7 ÏÏGRAF ZEPPELIN" IN VEILIGE HAVEN ^bméwod Van 5! Gem. Berichten. Ej aan cumt thac och h valse; P de VLOT TE LAKEHURST GELAND GEWELDIGE GEESTDRIFT TE NEW YORK rda; De aankomst. Do „Graf Zeppelin" is gisteren om 5 uur mier. tijd (10.20 Amsfc. tijd) boven het iegveld van Lakehurst aangekomen. r^, Om 5 uur 35 min. Amer. tijd (10 uur 55 ,nhaAin. Amsterdamsche tijd) daalde de Zep- v|elm op het vliegveld neer. Het gevaarte, a^pat aan den landingsmast werd vastgo- ((ieerd, bleef vijftien voet boven den grond ïan ffeven' Do motoren werden stopgezet en :t l paesaS'ers verlieten het luchtschip, waar- JV zij door een enthousiaste menigte waar- 0r 'ader zich ook Lindbergh bevond, werden 1 auwwelkomd. Onmiddellijk daarop werd een nvang gemaakt met het bergen van de [naf Zeppelin" in de enorme hangar. ;!De landing had een vlot verloop, or bi Btr: Het laatste gedeelte. Om 9 uur gisterochtend Amerikaanschen Sjd (d.i. 3.20 uur Amsterdamsche tijd) bo- v aa'ond het luchtschip zich nog op een afstand a'J!|an 99 K.M. ten Oosten van kaap Henry 1 -eian den ingang deT Chesapeake-baai in °en staat Virginia gelegen). In. de eerst- Rgende drie kwartier werd een traject d® &n 81 K.M. afgelegd, zoodat de Zeppelin strfich om kwart voor tien Amerikaanschen t vfjjd (di. 3.05 Amsterdamsche tijd) op nog 1 hechts IS K.M. van het Amerikaansche it ftaat eland verwijderd bevond. Een kwartier i bofter, derhalve om tien uur Amerikaanschen f 3.20 uur Amsterdamschen tijd, passeer- n» men dan ook in goede orde kaap Charles, Rai/fl-n den overkant van kaap Henry aan den ;ang der Chesapeake-baai gelegen. Boven itville. ten Noorden van kaap Charles, ]d f.wenkte de Zeppelin naar het Noordwesten f, om via den staat Maryland naar "Wash- ttgton koers te zetten, van waar men van nog rond 320 E.M. verwijderd >as. Van het vliegveld te Lakehurst bevond ïen zich op dat oogonblik nog op een af tand van bijna 640 K.M. "H Op het oogonblik, dat het luchtschip de imerikaansche kust bereikte, zond dr. ïckener aan president Coolidge het vol gend telegram: irci „Op het oogenblik van aankomst aan de, ïgufu^t der Vereenigde Staten met dit moder- arof® middel om den At-lantischen Oceaan over e steken, en wel met een luchtschip met eUjjassagiers en voor Amerika bestemde post jrijib Duitschland aan boord, op welk lucht- wij ook den zoo erva-ren commandant het Amerikaansche luchtschip „Los Angeles" commander Rosendahl aan boord lebben, brengen de commandant en de be- .oanning van de „Graf Zeppelin" aan den Wsident der Vereenigde Staten hun eer- ledige groeten over. W.g. Eckoner'. n Boven Washington. Ki Op het vernemen van het bericht, dat ■'W luchtschip eindelijk behouden de kust —der Vereenigde Staten had 'bereikt en koers zette naar "Washington stroomde de gehee- fo bevolking der stad de straat op of ver- ^irong zich op de daken om getuige van do 'grootsche gebeurtenis te zijn. Terwijl men zich nog verdiepte in gissingen omtrent het oogenblik van aankomst, ver scheen 'plotseling het geweldige gevaarte j» een stip aan den Zuid-Oostelijken ge- [chtemder. Snel nam het luchtschip in omvang toe duidelijk zag men hoe het recht op het 'itte Huis af kcers zette. De in de zon linsterende zilverachtigo romp van de Zep- ilin bood aan de bevolking die de mannen .n de andere zijde van den Atlantisch en leeaan geestdriftig toejuichte, een schifc- ul&reiiden aanblik. Na de zakenwijk van eiWashington gepasseerd te zijn, cirkelde het en^eweldige gevaarte boven het Witte Huis, geop welks dak president C-oolidgc en diens eivrouw eveneens vol bewondering het zeld- leizame schouwspel gadesloegen. De Zeppelin daalde tut op vrij geringen afstand van den te-grond en het gedreun der motoren vulde ijede stampvolel straten der stad met hun ecoorverdoovend gedruisch. Begeleid door ugttentallen vliegtuigen beschreef het lucht- een groo.te lus boven de federale waarbij het boven het ministerie van Marine, he>t historische Pontomac-park en rond het standbeeld van Washington koerste. Nogmaals vloog het een oogenblik boven het Witte Huis toen verdween het gevaarte in volle vaart aan den Noor delijken horizont. Toen het luchtschip Washington bereik te, was het 11 uur 50 Amerikaansche tijd. d.w.z. 5 uur 10 Amsterdamsche tijd. De man-oeuvreervaardigheid was klaarblijkelijk inmiddels geheel hersteld. De beschadigde vin van een der stabiliseeringsvlakken kon men tijdens de vlucht boven de stad dui delijk zien daar de Zeppelin zich op slechts 300 M. boven den grond bevond. Van be doelde vin scheen op zijn minst drievierde gedeelte versplinterd te zijn. Even vooi één uur, d.i. omstreeks kwart voor zeven Amsterdamsche tijd, zag men te Baltimore van het Zuidoosten uit het lucht schip verschijnen. Weldra bevond het zich boven het centrum der stad, waar het door het gclcei der sirenes' van de fabrie ken en op de schepen werd verwelkomd. Na oen greoten boog beschreven te hebben ver dween het gevaarte kort daarop in Noord oostelijke richting op weg naar Philadel phia. Óm 1 uur 53 d.i. 7 uur 13 Amsterdam sche tijd, passeerde men Havre de Grace, de renbaan van Baltimore, om 2 uur 10, d.i. halfacht Amsterdamsche tijd de stad Wil mington aan de D ela war e-ri vier, waarna men te 2 uur 40, d.i. acht uur Amsterdam sche tijd te Philadelphia arriveerde. Om drie uur, d.i. 8 uur 20 Amsterdamsche tijd, passeerde men Trenton, halfweegs tusschen Philadelphia en New York gelegen, een kwartier later boven Nev-Brunswick, op nog slechts 50 K.M. van New York verwij derd. Groote opwinding ts New York. Het nieuws van het naderen van het luchtschip werd door de telegraaf en de te lefoon in een ommezien door de millioenen- stad verspreid, waar zich van de bevolking een geweldige opwinding meester maakte. Het zakenieven werd stop gezet en binnen enkele minuten wemelden de daken der wolkenkrabbers, terwijl de straten en d« parken zich met een onafzienbare men- schenmenigte vulden. Dan, terwijl tusschen de hooge gebouwen dor stad. zelf honderd duizenden nog vergeefs omhoog turen, donderen om 3 uur 28 Amerikaanschen tijd, d.i. circa kwart voor negen gisterenavond Amstordamsche tijd, plotseling van den Hudson af de saluutschoten van het marine- geschut. De Zeppelin is aan den. gezicht einder verschenen. Nog enkele minuten en het luchtschip bevindt zich boven de huizenzee, vanwaar een alles overstemmend rumoer omhoog stijgt,. Ooverdoovend gie ren de sirenes der duizenden fabrieken en der stoomschepen op den. Hudson terwijl in de straten de krioelende menschenmenigte dol van opwinding de bemanning en de pas sagiers toejuicht en de hartader der stad, de breede Broadwey, in 'n oogwenk bedekt wordit met honderdduizenden meters stroo- ken papier, die naar New Yorkschen trant uit alle venstors omlaag geworpen worden. Slechts op geringe hoogte boven de wol kenkrabbers en den breeden Hudson vlie gend, is het gevaarte, dat docr talrijke ma rine-vliegtuigen wordt begeleid, vrijwel tot in details waar te nemen. Duidelijk ziet men, hoo de passagiers door hun kijkers van de cabine uit genieten van het gezicht op de stad. Langzaam glijdt de Zeppelin en- der de .laaghangende wolken boven de ein- delooze huizenzee. Yan tijd tot tijd ver dwijnt het in de wolkenmassa's, cm dan op eens weer cp schilderachtige wijze te voor schijn te komen. Dan wendt het luchtschip den steven en zet kcers in de richting van Lakehurst. En reeds denkt ieder, dot het onvergetelijk schouwspel voorbij is, als men plotseling het gevaarte ziet wenden en opnieuw op de stad afstevenen. Nogmaals beschrijft het een groeten boog boven do jubelende men- schenmassa's dan verdwijnt, het opnieuw, en thans voorgoed, in de richting van Lake hurst, waar het inmiddels', zooals hierboven gemeld, veilig is geland. INGEZONDEN MEDEDEELING. De combinatie van voedsel en lekkernij is^ r* r ONGELUKKEN. 4 MISLUKTE MOORDAANSLAG TE UTRECHT. ni De dader pleegt zelfmoord. Maandagavond omstreeks half 9 heeft in éea der zijstraten van de Bijnlaan te t Utrecht een moordaanslag plaats gehad. Reeds geruimen tijd had de 21-jarige v. A. met de 16-jarige v. M., maar dit engagement kon wegens geloofsverschil l niet doorgaan. Toch bleef de jongeman het i meisje geregeld met zijn bezoeken en ach- tervolgingen lastig vallen. Zoo ook gister avond, toen van M. uit haar dienst kwam, i sprak hij haar weer aan, maar ook nu gaf pet meisje geen antwoord op zijn vragen. I Plotseling naast haar loopende trok de ongeman een revolver cn loste ceu schot, dat evenwel langs haar borst afketste. Di- •ect daarop zag het meisje, dat v. A. het Rapen op zich zelf richtte en een kogel door zijn hoofd joeg. Hij zakte ineen en fwerd naar do Rijksklinieken getranspor teerd waar hij kort daarop overleed. I Het meisje heeft slechts een schamp schot bekomen. ONGELUKKEN. NOODLOTTIGE BRAND. Een vrouw omgekomen. Zondagavond hoorden de bewoners van do Vijverlaan te Overschie in de woning van een der buren een slag, gevolgd door hevig gegil. Het bleek, dat in het boven huis brand was uitgebroken en dat de vlam men reeds de achterzijde van het huis had den aangetast. Op dit oogenblik snelde de bewoonster van het bovenhuis, de 31-jarige mevr. Campagne-Beren, over de waranda naar buiten en sprong naar beneden. Zrj kwam op een in den tuin staand schuurtje terecht, on bleef daar liggen. Het bleek, dat al haar kleeren verbrand waren. Een onderzoek wees uit, dat in het huis een niet ernstige brand woedde, die met behulp van emmers water spoedig kon wor den gebluscht. De vrouw is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Gister nacht is zij aan de gevolgen van haar brandwonden overleden. Zij laat vier kin deren achter. Voorts heeft het onderzoek uitgewezen, dat de vrouw blijkbaar bij het handwerken in slaap is gevallen. Haar kleeren zijn toen met den haard in aanra king gekomen en hebben vlam gevat. Bij het ontwaken is de vrouw in haar schrik met do brandende kleeren door het huis gerend cn zij heeft daar brand veroorzaakt. In Ivi.r wanhoop geen uitweg meer we tende, is zij teen van de waranda gespron gen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Het motorongeluk bij Zwolle. Een der slachtoffers overleden. De heer Zijlstra, uit Groningen, die Za terdag met zijn motor op den Rijksstraat weg tusschen Wezep en Zwolle tegen een boom is gebotst, is lieden aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen overleden. Het auto-ongeluk bij Middelburg. Hetslachtofferoverledcn. Zondagmorgen is in het Gasthuis te Middelburg overleden de 18-jarigo winkel juffrouw P., die, Vrijdagavond komende van haar winkel en zich per rijwiel naar huis begevende, op den Nieuwen Vlissing- sclien weg door een auto werd aangereden, waarbij zoowel zij als de auto in een sloot terecht kwam. Togen den bestuurder, den handelsreiziger L. van B., uit Middelburg, is proces-verbaal opgemaakt. i/Viclrijder tegen een boom. Voor een auto gevallen en gedood. Gieterenmiddag te drie uur is te Rijs- oord op den Rijksstraatweg een ernstig on geluk gebeurd met docdelijken afloop. Do 14-jarigo N., wonende, le Barendrecht, reed daar met een rijwiel, waarop een pak ma nufacturen was bevestigd, doordat hij plot seling zijn stuur kwijt raakte, tegen een boom en kwam te vallen voor een juist pas- seerendc vrachtauto, geladen met steenen. Hij werd door den auto gedood. Aanrijding tusschen tram en vrachtwagen. Een ge wonde. Gisterenmorgen, ongeveer 10 uur, reed de tram van Utrecht naar Zeist ter hoog te van „Beerschoten", tegen twee aan elkaar gekoppelde vrachtwagens aan, be laden met logge en bespannen met twee Hpaarden. De voerman reed rechts van den weg eveneens in de richting De Bilt. De trambestuurder gaf geregeld signalen en stelde bij het naderen van de wagens de rem in werking, doch de tram reed nog zoover door, dat zij met een flinke vaart in aanraking kwam met de beide wag?ns, De voertuigen werden daardooz een twin tig meter medegesleept, en totaal vernield, terwijl de lading over den weg verspreid geraakte. De landbouwer N. van L., die op den achtersten wagen zat-, geraakte onder de lading en werd verwond aan het hoofd, handen en voeten. Den knecht, dio den voorsten wagen bestuurde gelukte het nog hiervan af te springen, waarbij hij in de sloot terecht kwam. Hij bleef echter onge deerd. Enkele ruilen der tram warden verbrij zeld en eon zijdeur benevens eenig hout werk werd vernield. Voor eau jongen uitgeweken. Motorrijder over den kop. De motorrijder Bootsman uit Bergen op Zoom is gisteren te Roosendaal met -.ijn motor over den kop geslagen. Toon hij met een tamelijk gangetje in de Spoorstraat reed, kwam plotseling een kleine jongen, de omstreeks 6-jarige C. v. d. H., dwars den weg oversteken, waarom de motorrij der teneinde een aanrijding te voorkomen, plotseling met volle kracht remde. Hier door sloeg de motor omver met het nood lottig gevolg, dat de beer B. een been brak cn per auto naar ziekenhuis Charitas moest worden overgebracht, terwijl de knaap met wien de aanrijding niet geheel te voorkomen bleek een wond aan het voor hoofd opliep en naar de ouderlijke woning werd gedragen. Botsing tusschen twee motors. Tweegewonden. Zekere G. J. Tuitert, wonende tc Kring van Dorth, reed Zaterdagavond op den grintweg onder Harfsen in de nabijheid van de zoogenaamde melkhalte, toen uit tegen over gestelde richting een motorfiets met zijspan naderde. De heer T. raakte onder die motorfiets en werd met gebroken been en een hoofdwonde opgenomen. De motor bestuurder schijnt het er goed afgebracht te hebben, maar zijn echtgenoote, die uit de zijspan was geslingerd, klaagde over pijn in den 6chouder. T. is na voorloopig verbonden te zijn naar het ziekenhuis lo Deventer vervoerd. De motorrijder kon later zijn weg vervolgen. Motorrijder gevallen. Over een hond. Zondagmiddag kwam te .Holten de mo torrijder Van Zuiden uit Enschede over een hond tc vallen. Hij bleef bewusteloos liggen. Uit het geneeskundig onderzoek bleek dat Van Zuiden vermoedelijk een hersenschudding bekomen had. Door zijn familie werd hij later per auto naar En schede overgebracht. VROUW UIT EEN DAKGOOT GESTORT. Vergeefsche pogingen om haar tc redden. Gisterenmiddag werd de assistentie \...i de Amsterdamsche brandweer ingeroepen voor con zwakzinnige vrouw, die in een on bewaakt oogenblik naar het dak was ge klommen van het gebouw van het Neder- landsch Bijbelgenootschap gevestigd aan de Heerengracht 366, meldt do „Tel." De vrouw, een weduwe van 64 jaar, die reeds geruimen tijd aan verstandsverbijs tering leed en bij een der bewoners van het gebouw in huis verpleégd werd, ontving gis termiddag omstreeks half vijf bezoek van haar geneesheer. Deze vond den toestand van de patiënte op dat oogenblik minder gunstig en oordeelde het wenschelijk, dat zij onder toezicht per auto-brancard van den Geneeskundige- en Gezondheidsdienst naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd zou J worden. Zoo verscheen dan ook een zieken wagen voor het huis. De vrouw, die iets scheen te vermoeden, nam de vlucht en be gaf zich naar boven, waar zij in de goot klom. Daar levensgevaar voor de ongelukkige aanwezig was, deed men een beroep op de brandweer. Omdat niet bekend was of de vrouw zich in de voor- of achtcrgoot be vond, werd door de hoofdwacht Honthorst straat zoowel met de motorspuit als met den motorladder uitgerukt. De aanwezig heid van eerstgenoemd voertuig was wen schelijk niet alleen omdat zich daarop een aantal manschappen bevinden, doch te vens omdat daarop het springzeil wordt medegevoerd. Bij aankomst bleek dat de vrouw in de achtcrgoot stond en wel op een hoogte van ongeveer 16 Meter boven do tuinen. In al lerijl werd het springzeil naar achter ge dragen en liepen alle manschappen mede, ten einde het uit te spreiden. Intusschen begaven eenige personen, waaronder personeel van den G. G. D. zich naar de goot, ten einde de ongelukki ge uit haar gevaarlijke positie te redden. Juist werd het springzeil uitgetrokken, toen de vrouw, die in de goot waggelde om laag keek en voor iemand iets had kunnen doen liep zij snel naar het uiteinde van de goot en sprong of viel omh-ag. Met een hevigen slag kwam zij terecht pp de bin nenplaats van het aangrenzende perceel op nummer 364. Daar vond de brandweer haar zwaar gewond. In zeer zorgwekken- den toestand is de ongelukkige met de ge reedstaande auto-brancard naar het Wil helmina Gasthuis overgebracht." Verdronken. Gisterenmiddag te 4 uur is het kind van schipper D. dc Jong uit Gouderak die net zijn schip „Buiten Verwachting" te Lobirh ligt, overboord gevallen in den Rijn en ver dronken. Het kind werd spoedig op hot droge gebracht. Kunstmatige ademhaling, met behulp van een zuurstofapparaat toe gepast, mocht niet meer baten. Doodelijk havenongeval. De 39-jarige havenarbeider A. Slis, ge woond hebbende in de Ridderspoorstraat 8 tc Rotterdam, is gisteven aan boord van het in de Rijnhaven liggende stoomschip „Sebar.a" bij het lossen van balen chili sal peter in een ruim gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk en bleek toen do Genees kundige Dienst ter plaatse kwam, reeds te zijn overleden. Het lijk is naar de woning vervoerd. EEN KIND VERGIFTIGD? Geen toestemming tot begraven gegeven. Naar de „N. R. Crt." verneemt is in het Noordelijke tedsgedeelte een kindje van 2 maanden onder verdachte omstandighe den overleden. De huisdokter, noch do po- litiearts heeft een normale doodsoorzaak lennnen vaststellen. Donderdagavond is het kind, naar de verklaring van de ouders ge zond in de wieg gelegd en Vrijdagmorgen bleek het te zijn overleden. De politie heeft het lijkje in beslag genomen on naar het ziekenhuis aan den Coolsingel doen ver voeren, waar een sectie zal worden gehou den. Voorloopig is nog geen toestemming tot begraven gegeven. NOG MEER VERGIFTINGINGS- VERSCHIJNSELEN. Na den maaltijd. In het gezin van den heer B. aan de Driebergen straat te Deventer hebben zich na het gebruik van een maaltijd vergifti gingsverschijnselen voorgedaan. Eenig per sonen zijn ongesteld geworden. Do politio doet een onderzoek. DE ARRESTATIE VAN DE INBREKERS TE ROTTERDAM. De revolver onopzettelijk afgegaan. Omtrent de inbraak, welke Zondagavond tc Rotterdam heeft plaats gehad en waar bij de inbrekers door de politie op heeter- daad betrapt werden, wordt nog het vol gende gemeld: Het was do centrale recherche ter oore gekomen, dat cenige inbrekers het plan hadden in te breken in de woning van den heer K. aan de Haringpakkerstraat no. 12. In den loop van de vorig3 week zijn een paar keer verdachte individuen in de buurt van de woning gezien. In den regel gaat de familie K. des Za terdagavonds uit cn men meende, dat de inbrekers op dien avond wel zouden trach ten hun slag to slaan. Zaterdagmiddag is daarom een inspecteur van de centrale recherche met 4 rechercheurs naar de wo ning gegaan en zij hebben zich daar ver dekt opgesteld. Maar dien avond is er niets bijzonders gebeurd. Gisterenmiddag zijn de politiemannen opnieuw naar de wo ning van de familie K. gegaan. Een recher cheur werd op post gezet in de voorkamer, welke naast het portaal achter do straat deur ligt. Do inspecteur en de 3 andere rochcrcheurs stelden zich verdekt op in de achterkamer, in welke kamer zich de kast bevindt, waarin de geldkist wordt bewaard In deze kist was een vrij aanzienlijk bedrag aan geld aanwezig. Korten tijd nadat de familie K. was uit gegaan en de woning geheel donker was gemaakt-, werd er gebeld. Natuurlijk werd er niet open gedaan en de politiemannen wachtten in spanning op wat er verder zou gebeuren. Het bollen was zeer zeker een middel, om te zion, of de woning inderdaad leeg was. Na verloop van een kwartier hoorde men, dat er aan het slot van de bui- tendeur werd gemorreld. Blijkbaar werden er cenigo valsche sleutels geprobeerd. Daav na werd het weer stil, totdat een minuut of tien later plotseling de straatdeur werd ge opend en twee mannen binnen kwamen, die de deur dadelijk weer, achter zich slo ten. Hot bleek, dat de mannen goed met de situatie op do hoogte waren, want zij liepen regelrecht naar do achterkamer, waar het geld wordt bewaard. Do voorste man deed de kamerdeur open, ging naar binnen en werd terstond beet gèpakt. Na een korte worsteling had de politio hem geboeid. De tweede, die het gestommel vóór zich hop.dc, begreep, dat er onraad was, keerde rich cn rende terug naar de buitendeur. De rechercheur, die in de voor kamer zat, had evenwel inmiddels de gang deur geopend en mét de revolver in de hand sprong hij de gang in, op die manier den tweeden inbreker de pas afsnijdend. Deze gaf zich nog niet gewonnen on in de tamelijk nauwe gang ontstond een hevige worsteling. Dit alles is in zulk een kort tijdsverloop gebeurd, dat de rechercheuren de tweede inbreker al over den grond rolden, voordat de andere politiemannen uit do achterkamer naderbij haddon kun nen komen. Opeens is toen de revolver van den rechercheur afgegaan. Do tweede inbreker werd, zooals is gemeld, in den rug getroffen. De wervelkolom is door boord en men vreest, dat hij, als hij het overleeft, lam zal blijven. De geneeskundige dienst heeft den tweeden man naar het ziekenhuis aan don Coolsingel vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Hij heeft nog verklaard, er van overtuigd te zijn, dat de rechercheur niet opzettelijk heeft geschoten, maar dat de revolvor tij dens de worsteling, per ongeluk is afge gaan. De eerste inbreker is op het hoofdbureau van politio aan het Haagscho veer opge sloten. Op beiden zijn valsche sleutels aangetroffen. Do gewonde inbreker was bovendien in het bezit van een zwaar breekijzer oen koevoet aan welk aan een kant een scherpe punt was geslepen. Beide inbrekers droegen zwarte hand schoenen, ter voorkoming van vingeraf drukken. Jrrokkelaar aangeschoten. Aande gevolgen overleden. Gisteronavond omstreeks 8 uur is de 21- jarigo H. Br., die suiker trachtte binnen te smokkelen en op het haltgeroep aan den haal ging, door eon grenslcommies aan geschoten. Getroffene iB Nederlander, wo nende te Stramproy. In ernstigon toe stand werd hij naar Weert en vervolgens naar het gasthuis te Roermond overge bracht. Gisterenavond is Br. inmiddels overleden. Twist met noodlottige gevolgen. Meisje van een b a 1 c o n gesprongen. In de Schalk Burgerstraat (O.), te Rot terdam, heeft een twist plaats gehad tus schen een jongen man en diens verloofde. Beidon verkeerden in zeer opgewonden toestand en plotseling greep de jonge man oen broodmes en bracht zichzelf daarme de een verwonding toe. De verloofde schrok hiervan dusdanig, dat zij niet meer besef fende wat zij deed, het raam openmaakte cn van het balcon sprong. In zeer ernstigen toestand werd het meisje per auto van den G. G. D. naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Daar is zij opgenomen. Ook de jongeman wiens toestand niet ernstig is, werd daarheen gebracht. Ernstige vechtpartijen. Zondagavond ontstond in het café van R., in do Tramstraat, te Helmond, tiis- schen enkele bezoekers een hevige ruzie, waarbij een zekere A. D., uit Helmond, verschillende malen met een mes diep in borst en hoofd gestoken werd. Het slachtoffer is in ernstigen toestand per politiobrancard naar het St. Antho- nius-Gasthuis te Helmond overgebracht. De daders M. II. en M. v. E. zijn in verze kerde bewaring gesteld. Zondagavond omstreeks 12 uur ont stond ruzie in een café aan de La Rey- straat to Haarlem. De twist werd buiten voortgezet. Zekere H. H. nam toen plotseling een knipmes en bracht daarmee N. N. een ga pende «wonde toe aan do rechterwang waarbij een slagader werd geraakt. De ge wonde werd in het café binnengedragen en door een agent van politio verbonden. De ontboden geneesheer achtte den toe stand zoo ernstig, dat hij overbrenging naar het St. Elisabethsgasthuis noodzake lijk achtte. Dc toestand van N. is to be denkelijk. H. word aangehouden en is in verzekerde bewaring gestold. Inbraak. Tijdens een erlovingsfcest bij den heer lies in dc Kazernestraat te Css is ingebro ken in diens kantoor. Twee geldkistjes cnet 900 werden onvreemd. Een der kistjes is ledig teruggevonden. Van de daders geen spoor. De vermiste student terecht. Naar het „O. D.meldt, is de student, die sedert cenigo dagen to Utrecht vermist werd. te Enschede dwalend aangetroffen. 1 i is door de politie naar zijn ouders te Uir.elo gebracht.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7