DEKENS HET LEIQSCHE mm hbs" B. DE KONING 's Morgens en "sAvonds KERKNIEUWS. Rechtzaken. Faillissementen. LUCHTVAART. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. De QROOTE K^UZE in STADSNIEUWS. INGEZONDEN REDEDEEL ING. zijn do meest geschikte momenten omPurol toe to passendaarom aehoort op iedoro slaapv kamer een doos of tubflf Purol aanwezig to zijn c y&i BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heoft aan den weleerw. heer Oh. Th. J. Kars, op diens verzoek om gezondheidsre denen tijdelijk eervol ontslag verleend uit do geestelijke bediening en heeft benoemd tot pastoor te Groningen (H. Martinus), den weleerw. heer Th. J. M. Knuvclder en tot pastoor te Bakhuizen don weleerw. heer F. G. Wartena. Het feest van St. Januarius. Het bloedwonder weer geschied. Men schrijft uit Rome dd. 20 dezer aan de „Msb.": Ook in dit jaar is het feest van den H. Januarius, den patroon der stad Napels met grooten luister gevierd en wederom heeft zich het bekende wonder van het vlooibaar worden van het in ampullen be waard bloed van den heilige herhaald. Reeds gisterenmorgen verzamelde zieli een groote menigte vóór den ingang naar de schatkapcl van den dom. Personen van allerlei rang en stand wa ren weer toegestroomd, ook de Napoli- taansche families, die zich beroemen op dezelfde afstamming als de heilige en die con. rijke weelde aan kinderen in den dom plegen mede te brengen, van de grootsten tot de allerkleinsten. Toon heb wonder wederom geschiedde, brak een, geweldige geestdrift onder de aanwezigen los, die heb „Te Deum" zon gen, terwijl alle klokken der stad luidden en van do hoogte der vesting Sant' Elmo de kanonnen donderden. Ook in het naburige stadje Pozzuoli heeft zich het, wonder voorgodaan, doordat daar het bloed van den H. Januarius, in dertijd op een steen gespat, eveneens vloeilsaar werd. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Diefstal en verduistering. Het Hoog Militair Gerechtshof beves tigde het vonnis van den krijgsraad te s'-Hertogènbosch, waarbij de sergeant K. ter zake van diefstal van geld in de canti- ne te Leiden, waarover hij als wacht commandant de bijzondere bewaking had, is veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk, en verlaging tot don stand van soldaat onvoorwaardelijk. Voorts heeft'het Hof bevestigd het von nis van denzelfden krijgsraad, waarbij do korporaal-kok L. ter zako van verduiste ring van eene hoeveelheid vleesch van on geveer vijf pond, hetwelk hij in die hoeda nigheid ter bereiding onder zich had, is veroordeeld tot veertien dagen gevange nisstraf voorwaardelijk en verlaging tot- den stand van soldaat onvoorwaardelijk. De krijgsraad had in beide gevallen de zelfde straffen opgelegd. De „gaslucht". Een architect voorde ree Et b a 11 k. Voor de Utreehtsche rechtbank werd gisteren de zaak behandeld van den gewe zen gemeente-architect van De Bildt, be schuldigd van het aannemen van retour- commissies. Uit het getuigenverhoor bleek, dat bedoelde architect tweemaal oen gift heeft aangenomen van een smid-aannemer uit zijn gemeente, nl. éénmaal 25 en later nog eens 300. Op een vraag van don presidont of deze smid-aannemer niet be greep, dat door zijn aanbieden van giften bij inschrijvingen de architect zijn plicht verzaakte, antwoordde deze getuige, dat dit in zijn vak wel meer gobeurde en dat dergelijke gevallen gewoonte zijn in het aannemersbedrijf door het gehcele land. Dc gemeente-architect^ die aanvankelijk had ontkend, en later de feiten toe moest geven, hoorde vier maanden gevangenis straf tegen zich eischen. Verdachtc's ver dediger, mr. Steenberghe, beoogde, dat te gen hem reeds was opgetreden op een wijze, die hem het verblijf in Dc Bildt on mogelijk had gemaakt. Men heeft hem on eervol ontslag gegeven, zoodat hij gedwon gen werd zich elders te vestigen. Thans heeft hij een manufacturenhandel die zal verloopen als men hem gevangenisstraf geeft. Pleiter vroeg een voorwaardelijke vei'oordeeling. Uitspraak 2 October. De inbraak bij de Gooi- en Eemlander. Voor de 4de Kamer'der rechtbank te Amsterdam stonden terecht do 29-jarige timmerman C. R. uit Laren en de 35-jarige .koopman D. H. v. S. te Amsterdam, die in den nacht van 14 op 15 Juli j.l. inge broken hebben in het kantoor van de Gooi- en Eemlander op den Hoogen Laar- dcrweg 42 tc Hilversum. Verd. zouden binnengekomen zijn door eon raam. Zij hebben echter niets van hun gading kunnen vinden. De verd. ont kenden. De officier eisehte tegen elk, daar ze reeds verschillende malen veroordeeld zijn, wegens poging tot diefstal, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De beide ver dedigers mr. Mathysen en mr. De Leeuw pleitten vrijspraak. Uitgesproken L. van Sonsbeek, loodgieter en koop man, to Leiden; cur. mr. F. J. J. Trap man, te Leiden. Vliegtuig na noodlanding verbrand. Geen persoonlijke ongelukk o n Gisterenmiddag deed to Arnsburg een verkeersvliegtuig van de Deutsche Luft hansa, dat op weg was van Parijs naar Berlijn, wegens een motordefect ccn tus- schenlanding. Toen de acht passagiers en de piloot het vliegtuig verlaten hadden, ging het door tot dusverre onbekende oor zaak in vlammen op. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Het vliegtuig is geheel verbrand. Naar de „Nachtausgabe" meldt, is het bij Arnsberg verbrande vliegtuig dc „Deutschland", een zustermachine van het groote vliegtuig van Hermann Koehl. HILLEGOM. Het nieuwe Beursgebouw te Haarlem. Een der Beursbezoekers schrijft ons: Maandag tijdens den fel'1 en regen bleek het Beurslokaal daartegen niet bestand. Het lekte en droop schier overal. Met dweilen en emmers moest het water ver wijderd worden, terwijl hier en daar do bewoners der Beurskamertjes moesten ver huizen. Bij al het onaagenamo, maakte een der eilandkamertjes-bewoners er zelfs een grap van en plaat,ste op zijn tafel een oude parapluie en legde op dc tafel een briefje met de woorden: „Onze Beurs!" LISSE. Pluimveeteelt. Gisteravond verga derde de Pluimvee- en Ivonijnensportver. „Lisse en Omstreken" in het gebouw „Dc Kleine Vereeniging'". De voorz., de heer W. F. Daudey, opende deze bijéénkomst. Zeven nieuwe leden werden aangenomen. Vervolgens ging men over tot benoeming van het Tentoonstelling&bcstuur. Alvorens men daartoe overging, werd een woord van gelukwensch gesproken tot den heor Kromdijk, die thans 10 jaren lid van deze vereeniging is. waarvan vele jaren als bestuurslid werkzaam. Thans werd hij tot eorelid van deze vereeniging benoemd. De heer Kromdijk dankte don voorz. voor zijn waardeerende woorden tot hem, en hoopte nog vele jaren voor het belang der ver eeniging te werken. Vervolgens werd over gegaan tot benoeming van 13 bestuursle den voor de a.s. tentoonstelling. Gekozen werden de navolgende leden: W. F. Dau dey, K. Bauman, P. Buurman, A. Pollé, C. de Graaf. J. C. v. Ruiten, A. N. Ruig- rok, Jac. v. Zeist, J. J. Vliegenthart, Hors man, J. Schrier. L. Enthoven, N. J. Dol, J. v. d. Lans en W. Wolters, de eerste twee hoeren respect, als voorzitter en secr.-penningmecster. Vervolgens werd be sproken het a.s. veilen in een der gebou wen van de Coöp. Veilingver. H. B. G. Hierover viel heel wat tc discussieeren. De heer W. v. d. Reep werd aangesteld als veilingmeester. Besloten werd S October de eerste veiling te doen houden. Van de rondvraag -werd weinig of geen gebruik, gemaakt. Hierna had de verloting plaats, waarna gebruikelijke sluiting onder een woord van dank voor het welslagen van deze geanimeerde vergadering. VALKENBURG. Gezonken. Gistermoigen te zes uur zijn bij Duifzak onder Valkenburg twee zandbakken van de Niba te Katwijk aan Zee gezonken. Men vermoedt dat door den regen het zand to zwaar was geworden. Voor de veiligheid is gezorgd door lan taarns en vlaggen VOORSCHOTEN. Geboren: Maria Johanna d. van J. Gerrits cn M. van Steenbergen. Gehuwd: A. de Romijn en G. Vlaan deren. Overleden: W. Vlasman vr. 78 j., echtg van A. van Hnasteren H .M. van den Berg vr. 51 j., wed. van A. J. van der Ham. WASSENAAR. G. Teerink t. Te Wassenaar is gistermorgen plotseling in den ouderdom van 62 jaar overleden de heer G. Teerink, oud-hoofddirecteur van dc Assurantie-Maatschappij De Nederlan den van 1845. De heer Teerink was officier in de Orde van Oranje-Nassau. Autobotsing. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de autohersteller Pieterse had een ernstige aanrijding plaats tus- schen de luxe auto gemerkt H 27015, waarin gezeten waren een heer en damo en een achterop rijdende luxe auto, welke vanaf do richting de Haagsche Schouw kwam. De voorste auto wilde het erf op rijden van den heer Pieterse. toen de achter hem aankomende aur.o, welke een gang had, volgens omstanders van onge veer 80 a 90 K.M. per uur. de voorste auto in elkander reed. Het vechter-achterwiel werd afgeslagen en de lederen kap in stukken gereten in flen woord er bleef niet veel heel van de eerste auto. Ook de aanrijdende auto werd in die mate aan gereden, dat deze eveneens ernstig werd gehavend en per kraanwagen naar Am sterdam moest worden gesleept. Wonder boven wonder liep het ongeluk met ern stige materiecle schade af. ALPHEN AAN DEN RIJN. Etaleercn. In het hotel „De Vergulde Wagon" werd voor de Vereeniging van den Handeldrijvenden Middenstand Maandag avond door de heeren J. M. van Rooyen uit Den Haag en E. Diephuis uit Haarlem een lezing gehouden over uitstalkunst en et-n- lage-re-uie. Dc verschillende wijzen van etaleeren werden dcor spr. onder de oogen gezien, waarbij werden aangetoond verschillende toepassingen cn aanwijzingen welke bij het INGEZONDEN MEDEDEELING. HAAS.LFMERSTR. HOEK DONKERST. 2-4-6 OPGERICHT 1875 alle nfaten alle xkleuren alLe kwaliteiten ALTIJD T30EDK00PER 0p vertoon dezer advertentie bij aankoop van een Daken ad. f 10 - of hooger. gedureada de Winkelweek één gulden reductie etaleeren van nut kunnen zijn. De bijeen komst, welke niet druk was bezocht, heeft Over het algemeen niet aan de verwachtin gen der aanwezigen voldaan. Vernielzucht. Baldadige handen heb ben weer vernieling geploegd aan het hek, staande voor liet St.-Joscph-Gesticht. 't Is echter de politic gelukt de bedrijvers van deze wandaad aan te houden. Scherpschutter. Bij de schiet wedstrij den gehouden door do Burgerwacht werd onze plaatsgenoot L.V Jongenburger voor dit jaar winnaar van de wisselboker en medaille, indertijd beschikbaar gesteld door den heer A\ ithofKeus alhier. Tegen de brugleuning. In den afgeloo- pen nacht is in de Emmalaan een auto, doordat de bestuurder verblind werd door lichten van een uit tegenovergestelde rich ting komende auto, nabij de firma Oost hoek togen de brugleuning gereden. Dc ftuto werd aanzienlijk 'beschadigd, terwijl ook de brugleuning het deerlijk m^est ont gelden. Bazar. Gistermiddag halfdrie werd in de Chr. School aan dc Hooftstraat, de ba zaar geopend, welke g'obquilen wordt ten bate van de. Chr. bewaarschool aldaar. We gens verhindering van 'den' 'burgemeester, werd deze druk bezochte bijeenkomst door den voorzitter der Bazaar-commissie ge opend, terwijl de heer J. G. Baart, als voor zitter der Vereeniging, een woord van wel kom tot do aanwezigen richtte. Behalve een keur van geëtaleerde artike len zijn aan deze bazaar verschillende at tracties verbonden, die het de bezoekers ongetwijfeld zullen veraangenamen. BOSKOOP. Reddingsbrigade. Het ligt in de bedoe ling van het bestuur der Boskoopschc Red dingsbrigade oni in het begin van Decem ber een feest- en" propagandavergadering te houden. Hiertoe ia^een commissie benoemd, welke reëds eengbc'plannen heeft gemaakt. BODEGRAVEN. St. Elisabeth-vereeniging. Heden her denkt de St. Elisabeth-vereeniging Bode- graven-Zwammerdam op bescheiden wijze haar lS'/s-jarig beslaan. Tevens is- de tegenwoordige Presidente Mevr. Kelfkens—Brand 12*/, jaar aan de vereeniging verbonden. Bij de oprichting als bestuurslid geko zen, volgde ze m 1922 Mevr. van der Poll- Haring op als presidente dezer vereeni ging. Het was geen gemakkelijke taak, de overledene presidente, die bekend stond om haar liefde en toewijding voor de St. Elisabethver. te vervangen. Doch Mevr. Kcifkens-Brand heef' getoond een waar dig opvolgster te zijn door steeds haar beste krachten en tijd voor de vereeniging te geven. Moge het haar gegeven zijn nog vele jaren als Presidente der St. Elisabeth vereeniging werkzaam te zijn. WOERDEN. Lijk gevonden. Het lijk van den 31- jarigen schipper A. D. T. B., die sedert 18 September werd vermist, is Zondag in de Oude Haven to Rotterdam drijvende gevonden. Men vermoedt, dat hij 's avonds bij het aan boord gaan te water is geraakt en zoodoende vertlronken is. Het lijk is naar Woerden overgebracht. •Landstorm. Auu den op 27 Sept. te Den Haag door den Biiz. Vrijw. Landstorm te houden Landdag zal door de afd. Woor den mét een 50-tal menschen worden deelgenomen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Jubileum. Ter gelegenheid van Haar verjaardag schonk H. M. dc Koningin aan den heer P. Molenkamp, in dienst bij de X.V. Handelskweekerijen Gebrs. Hen- driksen te Zoetcrwoude, de medaille, be- hoorendc tot dc Oranje Nassau Orde we gens 50-jarigen dienst ii> de familie Hen- driksen. Gisterenavond vond ten huize van ccn der Directeuren, in 't bijzijn van het Per soneel der N.V. en vele genoodigden de overhandiging der medaille en de huldi ging van den heer Molenkamp plaats. Op dezen avond, die werd opgeluisterd dooi muziek en voordrachten: voerden o.a. het. woord: de heer R. Ilendvikseii Sr., de bei de directeuren der N.V. de heeren A. C. en O. R. Hendriksen, de heer P. Zandbergen, meesterknecht, enz. enz. Ook de lieer R. Hendriksen A.Pzn. uit Gouda sprak een kort woord. De heer R. Hendriksen Sr. begon met te wijzen op de zeldzaamheid van een vijftig jarige dienst in één familie. Spr. liet in zijn rede duidelijk uitkomen dat de jubila ris in dezen langen tijd de achting en vriendschap had verworven vgn iedereen, die met hem in aanraking kwam. Na een overzicht te hebben gegeven van de lange reeks van dienstjaren be sloot spr. met den wensch, dat het den heer Molenkamp nog vele jaren gegeven mocht zijn gespaard te blijven voor allen, inzonderheid voor de familie Hendriksen. waar hij, zei spr. slechts noode zou wor den gemist. Hierna spelde de heer Hen driksen den jubilaris onder applaus de medaille op de borst. Ook de andere sprekers gewaagden ^*>1 waardeering van den heer Molenkamp als van een flink, ijverig, trouw werker; die altijd de belangen der firma op het oog had; wien het werk nooit te veel was; en van wien velen iets hadden geleerd. Ten slotte dankte do heer P. Molenkamp Jr., een zoon van den jubilaris, voor de vele bewijzen van waardeering on vriend schap, aan zijn vader door allen steeds be toond, en die, zei spr., nooit zouden wor den vergeten. DE WINKELWEEK. Mooi weer, opgewekte deelname. Wij hebben gisteren onzen lezers een wandeling door Leiden's straten aanbevo len. Nu het zulk prachtig herfstweer is, zal een herhaling dezer aansporing overbodig zijn. De Winkelweek heeft, een goed begin Gisteren hebben wij er ook op gewezen, waar om wij het houden van een win kelweek toejuichen: omdat n.l. daardoor nog 'ns e t r a duidelijk wordt getoond, hoe goed men terecht kan bij den Leid- sohen winkelstand. Onze indruk bij een vluchtige wandeling door Leiden's straten is,'dat werkelijk heel veel winkeliers hebben getoond op bijzon dere wijze de etalage-kunst machtig te zijn. Men overtuige zich daarvan zelf De opening van de Winkelweek! We herinneren ons vorige winkelweken met officieele openingen in den Foyer der Stadsgehoorzaal, met speechen en redevoe ringen van burgemeesters en anderen.... Thans niets van dit' 'alles en desondanks zal dc opening der winkelweek1 aller aan dacht trekken. Leiden toch is in vlaggen- tooi. Met bekwamen spoed heeft de heer Kuklev gezorgd, dat cenige honderden rood-wit-blnuwc en oranje-vlaggen de ge vels der huizen zouden sieren en de win keliers zelf hebben zich uitgesloofd om van hun etalages te maken wat er van te ma ken viel en wat er van verwacht wordt. Niet minder dan 378 winkeliers hebben zich opgegeven voor deelname. Tot op het laatste oogenblik hebben zich deelnemers aangemeld en men vindt, ze thans in de vol gende straten: Haarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoog straat, Maarsmanssteeg, Breestraat, Hoo gewoerd, Korevaarstraat, Nieuwe Rijn, Yischmarkt, Botermarkt, Stationsweg, Steenstraat, Morschstraat, Princessekade, Turfmarkt, Doezaslraat, Hooigracht, Nieuw steeg, Nieuwstraat, Heerenstraat, Zonne veldstraat, Trom list raat, Kaiserstraat, Zijl singel, Hoogl. Kerksteeg, Mandenmakers- steeg, Vrouwensteeg, Apothekersdijk, Ma re, Hooge Rijndijk, Bargsteeg, Korenbeurs- steeg, Pieterskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Pie terskerkhof, Oude Rijn, Kort Rapenburg, Aalmarkt en Groenesteeg. Hoewel deze winkelweek nu niet zoo officeel lijkt als vroeger moet men toch al lerminst denken, dat het geen werk ge kost heeft om deze winkelweek voor te be reiden. Wie eenigszins met de organisatie van een winkelweek bekend is weet beter. En dat er hard gewerkt is weten de wer kers, vooral de voorz. en de secretaris der W.-W.-commissie', voor zich zelf het best. De „officieele" opening van hedenmiddag bestond uit een tocht door de stad. Vanaf do Kaasmarkt vertrok te half drie een kleurige stoet van auto's, voorafgegaan door een auto, waarop een sprekende re clame voor de W. W. Muzikanten van de Postharmonie hadden in dezen wagen plaats genomen en kortten den langen weg met vroolijke marschen. Bij het mooie weer was er voor dezen stoet veel belangstelling. De volgende route werd gemaakt: Kaas markt, Haarlemmerstraat, Stationsweg, Rijnsburgerweg tot Posthof, alwaar ge keerd wordt, Steenstraat, Princessekade, Rapenburg, Steeasohuur, Hoogewoerd, Plantage, Plantsoen, Korevaarstraat, Bree straat, Kort Rapenburg, Haarl.straat, Hee rengracht, Nieuwe Rijn, Korenbeurssteeg, Vischmarkt. Boommarkt, Aalmarkt, Prin cessekade, Noordcinde, Witte Singel, Doe- za-straat, Steenschuur, Gangetje, Boter markt, Aalmarkt, Princessekade Haarl. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. R. K. Bijz. Onderwijzers. Le zing over het spiritisme door prof. Verhaar. „In den Vergulden Turk", 6 1/2 uur. Donderdag 8 uur Ledenvergadering Me- taalbewerkersbond. 8 uur Comité Herwonnen Levens kracht. De avond-, nacht- en Zondagdïenst der Apotheken wordt v tn Maandag 24 Sept. a.s tot en met Zondag 30 Sept. waargenomen door de Apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe R ij n 18, telefoon 523. straat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Nieuw straat, Middelweg, -alwaar de stoet werd ontbonden. •Ter golegenheid van de Winkelweek zul len voorts des avonds rondgangen met mu ziek worden gehouden, waarvoor Werk- mans Wilskraoht haar medewerking ver leent. De jjoulc van de muziek voor heden avond 7.30 uur is als volgt vastgesteld: Tuinstadwijk, Hoerenstraat, Doezastraat, Steenschuur, Hoogewoerd, Watersteeg, Nieuwe Rijn, Kraaierstraat, Hoogewoerd, Gangetje, Botermarkt, Korenbourssteeg, Breestraat, Kort Rapenburg, Princesseka de, Turfmarkt, Lammermarkt, Binnenvest gracht, Stoenstraat, Haarlemmerstraat, Vrouwensteeg, Aalmarkt, Hoogstraat, Don kersteeg, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat, Hooigracht, Nieuwe Rijn, Vischbrug, Vischmarkt, Korenbeurssteeg, Breestraat, Korevaarstraat, Jan van Iioutkade, Doeza slraat, Nieuwsteeg, Zonneveldstraat, alwaar nabij het politiebureau wordt ontbonden. Morgen maken we de route voor morgen avond bekend. FEESTWIJZER 3 OCTOBER. Verschenen is de voor 3 October onmis bare feestwijzer. De 39ste feestviering zal voor haar voor gangsters niet onder doen. De clou van den dag is weer de optocht (van 1—4.30 uur) die, zooals bekend, zal voorstellen het vervoerwezen door alle eeuwen. In den feestwijzer heeft Speen- hoff dit onderwerp bedicht. Verder de gewone nummers: 7 u. reveille op het Stadhuis, 8 uur Ivoraalniuziek v. d. Werfpark (aan welk nuumtner dit jaar nóg meer zorg is gewijd clan anders), 8.30 uur uitdeeling haring cn wittebrood, avondfeest Schuttersveld met vuurwerk, enz. Een verschil met vorige jaren is, dat er dit jaar al een avondfeest ia in de Stadsge hoorzaal op 1 October, Maandag, waaroo uitvoering van de cantate „Leidons Strijd, en Zegepraal" en verder „intieme kunst". Dinsdag 2 October zal er 's avonds te uur een groote taptoe zijn, ter inleiding van den 3 Octoberdag. De Witte Non. Men verzoekt ons opname van het voir gendeOp Zondag 7 October 's avouds 8 uur zal in de Stadsgehoorzaal een voorstel ling worden gegeven door de N.V. Groot Tooneel, dir. Join Langenaken en I'erto Beukman. Er zal dien avond ten toonoele worden gebracht het tooneelstuk „De Witte Non" in zes bedrijven naar het beroemde filmwerk „The White Sister" door George Men tone. Voor deze voorstelling werd de welwil» lende medewerking verkregen van den heer M. Spree, dir. v. d. Circus-Schouwburg te Roterdam die zijn volledig materieel af stond. Bovengenoemd werk werd gedurende een geheel jaar te Rotterdam en Amster dam vertoond en Verwierf een buitenge woon gunstige pers. Het publiek volgde met spanning en op? getogenheid dit interessante tooneelwerk en brengt avond aan avond de vertolker» ovatie op ovatie. De hoofdrol wordt, vervuld door Mies Peijters. Verder treden in dit werk op de dames: Tine v. d. Werf, Lena Kemper, Stella v. d. Wielen en de heeren: Joh. Lan genaken, Petro Beukman, Julius Brongers, John de Geest, Bob Constant en anderen. Ambtsaanvaarding prof. A. D. Fokker. Prof. A. D. Fokker, conservator bij Tey- ler's Stichting te Haarlem, vanwege deze Stichting benoemd tot bijzonder hoog- leeraar in do theoretische natuurkunde aan de Universiteit alhier, heeft heden middag zijn ambt aanvaard met een rede, getiteld: Natuurkundige concepties van buitennatuurkundig belang. Verkoop van grond door de gemeente. De Federatie v. de te Leiden en Omstre ken gevestigde Woningbouw ver. heeft aan den Raad verzocht, het voorstel tot ver koop van grond onder „Zuiderzicht" aan dc Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen niet aan te nemen. In de toelichting wordt gezegd: „Bij Raadsbesluit van 15 October 1923 werd aangenomen met algemeene stem men, dat de gemeente den grond, gelogen bij „Zuiderzicht" aan den Zoeter- woudschen Singel, zooals omschreven in ons adres, zou lcoopen voor de Volkshuis vesting. Thans, ongeveer 5 *jaar later, bereikt U van het College van B. en W. een voorstel, dezen grond te verkoopen aan een parti culiere maatschappij. Namens de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Woningbouw ver- eenigingen nemen wij de vrijheid, daarte gen ernstig te protesteeren.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2