104 der L. Onderwijswet. Na toelichting door den voorz. wordt z.h.st. besloten aan dit adres adhaesie to betuigen. Aan de orde ri do voorloopige vaststel ling der gemeente-rekening over 1927. In behandeling komt het rapport der commisie van onderzoek. Deze maakt de opmerking dat behalve het presentiegeld voor de leden van het stembureau nog een bedrog van 10 is uitgegeven. De voorz. antwoordende namens B. en zegt dat de Raad destijds besloot 5 per zitting loo te kennen en een koffie maaltijd. Op een vraag van de commissie of de al hier gevestigde firma Batelaan schoolbe- lioeften kan leveren op gelijke voorwaarden als firma's elders wonende, antwoordt do voorzitter dat als dit het geval is, de leve ring aan deze firma wordt gegund. Deze regel i3 sinds een paar jaar gevolgd. De commissie vraagt of het niet mogelijk is van den Rijksinspecteur een overzicht te verkrijgen van de achterstallige gemeente belasting en of er kans is dat dit nog bin nenkomt. B. en W. zullen trachten een opgave te verkrijgen, doch merken op dat deze zaak geheel aan de hoede van het Bijk is toe vertrouwd. Tot slot vraagt de commissie om leveran ties niet aan enkele personen te gunnen, maar ieder een beurt te geven. J Do voorz. zegt dat dit systeem steeds wordt gevolgd, en spr. zal daar nog eens extra op letten. 1 Hierna wordt de rekening over 1927 voor- loopig vastgesteld als volgt: de gewone dienst: voordeelige saldi 38108.39 1/2, na- deelige saldi on 31490.e5. Het totale voor deelige saldo 6617.74 1/2, kapitaaldienst het nadeelige slot op ƒ443.41 J/2. De wet houders blijven buiten stemming. In behandeling komt de begrooting van het waterleidingbedrijf en van dé ge meente. Ten opzichte van de gemeeniebe- grooting heeft de commissie eenige voor stellen en vragen gedaan. De oommissie wensebt het bedrag dat aan Koudekerk wordt uitgekeerd voor ad ministratiekosten n.l. ƒ150, te verhoogen met 250, omdat vooral het werk aan de inning verbonden, niet meevalt. Do voorz. zegt dat onlangs in de gemeenschappelijke regeling met Hazerswoude een bedrag van f 150 is genoemd; deze regeling zou dus moeten worden gewijzigd. De heer Lieverse vindt 150 veel te wei nig. Ook de heer van Egmond, die zegt, dat vooral de cententellerij ter secretarie veel tijd kost. Dit is ook eigenlijk geen werk voor den veldwachter en daarom moet er iemand worden aangesteld voor dergelijke óijdroovende werkzaamheden. De voorzitter zegt dat de inning der brug gelden door den ontvanger geschiedt, dus Jan zou men hem een hulp moeten geven. Overigens zou men hier alleen aan B. en W. opdracht kunnen geven om over deze zaak in overleg te treden met het college van Hazerswoude. Aldus wordt met alg. st. besloten. Het voorstel der commissie om het sala ris van den ambtsnaar ter secretarie met f 100.te verhoogen nemen B. en W. over zij stellen echter voor deze wedde dan lie ver op peil te brengen en de wedde te be halen op 1200. Aldus wordt besloten. Ook het voorstel der commissie om den oost schrijfloonen van 10 te brengen op 100 nemen B. en W. over. De posten volgnummers 100 en 104 acht de commissie te laag. Beide voorstellen worden aangenomen. Den post straatverlchting wil de commis sie gaarne handhaven op 1800 mits er nog eenige lantaarns worden bijgeplaatst. De voorz. vraagt waar deze moeten komen. De heer v. Egmond stelt zich voor met alle leden een tocht door de gemeente te ma ken en daarna aan B. en W. rapport uit te brengen. De post wordt z.h.st. vastgesteld. Do commissie heeft bezwaar tegen een bedrag van 8 voor het lidmaatschap der Kon. Ned. Brandweervereeniging. De voorz. zou gaarne dit bedrag gehand haafd zien. Aldus wordt besloten. Het bedrag onder No. 127 uitgetrokken voor wegen en voetpaden wil de commis sie verhoogen met 200 en bepalen op f 2000. Aldus wordt besloten. De wedde van den werkman is hieronder begrepen. Met 't oog op het verfwerk enz. wordt op voorstel der commissie de post voor de Alg. Begraafplaats op 200 bepaald. Ook de post 153 (Onderwijzerswoning) vordt verhoogd en gebracht op 175, hoe wel, naar de voorzitter mededeelt, geen bij zondere uitgaven te wachten zijn. Verder steldt de commissie de vraag hoe het mogelijk is dat aan slachthuisrech ten minder wordt ontvangen tengevolge van minder gebruik dat van het slachthuis wordt gemaakt. De voorz. zegt, dat naar hij meent, geen bepaald ernstige oorzaken zijn aan te wij zen, doch B. en \V. willen hierop in een volgende vergadering gaarne antwoor den. De voorz. geeft verder nog eenige alge- nieene toelichtingen. Dezo begrooting ziet er veel gunstiger uit dan de van 1928de oorzaak zit voor een groot deel in het voordeelig saldo over 1927. De plaatselijke inkomstenbelasting zal waarschijnlijk met 1/2 pet. verlaagd kunnen worden, ook de opcenten op de Rijksinkom- stenbelasting zullen een kleine verlaging kunnen ondergaan. De post van Onvoorziene Uitgaven be- dToèg voor 1928 3381.05 en thans ƒ9337.64. De begrooting voor het waterleidingbe- Irijf wordt onveranderd vastgesteld, ter wijl de gemeentebegrooting na de aange brachte wijzigingen wordt vastgesteld als volgt: Gewone dienst: ontvangsten en uit gaven ƒ78084.85, kapitaaldienst ontvang sten ƒ557.37, uitgaven 443.411/2. Batig *lot 113.95 1/2. Thans is aan do orde het voorstel van B. cn W. om den heer W. A. van Bezooyen eervol ontslag te verleenen als hoofd der O. L. SchooL De voorz. zegt dat B. en \V. hieraan willen toevoegen: onder dankzeg ging voor de bewezen diensten. De heer v. Bezooijen was de rechte man op de rechte plaats. Zijn taak was op een school als deze niet gemakkelijk. De heer Oppelaar sluit zich hierbij aan. Do voorz. zegt dat het nog niet zeker is of de Raad een keuze uit wachtgelders moet doen of geheel vrij is; B. en IV. wil len het ontslag verleenen ingaande 1 J'an. a.s. of zooveel eerder als mogelijk zal zijn. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Vervolgens wordt na toelichting door den voorziter vastgesteld een besluit tot ver haal van 50 pet der pensioensbijdragen voor ingekochten diensttijd. B. en W. stellen voor van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente nog een strookje aan te koopen, omdat de richting der brug nog eenigsrins gewijzigd is. Er zal behalve de aangekochte strook nog ongeveer noo- dig zijn 12 Meter; de prijs bedraagt lo per vierk. M. Het voorstel wordt aange nomen. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting van 1928. De voorz. zegt, dat hij nog geen officieelo opgave van den landmeter heeft ontvangen, zoodat punt 9 der agenda nog niet geheel kan worden behandeld. Vel kan spreker medcdeelen, dat do heer Dorrepaal niet bereid is het strookje grond, benoodigd voor verbreeding van de Brugge- straat onder Hazerswoude te verhoogen. Om redenen, die spr. hier niet kan me- dedeelen heeft spreker reeds met een rechtskundige overleg gepleegd en ver zocht thans een blanco crcdiet voor het in stellen van een rechtskundig onderzoek. Spr. ziot er geen gat in. De heeren Oppelaar en van Egmond be treuren het, dat er een advocaat in ge moeid moet worden. De heer Dorrepaal zegt dat hij als eige naar van den grond destijds een onderhoud had met den burgemeester van Hazerswou de en spreker wil hierop voorlezing doen van een schriftelijk aanbod van Hazers woude. De voorzitter zegt, dat hij niet kan toe laten, dat de heer Dorrepaal hier zijn be langen als grondeigenaar zit te verdedigen. Wel wil spreker deze zaak, nu de heer Oppelaar weer hersteld is, in handen der Brugcommissie geven, om nog eens te be zien. Een verzoek om ontheffing van wegbe- lasting van Wed. G. van Klaveren, wordt afgewezen. Bij de hierna volgende rondvraag wij zen de heeren van der Ent en van den Berg er op dat er een aantal lantaarns hun licht niet kunnen doen sohijnen, omdat het hakhout te hoog is. De voorzitter zal zorgen dat hierin voor zien wordt. De heer van Egmond zegt dat de vleugel van de brug bij zijn woning verrot is. De voorz. zegt een onderzoek toe. Verder zou de heer van Egmond graag willen dat de leuningen der bruggen door de verschillende eigenaren wat beter on derhouden worden. De voorzitter zegt medewerking toe. Daarna sluiting. INGEZONDEN MEDEDEELING. Wazige en Starende Oogen staan Uw Succes in den weg. Thuis en daarbuiten, op kantdbr of\n de fabriek, op straat en in de tram, ovefal beoordeelt men U naar Uw uiterlijk.: Kunt U, de kritiek door staan? Heldere oogen, een frissche teint en een veerkrachtige tred zijn het bewijs van een goede gezondheid. Menschen, die vooruit willen komen, mogen geen last hebben van constipatie. Hoofd pijn, een vermoeide, bieeke gelaatskleur, last van puistjes en van gal en andere aandoeningen, die 't gevolg zijn van constipatie, zijn hinder palen, welke voor hen niet moeten bestaan. CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN doen bij geregeld gebruik de ingewanden pijnloos functioneeren, verwijderer. 1 de giftige stoffen, geven het I lichaam weerstandsvermo- I gen en de hernieuwde kracht helpt U vooruit Bedenk, dat zij volgens doktersrecept zijn samengesteld en door oud en Jong kunnen worden gebruikt. Ze zijn klein, dus gemakkelijk in te nemen Vraag .Carter's" met bovenstaand merk. Bij Apoth. en Drog. roode kokertjes van 75 ct en f 2.25. Import. Fa. B. Meindersma, Den i CARTER'S EElPl ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitreiking vaandel aan den comm. B. V. L. Zaterdagmiddag pl.m. half vijf had in den tuin achter het hotel L. Rutten al hier de uitreiking plaats van bovenver meld vaandel. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den burgemeester dr. H. J. Lovink, den wethouder J. Vlasman en de Taadsleden de heeren van Dijk en Sprei, benevens verschillende landstormers en leden der bufgerwacht uit deze omge ving. Door ontstentenis van de le en 2e voor zitter opende het bestuurslid de heer Vlas man op verzoek deze bijeenkomst, heette alle aanwezigen, waaronder in het bijzon der den burgemeester een hartelijk welkom toe. Spr. zette het doel dezer bijeenkomst uiteen n.l. het uitreiken van het vaandel dat door den burgemeester straks buiten aan den commandant zal worden over handigd. Voorts deelde spreker mede, dat een telegram was ontvangen van den oud- oorzitter ds. N. O. Veldhoen te Voorburg waarin deze de B. V. L. geluk wenschte met het vaandel en dat eveneens een te legram was ontvangen van den comman dant B. V. L. te Leiden waarin deze mede deelde verhinderd te zijn deze bijeen komst bij te wonen. Hierop gingen alle aanwezigen naar buiten waarna eerst te hebben gepauzeerd voor den fotograaf, tot uitreiking van het vaandel werd overge- gaan. Onze burgemeester hield hierbij de na volgende rede. hcoggeachrte landstormers, het Nederiandsche volk is een eigenaardig volk, wat mij dezer dagen zoo opnieuw is gebleken. Van de week las ik juist het ge denkboek van de de volgende week Don derdag te 's-Gravenhage te houden Natio- nalen Landstormdag. Ontzaggelijk wat een cijfers van deelnemers, Ik dacht toen bij mij zelf, wij die eigenlijk geen militairen willen zijn. zijn toch feitelijk een groep burger-militairen. Een en ander bleek eveneens zoo in 1918 toen in dagen van ge vaar, in een tijd van een oogenbük vele landstormers bij elkander kwamen en toonden have en goed te willen verdedi gen. Wie had echter kunnen denken dat dit instituut reeds in den tijd van 10 jaar zou zijn gegroeid tot 60.000 mannen. In da gen van gevaar werden wij echter warm gemaakt met het gevoel: het gaat om ha ve, goed, trouw en recht en dan worden alle verschillen vergeten. Kijkt landstor mers, ons instituut wekt vertrouwen in Ne derland, en, al zijn wij dan geen soldaten of militairen, wij vormen een groep van burgers vol vaderlandsche liefde wat mij in stilte verheugt. Mijnheer de comman dant hierbij overhandig ik u het vaandel van de B. V. L. afd. Alphen aan den Rijn en dat dit steeds tot symbool mag zijn voor de landstormers uwer afdeeling, dat zij willen strijden voor vaderland en Oranje. Lang leve de Koningin! Na een daverend applaus bedankte de commandant den burgemeester en zeide het vaandel gaarne te willen aanvaarden onder het symbool als voorzegd, waarna een driewerf hoera werd aangeheven. Ver volgens had in vorengenoemd hotel de prijsuitreiking plaats van medailles en kunstvoorwerpen, door verschillende fir ma's beschikbaar gesteld, van de in de maand Augustus j.l. gehouden provinciale schietwedstrijden, waarvan de uitslag des tijds in ons blad reeds is bekend gemaakt. Na uitreiking der prijzen werd onder de aanwezigen door den heer L. Rutten eige naar van het hotel een 3-tal flesschen en een door de fa. Lemkes en Zn. beschikbaar gestelde kamerplant veiloot. De winnaars van de wijn waren de hee ren A. v. Vliet en D. do Gunst te Leiden en de heer C. Zaal te Bodegraven terwijl van de kamerplant Mevr. J. H. van Sta veren te Leiden de gelukkige bezitster werd. Na de verloting bedarktc de burge meester de secretaris en commandant voor de goede zorgen en vele werkzaam heden die hij ook thans weer heeft ge had. Spr. wenschte dat het den heer Ver leun nog niet aan verdere lust voor de B. V. L. mag ontbreken cn dat ook de a.s. Donderdag te houden Nationalcn Landstormdag bijzonder zr.l mogen slagen. Na de sluiting kregen deelnemers van den B. V. L. aan de a.s. Donderdag te houden Nationalen Landstorm-la g te 's-Gravenhage gelegenheid een bewijs van toegang, een oranjeband cn gedenkboek in ontvangst te nemen. Katholieke Transportarbeiders. De R. K. Transportarbeidersbond „St. Boni- facius" afd. Alpben a. d. Bijn herdenkt het 10-jarig bestaan met een groote feest avond op Woensdag 26 ^optoraber in de zaal der St. JosephvorAriirdng. Op dezen avond zal een zeer varieerend program worden gegeven. De weleerw. adviseur zal de feestrede houden. Het mu zikale gedeelte zal worden verzorgd door de heeren Snel en Couvée (piano en viool) Verder een extra stukje jazzbandmuziek. De wakkere afdeeling bij haar 2e lus trum onze welgemeende gelukwensch. „Herwonnen Levenskracht". Woens dag a.s. zal in deze gemeente weder de jaarlijksche speljesdag gehouden worden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Wij willen gaarne ieder opwekken een gave voor dat schoono doel af te zonderon. Men zie heden de advertenie en handele daarna. Zwembad gesloten. Met ingang van heden is het Alphensch zwembad voor het publiek gesloten. NIEUWVEEN. Personalia. De commissaris der Ko- nigin in Zuid-Holland heeft in de vaca- ture-J. M. van Staveren te Reouwijk be noemd tot voorzitter der Gezondheids commissie te Bodegraven e. o. den arts B. Nout te Nieuwveen, wiens aftreding als lid zal plaats hebben 1 Juli 1932. WOERDEN. Geboren: Cornelia Johanna d. van M. L. van der Laan en H. G. Catsburg Wilhelmina Hendrica Ma-ria d. van J. Pfaff en H. .C. Magielse Hendrik z. van A. Blonk en A. H. van den Ham Bernar- dus z. van J. A. van Slagmaat en Th. J. Vriezen. Ondertrouwd: Antonius Hage en Johanna Stolwijk. Getrouwd: Baitholomeus K illestijn en Lijsje Cornelia van der Ham .Tacobus Johannes Tamse en Neeltje Antje Delvaux Dirk van Leeuwen en Klaartje Corne lia Boot. O verle-d on: Cornell's Bergshocff 65 j., echtg. van II. Kloek Antoinetta Flendrie 64 j., echtg. van H. J. Vroman. op een afrit, 1 of 1 dag; C. M., overtre ding spoorwegwet alsvoor; B. C. J. L., overtreding boterwet, 15 of 8 dagen; A. G. H., overtreding drankwet 1 of 1 dag; H. den H., idem, 2 of 1 dag; A. J. R. vr. van K. L., brood voor 10 uur afleveren, 3 of 2 dagen; A. A., openbare dronkenschap 5 of 3 dagen; K. de J., Koudekerk, als voor; H. H., met een handwagen riir! zonder licht, 3 of 2 dagen; H. A. W. van H. tot E. Den Haag, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 3 dagen; F. J. W. F., fiet sen zonder reflector 3 of 2 dagen; C. R., fietsen zonder rem, alsvoor; S. P. de H., fietsen zonder reflector alsvoor; D. J. van S., Rotterdam, snel rijden 5 of 3 dagen: P. P. O., Den Haag, idem alsvoor; H. H. met een handwagen een standplaats inne men, 2 of 1 dag; J. R., op den openbaren weg kaarten 1 of 1 dag: D. S. idem ƒ1 of 1 week tuchtschool; Iv. van B. Zeist, te snel rijden, 5 of 3 dagen; W. v. d. L., Leiderdorp, met twee personen op een rij wiel plaats nemen 2 of 1 dag; C. van B., KJatvijk, fietsen zonder licht, 3 of 2 da gen; G. van R. liuisvr. J. P., een minder jarige arbeid doen verrichten alsvoor; M. B., Noordwijk, overtreding IJkwet, 3 maal 1 of 3 maal 1 dag verbeurd verklaring, gewichten; J. v. d. B., Zwolle, met een auto rijden zonder licht, 3 of 2 dagen; J. v. d. B., zwervende, op den openbaren weg muziek maken 2 of 1 dag; J. L., Den Haag, te snel rijden over een overweg 5 of 3 dagen; P. de B. en W. J. D., Den HLaag, looppa op verboden grond 3 of 2 dagen; J. L. O., zwervende, varen zon der vergunning 10 of 5 dagen; E. G. Sas. senheif, fietsen in een wandelpark 2 of 1 dag; B. H. H., met een wagen een standplaats innemon, alsvoor; W. Iv., Kat wijk, fietsen zonder reflector 3 of 2 da gen; G. M., Sassenheim, fietsen zonder licht, 1 of 1 dag; A. v. d. M., Zoetermeer met een motor rijden zonder verlicht num mer en letter 5 of 3 dagen; T. P. G., Blocmendaal, met een auto rijden zonder licht alsvoor; J. v. d. B., Zwolle, idem, 3 of 2 dagen: W. de R., Amsterdam, met een auto rijden zonder nummer 5 of 3 dagen; J. M., Xoordwijkerhout, fiet sen op een voetpad 2 of 1 dag; G. C. v. D. liuisvr. J. B. S., een vuilnisbak op ver» boden wijze doen plaatsen, alsvoor; J. K. Katwijk, overtreding arbeidswet 10 of 5 dagen; P. G. van D., Noordwijkerhoitf overtreding leerplichtwet 5 of 3 dagen; P. D. idem, idem, 2 of 1 dag; M. v. d. B. idem, ide.m, 5 of 3 dagen; C. P., idem, idem, 1 of l dag: C. Z., idem idem 5 of 3 dagen; O. M. v. d. H., zwervende, open bare dronkenschap, alsvoor; A. M. P., idem alsvoor; S. S. huisvr. G, G., Wassenaar, met een auto rijden zonder licht 10 of 5 dagen; M. v. d. L., Oegstgeest, met een auto rijden zonder verlicht nummer en letter en zonder rood achterlicht 2 maal 1 of 2 maal 1 dag; D. W. V., fietsen zon der licht 3 of 2 dagen; J. C. B., idem, alsvoor; A. J. K., Rotterdam, met een auto rijden in verboden richting 3 of 2 dagen; J. van R., Katwijk met paard en wagen in verboden richting, 2 of 1 dag; A. v. d. P., idem, zich vasthouden aan een auto alsvoor; J. A. de B., idem idem als voor; W. van E., Den Haag, snel rijden, 5 of 3 dagen; N. R., Noordwijk, fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen; W. S., idem, met een auto rijden zonder nummer en letter 5 of 3 dagen; J. van M., Hille- gom, zich bevinden op duingrond beplant met helm 3 of 2 dagen; A. D. J., Noord- wijkerhouty loopon verboden grond als*, voor; I. O., op een hondenkar zitten, als voor: P. A. van H., zwervende, openbare dronkenschap 2 maal 5 of 2 maal 3 da gen; H. J. K., Leiderdorp, varen zonder vergunning, 10 of 5 dagen; Th. II. Bos koop, idem alsvoor; J. L., stilstaande tram voorbijrijden 2 of 1 dag; E. J. de B., fietsen zonder licht 3 of 2 dagen; N. v. d. B., Noordwijkerhout, te laat een cpié open hebben alsvoor; J. J. van D., Den Haag, zich op een trambaan begeven 2 of 1 dag; L. Ph. A. T., idem, geen rijbewijs vertoonen 5 of 3 dagen; A. L. H. J. idem te snel rijden alsvoor; L. Z., Noordwij- kerliout, loopen op verboden grond 3 of 2 dagen; W. H., Katwijk, fietsen r-mder licht, alsvoor. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. L. T. huisvrouw v. G., Noordwijk, over treding wetboek van strafrecht, 3 of 2 dagen; P. G. C. S., Den Haag, zich op den trambaan begeven, 1 of 1 dag; H. v. d. M., Noordwijk, op verboden wijze mest vervoeren, 2 of 1 dag; A. S., Den Haag, geen rijbewijs vertoonen 3 of 2 dagen; L. Y., idem, idem 5 of 3 dagen; C. V., Sassenheim, idem alsvoor; N. v. H., Rotterdam, idem alsvoor; W. van D., idem idem alsvoor; L. J., Oegstgeest, idem als voor; J. J. V., Heemstede, idem alsvoor; J. J. R., Den Haag, auto onbeheerd laten staan 3 of 2 dagen; A. F. S., fietsen zon der licht, alsvoor; H. C. v. d. G„ Noord wijkerhout, rijwiel onbeheerd laten staan op een afrit, lof 1 dag; C. II., Rijns burg, op verboden wijze melk vervoeren 2 maal 1 cf 2 maal 1 dag; P. J. dc G., op verboden wijze brood vervoeren 1 of 1 dag; W. van S., Noordwijk, idem, als voor; N. van B., idem, fiets laten staan Vrijgesproken. Ter zitting van het kantongerecht alhier werden de navolgende strafzaken behan deld. Allereerst stond terecht voor den plv. kantonrechter mr. J. C. Smit de verd. D. C. v. R. die destijds was gedagvaard we gens aanrijding van een autobus op den hoek van Boctselaer—Bruggestraat. Deze zaak was een vorige keer aangehouden voor het hooren van meerdere getuigen. Thans werden in deze als getuige-deskun- digc gehoor P. H. te Ter-Aar en als getuige G. T. alhier die beiden verklaarden dat niet verd. doch de bestuurder van de auto bus verd. had aangereden. Door de getui genverklaringen achtte de ambtenaar van het O.M. het ten laste gelegde niet be wezen en concludeerde tot vrijspraak, wel ke meening door den kantonrechter werd gedeeld die verd. vrijsprak. Herna werd de zitting geschorst. Na heropening zat de kantonrechter Mr. A. N. L. Ottcn, die de navolgende zaken be handelde. Losloopende honderd P. v. VI. te Hazerswoude werd ver dacht terzake wegens het los laten loopen van een gevaarlijke en niet gemuilkorfde hond op den openbaren weg. Verd. voerde tot zijn bevrijding aan dat de in de dag vaarding bedoelde hond wel op den weg had kunnen loopen, maar dat heb hem niet bekend was dat dc bedoelde weg een voor het publiek toegankelijke als open baren weg was. Na het hooren der getui gen Mej. KJ. en dc heer E. beiden te Ha zerswoude vroeg den ambtenaar vrij spraak omdat uit de getuigenverklaringen niet was komen vast te staan dat de Jiond op de in de dagvaarding bedeelden weg had geloopen en dat dit een z.g. openbaren weg was. De kantonrechter van hetzelfde idee zijnde sprak verd. eveneens vrij. Zonder licht. J. H. R. te T e r A a r thans gedetineerd, dio onder geleide van een rijksveldwachter verscheen terzake wegens rijden zonder licht in deze gemeente, bekende. Eisch ƒ2.50 subs. 1 d., uithpraak conform. Visscherijwet. C. v. T., Rijnzaterwoude, terzake wegens overtreding visscherijwet. Na het hooren van den verbalisant eischte den ambtenaar een geldboete van ƒ3, subs. 2 d. met verbeurdverklaring van de aal fuik. Dc kantonrechter veroordeelde verd. tot 6, subs. 3 d., eveneens met verbeurd verklaring van genoemde fuik. Baldadigheid. D. J. van E. te Ter-Aar stond terecht wegens baldadigheid, straatschenderij en vernieling. Tegen verd., die niet was ver schenen werd verstek verleend. Na het hooren van de getuige in deze A. J, v. VI. te Ter-Aar, die een waarschuwing van den kantonrechter ontving wegens het aanlei ding geven tot bedoeld feit, verd. zou n.l. een rijwiel van getuige hebben vernield, al thans beschadigd, concludeerde de ambte naar tot een geldboete van 10, subs 4 d. Uitspraak conform. Gevaarlijke honden. M. J. P. was gedagvaard terzake van het zelfde feit als hierboven genoemden P. v. V. te Hazerswoude. De in deze opgeroepen getuige P. R. verklaarde dat de hond van verd. een gevaarlijk beest was en hoewel htj hiervoor de minste aanleiding had ge geven dat hij bij het passeeren over het erf van verd., zijnde een openbaren weg, loopende over het erf van verd. door dc hond van deze in het dijbeen was gebeten. De andere getuige de minderjarige T. T. II. verklaarde eveneens dat de hond. ge vaarlijk was en meermalen aanschoot. Verd. beriep er zich op dat de hond vast lag en hij niet wist of den genoemden weg wel een z.g. openbaren weg was. Overeen komstig het requisitoir van den ambtenaar van het O.M. werd verd. veroordeeld tot een geldboete van 8, subs. 4 d. tevens met toewijzing van getuige's P. R. ingestel de civiele vordering ad 1.50. Sport op straat. B. v. L. te Hazerswoude was met nog 7 verd. gedagvaard die niet waren verschenen en tegen wien verstek werd ver lcena, terzake overtreding politieverord. der gemeente Hazerswoude, het beoefenen van de voetbalsport op den openbaren weg. Verd. bekende doch beweerde de zaak bij transactie krachtens art. 471 W. v. Str. te hebben afgedaan. Na inzage van zijn be talingsbewijs werd verd. van verdere rechtsvervolging ontslagen. Op verboden paden. H. J. A. te Nieuwkoop terzake we gens overtieding motor- en rijwielwet, het rijden met een motorrijtuig op een verbo den weg. Verd. bekende en beriep zich 0p onwetendheid. Eisch 5 subs. 2 d., uitspraak conform. Straatschenderij. C. v. O. stond terecht wegens straat schenderij. Eisch 5 subs. 2 d. Uitspraak conform. Bacchus. C. V. te B o s k o o p was gedagvaard we gens openbare dronkenschap en straat schenderij. Verd. ontkende. De kantonrech ter wees verd. er echter op dat hij re meermalen voor hetzelfde feit had terecht gestaan en was veroordeeld en hem waar schuwende dat hij als hij verd. wederom ter zitting wegens overtreding van hetzelf de feit zag hij andere maatregelen zou ne men, cischte do ambtenaar 3 dagen hech tenis, waarna de kantonrechter het nog maals willende probeeren verd. veroordeel de tot 25 subs. 10 d. C. J. V. te Boskoop broeder van vo? rige verd. stond voor hetzelfde feit terecht Tegen, deze verd. eischte de amtenaar een geldboete van 15, subs. 7 dagen. Uitspraak 15 of 5 d. Leerplicht. Voorts werden veroordeeld voor over treding leerplichtwet. C. B. Woubrugge ƒ5 subs. 2 d., H. J. A. Nieuwkoop 5 of 2 d., A. K. 6.50 of 2 d., G. S. Ter-Aar 5 subs 2 d., Th. v. V. Ter-Aar 3 subs. 2 d„ en we gens overtreding arbeidswet iT. E. M. v. B. te Koudekerk tot een geldboete van 5 maal ƒ1.50 subs. 5 maal 1 d. Voor zoover geen woonplaatsen zijn ver- meld wonen verdachten te Alphen am den I Rijn. De opium-zaak te Leiden. Het Gerechtshof te Amsterdam heefb arrest gewezen in de zaak tegen de Rot- terdamsche kooplieden J. J. v. d. S. en C. K., die op 5 Juli 1927 door de Haagsche rechtbank, wegens het tot aflevering voor handen hebben van opium, veroordeeld waren tot twee maanden hechtenis met last tot verbeurdverklaring van do in be slag genomen opium. Deze zaak heeft indertijd veel opzien gebaard, daar bij het aanhouden der auto, die de opium vervoerde, de rechercheur Kok, tengevolge van een misverstand, door de politie werd doodgeschoten. Tegen het vonnis der rechtbank te Den Haag word appèl aangeteekend: op 4 Ja nuari 1928 werd het vonnis bevestigd door het gerechtshof te 's-Gravenhage. Op 16 April echter heeft de Hooge Raad het ar rest van het Hof vernietigd en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Amster dam. Dit heeft thans, opnieuw rechtdoen de, ieder der verdar iten eveneens veroor deeld tot twee maanden hechtenis met last tot verbeurdverklaring van de in be slag genomen opium.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6