BEEI Faillissementen. Uit de Omgeving GOED GEKLEED, WEL BESTEED DAMES-, HEEREN-, KIN0ERKLEEDING KOMT U EENS PASSEN Uit de Rijnstreek. Het betrof een geval van gascorruptie. Verdachte heeft in de jaren 1924, '25, '28 en '27 van de Noderlandsche Ga3ineterfa- briek v.h. Wilson, do gasmeterfabriek Dor drecht en Gautsch' Industrieele Maat schappij gelden aangenomen tot een totaal van ongeveer 13.000. V., thans gepensionneerd, erkende de gel den te hebben aangenomen, hoewel hij niet den minsten invloed op de leveringen had. Nooit heeft hij de gemeente bena deeld, integendeel heeft hij veel geld voor de gemeente verdiend. Desgevraagd gaf hij wel toe, dat ook zijn advies bij leveringen wel eens ge vraagd werd. Volgens den directeur van de gasfabriek, dc lieer M. C. Sissingh, was de verdach te in hoofdzaak belast met administratie. Echter was een goede verstandhmiding met den magazijnmeester voor dc leveran ciers van groot belang. Hij toch kon hot hun lastig maken bij late levering en hij ook kon bij de ontvangst er voor zorgen, dat de goederen goed behandeld werden. Van de verder gedagvaarde getuigen was alleen de directeur van Wilson ver schenen. Hij verklaarde meermalen vrij groote bedragen te hebben overhandigd, teneinde „een goede verstandhouding te bestendigen", welke voor de firma van veel belang was. Het O. M., waargenomen door mr. J. A. de Visser, begon met op te merken, dat ver dachte de gelden heeft aanvaard zonder daarbij in strijd met zijn plicht tc hande len, maar vel wetende, dat zij hem gege ven werden om hem te bewegen iet3 te doen of na te laten in zijn bediening. Ver volgens betoogde hij uitvoerig, dat. ver dachte ambtenaar was. Hem schuldig ach tende oan overtreding van art. 263 eischte hij ten slotte 11/2 maand gevangenisstraf. Mr. A. C. v. Renlerghem bestreed de opvatting van het O. M., dat V. ambtenaar is. Op dien grond concludeerde pl. dus tot vrijspraak, subsidiair bepleitte hij clemen tie. Dc uitspraak is bepaald op 23 dezer. Moord te Zuid-Lutte. Tien jaren gevangenisstraf geëischt. In dan laten avond van den lsten Juli had in de buurtschap de Lutte, onder 01- denzaal, oen misdaad plaats, waarvan Jo hannes Hendrixus Haaiman het slachtof fer is geworden. De moordenaar, de 20-ja- rigc Hermanus Ifosef K., bakkersknecht te Losser, die voordien nooit met de politie in aanraking is geweest, had in den vorigen winter een kwestie gehad met Haaiman, omdat deze praatjes over hem had rond gestrooid en hem bovendien met zijn beide broers had mishandeld. In den avond van den lsten Juli bevonden verdachte en Haaiman zich op een bruiloft ten huize van G. J. Zand erin k, waar verd. Haaiman de hand ter verzoening reikte. H. wilde hierop uiet ingaan, doch gaf K. en slag in het gezicht, waardoor deze een bloedneus opliep. Verdachte trok hierop zijn mes, doch zijn vrienden hielden hem tegen en een van hen nam hem het mes af. Ver dachte dronk dien avond evenals alle gas ten e:n flinken borrel en kreeg in den loop van den avond nog verschillende plagerijen van H. te slikken. Inplaats dat zijn vrien den hera beletten te vechten, gaven zij hem het mes terug en wezen hera nog eens na drukkelijk op de vele beleedigingen, die H. hem al had toegevoegd. Verd. werd steeds boozer en op een ge geven oogeiiblik liep hij op den niets kwaads vermoedenden Haaiman toe, dien hij in het hart stak, tengevolge waarvan deze onmiddellijk overleed. De zaak kwam gisteren onder zeer groo te belangstelling van het publiek voor de rechtbank te Almelo voor. Nadat toen ge tuigen a charge en drie a. décharge ge hoord waren, eischte hef O. M., waargeno men door mr. Blok, wegens moord tien jaar gevangenisstraf. Dc verdediger, mr. Novon uit Enschede, achtte niet moord, doch zware mishande ling den dood 'tengevolge hebbend bewe zen. Pl. hoopte, dat de rechtbank in aan merking 7.a 1 nemen dat verd. gunstig be kend staat en hij door zijn z.g. „vrienden opgehitst; was. Spr. verzocht dan ook de uiterste clementie. Diefstal te Bodegraven. De zwerver A. W., die te B o d e g r a- Ar e n ten huize van V. uit een kast 500 had weggenomen, is door de Utrecht- sche Rechtbank veroordeeld voorwaar delijk tot één jaar gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De eisch was 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopig© hechtenis. Uitgesproken: F. M. Collard, te W a s s e n a a rour. jhr. mr. Ch. van Beyma thóe Kingma. Korenbond „St. Willibrord." Vanwege den Korenbond „St. Willi brord" gevestigd te Wassenaar, was een cursus uitgeschreven in den Gregoriaan- schén' zang, te geven door Pastoor O. Mey- sing, van de parochie de „Goede Herder", voor wat de zang betreft en kapelaan Van Leipzig voor hot liturgische gedeelte. Deze cursus wordt te Noordwijk gegeven in het Juvenaatsgebouw. De opkomst voor dezen cursus is prachtig. Van het Zangkoor te Noordwijk gaven 23 zangers zich op ter- vijl uit Katwijk een a-iertal deelnemers waren. Een mooi beAvijs dat er is een ern stig streven naar verbetering van den Kerkzang, het Gregoriaanseh. De lessen zullen om de 14 dagen gegeven worden. Niet onwaarschijnlijk is, dat nog enkele herren zich aansluiten, wat zeer aanbeve- lensAvaardig is. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een blik in onze Etalage^, zal U hiervan overtuigen KLEED9NG NAARMAAT 4599 KOREVAARSTRAAT STEENSCHUUR LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Lokalen voor de zang en de land bouw De nieuwe toltarieven. I<e raad dezer gemeente A*ergaderde Maandagavond te half S uur. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Do Voorz. opent de A'ergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorz. doet mcdedeeling van een schrijven van het Bestuur xan do afd. Rijn- saterwoude on omstreken ATan de Holl. Mij. van Landbouw, om voor het houden van een landbouAvwintercursus kosteloos in gebruik te mogen ontvangen een verwarmd en verlicht schoollokaal in de openbare lagere school alhier. De Voorz. deelt mede, dat dit verzoek behandeld is in de verga dering van B.' en W. en zij van oordeel zijn. dat deze wintercursus zeer nuttig is en den Raad zouden willen voorstellen, goedgunstig op het verzoek te beschikken. DaartegenoA-er staat echter het geval, dat de zangvereeniging „Excelsior" met in gang van 1 Januari a.s. de ingebruikname van een der schoollokalen is opgezegd. De Voorz. dier vereeniging heeft ech ter aangeboden zelf te zullen zorgen voor brandstoffen enz., daar geen ander lokaal A-oor huime zangoefeningen te krijgen is. B. en W. stellen voor het lokaal Aroor den wintercursus gratis in gebruik te ge\ren en voor dc verwarming en verlichting een bedrag Aran hoogstens 50.-- uit te trek ken. Met de zangvereeniging zou dan ook eene regeling kunnen getroffen Avorden. De Raad gaat hiermede accoord. In behandeling komt een verzoek van de A-ereeniging tot bevordering van een Hy giënische Melkwinning te Amsterdam, Avaarin, onder uiteenzetting der redenen, een geldelijke bijdrage Avordt verzocht. De Voorz. deelt mede, dat het College eene conferentie heeft gehad met boven genoemd Bestuur. Het College kan echter nog geen A-oorslel aan den Raad doen om eene geldelijke bijdrage te verleenen. Spr. stelt voor deze zaak in handen te stellen van B. en W. om prae-adA'ies. De Raad kan zich hiermede vereenigen. De Voorz. deelt mede, dat een armlasti ge krankzinnige voorloopig met verlof naar een familielid le Amsterdam is vertrok ken. Nu is zij aldaar in het gezin opge nomen, maar die kunnen ook de kosten niet betalen. Dat gezin zou 5 vergoe ding per week willen hebben. Dat zou een financieel voordeel voor de gemeente zijn. Nu moet de gemeente aan verpleegden be talen een bedrag van 550 per jaar en Avordt zij aldaar in het gezin opgenomen, dan zou de gemeente 5.per week ver goeding moeten betalen. B. en W. stellen daarom A'oor voorloopig voor een jaar 5 vergoeding per Aveek uit te keeren, zoo lang als de patiënte in het gezin blijft opgenomen. Na eenige bespreking goedge keurd. Aan de orde komt de verordening, re gelende de bruggeldheffing. B. en W. zijn van meening, dat het ta rief eenigszins gewijzigd moet worden. Wij staan nu voor een geheel nieuwe zaak. Op 15 April a.s. zal de tol niet meer verpacht worden en zal de gemeente de beide brug gen in eigen beheer nemen. Zij stellen voor voor iedere dorschmachine, locomo biel en voor elk motorrijtuig op vier Avic- len een recht te heffen van 0.25 inplaats van 0.35, voor elk motorrijtuig minder dan vier wielen 0.10 in plaats van 0.15. Art. 2 der bestaande verordening tc wij zigen en wel voor het passeeren Van iedere brug worden afzonderlijke abonnementen uitgegeven voor ingezetenen. Ook kunnen niet-ingezetenen een jaar-abonnement be- komeu voor 75 A-oor het passeeren met motorrijtuigen. Vroeger was dat alleen mo gelijk voor ingezetenen. De Raad kan zich met deze wijziging vereenigen. B. en W. zullen in verband hiermede de verordening op de invordering opnieuw redigeeren. Hierna sluiting. KATWIJK. Bouwen in de nabijheid van een be graafplaats. Ged. Staten van Zuid-Hol land hadden aan B. cn W. van Katwijk verlof geweigerd tot het stichten van wo ningen nabij de begraafplaats, aangezien daardoor de A-oor een begraafplaats in het belang van de openbare gezondheid noo- dig geachte doorstrooming van versche lucht zou Avorden verijdeld, daar bij het verleenen van verlof de begraafplaats op korten afstand geheel door woningen zou worden omsloten.. De Kroon heeft het bnsluit van Ged. Staten vernietigd en alsnog aa% B. en W. van Katwijk A-erlof tot den woningbouw verleend, evenwel onder voorwaarde, dat geen putten worden gegraA-en en de wo ningen bij dc drinkAvaterleiding worden aagcsloten. KATWIJK AAN ZEE. Bouw van een legerloods. In de „Koe stal" nabij de Cantine zal vanwege het Departement aran Oorlog voor mobilisatie doeleinden, een loods gebouwd worden Avaarvan de raming is 26.700. DE KWAKEL. Op elkaar gereden. Dinsdagmorgen 7 uur had in de doorsnijding der vuurlijn naar den Hoofdweg der Zcl. Legmeer een botsing plaats tusschen de melkauto's van de firma's Ivniep van Aalsmeer en Eer mans uit Haarlem. Persoonlijke ongelukken kwamen niet a'oor, maar beide auto's werden zwaar be schadigd. Van haar fiets beroofd. Nadat de on geveer 20-jarige J. B., Avonende alhier oen bezoek bij kennissen had afgelegd aan den Amsteiveenscheweg nabij Koenenkade, be gaf zij zich tusschen licht en donker per fiets huiswaarts. Zij reed, om den drukken Amstelveenschev cg te vermijden, langs den Meerweg door den Buitendijkschen Buiten- veldertschen Polder. Onderweg sprong de band van haar voorwiel, zoodat zij moest loopen. Na eenigen tijd kwam haar een als heer gekleed persoon achterop, die haar vroeg, of hij soms zijn diensten aan mocht, bieden en den band repareeren. Met het oog op het. voor haar reeds late uur, aan- vaardde zij de hulp. Na ruim tien minuten was de band gerepareerd met het mate riaal, dat liet dienstmeisje in haar fiets- taschje bij zich had. De helper vroeg of hij even her rijwiel mocht probeeren om te zien of de band niet te hard was opge pompt, o'sar anders alle kans bestond, dat deze onderweg weer zou springen. Dit ge schiedde en hij peddelde weg. Het meisje liep hem achterop, maar de helper kwam niet .terug. Nadat zij nog een eind was op gewandeld in de veronderstelling, dat de man terug zou komen, gifig het meisje te rug naar de familie, vanwaar zij per bus naar hare dienstbetrekking terugkeerde. N00RDWIJKERH0UT. EEN NIEUW RAADHUIS. In de hedenmiddag gehouden gemeen teraadszitting is besloten tot verkoop van het thans bestaande Raadhuis en het op dracht geven tot den bouw van een nieuAv raadhuis aan architect A. J. Kropholler te Wassenaar. Het oude raadhuis is- slechts 24 jaren oud. Het werd gebouwd tijdens het bur gemeesterschap van jhr. Dommer van Pol- dersveldt, en in gebruik genomen op 31 Aug. 1904 onder burgemeester Sweens, Avelke jhr. D. was opgevolgd. Architect Eduard Kuypers te A'dam maakte ons Raadhuis tot een der modernste gebouwen uit den omtrek. Thans blijkt, na verloop vati nog geen kwarteeuw, het gebouw in alle opzichten te klein te zijn. Noordwij- kerhout heeft zich in dat tijdsverloop ontpopt van een kleine plaats tot een groot, welvarend dorp. De bedoeling is thans een nieuw, grootsch gebouw te stichten, dat aan alle moderne eischen zal voldoen. Personalia. Dr. A. C. Romijn. arts al hier, gaat de gemeente verlaten en zich vestigen te Rotterdam. Zijn plaats zal worden ingenomen door dr. Wösten uit Boxtel. NOORDWIJK. Personalia. Te 's-Gravenhage slaag den a-oor het telefoon-vakexamen, telefo niste le klasse onze plaatsgenooten de da mes M. G. Th. van der Haar en A. L. M. van den Akker. Onbestelbare brieven. Lijst van on bestelbare brieven en briefkaarten van AA-elke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand Sep tember 1928. Brieven, binnenland: S. v. d. Stok, Am sterdam Mej. M. Wedel, Amsterdam frl. Scheiersteif, Den Haag. Briefkaarten, binnenland: Elise Brub, Amersfoort Mr. v. d. Berg, Geldermal- sen. Mevr. Blijdorp, Velp (Geld.) Me vrouw W. Ahlstrüm, Amsterdam Mej. Joh. Höllschen, V mee zierstraat Stad? Brieven, BuitenlandPostlagernd K M 1000 Berlin. Briefkaarten, buitenland: Direktor Braicke, Pontresina Ostende Frie- drich Hagendorn, Heilbronn Hans Rath Bucharest fr. H. Ter Meulen Blomkert Zür Moria Retttich, Friedenweiler Mr. et mme Gerdts, Malmö Miss M. BroAvn, St. Tean du Doight frl. Anni Ogen, Duisburg Mad. Horsman Sand- berg, Luzern Corrie van Pessel, Anne- cy Miss Irena Piekcma, Paterson N. Y. Een briefkaart zonder adres. Geboren: Maria, Catharina d. v. Th. J. SteenA-oorden en C. M. Kortekaas. Eduardus Henricus Theresia z. x. J. H. J. de Groot en C. M. M. ar. d. Kamp. Eduard z. v. P. G. dc Haan en A. v. d. Zwan. Adrianus Cornelus Leonardus z. a". A. C. W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg. Ondertrouwd: Nicolaas Glasber gen 25 j. tc Rijnsburg en Leuntje Cramer 24 j. p— Jacob Jacobus Schols 23 j. en Mag- dalena de Kookcr 21 j. te Haarlemmer meer. Ephraim Rous 29 j. en O. M. x. d. Pol 27 j. te Rijnsburg. Jacobus v. Eg- mond 27 j. te Voorhout en Johanna Bar bara Vink 26 j. Arie Johannes v. Wet ten 25 j. en Hermina Francisca Maria Pe- perkorn 22 j. Getrouwd: C. J. Berbee 23 j. en A. H. Hermans 25 j. M. Kloos 39 j. I gesch. en B. v. Gamoren 24 j. J. Duin dam 23 j. en G. v. Leeuwen 25 j. te Ha- zerswoude. 0EGSTGEEST. Personalia. De heer Ed. de Bruin be haalde te Parijs het diploma als „Ope rateur-Diplome" volgens het systeem Eu- gène voor blijvende haargolving (ondula- Jmn permanente). De heer De Bruin is de eerste in onze omgeving die deze onder scheiding verwierf. OUDEWETERING. Personalia. De heer N. J1. Jordan, Rijksveldwachter alhier, is overgeplaatst naar Amsterdam. R0EL0FARENDSVEEN. Schoenmakerij afgebrand. Gisteravond is door tot nu toe onbe kende oorzaak de schoenmakerij „Door Gunst Verkregen", eigenaar de heer J. Ver haar, een prooi der vlammen geworden. De brand werd om even twaalf uur ontdek*. In een uur tijds lag het geheele gebouw in den asch. Een tweetal machines, alsmede een 50 paar schoenen, die ter reparatie aanwezig waren, gingen mede verloren. Het vuur werd met de hand gebiuscht, zoodat de motorspuit geen dienst behoefde te doen. Verzekering dekt cle schade. VOORHOUT. Geitenfokvereeniging. Donderdag avond 7.30 uur wordt in het Patronaats gebouw alhier een pvopaganda-vergade- ring gehouden met lezing door den heer Zuiddam te Den Haag, ass. veeteeltcon- sulent. Niemand verzuime deze leerzame vergadering. VOORSCHOTEN. Geboren: Roelof Jochem z. van D. A. Th. de Groot en G. van Leeuwen Antonius Wilhelmus z. van J. C. Zoete melk en P. M. M. C. Langelaan. Ondertrouwd: J. Diephuizen 24 j. en G. a'. Bemmel 26 j. J. H. de Lam- boy 23 j. en O. Th. de Vos 23 j. J. Re- nee 27 j. en A. D. Sackbroek 25 j. Getrouwd: G. G. v. Bernmelen en G. G. La-mboo K. M. Stouten en C. O. v. d. Berg. Overleden: Levenl. aangeg. kind van M. Zonneveld cn M. Ravensbergen H. J. Beyleveld 83 j. WARMOND. Boerderij „Meerrust". Naar wij ver nemen, zal de bekende boerderij Meerrust te Warm oud het volgend seizoen worden geëxploiteerd onder persoonlijke leiding van den heer L. Kemper, directeur van het restaurant. Royal, te 's-Gravenbage. De bliksem ingeslagen. Dezen nacht is de bliksem ingeslagen in de nieuwe boerderij van den lieer K. de Haas in het Lageland, op de grens van de gemeente Alkemade. Er is geen brand veroorzaakt, maar een gedeelte van het dak is inge stort; eenige kozijnen zijn losgeslagen en op verschillende plaatsen zijn groote scheuren in den muur. Ook binnenshuis is verwoesting aangericht. Er zijn geen per soonlijke ongelukken. ÏAvee schapen, die door de schrik te wa ter waren geraakt, zijn gered geworden. W0UBRUGGE. Gouden huwelijksfeest. Een zeer ge acht echtpaar, beide uit Woubrugsch ge slacht, de heer en mejuffrouw S. Ouds hoornVan Houten, herdenken heden het zeldzame heugelijke feit, dat zij voor 50 jaren in den echt werden a-ereenigd. Bei den mogen zich nog in een goede gezond heid verhengen. De jubilaris was van 1874 in dienst der firma Boot en bleef daar onafgebroken 45 jaar in de werkplaats. Bij cle 40 jaren en 5 jaren later werden deze feiten feestelijk herdacht. Afscheid. Gisteren nam de heer J. C. Baumann ter secretarie afscheid als secre taris dezer gemeente. HILLEG0M. Keien in de Hoofdstraat! Gister avond had in Hotel Flora een vergadering plaats. Zij was uitgeschreven door het be stuur der Hanze, als initiatiefnemer, doch voor ieder toegankelijk. Aanvankelijk was de belangstelling niet bijster groot, doch later op den avond was de zaal goed be zet. De leiding was in handen van den heer P. Klaver, voorzitter van de Hanze. Deze opende met een woord van wel kom en zet daarna uiteen, hoe de Hanze tot het uitschrijven dezer vergadering ge komen is en wat haar doel is. Het Rijk zal mogelijk de Hoofdstraat met keien doen bestraten en daartegen gaat onze actie. Er is een tijd geweest, dat de Hoofdstraat ook met keien was bestraat en toen deze verdwenen, ging een juichkreet op. Thans dreigt het gevaar opnieuw en daarom rie pen we u hier om te trachten, dat ge\raar alsnog af te wenden. Tot sprekers genoe gen kan hij mededeelen, dnt. het Gemeen tebestuur geheel aan onze zijde staat cn ons zooveel mogelijk wil helpen. De ge dachte van spr. is-, dat er niet veel plat telandsplaatsen zijn. die zulk oen mooie Avinkelstraat hebben als Hillegoms Hoofd straat en waar op het platteland reeds ge tracht wordt bitumenwegen te krijgen en deze reeds liier en daar zijn aangelegd, daar is het spr. onbegrijpelijk, dat hier een keibestrating moet worden ingevoerd. Spr. wijst op de groote steden, waar meer moeielijkheden zijn te overwinnen dan hier. Heeft het Rijk dan zoo weinig met Hillegom op? Is de belastingopbrengst hier voor een plaltelandsplaats niet schit terend? Is het feitelijk niet misplaatst een bitumenweg aan te leggen langs de Leid- sche vaart, waar schier g©en huizen staan en hier, in de Hoofdstraat, keien? Bedoe ling van* ons ie, na deze vergadering een Katholieke Agenda LEIDEN. Donderdag. Ledenvergadering R. Iv. Tex tielarbeiders, Bondsgebouw, 8 u. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Trans portarbeiders, Bondsgebouw, 8 u. Donderdag. R. K. Reisvereeniging „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Algemeene Agenda. Donderdag. Filmvertooning „De Eeuwige Stille", Stadsgehoorzaal, S uur. Vrijdag. Filmvertooning „De Eeuwige Stilte", Stadsgehoorzaal, S uur. Zaterdag. Filmvoorstelling „De Eeuwige Stille", Stadsgchoorzaad, 8 uur. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Oct. a.s. tot en met Zondag 14 Oct. waar genomen door dé apotheken van de Hee- ren; G. P. Reijst Steenstraat 35 tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. schrijven te zenden naar Z. E. den Minis ter van Waterstaat, ten einde to trachten, het gevaar te bezweren. Hierna geeft de voorz. gelegenheid van gedachten te wis selen. Het resultaat is, dat a'erschillende spre kers het Avoord voeren, meest als aanvul ling van hetgeen de voorzitter aangaf. Medegedeeld wordt, dat Hillegom heeft 250 automobielbezittersrekenen we de Avegenbelasting op gemiddeld f 80 per wagen, dan beteekent dit alleen reeds 20.000 belasting voor de wegen. Nog wordt, aangetoond, dat alle inwoners der gemeente bij deze zaak belang hebben. De bekeiing zou voor Hillegom een teruggang beteekenen, Avaartegen dient te worden gewaakt. Nadat nog een en ander uitvoe rig besproken is, worclt met algemeene stemmen besloten, een verzoekschrift, met memorie van Toelichting te zenden aan den Minister van Waterstaat, den Hoofd- Directeur daarvan, den Hoofdingenieur, den Tgchnischen Ambtenaar, den Gemeen teraad van Hillegom en de publicatie der pers in te roepen. Hierna stelt de voorz. voor. uit deze vergadering een commissie van 5 leden te benoemen, om de zaak verder uit te wer ken. Tol commissieleden worden benoemd de heeren: P. Klaver, J. BreedA'eld, G. W. J. Mathot, H. L. Husemeier en A. Haster. Staande de \rergad-ering Averd door alle aanwezigen op de desbetreffende, ver zoeklijsten geteekend. De Aroorz. dankt nu allen voor hun hier zijn en zakelijke be sprekingen en sluit met den wenseh, dat de vrucht dezer vergadering moge zijn: een prachtige bitumenweg, waarop de Hoofdstraat in het bijzonder en Hillegom in het algemeen alle recht heeft. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 6.45 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat: 1. Notulen, ingekomen stukken. 2. Overlegging Gemeenterekening, dienst 1927. 3. Aanbieding Gemeente begrooting, dienst 1929. 4. Voorstel naar aanleiding adres Gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland-West om subsidie. 5. Voor stel tot aankoop eener Ford-automobiel- motorbrandspuit. 6. Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1929. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener Motor- en Rijwiel- verordening. 8. Voorstel tot herziening der jaarwedde van het. Politiepersoneel. 9. Voorstel tot voteering der benoodigde gel den voor de benoeming van een tijdelijk Gcm.-opzichter. 10. Voorstel tot wijziging der gem.-begrooting, dienst 1928. 11. Voor stel tot gratis beschikbaarstelling van een leegstaand schoollokaal voor een op te richten landbouw-huishoudcursus, vanwe ge de Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Sfcomp- Avijk-Veur. 12. Voorstel tot verstrekking der benoodigde gelden aan het bestuur van de vereeniging tot stichting en .mtand houding eener school met den Bijbel te Leidschendam voor dc aanschaffing van nieuwe schoolbanken. 13. Verder \-oirko- mende zaken. Korenbond „De Rijnstreek". Donderdagavond 11 Oct. liouut de Ko renbond „De Rijnstreek" een Zangers- avond. De samenkomst is in de Katk van O. L. Vr. aan den Hoogen Rijndijk te Leiderdorp, Avaar een plechtig Lof zal ge houden Avorden. Hierna gaan dc verschil lende koren naar het Patronaatsgcbouw, Avaar ieder Zangkoor een Gregoriaanseh gezang zal uitvoeren. Pater van Ivalmt- hout zal bovendien een lezing houden over den Gregoriaanseh en Zang. Een zes tal koren zullen aan dezen Zangersavond meewerken. ALPHEN AAN DEM RIJN. Aanrijding. Op den Stationsweg werd gistermorgen een fietser aangereden door een sleeperswagen. Het rijwiel werd daar bij ernstig beschadigd. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2