STADSNIEUWS. Academienieuws. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. >3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Sept. 1928, medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.769.5 te Reykjavik. Laagste Barometerst.: 751.6 te Danzig. Verwachting tot den avond van 25 Sept. Matige tot krachtige, later afnemende Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind betrokken of zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaring, waarschijnlijk nog regen buien, weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 14.— gr. C. WATERTEMPERATUUR: Leid-sche Zweminrichting: 7 uur 17 gr,, 2 uur 17 gr., 3 uur 1 gr. G. „De Zijl": 7 uur 16 gr., 12 uur 16 gr., 3 uur 16 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 7.27 uur tot Dinsdagochtend 6.14 uur. BENOEMING LECTOR. Bij Kon. besluit van 19 September 1928, no. 15, is benoemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven in de Aegyptologie, dr. A. de Buck te I Cairo. Militaire benoemingen. Benoemd tot kolonel-commandant 3e ar tillerie-brigade Lt.-Kolonel A. E. Kist, com mandant 6e R. V. A. en tot luitenant-kolonel 'commandant 6e R. V. A. Majoor Jlir. D. Mollerus van het 5e regiment. Benoemd tot majoor bij zijn tegenwoor dig corps Kapitein J. P. J. G. van Blarkor van het 4e regiment. Tot Kapitein bij het 4e regiment is benoemd le luitenant W. An- theunissen van het Regiment Grenadiers en bij zijn tegenwoordig corps le luitenant P. O. Dekker van het 4e regiment en tot Kapitein bij de militaire administratie le luitenant E. J. Bruins. De a.s. Winkelweek en Nederlandsch Fabrikaat. De Afdeeling Leiden van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat heeft een naar wij meenen zeer doeltreffend plan ontwor pen om de aandacht van het publiek te vestigen op het groote algemeene belang om zooveel mogelijk Nederlandsch Fabri kaat te gebruiken terwijl daarbij tevens bij het bezichtigen, der etalages veler interes se nog intenser dan anders het geval zou zijn geweest, op het beschouwen van het tentoongestelde zal worden gericht. De Afdeeling Leiden van Nederlandsch Fabrikaat heeft n.l. den deelnemers aan do Winkelweek een bepaald aantal kartons ter beschikking gesteld. Op elk dier kar tons staat-, naast de gewone emblemen der Vereeniging, een spreuk, waarin gewezen wordt op het belang voor de volkswelvaart I bij hot gebruik van Nederlandsch fabrikaat I Er zijn vijf verschillende spreuken. Het Winkelweek-Comité heeft onmiddellijk haar welwillende en actieve medewerking toegezegd. De Afd. Leiden stelt 50.beschikbaar ter verdeeling onder degenen, die het juiste aantal kaarten en het juiste aantal van de verschillende spreuken weten op te geven. De Afd. stelt zich voor eventueel j degenen, die het juiste aantal het dichtst I hebben benaderd, een prijs van respectie velijk 25, 15 en 10 te doen toekomen. De opgaven moeten worden ingediend Sta tionsweg 43. Elke .spreuk moet in haar ge heel duidelijk worden itgeschrevcn met vermelding van het aantal van elk. Het Bestuur der Afdeeling Leidon der Sereen. Nederlandsch' Fabrikaat zal de prijzen toekennen. Hoewel het initiatief van het consulta tie-bureau is uitgegaan van het gesticht „Endegeest", is het in het geheel niet uit sluitend bedoeld voor de ontslagen pa tiënten daarvan. Iedere zenuwzieke uit Leiden kan er zich vervoegen en er raad en hulp krijgen. Het bureau draagt abso luut niet het karakter van het gesticht en staat eigenlijk geheel los daarvan. Dit ter geruststelling can diegenen, die meenen mochten, dat hèt bureau uitsluitend is voor oud-verpleegden van „Endegeest" Consultatiebureau vcor zenuw- en ziels zieken. Naar wij vernemen is hier ter stede in werking getreden een Consultatie-bureau ter behartiging der maatschappelijke be langen van zenuw- en zielszieken. lederen Woensdag, des avonds-half acht wordt er een kosteloos spreekuur gehouden door één der geneesheeren van „Endegeest" in het gebouw van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, Breestraat 119, waar iedere zenuwzieke advies kan krijgen, spe ciaal in maatschappelijk opzicht. Boven genoemd consultatie-bureau is opgericht in overleg, en met medewerking van den directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst. Een gedeelte der werkzaamheid van het consultatie-bureau zal gelegen zijn in het behartigen van de belangen van de ontslagen of met proefverlof zijnde pa tiënten van „Endegeest", de z.g. „nazorg". Aiet alleen, dat deze patiënten op het spreekuur kunnen komen, waar de genees heer dan met hen of hun familieleden eventueele moeilijkheden zal bespreken; °ok zal er zoo noodig en indien het ge- Jenscht wordt, huisbezoek worden ge daan door den geneesheer of een der ver pleegsters van den Gemeentelijken Ge- deskundigen Dienst, die hunne inedower- hiervoor verleenen. Ook zal er zoo- jeel mogelijk bemiddeling worden ver eend oqj de patiënten aan eeno betaalde strekking te helpen* Instituut voor Tropische geneeskunde RotterdamLeiden. De algemeene ledenvergadering van bo vengenoemd instituut zal Zaterdagmiddag le 4 ure in het Instituut voor Tropische Geneeskunde, Rapenburg 33, gehouden worden. Na afloop der vergadering zullen voor do leden enkele films op wetenschappelijk gebied worden vertoond. Raad van Arbeid. Bij beschikking van den Minister van Arbeid, Handel, Nijverheid d.d. 19 Sept. j.l. zjjn met ingang van 2 October a.s. voor den tijd van zes jaren aangewezen tot le den en plaatsvervangende leden van den Raad van Arbeid alhier, de navolgende heeren: werkgevers. Leden: P. Boot Sr., Commissaris der N.V. Scheepsbouw en Re- paratiewerf „de Hoop", v.h. Gebr. Boot te Leiden, Leiderdorp, Burg. v. d. Valk Bou- manweg 2; R. Ouwehaud, Katwijk aan Zee; Ir. F. H. E. Guljé, Constructiewerk- plaatsen Leiden; M. A. <;an Hooff, Leiden. Plaatsvervangende leden: rf. J. le Poole, fa. J. en A. le Poole, fabriek van Wollen- stoffen, Leiden; H. Buurman, Leiden; H. W. Tieleman Jr., beheerend vennoot der Comm. vennootschap Tieleman en Dros, Leiden; W. Brouwer, horlogemaker, Leiden Haarlemmerstraat 23. Arbeiders. Leden: F. Eikerbout, Leiden, Zijlsingel 57; J. Alt. Leiden, Rijnsburger- singel 17; B. N. Loerakker, Hillegom; J. Vredeveldt, Leiden, Javastraat 78a. Plaats vervangende leden: J. B. H. Grotenhuis, Leiden, Trompstraat 9; H. J. Baart. Lei den, Lombokstraat 12; J. -H. Nijhuis, Lei den, Lange Mare 18; J. Poelioe, Leiden, Borneostraat 8. Veertig-jarig jubilea. Bij de stoommeelfabriek „De Sleutels" hebben Zaterdag twee walsenvoerders in de malerij, de heeren W. F. Filippo en M. M. Joon, hun veertig-jarig jubileum her dacht. De directeur der fabriek, dë heer A. de Koster, heeft beiden jubilarissen 's mor gens op zijn kantoor ontvangen en een ge schenk onder couvert aangeboden. Namens het personeel heeft de heer ir. Bol de jubilarissen in de fabriek een ca deau aangeboden, resp. een klokstel en een dressoir. Door het bestuur van de Maatschappij van Nijverheid is den heeren Filippo 'en Joon de onderscheidng verleend van een diploma en een medaille. Derde Lustrumfeest der Woningbouw- vereeniging „Ons Belang". In de groote zaal van het- concertge bouw l'Union dat tot de laatste plaats be zet was, is Zaterdagavond op zeer opge wekte wijze en met veel luister het derde lustrumfeest gevierd van de woningbouw- vereeniging „Ons Belang". Te omstreeks kwart over aclit betrad als' eerste spreker, de lieer Janssen het tooneel, en heette alle aanwezigen van harte welkom. Dank zij de offervaardigheid van dc leden, aldus spr., zijn wij erin mo gen slagen het heugelijke feit van de her denking van ons derde lustrum met eenige feestelijkheid, gepaard te kunnen doen gaan, en wij brengen daarvoor dank aan allen die ons daartoe in staat stelden. Dank brengen wij voorts ook aan de winkeliers, aan de Y er. R. K. Dilettanten die ons- steunden door hun medewerking, door het beschikbaar stellen van prijzen voor dc tombola en door dezen avond te willen op luisteren met een tooneelstuk. De heer Koelman, voor het afstaan van een luid spreker, de liecren de Wit. Nederlof, Ku- pcrus, Nieuwenhuyzen, Herrcur en de N.V. „De Automaat" voor de overige geschenken Met het uitspreken van den wensch dat ieder een genoegelijken avond zou mogen hebben, besloot dc heer Janssen zijn inlei ding tot het feest. De tweede spieker was de voorzitter van de feestvierende Bouwveroeniging, de heer J. Gerritsen, die er aan herinnerde wat de vereeniging in haar vijftien-jarig bestaan heeft mogen zien tot stand komen als de vrucht van particulier initiatief. Vijftien heele en 45 dubbele woningen werden door „Ons Belane" opgetrokkenMaar toen die woningen stonden, zat men niet stil, doch deed nog 109 andere woningen ver rijzen, en nog heeft men tekort aan ruimte Nog komt men woningen tekort en spr. cloet daarom een beroep op wethouder (Splinter, die in de zaal aanwezig was. Hij doet ook een beroep op den steun van zijn medebestuursleden evenals op dien van hun echtgenooten wier medewerking de ver eeniging niet kan ontheien. Met bet Ge meentebestuur hoopt de heer G. dat spoe dig alle onbewoonbaar verklaarde wonin gen ontruimd zuilen kunnen zijn. Voortgaande bracht spr. dank aan de le den van de feestcommissie voor alle moeite en zorgen die zij zier. getroost hebben oin deze derde lustrumviering te doen slagen. En iii liet bijzonder huldigt sprk. de heer Crama en zijn eclitgenoole. Wethouder Splinter prees het bestuur dat zoo flink heeft medegeholpen aan den bloei van de vereeniging, en hij herinnerde eraan hoe, nadat de vereeniging in Sep tember 1913 was opgericht, men reeds een jaar later 60 woningen ter beschikking had, aan dc Heerenlaan en den Heeren singel. Dank zij vooral de mode werking van het Gemeentebestuur heeft men intusschen in totaal 177 woningen kunnen bouwen. En men heeft daarvoor anderhalf millioen gul den voorschot gehad. Van een bedrag van 77.000 moeten jaarlijks dc annuïteiten worden betaald. Voor den bouw van de nog benoodigde 12U woningen zegt spr. de medewerking van het Gemeentebestuur wederom toe en hij spreekt den wcnsch uit, dat men door sa menwerking en door medewerking van de loden aan het bestuur verleend de vereeni ging moge blijven bloeien. Met luid applaus gaf de volle zaal uiting aan de instemming met de door den wet houder gesproken woorden. En daarop kreeg do heer Mctscher. voorzitter der Fe- deratio van Woningbouwvereenigingen het woord. Deze feliciteerde „Ons Belang" met haar aansluiting bij de Federatie en wees op de kracht van do Federatie die thans zes vcreenigng met circa 4000 leden zijn aangesloten. Hij hoopte dat „Ons Belang" spoedig de 120 woningen, die zij wil doen verrijzen zal bezitten, opdat het doel der vereeniging Leiden aan goede woningen to helpen zal worden bereikt en spr. bood den Voorzitter een barometer- aan. Dc Stuyvenberg wenschte de jubileerendo vereeniging daarop van harte geluk met haar derde lustrum. Spr. refereerde zich geheel aan wat de wethouder gezegd had en bood den heer Gerritsen een fraaicn voorzittershamer aan. Do heer Crama wenschte daarop den heer Gerritsen in het bijzonder to bedan ken omdat deze, ofschoon de ziekte van zijn echtgenootle hem niet in staat stelt de vreugde van den avond volkomen te deelen, toch wol tegenwoordig heeft willen zijn cn heeft willen spreken. De heer Poelijoe, voorzitter van „De Eendracht", kwam de gelukwenschcn van die vereeniging aanbieden. En hij deed zijn wcnschen vergezeld gaan van een stoffelijk huldeblijk voor het bestuur van de zuster vereniging, in den vorm van drie prach- tigo vazen. Namens do Ver. Tuinstadwijk sprak daarop de heer Metzelaar. die naast zijn gelukwenschcn een fraaien mand met bloe men aanbood. De heer West sprak als voorzitter van „Ons Doel" en bood twee fraaie etsen in lijst voor de bostuurskamer aan. Tenslotte zegde de heer Gerritsen alle sprekers dank voor de vriendelijke woor den en de stoffelijke blijken van belang stelling. Nadat vervolgens versnaperingen waren rondgedeeld begon de R. K. Ver. Dilettan ten met de uitvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Gebr. Kalkoen", met welke opvoering zij, terecht een groot succes oogstte en verder was er opgewekte muziek en tenslote bleken ook de tombola en het bal onder leiding van den heer Van Wijk, waarmede de viering van.het derde lustrum werd besloten, groote en zeer gewaardeerde attracties. Na afloop werd dank gebracht aan de tooneelisten, waarbij aan de dames-leden bloemen werden aangeboden. Zoo werd het laat eer men de woningen van „ns Belang" weer ging opzoeken. Prof. Walter B. Ford, hoorleeraar in de Wiskunde aan de Universiteit van Michi gan, zal binnenkort de Leidsche Universi teit bezoeken als vertegenwoordiger van het Carnegie Endowment for International Peace. De bedoeling van zijn uitzending is het versterken van intellectueele en weten schappelijke relaties; prof. Ford, die 27 dezer to Leiden verwacht wordt, is daartoe in overleg getreden met de Faculteit van Wis- en Natuurkunde en zal waarschijnlijk ook eön voordracht houden. Voor do Ondcrofficierenvcr. „Ons Be lang" heeft de Zaterdag j.l. gehouden bloempjesdag opgebracht een bedrag van 451.22. Door het bestuur van der. R.-K. Volks bond is aan den Raad der gemeente het volgend adres verzonden:: „Geeft eerbiedig te kennen liet bestuur van den Ned. R.-K. Volksbon i afd. Leiden dat het bestuur voornoemd heeft verno men, dat Burgemeester cn Wethouders uwen Raad willen voorstellen, de gemeente grond gelegen bij „Zuider/.icht" aan den Zoetcrwoudscho Singel te verkoopen aan de Leidsche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen dat het bestuur zulks niet acht tc zijn in het algemeen belang, wijl het van mee ning is, dat de gemeente in tegendeel zoo veel mogelijk grond in haar bezit moet trachten te verkrijgen, die geschikt is voor bouwterrein, zulks in verband met de Volkshuisvesting, opdat niet speculanten straks den grondprijs naar willekeur kun nen opdrijven; dat het bestuur daarom ten zeerste op prijs stelt, dat bedoelde grond blijft eigen dom van de Gemeente en niet overgaat in handen van een Maatschappij, die zich niet ten doel stelt verbetering van de Volks huisvesting. Reden waarom het Bestuur voornoemd U ten dringendste verzoekt niet tot ver koop van dien grond te willen besluiten." Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v, Dir. v. Pont-Scholen slaagde: Mevr. A. J. A. van Hamel, alhier. Gisteravond stond bij het Haagsche Schouw de heer N. L., rijksambtenaar te Den Haag, zijn motor te repareeren, toen li ij werd aangereden door een auto, gaan de in de richting den Haag. De autobe stuurder, Z., verblind door de lichten van tegemoet rijdende auto's, had de motorfiets niet opgemerkt. De motorrijder L. word bloedend aan het hoofd verwond. Door den lieer Z. werd hij in zijn auto naar het Acad. Ziekenhuis en vandaar naar het St. Elisa- beth-gesticht gebracht. De wonde bleek niet van ccn ernstigon aard; mogelijk een lielito schedelbreuk. De politie stelt een onder zoek in. LEIDEN. - Geslaagd: candidaatscxamon rechten de heeren H. A. Foyer, A. C. C. Folkersma (beiden den Haag), mej. F. Mulder (den Haag) en de heeren M. R. Krans (Goes) cn P. T. J. v. Tetering (Haarlem); doctoraal examen indologie de lieei' J. Eisenberger (Wannond)); taalkundig candidaatscxamen indologie de lieer C. de Jong (IJsselmonde). R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's-Gezellen, Ra penburg 52, Telefoon 456. Aanmelding: Don derdag 89 uur. Aanbieding: 1 Timmermans, leerling; 1 Timmerman, halfwas; 1 Smid, leerling; 1 Rijwielhestcll., halfwas1 Kantoorbedien de, halfwas1 manufacturier, halfwas. Gevraagd:. 1 Kantoorbediende, leerling. DE VLUCHTEN NAAR 1NDIE. Het tweede vliegtuig te Bender Abbas. Het persbureau Vaz Dias meldt: De H.-N.A.F.B. is op reis naar Nederl. Indië hedenochtend le kwart voor 10 (plaatselijke tijd) uit Aboukir te Bender Abbas aangekomen. De Mui der tolkwestie. Uitspraak in kort g e d ing. De president der arroiiclisscmcjilsrcclit- bank to Rotterdam mr. Koninck'Westen berg deed lieden in kort geding uitspraak in de zaak tussclicn den heer lri.oris Yos tc Na arden cn hét hoogheemraadschap v den Zeedijk bóóosten Muiden. Dit in zake dc Muider tolkwestie. De president verklaarde zich onbevoegd om van de door don 1.eer V os ingestelde vordering kennis te nemen cn veroordeel de den eiselier in do kosten van liet ge ding begroot op 60. Boerderij afgebrand. Drie ik in deren met moeite gered. Tengevolge van een brand hedennacht tegen 1 uur door onbeaende oorzaak in liet achterhuis ontstaan, is dc boerderij van G. J. Woudenberg aan den Kruisweg te Beek bergen totaal afgebrand. Drie kleine kinde ren konden slechts met moeite worden ge red. Een geit- kwam in cle vlammen cm. Verzekering dekt do schade. Nog een boerderij afgebrand. Uit Oldeboorn wordt gemeld: Heden ochtend ongeveèr 11 uur brak brand uit in de boerderij van den heer J. Hoekstra te ter Home. Door een vrij sterken wind was blussclien onmogelijk, zoodat do gehecle boerderij een proci der vlammen werd. Als vermoedelijk® oorzaak wordt aangenomen het spelen niet lucifers door kinderen. Alles was verzekerd. Noüdlóltige aanrijding. Hedenmorgen liecft op de Putsclie laan te Rotterdam cën aanrijding plaats gehad tusschen een sleeperswagen en een auto bus. De voerman, de 60-jarige M. uit de Tarwestraat, viel van de bok en bleef be wusteloos liggen. Bij onderzoek bleek, dat hij een wervolfractuur cn een ernstige her senschudding had bekomen. Hij is in het ziekenhuis aan do bekomen verwondingen overleden. Inbraak in een goederenstation. Hedennacht hebben onbevoegden zioh door middel van liet verbrijzelen van een ruit toegang verschaft tot een goederen loods van het hoofdstation te Gronngen. Uit een lade van een lessenaar werd een bedrag van 2 'ontvreemd. Merkwaardig is, dat men een bedtag van 2000 aan dienst- zegels, dat in dezelfde lade lag, niet heeft medegenomen, terwij) ook de brandkast on aangeroerd is gelaten. DE TORNADO IN WEST-INDIë. 1270 dooden op Guadeloupe. PARIJS, 23 Sept. (V. D) Y'olgens een telegram van den gouverneur van Guade loupe heeft de tornado op Guadeloupe 1270 dooden gevorderd. Het opruimings- werk is nog in vollen gang. Dc arbeid is gedeeltelijk hervat. .N0RME THEATERBRAND. ER ZOUDEN ONGEVEER 500 DOODEN ZIJN. Een geheel blok huizen mee verbrand. MADRID, 24 Sojitembér. (V. D.). In het Revue-theater Teatro Novédades, is Zondagavond even voor het einde van de middagvoorstelling door kortsluiting brand ontstaan. Het vuur verbreidde zich met on gekende snelheid over het geheele gebouw. Onder de ongeveer 500 toeschouwers brak een paniek uit. Tot nu toe zijn 3 dooden en ongeveer 200 gewonden, van wie 60 ernstig geteld. Het juiste aantal is nog niet bekend. Nadere b ij zonderheden. LONDEN, 24 Sept. (V. D.). Over den enormen theaterbrand te Madrid worden do volgende bijzonderhoden gemeld: Heb Teatro Novedades ligt in het dicht bevolkte gedeelte van de stad en was een oud houten gebouw, geheel tusschen de huizen ingebouwd. Tegen het einde van de laatste voorstelling sprong plotseling een groote vlam van het tooneel in de zaal. Het vuur breidde zich met ongekende snel heid uit. In weinige oogenblikkcn stond al les in brand. Dc tooschouwers die het thea ter tot de laatste plaats bezetten, stormden naar Je scheel onvoldoondo uitgangen, waarbij talrijke personen onder den voet werden geloopcn. Het orkest deed nog een poging door muziek do rust tc herstellen, doch vergeefs. Behalve de brandweer na men alle beschikbare politic-agenten en een afd. infanterie aan het reddingswerk deel. De brandweer trachtte den brand tot de haard te beperken doch dit was vruchte loos. Behalve heb theater brandde ook nog een blok huizen om heb theater af. In de roddings-stations bevonden zich bij het af zenden van dit bericht 200 gewonden van wie S0 zeer ernstig. Het aantal tfooden is 'nog niet bekend, doch men rekent op ccnigo honderden. Al len, die de plaatsen op do bovengalerij bo- zetten, zouden om het leven zijn gekomen. Volgens oen via Parijs uit Madrid ontvan gen bericht zou hel totaal aantul slachtof fers ongeveer 500 bedragen. Primo de Ri vera on dc burgemeester van Madrid wa ren te middernacht op de plaats van de ramp. Tot hedenmorgen 63 lijken geborgen. MADRID 21 September. (V.D.) liet op- ruimingswerk duurde den goheclen nacht cn ook hedenmorgen was de brandweer, bijgestaan door politie en militairen nog bezig. Tot hedenmorgen waren 03 lijken onder «le puinhoopen vandaan gehaald. Men neemt aan, dat zich nog meer dan 100 dooden onder do puinhoopen bovinden. Hot thoiUcr had G rangen. Er warén on-' gevoer 3000 plaatsen cn alles was bezet. Er werd een révue opgevoerd cn in een do» actén tnulön danseressen óp, die op een donker toonvel dansten met' oloctrisch ver lichte sjtavcn. Wellicht was de con-; structio van de elootrischo inrichting niob in orde, want er ontstónd kortsluiting, wel ke tot do catastrophe geleid lieoft. Plotse ling vlogen vonken uit do gloeilampen der staven cn allo lichten gingen uit. Op dit moment sloegen do vlammen uit dó kleed kamers der danseressen. In qou minimum van tijd stonden do coulissen in brand. Een dichte rook drong van het tooneel in. do zaal. Onmiddellijk daarop vloog het bran dend gordijn van het tooneel de zaal in. Do tooncelspelers on -speelsters en do too- ncelknoohton vluchtten in allerijl. Een brandschcrm was in het theater niet aan wezig. Auto door eer» trein gegrepen. Drio dooden. FRANKFURT a. M. 21 Sept. (V.D. Gisteravond tegen middernacht werd op den onbowaaktcn overweg tusschen Sprend- lingen cn Oberrode de auto van den ingo- nieur Giese uit Offenbach door een perso nentrein gegrepen en' zoo goed als geheel vernield. Van do vier inzittenden worden drie personen op slag gedood. De vierdo persoon werd ernstig gewond naar liet ziekenhuis overgebracht. Ernstig spoorwegongeluk, V ij f dooden, 21 gewonden. NEW-YORK, 21 Sept. (V.D.) Volgens een bericht uit Chicago zijn nabij Granilo in Illinois' $en goederentrein en een perso nentrein met elkaar in botsing gekomeD. Vijf personen werden gedood on 21 gewond AiVib i trt üAlvl, 21 Sopt. Vee. Aanvoer •100 vette kooien le kwal. 1.02—1.12, 2de kwal. 8688 cent, 3o kwal. 7084 cent, 220 melk- en kalfkocicu 300420, 20 vette kalvoron (geen noteerin'g), 32 nuchtere kal veren 1421, 11 schapen 3210, 640 varkons, Holl. Överz. cn Gclderscho le kwal. 8890 cent, 2e kwal. 8687 cent) vette varkens 86—87 cent, 64 paarden 140—250. ROTTERDAM, 24 Sopt. Vee. Aanvoer: 427 vette runderen, 112 vette kalveren, 662 schapen, 892 varkens. Prijzen per hall' kg.:, Koeien 50—51, 4146 en 3135 cont, ossen 4850, 4145 en 40 cent, kalveren 32.535 72.575 en 00C5 cont. Schapen 3036, lammeren 202«, varkens 38 cn 37.5 cent Koeien en Ossen handel kalm, prijzen iets lager. Vette Kalveren handel tamelijk, prij zen als vorige week. Schapen handel traag prijzen ongeveer st.ationnair, varkens han del kalm, prijzen iets vaster dan vorigo weck. lieden overleed tot onze diepe droefheid na oen langdurig lijden, voorzien fan de H.H. Sacramen ten der Storvonden, onzo innig geliefde Eehtge- noote, Móeder, Beliuwd- en Grootmoeder,Mevrouw HELENA ALEIDA ANTOINETTE TOMBROCK, Jvjhtgcnonto v/n dfcn lieer Af c. iu 1)J^;I:SMANN In denffoudfrdoii IH jaren I IMASJT idoren Amstorda W. J. It. DKLtfUMANN A. DREESMA" FH F. PEEK A. PEEK GESMANN 'ekk en/Kinderen 's Gravcnliag" Drtr.r.sMANj m Kindori Leiden TH. BARGE- Dreessiaxn J. A. J. BARGE en Kinderen Bussum, 21 Sept. 1928 Brinklaan 136 Goon bloemen Geen rouwbeklag 3I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3