blik geworpen op de groote eensgezindheid en saamhoorigheid der leden, waardoor het mogelijk is geworden, dat zij een zoo goed gevulde avond de genoodigden kon den aanbieden, hetgeen op zichzelf reeds een groot succes genoemd mag worden. De eerw. Directeur, kap. W. Nijssen, sprak bij de opening zijn vreugde er over uit, dat zoovelen door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaven en heette in het bijzonder welkom Kap. Reijnen uit Rotter dam, als zijnde de oprichter van het Meis jes-patronaat, die tevens op dezen avond als spreker zou optreden, om het nut van het Patronaat als parochiewerk duidelijk op den voorgrond te stellen. De secretaresse Mej. Marie Ovcrmcer bracht alsnu een goed gesteld overzicht uit van de afgeloopen 10 jaren, waarin, hoe wel bescheiden, veel gewerkt is geworden, waardoor liet Patronaat steeds in bloei is toegenomen. Het patronaat is ontstaan uit de congregatie voor de schoolvrije vrouwelijke jeugd door kap. v. d. Berg op gericht, door toedoen van kap. Reijnen, welke hiervan de eerste Directeur werd, doch dit werk in zijn beginstadium reeds moest verlaten, waarbij Z.E. werd opge volgd door kap. Dieppe, die 4 1/2 jaar zijn krachten aan het patronaat schonk; sinds 1923 berust de leiding bij den kap. W. P. Nijssen en vooral in deze periode is de bloei van het patronaat ten zeerste toege nomen en was men reeds spoedig gedwon gen om wegens het groote ledental het pa tronaat in twee klassen te splitsen, het geen echter weer meer werk met zich me debracht. Verder memoreerde de secreta resse nog, de verschillende onderafdeelin- gen als Zang-, Tooneel- Retraiteclub en Spaarkas en eindigde met de beste wen schen voor het patronaat. Kap. Reijnen, wien nu het woord werd verleend, wees er met nadruk op, dat de leuze, dat dc opvoeding van hot kind moet LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdi» apotheken wordt van Ma and ai vember tot en met Zondag u ber waargenomen door de apothe den heer P. du Croix, Rapenbmg foon 807. INGEZONDEN MEDEBEELIÊ3 I Kinder Nachthemden .j Kinder Pyama i Dames Nachthemd Dames Pyama v Alles in tvfotJerne Itleunechl 8ïr®ep4e fllairaeSBen, t< verwezenlijkt worden in het huisg;st' halve was -id is. Het is in zom waarheid, voor een groot gede kind in he ,iisgezin moet worde voed, doch tie geheele opleidio 'b huisgezin kan geschieden is bezi 'S waarheid. Die denkt, dat dit ka geen inzicht in een huishouding ia dige moderne wereld; in eenige den zette spr. duidelijk uiteen, dal vulling noodzakelijk is. Die aanvul len de meisjes zeker in het patron den; dit getuigen de feiten, aangc! het 10-jarig overzicht van het naatswerk, waaruit tevens ten het bestaansrecht is gebleken, de allen aan, op den ingeslagen vi g te gaan en den Directeur en krachtdadig bij te staan. Daa Z.E. niet aan succes. Dc Directeur bracht spr. dank opwekkende en propagandistische: en sprak den wensch uit dat de zouden bijdragen tot meerdere g> het patronaat en velen, die nogi jc aangesloten, zich gedrongen zulle^j. len eveneens in de gelederen te 11(^ Op zeer verdienstelijke wijze bn na Mej. Gradda Ruigrok het lied nold Spoel „Van een Koningsvro: eL gehoore met pianobegeleiding \V. Nijssen. In het verdefe deel v avond mochten wij van dezelfde nog eenige leutige versjes boordje zeker door allen ten zeerste op den gesteld. Een groepje dames!| nu het Tooneelspcl in 4 vlug op eL; gende korte bedrijven „De Oudei Verbaasd hebben wij er van gen deze Eva's, geholpen door een lakeD sloop, in broeders werden hersei10^ op zeer verdienstelijke wijze dit1 stukje wisten weer te geven. Na traden een 30-tal dames in tuumpjes op en zongen groepsgi-— gezamenlijk een bloemen-cantai mej. Thijssen eenige mooie sol keurig uitvoerde. Dit feest in heil land was op zichzelf een mooi si waarvoor den dames Afra- Vink Ruiten, die voor de ipnstudeering gen, zeker een woord van huldeL. Na afloop dankte de eerw. Dire - de belangstelling; .spr. hoopt ook op aller daadwerkelijke steun) werking voor het Patronaat te nic nen en vertrouwt dat ook op denj avond, welke heden (Dinsdag), hebben, velen zullen komen luislj twijfelen er niet aan of ook dei zal de groote zaal geheel bezet 4 ALPHEN AAN DEN RlJti| Auto-ongeval. Gistermiddag tienjarig dochtertje van den G., dat nabij de Chr. school aan GR plotseling den weg overstak, door® sagiersauto gemerkt H 44107 Het meisje dat haar rechterbeen per auto naar de ouderlijke voerd waa D. de Gr. haar hee|.; hulp verleende. BOSKOOP. Winkelweek. De Winkelweek-Commissie ter bespreking der deelname-reif-t,, Deze deden voor verleden jaar i Bij eersten rondgang gaven zich e| veel winkclies voor deelname op de vorige winkelweek. Gelet op d vinding met nakomers zal hoof, schijnlijk het aantal deelnemers' gr* L dan in 1927. Ook thans werden we-ve waaronder mooie prijzen voor heifaa beschikbaar gesteld. I&i Tegen a.s. Donderdag belegt de P sie een vergadering met de deeine^ voorlegging der definitieve W. Y'.jj Wij vernamen nog. dat aan het van het vorig jaar wordt hoogstwaarschijnlijk op Donderd'gj] een rondrit voor ouden en invalid, zetenen en Vrijdag een filmvoorskh' schooltijd voor de kinderen, 's &vci'i); volwassenen. 1st Alles wijst er op, dat de winkelstand wel voornemens is de V0G een waardige winkelweek te pi'^fc Brand. Zondagavond oinstreet, is er brand uitgebroken op de van de firma N. alhier in een waar het zaagsel opgeslagen *orQ een slang op de waterleiding torspuit, welke spoedig ter plaa£: kon men den brand spoedig den. Naar men vermoedt is de bj staan door vuurtje stoken van ee-tezi gens. HU Z0ETERW0UDE. >nd Gemeenteraad. Donderdag de gemeenteraad. De agenda slechts 2 punten, n.l. 1. Ingeko^ ken. 2. Vaststelling gemeente 1929.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2