Gem. Berichten. Buiteni. Berichten. Jita met zich, als b.v. heb jaarlijks te rarandeerea bedrag, de verplichte aanslui tingen. etc. De Voorz. zegt, dat door een lergelijk besluit te nemen, men zich tot liets bindt, terwijl men de overweging daarvan naar wensch kan doen luiden. Na nog eenige bespreking wordt besloten een elfde besluit te nemen als te Nieuwveen s genomen, echter met een andere over weging. Aangezien de schoolgeldverordening tot 1 Januari 1929 van kracht is, stellen B. en ;W. voor deze voor 1929 weder ongewijzigd te stellen, in afwachting der nieuwe wettelijke regeling, waartoe wordt beslo ten. De Gewest. Landstorm-Cie. Zuid-Hol land-West verzoekt, om evenals over 1928, over 1929 weder een subsidie te mogen ont vangen van 25. waartoe wordt besloten. Aan do vereeniging het ..Nederlandsehe Roode Kruis" wordt voor 1929 een subsidie verleend van 10. Op de verzoeken van -de Ned. Vereeni ging voor den Volkszang en de Commissie van vakonderwijs van den Alg. Ned. Po litiebond om een subsidie te mogen ont vangen van resp. minstens 5 en 20, wordt afwijzend beschikt. Het Bestuur der Christ. H. B. S. te Al phen a. d. Rijn vraagt een bijdrage ad 140.22 in het tekort over 1927 voor 3 leerlingen uit deze gemeente, welke de school tijdens dat jaar bezochten. B. en W. stellen voor op dezelfde gronden als vorig jaar, n.l. dat het betreft kinderen van gegoede ouders, afwijzend te beschik ken, waartoe wordt besloten. De voorz. deelt de vergadering mede, dat B. en W. besproken hebben de kosten, die edert 1923 voor onze spuit en voor brand zijn uitgegeven, komende dan op gemiddeld ruim 250 per jaar, waartegen over dan staat een handbrandspuit. .Wij zijn bij brand gewaarborgd door het con tract met de gemeenten Nieuwveen en de Brandwaarborg Mij. te Noorden. Er be staan echter motorspuiten van 1275 en nu hebben B. en W. gemeend den Raad van een en ander op de hoogte te moeten stellen. Spr. wijst o.a. op den brand bij den heer Poel. waarvan de kosten bedroegen ruim 400, terwijl de oude handspuit niet voldeed. Evenwel moet bij aanschaffing van een motorspuit ook een spuithuisje gebouwd worden hetwelk des winters te vens eenigszins verwarmd moet zijn. De heer v. d. Bosch vraagt dan of de kosten van het jaarlijks' onderhoud eener motor spuit bekend zijn. De Voorz. zegt hiernaar te zullen informeeren en in een volgende vergadering deze zaak weder ter sprake te brengen. De begrooting van den dienst 1929 wordt aangeboden. Daarna wordt, een commissie benoemd bestaande uit de heeren Brecdijk, de Groot en van Leeuwen. B. en W. stellen voor op de begrooting een post in te stellen teneinde aan de raadszaal een electr. ventilator te doen aanbrengen, waartoe wordt besloten. De vergoeding ad 75 welke aan den heer van Vliet jaarlijks wordt uitbetaald voor diverse gemeente-werkzaamheden wordt voor 1929 weder op de begrooting gebracht. De Voorz. zegt dat B. en W. in hunne vergadering hebben besprken een doórloo- pende telefoonverbinding. Hakker, alsmede dokter Lucardie hebben zich reeds bereid verklaard de helft dier kosten ad 25 op. zich te willen nemen. Ook de andere aan geslotenen is gevraagd of zij zich daartoe bereid verklaren en zoo ja, onder welke voorwaarden; deze antwoorden zuilen wor den afgewacht. De gemeente-rekening 1927 wordt aange boden welke in den gewonen dienst sluit met een voordeelig saldo van 4053.255 en in den kapitaaldienst met een batig slot van 156,75. Op voorstel van den heer van den Bosch wordt dezelfde Commissie die de begrooting zal onderzoeken, aangewezen voor het onderzoek dezer rekening. De rekening van het woningbedrijf wel ker ontvangsten en uitgaven bedragen 1581.55 in de ontvangsten begrepen een bedrag ad 191.665 wegens bijdrage door de gemeente in het verlies, wordt vastge steld. Uitbreiding G. E. B. B. en W." blijven van meening dat tot aansluiting van den Hoogen Dijk aan het electrisch net en doortrekking tot aan het perceel van de heer van Leeuwen niet moet worden over gegaan, tenzij de betrokkenen zich bereid verklaren gemeenschappelijk bet verlies gedurende ten minste tien jaren te garan deeren. Nadat de heer van Leeuwen hier over nog het woord heeft gevoerd, ver- eenigt zich de raad met de meenir.g van B. en W. Voorts wordt besloten de Spoorweg-Mij. voor tc stellen het station aan te sluiten aan het eleetr. net. De lantaarns zullen op kosten der Mij. worden geplaatst doch de aaiisluitingskosteiv komen ten laste van het bedrijf. Tarief straatverlichting. Het tarief voor de straatverlichting wordt gesteld op 40 ct. per K.W.U. Do begrooting 1928 wordt overeenkom stig aangeboden concept gewijzigd. Bij de rondvraag wijst de heer de Groot op eenige storing in het eleetr. net het geen de Voorz. toezegt te zullen doen on derzoeken. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren Wilhelmus Petrus, zoon van J. G. van Rijn en H. M. de Heij Jan zoon van J. Stigter en M. den Martogh Gerritje, dochter van J. Schellingcrhout en G. Blom Willem, zoon van A. W. de Vries en A. M. Schouten Cornelia Ma ria, dochter van H. v. d. Berg en P. Beuk- huijsen Evert. Jan, zoon van J. C. Sche ienburg en M. C. van Velde Johanna, dochter van C. Verhceff en P. van der Vier Johannes Adrianus, zoon van A. H. Satter en K. Zandbergen (won. te 's-Gravenhage) Alida, dochter van J. van Reenen en J. van der Graaf. Overleden: L. den Blanken, echt genoot van G. v. d. Geest 44 jaar G. v. Heijningen 22 jaar J. Kuvk 60 jaar (oyerl. te Leiden) J. van Egmond 5 m. P. van Kije 86 jaar. Gehuwd M. Vergeer jm. 28 jaar en J. C. Sloppen jd. 26 jaar G. C. Verheul jm 23 jaar en A. C. Spruitenburg jd 28 j. C. Verkerk jm 21 jaar en N. M. Kap- teijn jd. 21 jaar. KOUDEKERK. Personalia. In de plaats van den hoer C. de Jong, die op zijn verzoek is onthe ven van pontvoerder aan het Boeren- sc-houw alhier, is als zoodanig aangewezen de heer W. van der Dool, thans provinciaal kantonnier te Leiderdorp. Van de pont gereden. Van den meel handelaar S. aan den Hooge Rijndijk is Donderdagmiddag een met zakken meel beladen wagen vanaf de pont aan het Boe- rcnschouw alhier, achteruit in den Rijn ge- loopen. Het tuig van het voor dien wagen bespannen paard kon nog intijds worden losgesneden, zoodat dit op de pont ble^f staan. Het gevaar van losloopemJe honden. Donderdagmiddag had onze plaatsgenoote mej. B. D. te Leiden het ongeluk, dat pJot- seling een hond voor haar rijwiel kwam te loopen, tengevolge waardoor zij kwam te vallen en zich zoo-danig bezeerde, dat zij in het Dinconessenhuis ter verpleging moest worden opgenomen. NIEUWVEEN. Stremming vaart. Wegens vernieuwing van de brug gelegen over de Ringsloot ach ter de Herv. Kerk in deze gemeente zal van af Dinsdag 9 tot en met 15 October a.s. dat gedeelte van de Ringeloot voor scheep vaart gesloten zijn. Tentoonstelling. Naar. wij vernemen ligt het in het voornemen van het Electri- citeitsbedrijf cm op het einde van October een tentoonstelling te houclcn van electri- sche verbruikstcesteilen, speciaal voor huishoudelijk gebruik, in verband met een tariefswijziging voor dit doel. Tijdens de tentoonstelling zouden er te vens films betreffende dc toepassing van elec»riciteit vertoond worden, welke zoo wel komisch als leerzaam zullen zijn. Wij hopen later hierop nog terug te komen. NIEUWKOOP. Overleden: A. S. Meerloc, echtg. van V/. Macon 73 jaar P. van Rijn, we duwnaar van E. Holswikler 86 jaar (wo nende te Alphen aan den Rijn) J. Kor- tekaas weduwe van C. Meijer, 82 jaar Gijsberta Tersteeg 6 jaar Johanna Oor schot wed. van W. Mouris, 63 jaar (overl. te Leiden) Th. J. van den Bosch, echt- genoote van M. A. Beumei', 58 jaar. Getrouwd Th. van Heek te Alke made 25 jaar en D. den Hertog 22 jaar. ïrnstige vechtpartijen tusschen politie en burgers NOODLOTTIGE SCHIETPARTIJ. Een agent schiet zijn aanvaller neer. Zaterdagavond omstreeks tien uur kwam een meisje van den grondwerker 8. uit de Teellustlaan te 's-Gravenhage, hui lend op het politieposthuis aan het West einde bij de Loosdumsche brug en vertel de aan de dienstdoende agenten, dat haar vader dronken was en haar moeder mis handelde. Een paar agenten gingen met het kind mede naar hot huis en slaagden er in den man te kalmeeren, waarop zij weder weggingen. Nauwelijks een half uur later, aldus meldt „de Crt.", verscheen op het politieposthuis de vrouw van den grondwerker opnieuw en klaagde, dat haar man weer geweldig te keer ging, haar mishandelde en een mes had genomen om >4aarmede den zoon, die neg van zijn werk moest komen, op te wachten en te lijf te gaan. Voor de tweede maal begaven zich een paar agenten naar het huis van den grondwerker, waarvoor intus3cheneen volksoploop was ontstaan. De grondwer ker bevond zich ditmaal buitenshuis. Door rustig op to treden slaagde men er in den man tot kalmte ,te brengen en in huis te krijgen. Maar nauwelijks was hij binnen of hij vloog weer'naar buiten en w'iUle nu de agenten te lijf. Deze vonden het thans Avelletjes en bevalen hem mee te gaan naar het politieposthuis. Twee agenten grepen den dronken man vast en wilden hem zoó onder grooten toeloop van nieuwsgierigen opbrengen. Op dit moment trad een vriend van den grondwerker, do 19-jarige schoor steenveger H. Brand, wor.ehdé aan den N. W. Buitensingel, naar voren en trachtte den arrestant uit de handen der agenten te trekken. Deze wisten dit echter te beletten en den grondwerker mee te nemen. Een der de agent dekte de achterhoede en een vierde bleef achter om Brand tegen te houden en tevens de rijwielen van zijn drie collega's, die zij achter moesten la ten, te bewaken .Uit woede, dat hij er niet in geslaagd was zijn kameraad te bevrij den, wilde de schoorsteenveger nu op den achtergebleven agent afgaan, die reeds in zijn bewegingen belemmerd door de fiet sen, zich nu niet in een bepaald aangena me situatie bevond. Deze rumoerige om geving, in een Zaterdagavondstemming, behoort nl. niet tot de gemakkelijkste. Dat moesten jullie mij eens lappen, zei de woedende schoorsteenveger tegen den agent en op hetzelfde moment liep hij op dezen toe. Een in de buurt woonachtigo juffrouw wist echter den man opzij te du wen, onder den uitroep: Dat is laf, zoo dien man aan te vallen I In plaats van zich te verwijderen, tracht te Brand nu langs de juffrouw te dringen. Op den agent toeloopend gaf hij dezen plotseling zulk een ontzettenden vuistslag op zijn linkeroog, dat de man bijna neer stortte. Dc slag was :.oo aangekomen, dat het oog direct hevig o; vtte. De aanvaller liep even terug, keerde direct daarop we der om en wilde voor dc tweede maal den agent aanvallen. Deze was weodzaakt de fietsen neer te gooien en u-i in. diging zijn revolver te trekken. Toer Brand den tweeden vuitsslag wilde toe- i brengen, richtte dc agent zijn revolver op de beenen van zijn aanvaller en vuurde Hij raakte hem langs de Tics in den buik maar de getroffene bemerkte er in zijn zinnelooze woede niets van en kwam voor de derde maal in gebogen houding met de vuist vooruit op den agent aanzetten. De ze vuurde opnieuw en trof den man nu in de borst. Dit schot was doodelijk en stervend zakte de aanvaller ineen. De Eerste Hulp dienst was spoedig ter plaatse en vervoer de het slachtoffer in bewusteloozen toe stand naar het Gemeente-Ziekenhuis, waar hij tien minuten na aankomst overleed. De agent had door den hevigen vuist slag een lichte hersenschudding bekomen, begon te braken en moest naar zijn woning worden overgebracht. Er heerschte, zooals te begrijpen is, een geweldige consternatie in dit dichtbevolk te stadskwartier. De vader van het slacht offer was, zooals te begrijjien is, zeer over stuur en tal van buurtbewoners drongen dreigend naar het politieposthuis aan de Loosduinsche brug op. De meest overdre ven verhalen deden weldra de ronde. De hoofdcommissaris van politie, de heer F. van 't Sant, en de commissaris der afd. C., de heer P. Kramer, waren spoedig ter plaatse en stelden een omvangrijk on derzoek in, dat ook Zondag den geheelen dag voortduurde. Uit tal van getuigenver klaringen moet reeds zijn komen vast te staan, dat de agent uit zelfverdediging ge noodzaakt was zijn revolver te trekken en daarbij zijn wapen op de beenen van zijn aanvaller heeft gericht. De positie, waarin de agent verkeerde (met vier fietsen om zich heen) bewijst wel, dat hij geeji enkele aanleiding heeft kunnen geven voor het optreden van het slachtoffer. Het voorloo- pig onderzoek moet dan ook hebben uit gemaakt, dat de agent vrij uitgaat. Dc justitie zal nu verder moeten uitmaken, of hier schuld aanwezig is. TWIST TUSSCHEN BROEDERS. Een van hen door een politie-agent te Amsterdam door een schot getroffen. Vrijdagnacht te ongeveer half twee heeft op de Oostenburgergracht te Am sterdam een twist plaats gehad tusschen de twee gebroeders Huisman. De twist liep zoo hoog, dat de politie tusschenbeide moest komen. 8. Huisman had zijn broer door een winkelruit gesmeten, doch toen een politie-agent te hulp kwam, verzoenden zij zich met elkaar en richtten zich tegen den politie-agent, die eenige klappen op het hoofd en in het aangezicht kreeg. Spoe dig kwam een collega hem te hulp, die het raadzaam achtte een der gebroeders te arresteeren. Toen beide agenten den aan gehoudene, J. Huisman, opbrachten, wer den zij daarin belemmerd door den broeX der, die een der agenten wist të leiden naar het z.g. Waaigat, d. i. de grens tus schen de Oosten- en Wittenburgergracht. De agent werd van een steenen trapje ge trokken en kwam op een steenen muur te recht, Klaarblijkelijk had II de bedoeling den agent in het water te gooien. Zijn col lega kwam hem toen te hulp. Toen er ten slotte geen mogelijkheid meer bestond om uit handen van de tierende en schreeuwen de gebroeders te komen, die niet wilden rusten, voordat de agent in het water lag. loste een der agenten na sommatie een schot, dat S. H. in de maagstreek trof. De man werd in vrii ernstigen toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, terwijl J. H. gearresteerd werd en in het politie bureau Kattenburg werd opgesloten. Laatst genoemde zal ter beschikking van de jus titie worden gesteld ter zake van weder- spannigheid. De getroffene, die. eveneens wegens wederspannigheid zal worden ver volgd, kon nog niet gehoord worden. EEN TWIST TUSSCHEN BURGERS EN POLITIE. Opnieuw een burger door een revolverschot getroffen. Uit Amsterdam wordt ons gemeld: Zaterdagnacht is weer een politieagent, nadat hij door een tierende menigte op straat was aangevallen, gedwongen gewor den een schot te lossen, waardoor een bur ger getroffen, en vrij ernstig gewond werd. Eenals dit Vrijdagavond op Kattenburg was geschied, zag de politieagent, die Za terdagnacht omstreeks 1 uur in de Oude Kerksteeg een groep twistende personen, meerendeels bekenden uit de Achterburg- walbuurt, tot bedaren wilde brengen, de menigte tot zich gekeerd. Woestelingen, die eerst met elkaar getwist hadden, trachtten nu den agent te bespringen, die daarop naar zijn revolver greep en bij wijze Van commatie een schot in de lucht loste. Toen de hem aanvallende personen echter niet wilden wijken, richtte hij het daarop op een zijner aanvallers en loste nog eenige schoten. Het publiek stoof uit- oen, doch een hunner viel neer. De man, J. Beekhuizen genaamd, was in het boven been getroffen, terwijl hem vervolgens den top van den vinger was afgeschoten. Hij werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Nog even trachtten de aanvankelijk op de vlucht geslagen personen den agent te overvallen en hem in 't water van den Achterburgwal te duwen, maar dit pogen werd verijdeld doordat de inmiddels ter assistentie gekomen politiemannen van 't bureau Warmoesstraat de menigte met de gummistokken uiteen joegen. EEN SMOKKELAARSDRAMA. Een smokkelaar door een schot getroffen en overleden. Men meidt uit Kerkrade aan de „Msb.": In den zomer van het vorig jaar reed gedurende een mooien Zomernacht een auto, bij de ambtenaren als een smokke- laarsaulo bekend, lr.ngi de grens van Kerkrade. Ondanks de ambtenaren, die. uit hun schuilhoek te voorschijn waren gek men, herhaaldelijk den chauffeur een „halt" toeriepen, reed dc auto met ver- .tfioe uiuu door. De beambten losten verschillende schoten en den volgenden dag bleek, dat enkele inzittenden aangeschoten waren. Langs den weg werd door voorbij- gangcis gevouden de mijnwerker II. B. uit het aangrenzende l'anncrheidc. Hij kermde van pijn. riep luide om hulp. en om wa ter. B. die door een paar revolverschoten zwaar gewond was, wav door zijn mede smokkelaars uit de auto gezet en langs den weg gelegd, zonder dat men zich ve der om hem Bekommerde. Na hevig lijden is B. Donderdag in het ziekenhuis overle den. De auto kon door de beambten wor den opgespoord, doch de smokkelaars kon den tot nu toe niet worden gearresteerd, daar B. bleef weigeren, de namen te noe men van zijn kameraden, die hem zelf in den steek hadden gelaten. INGEZONDEN MEDEDEELING. De toestand aan den Yser. Het ONGELUKKEN. TREINONTSPORING. Wagon van een goederentrein uit de rails gesprongen. Geen persoonlijke ongelukk o n In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het baanvak MaarsenUtrecht een wagon van een goederentrein uit do rails gesprongen. De wagon werd een eind mee gesleurd, waardoor de rails verwrongen werden. Hierdoor werd het spoor geheel versperd. Reeds in Maarsen is de goederenwagen met de beide achterste wielen uit de rails geglipt, maar is tot Utrecht nog staande gebleven. Toen daar diverse wissels moes ten gepasseerd kantelde de wagon en nam een anderen wagon mede. Hoewel men onmiddellijk met het her stel van de baan is begonnen, konden eerst Zondagmiddag om 3 uur de treinen weer over het naar Utrecht gaande spoor rijden. Tot dien tijd moesten alle treinen ven en naar Utrecht over een enkel spoor •r "leid worden. Ten gevolge waarvan een groot oponthoud in het treinverkeer is ontstaan. Alle treinen, die Utrecht moesten aan doen of uit Utrecht kwamen, zijn met groote vertraging op de plaats van be stemming aangekomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wagen door een trein versplinterd. Zaterdagmiddag is te Echt—St. Joost op den onbewaakten overweg 'n juist pas- seerende kar door den trein gegrepen en totaal versplinterd. De begeleider, die ge lukkig even voor het paard liep, kwam er niet zijn viervoeter zonder veel schrammen ONTPLOFFING IN EEN SPINNERIJ. Twe6~ personen ernstige brandwonden opgeloopen. In de spinnerij „Oosterveld" van clc ta. van Heek en Co. te Enschedé heeft Vrijdag avond een ontploffing plaats gehad. De 22- jarigc R. en de 25-jarige W. kregen zeer ernstige brandwonden en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Er is geen raaterieele schade. Verdronken. Te IJsselmonde is het 3-jarig dochtertje van den heer De Jong in een achter dë wo ning zich bevindenden diepen kolk ge raakt Niettegenstaande drie doctoren, kunstmatige ademhaling hebben toegepast, is het hun niet mogen gelukken de levens geesten weer op te wekken. Een Gentsch kind gered. Door een doofstommen Nederlander. Op een der pleinen te Gent speelden dezer dagen eenige kinderen, terwijl een schilder aan zijn ezel zat te werken. Plotseling, aldus meldt ..De Maasbode", zetten de kinderen het op een loopen, doch de schilder, de heer Fred. Brouwer uit Rot terdam, die doofstom is. kon natuurlijk luin geschreeuw niet hooien. Aan de beweging van het water bemerkte hij echter, dat er iemand in gevallen moest zijn TTjj bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed te water en slaagde er in, het reeds zinkende meisje te grijpen. Twee andere personen hadden zich ook reeds te water begeven. Eén hunner, ging aan de ballustrade hangen engreep bet kind dat dc kunst naar bem toereikte. Tal van menschen uit de omgeving brachten den moedigen vreemdeling hulde en men haastte zich om hem droge kleeren te verstrekken. Automobiel over den kop. Onder Overschie is Vrijdagnacht om streeks half twee de auto van den Hon- gaarschen gezant, waarin behalve deze twee damps en een heer zaten, waarschijn lijk door onbekendheid met don weg, even door een bocht over den berm' van den Rotterdgmschenweg gereden en over den kop in de sloot terecht gekomp.n. De ge zant, noch de inzittenden hebben letsel bekomen. Met een bus hebben zij de reis naar Den Haag vervolgd. VREESELIJKE DROOGTE IN BRAZILIt Velen van honger omgekomen. Berichten uit de staten Alagoas en Ba-, bia doen zien, dat men daar de ergsta! i'rie sinds 1915 meemaakt. De scheep- .t op de San Francisco-rivier staat stil* ele peisonen zijn van honger ompekoir. «ordien de droogte de kudden heeft gede cimeerd en de oogsten vernield. vaar nog niet bezworen. De stuwdam van de sluis bij Nieuwpoort, die Maandagnacht ender den druk van den springvloed doorbrak en de overstroo ming van de IJservallci ten gevolge had, is na voorloopjg door de soldaten gerepa reerd te zijn geweest Zaterdag weer ge deeltelijk doorgebroken. Het water stroomde andermaal .in de vallei. De soldaten togen weer aan den arbeid en slaagden erin de bres mot zakken zand te stoppen Gieteravond heeft de nooddam het hooge tij weerstaan. Men hoopt thans nieuwe overstrooimngen te kunnen keeren. doch alle gevaar is nog niet geweken. Brand op een petroleumboot. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat in de haven van Mauritius een voor anker lig gend stoomschip, met een ladtng van 14.000 ton petroleum in brand is geraakt. Niet tegenstaande alle pogingen in het werk worden gesteld, is het tot nu toe nog niet mogen gelukken het vuur meester te wor den. In de bergen verongelukt. De bekende Alpinist en skilooper Paul Ehler uit Innsbruck is van de Schliissol- kar Hpitze in Wetterstein omlaag gevallen en gedood. Vermorzeld. Vrijdag wilde de adjunct 8tation*-oversti van Aarschot (België) nog over een spoo loopen op het oogenblik, dat een machine er manoeuvres verrichtte. Hij had don af stand slecht berekend, met het gevolg, dat hij onder de machine terecht kwam en ge heel vermorzeld werd. Bestolen en aan een boom gebonden. Voor 40.000 p. st. aan diamanter gestolen. Murray Lang, de zoon van den welbe kenden New-Yorlcschen diamanthandelaar, is to San Francisco op het Harding-Golf terrein, door golfspelers vastgebonden aan een boom gevonden. Hij verklaarde, dat twee gewapende mannen hem in een drukke straat aanhiel den, in een auto duwden, hem een prop in den mond deden en hem vervolgens blind doekten. Na hem voor een waarde van 40.000 pond sterling aan diamanten te hebben ontstolen, lieten de roevers hem achter, zoo als hij werd aangetroffen. De „Krassin" in Leningrad aangekomen. Groote geestdrift. De ..Krassin" is tc Leningrad aangeko men en met enthousiasme door vertegen woordigers van het gouvernement, talrijke delegaties en orrcr'saties begroet. Water vliegtuigen, oorlogsschepen en koopvaatd.ij- §chepen voeren de volle zee op de „Kras sin" tegemoet. Do haven van Leningrad was versierd met vlaggen. Op het oogenblik dat de deelnemers aan de expeditie aan land gingen, speelden zich onbeschrijfelijke scè nes van enthousiasme af. Het corps consu lair woonde de ontvangst van de „Kras sin" bij. De pers wijdde speciale nummers aan Je expeditie van de „Krassin", De heldhaf tigheid. zelfverloochening van de sovjet- expeditie worden in artikelen geprezen evennis door talrijke leden van het gou vernement,. die ter begroeting zijn aangc- Ook de vruchtbare wetenschappelijke re sultaten van de expeditie worden geprezen. Slechts twee klassen op de spoorwegen. Een nieuw stelsel in Duitschland. Gisteren is op de Duitsche spoorwegen de nieuwe vering ingevoerd, die de he- staarv'o vier Irl-ssen tot twep doet inkrim- pen. De cene klasse is met kussens, de an dere niet houten banken. Tn het begin zal er misschien wel een gebrek aan zitplaat sen zijn in een der twee klassen, want men weet uiteraard volstrekt niet. hoe het pu bliek op de afschaffing van de oude eerste en vierde klasse zal rcageeren. Zullen zij, die tot dusver derde klasse reisden, nu op kussens willen zitten? Of zullen zij die tot dusver tweede klasse reisden, nu de houten banken verkiezen? Hot moet nog blijken en daarom wekt dc spoorweg via de bladen de reizigers op in den overgangstijd, wat voor lief te nemen. Frisch zwemmen. De meeste drijvende badinrichtingen in de 8eine te Parijs- worden 's winters opge borgen. Bij het wegruimen van een daarvan ond men onder den vloer van een der ba- don de overblijfselen van een 1 ijk namoliik iliet onderdeel van do romp en de beide beonon. De rest was door het water weg- gespoeld. De doktoren verklaarden, dat het lijk jdiar minstens zes maanden verbleef. Geen jJer zwemmers en baders had er dezen zo- imer iets van bemerkt He-l:epninp van het lijk is uitgesloten.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7