TRI GOTpQEDEREN Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. SPORT. i STADSNIEUWS. Van de Hofhouding bevonden zich reeds in de Ridderzaal de Grootmeesteres der Koingin, Gravin van Lijnden van Sanden- burg, gekozen Baronese van Xagell; de Dame du Palais Mevrouw H. Snouck Hur- gronje, geboren Jongvrouwe van Tets; verscheidene der Groot-Officieren van Harer Majesteits Huis; de Kamerheer ceremoniemeester der Koningin, Baron Hardenbroek van Boekhorst, dc Kamer- heeren in gewonen dienst F. M. L. Baron van Geen en Jhr. A. G. Sickinghe, de Iva- merheeren in buitengewoncn dienst Mr. S. B. W. Graaf van Limburg Stirum, te 5s Gravenhage; Jhr. Mr. Dr. W. F. Roëli to 's Gravelande; Mr. W. J .Baron van Lijnden, te 's Gravenhage; Jhr. Mr. D. E. van Lennep te Heemstede; Jhr. H. J. 'Repelaer van Driel, te 's Gravenhage en Mr. J. C. Baron Baud, te Katwijk aan Zee Kamerheer van Prinses Juliana. Na aankomst van de Stoet sloten zich bij deze Hofdignitarissen nog aan alle reeds genoemde loden van Harer Maje- steit's Militaire Huis, die in den stoet hadden medegereden, benevens de mede reeds hiervoren genoemde marine-officie ren, die de Koningin onder de peristyle hadden begroet. Gevolgd door al deze Hofdignitarissen, en vorder door de leden uit Eerste en Tweede Kamer, aangewezen van de Ko ningin in- en uitgeleide te doen, begaven de Vorstelijke personen zich naar de voor hen bestemde Troonzetels. De Grootmeesteres plaatse zich ter zijde, achter de Koningin, en de Groot-of ficieren, benevens do Gouverneur der Ko ninklijke Residentie namen direct achter den zetel van Hare Majesteit plaats. De Kamerheer-ceremoniemeester, Ba ron van Hardenbroek van Lockhorst, die met luider stemme de aankomst der Ivp- ningin in de zaal had aangekondigd nam, met de overige Kamorheeren rechts van den Troon plaats, de Officieren van het Militaire Huis, links van den Troon. Te ruim half twee werd op dezelfde wijze en langs denzelfden, doch in omge keerde volgorde gevolgden weg, naar het Paleis teruggereden. VEREENIGDE VERGADERING VAN DE BEIDE KAMERS. Opening gewone zitting der Staten Generaal. De heer J. J. G. Baron van Voorst, die het voorzitterschap bekleedt, opent, na dat do leden der Staten Generaal zich in de Ridderzaal op het Binnenhof ver- cenigd hebben, des namiddags te half één uur de vergadering en doet den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Ko ninklijk Besluit van 7 September 1928 no. 35, houdend zijn benoeming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zit ting, welke heden zal aanvangen. De voorzitter benoemt een commissie die Hare Majesteit in het gebouw zal ont vangen en uitleiden. Do Ministers hoofden van Ministeriecle Departementen, en do leden van den Raad van State, vereenigen zich te één uur des namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Knoingin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg en van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana, kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commissie in de vergadering binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, terwijl ter rech terzijde van Hare Majesteit Zijne Konink lijke Hoogheid de Prins der Nederlanden en ter linkerzijde Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana der Nederlanden plaats namen, de volgende rede: Leden van de Staten-Generaal Weder in Uw midden vertoevend, gevoel Ilc dankbaarheid voor de zegeningen waar mee ons volk ook in het afgeloopen jaar is omringd en die ons do moeilijkheden en zorgen, welke overblijven, met te meer moed en vertrouwen doen onder het oog zien. De algemeene toestand van het land geeft in menig opzicht stof tot voldoening. Het voorschrijdend economisch herstel buiten onze grenspalen heeft, ondanks de kunstmatige belemmeringen in het inter nationaal ruilverkeer, een gunstigen in vloed op hardel en nijverheid. Een deel der scheepvaart lijdt echter bij voortduring onder een te veel aan scheepsruimte op de wereldmarkt. Dc toestand van land- en tuinbouw stemt tot erkentelijkheid. Weliswaar stelde de fruitteelt teleur, maar zoowel de omvang cn de hoedanigheid van den oogst-, als de prijzen der producten mogen bevredigend heeten. Langs den weg van ontwatering en ontginning wordt met kracht verhooging van het voertbrengingsvermogen van den bodem beverderd. Dc finnncieelo toestand blijft tot sober heid manen, niet het minst omdat de zware lasten, door de verschillende publieke lichamen op de bevolking gelegd, een duur zame verbetering van den economischcn toestand belemmeren. De betrekkingen, welke wij met de andere Mogendheden onderhouden, zijn van den meest vriendschnppelijken aard Met eenige Mogendheden werden arbi trage- en verzoeningsverdragen gesloten. Onze aandacht blijft op dit belangrijk onderwerp gevestigd. Betreurende, dat de pogingen om tot internationale vermindering van bewape ning te geraken niet sneller tot tastbare resultaten vermogen te leiden, begroet Ik met voldoening de toonemende interna^ tionale samenwerking op velerlei, in het bijzonder cok op economisch gebied. Een voorstel tot toetreding tot het onlangs te Parijs geteekende verdrag tot uitbanning van den oorlog, waarin een nieuwe waarborg mag worden gezien voor de haadhaving van den vrede, zal U bin nenkort bereiken. Ik vertrouw, dat hernieuwde besprekin gen met België zullen leiden tot een voor beide landen bevredigende uitkomst. Naast de in het afgeloopen jaar inge diende c-n nog aanhangige wetsontwer pen op welker afdoening wordt prijs gesteld zullen eenige andere aan. Uw oordeel werden onderworpen. Daartoe belmoren ontwerpen tot nieuwe regeliug van de arbeidsovereenkomsten van kapiteins en van schepelingen, en tot wijziging van hot huwelijksgoederenrecht. Spoedige indiening is te verwachten van een wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet cn van een voorstel tot tech nische wijziging van de Armenwet. Een ontwerp inzake het pachtcontract is in vergevorderde staat van voorbereiding. Tegemoet gezien kunnen worden ontwer pen van een natuurbeschermingswet en van een monumentenwet. Een voorstel tot herziening van de finan- cieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten zal Uwe aandacht vragen. Wetsvoorstellen betreffende rainimum- loonen in de huisindustrie en betreffende de bescherming van jeugdig# personen en vrouwen bij bet verrichten van landbouw- arheid zijn in voorbereiding, evenals een voorstel van wet tot regeling der werkloos heidsverzekering. De politieke toestand in N/ederlandsch- Indië, hoew'el voortdurende waakzaamheid vereisc-hende, is, vergeleken bij dien van liet vorige jaar, verbeterd. Het bedrijfs leven verheugt zich over het algemeen in een normalen bloei. De economische ontwikkeling van S"ri- name, hoewel nog steeds onzeker, vertoont enkele lichtpunten, welke beloften voor de toekomst kunnen inhouden. De cultuur van Liberiakoffie blijft gunstige resultaten op leveren, de bausietwinning ontwikkelt zich krachtig en het. houtbedrijf vertoont een onmiskenbare opleving;. De economische opleving van Curasao blijft aanhouden. Met den wenscb, dat Gods rijke zegen op Uwen arbeid moge rusten, vei klaar Ik de gewone zitting der -Staten-Generaal geopend. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg, en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, en voorafgegaan door de Commissie verlaat- de vergaderzaal. De voorzitter sluit, nadat dc Commis sie in de zaal is teruggekeerd, :de' ver- cenigde vergadering. DE STRIJD TEGEN DE TOLLEN. De tol te Hillegersberg. Gistermorgen heeft een groot aantal automobilisten getracht de tol op den straatweg te Hillegersberg te blokkeeren Men heeft daarbij een nieuw systeem toe gepast. Achtereenvolgens verschenen vele automobilisten, die allen het tolgeld be taalden, met een briefje van 10. De be doeling was, den voorraad kleingeld snel uit te putten en op die manier- een groot© stagnatie in het verkeer te veroorzaken, zonder dat men de wet saboteerde. De tolgaarder was- evenwel gewaarschuwd en had gezorgd een aantal zakken kleingeld bij de hand te hebben, zoodat de vlieger niet opging. Later, toen de voorraad kleingeld toch opraakte en men bij den gemeente-ontvanger nieuw pasmunt moest laten halen, is er een oogenblik een ver keersstremming geweest. Mr. J. B. BOMANS. Naar de „Msbd." verneemt, bestaat bij mr. J. B. Bomans het voornemen bij de a.s. candidaatstelling voor de Tweede Ka mer zich niet meer voor een mandaat be schikbaar te stellen. Het wetje-Zijlstra niet geteekend. Een tusschenvoorstel. Naar aan het „Huisgezin" uit Den Haag van welingelichte zijde wordt meegedeeld, zou de regeering niet bereid zijn haar me dewerking te verleenen tot het tot stand komen van het wetje-Zijlstra, maar zou ze voornemens zijn met een tusschenvoorstel te komen, gunstiger dan het 48-stclsel. De Rijksmiddelen. De rijks-middelen hebben in Augustus ƒ37.151.000 opgeleverd, of ƒ1.304.800 min der dan verleden jaar. Sedert 1 Januari zijn de baten' ƒ329.546.800 geweest, of 5.930.200 minder. Aan buitengewone ba ton heeft de schatkist in acht maanden 15.363.500 minder ontvangen. Défilé voor de Koningin Het défilé der circa 20.000 vrijwilligers van den Bijzonderen Vrij willigen Land storm. deelnemers aan den Xationalen Land stormdag, zal op Donderdag 27 Sep- termber voor lï.M. de Koningin geschie den nadar, de colonne van Houtrust is af gemarcheerd nabij de Duinoordkerk. Loodgietersstaking geëindigd. De Ha-agsche afdëelingen van den Algem Ncderl. Meiaaibewerkersbond, den Ne der]. R. K. Me taaibewerker sbond en den Chiifiielijken Metaalbew erker sbond in Ne derland hebben gistermiddag het compro mis-voorstel inzake de loodgietersstaking aangenomen. Verhooging van de spoorbrug bij de Vink. Er bestaan bij de Directie der Nederl. Spoorwegen plannen tot verhooging van de spoorbrug bij ,De Vink", mede met het oog op cie scheepvaart. HAARLEMMERMEER. Auto in de Hoofdvaart. Zaterdag kwam een auto van een staalhandel te Rotterdam alhier door het springen van een voorband in de Hoofdvaart. De be stuurder werd licht gewond aan arm en hoofd door dc brekende ruiten. Door den landbouwer H. Houtkoper werd de auto, die onbruikbaar was geworden, met een tractor uit dc vaart gehaald, en werd de bestuurder per auto naar Haalem ge hucht. N00RDWIJK BINNEN. Tuinbouw en Plantkunde. In Hotel Royal vergaderde de afd. Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. onder voorzitterschap van den heer H. de Boer. Na een welkomstgroet tot de aamvczigen hield do Voorz. zijn inlei dingspraatje over vruchten en zaden en zaad verstuivingen. Met levend materiaal hield spr. de aanwezigen voor de Wolfskers of Belladonna, heerlijk uitziende donkere zwarte bessen, die zeer vergiftig zijn. St-ro- monium of Doornappel, behoorend tot de Noctochaeën of Solaneën. Dc Carmozijn- 'bes, waarvan in oude-boeken vermeld wordt dab deze bessen gebruikt worden voor het verven van wijn en goedkoop sui kerwerk. De menschen noemen haar lak- plant. De naam is Vitolacca Dccandra. De bladeren worden wel gebruikt als spinazie Na deze inleiding van den Voorz. voelde de senior der vergadering, de heer D. L. Grullemans, zich gedrongen den voorzitter een compliment te maken over de aange name wijze, waarop hij alles weet te ver tellen, waarna de heer C. Soefceman den Voorz. een ruiker nieuwe gele dahlia's ca deau gaf, al.s bewijs dat hij het met het gesprokene door den heer Grullemans eens was. Enkele, ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De door het hoofdbestuur voorgestelde statutenwijzi ging' cn wijziging huishoudelijk reglebent worden aangenomen. Hierna komt de ex cursie ter sprake, die gehouden zou worden naar Arnhem. .Na gehouden bespreking blijkt, dat de reis te ver is om op één dag heen en terug te gaan, daar dan te weinig tijd overblijft om iets te bezien en werd besloten deze excursie .niet te houden. Naar aanleiding vaneen zeer slecht be zochte vergadering in Augustus stelt de heer Overveldo voor voórtaan in Augustus niet meer te vergaderen. Dit voorstel werd niet aangenomen, daar men van meening was. dit dit ieder jaar wel kon worden vastgesteld in de Juli-vcrgadering. Ook zul len voortaan op de Juli-vergaderingen even tueel te bespreken onderwerpen voor de Algemeene vergadering, alsmede voorstel len moeten worden ingediend. Aan het einde besloot men in beginsel over te gaan tot het houden van een ontwikkelingscur sus, te geven door den heer Venema, in dien hij zich daarvoor disponibel stelt. De Voorz. zal zich met genoemde heer in ver binding stellen. Ook zal de Rijksveeteelt- consulent, de heer v. Giersbcrgen, weer worden uitgenoodigd een lezing te komen houden over bijen en zoo mogelijk dit in de maand October te doen plaats hebben. Hierna werden de aanwezige bloemen en planten gekeurd en onder de aanwezigen verloot. A NIEUW-VENNEP. Ontsporing. Doordat de machine de wagens op het stationsemplacemcnt te ver had doorgetrokken, liep de machine bij het wisselen op het voorste rijtuig, een post wagen. Beide werden beschadigd. Het ver keer had een uur vertraging, doordat de machine dwars in den wissel stond. Later werd heb verkeer over het buitenspoor ge leid, en werd met spoed, gewérkt om de baan weder vrij te krijgen. OEGSTGEEST. Geitenfokvereeniging. In „St. Willi- brord" hield de R. K. Geitenfokvereeniging een goed bezochte en zeer geanimeerde vergadering. De Voorz., de heer C. van Dijk. sprak het openingswoord, waarna werd medegedeeld, dat de twee bokken zijn aangeschaft, waarvan de oude is ge plaatst bij den heer T. v. d. Berg en de jonge bok bij den heer H. v. d. Heoveu. Na de behandeling van enkele agenda punten had de trekking der groote verlo ting plaats. Alvorens tot de trekking over te gaan dankte de Voorz. allen, die tot het welslagen dezer verloting hun medewer king gaven. Na de trekking werd de rondvraag aan de orde gesteld, waarvan vele leden ge bruik maakten. Een der leden besprak het houden van een pluimveetentoonstelling. De Voorz. meende, dat zulks niet op den weg ligt der Geitenfokvereeniging. Het plan was hem echter sympathiek, en daar om beloofde spr., dat het bestuur ernstig zal overwegen, in hoever de vereeniging de totstandkoming van een dergelijke tentoon stelling kan bevorderen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Vechtpartij. Gisteravond had een vechtpartij plaats op de Kniplaan tusschen J. v. H. en D. de H. van hier, waarbij J. v. H. deerlijk werd mishandeld en met een mes zeer verwond werd in zijn gezicht. Dr. Birkhoff heeft de gestokene de eerste geneeskundige hulp verleend. Door de po litie is tegen D. de H. procesverbaal opge maakt wegens mishandeling cn verzet te gen de politie. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot A. Harrij slaagde Zaterdag te Utrecht voor liet examen Notaris-klerk. Tot stationschef alhier is benoemd de heer Koolhaas, thans in gelijke functie te Ede. Aangehouden. Door de politic werd aangehouden zekere C. P. S., voor het on dergaan van een week tuchtschoolstraf. Post. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzendors onbekend zijnterugontvangen in de eerste helft der maand September 1928: Brieven binnenland: Bureau Nieuws van Dag Arasterdam; Raad van Arbeid, Lei den. Geboren: Celra dochter van D. Ver- kade en G. van den Ent Nieoladus Alida zoon van M. W. Kleijn en A. M. Hottinga Hendrik Cornelis, zoon van G. Wortman en M. M. Goebel Jansje, dochter van J. L. Koopman en N. Verlooij Pietje, doch ter van K. Vonk en W. C. Guldemond Teuntje, dochter van T. H. B. Vis en M. de Jeu "YVillemijntje Maria, dochter van D. de Jager en A. Domburg Hermanus, zoon van W. Oskam en M. Bloot Lena, dochter van L. van der Laken en A. B. Meerveld Jan Hendrik, zoon van J. v. Ofwegen en A. Verhagen Johanna Hen- drika, dochter van' A. Bek en T. Immerzeel Adrianus Wilhelmus Gerardus, zoon van H. van Egmond en O. van Leeuwen Gerard Johannes, zoon van H. A. Wer- neke en A. M. Dubois. Overleden: W. G. F. Velekam 71 jaar (overleden te Den Haag) A. den Hertog 18 jaar S. Munnik echtg. van Jo hanna v. d. Lee 63 jaar J. C. Broere 19 jaar. Gehuwd: K. van Roon 23 jaar en M. van Dam 26 jaar II. Setzpfand 36 jaar en J. van Egmond 28 jaar. BOSKOOP. Geboren: Catharina Johanna d. v. P. v .d. Willik en P. J. Emminga. Ma- rinus z. v. M. Koetsier en H. J. de Wit. Jan Dirk v. A. Droog en A. W. Boon. Ondertrouwd: J. Walraven en E. Boom. K. Verkade en A. van Eijk. Getrouwd: J. den Dunne 32 j. en A. Westmaas 32 j. Overleden: Haartje Mugge, echt- genoote van M. G. van Tol, 53 j. Ara Pellekooren 68 j. Johanna Elisabeth Elfrink 7 j. LEIDERDORP. Posterijen. Met ingang van 23 Sep tember aanslaande is het tijdvak van afha len van conespondentie op Zon- en Feest dagen ten postkantore alhier bepaald van 8.45 v.m. tot 9:15 v.m. NOORDEN. Bloemententoonstelling. Door het Ivruisverbond en de Maria-vereeniging was Zondag een bloemententoonstelling georga niseerd. Er waren 40 inzendingen van jon gens en meisjes. Ie prijs jongens Jos. van Smorenburg; 2e pr. G. v. Koert; 3e pr. Joh. de Rijk. Meisjes, le pr.: R. Koek, 2e pr. D. Teu- nisen3e pr. M. Leliveld, 4e pr. Marta Le lieveld, e5 pr. Gr. Pieterse, 6e pr. Fr. Pie- terse, hoofdprijs Jeanne Pieterse, 2e hoofd prijs Marie Pieterse. Inzendingen van particulieren: le pr. A. de Beer, hangplanten: le pr. Marie de Leeuw; kamerplanten: le pr. de wede. Veenman. Geraniums: le pr. G. van Dam; 2e pr. J. Wansink. Chrysanthen: le pr. Ant. Teunissen. Ruikers ter opluistering: le pr. L. v. d. Zwet; 2e pr. Anton ia Janmaat3e pr. Joh. Mourits, vrije inzending, eervolle vermel ding: Ant. Notenboom. Nog dient vermeld, dat aan Rientje Koek en Dcra Teunissen een eervolle ver melding van heb bestuur is toegezegd. Voor het raden hoeveel bloemen er op het tooneel stonden, was de winnares Ber tha Kuif, die het juiste aantal had geraden, zijnde 1501. Gemeentelijke Aankondiging! DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Onder begunstiging van mooi voetbal- weer speelde Zendag A.V.V. I een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Geel Zwart I uit Den Haag. Onder de goede leiding van den heer v. d. Meer werd te pl.m. 2.30 uur begonnen. Er wordt terstond aan beide zijden flink aangepakt, waarbij A.V.V., ondanks haar nieuwe opstelling, het beste van het spel heeft en voortdurend het Geel Zwart-doel belaagt, dat echter uitstekend wordt ver dedigd, terwijl bovendien de A.V.V.-voor- hoede nog niet aan elkaar gewend is, waar door goede kansen verloren gaan. G. Zwart zit evenwel niet stil en zet mooie aanval len op, doch de A.V.V.-achterhoede geeft niet thuis. Het spel blijft dan eenigon tijd heen en weer golven, totdat eindelijk G. Zwart succefe heeft, als de A.V.V.-keeper, die voor het eerst onder de lat stond, een gemakkelijken bal laat glippen (01). Met dezen stand wordt ook gedraaid. Na dc rust heeft A.V.V. haar opstelling gewijzigd, wat een groote verbetering blijkt. Dc A.V.V .-aanvallen worden nu be ter afgewerkt, zoodat succes niet kan uit blijven. Spoedig ligt dan ook de gelijkma ker achter den keeper, terwijl langzamer hand op keurige wijze de stand wordt op gevoerd tot 41. Geel-Zwart heeft vrijwel niets meer in te brengen en A.V.V. zit voort durend voor het G.-Zwart-doel. Doelpun ten worden er niet meer gemaakt en als de scheidsrechter einde fluit, heeft A.V.V. met haar nieuwe opstelling een verdiende 41- overwinning behaald. Het was een Schouw van wegen enz. Burgemeester en Wethouders van Lei, den gelet op art. 17 der Verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste-!, lijk gewijzigd bij Verordening van den 6en'/ Februari 1913 (Gemeenteblad Ntx 4) op we-l/ gen, lanen, straten enz. en ^atesingen enlj slootenbrengen 4er kennif van# belang-1 hebbenden, dab te \>eginnen jmeb Maandagll 1 October e.k. zufflen worcfen geschouwd alle wegen, lanen, Jpaden, stielen, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of ooorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe bebeorende bruggen en andere kunstwerken, vobr zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zolder /verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer open staan en alle \ytrfe- ringen eii slootenden' de riolen ter vérva ging daervan gemaakt, benevens de daar toe belioorendo sluizen, duikers, buizen, toegangskclcers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1928. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene keimis, dafc door hen vergunning is verleend aan de X.V. Textielfabrieken voorheen Gëbrs. vaii Wijk en Co. cn rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de fabriek -vin sajetlen, garens, wollen dekens cn tricotages in de perceelen Testestraat fNog. 40—58. Burgemeester en Wethouders van Lek den brengen ter algemeeÏTe kennis, dtft door hen de beslissing op het verzoërlfvan de N.V. Biscuitfabriek „Nutrix", om gunning tot het uilbreiden van de fabriek van biscuits, pepermunt, drops enz. in het perceel Hoogewoerd Nos. 24, is ver daagd. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 17 S e p t. tot en mot Zondag 23 Sept. waargenomen door dc apotheken der H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telf, 502 en D. J. v. D r i e s u m, Mare 76, telf. INGEZONDEN MEDEDEELING. van jansen en TIl/nus in gemengh en ziiver wolf Zijn verkrijgbaar «ij prettige en fair gespeelde wedstrijd, waarin alle A.V.V.'ery hun best deden, zoodat het een goede oefening was en met gerustheid^ de competitie kan worden tegemoet gezienkj WATERPOLO. L. Z. C.—Poelmeer. Gisterenavond is gespeeld: L.Z.C. VI— Poelmeer II 10. Vrijdagavond a.s. te 6.45 uur ontmoeten deze zeventallen elkaar ten tweeden male. Vereeniging van Oud-leerlingen Mathesis Scientiarum Genitrix. Een avond van de oud-leerlingen van, Mathesis Scientiarum Genitrix beteekenfc immer een avond van genot en gezonde ontspanning. Zoo was heb Zaterdagavond ook weer in den Foyer der Stadsgehoorzaal. De oud leerlingen en genoodigden hebben eenige gezellige uren bij elkaar doorgebracht, ter herdenking van het 143-jarig bestaan der „achtb're school". De sympathieke voorzitter der oud-leer lingen, de heer O. S. Knottnerus, opende den avond met een hartelijk woord van welkom. Spr. dankte de aanwezigen, dat zij in zoo groolen getale waren bijeengeko- men om het 143-jarig bestaan van het Ge- nootschap te herdenken. Daarbij voegl spr. een gelukwensen tot degenen, di< reeds zoovele jaren zijn, mede opgegaar om een jaarfeest van het Genootschap te herdenken en hij hoopt, dat zulks nog velé malen heb geval zal mogen wezen. Vervolgens wijst spr. nog eens op dé plannen om te komen tot een samengaan ran de Ver. van Oud-leerlingen met dé Ver. van Leerlingen en hij uit den wensch, dat de besprekingen die gevoerd zullen worden mogen leiden tot hetgeen nuttig en noodig is voor M. S. G. Wanneer zulks slaagt, dan kan het niet. anders, of het zal ten goede komen aan M. S. G. Spr. besluit vervolgens met het „Sluit aan een Mathosianen", de eerste regel van het Vereenigingslied, dat hierna door alle werd gezongen. Vervolgens was het woord aan Kees Pruis, die als conferencier optrad en met Stella Seemer en Prof. Ben Ali Libi den geheeleu avond de aanwezigen aangenaam heeft weten bezig te houden. Kees Pruis zelf was niet de minste van het gezelschap. In zijn beschaafde liedjes is Kees Pruis werkelijk een genie. Met zorg weet hij een programma samen te stellen uit zijn groot repertoire en &ls Pruis wil is hij ook wel te genieten. bewees het herhaaldelijk applaus. S—I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2