STADSNIEUWS. LIEh Db S JEUGDDROOM TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 8 OCTOBER 1928 Hoofdstuk VIII 15 (Nijverheids onderwijs). Voordeeliger ƒ3.000, wegens hoogere ont vangsten te dezer zake. Hoofdstuk IX 1 en 2 (Onder steuning aan behoeftigen en werk- loozen). Voordeeliger in totaal ƒ22.000. De ondersteuning aan werkloozen is 45.000 lager geraamd, zulks in verband met het Raadsbesluit van 21 Mei 1928, als mede met het oog op het vooruitzicht van een verdere vermindering van de werk loosheid. Daartegenover moest het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur met 20.000 worden verhoogd. Hoofdstuk XII (Belasting). Nadeeliger 23.500. Lagere ontvangsten: Inkomstenbelasting 85.000. Opcenten dividend en tantièmebe lasting 5.000. Hoogere ontvangsten: Opcenten Perso- neele belasting 30.000.Idem Grondbe lasting 4.000. Openbare vermakelijkheden 3.400. Lagere uitgavenKwade posten 30.000. Hoofdstuk XIII 1 (Gasfabriek). Voordeeliger bijna ƒ108.000, als gevolg van het hooger uittrekken der winst. Hoofdstuk XIII 2 (Electriciteits- fabriek). Voordeeliger ƒ70.000. De winst is 124.000 liooger geraamd. De ontvangstpost rente is met bijna 40.000 gedaald, o.a. als gevolg van de om standigheid, dat wegens rente van nog te verstrekken kapitaal 22.000 minder is uit getrokken (tegenover do geraamde ont vangst van laatst bedoelde rente staat een gelijke uitgaaf wegens op te nemen kas geld op hoofdstuk XIV). Hoofdstuk XIII 3. (Ende- geest c.a.) Voordeeliger 12.000, in hoofdzaak een gevolg van een hoogere raming van de winst. WETHOUDER GOSLINGA OVER GEMEENTE-POLITIEK. De A.-R. Kiesv. heeft een vergadering ge houden, waarin wethouder T. S. Gosling» eenige punten van gemeente-politiek heeft besproken. Volgins de Nieuwe Leidsche Crt. was de vergadering uiterst schaarsch" bezocht. 't Schijnt ons interessant ook voor onze lezers cm de meening van den anti-rev. wet houder betreffende eenige actueele punten van gemeente-politiek te vernemen. Wij ontleenen daarom aan een verslag in de „N. L. Crt." het volgende: Een vijftal punten wil spr. in beknopten vorm behandelen, n.l.: Zondagswet, Volks huisvesting, Do overweg aan den Rijnsbur- gerweg, Onderwijs en Belastingen en Winst uit de bedrijven. Zondagswet. Over de naleving van de Zondagswet valt in onze stad in vergelijking met andere steden tot dusver niet te kla INGEZONUEN MEÜEQEELING. OEN HAAb ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui gen. Artikel 4 der Zondagswet, waarin be paald wordt, dat geen openbai^ vermake lijkheden op den Zondag zijn toegelaten, dan tenzij het gemeentebestuur hiertoe vergunning geeft en wel na het beëindi gen van alle godsdienstoefeningen, is door het gemeentebestuur van Leiden nooit toe oen sinecure gemaakt. In verreweg de meeste steden van ons land wordt art. 4 van de Zondagswet vol komen gesaboteerd In Leiden is dit niet het geval. Herhaaldelijk is echter geprobeerd meer vrijheid te krijgen, vooral van de zijde dei- Bioscoophouders. Dank zij het optreden van A-B. en C.-H. zijde is men er in ge slaagd de Zondagswet zooveel mogelijk te handhaven, al valt niet te ontkennen, dat door de laatste beslissing van B. en W. te dien aanzien eenige verslapping is ingetre den. Deze beslissing van de meerderheid van B. en W. (Er is dus in deze blijkbaar ver schil van meening in het college geweest. Bed. L. Crt.) heeft het mogelijk ge maakt, dat voortaan Zondagsmiddags con certen etc. mogen gegeven worden die zuivere kunst beoogen, doch welke slechts in besloten localiteiten mogen worden ten gehoore gebracht. Hoewel betreurend, dat deze meerdere vrijheid is verleend, blijft spr. dankbaar voor het feit, dat de naleving der Zondags wet in onze stad tot dusver gunstig af steekt bij vele andere plaatsen. Volkshuisvesting. Leiden staat ten opzichte der Volkshuis vesting niet achter bij andere steden. Ten aanzien der onbewoonbaarverkla ring zijn reeds een 40-tal krotwoningen ont ruimd en de bewoners overgebracht naar het nieuw gebouwde woningblok aan de Potgieterslaan. Nog 134 onbewoonbaarverldaarde wo ningen moeten binnenkort worden ont ruimd, voor deze bewoners wordt en is een geheel complex woningen gebouwd aan den Morschweg, achter de Paul Krugerstraat. Zijn deze woningen betrokken, dan kan geconstateerd worden, dat de ergste krot woningen in Leiden verdwenen zijn. Thans komt een nieuwe taak voor het gemeentebestuur, n.l. om de krotwoningen af te breken en in de binnenstad de ver schillende stegen en straten to verbreeden en de terreinen opnieuw te doen bebou wen. Hiervoor is echter weer geld noodig. Een tweede vraagstuk is de bouw van woningen voor groote gezinnen. Spr. voelt daar veel voor, maar zou dan do huurprijs dezer groote-gezir.swoningen willen bepalen naar het gezinsinkomen. Het komt meerma len voor, dat het gezinsinkomen in de groote gezinnen belangrijke sommen be draagt en het gaat volgens spr. niet aan voor deze gezinnen nog toeslagen op de woninghuur door Bijk en Gemeente te la ten voteeren. Overweg aan den Rijnsburgerweg. Een brandend vraagstuk mag dit zeker wel worden genoemd. Niet alleen voor Lei den, maar voor tal van menschen, die te Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Noordwijk en Sassenheim wonen, en van de overweg meer last en ongemak ondervinden dan menig Leidenaar. Het vraagstuk op te lossen is niet ge makkelijk. Temeer, omdat met deze taak niet uitsluitend Leidsche belangen ge moeid zijn. Zoowel Leiden als de dorpen om Leiden, de Spoorwegmaatschappij als 't Bijk hebben hier een taak te vervullen. De eenige radicale oplossing is naar spr.'s oordeel de verhooging van de Spoorbaan vanaf de Haarlemmerweg tot aan de Vink, het station omhoog brengen en een tunnel leggen. Dat zal echter ;.eer kostbaar zijn. Voor een zg. noodoplossing voelt spr. niets. Dat zal blijken geld verknoeien te zijn, dat de eindoplossing slechts verschuiven zal. Onderwijs. Met het Lager Onderwijs ondervindt het gomeentebestuur van de zijde der Open bare schoolmannen nogal moeilijkheden. Dit is alles te verklaren uit de achteruitgang en de afbrokkeling van het openbaar on derwijs, en de grcci van het bijzonder. Met GEMEENTEBEGROOTING v II. Aan het de begrooting begeleidend schrij ven van B. en W. ontleenen we nog het volgende: Buiten beschouwing latende het batig saldo van den dienst 1927, groot 367.729, levert de begrooting, indien de inkomsten belasting op hetzelfde bedrag als voor 1923 2.013.871) kordt geraamd, een tekort op van rond 75.000. Bij de beoordeeling van het batig saldo over 1927 ad 367.729 dient men echter in aanmerking te nemen, dat in de berekening daarvan de entvangsten van hoofdstuk I (vroegere diensten) zijn begrepen. Dat hoofdstuk opende met een gedeelte van het batig saldo van den dienst 1925 ad ƒ25.000, terwijl daarop later, door verlaging van de Algemeene Reserve, nog werd gebracht 300.000. Aanvankelijk liet het zich aan zien, dat de dienst 1927 dezen steun uit vroegere diensten en Algemeene Reserve niet zou kunnen ontberen, doch het resul taat is ten slotte geweest, dat dit bedrag van 325.000 niet alleen kon worden behou den, maar dat bovendien nog een klein ba tig saldi, n.l. van 48.905.19 1/2 werd ver kregen. Ook de verwachtingen van den dienst 1928 zijn gunstiger geworden, dan zij zich bij het samenstellen van de bcgrooting lie ten aanzien. Kon de bcgrooting toen slechts sluitend gemaakt worden door over het ba tig saldo van den dienst 1926 te beschik ken tot een bedrag van 296.552, er zijn aanwijzingen, die doen vermoeden, dat mo gelijk met een lager bedrag z?.i kunnen worden volstaan. Uiteraard val; 'lans nog weinig van den dienst 1928 te zeggen. Welke wijze van berekening men ook volgt, uit het vorenstaande blijkt wel, dat do uitkomsten van 1928 vermoedelijk ongun stiger zullen zijn dan die van 1927 en dit, niettegenstaande ook voor 1928 i de hoo gere winst der Lichtfabrieken :g wor den gerekend. De reserve. Thans nog een enkel woord over de reeds gevormde Algemeene Reserve en de be stemming van het niet benoodigde ge deelte van het batig saldo dienst 1927, ad 207.000. De „Reserve voor algemeene doeleinden" onder welken naam dit fonds thans in de begrooting tot uitdrukking is gebracht, be draagt op dit oogenblik ƒ525.000. Een fonds. Nu zouden wij genoemde som van 207.000 daaraan niet geheel willen toevoe gen, maar uit dat bedrag allereerst een af zonderlijk fonds willen vormen en v. el een „Eonds voor Stadsverbetering, Werkver schaffing en andere Sociale doeleinden". Als eerste storting ware ten behoeve van dit fonds af te zonderen een som van 195.000aan de bepaling van de storting op dit bedrag li'gt de gedachte teil grond slag, dat hetgeen de Gasfabriek in 1927 als winst heeft opgeleverd meer dan 200.000 en de Electriciteitsfabriek meer dan ƒ400.000 voor dit fonds is bestemd. Uit dit fonds zou men b.v. kunnen beta len de uitgaven, die de vervanging van on bewoonbaar verklaarde woningen in de bin nenstad door betere woningen elders of op dezelfde plaats meer zal kosten dan de in- trensieke waarde van de te stichten wo ningen; de bijdragen die de gemeente moet geven als subsidie in de werkverschaffings- loonen betreffende de Leidsche Hout en voorts kosten van openbare werken, die voor verkeersdoeleinden of ter vevfraaiing van het stadsbeeld worden gemaakt, met welke kosten men moeilijk den gewonen dienst kan belasten en die men toch ook niet uit geldleening wenscht te bestrijden. Voor de Algemeene Reserve blijft dan beschikbaar een som van 12.000, waardoor deze kan worden gebracht op 537.000. B. en W. besluiten hun beschouwing mot een kort overzicht van de verschillen (in ronde bedragen) tusschen de begrootingen J928 en 1929. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van EFFIE A. BOWLANDC). Nadruk verboden. 20) Twee dagen gingen voorbij, zonder dat er iets bijzonders gebeurde. De politie had nog geen spoor gevonden inzake den in braak en de kolonel, die luidde zijn min achting uitsprak over haar onbekwaamheid nam uitgebreide maatregelen tegen een herhaling van het nachtelijk bezoek, liet alle deuren van elcctrische bellen voorzien en spande draden over de treden van de trap. Deze laatste voorzorgsmaatregel moest strikt geheim blijven. Hij bracht de draden zelf aan, als de bedienden naar bed waren en verwijderde ze, voordat iemand op was, maar de arme mevrouw Anerly stond doodsangst uit, dat een van de be dienden er zijn nek over zou breken. üp den avond van den derden dag kwam Enid in de grootste bezorgdheid bij Bevan. Dick had gezegd dat hij van plan was den volgenden morgen naar Londen tc gaan en ze vreesde voor zijn veiligheid. Ze smeekte Bevan met zijn vriend mee te gaan. Mijn beste juffrouw Anerly, ik zal dit met het grootste genoegen doen, ais hij ras maar mee wil hebben, maar U heeft het Hoofdstuk II (Algemeen Beheer). Nadeeliger 8.500, in verband met de omstandigheid, dat in 1929 de verkiezingen plaats hebben voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Hoofdstuk ill (Openbare Veilig heid). Nadeeliger 6000. De burgemeester acht het voor een goede functioneering van den politiedienst en mede met het oog op de voorgenomen oprichting van een speciale verkeersafdee- ling, noodig, dat wordt voorzien in de va cature van adj.-inspecteur van politie, wel ke betrekking de laatste jaren pro memo rie in de begrooling werd uitgetrokken. Voorts moesten de kosten van straatver lichting hooger worden geraamd. Hoofdstuk IV (Volksgezondheid). Voordeeliger ƒ10.000. De winst der Leidsche Duinwater Maat schappij kon 7.700 hooger worden ge raamd. De kosten van ziekenverpleging voor min vermogenden zijn 9.000 lager uitgetrok ken. Daartegenover staat: een lagere ont vangst wegens bijdragen^ van particulieren in de kosten van deze verpleging 2000) meer subsidie aan vereenigingen voor uit zending en verpleging van kinderen in ge zondheids- en vacantie-koloniën 1.300). Hoofdstuk VI (Openbare Werken) Nadeeliger 50.000. Hoogere uitgaven: Jaarwedden perso neel Gemeentewerken 5000, (uitbreiding met 1 ingenieur). Herstelling carillon Stad huistoren 3.1000. Rente en aflossing van geldleeningen 23.000. Kosten van havens, vaarten enz. (beton- schoeiing Jan van Goyenkade) ƒ2.500. Kos ten van pensioneering enz. 4.000. Lagere ontvangstrecognities 2000, huur van hui zen (afbraak Gangetje) 4000. Hoofdstuk VII 2 (Opebaar ge woon lager onderwijs). Nadeeliger ƒ5000.Voor salarieering van onverplichte leerkrachten 12.000 op volgnummer 337 minder geraamd. Hoofdstuk VIII 5 (Openbaar ouitengewoon lager onderwijs). Na deeligcr f'3000. Hoofdstuk VIII 7 (Bijzonder ge woon lager onderwijs). Nadeeliger 28.000. Hoogere uitgaven: vergoeding art. 100 der L. O. wet 1920 15000, id. art. 101, 9e lid 3.500, rente en aflossing van geldleenin gen 7000. Hoofdstuk VIII 9 (Bijzonder uit gebreid lager onderwijs). Nadeeliger 5000. Hoogere uitgaven: vergoeding art. 100 L. wet 1920 1000, id. art. 101, 9e lid 1.500. Rente en aflossing van geldleenin gen 2.200. Hoofdstuk VIII 11 (Bijzonder voorbereidend lager onderwijs). Nadeeliger 10.000 wegens meerdere sub sidie aan bijzondere bewaarscholen. Hoofdstuk VIII 12 (Lager On derwijs niet vallende onder 1 t m. 11). Voordeeliger 4000. De subsidie aan de Vei-eeniging School- kindervoeding en -klecding werd 3000. hooger uitgetrokken. Eenerzijds werden de kosten der Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen 1.800 lager geraamd, terwijl ander zijds op 6.600 meer rijkssubsidie mag wor den gerekend. oofdstuk VIII 14 (Hooger On derwijs). Nadeeliger 12.000. Hoogere uitgaven: jaarwedden 5.500. Rento en aflossing van geldleeningen ƒ5000 Lagere ontvangsten: schoolgelden 3.500. Hoogere ontvangsten, rijkssubsidie 1.500. zelf gehoord, dat hij den vorigen keer ge weigerd heeft, toen ik het hem voorstelde. Maar U kunt toevallig toch ook wel naar Londen moeten, drong ze aan, hij kan U toch niet verhinderen met denzelf den trein te reizen. Neen, maar wat hij wel kan en wat hij ook waarschijnlijk zal doen, is me ver hinderen hem verder te volgen. Dick is, niet gemakkelijk, als hij begint. Het zou me niet kunnen schelen om een beetje onhebbelijkheid van hem te riskeeren, maar ik zie niet in, hoe het ons zou kun nen helpen. Misschien als U het hem vroeg als een persoonlijke gunst, zal hij goedvin den dat ik met hem meega. Hij moet het toch verklaarbaar vinden dat U zich ang stig maakt, na wat er gebeurd is. Ik zal het probeeren, maar komt Ui me dan helpen. De twee samenzweerders gingen naar de veranda, waar Dick stond, in afwach ting van de etensbel. Bevan opende het vuur, door te zeggen: Dit is mijn laatste avond hier, Dick. Zoo, ga je ons verlaten? zei de ander onverschillig. Als de toon, waarop dit j|e- zegd werd, den jongen Bevan al had ge kwetst, hij liet hot niet blijken. Ja, antwoordde hij, ik ga morgen naar Londen, miss Anerlcy vertelde me dat jij morgen ook naar Londen gaat, in dat geval kunnen we prachtig samen rei zen. Tot Paddington Station zeker, stem de Dick toe. Enid kwam naast Dick staan en terwijl ze haar arm door de zijne stak en haar hoofd tegen zijn schouder vlijde, zeide ze: Liefste, ik zal toch zoo ongerust over je zijn. Misschien probeeren ze een nieu wen aanval. Ze barstte opeens in snikken uit. Wat ben je toch een dwaas kindje, Enid, zei Dick, terwijl hij vol teederheid neerkeek op het bekoorlijke, gevoelvolle gezichtje, om je zoo overstuur te maken. Ik ben groot genoeg om op mezelf te pas sen en bovendien heb ik een prima revol- Bij deze indirecte bevestiging van haar vrees voor gevaar, huiverde Enid en ver borg haar gezicht tegen zijn arm. Wil je me een reusachtig pleizier doen, fluisterde ze, terwijl ze zich dichter tegen hem aannestelde, laat mijnheer Bevan dan met je meegaan. Met een half onderdrukten uitroep van ergernis, maakte de jonge man zich los uit haar armen. Dat is dwaasheid, Enid, zei hij. Jij kunt tenminste weten, dat ik naar Lon den ga voor particuliere aangelegenheden, waar ik geen ander bij gebruiken kan. Groote tranen kwamen in Enid's oogen. De uitwerking daarvan op Dick was, dat hij er zich bitter over ergerde, dat hij zoo dwaas was geweest haar van dien aanval op straat te vertellen, terwijl Bevan zied de van verontwaardiging over wat hij als harteloosheid van zijn vriend beschouwde. Je zou misschien wel een beetje meer rekening kunnen houdqn met juffrouw Anerly's gevoelens, begon hij, maar bij het zien van de booze uitdrukking op Dick's gezicht, zag hij in, dat hij verkeerd deed en trachtte hij zijn vergissing goed te ma ken. iWel, zei hij verontschuldigend, misschien lag het ook niet op mijn weg om dat te zeggen. Neen, inderdaad niet, antwoordde Dick ijskoud. lk vermoed, dat ik wel het beste zal weten, wat ik aan juffrouw Anerly's gevoelens verplicht ben. Ze heeft je bemiddeling heusch niet noodig. Toen haar naam voor de tweede keer genoemd werd, keerde Enid zich om. Een oogenblik keek ze naar de twee vijandige gezichten, toen zei ze, terwijl haar blauwe oogen schitterden door haar tranen heen: Wat een onzin is dit. Hebben jullie dan besloten, me heelemaal ongelukkig te maken? Als jullie beiden nu ook nog ruzie gaat maken over mij, dan blijft me heele maal niets meer over. Er zijn twee noodig om ruzie te ma ken, juffrouw Anerly, zei Bevan ernstig, en ik ben dat'van mijn kant niet van plan. Toen, terwijl hij zich op de oude, harte lijke toon tot zijn vriend wendde, zei hij: Laten we elkaar niet verkeerd be grijpen, Dick. Ik ben allerminst van plan om me met j.e zaken te bemoeien of me in je vertrouwen te dringen. Ik vraag alleen maar met je mee te mogen gaan voor het geval dat er een paar extra vuisten noo dig mochten zijn. Het feit, dat je een wa pen meeneemt, bewijst voldoende, dat je zelf niet overtuigd bent van den vreedza- men aard van je boodschap. Ik beloof je eerlijk, dat ik niets zal zien en niets zal hooren, als jij me dit zou vragen. Zullen we het zoo afspreken? Hij stak zijn hand uit. Een oogenblik aarzelde Dick. Hij was diep geroerd door de toewijding van zijn UIT DE WAOIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 9 October. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend KRO.-uitzendingen). 12.301.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- trio. 5.30—6.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Esperantoles. 8.008.30 Epr.: H. Brouwer, voorz. v. h. Utrechtsche Diocesanen Werkliedenverb.: Waarin onze kracht gelegen is. 8.30 Concert in Ryen; J. Heerkens, pia no. De Harmonie „Vlijt en Eendracht", Dir. F. J. Melzer. Dameszangver. v. d. B. K. Vrouwenbond, Dir. C. Kroes. F. J. Mel zer, clarinet. Spr.: L. J. Uytendaal: Byen en zijn industrie. Mannenzangver.Euterpe" Dir. J. Heerkens. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het "Trio Sjowerman. 3.004.00 Kniples door Mevr. de Leeuw v. Rees. 6.007.30 Dinermuziek door het Kwartet Rentmeester. 7.30—7.45 Causerie over de cursus leer- bewerking door C. Schaake-Verkozen. 8.008.35 Boekbespreking door Joh. Koning. 8.3510.05 Concert van gewijde muziek i. d. Zendingskapel te A'dam. Jo v. Yzer- Vincent, sopraan. L. v. Tulder, tenor. F. Has selaar, orgel. Willem Hespe's a capella- koor. 10.05 Persberichten. 10.1511.00 Concert door het Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. Zeiler en Zieh- rer. Oude walsen en operottemuziek. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. I.20—2.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Voor de scholen. 3.20 Miniatuurconcert. 3.35 Muziekles. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Liederen van Schubert voor sopraan 7.20 Discussie tusschen Miss E. Wilkin son M. P. en Mr. W. H. Thoday: Should women bo paid as much as men? 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. De militaire kapel. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 „Air raids". Optreden van 'Albert de Courville en Padbury's Cosmo Club Six II.0012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 9.0511.20 „Thaïs", opera van Massenet. Orkest, koor en H. H. Cousino en Capitai- ne v. d. opera. Langonberg, 469 M 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.30 Causerie: Wagner's Wralküre. 7.50 „Die Walkiire" (2), van Rich. Wag ner. 9.50 Sluiten. KönigswuBterhausen, 1250 M. (Z e e 8 e n). 11.204.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Gevarieerd concert.. 8.20 Moderne muziek. P. Höffer, piano. Th. Petzke-Schubert, viool. 9.05 Lezing: Der Koblenzer Tagung. Hamburg, 395 M. 3.35 Kamermuziek. 5.15 Orkestconcert. 5.45 „Die Walkure", opera in 3 acten van Rich. Wagner. Daarna Dansmuziek. B r u s s e 1, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.3510.35 Orkestconcert. vriend, een toewijding, die hij door zijn houding van den laatstcn tijd niet ver diend had. Hij vroeg zich af, of het niet mogelijk zou zijn, te doen, wat deze beide menschen, die het zoo goed met hem meenden, zoo graag wilden, zonder dat zijn geheim gevaar liep. Hij bedacht, dat hij morgen alleen maar het antwoord zou hoeven te halen op zijn ultimatum en dat heb waarschijnlijk niet overbodig zou zijn, om iemand in de nabijheid te hebben, waarop hij kon vertrouwen. Hij schudde- warm de hem toegestoken hand. Je bent een beste kerel, Ted, zei hij, en bij jou vergeleken ben ik een harte- looze bruut. Als ik heb geaarzeld, dan was het geen gebrek aan vertrouwen, maar de eer van een derde, is in deze zaak betrok ken. Als jij, zooals je hebt aangeboden, mta wilt helpen, zonder me uitleg te vragen, dan neem ik je aanbod dankbaar aan. Enid sloeg onstuimig haar armen om zijn hals en kuste hem verscheidene ma len. Toen bedacht ze plotseling dat ze niet alleen waren en keek blozend om naar Bevan, maar deze was zacht weggegaan. Den volgenden morgen reisden de bei de vrienden naar Londen. Zonder eenig incident bereikten ze het huis T^ckbarn Ryc, maar deze keer werd de deur ge opend door een vuile, slordig-uitziendo vrouw. Toen Dick vroeg om Dr. Aram Kalfian te spreken, antwoordde ze onge duldig: Die is vertrokken, gisterenavond! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5