I ZORG VOOR DROGE VOETEN C.R.E.S.-SCHOEHEM j Ned. Oost-lndië. KERKNIEUWS. C.R.E.S. EN LEDER SCHOENWERK S 1 „DE VOORUITGANG" 1 Land en Tuinbouw LUCH I VAAK T Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. ïnynwormzïekte, L^.. J.a gevolg i£_- van bepaalde in de wet genoemde werk zaamheden, met ongevallen, overkomen in verband met de dienstbetrekking, worden gelijkgesteld en dus aanspraak op schade loosstelling kunnen geven, indien zij zich binnen 12 maanden na het verrichten dier werkzaamheden openbaren. Benoeming lid Tweede Kamer. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau is in de plaats van mr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, die we gens zijn benoeming tot commissaris der Koningin in do provincie Noord-Brabant ontslag heeft genomen als lid van de Twee de Kamer, tot lid van die Kamer benoemd verklaard ir. L. J. M. Feber te 's Graven- hagc. Oud-gouverneur van Kempen naar de Tweede Kamer. Naar de „Tel." verneemt bestaat bij de leidende kringen van de Liberale Staats partij, Do Vrijheidsbond, het voornemen, om den onlangs afgetreden gouverneur van Sumatra's Oostkust, den heer C. J. v. Kempen, die op de terugreis naar Neder land is, in 1929 een plaats te verlcenen op de candidaténlijst van den Vrijheidsbond voor de Tweede Kamer. P. T. T.-dienst over 1927. "V ersohenen is het verslag van den dienst der posterijen, telegrafie en telefo- jiiet- over 1927. De postdienst gaf een batig saldo van bijna 6 millioen gulden de tele graafdienst een nadeelig saldo van ruim j 2.746.000 de telefoondienst een batig saldo van bijna 3,162.000 en de postcheque en girodienst een batig saldo van ruim 2.799.000. Mr. P. J. Reymer. De toestand van den burgemeester vsn Hilversum mr. P. J. Reymer, is meer zorg wekkend dan de afgeloopen dagen. Stenhuis' opvolger in het N.V.V. Naar de „Tel." verneemt zal het bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereeni- gingen aan de binnenkort te houden hoofdbcstuursvergadcring voorstellen geen bestuurder aan tc stellen in de vacature ontstaan door het ontslag van den lieer Stenhuis, en verder om den tcgenwoordi- gen secretaris, den heer Kupcrs, te benoe men tot voorzitter. LEPROZEN IN VERZET TE AG0ESAN. Aanval op een controleur en militairen. Tien d.oodeii en vier gewonden onder de inlanders. Aneta seint uit Kotaradja: De fungee- rend 'Controleur1 van- Blankedjeren vernam dat do leprozenkolonie Agoesan, in de on- derafdeeling Gajoelos, zieh ten doode wijd de. Onder militaire dekking ging hij met de familie van dc lepralijders er heen. In weerwil van alle pogingen om de lepralij ders, waaronder enkele vrouwen waren, te kalmceren, vielen 29 leden van de kolo nie den controleur en de miltairen met lansen en messen aan. Er moest, van de wa pens gebruik gemaakt worden. Zes man nen en vier vrouwen werden gedood en twee vrouwen en twee mannen gewond. Aan de zijde van de militairen waren geen verliezen. De rust is weer hersteld. Dc as sistent-resident van de Gajoe- en 'in den stelt een onderzoek in. Door een vallenden steen gedood. Ongeluk bij de Poelau Laoet Steenkolen M ij. Aneta seint uit Bandoeng: Do chefs der Poelau Laoet Steenkolen Maatschappij seinden naar heb hoofdkantoor van den Dienst van den Mijnbouw, dat de adspirant mijnboawkimdige hulp-opziener Parera door hst vallen van een steen gedood werd. Het ongeluk was te wijten aan eigen on voorzichtigheid. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van het St.-Maria- Gesticht te Noordwijkorhout, dat binnen kort voltooid zal worden, den Weleerw. Heer L. van der Gricndt en verder tot Ka pelaan de volgende. Weleerw. Heercn: "Te s-Hage (H. Familie) L. Roelvink, Ouderkerk a. d. A., W. J. J. M. van den Berg, Achthuizen J. Veerman, die Assis tent was te Bergen (N.-H.); te Voorhout A. Kramer, te A'dam (Ge- gijnhof), S. Linthorst, A'dam (H. Agnes) A. Knots, Soheveningen C. Kempen cn te Quintsheul A. Brouwer, neom. tot Conrector van het St. Bavo-Gesticht te Noordwijkerhout den Weleerw. Heer A. Kluivers, die Assistent was te Bleiswijk. Apostolaat des Gebeds. Van 1013 Oct.. a.s. zal de ZeerEerw. Pater Jac. J. Zeij S.J. te Bergen in het Retraitehuis St.-Petrus Canisius, een re traite geven uitsluitend voor zclatriccn van het Apostolaat des Gebeds. Opgave van deelneming cn inlichtingen te adressecren: Rector, Retraitehuis Ber gen N.-H. Dit is de tweede retraite, die deze wel bekende retraiteleider voor de zelatricen van het. Apostolaat des Gebeds zal geven. Ongetwijfeld zul'en zich velen hiervoor op geven om ook deze retraite schitterend te doen slagen. INGEZONDEN McucutLu.:, ^^!IIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||k =E en draagt gedurende deze natte periode In zeer groote verscheidenheid voorradig /-s H in het Magazijn van «pe m HAARLEMMERSTRAAT 192 - LEIDEN. 55 D£ TUBERCULOSEBESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. De voorwaarden, onder welke steun van Rijkswege wordt verleend. De Minister van Binncnlandsche Zaken en Landbouw heeft, gelet op het Konink lijk besluit van 25 Mei 1928, Staatsblad no. 193, vastgesteld, de volgende voorwaarden onder welke steun van Rijkswege aan do bestrijding van tuberculose onder het rundvee kan worden verleend. Art. 1. De vereenigingen, bedoeld in art. 1 van voornoemd besluit, doen hare schrif telijke aanvragen tot het in aanmerking komen voor Rijkssteun aan de bestrijding van de tuberculose or. rer leden vergezeld gaan van dc volgende gegevens lo. Reglement en statuten der betrokken vereeniging, onder meer ook bepalingen ten aanzien van het naleven der voor schriften bevattende. 2o. Het aantal aangesloten veehouders en het aantal te behandcleh 'stuks vee. 3o. De instructie van de{n) veearts(en), belast met het veeartsenijkundig onder zoek. Art. 2. Voor het geval aan de in art. 1 bedoelde aanvragen gevolg wordt gege ven, verbinden de betrokken vereenigin gen zich tot het, door hare leden-deelne- mers aan de bestrijding, nauwkeurig en overeenkomstig de daarvoor door den di recteur van don Veeartsen ijkundigen Dienst aan te geven voorschriften, doen naleven van de volgende regelpn: a. Al het vee der leden-deelnemers wordt minstens éénmaal per jaar aan een veeartsenijkundig onderzoek onderworpen waaronder begrepen,tubercnlinalié. De luberculinatie geschiedt onder 'oor den directeur van dón Veeartschijkuncli- gen Dienst vast te stellen regelen. b. De leden-deelnemers zijn gehouden den tuberculose-vrijen opfok van hun jong vee te bevorderen. c. De runderen, die blijkens het veeart senijkundig onderzoek, bedoeld onder a van dit artikel, lijdende zijn aan of ern stig verdacht zijn van open tuberculose, worden ten spoedigste door de zorgen van de vereeniging in overleg met den be trokken inspecteur van den Veeartsenij- kundigen Dienst onschadelijk gemaakt. d. De runderen der leden-deelnemers, welk© blijkens het veeartsenijkundig n- derzoek, bedoeld onder a van dit ar '-1. positief reageeren op de tuberculin ïtic, worden ten spoedigste door de zorgen der vereeniging van een merktecken voorzien, waarvan de plaatsing cn verdere bijzon derheden door den directeur van den Veeartsenijkundigen Dienst worden ain gegeven. Art. 3. De geldelijke steun van F. ge, als bedoeld in a.rt. 4 van bovenge noemd besluit, wordt nader vastgesteld op: a. een bedrag van 25 voor elk aan open tuberculose lijdend of daarvan ern stig verdacht rund, dat tijdig en overeen komstig de aanwijzingen van den betrok ken inspecteur van den Veeartsenijkundi gen Dienst, is geslacht b. voor het onderzoek, bedoeld in 'art. 2, a, een bedrag van 0.50 per rund en per jaar. Art. 4. De in art. 3 genoemde geldelijke steun wordt jaarlijks aan het bestuur der betrokken vereenigingen uitgekeerd, in dien aan de daarvoor vastgestelde voor waarden, (naar het oordeel van den Minis ter) is voldaan. R. K. Tuinbouwschool te Poeldijk. De R. K. lagere Tuinbouwschool, die te Poeldijk is gesticht, zal Dinsdag 9 October plechtig geopend worden. KOPPEN GEARRIVEERD. Doorgevlogen naar Bandoeng. Aneta seint uit Batavia Kapitein Koppen is te Batavia aange komen en doorgevlogen naar Bandoeng, waar hij eveneens aankwam. Het tweede vliegtuig te Karachi. Bij dc Indische Luchtvaart Mij is bericht ingekomen, dat de H.N.A.F.B. hedenmor gen 7.30 uur (plaatselijke tijd) uit Bender Abbas is vertrokken en te 11.5Q uur plaat selijke tijd te Karachi is aangekomen. ALKEMADE. Geboren Maria Petronella, doch ter van W. N. van der Meer en C. J. Bat tels Petronella?' Alida, dochter vim Th. L. van der Hoorn en P. J. van der Meer Johannes Petrus, zoon van Th. Spruit en J. A. Bakker. Ondertrouwd Dirk Lunghout, jm. oud 28 jaar en Antje Yreeken jd. oud 23 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. N. Z. H. Met ingang van 7 October met de invoering van de nieuwe dienstre geling voor den winterdienst, zal, naar we vernemen, van Katwijk op Leiden een kwartierdienst worden ingevoerd. Een goe de verbetering, wat het verkeer betreft. Als regel heeft ook iedere verbetering een schaduwzijde. Zoo zal de schaduwzijde van deze nieuwe regeling zijn, dat zeer vele tuinders, tientallen, die steeds met hun schuiten naar de veiling moeten, en voor de trambrug oponthoud hebben, dit opont houd in de toekomst nog zien toenemen omdat dc brug bij oogénblikken maar ge opend zal kunnen worden. Veel zal het verschillen waar het kruispunt der tram zal zijn, of liever gezegd, waar dc trams elkaar zullen passecren. Gas. Met ingang van 1 Nov. zal de nieuwe regeling voor den gasprijs ingaan. Wanneer men zich dan opgeeft voor een vastrecht-tarief, wat de verbruikers van gemiddeld 40 M.3. per maand allen zullen doen, dan betaalt men bij een vast recht van 1.per maand 'f 0.09 per M3. in- plaats van 0.12 zooals thans. Wil men van deze prijsverlaging genieten dan zal men zich hiervoor kunnen opgeven met opgave, welk vast recht men wenscht te betalen. LISSE. Hanze. De R. Iv. Middenstandsver- eeniging '„De Hanze" hielcl een vergade ring in hot patronaatsgebouw. De opkomst was slecht. De .Yoorz. op&nde met den C'hristelijken groet en heette allen wel kom. De voorzitter schreef de slechte op komst toe aan het feit dat hedenavond meerdere vergaderingenwerden gehou den. Op dc notulen waren geen aanmer kingen. Aan de orde was oaarna verkie zing van afgevaardigden, voor dc op 10 October a.s. te houden vergadering van den Centralen Raad te Alkmaar. Als afge vaardigde werd benoemd' de heer J. v. d. Voort en als plaatsvervangers dc hoeren .T. G. Ramsdorp cn B. Theunen. De behan deling van den beschrijvingsbrief van de Centrale Raadvergadering nam weinig tijd in beslag. Aan de afgevaardigde werd op alle punten een vrij mandaat ge geven, om naar omstandigheden tc hande len. Hierna deelde de voorzitter mede dat de Handelsavondcursus op Maandagavond 1 October wordt geopend. Het lesgeld zal 30.bedragen, terwijl J2 uren les wordt gegeven. De bedoeling is den cursus over drie jaren te doen loopen en de leerlingen een practijkexamen af te nemen. Tot nu toe hebben zich 30 cursisten opgegeven. Hierna sluiting. Propagandaclub. Gisterenavond ver gaderde de R. K. Propagandaclub „St. Paulus" onderafd. R. Iv. Iviesverccniging, onder Voorzitterschap van den heer Chr. v. d. Eist in het Pitronrfj t.igcbouw. Mede was tegenwoordig wethouder War- Imcrdam, als lid van de R. K. Raadsfractie 'De Voorz. opende dé vergadering met een inleidend woord. Spr. wekte de propagan- I disten op tot nog meer ijver. De Propa gandaclub moet de ziel zijn van de R. iv. Kicsverecniging. Spreker zeide reeds een 8-tal bestuursvergaderingen te hebben be legd, voordien kon geen ledenvergadering belegd worden, daar de katholieke kiezers lijst nog niet in ordef is. Hicrn" •--«••d het woord gegeven aan wethouder Warmerdam die een antwoord zou willen geven op de vrr°p: Waarom vereenigd in een R. K. Iviesveroeniging? Is het noodig, vroeg spr., een Jonge Garde bijeen te roepen, om de groote vereeniging nieuw leven in te roopen? Spr. haalde eenige feiten aan, hoe vroeger de propaganda was voor de F. Iv. Kiesvereenigïng. Er is heel wat noo dig om een organisatie ter plaatse in stand te houden, slechts door allpr medewer king, kan een organisatie op ccn hoog peil gebracht worden. Waakt in dezen tijd, want dc vijand is sluw en ligt thans op de loer; wacht niet tot het laatste mo ment. Onze regeering zal en moet rcchtsch blijven. Het finantieel beheer moet gesteund worden om voldoende re clame te kunnen maken. De 11. Iv. Kies- vereeniging moet percentsgewijze geld af dragen; dit kan niet uit een ledige kas geschieden. De R. K. Raadsfractie heeft het financieel beheer overgenomen, om den achterstand met hand en tand in te halen. Door aller medewerking kan dit geschieden. Gaarne zou spr. zijn werk ter zijde leggen om met deze propagandaclub huis aan huis te gaan, om de lakschen het vuur der vereeniging in te blazen. Steunt allen deze vereeniging, zeide spr., en doet uw plicht, welke door deze vereeniging is voorgelegd, opdat de R. K. Kiesvereeni gïng een groot lichaam blijft in het Eoomsch Lisse. De Voorz. dankte wethouder Warmer dam voor zijn gloedvolle woorden. Hierna kwam in behandeling het punt wijkverdeeling. De Voorz. was bevreesd, dat het aantal wijken te groot zal blijken; het doel is in iedere wijk een geschoold propagandist, aangevuld met een jong propagandist te plaatsen. Wethouder War merdam gaf in overweging met de leden onderling de wijken te verdeelen. De be doeling is op deze vergadering nog geen wijken te verdeelen. De heer C. v. d. Vlugt wil het wijkverdeelen geheel over laten aan het bestuur, waarmede de vergade ring gaarne instemde. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt-, waarna dc Voorz. deze geanimeerde vergadering sloot. VOORHOUT. Geboren: Comelis Johannes z. van M. van der Vlugt en O. S. van Vliet Ma ria Johanna Adriana d. van C. A. Kraak man en M. J. Heering Willemina Hele na Arina d. van A. Verhoog en W. Bette Adriana Catharina d. van J. Does en M. van Haastrecht Jacques z van A. Have naar en T. Zouteildijk Anthonie z. van A. Jansze en J. van der Deijl Theresia Josepjhina Maria d. van J. H. G. Linders en C. J. G'raenen. Ondertrouwd: J. B. van Werkho ven 26 j. en M. van der Hulst 22 j. beiden alhier J. Angevare 26 j. te Anna Pau- lowna en M. F. van Dam 25 j. alhier. Getrouwd: M. Uijthoven 22 j. te Mui den en A. Kooijman 20 j. alhier. Gevestigd: G. Groot van Groote broek J. A. Rodenburg van Noordwijker hout G. M. Peschier van Den Haag G. J. L. Putman van Oudewater J. P. Akerboom van Alkemade J. P. Beers v. Haarlemmermeer P. M. M. Nieuwint v. Amsterdam P. C. Tuin van Medemblik J. G. A. Schouten van Dij Haag J. L. F. Jansen van Amsterdam D. Al. van Haar lem F. J. Mesker van Den Haag L. A. J. F. Franse van Amsterdam L. M. Klijntjes van Amersfoort R. van der Ploeg van Leeuwarderadeel J. P. Wes- seling van Ouder Amstel C. J. de la Cour van Breda A. F. Hizinga van Am sterdam F. J. J. Naaykens van Hilva renbeek J. B. Vernooij van Bennebroek S. J. M. Groenen van Schoonhoven F. W. M. en J. L. J. M. van der Weiden v. Heemstede G. C van Meel van Hoog en Laag Zwaluwe J P. Bemelman van Lis- se P. J. Sicking van Wormerveer E. Kraan van Den Haag B. A. Menken van Amsterdam A. J. M. van der Cammen van Rotterdam P. de Vlaam van Rotterdam P. N. van Beurden van Maasland C. F. J. Looijestein van Was senaar. J. M. C. Gérrits van Vierlings beek P. W. O. Vnk van. Roterdam M. Heentz van Rotterdam F. Cools van Kerkerade A. W. A. M. Kusters van Rot terdam J. A. M. van der Zalm van Den Haag Th. M. Pardon van Amsterdam J. W. D. van Dun van Medemblik P. de Haan van Achtkarspelen J. Feldberg v. Amsterdam Li J£oendci-s Van Utrecht 1 H. F. J. M. Alsem van Den Haag P. J. Bos van Oudorp J. N. Baltus van Eind hoven A. J. H. Koks van Roterdam A. J. Messchaert van Haarlem F. V. IC. Schaum van Boskoop Th. E. Conijn van Anna Palowna N. C. Berg van Amster dam J. G. van Zuylen van Noordwijk C. A. Venne van Leiden P. Floris van Heilo P. G. G. Heins- van Utrecht A. J. ICraaijvanger van Bladel C. A. A. M. Mol van Breda G. N. Venneker van Alk maar. Vertrokken: J. M. G. den Held n. Lisse G. H. de Wilde naar Heerlen C. M. Roozen naar Leiden A. Kooijman naar Muiden J. J. Verhuizen naar Ve- ghel H. H. Bots naar Nijmegen A. Ver bree naar Sassenheim J. L. J. M. van der Weijden naar Heemstede J. A. Hoog straten naar Beemster P. Kortekaas n. Lisse P. L. Turk naar Hillegom J. v. Nijnatten naar Breda C. J. de la Cour naar Breda - W. Th. F. Kok naar 's-Her- togenbosch J. G. A. Schouten naar 's-rGayenhage. NOORDEN. Volksbond. Vorige week werd een vergadering gehouden van den R. IC. Volksbond. De voorz., de heer P. de Jong, opende de bijeenkomst en verwelkomde allen in 't bijzonder de Geest. Adviseur. De opkomst was niet groot. Punt 1 inge komen stukken. Besloten werd om op ver zoek van het Werkliedenverbond, een kleine bijdrage te geven voor de stakende makkers aan de scheepswerf „De Schelde" en eveneens een bijdrage voor het op te richten monument voor wijlen W. Pas toors, als stichter van den R. IC. Volks bond. Hierna kwam aan de orde gezamen lijke inkoop van brandstoffen, maar er was nog maar een biljet binnengekomen. Uit de vergadering bleek echter, dat velen weer genegen waren om gezamenlijk in te lcoopen. Er zullen weer prijsopgaven wor den gevraagd en Dinsdagavond een be sluit worden genomen. Aan de orde was daarna het winter- programma: het vijf afdeelingssysteem. Wanneer er evenwel niet meer animo be staat voor vergaderingbezoek kan er niet veel gebeuren, wat zeker te betreuren zou zijn. Hierna sluiting. DR. A. DE BUCK. Dr. A de Buck te Cairo, die, zooals wij gisteren reeds meldden, benoemd is tot lector in de Egyptologie aan de universiteit alhier als opvolger van dr. P. A. A. Boeser, van wien hij een leerling is, werd in 1892 te Leeuwarden geboren en werd op 19-jari- gen leeftijd aan de Leidsche universiteit als student in de theologie ingeschreven. Gemeentelijke Aankondiging Schouw van wegen enz. Burgemeester en AVethouders van Lei den, gelet op art. 17 der Verordening van C» Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste lijk gewijzigd bij Verordening van den 9en Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten, enz. en wateringen en slo ten Brengen ter kennis van belanghebben den, dat te beginnen met Maandag 1 Octo ber e.k. zullen worden geschouwd alle we gen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gan gen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andére kunstwer ken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zonder verhindering;door of van wege rechthebbenden, vopr het publiek verkeer open staan- en alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daar van gemaakt, benevens de daartoe behoo- rende sluizen, duikers, buizen, toegangsko kers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZENV/- BurgemeesfjyL VAN STRI3EN, Secretaris. Leiden, 24 September 1928. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag. Propaganda-avond Missie-naai- ver., Foyer Stadsgehoorzaal, 8.15. Dinsdag 8 uur Bestuur Overheidsperso neel. 8 uur: Grafische Studieclub. Woensdag. R. K. Bijz. Onderwijzers. Le zing over het spiritisme door prof. Verhaar. „In den Vergulden Turk", 6 1/2 uur. Donderdag 8 uur Ledenvergadering Me- taalbewerkersbond. 8 uur Comité Herwonnen Levens kracht. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt vm Maandag 24 Sept. a.s tot en met Z o n d a g 30 Sept. waargenomen door de Apotheekvan den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon Ö23. Den lOden November 1917 legde hij cum laude zijn doctoraal examen in de theolo gie af en promoveerde den 6den Juni 1922 tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift, getiteld: De Egyptische voor stellingen betreffende den oerheuvel. Dr. de Buck, die sedert eenige jaren te Cairo vertoeft, heeft, daartoe in staat ge steld door een Engelsche wetenschappe lijke vereeniging, belangrijk werk verricht 'door het copieeren en bearbeiden van sar- cophaagteksten uit het middenrijk van Egypte. van J Jaarfeest Matheslaner». De Vereeniging van Mathesianen heelt Zaterdagavond wederom op prettige wijze haar jaarfeest gevierd. De Groote Stads- zaal was van nok - tot vloer met feestgan gers bezet, er heerschte van den aanvang af een vroolijke, ongedwongen stemming. Een V.V.M.-orkestje, onder leiding van den heer Frans Vrijhoff, opende den avond met „Hoch Heidecksburg" van Herzer, een stuk, dat zich om zijn jolige en vloeiende melodieën bizonder leent als ouverture van een gezellig feest. Het V.V.M.-orkestje heeft ons ook den verderen avond vergast op eenige mooie en met veel Schwung voorgedragen stukken, o.a Ouverture uit „Egmond", van Beethoven, Poranek van J. Lindras en „An der schonen blauen Donau" van J. Strauss. Een daverend applaus steeg na ieder nummer op, het beste be wijs, dat de uitvoering zeer werd gewaar deerd. Op de muzikale opening volgde het Ma- thesianenlied en daarop het openings woord, uitgesproken door den voorzitter, den heer S. Vrijhoff. Deze verwelkomde allen die als gast van V.V.M. aanwezig waren. Spr. constateerde met vreugde, dat de vereeniging zich steeds meer ontwik kelt. Dit jaar werden wederom verschillen de excursies gehouden, o.a. naar de sluizen te IJmuiden en de hoogovens te Velsen. De voorzitter bracht dank aan de professoren Keesom en de Haas en dr. Crommelin voor het afstaan der zalen. Tenslotte dankte spr. allen, die hadden medegewerkt om deze avond mogelijk te maken, in 't bizon der den dirgent van het V.V.M.-strijkje, den heer Frans Vrijhoff en den regisseur van het tooneel, den heer Arnoldus. Daarna werd aangevangen met de op voering van „Jan Ongeluk", een kluchtige dric-acter, met een eenigszins eigenwijzen inhoud. Een jongeman heeft op het strand een rendez-vous van vijf minuten met een badgaste, welke gebeurtenis, buiten zijn weten, op de film wordt vereeuwigd. Zijn gade, die toch over het losse leven van haai man al niet erg te spreken is, krijgt de film te zien, en nu zijn de poppen natuurlijk aan 't dansen. In het derde bedrijf komt deze komische verwikkeling tot een blij einde. De spelers hebben het stuk heel aar dig gespeeld en de toeschouwers hebben nu en dan hartelijk kunnen lachen. Onder de pauze werd aan den dirigent met een hartelijk speechje een lauwerkrans aangeboden. Het publiek toonde zijn in stemming met deze welverdiende huldiging door een langdurig applaus. Nadat het tooneelspel was beëindigd kwam met het „Trink, trink, Brüderlein trink" de vroolijkheid eerst recht los. De Btoelen vlogen aan den kant en met een gezellig bal werd het feest besloten. Nog zij vermeld, dat de jongeheer H. Veldhuizen een cello-solo speelde, „Après un rêve" van G. Fauré, wat hij er kranig afbracht. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2