Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. VOOR ONZE KINDEREN. Rechtzaken. 80. „Zoozoo, bent u nu die Pater, die altijd in de krant schrijft? Ik lees het altijd." Enz. enz. Ik vertelde haar van mijn studentjes, van het gebrek aan priesters, van jongens die toch zoo net en goed en braaf zijn, die toch ook priester willen en moeten en kunnen worden. Ik sprak met mijn tong, mijn oogen, mijn ziel en hart (raak maar eens niet in vuur, als het daarover gaat!) en ik bemerkte al gauw dat met een echte Gods vriendin te doen had. Ja, dat merk je zoo gauw. Het echte kind Gods spreekt zijns Vaders taal. „Ja, Pater, nu begrijp ik het nog weer beter. Nu, u kunt op mij rekenen. Als u hier langs komt, dan zie ik u zeker nog wel eens?" Die laatste was een overbodige VTaag; dat begrijpt u wel. Een dag of wat geleden was ik er weer. Er waren ongeveer veertien dagen voorbij gegaan en tot mijn schrik was ze ondertusschen gestorven en begraven. Stond ik even raar te kijken! Wat was dat een tegenvaller! En dan moet je pas zoo'n lange komkommertijd meegemaakt hebben en jezelf afgevraagd hebben of er nu nooit meer iemand komt, die eens wat moois doet! Sjonge, wat was dat een tegenvaller. En ik was bang geweest dat ik misschien wel een beetje te gauw er weer heen ging! Ja, dan is het een toer om een goeden zin te houden, 't Was of ik een klap in mijn gezicht kreeg, of ik, of ik.... nu ja, u be grijpt mij wel. 'b Is zoo jammer, als men denkt goed op weg te zijn en dan te moeten zien dat de kans onherroepelijk verloren is. Ik moet er niét aan denken! Wie maakt het goed? Wacht s.v.p. niet totdat u buiten kennis raakt, 't Is soms gauw gekomen, U weet dat u rente van uw geld kimt krygen, zoolang u leeft. FATHEE LEVT^ER, Missiehuis, Hoorn. Directeur. Postrekening 120937. Tusschen twee haakjes: als u soms nog wat knappe meubels hebt staan? Ik heb straks in het nieuwe huis zooveel noodig voordat ik in alle vertrekken wat heb. Maar geen tafels en stoelen met drie poo- ten hoor! KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het is thans in het drukke seizoen van de bloemkool. Iedere veiling wordt de aanvoer grooter, al gaat het lang zaam. Het koude weer is oorzaak dat het niet in sneller tempo gaat. Er staat nog zeer veel te veld, reden waarom de tuin ders gaarne een beetje zachter weer zouden wenschen. Als de stronge nachtvorsten vroeg mochten invallen, zou er voor een poot bedrag verloren gaan, want de kool is later dan gewoonlijk en er is meer uit- geplant dan normaal De prijzen zijn thans zeer goed. Peen blijft in dezelfde prijs. Boonen zijn zeor duur, van 0.310.38 per K.G. Duinaardappelen gaan vlug weg tot 1.80 per kist. terwijl voor kleiaardappelen niet veel vraag is. De achterstand die door de vroege aardappelen vorkregen was, is bijna ingehaald. Moedercursus. Dinsdag. 16 October begint de Moedercursus, welke gegeven wordt op initiatief van het Wit-Gele Kruis. Opening des avonds te 8 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw. Toegankelijk voor vrouwen (geen jonge dames) van alle ge zindten. Hiervoor wordt een flinke opkomst verwacht. Opgave te voren is niet noodig. Men komt naar het gebouw tegen 8 uur of liever nog te half acht. De opkomst van verschillende vrouwen is reeds toegezegd. DE KWAKEL. Nieuwe brug. Ondanks het feit, dat de aannemmgsssom plan. 2000 boven de begrooting is, is de bouw van de nieuwe brug over de Ringvaart aan het Kwakel- sche Pad alhier toch gegund aan den laagst en inschrijver. Maandag a.s. zal met het nieuwe werk een aanvang genomen worden. LISSE. Propagandavergadering. Dinsdag avond te 7 uur wordt in het Patronaatsge bouw vanwege het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" een propagandavergadering gehouden met als spreker den Zeereerw. Pater Borromaeus de Greeve terwijl de tooneelvereenigmg .,St. Sura" zal opvoeren „De Twee Wegen", oorspronkelijk drama in vier bedrijven. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zooals gewoonlijk in dezen tijd, waai de bloemen gemakkelijk een paar dagen kunnen overstaan, is op het einde der week de aanvoer aanmerke lijk grooter dan in het begin. Dit sluit ook aan de vraag. Zaterdag b.v. kan men veel gemakkelijker verkoopen. De prijzen wa ren niet hoog. Dahlia's van 2.10—320 Pompon-Dahlia's 4055 ct., Anjers 801.20 Zinnia's 30—60, Herfstastevs per 100 bos 1.903.10, Asters rood, blauw en rose 2435 ct.. idem wit 7080 et., Chrysanthe mum varieerend van 18—35 ct., gele Chry santhen 35 per 100 bos. W0UBRUGGE. Gehuwd: C. J. M. van Schagen jm- 27 j. en H. Th. van der Salm jd. 24 j. A. van Kampen jm. 29 j. en D. de Bruin jd. 27 j. Overleden: W. M. van Wieringen 3 jaar. KORENBOND „DE RIJNSTREEK". Donderdag hield do Korenbond „De Rijn streek'' haar zangersavond waarbij allen bij dezen bond aangesloten zangkoren, n.l. die van Hoogmade, Groenendijk, Het Zwaantje, Zoeterwoitde-Hooge Rijndijk, Zoeterwoude Dorp, het klooster der Eerw. Patesr Kruisheeren, Hazerswoude Dorp en Reeuwijk, deelnamen. Te half 7 was er een Plechtig Lof in de kerk „De Goede Herder", waar de geza menlijke koren onder leiding van don Z.Eerw. Pater van Kalmthout nit Zwolle de lofgezangen zongen. Hierna ging men naar het Patronaatsgebouw dat vo.: deze gelegenheid een eenigszis feestelijk aanzien had. door de aangebrachte bloemen. Nadat de voorzitter van den Korenbond, de Z.Eerw. Pater Vincentius te Zoeterwou de (H.-R.), de bijeenkomst met g.sbed en een welkomstwoord had geopend, zongen de koren ieder een vrij Gregoriaansch num mer. Al spoedig bleek dat deze koren, waar met vuur en liefde gewerkt wordt aan de verbetering van den kerkzang, flink vooruit gaan. Duidelijk i3 merkbaar .lat deze zangers streven naar dit ideaal: door zingen in de kerk dubbel te bidden, daar bij niet zichzelf te laten hooren of uit te blinken. Men tracht hier niet *e schitteren doch te stichten. Het zingen was hier bid den, een gemeenschappelijk gebed. Al was het alleen hierom dan mogen wc consta- teeren dat deze koren in de goede richting zijn, dat deze koren op weg zijn naar een ideale uitvoering van het Gregoriaansch, de eigen zang der Kerk. Nadat alle koren hun vrij nummer ge zongen hadden kreeg Paler v. Kalmthout het woord voor het houden cener lezing over het Gregoriaansch. Spr. feliciteerde eerst do Korenbond. „De Rijnstreek" mot een dergelijk behaald resultaat. Wel waren er nog enkele kleine tekortkomingen aan te wijzen doch met zangers van dergelijke goede wil is veel te bereiken. De Eerw. spr. hield dan een prachtige rede waarin aangetoond werd, dat, en waarom. Grego riaansch mooi is, dat, en waarom Greg, ware kunst is. Met groote aandacht werd de rede van den Eerw. spr. gevolgd. In een geestige peroratie wekte de Eerw. spr. de heeren zangers op, op den ingeslagen weg voort te gaan, dan valt er niet aan te twij felen of, waar zulke goeden wil is, de re sultaten zullen de verwachtingen overtref fen. Dan zal men anderen tot voorbeeld strekken tot stichting der geloovïgen, tot eigen heiliging en tot meerdere eer en glo rie van God. MORGEN, ONZE KINDEREN LATEN IN SCHRIJVEN Morgen, Zondag van 122 uur is de in schrijving opengesteld voor alle R. K. kin deren, die willen deelnemen aan de volks spelen. Wij sporen alle R. K. ouders aan dit mor gen te doen. De volksspelen worden gehouden op Zon dag 28 October a.s. op het terrein van de R. K. Sportvereen, „Leiden", vanaf 1 uur 's middags. Bij ongustig weer worden de spelen gehouden in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. Kosten van deelneming 0.10 per per soon. R. K. ouders, zorgt dat dit feest voor uw kinderen slaagt en laat hen morgen in schrijven. TH. BERGERS. Secretaris Uitvoerend Comité R. K. Sport-Commissie. Hierna zong het koor der Eerw. fraters Kruisheeren nog een 4-st. Laudate Domi- num in de Hebreeuwsche taal, compositie van den heer J. Smit te Leiden, een der eerstgeslaagden aan do Kerk. Muziekschool te Utrecht. Pater Vincentius sloot do bij- eenkomst op de gebruikelijke wijze. Behalve het voltallig bestuur en de ge noemde koren waren aanwezig afgevaardig den en bestuursleden van den Korenbond „St. Willibrord" en zangers van dien bond. BODEGRAVEN. Gevonden voorwerpen. Een portemon- naie met inhoud, een belastingplaatje, een huissleutel en een fiets. Geboren: Gerardus Johannes Huber- tus, z. van J. C. Pauelse en E. van der Werff. Aaltje Jansje Cornelia, d. van J. H. van der Vliet en J. van 't Wout. Cor nelia Elizabettha, d. van A. Voorbij en J'. H. do Bruijn. Aagje, d. van P. Ouds hoorn en P. de Vries. Gerard Jan, z. van A. Hoogendoorn en M. J. van Dijk. Ondertrouwd: A. A. G. van der Na gel 33 j. en J. van den Ham 23 j. Getrouwd: B. van Elk 26 j. en A. ten Hoeve 23 j. Gevestigd: A. A. G. van der Nagel van Alphen a. d. Rijn. J. van den Ham van Nieuwkoop. T. Oostorom van Rot terdam. Vertrokken: M. J. Op 't Landt naar Leiden. F. van der Geest en gezin naar Eindhoven. A. Th. Okkerse en gezin naar Eindhoven. Jan Brak naar Lange- ruigeweide. M. A. Oskam naar Boskoop. N. Oskam naar Haarlem. M. Kaptein naar Waddinxveen. J. W. N. Dooijeweert en gezin naar Benthuizen. ONZE RAADSELWEDSTRIJD. De uitslag. Ziezoo! De lijsten zijn klaar. De jury heeft haar werk gedaan. Het lot heeft be slist. Fortuna heeft met haar tooverstaf „haar lievelingen" aangewezen. Hieraan valt niets te veranderen. Wij moeten den uitslag eerbiedigen. Mopperen helpt niet. De jury breng ik bij dezen, ook namens U allen, dank, terwijl ik de directie dub bel dank zeg, daar zij mij in staat stelde dezen wedstrijd weer te organiseeren. Wat moet ik nu nog zeggen? Ik heb nog veel wat in verband staat tot dezen wedstrijd te zeggen, maar zal wachten tot de volgende week, anders vrees ik, dat ik de mij toegemeten ruimte overschrijden zaL En dat mag nu nog niet. Trouwens, meer zal jullie interesseeren, wie de gelukkigen zijn en een prijsje won nen. Helaas! Hier komen ze! Ziet of uw naam erbij is. De Gelukkigen. Ie prijs: Een polshorloge Jan Braak man, Vreeswijkstr. 26 Leiden. 2e prijs: Een klokje Jan Rohreij Oude Vest 191 Leiden. 3e prijs: Een werkdoos Nelson*, Voor hout. 4e prijs: Een déjeunertje Johnny Lan- geveld, Dacostastr., Leiden. 5e prijs: Een taschje Rosa Goddijn Ma- resingel 49a, Leiden. 6e prijs: Een déjeunertje: Adriana Kempen, Stompwijk. 7e prijs: Een doos lusepostpapier Nico Molenkamp, Rijnzichtweg 6 Oegstgeest. 8c prijs: Een boek Leo Moraal, Lange brug 69, Leiden. 9e prijs: Een boek Bertha van Lathum, Zoeterwoudscheweg 46 Leiden. 10e prijs: Een boek Johan de Graaf, Zijlsingel, Leiden. Nelson moet even het juiste adres opgeven. Zietdaar de lijst der gelukkigen. Profi ciat! Ik wou jullie gezichten eens zien; ik wed, dat er geen enkel bij is of een glim lach speelt om zijn of haar mond en uit de vroolijko kijkers licht het zoo vriendelijk de huisgenooten toe, alsop of het verja ringsfeest. Is dat zoo of niet? Do prijzen worden afgezonden, voorzoo- ver ze buiten de stad vielen. De anderen kunnen hun prijzen halen aan het tijdelijk bureau van „De Leidsche Courant", Hoo- gewcerd 64, Maandagmiddag tusschen 4 en 4.30 uur. En die niets kregen? Laat ik jullie con- doleeren. Maarweest flink en ferm, d. i. houdt vol. DE OPLOSSINGEN DER RAADSELS. A. Voor cle kleinen. Raadsel I: tulp. Raadsel II: Jan is zoo sterk als een paard. Piet is zoo dom als een gans. Klaas is zoo vlug als een haas. Dora houdt zich zoo stil als 'n muis. Jansje is zoo trotsch als een pauw. Raadsel III: Ik ben 57 jaar. Raadsel IVKwikstaartje. Raadsel Vdas, jas, tas, ras, pas, Ik ben alzoo as. B. Voor de Grooten. Raadsel I: jol, bark, pink, aak. Raadsel II: framboos. Raadsel III: Appingedam. Raadsel IV; scharnier. Raadsel V: Schotland. WIE DEDEN MEE? A. De Kleinen van 6 tot 11 jaar. 1 Matheus Aniba, Heerenstraat S7. 2 Evrardus Arendse, Hyacinthenstr. .11. 3 Johannes Atteveld, Rodenburgerstr. 7. 4 Martinus Baan, Levendaal 132. 5 Jan Bakker, Prinses Wilhelminaslr. 40 6 Jacobus Ba velaar, Vliet 6. 7 Joseph v. Bergen Henegouwen, Hooge- woerd 169. 8 Louis idem, Schelpenkade 47. 9 Louis idem Oude Rijn 5. 10 Louis Bokern, Schelpenkade 58. 11 Johan Bokern, Pieterskerkgr. 1. 12 Joseph Bots, Zoet. Singel 76. 13 Jan Braakman, Vreeswijkstr. 26. 14 Jan Breedevd, Lindestraat 27. 15 Albert, v. Brussel, Heerenstr. 6a. 16 Henk de Bruin, A"easlastraaat 23. 17 Albertus v. Dam, Korevaarstraat 13. 18 Frans v. Dieren, P. de la G'ourtstr. 61 19 Antoon Duindam. Heerensteeg 17. 20 Cornells Fles, AVitte Rozenstraat 14. 21 Martinus Theo Govr^vt, BiMerdijkstr. 9 22 Martinus Herreur, Molensteeg 7. 23 Adrianus Holtkamp, Visehmarkt 4. 24 Johannes Impelmans, Magd. Moon- straat 88. 25 Eduard Emil^ Jansen, Koninginne1. 33 26 Willem Ivloos, Nieuwe Rijn 5. 27 Jefske Lamberts, Breestraat 103. 28 Cornelj^ Mank, Levendaal 48. 29 Ferdi v. Noort, Kraaierstraat 20 30 TV-eodoor Nicuwboer, Da Costastr. 17. 31 Willem de Roo, Heerenstras t. 58. 32 Marianus Rozier, Bakkersteeg 13. 33 Petrus Schamper, Hugo de Grootsfcr. 17 34 Antoon v. Schie. Hoogl. Kerkgr. 3. 35 Antoon Staats, Kraaierstra. 34a. 36 Hendrik v. d. Steen, Levendaal 139. 37 Willem v. d. Steep. Ms?rsraansteog 19a "8 Wi"em v. Bteij», Choorlammcrst. 6. 39 Antoon Srikkelman, Visehmarkt 19. 40 Johan r. Valdercn. St. Jorisstecg 17. 41 Gerard v. Ve^on, Seringestraat 19. 42 Cornelis Zandvlifet, Hoogowoevd 120. 43 Jacobus Staphorst, Levendaal 33. 44 Jan v. d. Boog, Gerecht 9. 45 Leo Schermer-Voest, Zoeterwoudsche weg 13 Leiden. -16 Retina Schermer-Veest. alsvoor. 47 Christiaan Obdarc, Middelweg 17a. 48 Lotje No.-rdmcn, Witte Singel 11. 49 Mina Kuipers, B. 350, R'veen. 50 Willy v. d. Kamp, Teylingerlaan 43, Sassenheim. 51 Simon Baan, Levendaal 132. 52 Albert Goddijn, Witte Singel 102. 53 Greta v. Dnuren, Rapenburg 30 hoek Houtstraat. 54 Karei van Heel, J. v. Houtkade 16D 55 Peter Miiller, Kooi, Timonstraat 4. 56 Wim Müller, alsvoor. 57 Petronella van der Vossen, Veursche weg 31, Voorschoten. 58 Agnes den Hollander, Veursche weg 78, Voorschoten. 59 Jan Spitzen, Rijnzichtweg 33, Oegst geest. 60 Oatootje v. d. Puttelaar, Voorstraat 2, Noordwijk-Binnen. 61 Henk Nijssen, Maredijk 131. 62 Cochie van Diese, Zandslootkade 49, Sassenheim. 63 Annie v. Diese, alsvoor. fc'4 Inie Raaphorst, Meerburgstr. 12. 65 Hans Bokorn, Pieterskerkgr. 1. 66 Adriana Ruiten, Zwanensteeg, Noord wijk-Binnen. 67 Cilia Ruiten, alsvoor. 68 Rika Rijsdam, Prins Hendrikstraat 76 Alphen aan den Rijn. 69 Lena van Koert, Zuideinde 61 Nieuw koop (Z.-H.). 70 Wim Griindemann, Wasstraat 37. 71 Marietje Griindemann, alsvoor. 72 Cini Pierrot, Maarsmansteeg 14. 73 Nettie Pierrot, ah voor. 74- Jopie Verweij, Katwijkschestraat 6, Noordwijk Binnen. 75 Johannes Smits, 2e Looierstraat 76. 76 Annie Goddijn, Korte Hansestraat lóa. 77 Mina Koot, Roggewoning Buurtweg 30, Wassenaar. 78 Lina Koot. alsvoor. 79 Mien Breukel, Prins Hendrikstraat 45 Alphen aan den Rijn. 80 Toosje Breukel, alsvoor. 81 Pietje van Rijn D 47, Rijpwelering. 82 To de Geus, 2de Looierstraat 62. 83 Theo Griindemann, Witte Singel 88. 84 Jan Griindemann, alsvoor. 85 Annie Griindemann, alsvoor. 86 Hendrik Breuring, Maredijk 86. 87 Wim van Kampen, Oudo Singel 84. 88 Henk van Kampen, alsvoor. 89 Nico Goddijn, Witte Singel 101a. 90 To Goddijn, alsvoor. 91 Wiesje Goddijn, alsvoor. 92 Bastianus Smits, 2e Looierctr. 76. 93 Frans Smits, alsvoor. 94 Jacques Plouvier, Witte Singel 88. 95 Toontje Noordman, Haagweg 59. 96 Annie Swaanenburg, v. Lennipstr. 7a. 97 Johny Lange veld, Da Costastraat. 98 Jacoba Heemskerk, Pelikaanstraat 15a 99 Margriet Noordman, Haagweg 59. 100 Gerrit Noordman, alsvoor. 101 Christiaan Noordman, alsvoor. 102 Koes Mank, Levendaal 48a. 103 Leo van Lith, Nieuwe Mare 21. 104 Marietje Molenkamp, Rijnzichtweg 6, Oegstgeest. 105 Nico Molenkamp, alsvoor. 106 Celia Lansdorp, alsvoor. 107 To Goddijn, Maresingel 49a. ]/)8 Mies vaD Dijk, Boelofarendsvee- 109 Willy Brand, Papenstraat 6. 110 Gérard Brand, alsvoor. 111 Pim Verhuist, Witte Singel 112 Ton Verhulst, alsvoor. 113 Jan Warmerdam, Beverwijk. 114 Tiny Brand, Papenstraat 6. 115 Anny Sanders, Witte Singel 65. 116 Henk Rohrey, Oude West 191. B. De Grooten. 1 Bas Schermer-Voest, Instituut Sint Louis, Oudenbosch. 2 Josephine Schermer-Voest, Oudenbosch 3 Rooie Kees, Leiden. 4 Jan Tijsson, Breestraat 23. 5 Leo Muller, Lijsterstraat 15. 6 Hendricus v. Daalen, P. de la Courfc- straat 59. 7 Kees Roozen, Pensionaat St. Louis te Amersfoort. 8 Simon Baan, Levendaal 132. 9 Piet van Nierop, Duivebodestraat 14a, 10 Leo Moraal, Langebrug 69. 11 Theo van Schaik, Merelstraat 33. 12 Bernard van Dieren, P. de la Court- straat 61. 13 Hubertus Mank, Kanaalstraat 32. 14 Huib. v. d. Steen, Maarsmansteeg 19a. 15 Piet v. d,. Steen, Levendaal 139. 16 Tom Gijbeis, Tulpenstraat 25. 17 Johan de Kier, Magd. Moonstraat 1. 18 Wim Witteman, J. v. Houtkade 5c. 19 Jacques v. Ncort, Morsc-hweg 55D. 20 Jan v. d. Burgh, Lindestraat 14a. 21 Henk van Gennip, Oosterstraat 10a. 22 Hans Bertels, Heerenstraat 118. 23 Nico Broeken, Seringenstraat 8a. 24 Tootje Broeken, alsvoor. 25 Joop Speet, Breestraat 11. 26 Koes Rosdorff, Hoefstraat 65. 27 Jacques Soupart, Rapenburg 91. 28 Frans Cornelisse, Rijnstraat 3. 29 Cornelis Koreman, Seringestraat 35a. 30 Gerard Castelein, Oude Varken6inarkt 12a. 31 Adriaan Versneij, Oude Rijn 88a. 32 Kees Versneij, alsvoor. 33 Betsy Uljé, Kolfmakeresteeg 3, 34 Rika van Borkura, Stevinstraat 10. te Alphen aan den Rijn. 35 Frederik Biesjot, 4e Binnenvestgr. 35. 36 Leo v. d. Zon, De Genestetstraat 110. 37 Jo van Steen, Meerburgstraat 12. 38 Ad. v. Noort, Haarlemroerstraat 44. 39 Lena Westerman, N. Rijn 36. 40 Marie v. d. Bosch, Tylloostraat 17, Sas senheim, 41 Dora Slingerland, Julianastraat 13, Al phen aan den Rijn. 42 Nelly v. d. Drift, Genestetstr. 60. 43 Nettie v. d. Drift, alsvoor. 44 Adriana Kempen, Stompwijk (In de Hoes 9). 45 Philip Smits, -2e Looierstraat 76. 46 Gerard Gründemenn, Witte Singel 88. 47 Hubertus Eggen, Hoofdstraat 38 Voor hout. 48 Cornelis Bos, Rijndijk B155, Hazers woude. 49 Marinus Broxterman, Zoeterwoude. 50 Mien Goddijn, Gasstraat 76. 51 Clivia, Zoeterwoude. 52 Gerard Breuring, Maredijk 86. 53 Johanna Omtzigt, Hooge Rijndijk, Zoe terwoude. 54 Corrie Cartens, Genestetstraat 10. 55 Jan Plouvier, Witte Singel 88. 56 Frits Molkenboer, Morsehweg. 57 Gerda van Beukering Levendaal 43. 58 Leo van Beukering Levendaal 43. 59 Bolsy Diikmans De Genestetstr. 4a. 60 Regina van Zandwijk, Morsehweg 10J. 61 Le Brouieilieur, Leijdea. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tablettfen 60ot^ Zenuw-Tabletiten. 75 ct Staal-Tiablettfen 90ct/ Maag-Tabletten 12069 Bij >jk.potk. en Drogist HOOGE RAAD. De kwestie der Zuid-Hollandsche Credit vereeniging. '0« De advocaat-generaal bij den Hoi Raad, mr. Berger, heeft gisteren conelui genomen in de bekende zaak der Zuid-H landsche Credietvereanigiag. Zooals men w»et. hadden curatoren gefailleerde Zuid-Hollandsche Credietv eeniging de credietge. ietende leden d vereeniging aangeso Vte-n lot betaling het bedrag, waarvor.'- ay zich aanspra lijk hadden gesteld, toen zij als crediet nietende leden toetraden en een leening die Credietvereenigiig aangingen. De bepalingen der statuten luidden zo danig, dat wanneer b.v een lecnii sloot van 1000, men aansprakelijk voor 2500, bij een eventueel fout der Credicivereeniging Het gevolg daj van was derhalve, dat thans de door ratoren aangesproken crcdietgeuietendo den voor eiken gulden crediet J 2.5C moe ten b-tajen. De aangesproken credietgenietende 1 den gingen daamede idtler nier a :.oa en lokten hierover een proces uit. *anrvi het gevolg was, dat, nadat de zaak in zaak in alle instanties was behandeld naar het Haagsche Gei 'I'shof teruggen zen was, dit Hof curatoren in bet gel; stelde. Mr. Berger heeft thans geconcludee tot verwerping van het tegen deze besli sing ingestelde cassatieberoep. De Hooge Raad zal 23 November arre wijzen. Naar wij vernemen, hebben earn Lorei nirs. Wesieroüen van Meereien en J. W. c Kanter, in overleg met den recnter-eonuQi saris reeds met ver3ohillende credietgeni tende leden, die anders in groote moeiliji heden zouden kemen te verkeeren, e< schikking getroffen. 62 Jan Plouvier, St. Louis, Amersfoort. 63 Dina Boogmans, A 83, Oude Weterii 64 Dora Kamp, Leimuiden. 65 To Molenkamp, Rijnzichtweg no. Oegstgeest. 66 Jan Molenkamp, idem. 67 Rosa Goddijn, Maresingel 49a. 68 Dahlia. 69 Cor van Dieren ,P. de la CourUtr. 6 70 Louis Speet, Breestraat 11. 71 Johan de Graaf, Zijlsingel. 72 Bertha van Lathum, Zoeterw.weg 45, 73 Jan Bohreij Oude Vest 191. 74 Dina Rohreij, idem. 75 Herman Rohreij, idem. C. (Voor allen). 134 1 Josephina Schermer-Voest Pensions; Oudenbosch. 2 Maria v. Eisen, Kweekschool, Ouder dijk Tilburg. 3 Rooie Kees. 4 Jan Tijssen, Breestraat 23. 5 Leo Muller, Lijsterstraat 15. 6 Nelson, Voorhout. 7 Hendrikus van Daalen, P. de la Cour straat 59. 8 Kees Roozen, Pensionaat St. Lomi Amersfoort. 9 Petronella v. d. Vossen, Veursche w 1, Voorschoten. 10 Agnes de Hollander, Veurscheweg Voorschoten. 11 Rika van Berkum, Stevinstr. 10, i phen a. d. Rijn. 12 Fredirik Biesjot, 4e Binnevestgracht 13 Inie Raaphorst, Meerburgstr. 12. 14 Marie v. d. Bosch, Tijlloosstr. 1 Sassenheim. 15 Adriana Kempen, .Stompwijk. 16 Philippus Smits, 2de Looiersstr. 76, 17 Pietje de Prater. 18 Maria Stolker, Biezen 39, Boskoop, j 19 Alida van Dieren, P. de la CourtstrJj 20 Rosalie Goddijn, Maresingel 49a. 21 To Goddijn, idem. 22 Wim Simons, Wijnstraat 124. 23 „De Knoeier". 24 Johan de Graaf, Zijlsingel. 25 Mies van Dijk, Roelofareodsveen. 26 Bertha van Lathum, Zoeterw.weg 25. 27 Louis Speet, Breestr. 11. 28 Theodora. Waar geen woonplaats vermeld, is de: Leiden. Wat zal ik hier nog aan toevoegen. 1: .dank U allen voor TJwe bereidwilighek om mee te doen aan dezen wedstrijd. 1v die achterbleven, bedenken wel, dat <3 gebraden duiven niemand in den mo zullen vliegen. "Wie geen kans waagt, hec ook geen recht or) 'n prijs. Doch voor vfl-; daag zal ik er niet meer over zeggen. D volgende week kom ik hierop nog we! fn rug. Dan ook begin ik aan 't boraitwoorj den der briefjes en aan 't plaatsen der in Gezonden verhaaltjes en versjes on opstel len. Tot de volgende week! Met groet har 1 '--or U alleen. Jullie liefhebbend OOM WJM •i-i

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10