LIEFDE'S JEUGDDROOM 3 JTWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 12 OCTOBER 55' ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Begrooting-behandeling. Het gebruik van sintels op de we gen. De Leidsche keurloonen. Aankoop huis in Rijpwetering. De raad dezer gemeente vergaderde oensdagmiddag ten 2 uür. Voorzitter de urgemeester. Tegenwoordig alle leden. ;ede aanwezig W. A. van Harteveld, se- etaris. Na opening der vergadering met. het ge- •uikclijke gebed worden de notulen van vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: [o. Vaststelling gemeentebegrooting dienst- 1929. De voorzitter doet voorlezing van iet rapport der commissie. De commissie aakt op de allereerste plaats de oproer ling, dat zij het wensehelijk acht dat aan ambtenaren, die den penioensgerechtig- rjjLjpen leeftijd hebben bereikt eervol ontslag Vordt gegeven uit hunne betrekking, opdat plaats kunnen maken voor jongere jkrachten. Voorts is het de commissie be- n.bnkend, dat door enkele ambtenaren schulden gemaakt, waardoor het prestige van den ambtenaar verloren gaat. Zij noo- JMldigt B. en W. uit hiertegen de strengste maatregelen te nemen. Vervolgens acht zij het gebruik van sin- Is op de hoofdverkeerswegen en in de bouwde kommen als dekkingsmateriaal jjten eenenmale ongeschikt. De commissie ou derhalve gaarne zien dat sintels alleen •ebruikt worden voor vulling van groot e gaten, terwijl de dekkingslaag dan dient te bestaan uit ander materiaal. Tot slot merkt zij nog op, dat de ambtswoning van den se- cretaris buitengewoon ondoelmatig is, mede in verband met de huur, welke genoemde jw" titularis moet betalen. Zij noodigt B. en W. uit bij den Baad met een voorstel te ko men tot het aanbrengen van een afdoen de verbetering. Overigens kan de commis sie zich met de begrooting volkomen ver eenigen. Op het rapport van de commissie ant woorden B. en W. als volgt: Aan den se cretaris is opdracht gegeven tot het ont werpen van een rechtstoestandsverorde- ning, is welke verordening o.m. bepalingen zullen voorkomen omtrent het geven van ontslag aan ambtenaren, die den pensioen gerechtigden leeftijd hebben bereikt en het tegengaan van het buiten noodzaak maken van schulden door ambtenaren. Omtrent het gebruik van sintels op de wegen mer- ken zij op* dat steeds is getracht sintels te krijgen, welke zoo min mogelijk stof ver- 1 oorzaken. Hoewel het gebruik van sintels Sell vooral bij droog weer voor de omwonenden minder aangenaam is, staat hiertegenover n u. dat bij nat en slecht weer de wegen veel spoediger opdrogen, omdat sintels nu een- - - maal meer water tot zich nemen dan eenig gj ar.:1 er materiaal. Vooral in het dorp Roe- lofarendsveen, waar voorheen erg geklaagd I werd over de vele plassen na eenige regen, I is de weg bij gebruik van sintels nog nim mer zoo goed geweest. Wil de Baad de -post van 500 M3. schrappen dan dient de ■I post onderhoud wegen belangrijk te wor- El den verhoogd. Omtrent de ondoelmatigheid van de ambtswoning van den secretaris zullen B. en W. een onderzoek instellen. Aangezien niemand algemeene beschou- II li wingen wenscht te houden, wordt overge gaan tot artikelsgewijze behandeling van de begreoting. Allereerst wordt met de uit gaven begonnen. Bij volgnummer 106 on derhoud brandbluschmiddelen vraagt de heer de Koning in verband met de onlangs plaats gehad hebbende brand in den Go- gerpolder of een onderzoek is ingesteld naar de lengte der slangen. De voorz. ant woordt dat de slangen lang genoeg zijn. [Cl Spr. is er zelfs voor om eenige kleine stuk- ken slang te bestellen uitsluitend, voor bc- Pr°eving der spuit, uit oogpunt van bezui- I niging. Men behoeft dan niét zulke lange stukken te drogen. De heer Horsman B| vraagt of dan de kans niet groot is, dat de PHj andere slangen bij niet voldoende gebruik 1 zullen gaan verstikken. De voorz. meent van niet, want de slangen zijn nog nieuw en worden goed bewaard. Bij volgnummer 141 deelt de heer Hors man mede, dat hij er voor is een gedeelte van den post aankoop sintels te schrappen. De heer van Dooren bespreekt de stof- plaag bij gebruik van dergelijk materiaal en noodigt B. en W. uit eens een proef te nemen met het stofvrij maken der wegen. De voorz. zegt, dat wij hier staan voor een lastig vraagstuk. Wanneer men de praktijk ziet, dan blijkt dat sintels op de wegen zeer goed voldoen. Een bitumenweg geeft ook bezwaren, vooral des winters bij glad heid. We hebben hier nu eenmaal een zach te bodem en daarmede dient rekening te worden gehouden. De post onderhoud we gen is met 1200.overschreden. De heer Rotteveel vindt het gebruik van sintels op een laag gedeelte van den weg uitstekend, doch op een hooger gedeelteals in Oude- Wetering veroorzaken sintels veel ongerief. De heer Rietbroek merkt als lid der com missie op, dat over het gebruik van sintels in de commissie lang en breed is gespro ken. Spr. heeft tegen het gebruik van sin tels voor het inrijden van een weg geen be zwaar, doch als de weg eenmaal ingereden is, dan dient er ander materiaal over den weg te worden gebracht. Spr. voelt veel voor het voorstel van den heer van Doo ren om een proef te nemen tot het stofvrij maken van de wegen. De heer van Dooren wijst nog op het ge bruik van grintzand in het dorp Roelof- arendsveen wat zoo uitstekend heeft vol daan., De voorz. merkt op dat dit mate riaal veel duurder is. Verschillende heeren voeren hierover nog het woord, waarna de voorz. de toezegging doet in den zomer een proef te nemen met wegenzout ter be strijding van den stofplaag. De post blijft onveranderd. Bij den post Onvoorziene uitgaven merkt de heer Rotteveel op, dat het hem is opge vallen dat deze post tot een zoo hoog be drag is uitgetrokken. De voorz. zegt, dat onder het bedrag ad 11.000.— een bedrag is begrepen ad 4800.voor rente en af lossing voor een nog aan le gane geldlee- ning. Hiermede zijn de uitgaven afgehan deld en komen de ontvangsten aan de orde. Bij volgummer 13 Keur- en slachtloonen wordt een groot debat gevoerd over de verlaging der keurloonen. De heeren Los en Heemskerk zijn hier groote voorstanders van, terwijl de heer Los nog aan den voor zitter de vraag stelt waarom de gemeente Leimuiden door heeren Ged. Staten is ge vraagd of zij bij Leiden wil blijven. Aan een eigen keur wordt door velen de voor keur gegeven, omdat een eigen keur een maal veel goedkooper werkt. De voorz. heeft, getracht om gezamenlijk te trachten met Leiden te onderhandelen over de ver laging der keurloonen. De meeste bij Lei den aangesloten gemeenten waren hier niet voor, omdat zij in het pogen van Alkemade niet veel heil zagen. Later bleek, dat de dienst der buitengemeenten nog een tekort heeft opgeleverd, zoodat spr. er niet voor is bij Leiden op verlaging aan te dringen. Ook deze post blijft onveranderd. Tegen de overige posten bestaat geen bezwaar, zoodat de begrooting wordt aangenomen sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad 182.145.08 1/2. Tot lid van bet algemeen Burgerlijk Arm bestuur wordt benoemd de heer J. F. Hen- derickx met 7 van de 11 stemmen. De re clame hondenbelasting wordt afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. De wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1928 wordt z. h. s. goedgekeurd. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een verzoek van het gemeentebestuur van Amemuiden orn adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad dier gemeente ge zonden aan den Minister van Onderwijs om bij de voorgestelde wijziging van art. 101 der Lager onderwijswet een bepaling in te voegen dat aanspraken op navorde ring over voorgaande jaren, wat betreft de aftrek van schoolgelden niet mogelijk kan zijn, in verband met het bekende arrest van den Hoogen Raad van 1 Juli 192S. B. en W. stellen voor het adres voor kennis geving aan te nemen, waartoe z. h. s. wordt besloten. Op het adres van het bestuur der Naai en Handwerkschool Wilheimina om subsi die uit de gemeentekas te ontvangen wordt afwijzend beschikt omdat hierdoor een pre cedent wordt geschapen, waaruit vele fi- nantieele moeilijkheden voor de gemeente kunnen voortvloeien. Op heb verzoek van de nationale landstormcommissie om een subsidie wordt eveneens afwijzend be schikt. j Op voorstel van B. W. om van den heer J. Penning de Vries te Oude-Wetering aan te koopen een strook grond voor weg- vérbreeding wordt na uitvoerige toelich ting door den voorz., besloten. Aangekocht zal worden de benoodigde groncl tegen een prijs van 4.50 per M2. Rondvraag. De heer de Koning wijst op de schoeiing aan den Noordhoek te Rcclofarendsveen, die drin gend om herstelling vraagt. Spr. vraagt den voorz. hoe het staat met de werkzaamhe den der commissie omtrent de verkeersver- betering aldaar. De voorz. zegt, dat na 15 October de beslissing in do commissie zal vallen. Dc heer Los, als voorzitter der com missie, geeft nog eenige nadere toelichting, waarna door den voorz. de openbare ver gadering wordt gesloten tot het overgaan in geheime zitting ter bespreking van den aankoop van een woonhuis te Rijpwetering. Nadat de raad ongeveer een uur in gehei me zitting is geweest wordt de openbaro vergadering heropend en stelt de voorz. aan de orde het aankoopen van een woon huis te Rijpwetering van den lieer J. Th. Ludlage voor de som van 3500.Met 9 tegen twee stemmen besluit de Raad hier toe. Verder wordt besloten deze woning te verhuren aan P. Zoetemelk te Rijpwetering voor 4.per week onder nader te stellen voorwaarden, terwijl de gelden voor den aankoop zullen worden gevonden door ver koop rentegevend goed. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Losloopende honden worden doodgeschoten. Een nieuwe politieverordening. Radio-ver ordening. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, don heer van Griethuysen. Aanwezig waren alle raadsleden. De voorz. opent de vergadering en leest vervolgens de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden ge arresteerd. Daarna deed de voorz. mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. het ver slag van den Keuringsdienst van Waren over den tijd van 2 Jan. tot 30 Sept. 192S, voor kennisgeving. Ingekomen is een verzoek van den heer A. Lammenste Katwijk aan den Rijn, die vraagt voor den bouw van drie auto- boxen met bovenwoning van de bouwver ordening te mogen afwijken op enkele pun ten; in handen gesteld van B. en W. Een aantal inwoners hebben een re quest tot den raad gericht betreffende het doodschieten van losloopende aangetrof fen honden; gevraagd wordt deze veror dening in te trekken. Een ander request bedoelt het tegenovergestelde en wijst op de schade, door losloopende honden aan gericht. De voorz. stelt voor, deze adressen irt handen te stellen van B. en W. om advies. De heer Uittenbogaard is voor directe behandeling, welk voorstel wordt aange nomen. De heer Uittenbogaard acht dat de ver INGEZ0NDEN MEDEDEELING. DEN pAAG /OTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui ordening reeds soepel genoeg, bijna te soepel wordt toegepast, Spr. wijst op het verdriet, aan landbouwers en blocmkwee- kers door losloopende honden berokkend Spr. is voor handhaving der verordening. De heer Paardekooper wijst op het ge vaar voor het publiek. Ook deze spr. is voor handhaving der verordening. De heer Breda uit zich in gelijken geest. Hij wijst er op, dat er in 7 maanden tijds 111 konijnen, kippen, schapen e.d. door honden zijn doodgebeten, waardoor velen gedupeerd zijn. De heer Varekamp is voor wijziging der verordening, omdat de toepassing wel wat al te scherp is, hetgeen kwaad bloed in dc gemeente gezet heeft. De heer Bakker is tegen verandering der verordening. De voorz. zegt, dat B. en W. ook van meening zijn, dat de verordening moet wordon gehandhaafd. De heer de Graaf vindt dat de verorde ning niet streng genoeg gehandhaafd wordt. Met 1 stern tegen, die van den heer Varekamp wordt tot handhaving der ver ordening besloten. De Bijz. Vrijw. Landstorm verzoekt over 1929 weder een subsidie van 50 to mogen ontvangen, goedgekeurd. De gemeente Amemuiden verzocht ad- haesiebetuiging aan haar adres betreffen de art. 104 L. O. wet. Het betreft hier het vorderen van do kosten van de school gemeente door de woongemeente, waarbij het ontvangen schoolgeld niet mag wor den afgetrokken volgens een arrest van den Hoogen Raad, hetgeen naar de mee ning van adressante een onbillijkheid schept. De raad besluit tot adhaesiebetuiging. De levering van grint en basalt wordt gegund aan de laagste inschrijvers, als resp. den heer Wilbrink en de N.V. Basalt Mij. Rotterdam, tegen de prijzen van 3.89 voor grint en 6.89 voor basalt, beide per M3. Het voorstel inzake verbetering Rus tenburgerpadV alkenburgerweg wordt door B. en W. teruggenomen. Hierna komt aan de orde de vaststel ling der verordening op het rijden, die ter inzage heeft gelegen voor de raadsleden. De heer Varekamp heeft eenige bezwa ren tegen de verordening. Spr. stelt het ingewikkelde dezer zaak voor aan alle leden van den raad een afschrift dezer verordening te doen toekomen, alvorens zij ter behandeling komt. De voorz. zegt, dat er alleszins gelegen heid is geweest, het ontwerp in tc zien. Spr ziet er het nut niet van in, deze zaak uit te stellen en ontraadt dit. De heer Uittenbogaard is het met den heer Varelfarop eens; hij zou het stuk thuis willen hebben om te bestudeeren, alvorens het te behandelen. De heer de Graaf is voor dadelijke be handeling. Ook de heeren Paardekooper en v. d. Burg uiten zich in gelijkea geest. Het voorstel om de zaak dadelijk in be handeling te nemen, wordt aangenomen met 3 stemmen tegen, die van de heeren Varckamp, Breda en Uitenbogaard. Daarna begint de artikelsgewijze be handeling der verordening, die uit 49 ar tikelen bestaat. Eenige wijzigingen worden aangebracht Het zal verboden zijn met rij- en voertui gen de volgende straten in te rijden: Deutzstraat, vanaf richting Geversstraat; Schoolstraat, vanaf richting Deutzstraat; Rijnzichtweg in beido richtingen; van Wijckerslootlaantjc in beide richtingen. Vervolgens zullen verschillende straten en wegen voor verkeer met motorrijtuigen in één of beide richtingen worden afge sloten. Dit zal aldaar kenbaar worden ge maakt. Art, 29 en 31 ondergaan na onderlinge bespreking eenige wijziging. Bij art. 33a zegt de heer Uittenbogaard dat het on mogelijk is jong vee aan een touw te lei den wat de heeren Paardekooper en Bak ker bevestigen. Op voorstel van de hoeren de Graaf en Bakker ondergaat dan ook dit artikel re dactiewijziging. Art. 34 (voorbijrijden stilstaande tram wagens) blijft na bespreking gehand haafd. Bij art. 37 zegt dc lieer de Graaf dat het voor winkeliers practisch onmogelijk is geen rijwielen op het trottoir te doen UIT DE RAOIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 13 October. Huizen, 340.9 M N a 6 u u r 1870 M. (K.R.O.-uit zendingen). 12.30—1.30 Lunchmuziek door hot K.R.O.- trio. 3.004.00 Kinderuurtje. Mej. Huf: cate- chiste. Mevr. Nuwcnhuis en Mevr. Dora Schramade. 5.30—7.00 Gramofoonmuzick. 7.007.30 Engelsche les. 7.308.00 Knipcursus. 8.008.20 Lezing door Mr. H. v. Haas- tert: Emigratie. 8.20 Concert. Mevr. M. Sleking r. Ree- nen: sopraan. Mej. Chr. Ke-rper: piano. J. Oberstcin: cello. J. v. d. Woude: viool. F. R. Boshart: piano. Hilversum, 107] M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Sjonwerman. 2.00—3.30 Aansluiting van het Tnachins- ky-Theater. Orkest o. 1. v. Max Tak. P. Palla: orgel. 3.30—4.00 Lezing: Wenken voor stokers, door G. de Clercq. 4.004.30 Les Italiaansch. 4.305.00 Les Italiaansch voor gevorder den. 5.005.25 Fransche les. 5.25—5.50 Fransche les voor gevorderden. 5.506.50 Concert door het Omroep-or- kest. 6.50—7.15 Duitschc les. 7.15—7,40 Duitsche les voor gevorderden. 8.00 V.A.R.A. Concert. Daventry, 1000 M. 10.35 Kerkdienst. I.20—2.20 Het Carlton Octet. 3.45 Berichten. 3.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Muziek. 7.05 Liederen van Schubert voor sopraan. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: The mind of a horse. 8.05 Concert. 9.20 Nieuwbor. 9.35 Lening: The brentwardine myste- IJ (3). 9.50 Nieuwsber. 9.55 .,Tho Follies''. Dans-orkest en solis ten. Een vroolijke avond met muziek en zang. 10.55—12.20 Dansmuziek. ,.R a d i o-P a r i s", 1750 M 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Dansmuziek. 8.50 Concert. L a n g e n b e r g, 469 M II.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Werken van Joh. Strauss voor orkest. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. Als inlage „Nicht eifersiichtig", klucht in 1 acte van JFoh. Midler. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königiwuiterbaufen, 1250 M. (Z e e s e n). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.05 Schubertiade. 8.20 Declamaties. 8.50 1 Lezing: Siberië. Daarna tol 11.501 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Wioner Operettemuziek. 5.-20 Orkestconcert. 7.20 Münc.honcr Octobcrfeest. 8.20 Herfstbal. Jazz-orkest en daiw-or- kest. 1 11.20 Sluiten. Brussel, 509 M 5.20 Dansmuziek. 7.05 Trioconcert. 7.20 Gramofoonniuziek. 8.3510.35 Galaconcert. FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. HOOFDSTUK XII. Enid en Denise. De Londensche „Season liep ten einde, maar Mrs. Denise Bevan had nog minder dan andere jaren aan het society-leven deelgenomen. Ze hield zich zooveel moge lijk verre vau haar kennissen, ze werd neergedrukt door een hevige melancholie. Met koortsachtige belangstelling had ze in de couranten de berichten over de ca tastrophe op Ardwell Court gevolgu en wat haar in de tragische geueurtenissen het meest getroffen had was het feit, dat deze haar vat op Dick geheel hadden doen verliezen. Het ergste was gebeurd; hij had niets meer te vreezen! Ted had haar uit Bingleford geschreven; zijn brief vloeide over van bewondering voor de schoonheid en liefheid van Dick's verloofde. De moeder kon tusschen de re gels door lezen dat haar zoon onbewust ook zijn hart verloren had aan de sirene, die haar Dick ontstolen had. Eerst maakte deze ontdekking haar ont zettend boos, maar bij rustiger nadenken ging ze het als een prachtige kans be schouwen. Als in Enid Anerley's hart twij fel kon worden gewekt aan de trouw en de oprechtheid van haar verloofde, zou het dan' niet heel natuurlijk zijn, dat ze troost en sympathie zou zoeken bij den jongen man, dien ze als een vriend was gaan beschouwen? Op die manier haddeii al vaker twee menschen elkaar gevonden Het resultaat, van deze overpeinzing was de anonieme brief geweest die Enid ont vangen had. Op een middag dat Denise in haar klein gezellig boudoir zat, de handen in haar schoot gevouwen en haar gedachte steeds draaiend in dezelfde kring, de vraag hoe ze Dick Emberson zou kunnen terug winnen, werd haar een visitekaartje, ge bracht, dat do naam vermeldde van Miss Enid Anerley en waarop met potlood ge schreven stond: zal heel dankbaar zijn als U haar een kort onderhoud wilt toe staan." Toen ze den gedrukten naam en de ge schreven woorden zag, sprong Mrs. Bevan overeind. De eerste gedachte die haar schuldige gevoelens deed rijzen was dat het meisje misschien ontdekt had dat zij de schrijfster was van den anoniemen brief en haar nu ter verantwoording kwam roepen en ze dacht erover belet te geven. Maar haar nieuwsgierigheid om haar mededingster van aangezicht tot aan gezicht te zien, won het van haar angst en zij ontving haar bezoekster. Blozend en met een zenuwachtig glim lachje op het gezicht kwam Enid de ka mer binnen en zo zei met zachte, wat ver legen stem: Ik vind het heel vriendelijk van U, dat U me wilt ontvangen, Mrs. Bevan. Sinds ik Uw zoon heb leeren kennen, was ik verlangend om ook met U kennis te maken. Ik ben U en Uw ouders veel dank verschuldigd, antwoordde de oudere vrouw vriendelijk, voor Uw gastvrijheid tegen over mijn zoon. Maar haar vriendelijkheid en de glimlach die om haar mond speelde toen ze dit zei, waren geforceerd. Ze voel de een steek in haar hart, toen ze zag hoe mooi haar jonge bezoekster was. Als toe vallig keek ze een moment in den spiegel waar zij tegenover zat, en waarin haar donker hoofd een achtergrond vormde voor de blonde schoonheid van liefc meisje. Het was maar een vluchtige blik, maar lang genoeg om Denise met, bitterheid te vervullen. Het tafreel dat ze in den spie gel zag, accentueerde de tegenstelling tus schen ontroerende, reine frischheid der jeugd en het reeds-verbloeide van haar eigen rijpere jaren, hoezeer zij nog een mooie vrouw mocht heetcn. Zij kon dat beeld niet verdragen en ongemerkt schoof ze haar stoel zoo, dat het hatelijke spiegel beeld verdween. U zoudt niet voor onze gastvrijheid .danken, Mrs. Bevan, zei het meisje, als U wist wat een verlichting het voor ons was, hce het qps allemaal opgemonterd heeft in die ellendige dagen, dat Uw zoon bij ons was. Ik ben blij dat U wat aan hem heeft gehad, antwoordde Mrs. Bevan werktuige- lijk-beleefd; hij is heel erg aan Dick Emberson gehecht en trekt zich diens moeilijkheden aan, alsof het zijn eigen wa ren. Ik ben zelf ook'zeer onder den in druk geweest van de rampen, die onzen wederzijdschen vriend getroffen hebben. Hoe.... hoe houdt hij zich eronder? Er was iets als een trilling in liaar stem toen ze dit zei. Er verzachtte iets in haar toen ze aan Dick's ellende dacht. Hij trekt het zich vreeselijk aan, zei het meisje, zoo erg dat ik me er soms doodelijk ongerust, over heb gemaakt. Dat is de reden waarom ik vond dat hij buiten alle andere onaangenaamheden moest worden gehouden cu daarom kon ik er niet toe besluiten niet hem te spreken, over een zaak die ons beiden betreft. Ik wist niet wat ik doen moest on daarom heb ik uw zoon om raad gevraagd en die zei me dat ik niet mijn moeilijkheden ge rust bij U kon komen. Zei hij dat? Haar toon klonk niet aanmoedigend en Enid begon te twijfelen of ze er wel ver standig aan had gedaan Ted's raad op te volgen, maar ze was nu al te ver gegaan om nog op haar plan terug te komen. Een paar dagen geleden, vertelde zij, ontving ik een anoniemen brief, die blijkbaar bedoeld was om Diek in mijli oogen zwart te maken. Dat is natuurlijk niet gelukt, voegde ze er haastig bij, maar toch ben ik over dien brief gaan pie keren. Het is een verschrikkelijke ge dachte dat hij en ik ergens een verbor gen vijand hebben. Ik voel dat ik geen rust zal hebben voor ik dien vijand het masker zal hebben afgerukt. De brief was in Londen afgestempeld en Uw zoon dacht, daar Dick dezelfde kennissen had als U, dat U misschien in staat zou zijn een sleu tel te geven wa-ardoor ik den schrijver ot de schrijfster zou kunnen vinden. Een vluchtige blos kwam op het gelaat van Mrs. Bevan. Ik begrijp niet hoe Ted op dat idee komt, zei ze. Ik heb Mr. Emberson ze ker in geen tien maanden gezien. Neon, maar daarvoor, voor dat hij en ik elkaar hadden leeren kennen, kwant hij hier toch geregeld aan huis, nietwaar? U kent de menschen met wie hij in aan raking kwam? Zeker, ik ken verscheidene van hen, maar hij heeft ongetwijfeld ook relaties die ik niet ken. Dc meeste jongelui hebben wel geheimzinnige bladzijden in hun leven! Maar in Dick's leven zijn er vast en zeker geen, die het daglicht niet mogen zien, zei Enid gedecideerd, terwijl ze haar blonde hoofd trots ophief. Och, jij bent nog op den leeftijd dat je de menschen nog voor heiligen houdt, klonk heb schamper terug. Ik heb helaas leeren inzien dat de zondaren verre in de meerderheid zijn Laten we niet verder op dit onder werp ingaan, sneed Enid, die deze ma nier van praten onuitsprekleijk tégen stond, verdere explicaties af en ze voegde er zacht aan toe: Natuurlijk zijn we allemaal feilbaar, maar ik zou niet van Dick kunnen hou den zooals ik doe, als ik niet overtuigd was dat hij in elk opzicht een man van eer is. Ik ben bij U gekomen omdat ik U als een van zijn beste vrienden beschouw de. Heb ik misschien verkeerd gedaan met te komen? Wilt U me niet helpen dm'i -"jakschen lasteraar te vinden.? (Wordt yotfolfdji

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5