Uit de Rijnstreek. Uit de Omgeving LIEFDE'S JEUGDDROOM TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DONDERDAG 18 OCTOBER 1928 ALPHEN AAN DEN RIJN. I OPENING DER WINKELWEEK. Gistermiddag te 3 uur had in het huis der gemeente de opening plaats van de Alphensche Winkelweek. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op Burgemeester en wethouders der gemeente, enkele raads leden, de besturen van de Hanze en de Middenstandsvereeniging, de jury en de winkelweek-commissie. De jury bestond uit drie leden, de heer v. Bommel, bestuurslid van de Haagscht» Winkeliersvereenigingde heer Sleyffers, lid van de Hanze en de heer v. d. Yalk, lid van de Chr. Middenstandsvereeniging, al len woonachtig te Den Haag. Nadat verfrisschingen waren rondge diend, nam de voorzitter der winkelweek commissie, de heer Raaphorst, het woord. De heer Raaphorst zeide, dat men zich bij deze winkelweek mag verheugen iver een nog grooter deelname van de winke liers. Spr. verwelkomde den voorzitter der Kamer van Koophandel en de vertegen- woordigers der zusterverenigingen to [Woerden en Boskoop, maar bizonder den eere-voorzitter, den burgemeester. Daarna sprak de burgemeester, Dr. Lo- vink, het openingswoord. Het verheugde spr., dat de belangstelling van de Midden standers in de winkelweek toeneemt. Dit. pleit voor het gcede inzicht van de Midden stands- en Hanzevcreeniging, om voor de derde maal een winkelweek te organisee- ren. Spr. wenschte, mede namens het da- gelijksch bestuur, geluk met de goede voor uitzichten van deze winkelweek. Voor twee jaren is er reeds op gewezen, dat de middenstand niet van plan is zich op zijde te laten zetten. De bouw van nieu we winkels bewijst, dat men zich inspant om het oude terrein te behouden en nieu we terreinen te winnen. Over oit nieuwe terrein een onkel woord. Er wordt nog zooveel elders gekocht, wat men hier even goed kan koopen. Het is ▼oor een winkelier, die zich inspant, teleur stellend dat men zijn initiatief, zijn po gen voorbij ziet. „Ja maar", zeggen anderen, „er is in on ze naburige stad toch wel degelijk goed- kooper te winkelen." Spr. gelooft dat niet, en zou daarom de Middenstand een raad j willen geven: Benoem eens een commissie en stel eens een enquête in naar de prijzen hier en elders en rapporteer daarover liet volgend jaar. Dan kan men er zich van overtuigen. Publiceer die cijfers eens, dan kan het publiek zien, dat die meening van duurder koopen in Alphen o n j u i s t is. Maar overigens wenschte spr. de mid denstand geluk met deze winkelweek en hoopte, dat de pogingen met succes be- kroond zullen worden. Tot het Alphenscho winkelpubliek zou spr. willen zeggen: toon dat gij dit pogen waardeert, door tenminste deze week veel te koopen; dat zal ik zelf ook doen! (Ap plaus). Hierna voerde het woord de heer Teü Gate Brouwer, voorzitter van de Rijnland- sche Kamer van Koophandel. Het is, zeide spr., de vijfde winkelweek die hier gehouden wordt. De eerste twee j werden georganiseerd door den Wilhelmi- na-vereeniging; de drie laatste, hetgeen ook juister is, door de Middenstands ver- eenigingen. Deze vijf winkelweken zijn mijlpalen op den ontwikkelingsweg van den Midden stand. Inwcners zullen het kunnen getui gen, dat de laatste 25 jaar de Alphensche I middenstand sterk is vooruitgegaan. Spr. wees erop, dat de Middenstand een groot belang voor de gemeente is, en vond naar aanleiding hiervan gelegenheid een der wenschen van den Middenstand n.l. een sproeiwagen naar voren te'brengen. Tot slot wenschte spr. de vereeniging het allerbeste toe. Daarna sprak de heer v. Bommel xrit den Haag, als voorzitter van de jury. De jury is gekomen, zeide spr„ om een zoodanige beoordecling te vellen/die naar den zin is van de meerderheid 'der winke liers. Critiek zal echter steeds blijven. Het getuigt van kracht in do Middenstanders bier ter plaatse, dat zij hun vakkennis door deze winkelw eek op de meest doelmatige wijze tot uiting brengen. De waardeering voor den middenstand is in den lande toe genomen het belang van een krachtige middenstand is doorgedrongen tot de ge- heele natie. Spr. wekte alle middenstan ders op zicb :e organiseeren in die organi saties, welke ..an net beste voorkomen. Spr. eindigde zijn toespraak met den wensch, dat de winkelstand moge groeien tot heil van de geheele burgerij van Alphen aan den Rijn. De heer Pensioen sprak als 2e voorzitter van de winkelweek-commissie. Spr. richtte een woord van dank tot den burgemeester voor de aanvaarding van het eere-voorzitterschap. Men weet, dat het gemeentebestuur steeds de middenstands- belangen voorstaat. Voorts bracht spr. dank aan de Midden standsvereeniging voor de aangename sa menwerking bij de voorbereiding van deze winkelweek. Het verheugde spr., dat het punt „sproei wagen" even werd aangevoerd. Tot nog toe is deze wensch niet vervuld. Spr. bracht voorts dank aan degenen, die door ruime bijdragen deze winkelweek hebben mogelijk gemaakt. In 'fc bizonder wilde spr. huldigen den heer v. Halderen, secretaris van de winkelweek-commissie, die zeer veel werk „bij nacht en ontij" heeft verricht. De heer Meyers bracht namens de inge zetenen hulde aan de winkelweek-commis sie. Wanneer de winkelweek slaagt, komt dat aan ieder afzonderlijk ten goede. De heer Raaphorst dankte de sprekers voor hun waardeerende woorden, waarme de de plechtige opening was voltrokken. De jury maakte daarna een rondgang langs de etalages. Op straat heerschte ondanks de te genwerking van het weer een levendige drukte. Vooral de jeugd was druk in de weer letters te zoeken, in iedere etalage één, welke tesamen een spreuk vormen. Vooral in. den avond maakten de hel verlichte etalages een verlokkenden indruk. Een groote attractie was de verlichting van de brug, die met zijn reeksen lichtjes weer spiegelend in het Rijnwater een feeëriek effect maakte. De verlichting was aange bracht door de gemeentelijke lichtfabrie ken, die deze schoone gelegenheid had te baat genomen, cm reclame te maken voor „strijkt electrisch" en „kookt op gas". Van de beoordeeling der etalages door de jury zullen wij in een volgend nummer de uitslag mededeelen. WOERDEN. Kiesvereeniging. De Dinsdagvond ge houden vergadering van de R. K. Kiesver eeniging was slecht bezocht. Van de 591 le den waren er 26 aanwezig. Nadat de voorz, de vergadering heeft geopend, spreekt hij zijn leedwezen uit over dc slechte opkomst. De secr. leest daarna de notulen voor, die goedgekeurd worden Uit. de rek. en ver antwoording van den penningmeester blijkt, dat er een tekort, is van 104.10. Voor con trole worden benoemd de heeren Lunen- burgburg en v. d. Bogaerd. Het jaarverslag van de secr. toont aan, dat het aantal stemmen op de Katholieke lijst, gezien de vorige verkiezingen, nog lang niet overeenkomt met het aantal R. K. kiezers. Voor het volgend jaar wordt aller medewerking gevraagd, om dit stem- menaantal zoo hoog mogelijk op te voeren. De actio vcor lit dr. Schaepmanfonds heeft niet de vereischte som opgebracht. Na aftrek'van onkosten kon een bedrag van 507.90 worden afgedragen. Nog noteer en we uit dit jaarverslag, dat het aantal leden tot 594 leden is gestegen, een recordcijfer. De voorz. dankt den secr, voor diens keu rig jaarverslag. De voorz. doet nu voorlezing van het Concept-Program 1929. Door de heeren Heilker en v. d. Bosch wordt het woord erover gevraagd, resp. over het Nijverheids onderwijs en de steun van het Ned. fabri kaat. Dienaangaande zal door den eersten spr. een voorstel ingediend worden. Aan de orde is nu de Reglementswijzi ging, waaronder eenige verplichte wijzigin gen van de Kamercentrale Leiden. Er wor den 2 nieuwe artikelen bijgevoegd. Bij deze reglementswijziging is voor de kiezers van groot belang te weten, dat zij, die voor 31 Doe. lid zijn, alléén maar kun nen deelnemen aan de stemming over de groslijst voor hot volgend jaar. Voor de vacatures in het bestuur zijn geen candidaten binnengekomen. Door het bestuur worden nu voorgesteld de heeren P. v. Breukelen en A. Streefland. Er ontsta:: breedvoerige discussies, of er nu al dan met gestemd moet worden. De heer Lunenburg houdt tot et laatste vol, dat er geen stemming hoe, te zijn. Voor de goede orde zegt de voorz., dat het beter is wel te stemmen. Na stemming blijken de heeren G. v. d. Vlist en A. Verhoef herko zen te zijn. In de 2 vacatures, voor de hee ren Ruys en Keifkens, worden gekozen de heeren J. P. v. Breukelen en A. Streefland. Alsdan heeft de verkiezing plaats van een nieuwe voorzitter. De heer v. Breukelen wordt gekozen met 22 van de 26 stemmen. Nadat nog een voorstel tot uitbreiding van het bestuur van 6 tot 9 leden is aan genomen, sluit de voorz. de vergadering met den Christelijken groet. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Herdenking burgemeester Wentholt. Subsidies. Een nieuwe politie verordening. Vatstelling van de opcentenregeling voor de personeele belasting. Deze vergaderde Dinsdagmiddag te 1.45 uur. Voorzitter: Weth. J. H. M. Balvers, w.n. burgemeester. Tegenwoprdig alle Raads leden. Bij de opening herdenkt de voorz. met eenige waardeering den ontslapen burge meester en brengt aap de raadsleden, amb tenaren, werklieden, de burgerij en de pers den dank van mevrouw Wentholt en van de familie voor de betoonde hartelijke deelneming. Hierna voorlezing van het gebed. Voorstemmer is de heer J. H. A Vooren. De notulen worden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Aan A. G. van Wonderen zal het teveel betaalde aan straat- en rioolbelas ting worden gerestitueerd. Inzake deel name der gemeente in het waarborgfonds der Tentoonstelling Bloembollencultuur wordt f 200 te gering geacht; er zal later op teruggekomen worden. De nieuwe stra ten van het gebouwencomplex Patrimonium zuljen. door de gemeente worden overge nomen/Het verzoek van de N. V. Zuid-Hoil. Raffinaderij om een benzine-laadstation te plaatsen op een gedeelte van den Houttuin wordt afgewezen. Aan de R. K. Vereeni ging Moederschapszorg te Heerlen wordt met 94 stemmen Moederschapssubsidie gegeven van f 25. Tegen stemden de hee ren Vermeer Jansen, Fijma en Paase. Met ingang van 1.,Januari 1929 wordt de prijs van het gas Verlaagd: deze is dan 10 cent per M3. tot So M3. en daarboven 7.5 per M3. Tot leden der commissie voor het nazien der gemeenterekening met de verslagen van het gas- en van het waterbedrijf over 1927 en van het Burg. Armbestuur wor den benoemd de heeren Klaver, Paase en Loerakker. Als commissieleden gemeentebegrooting 1929 worden benoemd do heeren Mes- kers-, Paase en Selhorst. Aan den badmeester wordt een gratifi catie toegekend van f25, aan den kassier portier der Hill. Zweminrichting f 15. Te gen stemden de heeren Klaver, Paase en Meskers. Hierna kwam in behandeling de nieuwe Politie-verordening, waarover zeer breed werd gediscussieerd. Deze werd aangeno men met 112 stemmen. Tegen de heeren Klaver en Van Houten. Hierna kwam aan de orde:' Va-ststeliïng opcentenregeling op de personeele belas ting. De heer Vooren diende een voorstel in, deze opcenten geheel af te schaffen, het geen verworpen werd met 7—6 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders en de heeren Loerakker, Jansen, Vermeer, Fijma en Paase. Het voorstel van B. en W. word aange nomen mot 12l stom. Tegen do heer Fijma. Vervolgens werd aan de orde gestold: verruiming werktijd v. d. gemeente-ont vanger. De heer Loerakker wil het salaris van dezen functionaris- als le ambtenaar ver lagen. omüat deze straks slechts 2 dagen per week op de secretarie arbeidt. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 75 stemmen. Tegen de heeren Klaver. Loerakker. Paase, van Houten en Meskers. Bij de rondvraag informeert de heer Paase naar de tarieven der waterleiding; z.i. zijn de gewijzigde prijzen niet in het belang der kleine luiden. De zaak zal on derzocht worden. De heer Jansen brengt een klacht over van de bewoners der Leidschestraat (om trek Steenfabriek), inzake gebrekkige ver lichting daar. Ds heer Vooren zegt, dat deze zaak in de Gascommissie reeds besproken is, de betere verlichting komt er. De heer Klaver brengt nog in bespre king: de keien in de hoofdstraat. Hij vraagt, of B. en W. bereid zijn op audiën tie te gaan bij den Minister van Water staat ten einde te trachten dit euvel te voorkomen. B. en W. nemen deze opdracht gaarne aan. Hierna comité-generaal. De vergadering duurde van 1.455.46. Aan het station. De uitbreiding var personeel aan het station der H. IJ. S. M. alhier, als gevolg van het toenemend ver keer, heeft het noodzakelijk gemaakt, naar ruimte te zoeken. Daartoe is de le en 2e klasse wachtkamer tot kantoor ingericht en zulen degenen, die goederen te bevach- ten hebben, zich voortaan daar moeten ver voegen. Er is thans slechts één wachtka mer voor alle reizigers. Dit is echter een noodmaatregel; in do naaste toekomst zal een nieuwe le en 2e klasse wachtkamer worden bijgebouwd. „De Zwaluw". Deze vereeniging hield een wedvlucht vanaf Noyon. De uitslag was ale volgt: 1 en 2 Mart. Koek, 3 P. v. d. Reep. Uitslag Duifkampioenschap: 1 Gebr. Zwaneveld met 91 punten, 2 en 3 M. Kook. 4 J. Reeuwijk. 5 Gebr. Zwaneveld, 6 P. v. d. Reep, 7 en 8 M. Koek 9 P. Seijsener, 10 G. Koopman. Uitslag nationaal concours vanuit Har wich (Eng.): 1 en 3 M. Koek, 2 G. Koop man, 4 L. A Warmerdam. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Commissie-benoemingen. Ver goeding voor het L. 0. Riolee- ring. De subsidie voor de land storm.Vergrooting van de vuil nisbergplaats. Tegen de rood vonk. Ambtenaarssalarissen. Begrooting 1929. Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een missive van het bureau van de Ver eeniging van Ned. Gemeenten van kasop name bij den gemeente-ontvanger op 24 September ji. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Een drietal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van genomen raads besluiten. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Tevens is ingekomen een missive van B. en W. van de gemeente Arnemuiden ver zoekende den raad adhaesie te betuigen aan een adres, gericht door voornoemde gemeente aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen inzake navorde ring van schoolgelden. De Voorz. deelt het antwoord van den minister van onderwijs aan B. en W, van Arnemuiden mede en meent dat thans adhaesiebetuiging geen zin meer heeft. Bij do wijziging van de L. O.-wet zal ook deze zaak in de Staten- Generaal worden behandeld, waarna dit UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 19 October, j Huizon, 310.9 M. Na 6 uur 1870 M. 4 12.301.30 K.R.O. Lunchmuziek door :et Iv.R.O.-trio. j 3.004.00 K.R.O. Vrouwenuurtje dooï< Mej. Do Twaalfhoven. 4.00—5.00 N-C.R.V. Gramofoonmuziek. '*,i 5.006.45 Concert. Het Politiegez. „Ex celsior" te Hilversum. Mcj. Z. v. d. Paauw, piano. 7.007.30 K.R.O. Cursus paodagogie door Dr. J. v. Dael. S.15 Schubert-cyclus. Neues Drcsdener Trio. (F. Koene, viool. K. Hesse. cello. P. Aron, piano). Onderbroken door een lezing over de Hervorming. Hilversum, 1071 M. "v'u 5 10.3011.30 Aansluiting van de Grooto oE O. L. Vrouwe-kerk Breda. Off. herd. v. h. 100-jarig best. der K. M. A. G. Dorron- boom. organist. Kon. Zangver. Breda's Mannenkoor". Rede van Gen.-maj. b. d. W. E. v. Dam v. Issel. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman. 6.007.15 Dinermuziek door het Kwartet Rentmeester. 7.157.45 Les vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 8.0510.30 Oporaconcert. Het Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. L. Muskena- Sleurs, sopraan. H. Cals, zangeres. L. v. Tulder, tenor. P. Pul, bariton. Fragmenten u. d. opera „Lakmé" van Delibes. 9.20 Pianoconcert door F. Pfeiffer. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (piano, cello) 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Voor do scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing: The Sudan. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing: Fantastic animals. 4.00 Muziek. 4.05 „Henry IV" (1), van Shakespeare. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6-35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Schubert's pianosonaten. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Religion as order. 8.05 Licht orkestconcert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The North-East Coat>c a»- hibition. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Middeleeuwsch programma. 10.45 Pianoconcert door M. Baird. II.05 Een verrassing. 11.2012 20 Dansmuziek. Radio -Paris, 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50—11.20 Concert Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 1 12.251.50 Orkestconcert 5.055.50 Zang met pianobegel. 7.007.20 Gesprekken over het Morisch dom. 7.208.15 Concert door het klein-orkesl 8.20 Heide en Oerwoud. Zang en orkest Daarna tot 11.20 Dansmuziek. fj Konigswusterhausen, 1250 M. (Z e e 8 e n). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.206.40 Lezingen. 6.50 „Don Carlos", opera in 4 act van Verdi. Hamburg, 395 M. 6.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert 1 j'-.'- 7.20 Concert. 8.20 Vioolconcert door G. Herb's t. R K rug a. d. vleugel. Daarna heruitzending van buiten], stations tot 11.20. Brussel, 609 M. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. 29) Dick Emberson wankelde op zijn bee- Inen als een dronken man en mompelde: Goddank! De opluchting na zooveel uren van folterende angst en gedwongen werk loosheid en bovendien van spiedende waakzaamheid om niet door den Armeen- Schen Doctor gezien te worden, Dick had zijn coupé haast niet verlaten, was bijna teveel voor hem. Maar snel beheerschte hij zich en zei haastig: We moeten langs een verschillende route terugreizen, Tcd. Ongelukkigerwijze liep ik net Kalfian's knecht tegen het lijf en die zal natuurlijk aan zijn baas vertel len dat ik in den trein was. Blijf op bet station, dan heb je ook geen last met de douane. Om 10.10 vertrekt een trein naar Duitschland. Stap in Salzburg uit en wacht daar op de express. Als je in Londen aan komt, neem dan een kamer in Charing Cross Hotel. Ik kom met de eerste gelegen heid langs een andere route. En nu mogen wo niet langer bij elkaar blijven. Hij keek uit over het perron en zei ver schrikt: Allemachtig, hij komt terug! Wie? De baas? vroeg Ted op benauw- den toon. '—■—.L. Neen, de knecht. Hij heeft den doctor natuurlijk gewaarschuwd en is nu uitge stuurd om mij te ,„schaduwen". Maak dat je wegkomt, kerel; ik zal hem wel afpoeieren. Maar Dick, protesteerde Ted Bevan, dien de gedachte om zijn vriend in dit ge vaar alleen te laten, ontzettend tegen stond. In Godsnaam, spreek niet tegen en doe wat ik je zeg, was het geprikkelde antwoord en er belef Ted niets anders over dan te gehoorzamen. Hij zag zijn onstuimigen vriend met grooto stappen in de richtig loopen waar uit Kalfian's bediende naderde; deze groe zelige Balkanbewoncr keek spiedend in alle richtingen. Plotseling stonden de beide mannen stil; vlak tegenover elkaar en el kander een paar seconden recht in de oogen kijkend. En toen wandelden zij, tot Ted Bevan's onzegbare verbazing en schrik zij aan zij weg. XV. Een moordaanslag. Toen Diek Emberson, die vastbesloten was om den aftocht van zijn vriend te dek ken door den vijand of althans diens verkenner af te leiden, met een grim mig gezicht Aram Kalfian's bediende en spion tegemoet liep, den man die hem had aangevallen en getracht te berooven, bad hij geen bepaald plan. Het eenige dat bij hem vaststond was dat d© Zuid-Europeër geen kans zou krijgen Ted te naderen. Tot Dick's groote verbazing nam Tigram beleefd zijn pet af en zei in zijn gebroken Engelsch* Ik keek al naar meneer uit. Ik heb hem daarnet erkend. De herkenning was wederkeerig; een aangename verrassing hè? antwoordde Dick ironisch. Mischien zal het je niet verwonderen te hooren dat ik ook naar jou uitkeek, om niet te spreken naar je bewonderenswaardige meester! Dat is goed! Zoo? klonk het droog. Het doet me plezier dat het naar je zin is. Emberson liep langzaam het perron af en Tigram week niet van zijn zijde. En wat, als ik vragen mag, hervatte de jonge man het gesprek, verlang je nu eigenlijk van me? Mijn meester.hij wil U erg graag spreken. Hij zei dat het hem erg speet dat hij U niet meer kon ontmoeten on hij zou het heel vriendelijk van U vinden, als U hem in zijn hotel zou willen opzoeken,.... ik zal U zeggen waar. Je meester voorkomt mijn wenschen, antwoordde Dick opgewekt, terwijl hij zich inwendig afvroeg wat voor strik hem nu weer werd gespannen. Maar het leek hem verstandiger voorloopig te doen alsof hij daarvan niets merkte. 4— Waar logeert hij? vroeg Dick dan ook. De man noemde den naam van het ho tel, maar die naam zei ,Dick niets, daar hij Weenen absoluut niet kende. Ik kan meneer nu meteen den weg wijzen, zoi Tigram gedienstig; het is een heel goed hotel; meneer komt net op tijd voor het diner. „Kom je eens een kijkje nemen in mijn salon? sprak de spin tot do vlieg", mompelde Dick binnensmonds. Wat zegt U? Ik Begrijp het niet goed; ik versta niet zoo goed Engelsch. Ik zeg dat ik moet zorgen dat ik mijn tasch door de douane krijg, zei Dick terwijl hij met zijn hand tegen zijn leeren koffer sloeg, en daarna zal het mo een genoegen zijn me aan je vriendelijke hoede te mogen toevertrouwen. Meneer kent deze mooie stad niot? Neen, ik ben hier nog nooit eerder geweest. Dezo mcdedeeling scheen Tigram bij zonder veel genoegen te doen; want er kwam ten minste een breede grijns op zijn donker gezicht. Enkele minuten later verliet hot eigen aardig tweetal het station. Is het ver, het hotel, waar je meester logeert? informeerde Dick, terwijl hij naar de menigte taxi's keek, waarvan de chauf feurs tuk waren op een passagier. Het vooruitzicht om alleen met den gevaarlij ken Tigram een poos in een gesloten rij tuig te moeten zitten, lokte hem niet bijs ter aan. Neen, het is niet ver; maar een klein eindje; we kunnen het makkelijk loopen. Prachtig, vooruit dan maar! Het spreekt vanzelf dat Dick Ember son niot de minste neiging had om Aram Kalfian een bezoek to brengen of zijn in trek te nemen in het hotel waar deze lo geerde. Hij had er geen flauw idee van welk spel zijn tegenstander thans speelde, maar in elk geval moest hij met de groot ste voorzichtigheid to werk gaan. Als hij liet merken dat hij er opeens niet veel meer voor voeldo om den man te ontmoe ten, dien hij tot nu toe als een jachthond achtervolgd had, zou dat zonder twijfel Kalfian's argwaan wekken en misschien een ontijdige ontdekking van de verwisse ling van de doozen ten gevolge hebben. Het voornaamste op dit oogenblik was: „tijd winnen". Het zou gemakkelijk genoeg zijn', dacht hij, om, als ze de plaats van hun bestem ming bereikt hadden, een of andoro uit vlucht te bodenken om het onderhoud eer: paar uur uit te stellen. Hij zou zich dan in een aparto kamer wat eten laten bren gen en er daarop stilletjes vandoor gaan, Hij praatte onderweg niet veel met Ti gram, die snel doorstapte en onwillekeurig regelde Dick zijn stap naar die van zijn begeleider. Doordat zijn geost heelemaal vervuld was van het plan-de-campagne dat hij had ontworpen, hwd hij niot gemerkt dat ze langzamerhand een vrij groootcr. afstand hadden afgelegd. De straten die zij doorgingen waren nu niet langer breede verkeerswegen inct grooto gebouwen en fraaie winkels, maar smalle, morsige achterbuurtjes zonder voorbijgangers. Hier en daar speelden wat verwaarloosde kinderen; klaarblijkelijk waren Dick en zijn metgezel vergozeüö geraakt in een van do armste wijken van de wereldstad. Plotseling drong het tot Dick door, dat er onraad was en met een ruk bleef hij stilstaan. Jo bent 'bezig mo een strik te span nen, zei hij rustig, waarom heb je me hierheen gebracht? In dezo buurt zijn geen hotels. We zijn hier waarschijnlijk een heel eind van het station en je zoi dat het vlakbij was. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5