Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. ONGELUKKEN. ONGELUK OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Autobus door een trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Vrijdagavond omstreeks 11 uur is op den bewaakten overweg aan den D'Alma- rasweg bij Nijmegen, de autobus van den heer Groot, die den dienst NijmegenHa- tert onderhoudt, door den trein uit Groes- beek gegrepen. De autobus was reeds op de rails toen de boomen dicht vielen en de bus dus in de klem zat. Intusschen naderde de trein. De autobus werd aan den voorkant door den trein gegrepen en tien meter ver meegesleurd. De chauffeur en de eenig inzittende passagier kwamen, met den schrik vrij. De autobus werd aan den voorkant beschadigd. Proces-verbaal is opgemaakt. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Auto tegen een huis gereden. Eén vrouw gedood, één gewond. Zaterdagavond heeft een chauffeur op den Haarlemmerdijk te Amsterdam met zijn auto, ter hoogte van de Dommerstraat een zeer domme en onfortuinlijke manoeuvre gemaakt waarvan twee vrouwen, een ge- huwde en een 21-jarig meisje, het slacht- offer werden. De bestuurder reed de Dommerstraat in, doch bemerkte, dat hij zich vergist had en [verderop moest zijn. Half staande op de treeplank liet hij den wagen achteruit rij- den en pas op het allerlaatste oogenblik zag hij twee vrouwen op den weg. De man raakte toen totaal de kluts kwijt, gaf meer gas en reed met snelle vaart tegen de pui van een huis aan de overzijde van den Haarlemmerdijk op. De vrouwen geraakten bekneld, een ruit ivan het huis brak en de muur werd door den schok ontzet. De vrouwen werden per auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. 'De politie heeft tegen den bestuurder pro ces-verbaal opgemaakt en de auto werd in beslag genomen. De gehuwde vrouw, wier toestand aan vankelijk reeds ernstig was, is Zondag middag in het gasthuis overleden. Een vrouw door een stoomtram gegrepen. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond kwam de 31-jarige vrouw van den landbouwer L. Schoenmakers op den Geldropschen weg te Eindhoven uit een woning van Vogels, terwijl op hetzelf de moment de stoomtram naar Geldrop passeerde. De vrouw had blijkbaar de sig nalen te laat gehoord ofwel was in ge dachten verzonken; zij werd door de ma chine meegesleurd. De machinist had uit alle macht geremd, doch kon de onver wachte aanrijding niet verhinderen. Op last van den geneesheer is de vrouw naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij kort daarna is overleden. Kapelaan .Van der "Wee had het H. Oliesel toege- «end- „Mndmrg." Kind onder een motor. Op het Ledig Erf te Utrecht had giste ren een vrij ernstige aanrijding plaats. Een motorrijder, komende van de brug, wilde stoppen om te voorkomen, dat hij een meisje zou aanrijden. Per abuis gaf hij echter vol gas, met als gevolg, dat de motor tuimelde, het meisje er onder kwam en de duo-rijdster eveneens kwam te val len. De motorrijder en ook de duo-rijdster waren er vrij goed afgekomen, doch het meisje moest naar de Bijksklinieken wor den vervoerd. Overreden en gedood. Vrijdagavond viel een 6-jarig jongetje op de Breede Haven te 's-Hertogenbosch bij het spelen van een vrachtwagen. Het ventje kreeg een wiel over het hoofd, dat nagenoeg verbrijzeld werd. Het is kort daarna overleden. NOODLOTTIGE BRAND IN EEN SCHUUR. Een jongen omgekomen. Een geheele oogst en alle machinerieën vernield. Uit Roermond wordt ons gemeld: Za terdagavond te ongeveer 6'uur is de groote fichuur van de ontginning Theodoorhoeve te Putbroek door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. De geheele oogst en alle machinerieën, die opgeslagen waren en welke het eigendom waren van den heer Reten, gingen verloren. Op een ge geven oogenblik vermiste men het 4-jarige zoontje^ van R. Na lang zoeken werd het ventje in de brandende schuur geheel ver koold gevonden. Hij was bij het uitbreken van den brand in de schuur geweest en ftldus om het leven gekomen. Brand in een sacristie. Misgewaden door het vuur vernield. Gisternacht heeft er een vrij hevige brand gewoed in de sacristie van de R. K. ^erk aan de Assendelftsraat te s-Graven- bage. Omstreeks 2 uur ontdekte een ach ter de kerk wonende zuster vuur in het gebouw, waar eenige gewaden, naar men thans vermoedt ten gevolge van kortslui- hadden vlam gevat. De brandweer *as tpoedig gearriveerd en ving het blus- schmgswerk aan met twee stralen van de ®otorspuit. Het duurde niet lang of men den brand meester Toch hadden de ammen nog een aantal kostbare misge len en koperen voorwerpen vernield. „De Crt." Besmettelijk ziektegeval op de „Prinses Juliana". Hetschip vrijgegeven. De „Prinses Juliana" liggende te Am sterdam in quarantaine, is Zaterdagmid dag om half drie uur vrij gegeven. Het schip kwam voor den wal. Passagiers en bemanning konden huiswaarts keeren. Nader vernemen we nog, dat Zaterdag morgen alle passagiers en leden van de bemanning van het stoomschip zijn gevac cineerd. Daarna mochten zij van boord gaan. Zij moeten zich ecter in de plaats van inwoning gedurende 14 dagen onder geneeskundig toezicht stellen. Nieuw schip van stapel geloopen. Acht meter in den wal gevaren. Bij de te waterlating van het 9500 ton groote vracht- en passagiersschip „Tjiba- dak", voor de Java-China-Japanlijn, bij C. van der Giessen Zonen's Scheepswerf te Krimpen aan de IJsel in aanbouw, heeft zich Zaterdagmorgen een ongeval voorge daan. Het vaarwater is daar ter plaatse zeer smal, waarom men bij de te waterla ting steeds van remmen gebruik maakt. Onmiddellijk nadat het schip in het water is gekomen, worden dan de ankers uitge bracht. Ook hier is zulks geschied, meldt de „Tel.": Te kwart voor elven liep het vaartuig onder gejuich van de aanwezigen van de helling, toen men plotseling tot zijn groe ten schrik zag, dat het schip met groote vaart bleef doorzetten en aan den over kant circa acht meter -den wal inschoot, waar het muurvast bleef zitten. De staaldraden der ankers waren nl. ge broken. Het vaartuig zit nu dwars in het vaarwater tusschen Kralingsche en Capel- le aan de IJsel. Het verspert den door tocht en de vaart is totaal gestremd. Ten gevolge van de botsing is de schroef van het schip gebroken en het roer geheel ont zet. De kade is ter plaatse vernield en ook de straatweg bij Kralingschevce is gedeel telijk versperd. Onmiddellijk heeft men getracht met zes sleepbooten van de firma Smit het vaartuig vlot te sleepen, doch daar het laag water is, lukte dat niet en kwam het schip steeds vaster te zitten. Hierna tracht to men het vaartuig scheef te trekken, om het zoodoende weer in het vaarwater te krijgen, wat om halfeen gelukte. Er heeft zich nog een tweede ongeval voorgedaan. Op den wal stond een auto, waarvan de chauffeur, zoodra hij zag, dat het schip op den wal afkwam, haastig den auto in beweging bracht en daarbij den ouden man, den 78-jarigen Blom, wonende te Kralingsche veer, aanreed. De man is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en aldaar opgenomen. Gevaarlijke hond in een trein. Toen Vrijdagmiddag de beide lyceum leerlingen L. en J. met nog andere school kameraden, woonachtig te Bergen op Zoom, te Roosendaal in den trein zouden stappen, werd de jeugdige L. plotseling door een hond van een reiziger aangeval len en in het been gebeten, De verwon ding was zoo ernstig een stuk vleesch was den jongen uit de kuit gebeten dat hij per brancard naar een dokter moest worden vervoerd, die hem de eerste ge neeskundige hulp verleende. Toen de trein onderweg was viel de hond nog een an deren knaap aan, die gelukkig slechts lichte kwetsuren opliep. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Geheime fietsenwerkplaats ontdekt. Nadat er sinds geruimen tijcl in ver schillende stadsgedeelten van Rotterdam en wel voornamelijk op den Linker Maas oever fietsen, rijwiellampen met dynamo's en wat nog meer gemakkelijk van een fiets kan worden afgehaald, spoorloos ver dwenen, werd eenige dagen geleden uit een winkelportiek aan den Groene Hille- di.ik een fiets weggekaapt. Dit gebeurde echter niet handig genoeg. Er kwam ver denking tegen een bepaald persoon en de politie kreeg eenige aanwijzigingen in handen. In de buurt nl. waar de 22-jarige J. D. en de 28-jarige K. M. beiden zakken- stoppers van beroep, hun woning hadden waren deze mannen in de gaten geloopen, omdat zij op een zonderlinge wijze telkens in het bezit bleken van verschillende rij wielen. Het gevolg is geweest, dat belden gearresteerd zijn verdacht van diefstallen in het groot. Bij het verdere onderzoek werd een niet al te kwaad ingerichte fiet senwerkplaats ontdekt, waar een half dqzijntje fietsen, o.a. een bijna nieuwe fipts merk „Benzo" en een groote voor raad rijwiel-onderdeelen alsmede electri- sche lantarens waren opgeborgen. De mannen waren zoo handig geweest van de fietsen de in het oog loopende onder- deelen te verruilen. Reeds hebben twee menschen, aan de Nassaukade op het po litiebureau waar alles thans is opgeborgen rijwielen als hun gestolen eigendom her kend. De commissaris van politie van dit bureau verzoekt thans allen, aan wie fiet sen of rijwieldynamo's ontstolen zijn zich te melden opdat men eventueel zijn eigen dom zal kunnen herkennen. Een goede vangst. Dezer dagen werd in de R. K. Pastorie to Ouderkerk door een ongeveer 30-jarig koopman in schrijfbehoeften, terwijl hij eenige oogenblikken in de spreekkamer alleen was gelaten, een klein bedrag aan geld ontvreemd. Op aanwijzing van een rijksveldwachter is deze man te Amster dam aangehouden en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Hij ont kent zich aan bovenvermelden diefstal te hebben schuldig gemaakt. Bij onderzoek is echter gebleken, dat de politie een goe de vangst gedaan heeft, waar den man reeds tweemaal veroordeeld werd en thans nog 9 maanden, .gevangenisstraf moet ondergaan wegens verduistering, op lichting en opiumsmokkel. In beslag genomen. Tusschen Alphen en Riel bij Tilburg zijn vijftien koeien in beslag genomen, die waarschijnlijk frauduleus over de grens gekomen waren. ONGELUKKEN. VREESELIJKE TOESTAND IN FLORIDA. Typhus-gevaar zeer groot. Toestand op Porto Rico nog erger. De „Times" meldt uit New-York: Aan den Oostolijken oever van het Okce- chobee-meer in Florida en op de over stroomde velden ten Zuiden daarvan lig gen de dooden nog overal verspreid. Reeds zijn de lijken van 537 personen begraven, maar te Pahokee b.v. liggen er nog onge veer honderd bijeen. Ook in het meer drij ven nog talrijke lijken van menschen en dieren en er stijgt uit het meer een af schuwelijke lucht op. Duizenden kleine die ren, konijnen, e.d. hebben den dood in het water gevonden. De vrouwen en kinderen zijn alen uit dit verschrikkelijke oord verwijderd. De leden der reddingsexpedi^ies dienen overal waar zij kannen inspuitingen toe, ter bestrijding van den typhus, waarvan men het uitbre ken vreest. De gouverneur van den staat heeft gisteren een beroep gedaan op alle burgers, om zooveel mogelijk hulp 1e ver- leenen. Er zijn in deze streek 16.000 dakloozen en 8000 menschen, die totaal niets meer be zitten, zelfs geen kleeding om zich te ver- schoonen. Yan de huizen en zakengebou- wen zijn 95 pet. verwoest of beschadigd. De toestand in het geteisterde gebied tart elke beschrijving, zoo meldde de gouverneur. Over de schade die te Palm Beach is aangericht loopen de ramingen uiteen van 30 tot 75 millioen dollar. Op Porto Rico is de toestand zoo moge lijk nog erger. Daar heeft zich reeds een aantal gevallen van influenza gepaard gaande met longontsteking voorgedaan. Vele doctoren hebben 36 uur onafgebroken gewerkt om dc zieken en gewonden te hel pen. Het grootste deel der bevolking moet den honger stillen door het eten van on rijpe bananon. Er zijn hier op het oogenblik minstens 700.000 dakloozen. Vele plaatsen zijn geheel weggevaagd. De suikeroogst is voor 40 pet. verwoest, terwijl ook de tabaksoogst groote schade heeft geleden. Do koffieoogst, waarvan dc waarde op 10 millioen dollar werd geraamd is voor 75 pet. vernield. Een groot deel van do fruitboomen is eveneens verwoest. Het Roode Kruis te New-York heeft gis teren berichten ontvangen uit 21 steden, waaruit blijkt, dat 150.000 personen op het oogenblik geheel van voedsel verstoken zijn. Een groote hoeveelheid levensmidde len is reeds uit Amerika verzonden en morgen zullen nog. twee scheepsladingen vertrekken. Ernstig spoorwegongeval in Polen. Zes arbeiders gedood. Op den spoorweg tusschen Wolkowysk en Slonim in Polen heeft een ernstig spoor wegongeval plaats gehad, waarbij zes spoorwegarbeiders zijn gedood. ijf en twintig spoorwegarbeiders op een lorrie waren van meening, dat een bepaalde trein reeds gepasseerd was. Zij reden daar om op de linkerrails. Plotseling naderde de trein, die eenige minuten vertraging had. Door den nevel bemerkten de arbeiders den trein te laat. Slechts eenigen konden nog van de lorrie springen. De andoren werden door den trein gegrepen. Zes van hen werden gedood en een aantal ernstig gewond. Storm aan de Siberische kust. In de Golf van Jenisei heeft een hevige storm van orkaankracht gewoed. Er zijn groote verwoestingen aangericht. Twee stoomschepen en vier lichters werden op het strand geworpen en ernstig bescha digd. Meer dan 100 visschersvaartuigen worden vermist. Men vreest, dat velen zijn omgekomen. Oproer in een gevangenis. 500 gevangenon in honger staking'. Eenigen dagen geleden zijn 500 gevan genen van de gevangenis tc Kielce in hon gerstaking gegaan, om daardoor de direc tie te dwingen gehoor te geven aan de voortdurende klachten van de gevangenen, die voor het. grootste gedeelte tot levens lang veroordeeld zijn. Zij beklagen zich over slecht voedsel en slechte behande ling. Daar echter ook de hongerstaking geen succes had, kwam het gisteren tot ccn op roer onder do gevangenen, die onderdrukt werd. Doktoren kregen opdrachten om do hongerendo gevangenen op kunstmatig© wijze te voeden; men rekent er op, Jat ook de hongerstaking spoedig weer ten einde zal zijn. Muiterij op een Engelsch schip. Volgens een bericht uit Duinkerken aan de „Matin" zijn twintig leden der beman ning van het Britsehe stoomschip de „City of Chester" hedenmorgen vroeg, kort voor dat het schip Duinkerken zou verlaten, gaan muiben. Zij vielen den vierden machi nist aan met ijzeren staven; deze werd zoo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Later konden dc muiters gearresteerd worden, waarna zij naar een ander schip werden overgebracht. Hedenmiddag is het stoomschip vertrok ken. Nieuws van de „Krassin" Een overwintering in het ij s 1 Volgens een draadloos bericht van prof. Samoilowits is de „Krassin" bij het zoeken naar Amundsen cn de Alessandrini-grocp doorgedrongen in een gebied dat tot nu toe door do ongunstige ijstoestanden niet doorzocht konden worden. De nasporingen zijn zonder resultaat gebleven. De „Kras sin" heeft bij de vaart door het ijs veel van storm te lijden. Het schip is zoodanig door de ijsschotson beschadigd, dat het water in het schip dringt en dagelijks uitgepoinpt moet worden. Het gevaar bestaat, dat do ijsbreker, die zich thans in de nabijheid van Alexandra-land bevindt, niet doör de door den storm opgehoopte ijsmassa's kan heendringen en in de IJszee moet overwin teren. Een lintjemaar arm. Drie jaar geleden werd door de Frnn- sche regcering aan een ouden houtsnijder van 82 jaar het Legioen van Eer uitge reikt, omdat hij de knapste werkman in zijn vak was. Onlangs werd deze werkman door een redacteur van de „Paris Soir" op een guitaar spelende in do straten van Parijs gezien. Het lintje van het Legioen van Eer droeg hij in zijn knoopsgat. De redacteur vroeg hem, hoe hij deze onder scheiding had verdiend, waarop de man hem vertelde dat de minister van Arbeid hem voor zijn vakkennis deze onderschei ding had gegeven. Hij was toentertijd reeds zeer arm en had den minister ge vraagd, of hij niet een toelage in geld kon krijgen in plaats van het Legioen van Eer. De minister had hem geantwoord, dat dit niet mogelijk was en nu moet de 85-jarige oude man, die een ontelbaar aan tal jonge menschen het vak van houtsnij den heeft geleerd, door de Parijsche stra ten loopen, om zijn kost op te halen. door een Loidsch motorboot-bezitter kon den we deze laatste race geheel volgen. De Antigoon had gedurende bijna 3/3 ge deelte der goheeel baan de leiding op de Kepmhaan en reeds dachten we den Belg den eersten prijs toe, doch 't zou niet zoo zijn. In de tweede rondo overviel den zei lers een plotselinge regenbui, die den wind uit een anderen hoek deed waaien, waardoor er op het rak NorremeerDie- perpiel gekruisd moest worden. Zulks werd Huybrechts noodlottig, want toen hij bij het kVuisen even te ver loorlegdc, profiteer de Pluygers daar handig van cn wist hij de leiding te nomen. Plotseling volgde dan even later bijna algehcelc windstilte, waar door de Antigoon weer inliep, doch Pluy- gens behield de leiding tot het einde toe cn niet zoodra was hij de finish gepasseerd, of allerwegen klonken de claxons cn soheeps- horens, om hem geluk te wenschen met zijn mooie zege. Ook dc bemanning van de Belgische Antigoon juicht de Hollanders hartelijk toe, waarop dezo drie chcors aan hieven voor Huybrechts c.s., dio eveneens fraai werk leverden door driemaal als tweede aan to komen. In de Regenboogklasse was er weinig strijd. Nathan en v. Staveren wonnen hier weer onbedreigd met „Braassemermecr" en „Hollandia", doch dat wijst er weer eens te meer op hoe goed dc zeilvereeniging „Braassemermeer" door deze bekwame zeilers vertegenwoordigd wordt. De volledige uitslagen luiden: Zes meter klasse; c race1 „Kemo- haan", stuur?-*. W. Schouten, in 1 u. 33 min. 21 sec., 2. „Antigoon", stunriu. L. Huy brechts, in 1 u. 33 min. 58 sec., 3. „Prinses Juliana", stuurm. ir. L. Doedes, in 1 u. 34 min. 47 sec., 4. „Ubu", stuurm. Paul Loncin, in 1 u. 35 min. 15 sec. 2e race: 1. „Kemphaan", stuurm. "NV. Pluygers, in 1 u. 30 min. 28 sec., 2. „Anti- goon55, stuurm. L. Huybrechts, in 1 u. 50 min. 46 sec., 3. „Ubu", stuurm. Paul Lon cin, in 1 u. 51 min., 4. „Prinses Juliana stuurm. ir. L. Doedes, in 1 u. 55 min. 66 sec D-klasse: 1. „Simmcrwille" stuurm. C. Schoeinnker, in 1 u. 55 min. 27 sec. gez. tijd en 1 u 49 min. 40 sec. bcr. tijd, 2. Narmn- da", in 1 u. 50 min. 18 sec. gez. en ber. tijd. Regenboogklasse: 1. „Braasse mermeer", stuurm. O. Nathan, in 1 u. 52 min. 56 sec., 2. „Hollandia", stuurm. C. v. Staveren, in 1 u. 5-1 min. 17 sec., 3. „Tjcb- be", stuurm. M. H. Maas Jr., in 1 u. 58 min. 23 sec., 4. „De Leede II", stuurm. W. Z. v. d. Meij iri 1 u. 58 min. 50 sec. 12 V o c t s j o 11 c n k 1 a s s e A„Mnni- selle X", stuurm. T. Bakker, in 1 u. 7 min. 48 sec., 2. „Daphnia", stuurm. Th. Bathó, in I u. 7 min. 58 sec., 3. „Frank", stuurm. J. N. Maas in 1 u. 8 min. 3 soc., 4. „Rietvink", stuurm. C. Sehölvinck, in 1 u. 9 min. 23 sec. 12VoetsjollenklasseB: 1. „Had je me maar", stuurm. G. Borgerhoff Mul der, in 1 u. 12 min. 38 sec., 2. „Loodsje", stuurm. W. Pluygers, in 1 u. 13 min. 26 sec.. 3. „Bruinvisch", stuurm. Trooster, in 1 u. 14 min. 35 sec., 4. „Snapje", stuurm. D. de Visser in 1 u. 14 min. 40 sec. Open sloepen: 1. „Cartouche", in 57 min. 30 6ec. gez. en bcr. tijd, 2 „Plan- kie", stuurm. v. Benthem Sypkens, in 1 u. II min. 59 sec. gez. tijd en 1 u. 2 min. 23 sec. ber. tijd, 3. jj'oho", stuurm. F. Boom in 1 u. 6 min. 11 sec. gez. tijd en 1 u. 5 min. 4 sec. ber. tijd, 4. „Faljercl", stuurm. Bcuk- man, in 1 u. 9 min. 16 scc. gez. tijd en 1 u. 6 min. 57 sec. ber. tijd, 5. „Rekeltje". Dc cindklasscering werd verkregen door puntenstelscl. Drie punten werden toege kend aan ieder uitgekomen vaartuig cn voor liet eerste aankomende in iedcren wedstrijd zooveel punten als er vaartuigen in zijn. klasse zijn uitgekomen, voor het tweede een punt mindor enz. En bovendien werd toegekend aan do eerst aankomende 10 punten, aan de tweede (indien er vier of meer inschrijvers zijn) 5 punten, aan do derde (indien er zes of moer inschrijvers zijn) drie punten, aan de vierde indien er tien of meer inschrijvers zijn) twee punten. Het totaalklassement in de verschillen de klassen was nu als volgt: Zesmeterklasse: 1. „Kemphaan" 38 pnt., 2. „Antigoon" 33 pnt., 3. „Ubu" 26 pnt. 4. „Prinses Juliana" 14 pnt. Regenboogklasse: 1. „Braasse mermeer", 47 pnt., 2. „Hollandia", 35 pnt., 3 „Tjebbe 29 pnt., 4. „Dc Lccde II, 25 pnt. D-klasscM. „Simmcrwille" 19 pnt,, met kortoren zeiltijd dan „Narmada", die eveneens 19 pnt. had. 12 Voefcsjollen klasse A1.. „Mamsell© X" 33 pnt., 2. „Mieke" 25 pnt., 3. „Frank" 21 pnt., 4. „Daphnia" 14 pnt. 12Voet8jollenklas8eB: 1. „Bruin visch" 36 pnt., 2. „Loodsje" 28 pnt., 3. „Snapje" 2 4pnt„ 4. „Had je me maar" 18 punten. Open sloepen: 1. „Cartouche" 40 pnt., 2. „Plankie", 25 pnt. (tijd tu.3 min. 6 sec.), 3. „Joho" 25 pnt. (tijd 2 u. 3 min. 26 sec., 4. „Rekeltje" 13 pnt. Na afloop der wedstrijden reikte de voor zitter van de Kaag, do heer ir. J. O. HooL werff, met een toepasselijk woord do prij zen aan de winnaars uit. De Na-Brasem. Evenals de zeilvereeniging „Dc Kaag" houdt ook de vcreeniging braassemer meer" najaarswedstrijden genaamd de Na- Brasem". Deze wedstrijden worden gehouden op Zaterdag 29 en Zondag 30 Septemoer. Za terdagmiddag starten alleen de Zesmeters en dc Regenbogen. Xoor Zondag kan er in niet minder dan 12 klassen ingeschreven worden. SPORT EN V ZEILEN. DE NA-KAAG. De Hollandsche „Kemphaan" wint in de Zesmeterklasse. „Braassemermeer" for ever. Zaterdag. Zaterdagmiddag bracht de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" haar leden voor het laatst in dit seizoen bij elkaar op de Kagerplassen. 't Was de Na-Kaag, een glimpje slechts van het groQtc zeilfestijn: dc lvaagweck, maar desondanks toch interessant, vooral waar in de Zesmeter-klassc weer van inter nationale mededinging gesproken kon wor den door de deelname van dé Ubu en Anti goon, welke Belgische schepen den strijd aanbonden met do Hollandsche Prinses Ju- diana en Kemphaan enin den eersten wedstrijd op Zaterdagmiddag reeds wisten te winnen, daarmede hun superioriteit, vo rige week op de Noordzee getoond, opnieuw bewijzend. De wedstrijden hadden een aangenaam en vlot verloop mede dank zij den flinkon Noorderbries. De uitslagen van Zaterdagmiddag lui den: Zesmeterklasse: 1. „Ubu", stuurm. Paul Loncin, in 1 u. 31 min. 30 sec., 2. „An tigoon", stuurm. L. Huybrechts, in 1 u. 31 min. 33 sec., 3. „Prinses Juliana", stuurm. ir. L. Doedes, in 1 u. 31 min. 56 sec., 4. „Kemphaan", stuurm. Fokker, in 1 u. 32 min. 15 sec. D-klasse: 1. „Narmada", stuurm. H. H. Tieleman in 1 u. 40 min. 21 sec. gez. en ber. tijd, 2. „Simmerwille", stuurm. F. Schoemaker, in 1 u. 45 min. 46 sec., gez. tijcl en 1 u. 40 min. 28 sec. ber. tijd. Regenboogklasse: 1. „Braasse mermeer", stuurm. H. Nathan, in 1 u. 43 min. 26 sec., 2. „Hollandia", stuurm. C. van Staveren, in 1 u. 45 min. 12 sec„ 3. „Tjebbe", stuurm. Maas in 1 u. 48 min. 31 sec., 4. „De Lcede II", stuurm. W. Z. v. d. Mey in 1 u. 50 min. 29 sec., 5 „Steur", 6. „Mo- teor". 12 Voetsjollenklassc A: 1 „Mieko", stuuryr. mej. M. Roozcn, in 1 u. 5 min. 30 sec., 2. „Mamselle X", stuurm. T. Bakker, in 1 u. 6 min. 11 sec., 3. „Frank", stuurm. Maas, in 1 u. 7 min. 19 scc., 4. „No. 11", stuurm. C. W. dc Visser in 1 u. 8 min. 21 s. 12VoetsjollenklassoB: 1. „Bruin visch", stuurm. Trooster, in 1 u. 7 min. 28 s., 2. „Had je me maar", stuurm. Borgcrhof Mulder, in 1 u. 7 min, 59 sec., 3. „Snapje", stuurm. D. dc Visser, in 1 u. 8 min. 16 scc., 4. „Duke", stuurm. Jesse, in 1 u. 9 min. 14 s. Upcn sloepen: I. „Cartouche", stuurm. Rutgers in 57 min. 10 sec. gez. en ber. tijd, 2. „Joho", stuurm. F. Boom in 59 min. 22 soc. gez. tijd en 58 min. 22 sec. ber. tijd, 3. „Plankie", stuurm. v. Benthem Syp kens, in 1 u. 10 min. 2 soc. gez. tijd en 1 u. 0. min. 41 sec. ber. tijd. De Zondag. De tweede dag van de Na-Kaag bracht buiten verwachting mooi herfstweer. Aan vankelijk wat weinig wind, maar bij het rijzen der zon werd liet beter en er is ge noten van heb heerlijke najaarsweer, dat het einde beteekende van het watersport- seizoen op de Kaag. Voor dc wedstrijden bestond, dank zij 't mooie weer, grooter belangstelling dan we hadden durven verwachten. Er was zelfs veel bezoek. Dat bleek voor al bij den middagwedstrijd der Zesmeter klasse, die ditmaal buitengewoon interes- sant was. Immers doordat de Kemphaan, in den ochtend gestuurd door Willem Schou ten, als eerste was geëindigd en de Ubu als vierde, hadden de Hollander en de Belg beiden 21 punten, terwijl de Antigoon, ge stuurd door den bekenden Belgischen jol- 'cnzciler Huybrechts 22 punten had, wijl deze boot tweemaal als tweede was aan gekomen. Alles hing dus af van de laatste race. Daartoe welwillend in staat gesteld

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7