Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Ned. Oost-lndië. Uit de Omgeving derde blad „de leidsche courant' woensdag 26 september 1928 ONGELUKKEN. Door een auto aangereden. Gisternacht surveilleerde twee agenten van politie te 's Gravenhage per rijwiel aan Laan van Meerdervoort. Bij de Rozenstraat kwam een auto met groote snelheid hen achterop rijden. Naar de verklaringen van een der agenten gaf Je chauffeur geen signalen. De 55-jarige agent de P., dienst doende aan het bureau Archiniedisstraat, werd door de voorbijsnellende auto gegrepen en mee gesleurd. Ongeveer 300 M. verder werd de man door zijn collega's gevonden. Wonder boven wonder had hij oogenschijnlijk geen ern stige kwetsuren bekomen. Echter had hij aan armen, gelaat en beenen schaafwonden Zijn fiets was verdwenen. Later in den nacht is deze op den hoek van Laan van Meerdervoort en Hyacinthstraat geheel vernield teruggevonden. De auto is doorgereden. De andere agent was niet in staat om het nummer te notee- ren, zoodat de chauffeur tot op dit oogen- blik nog niet is opgespoord. Echter stelt de politie alle pogingen in het werk hem te vinden. De auto is gere den in de richting Kijkduin. Vermoedelijk is het een open, twee persoonswagen ge weest, van donkere kleur. In de sloot gereden. Gistermorgen is de ongeveer 50-jarige postbode A. Sneep te Heiningen, bij Wil lemstad, na de vroegpost naar de tram te Helwijk te hebben gebracht, in den Hei- ningerweg met zijn fiets in de sloot gereden en verdronken. Vermoedelijk is duizeling de oorzaak van dit ongeval. Kind onder een kar en gedood. Te Schijndel is het 3-jarig zoontje van ^en winkelier van D., die bezig was een wagen te laden, spelenderwijze onder den wagen gekomen. Het trok een stut omver waardoor de wagen achterover sloeg en op het hoofd van het kind terecht kwam. De kleine was op slag dood. Mijnongeluk, Op de staatsmijn Wilhelmina is Maandag een ongeluk gebeurd. De 25-jarige ongehuw de houwer H. Dumont uit Bochholtz was in de 331 M. verdieping aan het werk, toen, doordat, het dak gedeeltelijk doorbrak, hij daardoor getroffen werd en gedeeltelijk onder de steenen bekneld raakte. In enkele oogenblikken was hij bevrijd en werd naar het St. Josefs ziekenhuis te Heerlen over gebracht, waar bleek, dat hij enkele rib- fracturen en een longperforatie had gekre gen. Zijn toestand is naar omstandigheden gunstig. Van een ladder gevallen. Bij den bouw van de nieuwe buiten plaats .Jiockhorst", gemeente Leusden, na bij Amersfoort, stortte Maandag de 60- jarige stucadoor G. H. Goorhuis, van een ladder naar beneden. Gisteren is de man aan de gevolgen daarvan overleden. In een liftkoker gevallen. De 1^-jarige J. G> te Den Dungen, is in een fabriek te V-Hertogenbosch, vermoe delijk door^ oen defect aan de lift, van de derde verdieping in een liftkoker gevallen. In bewusteloozen toestand is hij naar de Broeders van Jaamnes de Deo vervoerd. Goed afgeloopen. Maandagmiddag zat een meisje van on geveer anderhalf jaar te spelen op de eer ste verdieping van een huis, in de Barnde- steeg te Amsterdam. Het raam van de wo ning stond open en de moeder was zoo on voorzichtig niet op het kind te letten. Het meisje klauterde op een stoel, die bij het raam stond en boog zich te ver over de vensterbank heen. Plotseling verloor zij haar evenwicht en viel. Doodelijk verschrikt snelden de huisgenooten naar buiten, waar zij het kind op het trottoir vonden liggen. De G. G. en G. D. werd gewaarschuwd, die het kind naar het binnengasthuis vervoer de. Daar konden de geneesheeren echter in het geheel geen in- of uitwendige ver wondingen constateeren, zoodat. het kind een uur later al weer veilig in het ouder huis was teruggebracht. Gestrand. In de nabijheid van Terschelling is het Engelsche s.s. „Hermione", van Curagao naar Hamburg met een lading olie, in ge vaarlijke positie geraakt. Een bergings'- contract is afgesloten. Ziektegevallen aan boord van het s.s. „Pollux". Een matroos overleden. Het s.s. Pollux der Kon. Ned. Stoom boot Mij. kwam gisteren van de Zwarte Zee te Amsterdam binnen met de vlag haiistok. Wij vernamen, dat één der ma trozen (uit Scheveningen) aan een nog onbekende ziekte gedurende de thuisreis was gestorven. Het lijk was reeds door de bemanning op zee gekist en stond bedekt met de natievlag op het voordek. Nog een tweetal matrozen lag. vermoedelijk lijdende aan dezelfde ziekte, bij aankomst aldaar n°g in de kooi. Naar den aard dezer ziek te zal door den geneeskundigen dienst een onderzoek worden ingesteld. Voor zoover reeds bij aankomst te IJmuiden geconsta teerd, heeft men evenwel niet met een besmettelijke ziekte te doen. Brandstichting. Te Zwolle ontstond door onbekende oor zaak brand in een perceel aan den Middel weg, bewoond door de familie B. De brand ontstond tijdens afwezigheid van de bewo- n#rs was spoedig gebluscht. Op het zolderkamertje, waar de brand was geweest, vond de politie onder een hoopje afgebrand riet een in petroleum gedrenkten doek. De man en vrouw werden aangehouden en aan een verhoor onderwer pen. Hierbij bleek dat de vrouw, die het laatst de deur was; uitgegaan, verdacht moet worden van brandstichting. De man die aan dit misdrijf niet medeplichtig bleek werd spoedig weer op vrije voeten gesteld. Verduistering. Te Assen is Maandag in arrest gesteld J. L., wissellooper, wonende te Coevorden, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van on geveer 3500, ten nadeele van de Gronin ger Bank. Valsche aangifte. Bij de politie te Heerlen vervoegde zich de 18-jarige v. R., Hij deelde mede. dat hij in de Oliemolenstraat was aangevallen door Duitschers, die hem mishandelden en beroofden. Zij zouden hem van zijn fiets hebben geslagen en er met een bedrag van 50 van door zijn gegaan. Bij nader onderzoek bleek, dat van een berooving geen sprake was, maar dat de jongeman een verhaal gefingeerd had, om zich het geld van zijn patroon toe te eige nen. Boefje. De 13-jarige G. M was als leerling in dienst bij den koperslager M. in de Anjer- straat te Rotterdam. De jongen had geen zin in werken en nam zijn ontslag, zonder dat zijn ouders dit wisten. De geheele vori ge week heeft hij op straat rondgeslenterd, om zijn ouders te doen gelooven, dat hij aan het werk was. Zaterdags moest hij evenwel zijn loon afdra-gen. Eerst heeft hij toen, om aan geld te komen, een vriendje met een brief naar een caféhouder aan de Pris Hendrikstraat gestuurd. In dit briefje werd den caféhouder, die een klant is van den koperslager, verzocht den brenger 4.50 mee te geven. De caféhouder liep er niet in en gaf geen geld mee. M. heeft daar op aan de Maashaven Ootrtzijde een rijwiel gestolen en dit beleend. Van de opbrengst heeft hij 4.50 thuis afgedragen. De politie heeft hem aangehouden en opgesloten ONGELUKKEN. SOMBERE LIJKSTOET DOOR MADRIDS STRATEN. Slachtoffers van den theaterbrand. Alle minis.terg waren aanwezig. Gisteren werden de eerste slachtoffers van de schouwburgramp te Madrid ter aarde besteld. De stoet werd geopend door een wagen, waarop vier kinderlijk- kisten stonden. Daarop volgde een aantal begrafenisauto's. Primo de Rivera en alle leden van het kabinet bevonden zich in den stoet, evenals tal van stedelijke auto riteiten en de leden van het corps diplo matique. Langs den weg had zich een ontzaglijke menigte opgesteld. Alle thea ter- en bioscoopvoorstellingen gingen ten teeken van rouw niet door. De gemeenteraad van Madrid heeft een inschrijving ten behoeve van de achterge laten betrekkingen geopend, daar velen tengevolge van den brand, die ook eenige aan den schouwburg grenzende huizen verwoest heeft, totaal geruïneerd zijn. Nog eenige b ij zonderheden. Gebleken is, dat eenige lijken, die na den brand gevonden werden, beroofd zijn. In verband hiermede heeft de politie reeds een paar verdachte individuen gearres teerd. Aan den anderen kant worden echter ook nog talrijke staaltjes van onver schrokkenheid gemold. Zoo slaagde een oude heer er in, een zesjarig meisje, dat door de in panischen schrik vluchtende menigte werd meegesleurd, te grijpen. Hij zette het kind op zijn schouders, waar door het hem gelukte, met de kleine, die anders onherroepelijk verpletterd zou zijn, den uitgang te bereiken. Een aantal kleine kinderen moest naar kindertehuizen worden overgebracht, daar niemand naar hen heeft gevraagd. Men veronderstelt dan ook, dat hun ouders bij de ramp om het leven gekomen zijn. Van sommige gezinnen zijn vier, vijf of zes leden in de vlammen omgekomen. De catastrofe vormt in de geheele stad vrijwel het eenige onderwerp van ge sprek en in de omgeving van de plaats des onheils blijft zich onophoudelijk een reusachtige menschenmenigte verdringen. De tornado op Haïti. Talrijke kerken verwoest. Op verzoek van president Borno van Haïti is een Requiem-mis opgedragen inde kathedraal voor do slachtoffers van de laatste stormramp, die Haïti zoo ontzettend geteisterd heeft. Meer dan 72 kerkgebowen zijn verwoest alleen in het bisdom Cayes. Andere dioce sen zijn eveneens verschrikkelijk getroffen en de aartsbisschop heeft openbare gebedon nitgeeohreveru Hoogwater in Mexico. 1 De stad Lerdo bedreigd. De „Associated Press" meldt uit Mexico: De rivier de Nazas is tengevolge van de hevige regens zeer gezwollen en bedreigt de stad Lerdo. De bevolking wordt met megafoons ge waarschuwd. Koortsachtig wordt aan de versterking van de oeververdediging ge werkt. De bevolking vlucht naar hooger gelegen wijken. De katoenoogst heeft al voor 50.000 dollar schade geleden. Doodenlijst van Florida steeds hooger. Thans tot 2300 gestegen. Volgens een Maandag door het Ameri- kaansche Roode Kruis gepubliceerde ra ming zijn bij den tornado in Florida 2300 personen om het leven gekomen. Spoorwegongeluk te Kassei. Te Kassei is een rangeerende locomotief naar het W.B. meldt, een goederentrein in de flank gereden, zoodat 15 geladen wa gons werden vernieeld. Er zijn geen slacht offers, maar de schade is zeer groot. Huis te Madrid ingestort. Bij het instorten van een in aanbouw zijnd huis te Madrid zijn twee metselaars om het leven gekomen. Tevens werden vijf arbeiders' zwaar gewond. Een noodlottig schot. Na een jachtpartij keerde Maandagavond de koopman Hans Koch, hoofdvertegen woordiger van de Chrysler Auto-fabriek, naar Berlijn terug. Met het geweer in den arm was hij naast den chauffeur gaan zit ten en tijdens den rit in slaap gevallen. Toen bij Nauen de auto op een hobbeilgen weg kwam, ging het geweer af en het sohofc trof Koch in het hoofd en doodde hem op slag. Bergtoeristen in nood. Wolff seint uit Graz d.d. 24 dezer: Vier Weensche toeristen, die Zaterdag middag 'n beklimming van de Plam-spits on dernamen, moesten tengevolge van den in getreden sneeuwval in het gebergte over nachten. Eerst Zondagmiddag hoorde men hun hulpgeroep doch men kon hen niet be reiken. Hedenmorgen mislkte een poging om tot hen door te dringen eveneens. Tegen den avond zou een Weensohe red dingsexpeditie ter plaatse zijn. Het is ech ter twijfelachtig, of de toeristen nog in leven zullen zijn. Groote brand. Het dorp Diedelsheim, waar het vorige jaar een hevige brand een gedeelte van het dorp heeft verwoest, is in den afgeloopen nacht opnieuw door een grooten brand ge teisterd. Dertien schiften met den geheelen daarin opgeslagen oogst werden verwoest-. Het terrein van den brand lag tegenover dat van het vorige jaar. De schade, die zeer groot is, is nog niet te overzien. De oorzaak van den brand is onbekend. De Italiaansche Poolexpeditie. Een onwelkom bezoek. De Citta di Milano zal op den terugkeer naar Italië ook de haven van Bergen aan doen. De Bergeuaars, evenals alle Noren, nog diep onder den indruk van Amundsen's dood, zijn heel weinig ingenomen met dit bezoek van Nobile's schip. En nu heeft de Italiaansche gezant te Oslo den wensch te keiinen gegeven, dat ter eere van de „Citta di Milano" een off icicle ontvangst te Bergen zou plaats hebben. De Noorsche regeering heeft dien wensch aan het ge meentebestuur overgebracht, maar in den gemeenteraad wilde geen der fracties iets van een officieele ontvangst hooren. De Noorsche regeering heeft toen opnieuw aangedrongen en er op gewezen, dat de wei gering van een officieele ontvangst inter nationale en economische gevolgen kon heb ben. Daar hadden de goede Bergenaren niet aan gedacht en uit vrees, dat het ver bolgen Italië zich zou wreken door geen visch meer te koopen, besloot, de Baad toen toch maar de officieele ontvangst te doen plaats hebben. Maar het optreden van den Italiaanschen gezant heeft in het geheele land groote ontstemming gewekt en de Bergensche arbeiderspartij blijft protestee ren tegen de officieele ontvangst en wekt de burgerij op zich van de festiviteiten verre te houden. Een dubbele moord. Levend begraven? Te Norton aan de Tees werden Zaterdag een 62-jarige man en zijn 64-jarige vrouw op een stille plek dood gevonden. De lijken waren met een laag aarde bedekt. Man en vrouw deden elk zaken voor zichzelf en het was bekend, dat zij des Zaterdags geld naar de bank brachten. De vrouw was ge worgd, de man had een hoofdwonde, ver moedelijk met een stomp voorwerp toege bracht. In verband met deze zaak is de 22-jarige kleinzoon der vrouw, die drie jaar geleden met haar tegen woord igen man getrouwd was, aangehouden. De politiedokter verklaarde bij de lijk schouwing. dat man en vrouw nog moeten geleefd hebben toen zij begraven werdeen. Postdiefstal te Londen. Door gemaskerde lieden. Uit Londen wordt gemeld: Drie gemas kerde mannen zijn het hulppostkantoor aan Bethnal Greenroad binnengegaan, heb ben den beheerder een slag op het hoofd toegebracht en hem met chloroform be dwelmd en zijn er van door gegaan met 500 pond aterling. Tunnols met deuren. Praetische noviteit op de Bemin a-b a h n. Wie ®on6 een tocht met den Bernina- sojrweg heeft gemaakt, zal zich herinne ren, dat kort ,na St. Moritz de lijn door een 700 meter langen tunnel voert. In de on middellijke nabijheid heeft de uit het St. Moritzer meer stroomende Inn een bed ding gegraven in een diepe kloof. Die tun nel nu is sinds jaren zoo deelt de „Frankf. Ztg." mee een smartekind der spoorwegdirectie. Want daar heerscht het geheele jaar een temperatuur onder vries punt. Al het water verandert onverwijld in ijs en richt aanzienlijke schade aan de lijn aan. En niet alleen onderbouw en bo venleiding ondergaan er den schadelijken invloed van, maar ook de beugels der elcc- trische locomotieven worden aangetast. Eerst probeerde men, door permanent aanwezige arbeidereploegen het ijs te laten verwijderen Maar de ziektecijfers bij deze colonne stegon door de juist in dezen tun nel buitengewoon sterken tocht zoo schrik barend, dat men de oplossing liet varen. Nu beeft de „Bernina-Bahn" er iets heel handigs op gevonden. Zij heeft in eigen werkplaatsen groote deuren laten bouwen. Deze sluiten nu voortdurend den tunnel af, zoodat nu de temperatuur niet jmeer onder nul komt en zoo de ijsvorming volkomen wordt vermeden. Nadert een trein den tun nel, dan g*an automatisch door het sluiten van een contact in de bovenleiding door den beugel der locomotief de deuren open en zij sluiten zich weer, zoodra de trein den tunnel heeft verlaten. Deze simpele op lossing heeft zoo goede resultaten opgele verd, dat thans nog drie tunnels der Ber- nina-lijn van zulke deuren zullen worden voorzien. Andere Zwitscrsche lijnen willen déze methode ook invoeren. Analfabetisch Rusland. Zestig procent der wit- Russen kan lezen noch s c h r ij v e n. De stormloop tegen het analfabetisme in Rusland, die indertijd in brallende leuzen door de Sovjet-regeering is aangekondigd en aanvankelijk eenig succes boekte, blijkt thans leelijk in het moeras te zijn vastge- loopen. Onder het opschrift ,.eon vergoten front" publiceert do Moskousche „Praw- da" een aantal cijfers uit verschillende dee- len van de Sovjet-Unie, waaruit blijkt, hoe treurig het nog met heb onderwijs aldaar gesteld is. Vooreerst wordt er op gewezen, dat in bijna het geheele land de uitgaven voor on- derwijs-doeleinden aanzienlijk zijn inge krompen, zoodat bijv. in 34 gouvernementen en districten van Groot-Busland dit jaar slechts 4.935.000 roebel voor de bestrijding van het analfabetisme is uitgegeven tegen circa 7.500.000 roebel in het vorige jaar, een vermindering dus met ruim 34 procent. In het komende jaar zal de toestand nog ongunstiger worden, daar de onderwijsbe- grootingen een verder dalende lijn aanwij zen. In de provincie Leningrad werden op 1 Januari 1927 ongeveer 652.000 analfabeten in den leeftijd van 17 tot 32 jaar geteld, d.i. 19 procent der geheele bevolking. In sommige districten was dit percentage nog hooger. zooals bijv. in heb district Pskof, waar het 24 en te Welikoloetsk, waar het 28 bedroeg. De stad Leningrad zelf tel de ruim 25.000 analfabeten. Momenteel wordt het aantal personen van eiken leef tijd in de provincie Leningrad, dat lezen noch schrijven kan, op 450.000 geschat. In de Oekraine is de toestand al niet beter. De Sommen voor het onderwijs uit getrokken, worden steeds kleiner en het aantal analfabeten neemt in verhouding daarmee toe. Van dc miliciens behoorden 15 a 17 procent tot heb leger dergenen, die die a van een b kunnen onderscheiden, ter wijl eenige jaren geleden het percentage tot 7 was gedaald. In Wit-Busland is 60 procent van de be volking analfabeet. In de dorpen zijn van elke 1000 vrouwen slechts 278 do schrijf kunst machtig, welk cijfer voor do mannen tot 339 op elke duizend stijgt.. Wat de ste den betreft, zoo hebben van de 213.000 le den der vakvereenigingen 59.000 zeer ge brekkig onderwijs genoten, terwijl 14.000 van de eerste beginselen der taal niet de minste notie hebben. En elk jaar verslapt steeds meer de actie tegen de njegramot- nostj", daar verschillende scholen, die zoo genaamd worden opgericht, alleen op pa pier bestaan. De schuld aan de achterlijkheid der be volking, zoo wordt ten slotte gezegd, moet niet bij deze zelf worden gezocht, daar er genoeg animo voor het onderwijs bestaat, doch bij het volkscommissariaat van On derwijs en de vereeniging „Doloj njegra- motnostj" (.,Wet met het analfabetisme") zelf, daar deze de zaak niet op de juiste wijze schijnen te willen aanplakken. Een veldslag op een landgoed. Op een landgoed in de nabijheid van Bawa Buska bij Lemberg, is het eergiste ren tot een bloedig treffen gekomen tus- schen een 600-tal arbeiders. Er heersckte n.l. een stakingsbeweging wegens loon- eischcn onder de voor het binnenhalen van den oogst te werkgestelde arbeiders. Toen de eigenaar der beziting daarop vreemde werkkrachten liet aanrukken kwam het tot een heftige botsing tusschcn dozen en de oude baurtbewoners. Aan dit treffen kon eerst na uren door de bereden politie een einde gemaakt worden. Op het „slagveld" bleven volgens ooggetuigen meer dan 30 zwaargewonden achter. Dynamietaanslag op een trein. Op het traject Lemberg-Sambor is een dynamictaanslag gepleegd op n personen trein. De rails waren aan beide zijden uifc- cengcnomen. Voorts werd een groot aan tal dynamietpa tronen op, het baanvak aan getroffen, welke alle onder de rails waren neergelegd. De trein kon evenwel tijdig tot staan gebracht worden. Dc politie stelt een. uitgebreid onderzoek in. Levensmoeheid van de leprozen. De overval op Atjeh. Naar aanleiding van den overval van do leprozen seinde de gouverneur van Atjeh nog het volgende aan de regeering: Do leprozen schonken hun geld en bezittingen aan hun familie en hun bewaker. Ten ler ken van levensmoeheid waren allen in het wit gekleed. Zij droegen flambouwen voor hun nachtelijken uitval. Nadat getracht was hen te kalmeeren, werd eerst do hoofd aanlegger neergelegd. Vervolgens werd weer een poging gedaan om de menschen tot bedaren te brengen. Deze poging misluk te eveneens. Speciaal de vrouwen werden gewaarschuwd, maar dit hielp niets. KATWIJK AAN DEN RIJN. Moedercursus. Do afdeeling Katwijk aan den Rijn van de Diocesane Federatie van het Wit-Gcle Kruis organiseert een Moedercursue voor gehuwde vrouwen. Allo gehuwde vrouwen, van alle gezindten, kun nen aan dezen cursus, die 2 weken zal du ren, 1 les per week, deelnemen. De kosten zijn zeer goring. Cursusleidster is Zuster Enquetrice Jannes, Kleverlaan, Haarlem, Dergelijke cureussen worden de laatste ja ren zoovele en met zoo een groot succes en flink aantal deelneemsters gegeven, dat een aanbeveling, om nu ook hier die gele genheid is, hiertoe aan te sporen, vrijwel overbodig zal zijn. De eerste cursusavond is op Dinsdag 16 Oct. des avonrs 8 uur in het R.-K. Vercenigingsgebouw. Daar zullen dus op 16 Oct. zeer vele gehuwde dames zijn om deze mooie en leerzame lessen te gaan volgen. Meerdere inlichtingen geeft, desgewenscht, het bestuur van het Wit- Gele Kruis. N00RDWIJK. Postkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de af zenders onbekend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand September 1928 Brieven Binnenland: G. A. Ootpiar, Haar lem. Briefkaarten Binnenland: Bemadina. Ech, Amsterdam; A. v. d. Boon, Nijmegen, J. van Dijk, Noordwijk, Brieven Buitenland: Metallwcrk, Rem- scherd; Rath. Hans, Bucharest; Stumpf, Wiesbaden; E. G. 10, Dusseldofr. Briefkaarten Buiteuland: E. Boden, Pa ris'; Lutte Frank, Dusseldorf; H. F. T. Hoen, Chicago; Schaaphok,, id.; Weber Lutz, Freibrug; Onleesbaar, Reval; S. K. 14, Basel; Vliegenthart, Bussang. Geboren: Rene Wilem z. van W. Pas- schier en G. Kruiswijk Johanna Catha- rina d. van Th. den Elzen en D. Spigt Leonora Cornelia Clasina d. van L. J. v. d. Meer en 0. de Roode Cornelia Johan na d van J, Th. J. de Groot en C. M Mul der Ondertrouwd: J. P. Vink 30 j. al hier en M. E. Jansen 24 j. te Noordwijker- hout D. v. Duyvenbode 23 j. te Katwijk en A. Kloos 17 j. te Noordwijk O. P. v. Zeist 32 j. wedr. v. G F v. d. Weijden cn A Mceuwenoord 22 j Getrouwd: C. J. v. Duijn 19 j. alhier en M. A. Peters 19 j. te Waddingxveen H. Braakman 30 j. en L. v. d. Niet 24 j Overleden: Antjo de Bes 75 j. wed. van A. de Kogel Maria Wellonberg 44 j. ongeh. Cornolis Znppeij 3 j. z. van G, Zappeij en E. Groen te Rotterdam. RIJNSBURG. Aanbesteding. Bij Je door den bouw kundige Jac. Haasnoot Ivzn., te Katwijk a. d. Rijn gehouden aanbesteding voor don bouw van een Evangclisatiegcbouw voor rekening der Ned. Herv. Gemeente alhier, werd ingesehrven door: P. Kort te Rijns- burg voor 22223, Gebrs. v. Breda te Sas- senheim ƒ23333, Adr. de Jong te Katwijk aan den Rijn 23400, tf'oh. Verloop te Kat wijk aan Zee 23456, A. Parlevliet te Kat wijk aan Zee 23500, G. v. d. Vijver te Rijnsburg 23600, firma J. P. Oudshoorn «'c Zn. te Sassenheim 23875, fa. Ende en Co. te Waddinxvecn 24500, W. Mulder te Oegslgees» ƒ24736, A. dc Best t? Katwijk aan Zee 27300. VOORHOUT. Gemeenteraad. Do raad dezer gemeen te is op Vrijdag des voormiddags kwart voor 9 uur in openbare vergadering bijeen geroepen ter behandeling van de navolgen de punten: Notulen, ingekomen stukken cu mededeelingen, rapport van do Mij. „Ma- bog" te Utrecht inzake de drinkwaterlei ding plan tot het aanleggen van plant soen;^ behandeling ontwerp gemeentebe- grooting 929; belastingreclames. Mond- en klauwzeer. Onder de veesta pel van don landbouwer H. G. Langewul is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer P. Kühn, al hier vergunning verleend tot het bouwen van een steenen broeikas aan den Looster- weg. SASSENHEIM. Speldjesdag. Zondagmorgen is ten bate van do R. K. Kraamvcrnleging een speldjesdag gehouden welke ondanks het regenachtige weer, heeft opgebracht 108.78. Voorzeker een mooi bedrag. Het bestuur dankt heb ijverige korps verkoop sters voor zijn activiteit.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9