Gem. Berichten. Buiten!. Berichten. VREESELIJKE MOORDPARTIJ. Een meisje gedood, haar broer ernstig gewond. De dader gevlucht. Gieteravond omstreeks kwart over 9 heeft zich in dc Kapelstraat te Sluis een vreeselijk drama afgespeeld. Op dit tijdstip weerklonken uit den win kel, bewoond dcor mej. Pijpers, revolver schoten en hulpgeroep. Onmiddellijk daar op kwam de 15-jarige zoon, Marcel Pijpers, naar buiten hollen, luid „moord" gillend. Uit den winkel werd luid gekerm gehoord. De toesnellende voorbijgangers durfden den •winkel niet binnengaan uit vrees, dat zij met revolverschoten zouden worden ont vangen. Daarna vluchtte ook juffrouw Pij pers uit den winkel. Zij en haar zoon gin gen naar de marechaussee, die 'spoedig daarop mot de gemeentepolitie ter plaatse wa-s. In don winkel lag op deu vloer een groote plas bloed en balf achter papier verborgen vond men het lijk van de doch ter des buizes, mej. Judith Pijpers, die door revolverschoten was gedood. De moe der zelf bleek slechts een schampschot aan den schouder te hebben gekregen. De zoon was er erger aan toe. Een kogel was Lem door den hals gegaan en hij leed veel bloed verlies, terwijl 'n andere kogel hem in den schouder had getroffen. Een inmiddels ont boden geneesheer trachtte nog bij de doch ter de levensgeesten weder op te wekken, doch dit mislukte. Het bleek, dat een ke gel haar in een wervel in den hals had ge troffen. Uit het voorloopig onderzoek is komen vast te staan, dat de moord is gepleegd door don Belgischen koopman v. d. Winokel met wien de vrouw sinds geruimen tijd sa- menleefde. Beeds eerder had de man ge dreigd aan alles voorgoed een einde te zul len maken en herhaalde malen hadden reeds twisten plaats gehad. Wat gisteren avond de directe aanleiding tot het drama is geweest, is niet hekend. Na het plegen van den misdaad k de man gevlucht en tot nu toe is hij onvindbaar ondanks het uitgebreid onderzoek, dat de wachtmees ter I. van Wijk gisteravond nog heeft doen instellen. Het- signalement van den koopman is aan alle politieautoriteiten in de omgeving en in België onmiddellijk doorgegeven. De man stond ongunstig bekend. Ook heden morgen was men er nog niet in hem aan te houden. ONGELUKKEN. Te Eenigenbrug (gemeente St. Maarten) is de echtgenoote van den heer P. te wa ter geraakt en verdronken. Motorongeluk. Maandagavond had de timmerman v. d. Molen te Zuid-Laren, het ongeluk met zijn motor in botsing te komen met den vrachtauto van den heer Pen. De toestand van den heer van der Molen is ernstig, daar hij in de maagstreek getroffen werd. Daar de auto van den heer Pen die stil stond aan den rechterkant van den weg geen licht had, zag van der Molen niet tij dig hot gevaar. De motor werd ernstig be schadigd. Vechtpartij tusschen vader en zoon. De zoon door een vijl gewond. Gisternacht kwam een man, die in de Westerstraat te A'dam woont, dronken thuis. Beeds dadelijk toonde hij zich erg lastig voor zijn liuisgenooten en hij ein digde er mee, ruzie te zoeken met zijn vrouw. Toen echter kwam zijn zoon tusschen Heiden en trachtte den man tot bedaren te brengen. Deze werd daarop echter nog nijdiger en stak met een vijl in het wilde weg naar zijn zoon. De laatste werd door het wapen boven het oog getroffen. Er ontstond een diepe wonde, die hevig bloedde. De G. G. en G. D. bracht den jongeman naar het Binnengasthuis waar hij ter ver pleging werd opgenomen. De vader is door de politie voorloopig h arrest gesteld. Nachtelijke aanranding. Een chauffeur mishandeld. Een taxi-chauffeur, zekere J. J. v. d. M. van de A. R. O. te Botterdam had do op dracht drie Duitsch-sprekende „heeren" naar Amsterdam te brengeu en daarna weer terug te rijden naar de plaats van vertrek. Tegen één uur gisternacht reden zij bij do Vinkenbrug te Halfweg bij Haar lem, toen uit den wagen het verzoek kwam even te stoppen. De „heeren" stap ten uit, grepen den chauffeur op 't zelfde oogenblik vast en sloegen hem met een hard voorwerp op zijn hoofd. Half versuft zakte de chauffeur in elkaar, terwijl de drie aanvallers vluchtten in de richting Haarlem. Toen hij van de schrik was be komen, liep M. naar het politieposthuis te Halfweg, waar hij mededeelde, wat hem was overkomen. In samenwerking met de Haarlemsche politie is de omgeving afge zocht, evpnwel zonder resultaat. Niet ver van de plaats van den overval vond men een houder met scherpe patronen. De chauffeur is naar het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem vervoerd en daar aan hoofcl en rechterhand verbonden. La ter is hij in zijn auto, die bestuurd werd door een inmiddels uit Rotterdam geko men collega, naar huis teruggekeerd. Men vermoedt, dat het den passagiers uitslui tend er cm te doen is geweest niet te be talen. Koperdief en helers aangehouden. Naar dezer dagen is gebleken zijn uit het transformatorhuisje van het gem. electriciteitsbedrijf in de Putsche Laan te ll'dam herhaaldelijk voorraden electroli- tisch koper gestolen. De ontdekking van den laatsten dezer diefstallen is op een sensationeele wijze aan den dag gekomen meldt de „Msbd.". Woensdagavond j.l. liep een recher cheur van politie in de buurt van den West-Varkenoordschen Weg, toen hij een werkman zag loopen met een betrekkelijk groot pak. Dit vond de politieman ver dacht, hij volgde hem daarom, om te kij ken, of het doel van de wandeling mis schien een opkooper aan den West Yar- kenoordschen weg zou zijn. Toen de man op dezen weg was geko men, zag hij twee rijwieiagenten naderen, hetgeen hem blijkbaar niet aangenaam was. Hij deed echter alsof hij de rijwiel- agenten niet zag en ging naar een paar jongens en meisjes toe, die voor een ge opende straat deur op een stoep zaten, zoogenaamd om een praatje met hen tc maken. Toen de politiemannen dichterbij kwamen, duwde de man cle kinderen plot* seling op zij en rende de trap op. De po litie hem na, doch te laat. Immers de ke rel was al door een zoldervenster gekro pen en over de daken ontvlucht. Op de zoldertrap vond men echter een gonjezak, waarin platen electrolitisch koper zaten. He signalement van den man wisten do kinderen vrij nauwkeurig op te geven, zoo dat het onderzoek, hoewel dit zeer moei lijk was, uitwees, dat een los werkman, die sinds Juni jl. als bankwerker in dienst was van liet gem. Electriciteitsbedrijf bij het transfonnatorhuiaje de vermoedelijke dader zou zijn. Den volgenden morgen volgde zijn aan houding in zijn wening. De man had toen reeds zijn snor afgeschoren en zijn klee- ren, die hij Woensdagavond gedragen had, bij kennissen opgeborgen. Hij trachtte nog met behulp van verklaringen van zijn vrouw en enkele andere getuigen zijn alibi te bewijzen, doch is tenslotte toch door de mand gevallen. Als helpers en helers heeft de aangehoudene, de 38-jarige banl^ werker J. W. M., een vijftal personen aangewezen, die achtereenvolgens gear resteerd werden. Het zijn de G3-jarige wachtsman L. J., de 29-jarige opkooper C. O. en drie beneden buren van den bank werker, een vader en twee zoons. Dc wachtsman is medeplichtig, omdat hij M., 's avonds na werktijd toegang heeft verschaft tot. het huisje ,de opkooper om dat hij het koper heeft gekocht en daar in ieder gevs-1 bedragen van 21, 13, en 6.50 voor heeft betaald, wetende dat het van diefstal afkomstig was. In hoeverre de vader en zijn twee zoons, de benedenburen van den bankwerker me deplichtig of helers zijn, staat nog niet vost. Het koper werd voor 50 cent per kilo verkocht, doch was, daar het platen koper waren, door de bewerking aanmerkelijk meer waard, zoodat de gemeente voor een aanmerkelijk hooger bedrag benadeeld moet zijn. De laatste diefstad. geschiedde met De laatste diefstal geschiedde met opengebroken. De bankwerker werd al geruimen tijd niet geheel vertrouwd, zoodat hem per 6 October ontslag was aangezegd. Hij is thans ter beschikking van de Justitie gesteld, vermoedelijk zullen de wachtsman en de opkooper ook naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. De laatste vijf verdachten zijn thans in verzekerde bewaring in het politiebureau aan de Nassaukade te R'dam. De ir.braak in het Dep. van Justitie te 's Gravenhage. Men zal zich herinneren, dat Zondag 30 September j.l., tijdens de afwezigheid van den concierge ingebroken is in het Depar tement van Justitie te 's Gravenhage. Twee geldkistjes werden gestolen met een inhoud van ruim 1200 aan contanten. Voorts doorzochten de dieven 3 lokali teiten van het ministerie en poogden een brankast open te breken wat echter niet gelukte. Maandag is de politie er in geslaagd de vermoedelijke daders van dezen diefstal aan te houden. Beeds eenige dagen hield een rechercheur den 21-jarigen W. in het oog. Deze W. stond niet bijster gunstig be kend en was bevriend met den zoon van den concierge van het Departement. Uit enkele aanwijzigingen bleek, d«t W. meer van het gebeurde moest weten en toen licm dan ook gisteren een scherp verhoor werd afgenomen, viel hij spoedig door den mand en bekende medeplichtig te zijn aan den diefstal. Als eigenlijke dader wees hij aan zijn vriend den 29-jarigen de B.,* een ouden bekende van de politie, die thans ook is aangehouden. Het bleek, dat hij zich met valsche sleu tels toegang tot het gebouw hadden ver schaft. Beiden zijn in verzekerde politiebewa- ring gesteld. Diefstal in een belastingkantoor. In den nacht van Zaterdag op Zondag of van Maandag is ingebroken in het kan toor der Rijksbelastingen aan de Karne- melksloot tc Gouda. De dief of dieven hebben zich tot het gebouw toegang verschaft door openbre king van een raam met behulp van een ijzer voorwerp. De buit, welke men hooft weten te be machtigen is niet groot geweest, aange zien slechts pasmunt aanwezig was. Slechts een bedrag van pl.m. 110 is ont vreemd. Een groot aantal zegels, een vertegenwoordigende van onge veer 48000 hc'ert men onaangeroerd ge laten. Verschillende kasten en laden zijn open gebroken. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Een inbreekster. Op den Goudschenrijweg te Botterdam hoeft een surveilleerende agent van politie gisternacht op heoterdaad betrapt, toen zij bezig waren te trachten de winkeldeur van een filiaal van de Unie-winkel-maat schappij te openen, den 36-jarigen koop man G. K., den 31-jarigen havenarbeider J. J. K. en.... de £9-jarige modiste P. de G. Op alle drie zijn valsche sleutels in be slag genomen. Dé drie aangehoudenen zijn opgesloten. Een mislukté wraakneming. Gisternacht heeft de politie van het posthuis Üoesterweg te Amersfoort twee personen aangehouden, die betrokken zijn bij een schietpartij in de nabijheid. Een hunner, G., vermoedde, dat zijn moeder, die huishoudster was bij zekeren W., met dezen laatste liefdesbetrekkingen had aangeknoopt. Zijn vrienden hadden hem opgestookt om W. dood te schieten en een van hen gaf hem daarvoor zijn revolver. Daarmede toog G. tegen 11 uur naar de woning van W. en loste eenige schoten, waarvan er geen enkele doel trof. De politie arresteerde G. en een anderen jongen man, die deelnam aan de vecht partij, al was het zonder revolver. ,Tel." Brand. De woning van H. Oost te Valthe is, ter wijl de bewoners op het land waren, een prooi der vlammen geworaen. De inboedel is gedeeltelijk gered. Assurantie dekt de schade. Kranig werk. Gistermorgen kwam te Scheveningen binnen de raotorlogger SCH 264 schipper J. Kleyn van de reederij Gebroeders van Leeuwen alhier, met 2 1/2 last haring. Dinsdag 2 October j.l. had het schip zijn netten uitgezet en toen men deze den vol genden morgen wilde binnenhalen, bleek dit niet mogelijk te zijn. Een buitenge woon groote school haring was des nachts in de netten gezwommen en vormde als het ware een muur in het water, zoodat aan binnenhalen niet te denken viel. Een kleine moeite was om het touw, dat de netten met het schip verbindt, door te hakken, maar het gevolg hiervan is dat het geheele vischtuig in de diepte ver dwijnt wat een groot verlies is voor de betrokken reederij netten enz. zijn niet te verzekeren. Men is toen begonnen met voorzichtig aan, net voor net binnen te halen, wat met groote moeite en uiterste krachtsinspanning gepaard ging. Dag en nacht zijn schipper en bemanning in touw geweest, en men is eindelijk Zondagmid dag dus na bijna vijf dagen en nachten er in geslaagd het laatste net behouden aan boord te halen. Een groote voldoe ning voor de opvarenden ,die de betrok ken reederij voor een groot financieel ver lies spaarde. Temeer moet dit op prijs ge steld worden daar door deze werkzaam heden bijna een week visschen in het best van den tijd, verloren is gegaan, wat zeer zeker in aanmerking genomen moet wor den, vooral in de huidige tijdsomstandig heden. Om een dergelijk stuk kranig werk tot stand te brengen is een goede samen werking tusschen schipper en bemanning een allereerste vereischte. Ook het mede leven met het bedrijf speelt hier geen on belangrijke rol. Dc haring, die in de net ten zat, naar schatting ongeveer 900 a löüö kantjes, is geheel verloren gegaan, daar deze bedorven was. „Vad." Vernielzucht. Aan den straatweg WesterborkWitte- veen (Dr.) zijn 37 jonge eikeboomen, het gemeentebestuur daar dit jaar had geplant, vernield. Zwaar weer in de mijnstreek. Uit Heerlen wordt aan de „Tel." ge meld: Gistermiddag heeft zich plotseling een kort, doch zwaar onweder, gepaard met hevigen regenval over de mijnstreek ontlast. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen. Een verkeerslantaarn als middel om dieven te vangen. Maandagmiddag stond in de Van 01- denbarneveltstraat te R'dam een auto van den heer J. M. uit Londen, welke heer Europa bereist, om oude gravures te koo- pen voor zijn verzameling. In den auto stonden 2 koffers en de heer M. was juist uit zijn tijdelijke woning een derde kof fer g2r.ii halen, teen de 23-jarige kleer maker A. T. langs kwam en een van de beide koffers uit den auto stal. In den koffer zaten kleedingstukken en een aan tal gravures, van welke een een waarde heeft van rond 350 pond sterling. De En- gelschman ontdekte den diefstal al heel spoedig en met zijn auto is hij de ver keersposten in den buurt gaan afrijden, lederen verkeersagent vertelde hij, wat er zoo juist was geschied en telkens liet hij hen zien, wat voor een soort koffer hem was ontstolen. Nog geen kwartier later zag de ver keersagent, die de verkeerslantaarn op den hoek van de Van 01denbarnevell> straat en den Coolsingel bediende, een man met een koffer, die veel leek op den gestolen koffer, in een motorwagen van lijn 2 stappen, bij de halte voor het zie kenhuis. De agent bedacht zich niet lang, maar liet in alle richtingen het roode stop licht branden. Daarna ging hij naar de tram en haalde er den verdachte uit. Het bleek, dat A. T. inderdaad den gestolen koffer met inhoud bij zich had. Hij is aangehouden en opgesloten. De spoorweghalte Heemstede-Aerdenhout De ingebruikneming van het nieuwe Stationnetje aan de Zandvoortsche laan is Zondag toch niet geheel zonder een feestelijk tintje voorbijgegaan. Er heerschte een prettige drukte op het perron en in de omgeving der halte. De omwonenden wilden toonen, dat zij verheugd waren over de aanwinst en dat zij het op prijs stelden, nu eindelijk aan een lang gekoesterden wensch was vol daan. Zij meenden niet beter blijk van hun belangstelling te kunnen geven, dan door persoonlijk aanwezig te zijn bij de aan komst der treinen. Van enkele huizen in de nabijheid van het station wapperde zelfs de vlag. Toen de eerste trein stopte, kreeg de haltechef, mej. Helena Hoebeker, zelfs bloemen van de omwonenden. Aan een verslaggever van „Het Volk" vertelde de gebiedster over deze kleine heerlijkheid, dat zij alleen maar was voor den verkoop der kaartjes. Maar, daar zou zij het nog druk genoeg mee hebben. Zij moest ook den boel schoon houden, twee gebouwtjes voor den verkoop van kaartjes en twee wachthuisjes. Hoeveel treinen stoppen hier? Negentien per dag en daarvan moet ik er zeventien bedienen. En als er dan weinig tusschenruimte is, zooals b.v. 's morgens om 9.48 wanneer er een trein naar Leiden vertrekt en vlak daarop om 9.53 een naar Haarlem, dan had zij wel even de handen vol. Vooral omdat d.e verkoop in twee verschillende gebouwtjes plaats heeft. Met den eersten trein kwamen er heel veel. Maar, het is hoofdzakelijk voor de forensen en dus zal het in de week nog wel drukker zijn. Die reizen echter meest al op abonnement, dus veel drukte, wat den kaartenverkoop betreft, zal dat niet met zich brengen. Was u reeds eerder in dienst bij de spoorwegen? Neen, dit is voor het eerst. En ik zal mij nog goed moeten inwerken. Ik weet nu nog niet precies, wanneer de treinen aankomen. Ook is het wel gebonden. Nooit een dag vrij. Als ik eens een dag vrij wil zijn, moet ik zelf voor vervanging zorgen. Nu, mijn vader is vijf-en-twintig jaar bij dc spoorwegen geweest, die zal mij wel helpen. Is u de eerste vrouwelijke halte-chef? Neen, dat hebben de mensclien er maar van gemaakt. In Voorhout is reeds drie jaar een vrouw en mijn tante doet het al dertig jaar. Maar, dat is maar bij zoo'n gewone halte. Ik ben wel de eerste vrcuw, die zoo'n mooi stationnetje gekre gen beeft, verklaarde zij trots. ONGELUKKEN. HUIS TE PRAAG INGESTORT. AANTAL DOODEN OP ZESTIG GESCHAT. Vele arbeiders bedolven. Ook vele voorbijgangers onder de puinhoopen. Gistermiddag om drie uur is op den hoek van de Poricerstraat en de Bischoffs- gasse te Praag een groot, nieuw gebouw van acht verdiepingen, benevens de zich voor het gebouw bevindende steiger inge stort. Het huis was reeds onder de kap. Op het oogenblik van de ramp bevon den zich 87 arbeiders in het gebouw aan het werk, die vrijwel allen onder de puin hoopen bedolven werden. Ook vele voor bijgangers zijn onder het neerstortend ge steente en houtwerk terecht gekomen. De electrische geleidingen in de straat wer den verbroken. Tot dusver wordt het aantal dooden reedy op 62 geschat, terwijl circa 100 ar beiders en voorbijgangers gewond moeten zijn. Men heeft echter nog slechts de lij ken van twaalf personen kunnen bergen, die zoo ontzpttend verminkt waren, dat men er bij de meesten nog niet in is ge slaagd, de identiteit der ongelukkigen vast te stellen. Wèl staat echter reeds vast, dat deze twaalf slachtoffers allen voorbij gangers zijn geweest, die zich op het oogen blik der instorting toevallig voor het ge bouw hebben bevonden. Onder de docden bevindt zich ook een der architecten van het gebouw, Punz- mann geheeten, benevens een ingenieur. Een andere architect, Mond genaamd, die eveneens den bouw had geleid, en toeval lig aan den anderen kant der straat de ramp zag, geraakte zoodanig over stuur, dat hij zich een kogel door het hoofd joeg. Paniek onder de voorbij- gangers. Op het oogenblik van de instorting was het juist zeer druk op straat en van de talrijke voorbijgangers maakte zich bij het hooren van den oorverdoovenden slag een wilde paniek meester. Velen echter kon den zich zooals reeds gezegd niet tijdig meer in veiligheid brengen en kwamen onder de neerstortende steenmassa om het leven. De catastrofe is de vierde en grootste van dezen aard, die de Tsjechoslovaaksche hoofdstad in een betrekkelijk kort tijds bestek heeft getroffen Onmiddellijk na de ramp werd de ge heele brandweer der stad gealarmeerd, terwijl ook alle beschikbare troepenafdee- lingen naar de onheilsplek werden gedi rigeerd. De straat werd door militairen afgezet en het reddingswerk met koorts- achtigen ijver ter hand genomen. Niet minder dan 2000 militairen nemen er aan deel. De plaats des onheils bood een ontzet tend beeld van verwoesting. Een enorme stofwolk hing aanvankelijk boven de puin hoopen. die zich tot eéri Koogte Van drie verdiepingen verheffen en een onontwar- baren stapel van ijzeren bouten, beton blokken, steenen en hout vormen. NOG EEN RAMP TE PRAAG. Negen personen door gas gestikt Defect aan de hoofdbuis de oorzaak? Naar uit Praag wordt gemeld, werd de politie er gisterochtend op opmerkzaam gemaakt, dat in een huis ib de Prager Weinberge vier personen ten gevolge van het ontsnappen van lichtgas om het leven waren gekomen. Bij het onmiddellijk ingestelde onder zoek bleek, dat ook in het belendende ge bouw gas was ontsnapt en dat daar nie\ minder dan vijf personen waren gestikt, zoodat het totale aantal slachtoffers negen bedraagt. Klaarblijkelijk moet de ramp aan een defect aan de hoofdbuis worden toege schreven. NEW Y0RKS ALCOHOL VERGIFTIGING. Reeds 32 personen bezweken. Nog talrijke slachtoffers stervende. Gedurende het weekeinde zijn te New York totaal door alcohol-vergiftiging 32 personen om het leven gekomen, 70 perso nen moesten in het ziekenhuis worden op genomen van wie velen stervende zijn oi blind zijn geworden. De leider van den medischen dienst, dr. Charles Norris, heeft medegedeeld, dat vele slachtoffers zeer inferieure whisky drinken, die vervaardigd wordt uit verrotte vruchten en groenten. Vooral de bewoners van de arme wijken maken steeds meer van deze soort whisky ge bruik. Dr. Norris zeide verder, dat alle drank, die in de stad wordt verkocht, min of meer vergiftigd is door gedenatu reerde alcohol. Te New York zijn 1000 clandestiene drankgelegenheden ontdekt, die verant woordelijk worden geacht voor de vele sterfgevallen. Vele exploitanten van geheime bars werden gearresteerd en hoeveelheden drank zijn in beslag genomen. Indien blijkt, dat de drank vergift bevat, zullen de eigenaars daarvan wegens moord wor den vervolgd. DE STORM AAN DE KUST VAN JAPAN 100 zeelieden omgekomen? De hevige storm aan de kust van Japan heeft volgens berichten uit Tokio een groot aantal slachtoffery geëischt. Er zouden niet minder dan 100 zeelieden om het le ven gekomen zijn. Het aantal vermiste visschersvaartuigen is nog niet bekend. Overstrooming bij Batoem. De oogst weggespoeld. Uit Moskou wordt gemeld: De geweldige regens der laatste dagen veroorzaakten bij Batoem overstroomin gen, waardoor ongeveer 2000 boerderijen onder water raakten. De oogst is weggespoeld, het zuidelijk gedeelte van den Zwartezee-spoorweg is losgewoeld. Motorfiets tegen een huis. Twee dooden. Te Bath bij Keulen is een motorfiets met zijspanwagen, bezet met twee heeren en twee kinderen, in een bocht van den weg tegen een huis gereden. De kinderen kwamen met don schrik vrij, doch de beide heeren liepen zulke zware verwondingen op, dat zij in bet ziekenhuis den geest gaven. Doodelijke val. Van een hoogte van drie verdiepingen. Wolff seint uit Berlijn: Gisterenmiddag heeft in een chocoladefabriek te Halle een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 19-ja- rige arbeidster had de onvoorzichtigheid, op een glazen dak te springen. Het dak stortte in elkaar en de ongelukkige kwam van een hoogte van drie verdiepingen op een binnenplaats terecht en overleed spoe dig aan verwondingen. Personentrein ontspoord. Eenige wagens in zee gevallen. Uit Pontevedra wordt gemeld, dat een uit de richting van Vigo komende perso nentrein is ontspoord. Enkele wagens vie len van den 7 meter hoogen spoordijk in zee. Een spoorwegambtenaar is gedood, terwijl er van de reizigers 2 ernstig ge wond werden. De aardbeving in Mexico. Nadere berichten betreffende de aard beving, die Mexico-City in den nacht van Maandag op Dinsdag heeft geteisterd, melden, dat de aardbeving ongeveer vijf minuten duurde. Toen de aardschokken begonnen, snel den duizenden in paniek uit de huizen, bioscopen en hotels de straat op. Op dit oogenblik was de Mexicaansche kamer van afgevaardigden juist bijeen. De zitting werd onmiddellijk geschorst en de afge vaardigden brachten zich door een snelle vlucht in veiligheid. In negen steden van Mexico is de aard beving gevoeld. Voor zoover bekend, zijn geen mensrhenlevens te betreuren. Daar entegen is de materieele schade in het bijzonder in de stad Caxaca, waarvan het Zuidelijk gedeelte geheel verwoest zou zijn, zeer groot. Auto in brand gevlogen. Op de belling van de Monte Maggiore bij Fiume raakte een auto met 10 inzit- enden in brand. Een passagier verbrand de, de overige 9 werden met zware brand wonden naar het ziekenhuis te Turijn ver voerd. Ter irea :bou in ond srde ada Al ia" ilië'

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6