STADSNIEUWS. Uit de Rijnstreek. Uit de Omgeving Rechtzaken. SPORT. Jaarboek Leidsche universiteit. Bij de firma S. C. van Doesburgh is ver schenen het jaarboek 1928 van de Rijksuni- versiteit alhier. Hierin is o.m. opgenomen do samenstelling van het college van cura toren, bestuur en loden van den senaat, besturen der commissie, die in eenigerlei verband tot de universiteit staan, alsmede van de ■wetenschappelijke inrichtingen cn •verzamelingen enz. overzicht van prijsvra gen, beurzen, de diesrede van prof. dr. A. 'J. Wensinck van 8 Februari j.L biographi- ca van prof. mr. R. Kranenburg, prof. dr. F. M. Th. BÖhl, prof. mr. It. P. Cleverin- ga, dr. A. Gans en dr. H. Boschma, necro logieën van prof. dr. W. Einthoven, prof. 'dr. H. Oort, prof. dr. H. A. Lorentz en prof. dr. J. J. G. Vürtheim, verslagen om trent de ■werkzaamheid van universitaire vcreenigingen en de oratie tot overdracht van het rectoraat van prof. dr. A. J. Wen sinck aan prof. jhr. mr. W. J. AI. van Eysinga. Het album studiosorum tijdens bet rec toraat van prof. dr. A. J. Wensinck, 21 «September 192714 Juli 1928, overigens zooals gebruikelijk alphabetisch gerang schikt, vangt aan met de vermelding van den naam van H. K. H. Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklen burg, geb. 30-4-1909 te 's Gravenhage en ingeschreven den 22 September 1927 als studente in de faculteit der rechtsge leerdheid. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het aantal studenten aan de Leidsche Universiteit. Blijkens het Jaarboek der Leidsche Uni- vorsiteit zijn in het afgeloopen jaar aan de Leidsche Universiteit ingeschreven 2236 studenten, van "wie voor de eerste maal 552, vrouwelijke studenten 498 en voor het volgen van enkele colleges 44. In dezelfde volgorde waren deze cijfers over de facul teiten verdeeld als volgt: godgeleerdheid 88, 23, 22 en 3; rechtsgeleerdheid 490, 175, 120 en 2; geneeskunde 732, 109, 106, 0; wis- en natuurkunde 461, 119, 137 en 10; letteren en wijsbegeerte 209, 77, 106 en 29 en rech ten en letteren (indolologen) 256, 49, 7 en 0. Leidsche Universiteitsdag. De Leidsche Universiteitsdag vanwege liet Leidsch universiteitsfonds zal dit jaar Woensdag 3 October te Zutphen worden gehouden. Prof. dr. B. G. Escher zaj op deze bijeenkomst een rede houden. Boven dien is nog een andere spreker aangezocht Dr. Z. Kamerling. Dr. Z. Kamerling alhier, toegelaten als privaat docent aan de universiteit alhier om onderwijs te geven in de physiologie en biologie der tropische plantenwereld, zal zijn ooileges openen Donderdag 27 de zer des middags te 2 uur in het klein audi torium der universiteit met het houden van een openbare les over het onderwerp: De kina. Van boschproduct tot cultuur- gewas. Studiereis buitenlandsche zuivel deskundigen. Maandag is, van Den Haag uit, een be langrijke studiereis begonnen van buitcn- landsche deskundigen op zuivelgebied, die van 17 tot 23 dezer in de belangrijkste zuivelcentra zullen zien, hoe onze bekende nationale producten tegen vervalsching worden beschermd en wat hier te lande wordt gedaan, ook van overheidswege en daarnaast <|p particulier initiatief, om de kwaliteit van onze zuivelproducten ook op de buitenlandsche markt te waarborgen, wat bij voortduring noodig blijkt te zijn. Het reisgezelschap hoeft een geheel in ternationale samenstelling. Het telt aller eerst 5 Belgen, die worden voorgelicht door jhr. J. van Vredenburch, honorair rijkslandbouwconsulent voor België. Dan zijn er bij niet minder dan 26 Duitschers, die worden begeleid door ir. A. H. Joustra, rijkslandbouwconsulent voor Duitschland. Verder is er een Spaansche godelegeerde. Voorts zijn er 6 Fransche deskundigen, die voorlichting ontvangen van ir. A. Seven- ster, rijkslandbouwconsulent voor Frank rijk. Voor Groot-Britt-annië en Ierland ko men G deskundigen mcc, met ir. B. Ger- ritzen, rijkslandbouw-consulent voor deze rijken. Tenslotte is er een Italiaan, en ook een Zwitsersch gedelegeerde komt mee, benevens de heer H. öchotborgh, admini strateur van financiën in Ned. West-ïndië. Dit gezelschap, bestaande uit gezagheb bende personen, die ieder voor zich invloed kunnen uitoefenen op de openbare mee rling in het buitenland omtrent de be trouwbaarheid onzer zuivelindustrie, ont vangt zijn centrale voorlichting van een commissie, bestaande uit dc heeren dr. A. J. Swaving, waarnemend directeur-gene raal van don landbouw, Den Haag, voor zitter, J. J. C. Jurling Beek, adjunct rijks- zuivelinspecteur, Den Haag, G. J. van Pop- pel, voorzitter van de centrale commissie voor de botercontrolestations te Gilze Bijen, U. Kooistra, secretaris van het kaas- eontrolestation Friesland te Leeuwarden, dr. H. van Gulik, directeur van het boter en kaascont-rolestation Zuid-Holland, in Den Haag, ir. D. O. de Waal, directeur van het boter- en kaascontrolestation Noord-Holland, te Alkmaar en dr. Th. E. van Sillevoldt, directeur van het rijkszui- velstation te Leiden. Maandagavond zijn de gasten ontvangen op het ministerie van binnenlandsche za ken en landbouw, waarna een diner volgde in de Nieuwe of Litteraire Sociëteit te 's-Gravenhage. Gisteren werd allereerst een bezoek ge bracht aan de boter- en kaasconlrolesta- tions Zuid-Holland, waarna het gezelschap naar Gouda vertrok om er de opslagplaat sen in oogenschouw te nemen van de Kaas handel-Maatschappij Gouda en van de Pro ducten Handelsvereeniging aldaar. Nadat in de Groote Kerk aldaar ten slotte een orgelooncort was bijgewoond, vertrok men naar Leiden. Onderweg wer den echter hier en daar Zuid-Hollandsche boerderijen bezocht, waar kaas gemaakt wordt. Te omstreeks kwart voor vier arriveer de men vervolgens hier ter stode, alwaar allereerst een bezoek werd gebracht aan de fabriek van de Vereeniging Het Kaas- merk aan den Boomburgerweg, alwaar de fabrikatie van kaasmerken in oogenschouw werd genomen, waarvoor de bezoekers veel belangstelling toonden. Nadat hun vervolgens een thé was aangeboden be zichtigden zij het rijkszuivelstation en vandaar trok men verder naar Amsterdam, alwaar nog een autotocht door de stad gemaakt werd en men zich vereenigde aan een diner. Instituut voor Tropische Geneeskunde RotterdamLeiden. Aan het jaarverslag over 1927 van de Vereeniging Instituut voor Tropische Ge neeskunde BotterdamLeiden is het vol gende ontleend: In de bestemming der gebouwen te Lei den kwam gedurende het verslagjaar geen verandering. In de kliniek werden opgeno men 17 patiënten met 946 verpleegdagen. Öe poliklinieken te Botterdam aan de Leuvenhaven mochten zich in een druk be zoek verheugen en voorzien werkelijk in een behoefte. Zij zijn bestemd voor zeeva renden en uitsluitend door hen bezocht. Als directeur van de havenpoliklinieken tevens leider van de interne afdeeling, werd aan de vereeniging verbonden dr. G. Verspyck Mijnssen, arts, oud-leeraar aan de Artsenschool te Batavia. Als leider van de afdeeling huid- en geslachtsziekten trad op de heer E. H. Hermans, arts, ouïï- dermatoloog bij het Ned. Indische leger. Wat betreft de aan deze polikliniek be reikte resultaten, kan het bestuur niet an ders dan zeer tevreden ziin en uit de sta tistieken blijkt wel ten duidelijkste, dat het met deze poliklinieken beoogde doel, namelijk te voorzien in de geneeskundige poliklinische hulp voor alle on- of minver mogende zeelieden van alle nationalitei ten, reeds in aanzienlijko mate in vervul ling gaat. Uit deze cijfers blijkt immers ten duidelijkste, dat hoe langer hoe meer een aanzienlijk aantal Nederlandsche cn vooral ook vreemde schepelingen den weg naar de polikliniek weet te vinden. Behalve dat door deze polikliniek pa tiënten konden worden gezonden naar de aan het Instituut voor Tropische Genees kunde te Leiden verbonden kliniek, heb ben ook de cursisten uit Leiden op bepaal de dagen door practische en laboratorium- arbeid van het materiaal der polikliniek gebruik kunnen maken. Van bijzondere beteekenis is dat het in December 192G aangekochte Hotel Continental aan het Haringvliet (Oosterhaven) te Rotterdam werd aangekocht en in 1927 tot ziekenhuis voor scheeps-, haven- en tropische ziekten werd verbouwd. Het biedt plaats voor 70 patiënten. Zoowel klasse- als zaalverple- ging zal mogelijk zijn cn het patiënten- aantal zal het klinisch en ook het parasi- tologisch onderwijs in de tropische ge neeskunde zeer ter goede komen. Den lOen October zal het 35 jaar gele den zijn, dat prof. mr. A. J. Blok, hoog leeraar in het strafrecht en de strafvorde ring aan de Universiteit alhier aan deze universiteit werd bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift, getiteld: Over het onderscheid tusschen medeplegen en medeplichtige. T00NEEL. Het proces Mary Dugan Rot- terdamsch Hofstadtooneel. Wij beginnen dit verslag nu eens bij het einde. „Het publiek was opgetogen". Pleit niet voor het publiek. En de keuze van 't stuk pleit niet voor de leiders onzer hedendaagsche tooneelis- ten, die hiermede het vaderlandsch tooneel geen nieuw leven hebben ingeblazen. Toch was het publiek, dat <le schouw burg Maandagavond in dichte rijen bezette enthousiast, opgetogen zelfs. Omdat het heeft gegnoven, gegriezeld en sensatie beleefd. De sensatie van een rechtszaal, waarin een moordzaak moest worden berecht. An ders niets. Want het stuk zelf gaf niets dan dorre dialogen, die bij de behandeling van een moordzaak op de EngelschAme- rikaanschc rechtswijze van een kruisver hoor, niets dan het succes hadden het pu bliek heen en weer te slingeren in zijn overtuiging, die bij de eene vraag en ant woord overhelde naar de schuld van ver dachte, bij dc daaropvolgende weer naar haar onschuld. En deze sensatie buiten be schouwing gelaten, was „het proces Mary Dugan" niets dan een vraag en antwoor- denspel. Daarom speelde het publiek mee.als jury en daarom weer was er aan dit stuk geen begin. Terwijl het publiek nog bezig was toilet te maken in de corridor en langzaam de zaal vulde met stemrurnoer en voetge- druisch, vulde zich ook de rechtszaal. Er kwamen boden binnen, die de rechts zaal nog iets ordenden, de getuigen kwa men binnen, en verschillende officiecle personen, totdat allen cr waren en de rechtszitting oen aanvang nemen kon. Die zoo sensationeel mogelijk begon met de uitspraak in een andere moordzaak, waar bij een jonge vrouw ter dood veroordeeld werd, die gillend werd weggevoerd. Zoo „heerlijk" griezelig! Dan begon „het proces Alary Dugan", beschuldigd van moord op Edgar Bice, die doorstoken op haar appartementen is ge vonden. Het publiek is de jury en tot hen spreken ook de officier van justitie en de verdedi ger, die beurtelings de getuigen ondervra gen. Het kruisverhoor. Hot spel bracht de toeschouwers werke lijk en volkomen in de sfeer van een moorcl proces; dit moge den spelers tot lof zijn, toch is de zaak zelf er niet minder beden kelijk om, want het getuigt toch van weinig fijnen smaak te speculeercn op menschelij- ke kwaliteiten, die nu juist niet zoo bijster verheffend zijn, zooals het hooren uiteefl- pluizen van de intiemste dingen uit pens anders leven en het griezelen bij de ellen de van een medemenscli. En ofschoon het hier dan geen werke lijkheid was, de indruk was volkomen de zelfde als die in een heusche rechtszaal, bij een heusch moordproces, „dank" zij het goede spel van de leden van het Hofstad tooneel. Daarbij komt nog, dat het stuk over loopt van precaire levenspractijken, die ook ten genoegen van Let publiek1? tot in de finesses worden uitgerafeld. Van hetzelfde gegeven had de schrijver een detectivistisch tooneelstuk kunnen ma ken waardoor dan het stuk Veel accepta beler was geworden. Alaar hij heeft iets heel nieuws willen brengen, waarover wij echter niet met lof kunnen gewagen. Toch blijkt het stuk een kasstuk te zijn, dat ook in Leiden wel meer dan één opvoe ring zal belevenomdat publiek en sen satie synoniemen blijken te zijn. WOERDEN. GEMEENTERAAD. Gasverwarming in het Stadhuis. Vaststelling gastarieven voor groot-verbruik. Prijzen voor den Kaasdag. Voorzitter de heer H. G. v. Kempen. Aanwezig alle leden. Na. goedkeuriug der notulen der laatste vergadering werden verschillende ingeko men stukken ter kennis gebracht, om. een verzoek der boerenleenbank om het per centage voor de rekening-courant te wijzi gen in 6 pet. voor het debetsaldo en 3 pet. voor het credietsaldo. Op voorstel van B. en W. werd besloten de percentages voor debet en erediet vast te stellen op resp. 51/: en 3 pet. Voor verbetering der straatverlichting werd door den Baad een bedrag van 800 Aan de orde kwam het voorstel om over te gaan tot gasverwarming van het geheele stadhuis. De kosten der installatie zullen bedragen 2400. Door den heer Zon werd dit voorstel breedvoerig toegelicht. Uit deze toelichting bleek, dat de kosten van gasverwarming in ieder geval niet hooger, eerder iets lager zullen zijn. Uit verschil lende verklaringen is gebleken, dat deze verwarming uitstekend voldoet. Waar het in de bedoeling ligt het gasverbruik op deze wijze te bevorderen, en te bewerkstel len, dat ook voor andere groote gebouwen deze verwarming wordt aangewend, is spr. van meening dat de gemeente in deze het voorbeeld dient te geven. Voor dit doel zal het ga^' tegen verminderden prijs, n.l. 5 cent per M3. worden verstrekt. Het voorstel werd door verschillende raadsleden ondersteund. De heer de Wit verklaart zich er tegen. Volgens spr. is liier geen gemeentebelang aan verbonden. De heer Sonnevelt wil heb eerst maar eens met een paar lokalen der O. school probeeren. Het stadhuis is' het sierlijkste gebouw van Woerden. Door het aanbren gen van radiatoren wordt het maar bedor ven. Na verschillende discussies werd het voorstel ten slotte met 103 stemmen aan genomen. Tegen de heeren v. Dijk, de Wit en Sonnevelt. Een voorstel om een vast rechbtarief voor gas in te voeren, werd met 111 en 1 blanco stem aangenomen. Het vast recht-tarief zal bedragen 6 cent per M3. bij een minimum verbruik van 500 H3. Een voorstel van den heer Roosebooin. om dit minimum op 400 M3. te bepalen werd niet ondersteund. De stroomprijs voor de kermisvermake lijkheden op het excercitieterrein weaxl vast gesteld op 30 cent per K.W.U., met inbe grip der kolenclausule. terwijl de kosten ad 500 voor de tijdelijke installatie voor rekening der gemeente komen. De raad ging vervolgens accoord om voor den a.s. kaasdag een bedrag van 50 voor een gouden medaille beschikbaar te stellen, voor den grooten September-kaas- markt 20 prijzen ad 2.50. Voor de bedrijven en brandweer zal tot aankoop van een magirusladder worden overgegaan, kosten 600. Aiet algemeene stemmen werd het voor stel aangenomen om de oude ambachts- teekenschool publiek te verkoopen. Zoo lang dit nog niet is geschied, zal ze ver huurd worden aan M. Vermeulen voor 4 per week. Ten slotte werd besloten om de straat verlichting op Breeveld en Geestdorp weer te herstellen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Uitslag Etalage-wedstrijd. Gisteren werd de uitslag bekend gemaakt van den étalagewedstrijd. De beoordeeling der éta lages ivas als volgt:-L. van Vliet 1, J. H. Perfors 2, C. do v. Goevcrden 3, J. H. v. d. Horst 4, M. van Hagen 5, Firma Alathot 6, G. de Nobel 7, Wed. de Leeuw 8, J. I. Stel- ma 9, P. C. Meiman 10. Het bestuur heeft gemeend de eerste tien winkeliers te moe ten publiceeren. De prijswinnaars in het publiek zijn als volgt: 1. J. Wielink, Menneweg; 2. K. W. van Breda, Hoofdstraat; 3. Alej. N. Bal kenende, Floris Schoutenstraat; 4. H. Vos, Hoofdstraat; 5. C. Bergman, Warmonder- dam! 6. Wed. Goedcmans, Zuiderstraat; 7. G. Papendrecht, Teijlingcrlaan; 8. Alej. HuiskampBlom, Hoofdstraat; 9. Alej. G. E. van Goeverden, Hoofdstraat; 10. Mej. Balkenende, Floris Schoutenstraat; 11. A. Ammerlaan, Hoofdstraat; 12. K. van Breda Hoofdstraat; 13. C. J. Booij, Hoofdstraat; 14. x\nnie Goedemans, Zuiderstraat; 15. A. Knoppert, Voorhout; 16. H. v. d. Kamp, Zandslootkade; 17. J. BraamVerhoog, Hoofdstraat; 18. P. Langeveld, Hoofdstraat 19. A. Iloogervorstv. Diggele, Voorhout; 20. J. Ivlathot, Charbonlaan; 21. C. Koppas Floris Schoutenstraat; 22. H. Balkenende, alsvoor; 23. C. Zwetsloot, Kaag; 24. Wed. A. van Kwaak, Oude Poststraat; 25. Zus ter Magdalena, St. Bernardusgesticht; 26. D. Dureux, Menneweg; 27. J. Bette, Hoofd straat; 28. H. Hóogervorst, Voorhout; 29. W. Kersten, Hoofdstraat; 30. H. J. Knop pers, Teijlingerlaan; 31. J. Boogaardsv. d. Kamp, Zandslootkade; 32. AI. Oostenrijk Jac. v. Beierenlaan; 33. C. Kruik, Floris Schoutenstraat; 34. Th. M. Alathot, Hoofd straat; 35. J. do Groot, Hoofdstraat; 36. AI. van Lierop, alsvóor; 37. Eérw. "Overste St. Bernardusgesticht; 38. T. Kobilza, Hoofd straat; 39. H. B. van Veelen, Hoofd.straat; 40. N. Verhoef, Hoofdstraat. Hedenavond te 8 uur zullen in de zaal van het Bruine Paard de prijzen worden uitgereikt. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken J. v. d. T. Noordwijk, met twee personen op een rijwiel plaats nemen, 2 of 1 d.; L. K. Katwijk, openbare dronkenschap, 5 of 3 dg.; J. R., fietsen zonder licht, 3 of 2 dg.; N. B. M. V., idem, idem; F. H. N. K., fietsen over de Groote Haven- brug, 2 of 1 dg.; P. v. L., voetballen op den openbaren weg, idem; J. J. de J., idem idem; S. P., overtreding Politieverorde ning Leiden, 1 of 1 dg.; L. S. hv. J. D., vuil in het openbaar water gooien, 2 of 1 dag. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Om het recht, niet om de knikkers. Voortgezet werd de aangehouden zaak tegen G. van D., schipper te Amsterdam. Verd. had in het vaarwater Oudewete ring gem. Alkemade geen bakboord ge geven aan de rivierpolitie. Verd. heeft dit ontkend, en ontkent dit ook thans. Als ge tuige worden gehoord. 2 a, charge en 3 a décharge. Getuige Nico Bodaan, rijkspoli tie te Oudewetering, verklaart dat verd. hem geen doorgang gaf; hij had daarom naar stuurboord uit moeten wijken. Verd. zegt: ieder goed schipper had bakboord gehouden, ik heb hem nog twee keer toe geroepen, dat hij ongelukken zou varen. Getuige Jaap van Staveren to Oudewete ring meent ook, dat verd. niet voldoende ruimte gaf. Verd. meent dat deze getuige, die de pont bediende, het niet goed gezien kan hebben, althans' ieder goed schipper had gevaren als ik gedaan heb. Getuige Bodaan verklaart-, dat zijn scheepje 50 60 c.M. diep vaart cn niet zoo kort aan den kant kan komen. Verd. wijst op de tegenstrijdige verkla ring van getuige Bodaan, getuige kon niet dicht aan den kant komen en ik heb vol gens getuige vlak tegen den kant gela veerd, terwijl mijn jacht 5 a 6 voet diep vaart. Getuige Jaap Los, schipper te Am sterdam, verklaart, dat hij ook zoo als verd. zou hebben gevaren; er was wel 20 meter doorgangsruimte op het tijdstip, dat getuige Bodaan stuurboord uitweek. Ge tuige Willem van Gaayk. bode op Leiden, wonende te Alphen aan den Rijn heeft ook gezien dat verd. goed gevaren heeft; de politie had best bakboord kunnen houden. Getuige Petrus Antonius Heemskerk, koop man te Boelofarendsveen stond bij het pont te wachten en heeft gezien dat verd. goed voer. De walkant was er geheel schoon, niet zooals de politie verklaard heeft, want het is een pas nieuw gemaakte wal. Van vuil aan den kant was daar geen VRIENDELIJKE INVITATIE Hebt u óók die advertentie Gist'ren in de krant gezien? Of zond u reeds een „biljetje" Voor dat goede doel misschien? Want u hoeft zich voor zoo'n „bankje" Heusch nog niet te schamen hoor, En de Dames-miasie-naaikring Is er u heel dankbaar voor. 't Zal weer in de Stadsgehoorzaal Propaganda-avond zijn, Dat wil zeggen: voor uw centjes Krijgt u zang, muziek en gijn. Nu er weer een jaar voorbij is, Dat veel goed(s) heeft uitgezaaid, Zijn de centen óók verdwenen, Alles k' weer opgenaaid. Wat er met uw geld gedaan is, Zal men u dan laten zien, Hopend dat u wéér zult geven, Wéér en ook wel méér misschien. 'i Is een prachtige collectie, Die de dames weer dit jaar In elkaar gefrunnekt hebben, Kom en zie en geef dan maar. Denk dus goed om eind September: Vijf en twintig is de dag, Waarop u, verheugd van harte, Weer opnieuw iets geven mag. Het O. M.houdt zich aan de verklaring van de rivierpolitie. Verd. heeft niet goed gevaren en eischt 5 of 5 dagen. Verd. zegt: het kan mij niete maken, wat u eischt. Ik heb goed gevaren. Ook de heer en mevr., die in mijn jacht waren, heb ik als getuige; het gaat nu maar om het recht van het spel niet .om de knikkers. Ik ga als ik veroordeeld wordt in hooger be roep. Verd. wordt conform den eisch ver oordeeld. Verd. vraagt hooger beroep. Uit de tram gesprongen. W. S. J. D., reiziger te Amsterdam, ont kende de vorige zitting in Hillegom uit de in vaart zijde tram to zijn gespron gen. De tram stond bijna stil. Verd. is heden niet verscheenen. Getuige van der Aart, polit-ie-agent te Hillegom zag verd. toen de tram nog wel 100 meter van de halte wai-, er uitspringen. De tram had nog zijn gewonen gang. Het O. Al. vraagt nu 8 of 8 dagen; uitspraak conform. Aangereden. Een Fransch automobilist, Lobrie, had te Lis se mej. Cornelia Peimingy aange reden. Na de getuigenverklaringen eischte de ambtenaar een geldboete van 50. De kantonrechter zal schriftelijk vonnis wij zen. i VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. De Competitie-indeeling. De „Sport. 111." bevat thans de verdere I opgave-n voor de competitie-indeelmg. Voor zoover thans bekend laten we haar hier in haar geheel volgen, voor wat betreft de vcreenigingen te Leiden en omgeving. Eerste klasse C. BI. Zwart I, D.H.L. II, R.I.A. I, V.G. M. I, Celer I, alsmede Graaf Willem II 2, Graaf Floris V 1 en Spartaan I onder voorbehoud, omdat van deze drie laatste» clubs er nog één zal promoveeren na een onderlinge halve competitie. Tweede klasse C. D.S.S. I, L i s s e II, D.EH. I, Onze Ge zellen I, Santpoort II, T.Z.B. I, Victrix I, Tweede klasse D. A. V. V I., G.D.A. II, Graaf Willem II 3, P.F.C. I, V.A.C. I, Westlandia I, Wilhel mus I, V.A.P. I, L. en Sn. II. Derde klasse D. Alliance I, B.S.AI. I, Geel Wit II, L i s s e III, Santpoort III, Teijlingen II, T.IJ.B.B. III, Onze Gezellen II. Derde klasse. E. D.O.S. I, D.V.O. I, Leiden II, O.V. V I S. D. O. I, S N. A. I, S. J. C. II en V.V.L. I Derde klasse F. "Blauw Zwart II, Edoh II, Geel Zw» I. Graaf Floris II, H.V.C. I, P.F.C. II, Wil- helmus II. Vierde klasse E. Concor d i a II, L i s s e IV, B.S.M. III D. O. S. II, S.J.C. III. Vierde klasse F. Blauw Zwart III, A.Y.V. II, Wil- helmus III, D.H.L. Ill, L. en Snol III» Westlandia II. In kleinere afdeelingen zal vermoedelijk nog aanvulling plaats vinden. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). Wedvlucht vanaf Soignies (België), af stand 202 IC.M. De uitslag was als volgt: 1, 2 en 8 Gebr. Zwaneveld; 3, 12, 18 en 19 P. v. d. Reep; 4, 9, 14 en 20 L. A. Warmer dam; 5, 7, 10. 11 en 13 M. Koek; 6. P. Seijsener; 15 en 16 W. Beijersbergeai; 17. J. Lubben. De eerste duif bereikte haar hok te 12.41.31, de laatste prijswinnende duif te 1.48.10. Zondag a«s. wordt er gevlo gen met het nationaal concours vanaf Mons, afstand 20.13 K.M. Dit belooft een schitterende wedvlucht te worden. Het bestuur van „De Zwaluw" deelt mé de. dat het royement van den heer U Reesman is opgeheven. 9

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6