[uit de pers. Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT. TWEEDE BLAD ,DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 2 NOVEMBER 1928 HET WETSVOORSTEL-ZIJLSTRA. Gelderlander voert aan hen, de onthouding van goedkeuring de regeering aan het wetsvoorstel kritiek hebben geoefend en die en opmerken, dat een parlementair iet zoo iets niet zou hebben uitge- l, tegemoet, dat men „aan een parie air Kabinet ook nooit een wetsont- •Zijlstra zou hebben opgedrongen", regeering heeft zich streng gehouden hare verklaringen in het Parlement au zich stellig hebben blootgesteld het verwijt, dat zij de Kamer noode- had willen intimideeren door haar ip op geldzorgen, indien zij het erp-Zijlstra toch had ingevoerd. De achting van het millioen in de oude zou een redelijken grond hebben ge en. Intusschen heeft de regeering het ,ngen der Kamers niet zoo maar ge- erd, want zij is er door een eigen voor een eindweegs aan tegemoet gekomen. sosten van het regeeringsontwerp een jaar later op de schatkist, dan pan het ontwerp-Zijlstra, doch een vroeger, dan naar den tekst der be ide wet is verwacht, mers, de tegenwoordige leerlingen- il is een tijdelijke, zij zou automa- vervallen op 1 Jan. 1930, wat door regeeringsontwerp met een jaar wordt _d. Het scheelt precies een jaar. de regeling van 1 Januari 1929 eerst ïen kan voor September 1929, dan zou an 1 Jan. 193Ó eerst kunnen toegepast len in Sept. 1930 het verschil is dus een jaar en niet vier maanden, Is wij ergens lazen, schaal, door de regeering voorge- gaat verder dan die van het ontwerp ra; de heer Zijlstra heeft alleen voor leinste schooltjes de schaal effectief n veranderen (om de kosten, zoo mogelijk te houden); aan grootere len raakte het ontwerp-Zijlstra maar schuchter; de regeering brengt ook grootere scholen belangrijke wijzigin- n 'n voorbeeld te noemen: het ont- >-Zijlstra laat op de L. S. 135 kinderen voor drie leerkrachten (tegenwoordig onderen) en laat op de U. L. O.-school toestand voor 3 leerkrachten zooals ze iet regeeringsontwerp verlaagt het cij- 144 tot 116 en brengt voor de U. L. O.- |len het cijfer 90 terug tot 70. Hieruit :t voldoende, dat het regeeringsvoor- verder gaat. De regeering heeft der- re haar kostenargument gehandhaafd, wel degelijk den wensch der Kamer f wijziging van de leerlingenschaal ge- ord en gevolgd. ONGELUKKEN. Ernstige verkeersstremming. Auto in den grond gezakt. [sterenavond om zes uur is te Voorburg onder het viaduct van den electrischen Srweg den HaagK otterdam een zware jhtauto van de fa. Veldhoen uit Deven- kin de trambaan terecht gekomen en- wielen diep in den grond gezakt, jbehulp van motorrijtuigen van de elec- >he tram is men na ongeveer een uur |i geslaagd den wagen weer op het be- pad te brengen. Gedurende al dien l was het doorgaand tramverkeer den fg—LeidenNoord wijk en omgekeerd jreiud. Auto over den kop geslagen. woensdagmiddag kwam te Gorredijk een Bonen-auto in botsing met een vracht- Ten. De schok was zoo hevig, dat de £over den kop sloeg. Van de inzittenden i eigenaar vrijwel ongedeerd, maar |vrouw bekwam een ernstige schèdel- c benevens een beenfractuur.Zij is naar Ziekenhuis gebracht. De politie onder lat de zaak, daar de eigenaar een wa- jakker, die op de kermis te Steenwijk 1 noch een rij- en nummerbewijs, t een wegenkaart had. Door een auto aangereden en gedood. Gistermorgen is op den Stationsweg te Ben de 14-jarige leerling van de R. H. S., te IJmuiden, Hart genaamd, door "a onvoorzichtigheid door een auto van heer Pauw uit Haarlem aangereden, ►e jongen, die met groote snelheid reed, met een hevigen schok aan de over- van de straat terecht, waar hij met ende hoofdwonde bewusteloos bleef lig- Hij werd naar het St. Antonius-zie- huis te IJmuiden overgebracht waar korten tijd later overleed. Overreden en gedood. Woensdagmorgen is te Wageningen de trige J. Osinga uit Bennekom per fiets ■weg naar school bij het oversteken van weg door de tram uit Ede overreden gedood. Overreden. Woensdagmiddag is op dc Hooikade te ft het acht-jarig zoontje van den heer (oonhoven door een vrachtauto overre- - De jongen bekwam een ernstige her- schudding^en is in hopeloozen toestand r het Gasthuis vervoerd. Dc politie at proces-verbaal opgemaakt. Aan bloedvergiftiging overleden. B het ziekenhuis te Hulst is overleden 7-jang knaapje uit Clinge, dat, door onbeduidend wondje aan de kin. ««vergiftiging had bekomen. Door een paard doodgetrapt. Door het schichtig worden van het paard is de landbouwer Th. de Poot te Kessel (N. B.) van zijn kar gevallen en on der het paard terecht gekomen. Het stei gerende dier trapte hem de borstkast in, tengevolge waarvan de man binnen en kele oogenblikken overleed. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. Doodgevallen. De 73-jarige landbouwer J. Groothuis te Gammelta gem. Weerselo is van een voer turf gevallen en aan de gevolgen over leden. Tragische thuiskomst. Zaterdag keerde te'viissingen een mari ne-soldaat na een verblijf van eenige jaren in Oost-Indië naar huis terug, waar zijn vrouw en drie kinderen hem wachtten. De man schijnt door de vreugde van het weer zien zoozeer aangegrepen te zijn, dat hij na een half uur plotseling ineenzeeg en dood bleef. Nekkramp. Te Noord-Sleen is een geval van nek kramp met doodelijken afloop voorgeko men bij de 20-jarige A. E. Para-thyphus te Haarlem. Voor enkele weken deden zich in het Noorden van Haarlem herhaaldelijk geval len van para-typhus voor. Een door den Geneeskundigen Dienst ingesteld nauw keurig onderzoek bracht aan het licht, dat onder de klanten van een bepaalden melkboer, wiens vrouw para-typhus had, de gevreesde ziekte zich meer in het bij zonder vertoonde. Ten einde besmetting hierdoor op af doende wijze te voorkomen besloten B. en W. op advies van den G. G. D., gedurende twee maanden alle melk van dien boer op te koop en en te vernietigen. Lijk aangespoeld. Te Callantsoog is op het strand aange spoeld het lijk van een manspersoon, dat herkend is als te zijn van den 21-jarigen L. Wijlcer uit IJmuiden, die als opvarende vail het visschersvaartulg „Vlaardingen 10" sinds 13 October j.l. werd vermist. Duitsche schipbreukelingen gered. Volgens rapport van den schipper van den gisteren van de visscherij te IJmuiden teruggekomen stoomtreiler IJ.M. 103 (Dol fijn) heeft dit vaartuig de zes opvarenden gered van den Duitschen motorkotter O. B. 89 (Gesina), die in de Noordzee was gezon ken. De vorige week Maandag was de trei- ler aan het visschen.' toen men een sloep in het gezicht kreeg. Onmiddellijk werd er heen gestoomd en bleek de sloep de beman ning te bevatten van den gezonken Duit schen kotter. De uitgeputte schipbreukelin gen, die reeds tien uren hadden rondgedre ven in de open boot, werden liefderijk op genomen aan boord van den treiler, die ze later aan een voor den Weser kruisenden loodskotter overgaf. Een klepel naar beneden gestort. Gistermiddag even voor 5 uur is in de St. Petruskerk te Sittard tijdens het luiden -van de klokken voor het lof een der groot ste klepels losgeraakt en naar beneden ge stort. Op het oxaal bleef hij liggen. Hier door ontstond in de kerk een klein incident, de menschen, die onder het oxaal zaten, vluchtte naar buiten. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet, voor. „Msbd." Ergerlijke kwajongensstreek Te Nieuwer-Amstel haalden Maandag avond cenige jongens een „aardigheid" uit, die ernstige gevolgen had. Over den Am- stelveenschen weg hadden zij nabij de Koe- nenkade een touw gespannen, dat bij de heerschende duisternis natuurlijk niet werd opgemerkt. Toen nu een fietser, op weg naar Amsterdam, wilde uitwijken voor een hem toegemoetlcomende auto werd hij door het felle licht der lampen verblind en reed tegen het touw aam De man sloeg van zijn fiets en maakte een harden val op den weg. De autobestuurder stopte onmiddellijk, nam den ongelukkige op en reed hem naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen. Behalve verschillende uitwendige verwondingen bleek de wielrijder nog een hersenschud- ing gekregen te hebben. Een brandkist geopend. Twee recidivisten zijn gisternacht te Am sterdam door rechercheurs van hun bed ge licht. Vermoedelijk hebben zij kort tevoren een inbraak gepleegd in het gebouw Kei zersgracht 613, waar de gemeentelijke kan toren van de af deeling Bentegevende Eigendommen, Precario en Kadaster zijn gevestigd. Een hunner is vermoede"., a Woensdagmiddag ingeslopen, waarna hij des avonds, meenendc, dat er geen onraad was, een kameraad heeft binnengelaten. Doordat zij ecu.. .rtocrd werden, mcu ten zij haastig o v u --emen. Wel was het hun gelukt de brandkast te openen en daaruit een bedrag van 200 mede te ne men. In him woning werden handschoenen en inbrekerswerktuigen gevonden, die in beslag werden genomen. De politie heeft goede reden om aan te nemen, dat de beide aangehoudenen werkelijk de daders zijn. Scheepsdiofstallen ontdekt. De politie te Amsterdam heeft de hand weten te leggen op niet minder dan zes varensgezellen, die zich schuldig schijnen te hebben gemaakt aan diefstallen uit de lading van een stoomschip, waarop zij dienst doden. In het ruim was een kist ge opend, waaruit dc varensgezellen stukken trijp ontvreemdden. Een hunner poogde de zer dagen het gestolen goed te verkoopen. Dit werd verijdeld doordat hij door de poli tie werd gesnapt. Na zijn arrestatie volgde die van de vijf anderen, die bij de diefstal len betrokken zijn. Verduistering van diamanten. Een Antwerpsche diamantfirma heeft bij de politie een klacht ingediend tegen den Hollande Michiel P., diamantmake laar wonende te Antwerpen, omdat deze voor een half millioen francs diamanten ten nadeele van. bedoelde firma heeft ver duisterd. P. is met de noorderzon vertrok ken. Een sensationeele jacht op een automobilist. Dinsdagavond heeft te 's-Gravenhage een sensationeele jacht plaats gehad door een agent van politie op een automobilist. De heer van T., vergezeld van een vriend en twee dames reed in een auto over het Spui. Zij geraakten in gesprek met een dame, die op het Spui stond te wachten, maar dit gesprek was vermoedelijk niet naar den zin van de dame, die onverwacht op de treeplank van den auto sprong en den heer van T. door het geopend raampje in het gelaat sloeg. Hij bekwam enkele schaal- wenden aan gelaat en handen. Op hetzelfde oogenblik kwam een man, vermoedelijk de vriend van de dame, op de fiets aanrijden en terwijl hij naast den langzaam voortga anden auto reed, sloeg hij den heer van veneens in het gelaat ón der het uitroepen van: „Ik moest je eigenlijk een ms* tusschen je ribben steken' Dc heer van T., die zich niet verdedigen kon, daar hij zijn stuur moest vasthouden, vond het maar geraden door te rijden en niet te wachten tot er nog meerdere „vrien den" naar den auto kwamen. Hij maakte dus, dat hi,, zoo snel mogelijk weg kwam. Maar toch zag hij nog hoe iemand in een taxi sprong en hem achtervolgde. Toen begon een wilde ajcht. De heer van T., die aanvankelijk in de meening verkeer de, dat de vrienden van de dame hem op de hielen zalen, reed wat hij kon om uit hun handen te blijven. Later bleek dat een politie-agent, die het relletje gezien had, den auto achtervolgde in de taxi. Met groote snelheid ging het de Uava- straat door Benoordenhoutscheweg, tot aan het Boomhuis, Marlot door en langs den Bezuidenhoutscheweg weer naar de stad terug. De taxi had men reeds lang uit het oog verloren. Op den Kneuterdijk passeerde echter juist de agent in de taxi, die de achtervol ging reeds opgegeven had. Hij herkende den wagen en hield den heer T. aan. De auto werd naar het bureau aan de Prinse3traat gebracht, waar tegen van T. proces-veTbaal is opgemaakt ter zake van het in gevaar brengen der veiligheid. De fiets van den vriend der dame was vrij ernstig beschadigd. Een familietwist In den nacht van Dinsdag op Woens dag is te Vlijmen bij een twist tusschen familieleden over den verkoop van een huis, een zekere Van Da.1 zwaar gewond door verschillende messteken, waarvan een steek in den onderbuik levensgevaar lijk bleek, zoodat het slachtoffer naar het Groote Ziekenhuis te Den Bosch moest worden overgebracht. De politie heeft als vermoedelijk dader in verzekerde beva ring gesteld een zwager van den getrof- fende. Oneerlijke concurrentie. De directie der Gulden Vlies Sigarenfa brieken te Tilburg, heeft tegen den be heerder van het Valutahuis, Heerenstraat 79 te Groningen.' procesverbaal laten op maken wegens het verkoopen van sigaren onder haar wettig gedeponeerd „eigen domsmerk' Gulden Vlies, terwijl de siga ren geen Gulden Vlies fabrikaat waren. De sigaren, die onder het merk Gulden Vlies werden verkocht, zijn in beslag ge nomen. Jacht op een „spook". Uit Holten wordt aan de „Tel." gemeld: Een spook heeft dezer dagen op een avond dit vredige dorpje in herige beroe ring gebracht. Op den Kolweg werd een witte gedaante gesignaleerd; de burge meester en de politie werden gewaar schuwd, publiek was dadelijk op de been. Ijverig werd overal naar het spook ge zocht; boeren waren met mest- en hooi vorken gewapepd, Na lang tevergeefs te hebben gespeurd, ging men weder huis waarts, evenwel nog lang niet gerustge steld. Later bleek, dat de dertienjarige zoon van den landbouwer Paalman op den Beuseberg een hemd over zijn kleeren had aangetrokken. Het schijnt, dat hij dit spelletje een paar avonden heeft uitge haald, waardoor de omwonenden meenden, dat er een spook over het land doolde, dat zich bij voorkeur in den avond vertoonde. De ramp van de „Shonga". De redders gehuldigd. Gisterenmorgen is aan de bemanning van de IJmuider reddingboot wegens het red den van een aantal schipbreukelingen van het vorige jaar op de kust bij IJmuiden ver gane Engelsche s.s. Shonga" uitgereikt de zilveren medaille van de Engelsche Maat schappij voor het redden van drenkelingen. Bij deze gelegenheid werd den bekenden redder P. de Wijn wegens zijn vele verdien sten voor de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij door den voorzitter, den heer Tegelberg, de zilveren medaille van de Orde van Oi'anje-Nassau overhan digd. De heer Tegelberg deelde verder me de, dat de maatschappij het pensioen van den heer De Wijn had verdubbeld. Een 103-jarige. De weduwe C. A. Bresijnvan Zuuren te Utrecht is Woensdag 103 jaar gewor den. Onveilig strand. Het strand te Scheveniagen is onveilig tot Wassenaarsche Slag op Maandag 5 November van 1114.30 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. ONGELUKKEN. INSTORTING IN EEN BIOSCOOP. Talrijke slachtoffers. In een bioscoop-theater te Guayapuil in den staat Ecuador stortte, naar de „Vossi- sche Zeitimg' mededeelt, wegens nog niet bekende oorzaken, het geheel bezette bal- con van de eerste verdieping naar bene den. Het in de zaal gezeten publiek, dat on der de puinhoopen begraven werd, bestond voornamelijk uit vrouwen en kinderen. Ondanks den onmiddelijk aangevangen reddingsarbeid, konden nog slechts weinig slachtoffers onder de puinhoopen worden uitgehaald. Nieuwe overstroomingen in Italië. Een ige steden van Rome onder water. De zware regenval der laatste dagen heeft het water in de Tiber aanzienlijk doen stijgen en sommige voorsteden van Rome staan thans onder water. De nieuwe fabrieksstad San Paolo heeft wellicht het meest te lijden. Het water is reeds een aantal woningen en fabrieken binnenge drongen en vele gezinnen waren gedwon gen hun huizen te verlaten. Even buiten Rome heeft de Tlb,er ook den pas geopen- den autoweg naar Ostia, die parallel loopt met de rivier, over een afstand van 2 K.M. onder water gezet. Volgens de laatste be richten heeft de Tiber thans een stand bereikt van 13.35. De hoogst bekende stand is die van 1598, toen de rivier een stand van 19.50 M. bereikte. De aange richte schade is hier tot dusver nog niet buitengewoon groot. Uit Milaan wordt gemeld, dat na een korte onderbreking geheel Noord-Italië weer door herige regens wordt geteisterd. Vele rivieren zijn buiten haar oevers ge treden en groote schade werd aangericht. Een brug over de Adda is door het woeste water stuk geslagen. Langs de Oglio moes ten tal van boerderijen verlaten worden. In de provincie Trentino hebben vele aardverschuivingen plaats gehad, waar door aanmerkelijke schade teweeg werd gebracht. Het water in de meren blijft- stijgen en de dorpen aan de oevers zijn reeds ten deele overstroomd. In het Zwitsersche kanton Tessino is de toestand in de omgeving van Arbedo ern stig. De spoorweg staat onder water en wanneer de regen niet ophoudt, zal het verkeer hedenavond stopgezet moeten worden. De reizigers van de St. Gothard- lijn werden per auto van Castione naar Bellinzona vervoerd. Uitbreiding van de pest in Kirgizië. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn in Krigizië 65 personen aan de pest gestor ven. Door de maatregelen der autoriteiten is een gedeelte van het pestgebied geïso leerd. Toch heeft de ziekte zich nog uit gebreid. Aardschokken in Texas en Mexico. Gebouwen beschadigd, huizen ingestort. Aardschokken, welke verscheidene so- conden duurden, zijn te El Paso (Texas) waargenomen. Er is geen schade aange richt. Twee aardschokken deden zich voor te Chihuahua (Mexico), waar zich scheuren vertoonden in het regeeringspaleis en an dere gebouwen. Verscheidene Tiuizen zijn ingestort te Guadeloupe bij Juarez. Gentleman-bedelaar te Berlijn. Voor den ingang van het Anhalter Bahnhof te Berlijn zat reeds sinds gerui- men tijd een man van middelbaren leeftijd die slechts één been had en van medelij dende voorbijgangers talrijke giften ont ving. De huisknecht van een Berlijnsch te huis heeft thans den man herkend als iemand, die als in den oorlog verminkte onderwijzer eenigen tijd in het tehuis had gewoond en daar kleedingstukken en waschgoed had gestolen. Toen de bedelaar gearresteerd werd, verzocht hij, eerst even naar het wasch- lokaal van het station te mogen gaan. De rechercheur ging met hem mede, en zag tot zijn verbazing, dat de man daar een keurige overjas, een onberispelijk over hemd, een costuum, lakschoenen en een kostbaar kunstbeen verborgen had gehou den. Met behulp van een en ander had hij zich spoedig in een keurig gekleed heer herschapen. De recherche heeft thans geconstateerd, dat de bedelaar, die uit do zakken van zijn bedeljas tal van vijf- en ook eenige vijftigpfennigstukken haalde, afkomstig is uit Lübeck en in een hotel in het centrum van Berlijn vertoefde, waar hij voor een welgesteld handelaar uit de provincie door ging, en waar hij royale fooien placht te geven. VOETBAL. HOLLAND—BELGIE. De samcnsteling van het Belgische elftal. Gisteren heeft de Belgische elftalcom missie de volgende ploeg gekozen voor den wedstrijd tegen Holland op Zondag a.s. te Amsterdam Van r. n 1.: Somers (Antwerp), Nou- wens (Mechelen), Hoydonckx (Hasselt), P. Braine (Beerschot), Van Halme (Brugge), Boesman (Gent), Michiels (Mechelen), Voorhof (Liersche F. C.), R. Braine (Beer schot), Moeschal (R. C. Brussel), J. Did- dens (Mechelen). Reserves zijn: Demunter (Gent), Adams (Anderleeht), Van Averbeke (Beerschot), Versijp (Brugge), Bierna (Luik). Lavigne, die geblesseerd is, kon niet in aanmerking komen. Roode DuivelsLonden 31. De gisteren re Brussel gespeelde voet balwedstrijd tusschen do Roode Duivels en een Londensch amateur-elftal is door do Belgen met 3—1 gewonnen. De oorspronkelijke samenstelling van beide ploegen had eenige wijziging onder gaan. In de Belgische ploeg was de links- buiben Verhuist (Beerschot) vervangen door Diddens (R. C. Malines), terwijl Nau- wens van dezelfde club inviel voor Adams (Anderleeht) in de verdediging. Bij de En- gelschen was dc linkachter Wade vervan gen door Gibbes. De Engelschen traden eerst aanvallend op en een vrije schop leverde hun bijna een doelpunt op. Daarna kwamen de Bel gen in het offensief; ze brachten dadelijk verrassingen in de Londensche verdediging zoodat R. Braine na vijf minuten het oer- ste doelpunt voor België kon maken (10) Elf minuten later scoorde dezelfde speler voor de tweede maal en Nauwens, profï- teerende van een inzinking in de EngeL sche verdediging, bracht den stand op 30, waarmee do rust inging. In de tweede helft verkleinde de Lon densche middenvoor Gibbins den achter stand (31). DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 28 October. Ie klasse. A A'dam: P. V. C. B.—G. V. O. 1-6 A'dam: ZJwaluwen 2De Meer 2 51 B Heemstede: H.B.C. 2R.K.V.Z. 42 Hillegom: ConcordiaSantpoort 26 A'dam: IndiaT. Y. B. B. 2 61 C Wassenaar: B. ZwartV. G. M. 42 Delft: D. H. L. 2—S. D. C. 8—2 2 o klasse. A Castricum: Vitesse ID.E.M. 2 n. d. B Bovenkerk: RodaN. V. A. 32 D Naaldwijk: WestlandiaV.V.L. 42 Veur: A. V. V.-V. A. C. 2-5 Voorburg: WilhelmusV. A. P. 50 E Schiedam: Excelsior 2Raptim „34 3 o klasse. A Noordscharwoude: Voorwaarts— A. R. C. 2 1—2 HeerhugowaardS. H. W.Vios 22 B Hoorn: Forward 2R.K.A.V. 3 33 D Haarlem: T.Y.B.B. 3Onze Gez. 2 16 E Oegstgeest: O.V.V.S.N.A. 01 Noordwijk: S. J. C. 2Leiden 2 40 F Wassenaar: BI. Zw. 2G. Zwart 6—0 G Schiedam: S.G.V.Excelsior 3 50 4e klasse. A Castricum: Vitesse 2G.V.O. 3 2 C A'dam: De Meer -1D.O.S.S. 3 50 E R'veon: D.O.S. 2V.V.L. 2 70 Sassenheim: Toijl. 3Lisse 4 14 F Noordwijk: S.J.C. 3O.V.V. 2 32 5e klasse. A Poeldijk: P.F.C. 5—D. H. L. 4 4—2 B Schiedam: S.G.V. 2St. Lodew. 4 111 Extra Promotio-comp. Schiedam: Gr. Willem 2Spartaan 20 Junioren-Competitie District Leiden. De voor Zondag 28 October vastgestelde wedstrijden hadden wegens onbospeel- baarheid dor terreinen geen doorgang. Voor Zondag 4 November zijn de volgen de wedstrijden vastgesteld: Afdeeling A. Sassenheim: Teylingen I—S.N.A. Noordwijk: S.J.C. ILisse I Afdeeling B. Leiden: Leiden IIO.V.V. Rijpwetering 1 uur: D.V.O.Lisse III. Waar geen aanvangsuur vermeld, van gen de wedstrijden om half één aan. D. HAVERKORN, Compctitieleidcr. HET OLYMPISCH STADION. Overdracht aan „Het Sportpark". Woensdagmiddag heeft de overdracht van het Olympisch Stadion te Rotterdam door het Comité 1928 aan de Maatschappij „Het Nederlandsch Sportpark" plaats ge had. Bij deze overdracht waren tegenwoordig nameii3 het gemeentebestuur dc wethouder voor Publieke Werken Dr. Abrahams, na mens het Coniilc 1928 baron Schimmelpen- ninck van der Oye en de heeren Cobl'jn, Waller. Hirschman en van Holkema als mede liet bestuur van de Mij. „liet Ne*L Sportpark" met zijn directeur, den heer J. J. v. d. Berg, en den bouwmeester Jaa Wils. Baron Schimmclpcnninck van der Oye heeft in een korte toespraak de samui» ir king geroemd tusschen geuiecnbe.rtuur, Je directie van het Sportpark en het 1928. Met vertrouwen, aldus spr., dr»agt het Comité 'net Olympisch Stadion, ivw- aan het zulke buitengewoon aangename herinneringen heeft, aan de Mij. Het Sport park over, hopende dat zij aan het fraaie bouwwerk groote zorg zal blijven schen ken. Wethouder Abrahams dankte het N. O. C. voor zijn intiatief, waardoor Amsterdam verrijkt is met een bouwwerk, dat alom do bewondering wekt. Namens de Maatschappij „Het Neder landsch Sportpark" sprak do heer Schelte- ma, die verklaarde, dat men de aanvaar ding van dit grootsche bouwwerk, welles exploitatie grootere moeilijkheden zal mee brengen dan het oude, na eenige aarzeling had aangedurfd in het vertrouwen op den algemeenen steun van geheel sportief Ne derland.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9