HOLLANDSCHZWITSERSCHE LOCARAn. ■i BEREID VOLGENS iiiffliüiit ONZE NIEUWSTE METHODE INGEZONDEN MEDEDEELING. Ee Gist litgeb —ilottei nanuf nski joveei len Mocht de Raad conform dit voorstel be. in de sluiten, dan zouden B. en W. aan de Leid- 'lende sche Padvinders onder de thans geldende vlamn voorwaarden en den thans geldenden huur- bubli< prijs' een drietal lokalen met het middelite straal gedeelte van de gang in het gebouw van de voormalige school aan de Mare wen. schen te verhuren, waarmede deze vereenj. ging zich kan vereenigen. lïge school aan de Van der Werf straat, aan de afd. Leiden van den R.-K. Volksbond, ten behoeve van hare teekenschool; b. een drietal lokalen en het middel ste gedeelte van de gang van het gebouw van de voormalige school aan de Mare, aan de „Leidsche Padvinders", afd. Leiden van de N. P. V. 19o. Voorstel tot aanvaarding van een door wijlen den heer Anthonie van Wete ring gelegateerd portret ten behoeve van het Stedelijk Museum „De Lakenhal". 20o. Voorstel om goed te keuren dat over •liet jaar 1927 wegen normale uitbreidingen der Gasfabriek f 59000 en der Electricteits- fabriek 88000 is besteed. 21o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van schoolmeu- fcelen ten behoeve van de scholen voor ge woon lager onderwijs aan de Oosterstraat cn het Plantsoen van de Vereoniging voor Christelijk Onderwijs. 22o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een 20-tal éénpersoonsbanken en het treffen van eenige voorzieningen in het Gymnasium. 23o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scho len voir lager- en meer uitgebreid lager onderwijs op Gereformeerden grondslag, tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor U. L. O. aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 20a en tot vaststelling van desbetreffenden be grootingsstaat. 24o. Voorstel: lo. tot bet verleenen van medewerking voor de aanschaf Eng van de leer- en hulp middelen ten behoeve van do invoering van het 7e leerjaar, aan: a. het bestuur van de R.-K. Parochiale Jongensscholen onder R.-K. Par. Kerkbe stuur, voor de school aan de Caeciliastraat ills 11—15. b. het onder a genoemd bestuur voor de Jongensschool aan de Heerensingel No. 27 c. het bestuur van de Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch-Katholieken te Leiden (Meisjesscholen der Eerw. Zusters in de Pelikaanstraat), voor de Meisjes school aan den Heerensingel No. 27 2o. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. 25o. Voorstel tot het verleenen van eon vergoeding voor het jaar 1925, krachtens art. 100 der L. O.-wet 1920, aan het bestuur der Gereformeerde Sehoolvereeniging, ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 20a. 26o. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scho len voor lager- en meer uitgebreid lager onderwijs op GciefQrmeerden grondslag, tot verandering van de inrichting van het schoolgebouw aan de Hooglandsche Kerk gracht No. 20a, tot het aanschaffen van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen in verband met de uitbreiding van de in dat gebouw gevestigde school voor gewoon la ger onderwijs en tot vaststelling van den desbetreffend en begrootingsstaat. 27o. Voorstel om medewerking te verlee nen aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onder wijs op Gereformeerden grondslag, tot uit breiding van het schoolgebouw aan de Driftstraat hoek Javastraat, tot aanschaf fing van de noodige school-, leer- en hulp middelen in verband met deze uitbreiding en tot vaststelling van den desbetreffenden be grootingsstaat. 28o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 25 October 1926, rege lende het tarief van bijdragen, te voldoen wegens Ziekenhuisverpleging vanwege de gemeente Leiden (Gemeenteblad No. 16). 29o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van do aansluiting van wijk III op de Centrale rioleering: b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de demping, rioleering en bestrating van de Lusthofsloot en -laan, vanaf den Heerensingel tot aan de Nassau- etraat c. tot overneming in eigendom van de Gereformeerde Sehoolvereeniging, van het perceel sectie K. No. 3429 d. tot overneming in eigendom van de Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch Katholieken, van liet perceel sectie K. No. 449, ged.; e. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoove van de aansluiting van wijk IV op de Centraio rioleering; f. tot beschikbaars telling van gelden ten behoeve van de verbreeding van den Rijns- burgersingel vanaf de Haarlemmervaart tot aan den Stationsweg mot bijkomende wer ken; g. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van do verbroeding van een gedeelte van den Maresingel vanaf de eer ste bocht ten westen van de uitmonding van de Pasteurstraat ongeveer tot het rioolgemaal voorbij den spoorwegovergang. 30o. Voorstel om goed to keuren dat 25 pet. der loonen ten behoeve van de bij wij ze van werkverschaffing uit te voeren wer ken voor „Do Leidsche Hout", aan het Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken worden verstrekte 31o. Voorstel: a. tot verkoop aan de N.V. Leidsche Exploitatie-Maalochappij van Onroerende Goederen, van cenige perceolen bouwterein gelegen in het grondencomplex aan- en na bij den Zoeterwoudschen Singel, genaamd „Zujderzicbt" b. tot verkoop aan F. L. J. Lourijsen, van eenige perceelen bouwterrein, gelegen als voren c. tot ruiling met de Noord-Zuid-Hol- landsche Tramwegmaat schappij, van eenige strooken grond en water tegen een strook grond gelegen als voren d. tot ruiling met de Woningbouwver- eeniging „Tuinstadwijk", van een strook grond tegen een anderen stroolc grond, bei de gelegen als voren e. tot besohikbaarstellig .van gelden voor de uitvoering van een stratenplan mot. bijbehoorerde werken op het sub a ge noemd complex. DE GELEIDELIJKE AANLEG VAN CENTRALE RIOLEERING. Een derde wijk aangesloten. 17 wijken in 1934 klaar. Bij raadsbesluiten van 30 Mei 1927 en 23 Januari 1928 stelde de Baad de noo dige gelden beschikbaar voor de aanslui ting van eenige wijken aan de centrale rioleering. Wijk I ligt ten Oosten van en grenzende aan het Noordelijk hoofdriool gemaal aan den Maresingel, wijk II onmid dellijk ten Westen van dit gemaal. Wijk III ligt ten Oosten van en gren zende aan wijk I. Zij omvat de woonwijk ten Noorden van den Heerensingel tus- schen Waldeck Pyrmontstraat en het em placement der spoorwegmaatschappij. In deze wijk zal 603 M. stamriool worden ge legd, van het Oostelijke eindpunt van het stamriool van wijk I in den Maresingel nabij de Waldeck Pyrmontstraat af in Oostelijke richting in den Maresingel en den Heerensingel tot aan de Zijlpoorts- brug. De kosten van deze aantluiting worden geraamd op f 78.000, welk bedrag overeen komstig het systeem, bij Raadsbesluiten van 30 Mei 1927 en 23 Januari 1928 inzake de aansluiting van de wijken I en II aan genomen, uit leeningen kan worden ge vonden. V erbeteringen. In deze som is een bedrag begrepen voor het opruimen van de bestaande brug in don Heerensingel nabij de Lusthoflaan en het dempen, rioleeren en bestraten van twee kleine gedeelten van de Lusthofsloot en -laan nabij die brug, resp. groot 9 en 12 M2. en toebehoorende resp. aan de In richting van Liefdadigheid voor Roomsch- Katholieken alhier en aan de Gereformeer de Sehoolvereeniging. De noodzakelijkheid, hiertoe den eigendom van die gedeolten te verkrijgen, bracht er B. en W. toe, te trachten, het geheele bezit der beide eigenaressen ter plaatse, voor zoover tot verbreeding van de Lusthoflaan bestemd, te verkrijgen^ als wanneer de Lusthofsloot gedempt en de Lusthoflaan tot 15 M. ver breed zou kunnen worden over een lengte van 90 M. vanaf de brug in den Heeren singel tot aan de Nassaustraat. De onder handelingen, hiertoe gevoerd, hadden tot resultaat, dat beide eigenaressen bereid waren tot gratis afstand van hun bezit. Een bijdrage, gelijk gebruikelijk, in de kos ten van demping, rioleering en bestrating, geraamd op 13.800, te vragen, had in dit geval, voor wat de aldaar gelegen la gere scholen der beide eigenaressen, be treft, in verband met de financieele ver plichtingen van de gemeente met betrek king tot de desbetreffend© schoolgebouwen geen zin; voor wat de Roomsch-Katholieke bewaarschool betreft zou een zoodanige bijdrage, naar evenredigheid op 500 be rekend, in 't algemeen wel reden hebben gehad. In de gegeven omstandigheden zijn B. en W. echter met do Commissie van Fabricage van oordeel, dat er termen zijn, van die bijdrage af te zien. Ten slotte maken B. en W. van deze ge legenheid gebruik, voor den Raad het werkprogramma ter inzage te leggen, dat zij met betrekking tot de voltooiing van de centrale rioleering behoudens wcnsche- lijk of onvermijdelijk blijkende wijzigingen zoowel wat het tempo, als wat de volgorde van de werkzaamheden betreft, voorne mens zijn in het algemeen te volgen. Dit schema omvat den bouw van het Zuidelijk hoofdrioolgemaal met persleiding (de bouw van het Noordelijk hoofdriooolgemaal met persleiding is bereids' voltooid) en de aan sluiting der wijken, 17 in het geheel, en geeft de volgorde en den vermoedelijken tijdsduur der verschillende werken aan; bij een en ander heeft de bedoeling voor gezeten het geheele stelsel zoo spoedig mogelijk te voltooien. Het geheele werk, aangevangen met den bouw van het Noor delijk hoofdrioolgemaal op 1 October 1925, zal volgens een schema op 1 Juli 1934 vol tooid zijn, waarbij B. en W. er echter uit drukkelijk op wijzen, dat deze opzet ta melijk optimistisch is, zoodat zij zich ook met betrekking tot laatstgenoemden da tum eenige vrijheid moeten voorbehouden, al zal hot uiteraard hun streven zijn, het plan binnen den tijd, daarvoor in liet schema aangegeven, zooveel mogelijk te voltooien. Ook een vierde wijk. Tegelijk met wijk III kunnen thans ook de noodige maatregelen genomen worden tot aansluiting van een vierde wijk op de centrale rioleering. Deze ligt ten Westen van en aansluitende aan wijk II; zij omvat het gebied van den Maredijk, de Aloëlaan en het Schuttersveld. In deze wijk zal 462 M. stamriool worden gelogd van de Haar lemmervaart af in westelijke richting in den Rijns burgersingel tot adn den Sta tionsweg. Andere verbeteringen. Voorts is in het plan begrepen het dem pen van een gedeelte sloot ter lengte van pl.m. 50 M. tusschen de school Schutters veld en de Aloëlaan. zoomede het oprui men van twee bruggen over die sloot en van do brug in den Rijnsburgersingel nabij de Aloëlaan, terwijl de boomen aan de zijde van de huizen zullen moeten worden gerooid, aangezien het stamriool wegens de aanwezigheid van vele buis<- en kabel leidingen in den rijweg, waarvan verleg ging groote moeilijkheden en kosten zou veroorzaken, ongeveer ter plaatse van die boomen moet worden gelegd. Met de Commisie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat van deze ge legenheid gebruik moet worden gemaakt, om den Rijnsburgersingel vanaf de Haar lemmervaart tot aan den Stationswog (pl.m. 450 M.) te verbreed en tot een weg van 11 M., waarvan 8.30 M. rijweg en 2.70 M. te geltrottoir. De hiertoe benoodigde grond wordt verkregen aan de zijde van de hui zen, en wel ged'eeltelijk door bovenbedoel de slootdemping, gedeeltelijk door de al daar aanwezige voortuinen, welke bereids in hoofdzaak eigendom zijn van de ge meente en op het oogenblik tot wedevop- zeggens in huur zijn afgestaan, voorzoover noodig bij den openbaren weg te trekken. De tegenwoordige klinkerbestrating, welke duurder in aanleg en niet overeenkomstig het karakter van den singelweg is-, zal worden vervangen door een bitumineuze verharding op een gewalste onderlaag, waardoor de singel meer het aanzien van een aspha-ltweg verkrijgt. De kosten van het leggen van het stam riool zullen, indien tevens tot de voorge stelde verbreeding wordt overgegaan, 62.000 bedragen. De kosten van de ver breeding worden geraamd op 19.500. Nog meer verbeteringen. In verband met het vorderen van de werkzaamheden in den Maresingel ten Westen van het lioofdrioolgemaal aldaar ten. behoeve van de aansluiting van wijk J.I op de centrale rioleering, is het nood zakelijk, te beslissen, of de singel wederom in den vorigen toestand zal worden her steld, dan wel van deze gelegenheid ge bruik moet worden gemaakt, den singel •te verbreeden en eenige andere, hiermee samenhangende verbeteringen aan te bren gen. B. en W. meenen, dat dit laatste het ge val is en hebben daarom een plan doen opmaken tot verbreeding van een gedeelte van den Maresingel vanaf de eerste bocht ten Westen van de uitmonding van de Pas teurstraat, ongeveer tot het rioolgemaal voorbij den spoorwegovergang, dat is over een afstand van pl.m. 250 M. Hierdoor zal over dezen geheelen afstand een weg ter breedte van 11 M. worden verkregen (zijn de een verbreeding met 3.50 M. a 4 M.), waarvan 8 30 M. rijweg en 2.70 M. tegel trottoir; alleen de Slachthuisbrug behoudt een breedte van S M. Ten Oosten van de Slachthuisbrug wordt de hiertoe benoodig de grond verkregen aan de zijde van de huizen, en wel door een strook terrein der Lichtfabrieken in gebruik te nemen. Ten Westen van de Slachthuisbrug wordt de benoodigde grond verkregen aan de zijde van het water, en wel gedeeltelijk door eenige aanplemping in de bocht nabij de brug, gedeeltelijk door het talud iets smaller en steiler te maken. Ten slotte achten B. en W. het gewenscht bij deze gelegenheid tevens de tegenwoor dige verouderde grintverharding over de geheele lengte van de voorgenomen ver breeding te vervangen door een bitumineu ze verharding op eene gewalste onderlaag. De kosten van uitvoering van het geheele plan zullen 12.000 bedragen, welk bedrag uit leening gevonden kan worden. DE LEIDSCHE HOUT. Zooals reeds is gemeld, zal het Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken - binnen zeer korten tijd de werkzaamheden voor den aanleg van ,.De Leidsche Hout" doen aanvangen. Het plan, dat in eerste instantie tot uitvoering zal komen, beslaat een oppervlakte van circa 15 H.A. De kosten worden geraamd op ongeveer 115.000. waarvan ongeveer 80 pet. of 92 000 zal worden verloond. Het fonds wil den aanleg van De Leidsche Hout door Leidsche werkloozen bij wijze van werkverschaffing doen uitkomen en heeft zich in verband hiermede tot het rijk en de gemeente Leiden gewend om een subsidie in de kosten. Gemiddeld zal ongeveer een vijftigtal werkloozen te werk gesteld worden. Het rijk is bereid ten behoeve van deze werkverschaffing subsidie te verleenen van 25 ten honderd der loonen, mits de ge- ✓ïfieente Leiden eveneens een gelijk bedrag ter beschikking stelt. Van de 92.000, welke verloond worden, zal een bedrag van ongeveer 23.000 ten laste van de gemeente komen. Dit bedrag zal moeten worden verdeeld over de jaren 1928, 1929 en 1930, daar alleen in winter seizoenen gewerkt wordt. B. en W. geven den raad thans in, over weging dit bedrag voor genoemd doel ter beschikking te stellen. Chef afdeeling Bestratingen. In de Raadsvergadering van 25 Juli 1927 werd C. Kiljan, voorloopig voor den tijd" van één jaar benoemd tot opzichter. chef van de afdeeling bestratingen bij den dienst der Gemeentewerken, in den rang van hoofdopzichter, welk tijdvak, in verband met den datum van zijne indienst treding, op 1 September 1928 is geëindigd. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Fabricage, geven B. en W. den Raad in overweging, C. Kiljan, die thans de functie van Chef der afdeeling Bestratingen, Wegen en Rioleeringen be kleedt, alsnu definitief als zoodanig te be noemen, in den rang van hoofdopzichter en zulks gerekend te zijn ingegaan 1 Sep tember 1928. Ambtenaar Burg. Stand. Ingevolge het bepaalde bij art. 1 der Verordening, regelende het aantal ambte naren van den Burgerlijken Stand en de verdeeling hunner werkzaamheden, behoo- ren o.a. aan dien dienst verbonden te zijn twee onbezoldigde ambtenaren, bestemd om den bezoldigden ambtenaar, bij ont stentenis of afwezigheid om andere rede nen, te vervangen. Ter vervulling nu van de reeds eenigen tijd bestaande vacature bevelen B. en W. ter benoeming als zoodanig aan den heer J. J. Aalbersberg Jr., klerk le klasse op de Bureaux van den Burgerlijken Stand, en de Bevolking alhier. Benoeming fröbelonderwijzeres. Aan de school voor buitengewoon lager onderwijs is op 10 September j.l., ten ge volge van het aan Mej. G. de Vos verleend eervol ontslag, eene vacature ontstaan als fröbelonderwijzeres. In verband daarmede bieden B. en W. de volgende voordracht aan: lo. Mej. J. K. van Weizen, tijdelijk fröbelonderwijze res' aan de school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden; 2o. Mej. E. Kloos, onderwijzeres bij het openbaar bewaar- schoolonderwijs te Leiden; 3o. Mej. A. O. A. de Haan, laatstelijk onderwijzeres bij het openbaar bewaarschoolonderwijs te Leiden. Ontslag hoofd eener school. B. en W. stellen voor om den heer J. J. van Bostelen op diens- verzoek, met in gang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen uit zijne be trekkingen van hoofd van de openbare lagere school aan de Duivenbodestraat A en hoofd bij het openhaar vervolgonderwijs voor meisjes, alhier. Exploitatie Speelterrein. In de zitting van 27 Juni 1927 besloot de Raad aan de afdeeling Leiden van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding tot 1 Januari 1929 de exploitatie van het zuidelijk gedeelte van het speelterrein bij de Wilhelminabrug op te dragen. Deze opdracht werd voorshands tot dien datum beperkt, teneinde aan de practijk, die in dat tijdvak zou worden verkregen te toet sen of bestendiging van de exploitatie op denzelfden, voet gewenscht zou zijn of dat de voorwaarden veranderingen zouden dienen te ondergaan. Het terrein werd daadwerkelijk eerst in Mei 1928 in gebruik genomen, zoodat de afdeeling op dit oogenblik nog slechts en kele maanden de beschikking over het terrein heeft gehad. Dit tijdvak is uiter aard te kort geweest, om bedoelde vraag voldoende te kunnen beoordeelcn. Daarom achten B. en W. het gewenscht de cxploi- tatie-overeeilkomst voorloopig met één jaar onder dezelfde voorwaarden te ver lengen, waartegen ook van den kant der afdeeling geen bezwaren bestaan. B. en W. stellen den Raad voor aldus te besluiten. Lokalen voor Teekenschool en voor Padvinders. Krachtens een op 23 Januari 1928 geno men besluit werd aan de afdeeling Leiden van den R. K. Volksbond, ten behoeve van hare teekenschool verhuurd een ge deelte van het gebouw van de voormalige school aan de van der Werffstraat, in hoofdzaak omvattende 9 lokalen, voor den huurprijs van 900.per jaar. Een drietal andere lokalen met binnen plaats en bijbehoorende lokaliteiten van dat gebouw werden ingevolge een op den zelfden da turn genomen besluit verhuurd aan de vereeniging „de Leidsche Padvin ders", afdeeling Leiden van de N. P. V. voor f 150.per jaar. Aangezien de teekenschool van den R. K. Volksbond over meerdere ruimte moet kunnen beschikken, hebben B. en W. zich bereid verklaard aan den Raad voor te stellen het geheele gebouw aan de van der Werffstraat aan de afdeeling Leiden van den R. K. Volksbond te verhuren te gen een ja-arlijkschen huurprijs van 1050. De Lichtfabrieken. Onder verwijzing naar een schrijven van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, geven B. en den Raad in overweging, goed te keuren, dat over het jaar 1927 wegens normale uit. breidingen der Gasfabriek 59.000.en| der Electriciteitsfabriek 88.000,is bi steed. Vrije ziekenhuiskeuze. B. en W. hebben geen bezwaar naast de vrije apothekers keuze en de vri artsenkeuze, den patiënten ook zoovet mogelijk de vrije ziekenhuiskeuze toe staan, mits hieruit geen hoogere kosl voor de gemeente voortvloeien. Zooveel mogelijk willen zij echter vast] houden aan de eenmaal vastgestelde bepj ling, dat de opname in, de eerste plaat}] geschiedt in het Academisch Ziekenhuis, en, indien daar geen plaats is, in een der particuliere ziekeninrichtingen, in dit laat ste geval zooveel mogelijk, naar keuze van den patiënt. Indien echter in het Academisch Zie-| kenhuis wel plaats beschikbaar is, zouden B. en W. den patiënt slechts de vrije keuze willen laten, indien door of namens hem, behalve event, de daarvoor vastgestelde bijdrage, alle kosten worden betaald, die het bedrag van 1.91 den verpleegprijs in het Academisch Ziekenhuis te boven gaat. Den besturen dezer particuliere zie keninrichtingen zal met nadruk worden medegedeeld, dat de gemeente voor geen hooger bedrag van 1.91 aansprakelijk gesteld kan worden. De praeadviezen van B. en W., voorzoo- ver hier nog niet vermeld, nemen wij mor gen op. ONGELUKKEN. Aanrijding door de tram met doodelijke afloop. Gisterenmiddag is te Rotterdam de 63- jarige P. in 't Hout in de Wolphaertsbocht doordat hij in gedachten verzonken op de tramrails liep en het luide bellen van een trambestuurder van lijn 2 niet bleek te hooren, door die tram aangereden. DeV stuurder remde krachtig, doch kon n»\, verhinderen dat in 'b H. eenige meters werd meegesleurd. De oude man werd doo- delijk verwond opgenomen. Hij had eet schedelfractuur bekomen, zijn linkerdijs been en zijn rechteronderbeen gebrokej Door den Geneeskundigen Dienst hij naar het ziekenhuis aan den Coolsil gel overgebracht, waar hij na eenige uref is overleden. De trambestuurder zou geej schuld treffen. Door een wagen overreden en gedood. 1 Dinsdagmiddag is het 4-jarig zoontje vat den heer P. op het Meerenstoinplein te Be verwijk bij het oversteken vam de strut onder een bespannen voertuig geraakt overreden. Ivort na het ongeval is hei ventje aan de bekomen verwondingen over leden. De voerman had aan het ongeval geen sohuld. Door een auto overreden en gedood. Gisterenmiddag had in de Brinklaan te Bussum een tragisch ongeluk plaats. Het 15-jarig meisje B. reed met een vriendin J ter hoogte van de Gooibergstraat; plotse- f ling haakten de sturen in elkaar, waardoor het meisje kwam te vallen. Een juist pas- I seerende auto kon niet meer stoppeiï en f overreed het kind- Gedurende het ver- I voer naar het Ziekenhuis overleed het j slachtoffer. Auto-ongeval. Op den Esschenbrug nabij Coevorden hl de auto van den heer Ten Brink .uit Coe-T vorden bij liet uitwijken voor een hondl tegen een boom gereden. De auto werf vernield; de chauffeur brak een arm. D 1 bond moest worden doodgeschoten. Aan bloedvergiftiging overleden. De molenaar J. O. uit Zuid-Barge, df Zaterdag jl. een wondje openkrabde, aan bloedvergiftiging overleden. Door uitputting gestorven. Gisterenmiddag werd op de Boeren- visc-hmarkt, te Rotterdam, een zwerver, do 64-jarige J. van Haaren plotseling onwo' en zakte ineen. Door den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, doch de dok ter, die hem daar moest onderzoeken, k°n geen redenen vinden om hem als patiënt op te nemen. Omdat de oude man geen on derdak had, werd hij eenigen tijd Intct door de politie van het bureau Groote Paauwensteeg afgehaald om op dat bureau voorloopig althans onderdak te krijgen- In het politiebureau werd van Haaren echter spoedig wederom zoo onwel, o6t men den Geneeskundigen Dienst opnieuw waarschuwde, die hem toen weer naar he ziekenhuis bracht. Daar is de oude zwei-" ver toen na zeer korten tijd gestorven. ■welke pand vat. 1 zijde de d< het woon Hc riaal gelul onde H< 40 siera bren E de i raai [den [ion. kra aut hei AT

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6