n ntauusJ^.' Gem. Berichten. Buitenl. Berichten, Ned. Oost-Indië. LIEFDE'S JEUGDDROOM DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 5 OCTOBER 1928 ONGELUKKEN. HET NEDERL. SS. CELAENO. Eén doode. De mafcerieele schade niet groot Bij de firma Hudig en Veder te Rotter dam kwam, via Valentia, het radio-bericht binnen, dat, gedurende den zwaren storm, zes reddingsbocten verloren gingen en ge ringe dekschade werd geleden. Jammer genoeg valt echter een menschenleven te betreuren, namelijk dat van een matroos zeer waarschijnlijk geen Hollander die in Argentinië werd aangemonsterd. Thans is alles op de „Celaeno" in goede orde. Het schip vervolgt zijn reis en zal eirca 600 mijlen van Kaap Race verwijderd zijn. Lloyds seint nog nader, dat de luiken beschadigd zijn. Deze worden nu hersteld. Het s.s. Noordam in botsing met een Rijnschip. Het s.s. „Noordam" dat naar Frank Rijs- dijk'B Industrieele Ondernemingen te Hen drik Ido Ambacht werd gesleept, om daar gesloopt te worden, is op deze laatste reis te Rotterdam nog in aanvaring gekomen met een Rijnschip. Reeds was de tocht on der de Maasbruggen uitstekend verloopen, zoodat men op een goede reis kon rekenen toen in de bocht van de rivier nabij de Oude Plantage plotseling de sleepboot „Resoluut" met drie Rijnschepen op sleep touw van den anderen kant aankwam. Men had de „Noordam" eerst te laat ge zien, zoodat een aanvaring onvermijdelijk was. De „Noordam" veer recht op hot Rijnschip „Cornelia Maria" aan ten gu- volge waarvan een groot gat in dit vaar tuig ontstond; het dreigde te zinken. De sleepbooten „Marie I" en „Keulschevaart 12" hebben het Rijnschip weggesleept; het is in de Kreek aan den grond gezet om zinken te voorkomen. De „Keulschevaart 12" heeft de opvarenden van de „Cornelia Maria" aan boord genomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Érnstige ontploffing. Een man gedood. Omstreeks twaalf uur heeft Woensdag middag in de Petroleumhaven te Amster dam een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een man het leven heeft gekost. Op een van de emplacementen van de haven was een werkman bezig met het. soldeeren van petroleumvaten. Het voorschrift luidt, dat bij dit work de vaten met water ge vuld moeten worden. De werkman heeft dit echter niet gedaan, met het gevolg, dat een van de vaten, waarin zich nog een hoeveelheid petroleum-gas bevond, uit elkaar is gesprongen. De arbeider werd door een stuk ijzer van het vat zoodanig aan het hoofd verwond, dat hij onmiddel lijk dood was. Zijn lijk is door den G. G. en G. D. naar het Binnengatthuis ver voerd. Botsing tusschen tram en woonwagen. Bij den „driesprong" te Teteringen is de stoomtram, uit de richting Breda, in bot sing gekomen met een woonwagen van Janvier, die getrokken werd door een trac tor en naar Princenhage reed. De tractor kon nog juist passeeren, doch de machinist van den trein kon, ofschoon hij krachtig remde, niet verhinderen dat de locomotief den aanhangwagen in de flank greep. De woonwagen, waarin zich acht perso nen bevonden, werd geheel vernield. Direct werden de kermende lieden uit de chaos van planken, ijzer, huisraad enz. verlost. Aan het reddingswerk werd ook deelge nomen door Pastoor Riemslag en kape laan van Lierop van „Den Driesprong". Wonder boven wonder was niemand ern stig gekwest, behalve een meisje van 16 jaar, dat nog al eenige ernstige kneuzin gen had bekomen. Arbeider in een machine bekneld. Gistermiddag is in de fabriek van de Norit Maatschappij te Zaandam een ern stig ongeval gebéurd. De arbeider De B. uit Amsterdam geraakte met zijn arm be kneld tusschen een brekcrij-machine. Na dat hij ongeveer drie kwartier had vastge zeten, slaagde mén er in, den ongelukkige uit zijn benarde positie te bevrijden. In zeer zorgwekkenden toestand is hij naar Amsterdam overgebracht. Tusschen een houtzaagmachine. Gistermorgen is de heer Th. Oberndorff, wonende aan den Fuddernderweg te Sib- tard, in zijn werkplaat-s aan den Broektit- tarderweg bij zijn werkzaamheden met zijn rechterhand tusschen de houtzaagmachine gekomen. Het gevolg was dat hem de hand tot aan de palm doorgezaagd werd. Wij vernemen dat O. hoogstwaarschijnlijk zijn hand moet missen. Doodelijke val. Woensdagmorgen te ongeveer half elf had de rietdekker J. B., die met zijn broe der werkzaam was op het dak van de boerderij van J. B. te Vinkeveen het on geluk van het dak te vallen.De man was bijna onmiddellijk dood. Hij was ongehuwd en 72 jaar oud. Verdronken. Bij sluis O te 's-Hertogenbosch is uit de Zuid-Willemsvaart het lijk opgehaald van een onbekenden man, vermoedelijk van ze keren v. D., een ongehuwd broodbezorger te 's-BosA. Aan de gevolgen overleden. Het 9-jarig zoontje van J. te St. Willi- brord, dat Zondag door een vrachtauto werd overreden, is aan de bekomen ver wondingen overleden. Tienjarig meisje vermist Sedert Zondag wordt een tienjarig meisje uit Kortehammen, dat te Beetster- zwaag de Zondagschool zou bezoeken, ver mist. Het blijkt, dat ze niet op die school geweest is. Bij nacht en bij dag is naar haar gezocht, doch zonder resultaat. Men vermoedt dat haar een ongeval overko- Brand tengevolge van ontploffing. Gisternacht is een zware brand uitgebro ken in het ketelhuis; een bollenschuur van den heer Z. te Naaldwijk. De brand ont stond tengevolge van een ontploffing in een ketel der centrale verwarming, Het- vuur greep snel om zich heen. De brandweer kon met het gebrekkige materiaal er nauwelijks in slagen de be lendende perceelen te behoduen. Hot ketel huis werd geheel verwoest, waardoor de centrale verwarming is uitgeschakeld, wat zeer ernstige gevolgen kan hebben voorde overige kassen. Een partij bollen ter waar de van 2000 ging verloren. Het ketelhuis was rlechts laag verzekerd. Geheimzinnige branden te Orthen. Yuor de zesde maal in drie weken tijels werd Woensdag te Orthen brand ontdekt in een schuur op een wijze, die onverklaar baar is. Het vermoeden, dat hier den laat- sten tijd personen uit kwaadwilligheid brand veroorzaken is sterk toegenomen en de politie doet dan ook alle moeite de da ders te vinden. Het begon op Maandag 10 September toen een hooischelf geheel af brandde. Den Zaterdag daarop stonden we derom eenige hooischelven in vlammen, terwijl Dinsdag 18 September de aangren zende hooimijten eraan moesten gelooven. Een week later is een roggemijt een prooi dor vlammen geworden. Maandag-, Dins dag- en Woensdagavond zijn wederom branden uitgebroken, alle nagenoeg om streeks denzelfden tijd, tusschen acht en negen uur des avonds. De recherche heeft onmiddellijk een uit gebreid onderzoek ingesteld, dat tot he den echter nog tot geen enkel resultaat ge leid heeft. Overwogen wordt bij de verschil lende erven bewakingsposten te p!ertsen. Aanhouding van een ontvluchten krankzinnige. In een der vorige nachten wilden de te Ittervoort nabij de Belgische grens surveil- lecrende rijksambtenaren een zich daar bevindend verdacht uitziend persoon aan houden. Op de sommatie tot stilstaan ging deze echter aan den haal. De kommies B. zette hem achterna en wist hom in te halen Het aanhouden ging evenwel niet zoo ge makkelijk, aangezien de onbekende zich krachtdadig verzette. Bij de ontstane wor steling. waarbij de vreemdeling uitriep: „Laat los, ik ben een moordenaar", sloeg hij met een mes van zich af, waardoor B. ernstige verwondingen aan zijn handen op liep en verdachte gelegenheid kreeg er met zijn bagage weer van door te gaan. Door het lossen van een drietal schoten, welke doel troffen, viel hij weer in handen der ambtenaren, die hem vervolgens naar den opperwachtmeester der marechaussee te Grathem overbrachten. De op hem bevon den goederen bleken bij onderzoek afkom stig te zijn uit de woning van kapelaan Frissen te Grathem. waar dien nacht inge broken was. De inmiddels ontboden genees heer. die de wonden van dén verdachte on derzocht, constateerde slechts schampscho ten. welke niet van ernstigen aard waren. Na te Roermond ter beschikking van de justitie te zijn gesteld, bleek weldra, dat men te doen had met den Zaterdagnacht uit het krankzinnigengesticht te Venray ontvluchten L. uit Maastricht, die reedv meerdere jaren in gevangenissen en krank zinnigengestichten heeft doorgebracht. Hij werd weer op transport naar Venray gesteld. ONGELUKKEN. DE MISSIE DER NED. DOMINICANEN IN P0RT0-RIC0 GETEISTERD. Verwoestingen door den cycloon van 13 September. Drie kapellen vernield; verschillende kerken, kloosters en scholen zwaar beschadigd. De H. E. Pater Provinciaal der Domini canen te Huissen ontving uit de Missie van Torto-Rico de eerste, nog zeer onvolledige berichten over de ontzettende ramp, die de cycloon van den 13den September 1.1. over de Missio der Nederlandsche Dominicanen heeft gebracht. Onder de vele cyclonen, die in den loop v-r geschiedenis dit eiland teisterden, is er geen ooit zoo hevig en verwoestend ge weest als deze. Men kan er zich geen voorstelling van maken, wat een ontzettende verwoesting er it1 aangericht door een storm, die gedu rende de twee' uren van zijn grootste kracht een windsterkte ontwikkelde van bijna 150 mijl of ongeveer 265 K.M. per uur. In de Missiestatie van Bavamon werden scholen en Zusterhuis zwaar beschadigd cn heeft ook de bijkerk vreeselijk geleden. Van de kapellen in de.campo zijn er drie totaal vernield en één zwaar beschadigd. In Catano is het woonhuis der PaterE- zonder dak en richtten de zware regens een grccte schade aan; ook de kerk verloor haar dak en de ramen zijn ingewaaid met het gevolg dat wind en water ook daar een groote vernieling veroorzakten. Scholen en Zusterhuis leden er insgelijks groote schade Uit. Comerio is alleen nog maar bericht ontvangen, dat ook daar het woonhuis der INGEZONDEN MEOEDEELING. DEN HAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui Paters het dak verloor en dat de kerk aan zienlijk werd beschadigd. Van de parochies in het Zuiden van het eiland is tot op heden, 18 September, nog geen bericht ontvangen. Alle communicatie met die plaatsen is verbroken. De overstrooming in de Alpen. Groote schade. De Petit Journal" meldt, dat de toe stand in liet departement der Boven-Alpen (Frankrijk) hoe langer hoe crietiker wordt. In de streek van Embrun en Bian- con bedraagt de schade 11.000.000 francs, terwijl die in het dal van Champsaur op 8.000.000 francs wordt geschat. Britsch-lndië bedreigd door hongersnood. Ernstige ongeregelheden gevreesd. Ten gevolge van de groote droogte wordt Britsch-lndië door hongersnood be dreigd. Enorme gebieden lijden aan voed- selschaarsclite. Daar tachtig procent der bevolking van den landbouw afhankelijk is, vreest men ernstige ongeregeldheden. Razzia op misdadigers te Breslau. 900 personen aangehouden. De politie te Breslau heeft gisternacht met medewerking van 1100 beambten een uitgebreide razzia op misdadigers geor ganiseerd. Gcheele stadswijken werden af gezet en systematisch doorzocht. Daarbij werden 900 personen aangehouden, o.a. een hooggeplaatst ambtenaar uit Berlijn, die zich in een berucht koppelaarsgezel schap bleek te bevinden. Zijn moeder tijdons een twist doodgestoken. Te Wesermünde raakte de 51-jarige ont vanger met zijn moeder in een woorden wisseling. In den loop van deze woorden wisseling bracht hij zijn 79-jarige moeder met een zakmes verscheidene rieken in den hals toe. Ondanks de zware verwon dingen vluchtte de oude vrouw nog naar de keuken van een medebewoonster, waar zij na enkele minuten den geest gaf. De dader werd gearresteerd. Diefstallen in den Dom te Munster. In den Dom te Munster is een opzien barende diefstal ontdekt. Reeds eenige weken geleden verdween uit den Dom on der geheimzinige omstandigheden de 7 K. G. zware massief gouden z.g. „Galensche monstrans" die bovenop een robijn droeg van 15 karaat. Dezer dagen nu ontdekte de koster bij het stof afnemen in de „Ga lensche" kapel, dat van dc tfree crucifi xen der altaren de ivoren beelden door gipsen beelden waren vervangen. Do gesto len figuren zijn ongeveer 20 c.M. hoog en van zeer groot waarde. Aangezien or zich bijna geen stof op de gipsen beelden be vond, kan de diefstal nog niet lang gele den zijn gepleegd. Klaarblijkelijk is de dief dezelfde persoon, die ook de monstrans heeft gestolen. Een laffe grap veroorzaakt een paniek. Tijdens een bioscoopvoorstelling te Ga- yar bij Bilbao riep een laffe grappenmaker: „Brand! waardoor een begin van paniek onder de toeschouwers ontstond. De ge moederen werden evenwel spoedig door personeel van den bioscoop en door politie tot bedaren gebracht. Verschillende personen zijn licht ge wond. De politie zoekt den schuldige. Flinke aardbeving te Tasikmalaja. Aneta seint uit Tasikmalaja: Woensdag ochtend te tien minuten over zessen is een flinke aardbeving gevoeld in de richting Oost-West. (Tasikmalaja is gelegen in de Preanger- regentschappen op Java. Red.) Financiën en Oeconomie. Ned. Spaarverzekering voor Katholieken. Gelijk" in 't kort gemeld is in de verifica- tie-vorgeadering inzake het faillissement der Ned. Spaarverzekering voor Katholie ken door den curator, mr, J. 31. van den Dries, een uitgebreid verslag uitgebracht-. Aan dit verslag is nog het volgende ont leend: De buitengewone omvang der werkzaam heden lot dusver aan dit belangrijk fail lissement verbonden, verhinderdon om an dere eveneens noodzakelijke werkzaamhe den ter hand te nemen. Als voornaamste daarvan kon spr. noe men de inning van de debet-saldi der agen ten, w.iarvan het totaal bedrag, op enkele gunstige uitzonderingen na, nagenoeg even groot bleef, als het bij het uitspreken van het. faillissement was. Voorts de inning van de leeningon, voor zoover dat niet zijn voorschotten aan spaarders op hunne polissen. Voor die laat- sten toch geldt het voorschrift der Arron- dissements Rechtbank to Amsterdam dat de voorschotten niet mogen worden geind, doch na dc vaststelling der uitdeelingslijst in mindering moeten worden gebracht van de ten name van de spaarders-debiteuren uitgetrokken bedragen. Het gevolg van dit voorschrift zal dus zijn, dat straks de spaarders, die grooter percentage verschuldigd waren, dan het uit te keeron percentage blijkt te bedragen, bij den noodlottigen gang van zaken zullen profiteeren ten koste van hun medespaar- dsrs, die niet het voordeel van een voor schot hebben genoten. In dc derde plaats zal spr. volstorting eischon vau de aandeelen van 1000 voor- zoover daarop slechts 200 is gestort. Het is mij bekend, aldus spr., dat eenigen der houders van zulke aandeelen zich te genover mijn invordering op het standpunt; zullen stellen, dat de aandeelen ongeldig zouden zijn, daar deze zouden steunen op een nief overeenkomstig de statuten gedane uitgifte. Laat ik hun den raad geven in dezen niet te luisteren naar vorkeerde raadge vers. Aan dc rechtsgeldigheid der aandeelen van 1000 valt niet te twijfelen. Ten slotte is mijne bedoeling ernstig tc onderzoeken fn hoeverre Heeren Commis sarissen in de waarneming hunner functie zijn to kort geschoten en eventueel h>en voor daardoor veroorzaakte schade aan sprakelijk te stellen. Het is mij bekend, dat ik daarbij op loyale medewerking van het meerondeel dier heeren zal kunnen rekenen. Zij zijn zelfs reeels begonnen zich tegenover mij tc verbinden om alle schade te vergoeden welke naar mijne meening mocht zijn ver oorzaakt door het niet behoorlijk waarne men hunner functie. Tot slot gaf de curator een overzicht van dei tegenwoordigen toestand der fi nanciën. Van do kassaldi bleef het depot bij de Incasso Bank onveranderd op 340.000. Dit bedrag is voor een jaar vastgezet, waar door eenig financieel voordeel voor Noe- paka werd bereikt. Na afloop van dab jaar, 7 November a.s., zal de curator opnieuw een dergelijke over eenkomst afsluiten,, daar met zekerheid is te voorzien, <iat do thans nog noodige werkzaamheden heel wat langer dan een vol jaar zullen vereischen. Verder staat bij de Incasso Bank een saldo van rekeningcourant thans groot 7.595.6 Dit saldo staat bij de Nederland sche Lanwbouwbank groot 6.226.90 Het saldo bij den Post-Chèque- en Girodienst bedraagt 49.97 Eenige kleine boedelschulden daargelaten bedraagt het eontan- tenbezir. dus op het oogenblik on geveer 353.873.52, Het huis te Nigtevocht, op de laagst© balans nog getaxeerd op 8000, zal eou nadcelig saldo opleveren. Gelijk reeds omschreven in de beschrij ving van den boedel, gedeponeerd na het uitspreke van het faillissement, is een FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. 18) Ja, antwoordde hij somber, ik kan het leger van advocaten zonder practijk met- een gaan vermeerderen, maar wat geeft het? Ik zou tienmaal van honger kunnen zijn omgekomen, voor mijn eerste cliënt zou komen opdagen. Misschien overdrijf je wel een beetje, zei Enid zacht. Je vader is misschien tij delijk in geldelijke moeilijkheden geraakt, door het. terugkoopen van zijn oude bezit- I ring. ilick kreunde zacht en verborg zijn ge- zicht in de handen. Enid trok zijn hand weg en kuste hem op zijn gefronst voor- I hoofd. Het komt wel weer terecht, Dick. Je hebt toch ook vrienden! Vader en mijnheer Bevan zullen het heerlijk vinden om je te 1 helpen. Ik zou geen cent, van Ted kunnen aan- nemen, riep Dick, bijna wild. Hij zou zich heel erg gekwetst voelen als hij dit hoorde. Hij is een goed vriend van je Dick. Ik vind niet dat je den laat- sten tijd heel aardig tegen hem geweest bent. Maar ik ben blij dat je nu eens rond uit met me gesproken hebt en het is een groote verlichting voor me, dat het alleen maar geldzorgen zijn, die je drukken. Ik was bang dat cr erger, veel erger dingen zouden zijn. En je had gelijk! zei hij bijna fluiste rend. Dick wat bedoel je in 's hemelsnaam? Er hangen me veel erger moeilijkhe den boven het hoofd dan geldelijke moei lijkheden; er dreigt schande en daarom kan en mag ik je niet toestaan, dat je mijn lot zult deelen. Maar ik wil het met je deelen. Dick! riep ze hartsttochteüjk, in vreugde en leed. Ik kat me niet aan den kant zetten. Dick, gelcci - dat mijn liefde niet bestand is tegen v ^a*. ?t? Als ik je vrouw zou zijn zou ik bt toch ook deelen, tenzij goed of kw jMd In mijn hait ben ik je vrouw. Ik eisch mijn rechten op. Alleen, vertel me alles. Dat is juist wat ik niet kan, lieveling. Ik kan je edcimceclighcid alleen maar ver gelden met zwijtcn. ondankbaar zwijgen, het is niet mijn geheim, het behoort aan den doode. HOOFDSTUK XI. De vogel gevlogen. Enid ging dien avond naar bed met een grooter gevoel van geluk dan ze gekend had sedert dien rampzaligen dag, dat deze tragedie begonnen was. Haar gesprek met Dick, had veel onverklaard gelaten, voor een man zouden zijn mededeelingen al heel onbevredigend zijn geweest, maar, daar ze een echte vrouw was, was zij tevreden. Ze was verzekerd van Dick's liefde; dat was het eenige ter wereld dat voor haar van belang was. Al het andere kon ze dragen met geduld en gelijkmoedigheid. Armoede! Wat beteekent armoede voor de verbeelding van iemand, die nooit ar moede heeft gekend? Alleen maar een ge legenheid tot mooie zelfopoffering, een kans om den geliefde te dienen. Schande! Oneer! Deze woorden hadden een oogen blik den adem in haar keel doen stokken, maar een minuut later had ze alweer vol vertrouwen geglimlacht. Het geheim, dat zulk een zware scha duw over Dick's leven scheen te werpen, behoorde aan Dick's vader, dc schande dus ook, als er werkelijk schande was. Ze leed eronder, terwille van Dick, maar het was ten slotte toch heel wat anders dan per soonlijke schande! Als de naam, die ze het meest liefhad zijn naam bezoe deld zou zijn, dan zou ze het fier dragen en samen zouden ze trachten door hun le ven clie vlek uit te wisschen. Dick verscheen niet aan het ontb:jt, den volgenden morgen. Toen de maaltijd ten einde liep, zonder dat hij was gekomen, begonnen de twee dames elkaar bezorgd aan te kijken en zich af te vragen, of hij wellicht ziek zou zijn. Ziek? meende de kolonel minachtend want de joDge inan stond lang niet meer zoo bij hem in de gunst als hij gedaan had en hij was begonnen zijn dochters engage ment met Dick te betreuren. Lui, is denk ik een beter woord. Zal ik eens gaan kijken? bood Bevan vroolijk aan, als hij nog ligt te slapen, zal ik hem een koude douche geven. Neen, die arme jongen, laat hem toch slapen, riep de oude dame. Kijk alleen maar, af hij niets scheelt. Een oogenblik later hoorde de achterge blevene een kreet van schrik en zoo vlug ze konden, liepen ze naar boven, naar Dick's kamer. Ze zagen Diek liggen, moei lijk en onregelmatig ademhalend als in een diepe verdooving, waaruit Tod, die doodsbleek bij zijn bed stond, hom ver geefs poogde te wekken. Een zwakke, zoete geur vulde de kamer, waarin de grootste wanorde hecrschte. Do in houd van de schrijftafel, die aan Dick's vader had toebehoord, en van dc latafel en de kleerkast, lagen op den grond ver spreid. Het w as duidelijk, dat alles in de kamer, behalve de brandkasten, die wel bekrast en gedeukt was, maar alle pogin gen om hem open te breken had weerstaan haastig, doch systematisch onderzocht was Chloroform! riep de kolonel Anerly, terwijl hij een nrop linnen opnam, die voor het bed lag. Hij ging vlug naar het raam en gooide het open. Wat duivel is hier aan clcn gang ge weest en waarom is juist Emberson het slachtoffer geworden? Enid, die doodsbleek tegen de deurpost leunde, begreep dat het geheimzinnige pakketje, dat in haar bezit was overge gaan, de oorzaak en Iet doel was geweest van den nachtelijken inval. Wat zou het einde van dit alles zijn? De frissche morgenwind deed een hui vering door Dick's lichaam gaan. Zijn oog leden knipten, zijn oogen openden zich en oen oogenblik keek hij wezenloos zond, zonder iemand te herkennen, toen sloten de oogen zich weer en hij werd opnieuw bewusteloos. Hij sterft, jammerde Enid, terwijl ze in wanhoop haar handen wrong. Goen sprake van, antwoordde haar vader. Na een poos zal hij wel tot be wustzijn komen, maar zijn kop is vol chlo roform. Het lijkt me het beste, Bevan, om hom op te tillen en in een andere kamer te brengen. Ted knikte toestemmend en de kolonel keerde zich naar de twee verschrikte vrou wen om verdere instructies te geven. Laat een van jullie naar den dokter gaan en hem meebrengen, de ander gaat naar de politie. We zullen dien man uit Londen zien tc vinden. Hier is een kans voor hem om carrière te maken. Wij zullen wel op Dick passen. Enid en haar moeder gingen de kamer uit en de kolonel hief do slappe, bewuste- looze gestalte in zijn sterke armen, droeg hem in een andere kamer en legde hem neer op een bed voor Iet open raam. Zijn voorspelling bleek juist. Toen de dokter kwam, was Dick reeds weer in staat om to spreken en de vragen te begrijpen, die hem werden gedaan. Hij klaagde over hoofdpijn en misselijkheid, maar langza merhand ging hij zich beter voelen. Hij had zich opnieuw te onderwerpen aan een onderhoud met mr .Screed, maar op zijn uitdrukkelijk verzoek bleven Enid en Be van bij hem. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9