SPOTGOEDKOOP SOHEFFER's Uit de Rijnstreek. Satinet Dekt 8.75 - 6.50 - groote voldoening en tevredenheid op dozen avond terugzien. De meeste dank voor het welslagen van dezen avond komt echter toe aan do direc tie van het Trianon-theater die aanstonds bereid was voor het organiseeren van de zen avond haar hulp te verleenen en ge heel belangloos deze films ter beschikking stelde, waarvoor een hartelijk woord tan dank haar meer dan ooit, toekomt. Niet alleen door de organisatie van de zen avond ma-ar vooral door het be schikbaar stellen van zulke goede en gees tige films is deze film-avond zoo:n groot succes geworden. R. K. VROUWENBOND. Mochten er nog leden zijn, die niet in 't bezit zijn van een toegangsbewijs voor de lezing van Felix Timmermans' op 24 October a.s. dan is er alsnog gelegenheid deze kaarten te bekomen bij Mevrouw v. Oerle-Spierenburg Zceterwoudsche Singel *74. Mevrouw v. Zijp, Rijnsburgerweg 90 en 's avonds aan de zaal. Deze toegangsbe wijzen worden aan de leden gratis ver strekt, doch alleen op vertoon van lidmaat schapskaart. Introducties voor niet-leden zijn bij dezelfde dames- te bekomen k 0.50 en ook 's avonds aan de zaal. ONDERWIJZERS-VERGADERING. De Vereeniging van Onderwijzers en On derwijzeressen in de Inspectie Leiden heeft een algemeene vergadering gehouden in de Stadsgehoorzaal. De vergadering begon te negen uur. Na afhandeling van enkele huis houdelijke zaken stond op de agenda „De monstratie o^er Kleurmiddelen" door een vertegenwoordiger van Gimborna inktfa- brieken te Doorn. Daarna hield de heer R. Swierstra een lezing over „Ontwikkeling en gebruik van de Radio". Aan de voordracht van dezen spreker is het volgende ontleend: Steeds grooter wordt de behoefte in de kringen der opvoeders der jeugd om iets meer te weten van het wezen der Radio. Deze nieuwe tak der wetenschap is de breede massa als het ware overvallen. Ve len pasten zich dank zij het groote aan passingsvermogen, dat de mensch in het al gemeen bezit weldra aan en goochelden met de radioterminologie, alsof het alles volkomen „klaar" was. Voor vele niet-in- gewijden, die gaarne iets meer van het hoe en waarom der Radio wilde weten, bleef het terrein gesloten. De vele literatuur, die in korten tijd ver scheen mocht hierin geen groote verande ring brengen, omdat verreweg hot meeste gericht was op de practijk, op knutselen, zonder echter op het wezen van de zaak in te gaan. Spr. nu heeft in de laatste 4 jaren tal van voordrachten ook voor de microfoon gege ven, waarin hij juist gepoogd heeft, in deze leemte te voorzien en ook zijn werkje Ra dio-ontvangst in Theorie en Practijk, staat, in dit ópzicht nog vrijwel alleen. Spr. wil zijn onderwerp in vier deelen verdeelen en eerst stil staan bij een na tuurkundige inleiding over trillingen en golven. Achtereenvolgens worden nu een aantal begrippen als periode, frequentie, gedempte en ongedempte trillingen en gol ven, de hoorbaarheid van lichtgolven, welk ,welk gebied zich van 20 tot 20 000 uitstrekt, als het resonnantieprincipe bij het geluid besproken. Na de trillingsverschijnselen Van vaste lichamen en in gassen, komen de jelectrische trillingen aan de beurt, waar analoge begrippen gelden. Spreker neem:, het water te buip om de electrische tril lingsverschijnselen weer begrijpelijk te ma ken en weet zoo bij zijn auditorium een ele mentaire voorstelling van een electrischen itrillingskring te cestigen, zoodat nu heel duidelijk de condensator wordt gezien als thet electriciteitsreservoir en de spoel als het toestel, waarin de eleetriciteit als het ware onder invloed van de traagheids- karachten komt te staan. Als spreker dan heeft vastgesteld, dat elke electrische trilling in den aether gol vingen doet ontstaan en dat deze golvin gen ook de resonnantie mogelijk maakt, .waarop bij slot van rekening onze geheele Radio berust, komt hij tot het tweede ge deelte: de historische ontwikkeling dei- Radio. Wij gaan in onze gedachten vuim 100 jaar terug. Het is in 1820, dat de Deensche natuurkundige Oerstedt zijn verrassende proef doet, waarbij een magneetnaald door een electrischen stroom blijkt te worden be- invloed. Vanaf dien tijd groeit de electrici- «teitsleer sneL Ampère publiceert in 1822 ^proeven genomen met spoelen. In 1831 vindt Faraday de electromagnetischo induc tie en van dien tijd af begint zich de elec- "tro-techniek met steeds rasscher schreden te ontwikkelen. Faraday weet op zeer oii- •gineele wijze de electrische verschijnselen met krachtlijnen te verklaren en zocht ver band tusschen electrische en lichtverschijn selen. In 1865 verschijnt van de hand van Clerk 'Maxwell de wereldberoemd geworden elec- tromagnetische lichttheorie, waarin hij het verband legt tusschen aethergolven, die ontstaan bij electrische trillingen en de lichtgolven. Volgens hem zijn beide golven identiek en bestaat verschil in golflengte. (Twintig jaar later wordt door Heinrich [Hertz proefondervindelijk de Mexwellsshe •theorie bewezen. Hertz toont niet alleen het bestaan van electrische golven aan, maar laat ook zien de terugkaatsing, de breking en interfe rentie hiervan, terwijl enkele jaren daarna Righi ook polarisatie en dubbele breking ;weet vast te stellen. De proeven van Hertz spoorde vele phy- sici aan tot experimenteerenvan deze hebben Brauly en Olivir Lodge vooral vau zich laten spreken. Beiden construeerden jen eenvoudig toestelletje voor het opvan- Igen der electrische golven, de z.g. coherer. Hiermede is spreker gekomen tot het derde deel: de Radiotelegrafie. Reeds van af het begin der 19e bestond er een ernstig streven naar het Verkrijgen van draa-dloDze verbindingen. Vooral in Engeland was dit streven in het laatst der vorige eeuw zeer sterk en we mogen zeggen: men zocht het langs ge heel anderen weg dan dien,-welke Hertz had blootgelegd. Toen in 1895 Marconi, leerling van Righi zijn eerst geslaagde draadlooze telegrafie proeven nam, was di rect in Engeland do aandacht op hem ge vestigd, waar hij zijn proeven voortzette en welke reeds in 1900 leidde tot de oprichting van The Marconi Wireless Telegraph Com pany en op 12 December 1901 werd het eerste draadlooze telegram van Engeland naar Amerika overgebracht. Spreker gaat nu na, hoe in wezen de overdracht der morseteekens geschiedt, waarbij hij uitgaat van de vonkzenders en gelegenheid vindt, de werking van de a*.. tenne en den afstemkring daarvan te ver klaren. Terugkomend op de ontwikkeling wordt gewezen op den in 1924 in Engeland in gebruik genomen „beam zender", waarme de men geregeld verkeert met Australië op het- sedert 1925 in gebruik zijnde kortogolf- verkeer van ons land met Indië. Ten slotte komt spreker tot de ontwik keling der Radiotelefonie. Nadat nog even het principe van de draadtelefonio is be sproken, wordt het moduleeren van de draaggjlf op het zendstation verklaard, waarna spr. ons bij het eenvoudig ontvang toestelletje brengt om te verklaren, hoe de in de aethergolven verborgen geluiden daarin worden blootgelegd. Tot dit doel wordt een kristal gebruikt, dat om zijn de- tectieve werking ook bestempeled wordt als detector. Na deze uiteenzetting wijst spreker nog op den geweldigen groei der radiotelefo nie, die alleen mogelijk was door de radio lampen, op welker werking en toepassing spreker helaas nu niet kan ingaan en be sluit zijn voordracht met nog evon de tele- fonieproeven van Philips kortegolfzonder, die tot op heden een ongerepte wereldre putatie geniet, in herinnering te brengen. INGEZONDEN MEDEDEELING. R. K. Patronatenbond. Distr. Leiden en Voorschoten. De R. K. Patronatenbond distr. Leiden heeft met den R. K. Patronatenbond dis trict Voorschoten een huishoudelijke ver gadering in het St. Aloysiuspatronaat te Oegstgeest gehouden. De zeereerw. voor zitter, kapelaan Kemperman sprak, na opening met gebed, een kort woord ter in leiding en constateerde met vreugde de groote opkomst van het district Voorscho ten. Uit Leidschendam, Wassenaar, Voor schoten, Zoeterwoude waren directeuren en commissieleden present aldus toonende hun taak als Patronaatscommissielid goed te begrijpen. Jammer genoeg kon de zeer eerw. voorzitter niet gewagen van een zelfde activiteit der Leidsche commissie leden. Na voorlezing en arrestatie der notulen werd vervolgens behandeld het agenda punt: Reglement voor een Districtsbond. Punt 2 en 3 „over het doel van een Districts bond", en de middelen om het doel te be reiken, passeerden vlug den hamer des? voorzitters. Immers het belang van onder linge samenwerking der .Patronaten om ge zamenlijk het .beste te kunnen geven aan de R. K. schoolvrije jeugd, wat elk Patro- naatsbestuur afzonderlijk niet kan. is van zelfsprekend. Wat het vergaderingbezoek betreft, werd als 't beste bevonden en aangenomen, dat alle commissieleden op alle Bondsvergade ringen zouden uitgenoodigd worden. Deze wijziging, ook door het Juvenaat aange bracht, werd beschouwd als zijnde de weg van ware Patronaatscommissieleden te vormen en te krijgen. Immers door verga deringbezoek komt men op de hoogte van de opvoedkundige strekkingen van het Pa tronaat, wordt men meer doordrongen van de taak, n.l. als mede-zielzorger den eerw. directeur, die als vader der beschermelin gen optreedt, bij te staan. Bovendien kun nen allen uit de leerzame besprekingen, daar gehouden, hun voordeel doen en in eigen Patronaat tekortkomingen aanvullen en goed geslaagde ondervindingen ten be hoeve van anderen mededeelen. Du choc des- opinions jaillit la vérité. Een langdurige discussie ontstond daar op over de wijze van bestuursverkiezing. Dit punt zal een bespreking vragen met het bestuur van het R. K. Juvenaat. De R. K. Arbeidsbeurs werd als een Leidsch belang alleen door de Leidsche commissieleden besproken. Betreurd weid de te weinige belangstelling der Patrona ten in deze zoo nuttige instelling. Het middel om hierin verbetering te brengen is een offervaardige belangstelling voor het maatschappelijk welzijn der bescher melingen. Kapelaan N. J. van Schaik gaf in deze onmiddellijk het voorbeeld, door bij zijn drukke werkzaamheden nog de be noeming van voorzitter voor de R. K. Pa tronaatsarbeidsbeurs te aanvaarden. Een aansporing om 24 October naar Haarlem te gaan, ter viering van het zilveren Ju- venaatsfeest werd overbodig geacht, daar bekend was, dat velen dien dag naar de Bisschopsstad zouden optrekken. Bij de rondvraag werd nog voorgesteld met de Patronaatsjongens op te trekken naar het jubileerend Patronaat te Zoeter woude om daar de Patronaatsrevue in oogenschouw te gaan nemen. Verzekerd werd dat het spel de te maken onkosten alleszins waard was. Jammer genoeg moest dit voorstel afstuiten èn op de geldelijke offere èn op de reeds donkerende dagen, och werd dit sympathieke voorstel niet zonder meer van de hand gewezen. Met den zeereerw. directeur van Zoeterwoude zou men zich in verbinding stellen om zoo mogelijk in t voorjaar een herhaling van de revue te doen geven en daaraan een sportfeest voor de jongens te verbinden. Ten slotte bedankte de zeereerw. voor zitter den gastheer voor het afstaan van zijn zaal en de hartelijke ontvangst, spoor de de aanwezigen aan hun ijver voor het Patronaatswerk zoo mogelijk te verdubbe len en sloot met gebed deze leerrijke ver gadering. Winterjassen JEKKERS met bont gevoerd Regenjassen^ Whipcord-Dejflfies Jongensjassen ENZ. ENZ. KLEEDING-MAGAZIJN VSSCHJSARKT f3 De Maggi's Producten. In den foyer der Stadsgehoorzaal heb ben de huismoeders gisteren en vandaag kenins kunnen maken met de Maggi's pro ducten. En velen hebben daarvan gebruik gemaakt, eerst door een interessante voor dracht over doelmatige voeding met be trekking tot de Maggi's producten, daarna door een proefondervindelijke kennisma king met hetgeen geproduceerd wordt en tenslotte door het aanschouwen van de Maggi-film. De inleider bood eerst een interessan ten terugblik op de levens- en voedings wijze onzer voorouders en toonde aan hoe met de veranderde levenswijze ook de voe dingswijze langzamerhand anders wordt, 'lt.wijl onze voorouders nog aan een bui tengewoon vette en zware spijs de voor keur gaven, is men tegenwoordig hoe lan ger hoe meer van inzicht, dat de mensch niet leeft van wat hij eet, maar van het geen hij verteert. De zorg voor onze gc- zondhoid dwingt ons naar een voedings middel om te zien, dat ons voedt en tege lijkertijd bevorderlijk is voor onze spijs vertering. Zulk een voedingsmiddel is de soep! De soep geeft ons voedsel in den lichtst ver teerbaren vorm en werkt weldadig op het geheele menschelijke organisme. Het is de baanbrekende daad van do Maggi Fabriek geweest aan deze dringen de behoefte tegemoet te komen door de bereiding van een droge soep in tablet- vorm. Maggi's soeptablettcn bevatten alle bestanddeelen van een zelfgemaakte soep en behoeven ter verkrijging van een ge- reede krachtige soep slechts fijn gemaakt en korten tijd in water gekookt te worden. Het is duidolijk, dat op deze wijze tijd en brandstol bespaard wordt. Verder wees spr. op de wijd en zijd be kend Maggi's bouillonblokjes, die overal algemeen geliefd zijn. Als derde product werd de Maggi's Aroma getoond, die in origineele flacon netjes in den handel gebracht wordt en ter verbetering van flauwe spijzen dient, die ondanks toevoeging van zout en krui den nog niet krachtig smaken. Daar Mag gi's aroma bovendien nog de eigenschap bezit de afscheiding van maagsappen en daardoor de spijsvertering te bevorderen, is het duidelijk, dat het geen luxe, maar een belangrijk hulpmiddel voor elke kou ken is. Zijn uiteenzettingen bevestigde spr. door ieder in de gelegenheid te stellen de intusschen bereide Maggi's soepen en bouillon te proeven. Tenslotte werd een zoowel leerrijke als onderhoudende film getoond, die de aan wezigen in het lieflijk Zwïtsersche land schap verplaatste. De grootte der Maggi Fabriek, die zich in het dal over meer dan 1 K.M. uitstrekt, verbaasde menigeen. Het eerste deel van den film gunde ons een blik in het groote landbouwbedrijf, dat de Fabriek er op na houdt om zich van versche grondstoffen van de allerbeste kwaliteit te kunnen* voorzien. Het tweede gedeelte van den flim voerde door de Fabriek zelf, waar men het ontstaan der 3 producten verder volgen kan. Buiten het schoonmaken der groenten wordt alles door machines ver richt, zoodat geen menschenhand met het product in aanraking komt. In 't geheel is orde en zindelijkheid het kenteekon van het geheele bedrijf. De laatste filmvertooning is heden avond. Wie dus van deze laatste gelegen heid wil profiteeren, kome vanavond naar de Stadszaal. Verordening Winkelslumng. Door de Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap" is aan den commissaris van Politie alhier het verzoek gericht, beter toezicht op bovengenoemde verordening te willen doen houden, daar in de buiten wijken des avonds rustig wordt doorge werkt tot schade der kappers in de bin nenstad Het publiek wordt daarom verzocht des avonds voor acht uur zich te laten bedienen, ten einde moeilijkheden voorkomen. De tweede voordracht over het Katholi cisme in het Universiteitsgebouw door prof. Verhaar is op Donderdag 1 Nov. (niet a.s. Donderdag). De vier voordrachten der eerste serie zijn om de veertien dagen. De alhier tot arts bevorderde semi-arts C. A. Schoemaker is bestemd tot reserve officier van gezondheid 2e klas bij den ge neeskundigen dienst van het leger hier te landen. Door de politie zijn op transport gesteld naar Rotterdam de minderjarigen M. W. en K. S., die zich gisteravond om nacht verblijf alhier aanmeldden. De medailles van een oucle vrouw. Nieuw R'damsch Tooneel en Ensemble. Do alhier tot semi-arts bevorderde stu dent A. de Mooij is bestemd tot reserve-of ficier van gezondheid bij het reserve-perso neel van leger hier te lande. De medailles van een oude vrouw zijn de eereteekenen, welke de oude werkster juf frouw Dowey van het front krijgt toege stuurd, als haar „zoon", de Schotsche hooglander Kenneth Dowey, gevallen is op het slagveld in Frankrijk. Juffrouw Dowey en Kenneth Dowey kwamen wel op won derlijke wijze aan elkaar. De oude werk ster, die nimmer een zoon had en toch zoo verlangde een grooten jongen tü hebben in den oorlog, had in de krant gelezen van de dapperheid van haar naamgenoot en dezen voor de buurvrouwen als haar zoon uitgegeven. Deze „zoon" wordt door domi- né Wilkinson „thuis" gebracht en blijkt een ongelikt heer te zijn. Doch moeder Dowey weet hem zoo netjes in te palmen, dat de ruwe klant, die nimmer moederlief de heeft gekend, na zijn 5 dagen verlof een ander mensch is geworden. Vijf dagen lang leeft moeder Dowey in de weelde van dit late „moederschap" en vijf dagen lang is zij het middelpunt van de bewondering der buurvrouwen. Dan gaat „haar" jongen weer terug en in het laatste bedrijf pakt de oude vrouw zwij gend en droef alle herinneringen aan den forschen hooglander bij elkaar en sluit ze in de kast. Een meesterstukje van stil spel van mevr. Alida Tartaud-Klein, die dezen rol van juffrouw Dowey zoo innig warm en moederlijk weergaf, dat het succes van dit stuk gisteravond voor het grootste deel voor haar rekening kwam. Het was trou wens over het geheel een mooi en gaaf spel. Willem v. d. Veer maakte van den ruwen soldaat met zijn goede hart een pracht kerel, zoo'n kerel waarop de klet sende buurwijven een werkelijk aller aardigst kransje, waarin Julia Cuypers als juffrouw Mickleham een kostelijk type was allemaal 'n tikje verliefd geraken. Frits Tartaud liet zich als dominé slechts een paar minuten zien. Dank zij het voortreffelijk spel dezer artisten is dit verhaal uit den grooten oor log werkelijk iets ontroerends geworden, dat het nu jaren na den oorlog nog doet. Veel applaus en voor Marie v. Wes terhoven bloemen, welke zij deelde met mevr. Alida Tartaud en W. v. d. Veer. OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. Hedenmorgen is bij het Groene Kerkje een tweepersoons „Chrys- ler"-auto met een der wielen tusschen do tramrails gekomen, en vervolgens tegen een boom aan den anderen kant van den weg opgebotst. De schok was zeer hevig, waar door de bestuurder, de heer Kruidhof uit den Haag, over een afstand van 4 M. uit de auto werd geslingerd. Hij bleek geen letsel te hebben bekomen. De auto is ge heel vernield. SASSENHEIM. C. Posthumus f In den ouderdom van 52 jaar is heden nacht plotseling overleden de heer C. Post humus, chef-veldwachter alhier. Posthumus', reeds lang sukkelend, werd Zondagavond ongesteld: een beroerte maakte vannacht bijna plotseling een einde aan zijn leven. De chef was in deze gemeente zeer gezien, om zijn groote bereidwilligheid en zijn tactvol optreden, wanneer hij, in zijn func tie als veldwachter, de naleving der ver ordeningen controleerde. Volgend jaar zou de overledene zijn zilveren jubileum in dienst der gemeente Sassenheim vieren. De Politieschietvereeniging verliest in hem een uitstekenden voorzitter. Hij was een krachtige persoonlijkheid, die in zijn. moei lijke positie zich toch medeburger voelend met de burgers, de hoogachting van alle ingezetenen heeft verworven. Moedercursus. Donderdag 25 October zal de eerste les van den Moedercursus plaats hebben in de zaal van het K. S. A.- gebouw. De middagcursus zal aanvangen te drie uur en de avondcursus van 7 tot 9 uur. Iedere belangstellende kan hieraan nog deelnemen. De cursus wordt gegeven door Mevr. Ganzeboom uit Haarlem. Prot. Fröbelschool. Gisteravond werd in hotel „Het Bruine Paard" ten bate voor een Christelijke Fröbelschool oen uitvoe ring gegeven, welke goed is geslaagd. Op Woensdag 24 en Donderdag 25 October zal voor ditzelfde doel een bazar worden ge houden in het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust". NOORDEN. Droevig. Het 14-jarige dochtertje van J, Korver is bij haar werk in het boenhuis in het water geraakt. Eenigen tijd later werd zij gevonden. De dadelijk ontboden genees heer Dr. M. Koert kon niet anders dan den dood constateeren. WOERDEN. Volksbond. In de Zondagavond gehou den vergadering van den R.-K. Volksbond bracht de voorz. weer ter sprake de kwes tie betreffende de werkloozenuitkeering. De heer v. d. Vlist had zich in de vorige vergadering uitgesproken voor uitkeering uit de Hulp in Noodkas. Dit voorstel is echter door het bestuur afgewezen, daar do inkomsten van de Hulp in Nood-kas nau welijks hoog genoeg zijn om de contributie van de standsorganisatie te voldoen. Gemeentelijke Aankoi Burgemeester en Wethouders va, brengen ter algemeene kennis, da ontheffing is verleend van het e_ voor winkels uitsluitend ten aanf£&/ den door den Dameskrans „Clara 23 en 24 October a.s. in de OM r) Fröbelschool aan den Heerensitigc%Lt! den verkoop van verschillende ar tij Ij ten aanzien van den door de ChrJ eeniging L.EJD.A.fe.O.B: op 5, 6 vember a.s. in de, Graanbeurs tt' A VAN DE SANDE BAKH Burgemeet VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 22 October 1928. (LEG Agenda LEIDEN. te bi te ba wach ige tot Lat Dinsdag. Katholieke Slager Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag Ned. R. K. Volksbond gebouw, 8 uur. Woensdag. R. K. Sportweek. Kindc Stadsgehoorzaal, 2.30 uur, Woensdag. Propaganda-avond R. wenbond. Foyer, Stadsge: 8.15 uur. Woensdag „Sursum Corda", Pie 8 uur. Donderdag. R. K. Sportweek. R. „Leiden". Jaarfeest, Grj 8 uur. Donderdag. Vriendenkring Aller] ment. Ledenvergadering, seph-gezellenvereeniging, Vrijdag Chopin-avond Dirk Schafe gehoorzaal, 8 uur. Zondag. R. K. Sportweek. Voli Leid en-terrein, 1 uur. Gyi uitvoering „Jeanne d'Arc gehoorzaal, 8.30 i De avond-, nacht- en Zondagdii 5 apotheken wordt van Maandag aa?; a.s. tot en met Zondag 28 O o,n a genomen door de apotheek van G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, D. J. van Driesum, Mare 76, tel. Koj LU gr. CHT Dii >rger C de titie INGEZONDEN MEDEDEEL! In October één dag alles D lilid flag nsda Iaat tl Een schrijven van de tooneelver insd; vraagt, vooral vcor veraf wonendo Phi! om gelijke iechten op gereserveerd thuii sen, daar zij de vergaderingen nii kunnen bijwonen. Werd afgewezen, ~lij de bespreking van den fee deelt de voorz. mede, dat de too: Pa6 „Utile Dulci" een tooneelstuk op ren, getiteld „De Offerande", in t ven. Voor leden en donateurs avond resp. vastgesteld op Zondag Woensdag 21 Nov. a.s. Hoogstwaarc zal op 25 Nov. nog een liefdadig! voering worden gehouden, waarvan opbrengst ten bate zal komen nieuwe Volksbondgebouw. Aanvai feestavonden 7 u. Des middags om teg> ag skoo] in te De IH en te de 5 I Itege e B Door den voorz. werden de nan gelezen van degenen die voor een veerde plaats in aanmerking kome nieuw lid wordt geinstalleerd G. VI Na rondvraag behandelt de geest viseur nog eenige ingekomen vragei na sluiting. De kermis en haar tegenstanders, eerste morgen van de kermis brac een onverwacht groote drukte. Het is gelukkig weer flink opgehoogd. Za en Zondag leek heb veel op een het oogenblik wordt de kermis door tig weer begunstigd. Onder de verm heden schitterde uit de reusachtige baan, die het al gauw druk had. Ju dat de kermis zoo lang 5 do belangstelling bij zeeQ aa ka e, vgeh< slijk weest i or voor gestegen. En vergeleken bij ger zijn er meest nieuwe aantrek% den. Zeker zal daarom de kermis ]ed( mooie weer door velen worden bczoc [nte danks de felle actie, die er ook tegene ui gevoerd. Door het anti-kermis comité word it avonds vergaderingen belegd in de rmnaschool. Er komen eenige spreltoste declamatoren, terwijl de avond doo ma ziek, zang en voordracht wordt op^e g terd. De vierde vergadering wordt ^kij den in de Ned. Herv. Kerk. Er is door het tcomité ook een krantje uitgegeven, waarin eenige ad geschreven zijn door dominé's tegen c] mis. Men haalt hiervoor ook aan van vooranstaande Kath. Door d zending wordt plaats genomen bij 1 tie bureau voor het verrichten van I satie-arbeid door toespraken en 1 spreiden van lectuur. Het eenig jammerlijke van dezeFterr vinden we dat op Zondag nog aan t®L wa dene vermakelijkheden werd geworlen. I bad toch zeker niet noodig geweesfcerwij Vloekverbod. Door de politie i-'en, t eenige kermisreizigers proces-verba^ de maakt wegens overtreding van het de

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2