Koffers ,ert Tasschen S. G. J. DE GROOT, Noonleinile 11 Ned. Oost-lndië. kerknieuws. SPORTf luchtvaart. Rechtzaken. Uit de Omgeving INGEZONDEN MEDEDEELING. Telef. 7Q6 - Giro 35938 Repa rati e - E n r i c h t^ng iurfden gerust met hem in zee. Twee a drie jaar duurde de zaak, toen bleek het dat ,Holland-Amerika'' een totale faillure was ïeworden. De bank kwam onder toezicht ran de Verzekeringskamer te Amsterdam e]j e staan. En de aandeelhouders kostte het B ieel wat geld. Een bekend reeder op Sche- reningen liet er o.a. een ton inzitten. Liebermaun kwam er zonder kleerscheu ren af. Kort daaiop begon hij met zijn tweede, h grootste en hopelijk hier in Nederland laat- te geldleskloppartij. Hij ging zich voor de •7eendammer Hypotheekbank, en alles wat daaraan vast zat, interesseeren. Men herin nert zich de groote opschudding, die door U de faillissementsaanvrage van de Veen- dammer Hypotheekbank in Februari van dit jaar, overal veroorzaakt werd. Honder- ck den in den lande werden er door gedu peerd. Er werd een vervolging tegen Lie- bermana ingesteld wegens bedriegelijke bankbreuk, doch de vogel was gevlogen; naar het buitonland uitgeweken. Een flin ke belooning, 2000, werd voor zijn aanhou ding uitgoloofd. Nu is hij dan eindelijk te Helsingfors aangehouden. Stationsbrandkast geforceerd. Gisterennacht is de brandkast in het 0 station te Leerdam op zeer vakkundige wijze geforceerd. Een bedrag van 3000 wordt vermist. Gestoken. Bij een vechtpartij Zondagavond tus- schen eenige Vlissingsche en Middelburg- sche jongelieden werd een der eersten zóó danig met een mes in den buik gestoken, dat hij in het gasthuis moest worden opge nomen. Zijn toestand was zóó ernstig, dat hij niet verhoord kon worden. Bi and in de kurkfabriek. Gistermiddag is te A'dam brand uitge broken in de pakhuis-werkplaats aan de Reohtboomsloot 20. Op de bovenste verdie ping had een juffrouw een kaars en lak laten omvallen, het huis was gaan bran den, een. daar verborgen kurkvoorraad vat te vuur en de gevolgen van de daad der juffrouw, vlammen, maar vooral een dikke bruine rook die uit het hooge gebouw op steeg, waren in heel den omtrek te zien. Om half vier ongeveer brak liet vuur uit genoemde juffrouw, die met twee jongens op de bovenste verdieping bezig was moest over het dak van het buurhuis de wijk ne men. De kurkvoorraad vatte vlam, het dak van planken en teerpapier vatte vlam en toen de brandweer verscheen met een lad- derwagen en een paar motorspuiten, was l het op de bovenverdieping van hel gebouw reeds een stevige brand geworden, die de buurt in opschudding bracht. Een geweldige i hoeveelheid water werd in het vuur gespo ten. De golven spoelden de trappen af en een stroom ruischte door de beneden gele gen verdiepingen, waar gelijkvloersch de papierhandel van Van Amerongen, op de eerste verdieping het lokaal van de buurt en speeltuinvereeniging „De Waag", op de tweede verdieping de kurkhandel en fa briek van Keyzer, en drie hoog de radio- kastenfabriek van Parera het waterig afval van den strijd tegen het vuur deelden. De brandweer spoot, de rook steeg op en het vuur brandde en het scheen niet spoedig gedoofd te zullen zijn. Dit laatste tot ple zier van vele mensclien, die de straat aan de overzijde van de Rechtboomsloot in zoo grooteu getale vulden, dat de politie er ruim baan moest maken en die verder voor zoover dat mogelijk was uit ramen en deu ren puilden om alles te zien wat te zien was. De brandweerlieden, onder leiding van den heer Ilartdorff deden echter zeer hun best en om ongeveer half vijf was het vuur gesmoord. De bovenste verdieping, de kurkwerkplaats brandde geheel uit, de der de verdieping verbrandde ook gedeeltelijk het benedenhuis spoelde weg. Gisteren zou het bovenste stuk van den gevel van het verbrande huis voordat het omvalt worden afgebroken. Laag water. Men meldt uit Grave aan de „N. R. Crt.": Door den buitengewoon lagen water stand neemt de scheepvaart-belemmering op de Maas steeds grootere afmetingen aan. En bijna eiken dag i3 het water weer lager. Op vele plaatsen is het vaarwater nog geen meter diep. De stoombootmaat schappij „Jansen'' te Lith, welke in gewone omstandigheden elke week 5 maal naar Rotterdam en 3 keer naar Amsterdam heen en terug vaart, passeert thans slechts ongeregeld met enkele booten en motor schuiten, welke niet meer de gewone vrach ten kunnen vervoeren. Ook de stoomboot maatschappij „Berger" te Venlo, die anders 4 diensten op Rotterdam en Amsterdam heeft, moest al inkrimpen. Reeds sedert eenige dagen is geen boot meer uit Venlo naar Rotterdam Grave gepasseerd. Vele booten, welke anders hierlangs komen, be reiken via de Zuid-Willemsvaart de Maas. Reikhalzend wordt dan ook uitgezien naar het in werking komen van de stuw te Grave. Een kras stelletje. In de gemeente Erm vierde de landbou wer J. Duinker zijn 86sten geboortedag, peen bijzonder feit, maar de krasse land- houwer mocht deze heuglijke gebeurtenis» vieren in tegenwoordigheid van zijn drie zusters, die eveneens de 80 reeds gepas seerd waren. Eén van de oudjes kwam zelfs loopend van Nieuw-Amsterdam naar firm. Er zullen dien dag heel wat jeugdherin neringen opgehaald zijn. DNGELUKKEN. SCHEEPSRAMP. 150 visschers verdronken. Naar luidt van berichten uit Londen, zijn in de Jongtie-monding bij een wervel storm 20 visschervaartuigen vergaan, waar bij 150 visschers verdronken. Spoorwegongeluk. Door een toeval goed afgeloopen. Een lezer van het „Hbld." schrijft, dat de reizigers die verleden week Dinsdag morgen met den D-trein van 13.35 uit Pa rijs naar België en Holland zijn vertrok ken, aan een heel ernstig spoorwegongeluk ternauwernood, ontsnapt zijn. Ongeveer 'n half uur, nadat Parijs verlaten was en de trein met een snelheid van naar schatting meer dan 100 K.M. per uur reed, kregen de reizigers, gezeten in den eersten wagen, een vrij belangrijken schok, terwijl stukken bazalt langs de coupéramen vlogen. Met angstige blikken keek men elkander aan^ doch toen de trein met- vrijwel onvermfh- derde vaart, doorsuisde, werd men in onze wagenafdeeling weer wat geruster. In St. Quentien st-Qpte de trein en werd kennis gegeven van de ondervonden „onregelma tigheid". Er bleek toen, dat tijdens de bui tengewone snelheid, dio de trein had, de machinist van zijn machine een soort dom mekracht verloren had Dit stuk massief ijzer, naar schatting ongeveer 50 Kg. wegende, was onder den eersten wagen door terecht gekomen in de koppeling met den tweeden wagen en daar als een wonder, blijven hangen tusschen de daar aanwezige kettingen en remhuizen. Het treinpersoneel gaf onomwonden te kennen, dat men ontsnapt was aan oen hoogst ernstige catastrophe. De reizigers waren, zooals een hunner ons bericht, over cl c slordigheid bij de Fransche spoorwegen slecht te spreken. Ongeval met een ballon. Twee agenten bedwelmd. Gisteren zou te Darmstadt de ballon „Bartssh von Siegsfeld", de grootste vrije ballon van Duitschland, opstijgen. Tijdens d"e vulling v.erd de ballon echter door een hevigen wind togen den grond geslagen, zoodat hij scheurde en het gas er uit stroomde. Twee politie-agentcn werden door het gas bewusteloos en moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Plafond omlaag gestort. Twee zwaar gewonden. Bij sloopingswerk van een oud gedeelte van het. Ullsteingebouw is gistermiddag het plafond van de vijfde verdieping, ter groot te van vijf vierkante meter, naar omlaag gestort en tot op de derde verdieping ge vallen. Twee metselaars werden mede om laag gesleurd en liepen zware verwondin gen op. Tornado boven Algiers. Tengevolge van een tornado, die over Algiers hoeft geweed, is een villa inge stort. Drio personen werden gedood. Er hebben overstroomingen plaats. De schade is groot. Groote brand. Te Winterthur heeft, in de opslagplaat sen van de Ostschwcizerische Lindwirt- schaftliche Genossenschaften een hevige brand gcwced. Vijftig duizend balen meel gingen verloren. De schade wordt op 700.000 francs geiacmd. die hij te Brookland heeft, bereikt, even aarde. Nu reist de heer Bouwer per schip den Nijl afwaarts en hoopt op 17 September Mongalla te bereiken. Indien hij in zijn po gingen slaagt zou hierdoor een nieuw Afri- kaansch snelheidsrecord bereikt worden. Per auto door Afrika in 40 dagen. Een interessante tocht. Do hoer Gerald Bouwer, de jonge Zuid- Afrikaan, die reeds den afstand Kaapstad Londen in zijn Chrysler auto „72" afleg de, heeft thans de terugreis ondernomen en doorkruist Afrika met groote snelheid. De laatste zijner berichten komen uit Khartoem. Nauwelijks had de heer Bouwer Cairo verlaten, toen hij een zonderling geluid achter zich hoorde. Tot zijn groote verba zing ontwaarde hij het hoofd en de schou ders van een jonge man, die van onder zijn dekens opdook. De onverwachte passagier verklaarde, dat hij verlangde den heer Bouwer naar Kaapstad te vérgezellen. Daar hij overtuigd was, dat een recht- streeksch verzoek zou geweigerd worden, nam hij een schip tot Cairo en verstopte zich in den auto eenige uren vóór diens vertrek uit Cairo. Dit is zeker de eerste maal, dat zich een geval van „stowaway"- brutaliteit voordoet gedurende een trans- continentalen autotocht. Daar de heer Bouwer zelf een grooten ondernemingsgeest heeft, waardeerde hij den moed van dezen ongevraagden bezoe ker. Deze bleek een jong Afrikaan van Kaapstad te zijn, dio zijne vacantie in Eu ropa doorbracht, De heer Bouwer stond te jongeling toe, hem verder op zijn reis te vergezellen. Geen enkel ongeval of buitengewone ge beurtenis heeft zich tot nog toe op zijn te rugreis voorgedaan. Van Wadi Haifa heeft de heer Bouwer zich naar Khartoem bege ven en heeft reeds twee uur op den voor- uitberekenden tijd ingewonnen. Hij koes tert de hoop, gedurende de eerste week van October Kaapstad te bereiken, dus merkelijk vóór den bepaalden tijd, welke was vastgesteld op 11 October. Bij het door trekken der woestijn, werd hij door een verschrikkelijken zandstorm overvallen en had daardoor een oponthoud van ruim twee uur. De beroemde Soedan-expres werd door don auto met meer dan een uur verschil voorbijgeredeu en gedurende 10 mijlen (16 Kilometer) reed de Chrysler-auto met een gemiddelde snelheid van 73 mijlen (117 kilometer) per uur, hetgeen de snelheid, MINDER DOODEN OP PALOWEH. Nadere berichten over de uitbarsting. Vermoedelijk heeft de bevol king onjuiste inlichtingen verstrekt, uit vrees naar elders te worden over gebracht. „Aneta" verneemt uit kort geleden ont- vangen berichten over de ramp op Palo- wèh, dat hieruit blijkt, dat het geschatte getal dooden te groot is gebleken. Van de kampongs Ona cn Awa is, hoewel zij ge heel verbrandden, niemand omgekomen. Van dat deel van het eiland, dat niet door de vulcanologische uitbarstingen of het vuur geteisterd was, bleken veel personen waarvan men had opgegeven, dat ze in de vloedgolf verdronken waren, ongedeerd te zijn. Het getal dooden bedraagt 146. De reden, dat verkeerde inlichtingen werden verstrekt, is vermoedelijk gelegen ia do vrees van de bevolking naar elders te worden overgebracht, waarvan sprake is geweest bij het eerste bezoek van den resident van Timor. Een bewoner van Pa- lowéh is onder geen voorwaarden te bewe gen het eiland te verlaten. Deze gehecht heid bleek wel tijdens de ramp, toen een bewoner van Palowéh, die zich op de kust van Flores bevond en vernam, dat zijn eiland werd vernield, onmiddellijk in zijn prauw stapte en naar het eiland ging, oin in het lob van zijn landgenooten te dcelcn. De Palowéh-bewoner is een primitief mensch, wiens leven haast ondragelijk wordt gemaakt door een reeks pemali-voor schriften. In verband hiermede wordt het niet uitgesloten geacht, dat ongelukkigen, die tijdens de uitbarsting hun dorp of hun veld verloren, voorloopig als dood werden opgegeven. De toestand op het eiland baart nog zorg. Een groot gedeelte is door het vuur vernield en bedekt met puin en asch, waardoor het ongeschikt is voor land bouwdoeleinden. De bewoners uit deze streek zullen ongetwijfeld in de Noordelij ke helft worden ondergebracht, hetgeen met zeer veel bezwaren gepaard zal gaan. De Palowéhor geeft niet graag zijn bouw grond af en is bereid naar de wapens te grijpen om zijn grond te verdedigen. Doch deze bezwaren dienen overwonnen te wor den. om den termijn te verkorten, dat de voedselvoorziening ten laste van de afdee- lingskas komt. De bevolking heeft nage noeg al haar prauwen verloren: visch- vangst is voorloopig uitgesloten. Werktui gen zijn, voor zoover noodig, reeds ver deeld, zoodat in afzienbaren tijd de aan maak van nieuwe prauwen verwacht kan worden. Rivieren en bronnen komen niet op het eiland voor en het graven van put ten wordt als pemali beschouwd. De bevol king heeft steeds drinkwater gehaald van de op veertien mijlen afstand gelegen kust van Flores. Door het gemis aan prauwen was men thans gedwongen van een dicht- begrociden put gebruik te maken, hetgeen niet zonder moeilijkheden gepaard ging, omdat de bevolking meende, dat het gra ven van dien put vroeger reeds tot een uit barsting had geleid. Niettemin is zij er thans toe overreed, hoewel verschillende bedenkingen geopperd werden. De vloed golf zou bijv. hebben meegewerkt, de demping van den put, waaraan door de be volking begonnen was, te voleindigen. Do gezaghebber heeft thans instructies ont vangen meer putten te doen graven. Benoemingen. Naar de „Msb." verneemt is de zeereer- waarde pater B. H. J. J. Schaab O.P., Pas toor van het Steiger benoemd tot pastoor van de Dominicanenkerk aan de Hoog straat te Schiedam. Aan het Steiger te Rotterdam is benoemd tot pastoor dc zeereerw. pater Dalmatius Th. J. J. van der Geest O. P., momenteel kapelaan aan de Dominicuskerk te Nijmegen. Ook de kerk aan den Provenierssingel te Rotter dam zal een nieuwen pastoor krijgen. Pas toor G. A. M. Peeters zal daar worden op gevolgd door den zeereerw. pater G. Wols- ky, supprior en novicemeester in het Stu diehuis der Paters Dominicanen te Zwolle. POSTDUIVEN. De gevleugelde vrienden (Alphen). Wedvlucht Zaterdag 15 September van af Mons (België) afstand 193 K.M.. De dui ven werden gelost om 12 uur met Oosten wind, aankomst als volgt 1. P. G. Borgers, 2. id., 3. G. Ververs, 4. Gebr. v. Eijk, 5. H. Bauer, li. P. G. Borgers, 7. II. Bauer, 8. Gebr. Eijk, 9. G. Ververs, 10. G. Tho- masse, 11. Gebr. v. Eijk, 12. A. M. de Heij, 13. H. Bauer, 14 A. Bergshoeff, 15. A. M. de Heij, 16 Gebr. v. Eijk, 17 A. Bergshoeff, 18. Gebr. v. Eijk, 19. A. Bergshoeff, 20. A. M. de Heij, 21 Gebr. Mens, 22. P. G. Eor- gers, 23 A. M. de Heij. DE VLUCHT VAN KOPPEN. Op weg naar Bender Abbas. Een Reutertelegram meldde gisteren uit Bushir, dat kapitein Koppen daar is aan gekomen en om 2 uur n.m. den tocht naar Bender Abbas heeft vervolgd. In verband met hetgeen o.m. in de Ti mes van Mesopotamia is opgemerkt, over de Nederlandsche postvluchtcn naar Indië, heeft het Engelsche Luchtvaartministerie gisteren een officieel communiqué uitge geven, waarin het erop wijst, dat de mee ning, dat de Nederlanders de Imperial Airways zijn voor geweest op de route naar Indië en het Oosten, absoluut on juist is en dat de vluchten, welke thans van Nederland uit worden gedaan, slechts geschieden om do vliegtuigen in Indië af te leveren en niets met een geregelden dienst uitstaande hebben. Er wordt op het moment ijverig ge werkt aan de voorbereiding van den dienst der Imperial Airways op dc route Londen Karachee, welke in April a,s. zal worden geopend. De reis op dit traject zal een week duren. Een gedenkteeken voor Nungesser en Coli. „A an do eersten, die gedurfd h e b b o n." Aan het strand bij Amont, gemeente Etretat, is Zondag een gedenkteeken voor Nungesser en Coli onthuld op do plek, waar zij in Mei van verleden jaar, vliegend in hun „Oiseau Blanc", liet Fransche grond gebied achter zich lieten om de vlqcht over zee naar New York voort te zetten. Op de voorzijde van het voetstuk van het ge denkteeken staan de woorden: „Aan de eersten, die gedurfd hebben, Nungesser cn Coli". Een nieuwe Oceaanvlucht. In een Mot h-v 1 i e g t u ig. De Engelsche luitenant Macdonald is voornemens de volgende maand in een Moth-vliegtuig alleen een vlucht te onder nemen over den Atlantischen ceaan. Onlangs deed hij een vlucht dwars over Europa naar Syrië, ofschoon hij eerst acht uur ondervinding van vliegen had opge daan. Met den Atlantischen Oceaan van New-Foundland naar Ierland over to ste ken hoopt hij de eerste te zijn. die een vlucht van dezen aard in een klein vlieg tuig volbrengt. Terug uit het Poolgebied. Van Spitsbergen wordt gemeld, dat alle schepen, die deel hebben genomen aan de nasporingen naar dc "chipbrcukelingen van de „Italia" met uitzondering van de „Krassin" uit de wateren van Spitsbergen zijn vertrokken. Chamberlain veilig te Havana aangekomen De „Orcoma" met Chamberlain aan boord, is te Havana aangekomen. Cham berlain maakt het goed. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Mond- en klauwzeer. Ter openbare zitting van het kanton gerecht stond gistermorgen terecht J. de \V., veehouder te Zoeter w oude, die aan den burgemeester zijner gemeente geen aangifte zou hebben gedaan dat on der zijn vee mond- en klauwzeer heerschte Verd. zeide zelf weinig leiding meer te hebben bij het werk. daar op 76 jaar oud is, hij had de ziekte niet geconstateerd. De getuige-deskundige Commandeur verklaarde reeds uit de verte bij de pin ken mond- en klauwzeer te hebben gecon stateerd. Bij zeven dieren had hij de ziekte waargenomen. Mr. van Ewijk, die als verdediger op trad, stelde daarna eenige vragen. Verd. vertelde daarop, dat alles onwetend was- geschied en dat hij toen juist drie dagen was weggeweest. Als getuige a decharge werd gehoord H. Geitenberg, die bij het onderzoek van het vee tegenwoordig was geweest en nu ver klaarde, symptomen van de ziekte te heb ben waargenomen. Het vee was te voren niet nagezien. De ambt. van het O. M. meende, dat verd. verplicht was toe te zien en eischte 40 boeto subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger, mr. v. Ewijk, meende dat men bij de interpretatie van dc wet reke ning moest houden met de omstandighe den. Dczo omstandigheden ging mr. van Ewijk nog eens uitvoerig na en zette nog eens uiteen, dat verdachte met het geval van mond- cn klauwzeer niet bekend kon zijn. De verdediger meende dat er bij verd niet van schuld kon worden gesproken en dat verd. daarom van rechtsvervolging zou moeten worden ontslagen, subs, vrijgespro ken. Na repliek van den ambtenaar werd dc schriftelijke uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. Door een hek gereden. Ri. J. E» chauffeur te Alkemada, zou te Leiderdorp onvoorzichtig hebben gereden cn daardoor het tolhek op de brug hebben beschadigd. Get. veldwachter De Boer, verklaarde, dat verd. met een snel heid van 20 a 25 K.M. reed cn geen rijbe wijs bleek te hebben. Verd. zeide signalen to hebben gegeven en bovendien dat de tol voor hem werd geopend. Do ambt. van, het O. M. eischte 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. overeenkomstig den eisch. Kogels gezocht. C. B. A. te D e n H aa g zou op de mi litaire schietbaan tc Katwijk kogels heb ben opgezocht. Bij het daarop volgend proces-verbaal had verd. bovendien een valsche naam opgegeven. Als getuigen wer den gehoord twee militaire politiemannen, die het verbaal bevestigden. De ambt. eischte 1 en 10 boete subs. 1 en 5 dagen hechtenis^ waarop de kanton rechter verd. tob 3 en 7 subs. 2 en 4 da gen veroordeelde. Achteruit gereden. C. J. S. te Rotterdam had op de Korevaarstraat met een auto achtoruit- gereden zonder eerst voldoende te zien of de weg wel vrij was, waarbij hij een oude man in een invalidewagentjo had aange reden. Verdachte was niet verschenen. Als get, werd gehoord de Vries, die in hot invalide- wagentje had gezeten cn dio nu een^ eisch tot schadevergoeding groot 8.75 in diende. Dezo gaf do toedracht der zaak weer cn verklaarde dat verd. direct na het ongeval over schadevergoeding had gesproken, daarmede zijn schuld beken nend.' Nog twee getuigen werden daarna gehoord, die verklaarden, dat de chauffeur achteruit rijdend den ouden man in het wagentje had aangereden. De ambt. van het O. M. eischte 10 boete subs, 5 dagen hechtenis, waarop dc kantonrechter verd. overeenkomstig den eisch veroordeeldo mot toewijzing van do civiele vordering. In de bocht. P. L. to Haarlem zou op den avoncl van 15 Juni op een motor rijdende met te groote snelheid hebben gereden,' waar door een aanrijding met een fietsende damo te Oegstgeest het gevolg was. Get. Beerends verklaarde dat verd. door de groote snelheid ongeveer 60 K.M. niet door dc bocht kon kernen. Hij kon toen bij die snelheid een voor hem fiotsen- de dame niet misrijden, een aanrijding volgde, waarna verd. tegen een boom bot ste en in de sloot terecht kwam. Do duo rijder werd over dc sloot heengeslingerd. Nog een drietal getuigen werd daarna, gehoord, die eenstemmig verklaarden, dat verd. in die bocht veel te snel reed, waar van de aanrijding het gevolg was. De duozitter verklaarde, dat hij do be stuurder gewaarschuwd had voor den bocht, Dc ambt. van heb O. M. eischte 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verd. overeenkomstig den eisch. Een ongeweten aanrijding. L. de M., koopman te Rijnsburg, had op een afgesloten weg, uitloopende op den llijnsburgerwcg, als bestuurder van een vrachtauto bij het passeeron van een an dere vrachtauto te vroeg omgehaald, zoo- dab hij de auto aanreed, en schade daar aan veroorzaakte. Twee getuigen werden gehoord, die ver klaarden, dat verd. na het passeeren te vroeg naar links had uitgehaald. Verd. zeide. dat hij van den opperman van de straatmakers verlof had gekregen over dien weg te rijden, wat de opperman, als getuige gehoord, ontkende. Zij moesten echter bet rijdend verkeer doorlaten. De ambt. van hot O. M. eischlo 5. boete subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdi conform den eisch. Botsing. P. P. Z. tc Don Haag, zou to Noord- wijk, rijdende met een luxe auto, een aan rijding met een vrachtauto hebben veroor zaakt. Verd. reed op de Vinklaan cn had de vrachtauto, komend uit de Bcekloan, aangereden. Do chauffeur van de vracht auto, v. d. Wiel, verklaarde, dat hij vol doende signalen op het kruispunt had ge geven. Dit verklaarden eveneens de getui gen de Groot en van Wel. Get, Rondo ver klaarde dat de luxe auto met tamelijke snelheid reed en geen signalen gaf. Do ambt. van het O. M. eischte 40 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Verd. verklaarde do Beeklaan van den weg niet te hebben kunnen zien en met een gang van 25 K.M. te hebben gereden. Do kantonrechter veroordeelde verd. conform den eisch. Gevaarlijke hond. L. G. gcb. P., villabewoonster to N o o r w ij k a. Zee, stond terecht we- gens het laten losloopen van een gevaar lijken hond. Een jongetje, P. de Bruin, was door den hond gebeten en zijn ouders had den daarvan hij do politie aangifte ge daan. Als getuige word gehoord oen school meisje, J. Haasnoot, en nog eonigo andere personen. Dezo verklaarden, dat bij de eigenaresse geklaagd was over den hond, maar af en toe liep het dier nog los. De ambtenaar eischte 40 of 20 dagen. De kantonrechter, onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde verd. tot 10 of 5 dagen. HILLEG0M. Jubileum. Maandag was het 40 jaar geleden, dat do heer J. Lemmers als bloe mistarbeider in dienst trad bij den heer Th. Jonkheer aan don Stationsweg, thans N.V. Freriks-Jonkheer. Dc jubilaris werd des morgens op het kantoor ontvangen, dat voor deze gelegenheid smaakvol met dah lia's was versierd. Een der directeuren nam het- woord en weuschte Lemmers in hartelijke bewoordingen geluk. Als blijvend aandenken bood spr. den jubilaris een gou den horloge met inscriptie aan. Do heer Th. Jonkheer bood hierbij nog 'n enveloppe met inhoud aan, als blijk van persoonlijke waardcoring. Hierna werd dc eerewijn aangeboden. Het personeel bo.od oen fraai bloemstuk aan. Lemmers dankte voor deze bewijzen van sympathie op een voudige en hartelijke wijze. Het overigo ge deelte van den dag bracht hij in den fami liekring door. Voetbal-ongeluk. Zondagmiddag had op het terrein van de Voetbalvereeniging „Hillegam" een ongeluk plaats tusschen twee voetballers, waarbij do ecne iemand uit Haarlem een ernstige enkelbreuk op liep. Hij werd door Dr. Steenmeijcr verbon don en meest later per auto naar de Maria s', ichting te Haarlem worden overgebracht. W0UBRUGGE. Geboren: Lijsje, d. van G. van Oostende en J. M. Kot. Ondertrouwd: A. van Kampen en D. de Bruijn. W. de Vries cn C J. de Bruijn. E. van der Horst cn J. A. Schijff. M. Bruijnia cn J. van der Horst. H. F. J. Mcoren en A. A. Borst. 1 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7