Rechtzaken. Uit os Omgeving die er prijs op stelden als solist mede te werken aan deze zoo inocic cantate. Mej. Rosine Gaykema zingt de sopraan solo, terwijl de heer Jacques Jongmans bereid gevonden werd, de bariton-solo te zingen. De geheele uitvoering geschiedt dus door enkel Leidsche krachten, waarvoor een woord van lof hier op zijn plaats is. Aan den vóór-avond, dus 2 October, wordt een taptoe gehouden, waarvoor reeds de Leidsche Vereenigingen worden opgeroepen tot deelname, en gezamenlijk zal een hulde worden gebracht aan burge meester v. d. Werff in het park. Er zal dus weder heel wat te feestvie ren zijn! Aan de Patronatenbonden Leiden—Voorschoten. Het komt ondergeteekende gewenscht voor, aan de Eerw. Directeuren en Com missieleden der aangesloten Patronaten nog eens in herinnering te brengen: a. dat vóór Dinsdag 18 September a.s. bij hem moeten ingekomen zijn de juiste opgaven van het aantal deelnemers aan hot a.s Patronaten-congres te 's-Hertogen- bosch; b. dat duidelijk worde vermeld, hoeveel hoeren beide dagen wcnschen te gaan en hoeveel er alleen van den eersten of van den tweeden dag zullen gebruik maken. Hierbij moet tevens vermeld, of men al dan niet voorzien is van nachtver blijf; c. dat van de heeren, die niet via Lei don reizen, geen opgave aan mijn adres wordt verwacht d. dat het uur van vertrek uit Leiden op den e e r s t e n d a g is bepaald op 11.27 voormiddags en op den tweeden dag des morgens te 7 uur precies e. dat het in verband met het colloc- tief reisbiljet noodzakelijk is, dat alle deelnemers tijdig i n het Station present zijn. Het Secretariaat: W. A. KOHLBECK, Heerenstraat 25, Leiden. i» Orientalistencongres. Het volgend internationaal orientalisten congres zal alhier gehouden worden. Behal ve Leiden en Brussel kwamen ook Cairo en Damascus hiervoor in aanmerking. Dat de keuze op ons land is gevallen, is voor een niet gering deel te danken aan de be moeiingen van den Leidschen hoogleeraar dr. C. Snouck Hurgronje. De ramp van het Bolsjewisme. Aangemoedigd door het succes, dat het Katholiek Internationaal Persbureau had met haar lezing Over den toestand in Mexico, die in onze stad zelfs moest worden herhaald, is zij nu begonnen met haar lezin gen over het Bolsjewisme in Rusland. In de zaal van heb St. Antonius-Patro- naat waren gisteravond weer talrijke Ka tholieken bijeen, om met een uiteenzetting van de Bolsjewistische gruwelen te worden wakker geschud uit hun apathie voor het communistische gevaar en om uit authen tieke gegevens kennis te nemen van de beestachtig wreedheden, daar in naam der vrijheid gepleegd, om overtuigd te wor den dat vrijheid daar de meest onmensche- lijke verdrukking beteekent, die men zich met eenige mogelijkheid zou kunnen voor stellen. Na door den Weleerw. Pater van Lubeek welkom te zijn geheeten, behandelde spr. in drie deelen dit onderwerp, dat op de aan wezigen diepen indruk maakte. Eerst werd behandeld de vreeselijke bur geroorlog, die aangestookt werd door de leiders der bolsjewisme om hun tegenstan ders gemakkelijker uit den weg te kunnen ruimen, wat dan ook met. de meeste wreed heid geschiedde. Het tweede liet de vreeselijke ellende zien en het spook van den honger, die Rus land eens de graanschuur van Europa teisterde en waaraan duizenden en nog eens duizenden, vooral kinderen ten offer vielen. Spr. somde de gruwelijkheden op, die hiervan het gevolg waren, menschen, ge raamten, die als aasgieren trokken door steden en steppen om hun voedsel te vin den in de lichamen van hen. die aan den honger bezweken waren en tenslotte zelfs hun mcdemenschen doodden.... om voed sel, terwijl intusschen de leiders bijeen kwamen in hun club, in weelderig ingerichte cn goed verwarmde zalen en voedsel in overvloed hadden. Het derde deel liet de gruwelen zien der Tsjeka, de Russische rechtbank, die of ficieren, priesters en arbeiders- ter dood ver oordeelde om hun geloof, die God in het openbaar deden bespotten, kerken en kloos ters inrichtten als danshuizen cn gruwelen pleegden en veroorzaakten, die niet ge noemd zouden mogen worden. Dit alles werd met authentieke gegevens en uitspraken en talrijke authentieke foto's van al die gruweleu gestaafd. Aan het eind van zijn lezing wekte spr. de aanwezigen op om nu eens op te staan uit hun werkeloosheid cn inziende de ge varen van het communisme actie te voeren, actie onder eigen gelederen door aaneen sluiting te zoeken hechte en sterke ver- eeniging door toe te treden tot hun katho lieke organisatie, het afschaffen van neu trale bladen, kortom door actie op allerlei gebied. Nadat de weleerw. Pater van Lubeek den spreker met eenige welgekozen woorden had bedankt werd de bijeenkomst gesloten met den Christelijken groet. Dr. P. H. van der Hoog naar Djedda. Op uitnoodiging van de Arabische regee ring zal dr. P. H. van der Hoog. de bekende specialist op het gebied der tropische ziek ten hier ter stede, zich op het einde dezer maand opnieuw naar Djedda begeven, ten einde daar in het laboratorium de maatre gelen voor te bereiden, noodig voor de ge neeskundige hulp der pelgrims- tijdens de Hadjsz. Gelijk bekend is, houden de pel grims jaarlijks in de maand Mei een op tocht naar do heilige plaatsen te Nonha. De eerste pelgrims komen reeds in Decem ber aan. Dr. v. d. Hoog zal ongeveer 6 maanden wegblijven. Het ongeluk in de Gerard Doustraat. Naar aanleiding van het bericht dat Maandag j.l. in ons blad werd gepubli ceerd, betreffende heb ongeluk in do Ge rard Doustraat waarbij een jongen zijn gezicht verbrandde, verzoekt men ons mede te deelen, dat dit ongeluk niet zoo als gemeld, te wijten was aan het uiteen- springen van een spirituslamp. Het onge val geschiedde met een oud model ben zinelamp, die bovendien defect was. Naar wij tevens vernemen zal het slachtoffer van dat ongeval geen blijvend nadeelige gevolgen daarvan ondervinden. Door de federatie voor de vakopleiding is 'n actie door geheel Nederland ingezet voor goede en betere reparatie aan schoenwerk; zij trachten dit doel te berei ken door een aanschouwelijke expositie daar te stollen. Voor Leiden en Omstreken is deze actie opgodragen aan do Schoenmakers Pa troons Vcrccniging „Nieuw Leven" en deze zal de expositie openen op Dinsdag 18 September a.s. in de etalage van de firma Lewesteyn in do Maarsmansteèg, daartoe welwillend afgestaan. Ter gelegenheid van de opening zal de in het schoenbedrijf algemeen bekende en begaafde redenaar W. Donker Pz. uit Rot terdam, spreken over het voor elk gezin zeer belangrijke onderwerp: „Die schoe nendat kost wat!" in de grootc zaal van 't Nut van 't Algemeen, Steensehuur, des avonds te 8 uur. In de Diligentia te 's-Gravonhage heeft genoemde redenaar voor een volle zaal hetzelfde onderwerp behandeld. De wethouder van Onderwijs zal de vol gende week geen spreekuur houden. Voor het. examen politie diploma van den Alg. Ned. Politiebond slaagde de heer J. B. Straathof. Bij de laatste examens van „L.T.T.E.H." slaagden voor Handelscorrespondentie, NederlandschJ. J. Knook, Leiderdorp. Fransch: A. Teljeur, Leiden. Duitsch: J. F. Bogaars, Leiden. P. W. de Jong Gouda. Engelsch: E. Kwaadgras, Leiden. W. F. W. de Vos, Leiden. Spaanseh: Mej. C. van Ronkel, Leiden. Door den heer J, v. d. Wal is opgedra gen het afbreken van de perccelen Kruis straat 47 en 49 en het aldaar bouwen van een werkplaats met. bovenwoning aan dc firma Th. G. Barthen Zoon, aannemer alhier. Wij maken onze lezers attent op de ten toonstelling van handwerken, vervaardigd door de meisjes- van liet St. Agnes-patro- naat, welke morgenmiddag te half 3 wordt geopend. De tentoonstelling wordt gehou den alleen op Zondag van 2.305 uur en van 8—9 uur in de St. Josephschool (v. d.- Werffstraat). Een bezoek aan deze tentoon stelling loont steeds de moeite. Op de veemarkt zijn gisteren twee koeien achtergebleven. Inlichtingen bij rV» politie. Programma voor het concert in het Kooipark op Dinsdag 18 Sept. des avonds te 8 uur: No. 1 Einzug der Gladiatoren, marsch i'ucik. No. 2. Ouverture Zainpa, Ilerolu. No. 3 Bonis diis deobusque, wals Geijp. Xo. 4. Silvia Bollet Deliber. No. 5. Nugari- sche Tonzc, Brahms. No. 6. Onder schone bloue Donou, wals Strauss. No. 7. Park concert Marsch Geijp. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's-Gezellen R?- penburg 52, Tclf. 430. Aanmelding: Don derdag 89 uur. Aanbieding: Timmermansleerling, timmerman half was, smidsleerling, rijwiel reparateur «half was, kantoorbediende halfwas, winkelbe diende manufacturier halfwas. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Maandag 8 uur Bestuur St. Rafaël. Woensdag 8.30—9.30 uur Rechtskundig- bureau. 8.30 uur Bestuur Volksbond. Donderdag 8 uur Bestuur Overheidsper soneel. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 7S uur Voorschotbank. 7.30—8.30 Relraitefonds. INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPHS- GEZELLF.N-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezollen-Vcreeniging te doen in schrijven R. Iv. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30, en van 6.301015: verplichte bijeen komst van S.159.15. Om 10.15 wordt do zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Van 12 uur zitting St. Josephspaarkas in de Bestuurskamer. Zondag verplichte bijeenkomst alle leden der ongehuwde Ge zellen, zij worden op Zondagavond ver wacht. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Teven's, 3e Maandag, om half 9 ver plichte aspirantencursus, waarna inschrij ving van nieuwe leden. Men denke eraan 1 Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Om half 9 maandvergadering Commis sarissen Afd. Ongehuwde Gezellen in plaats van Dinsdag 25 Sept. Woensdag om 8.15 uur receptie Lieder tafel Sebastian Schaeffer. Om 8.15 uur ook maandvergadering Raad vair Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Bestuurskamer zit ting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Om 8.30 uur op de bovenzaal Recollectie oefening voor oud-retraitanten in onze ver- eeniging. Men lioude dezen avond dus zoo veel mogelijk vrij om deze 3-maandelijk- sche oefening in eigen huis mede te maken Vrijdag 8.30 uur repetitie symphonie Frans Schweitzer. Om 8.30 uur vergadering Bibliotheek commissie in de Presidentskamer. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.30 uur. Iederen Zondag van 1—2 uur zitting van do St. Joseph's Spaarkas in dc Bestuurs kamer. Verdere rr.ededeelinyen: Zondag 23 Sep tember feestelijke ingebruikneming der herstelde kegelbaan. Voor deelneming aan de onderlinge wedstrijden houde men zich aan der aanwijzingen der H.H. Commissa rissen. Het dragen van het insigne is voor alle leden verplichtend. R.-K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat Fagclstraat 30. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's Gezellen Ver- eeniging, Rapenburg 52, Tel. 456. Van 710 October, dus twee weken na het Patronaten-Congres ia Den Bosch, Re traite vanwege onzen Bond voor onze Pa- trónaatsjongens. Het Bestuur rekent op: pl.m. 15 deelnemers van het St. Aloysius- patronaat te Oegstgeest; 15 deelnemers van'het St. Antonius-patronaat; 15 deel nemers van het St. Pancratius-patronaat; 15 deelnemers van het St. Petrus-patronaat Opgeven s.v.p; Zondag 23-September bij den secretaris van den Bond. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St.1 Joseph's Gezellen- Ver'eeniging, Augustus 1887September 1920). Zondag om 4 uur Conferentie, om kwart voor 5 ontspanning, om half 6 contributie- betalen (ook voor Gymnastiek), Spaarkas en Retraitefonds. De nieuwe leden kunnen zich alsdan ook bij den weleerw. President doen inschrijven. Laten alle patronaats jongens ieder een nieuw lid medebrengen, dan zijn we, waar we moeten zijn. Zondag 23 September, Algemeene H. Communie in de St. Lodewijkskerk. Be langrijke mededeelingen, a.s. Zondag en Zondag over een week! Alsdan wordt ook de kegelbaan weer feestelijk geopend. De Retraite voor onze patronaatsjongens wordt gehouden van 710 October! De jongens en hun ouders worden op deze Retraite in Noordwijkerhout met aandrag gewezen! ST.ANTONIUS PATRONAAT. (Harte brug). Maandag 8—10 uur bijeenkomst Gezel len. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur tooneelrepetitie. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Op de bijeen komsten der Gezellen is er gelegenheid liet pandoeren te leeren onder deskundige lei ding. van 2326 December a.s. wordt er voor de afd. Ongehuwde Gezellen een re traite gegeven in het St. Clemens Retraite huis te Noordwijkerhout. Gezellen die nog geen enkele maal een retraite hebben me degemaakt het wordt toch hoog tijd om daarmede te beginnen. Om zoodoende 3 da gen te besteden alleen en uitsluitend aan je onsterfelijke ziel en de H. Geloofswaar heden beter te leeren kennen. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, beta ling van Contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonds. R.K. INTERPAR. MEISJESvEREEN. (R.-K, Jongevrouwenbond). Godsdienstcursus (leden boven 18 jaar). Maandag 8 uur Mare. Tooneelclub. Woensdag half acht kl. stuk, acht uur, gr. stuk Mare. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur. Pieters kerkhof. Vraag: Ik ben met een auto aangere den 20 October 1927 en de autobestuurder is veroordeeld voor de schuld. Wat moet ik nu doen om mijn schade vergoed te krij gen, de zaak is in handen geweest van een advocaat maar dio heeft mijne vordering nog niet ingeleverd. Nu heb ik een advo caat van onvermogen, mag hij nu mijne vordering direct indienen of moet hij eerst een omweg maken kan het verjaren 1 A ntwoord: Uw advocaat zal, indien niet vrijwillig aan uw eisch tot schadever goeding voldaan wordt, moeten dagvaar den, zoodat de Rechter ten slotte uitspraak zal moeten doen. Verjaring is zeker moge lijk. Wetenschappel. Berichten. Opgravingen in Drenthe. Een kapel ontdekt. Te Emmeii is in een tuin een oudheid kundige vondst gedaan, waarvan mer. eerst dacht met een oude begraafplaats te doen te hebben. Volgens nader onderzoek van dr. A. E. van Giffen, den bekenden oud heidkundige te Groningen, is het echter een kapel of een wachttoren. Blootgelegd werd de fundeering, be staande uit zware veldkeien, van een bouw werk van 6X7 Meter, dat opgetrokken was van leemen steenen, op de genoemde fundeering, en waaraan verder veel hout werd gebruikt. Het front is naar het Oos ten gericht geweest, naar valt af te leiden uit do omstandigheid, dat de fundeering aan de Oostzijde een opening vertoont, die vermoedelijk weleer de ingang tot het ge bouw was. Het geheel moet door brand ver nield zijn, daar in den bodem csn brand- laag werd aangetroffen en was tamelijk ver ingegraven dn den vasten ondergrond. Zoo als wij reeds meldden, dateert de vondst uit de 10c of Ho eeuw. Fragmenten van aardewerk uit dien tijd wijzen dat uit. GoVonden werd met dc hand gemodelleerd inheemsche kogelpottcn aardewerk, zoowel als met behulp van een draaischijf fabriek matig vervaardigd en daarna klinkendhard gebakken en beschilderd aardewerk (im port), het zoogenaamd Pingtorf vaatwerk. De vondst wekt. vertelde dr Van Giffen, aan de „E. Crt.", geen verwondering, want zij ligt midden in den z.g. Zaalhof, een ter rein, waaraan nogal wat historische legen den verbonden zijn en dat reeds in het midden der vorige eeuw aanleiding gaf tot het doen van enkele gravingen in de nabij heid van den ouden molen. De bekende oudheidkundige Janssen publiceerde de re sultaten van dat onderzfcek in „Drentsche Oudheden". Ook Pleytte en anderen heb ben over den Zaalhof geschreven. De kos ten zijn een te groot bezwaar, anders ware misschien uit een nauwgezet onderzoek op uitgebreider schaal nader liet verleden van deze streek te reconstrueeren. Vast staat wel, dat reeds in den Romeinschen tijd, maar zeker in den Karolingischen, Emmen en Ncord-Barge belangrijke centra geweest zijn. Gezien de geografische ligging was het punt der huidige ontgraving van strategische beteekenis, zoodat de defini tie: vroegere wachttoren zeer goed juist' kan zijn: anderzijds is het evenzeer moge lijk dat ter plaatse door de bevolking een aan den eeredienst gewijd gebouw gesticht werd. Aanvankelijk werd nog gedacht aan een kelder, zocals er in den tuin van hotel „Van Dalen" een. blootgelegd werd, maar daartoe zijn de fundamenten te zwaar, ter wijl ook de sporen van een gebouw, waar toe de kelder behoort kan hebben, ont breken cn tenslotte de brandlaag wijst op een houten bovenbouw. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de geneesheerenBrui ning, Horst en Poortman. De Zondagsdienst der artsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, telefoon 1916. De avonn-, nacht- en Zondagdiënat der Apotheken wordt van M a a n d a g 10 Sept. tot cn met Zondag 16 S c p t, waargenomen door de Apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 INGEZONDEN MEDEDEELING. ECO0PT UWE HAARL.SfKflMi lau-idö U weet dan zikeKjiet BESTE voor den LAAGSTEN PRIJS te hebben KANTONGERECHT LEIDEN. Bij verstek werden daarop veroordeeld: A. G. te Katwijk: wegens het los vervoe ren van koeien 3 of 2 dagen; W. v. L. te Leiden: wegens kaartspelen op den openb. weg 1 of 1 dag; K. v. L. te Leiden: idem 1 of 1 week tuchtschool; C. G. K. te Voorschoten: overtred. spoorwegwet 1 of 1 dag; W. II. v. E. zwervende: fietsen zonder bel 3 of 2 dagen; J. D. Rijswijk: auto onbeheerd laten, staan 3 of 2 dagen; C. H. v. W. den Haag: met een auto rijden over een gesloten weg idem; P. A. S. al daar: idem zonder rijbewijs 5 of 3 dagen; II. C. L. Nooi^lwijk: fietsen zonder bel 3 of 2 dagen; J. C. v. d. S. aldaar: overtreding Invaliditeitswet 10 of 5 dagen; C. J. H. den Haag: overtreding visscherijwet 3 of 2 dagen met verb, verkl. vischtuig; K. D. zwervende: openbare dronkenschap 5 of 3 dagen; J. Z. Warmond: fietsen zonder licht 3 of 2 dagen; H. S. Noordwijk: idem idem; D. R. Rijnsburg: idem idem; M. v. D. Katwijk: overtreding Politiever ordening Katwijk 2 of 1 dag; J. A. de B. aldaar: idem idem; G. v. d. B. hvr. v. J. H. aldaar: idem idem; A. N. hvr. v. A. de V. ATHLETIEK. Estafette dwars door Leiden. Voor deze op 22 dezer te verloopen esta fette om den „L. Dagblad"-beker hebben zoowel de Z.H.A.B. als K.N.A.U. een prijs beschikbaar gesteld, bestaande uit een zil veren kruisje. Naar wij vernemen zullen ze ker reeds een 5-tal ploegen elkaar bekam pen. Daar de gelegenheid tot aangifte tot en met 18 dezer nog openstaat (aangifte Bree- straat 69) wordt gehoopt, dat het eerste lustrum-jaar een record-jaar zal worden. WATERSPORT. L.Z.C.-wedstrijden. Gisterenavond is gespeeld: Poelmeer IL.Z.C. V 03. A.s. Maandagavond 17 Sept. te 7 uur wordt, gespeeld: L.Z.C. VIPoelmeer II. ZWEMMEN. De zwemtocht Hoek van Holland— Scheveningen. Aan de door het weekblad „Het Leven" georganiseerde zwemtocht van Alex Bak ker op morgen van Hoek van Holland naar Scheveningen zullen mevr. Braun, zus Braun on mej. Marie Baron don z>' emmer een eind vergezellen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerkbollen. Hiertoe uitgenoodigd kwamen verschillende parochianen in de groot e zaal van het Parochiehuis bijeen Ier bespreking der bloembollenteelt ton bate der kerk. Na opening door den Zeer- eerw. heer Pastoor werd een regeling voor 1929 besproken waarna verschillende perso nen zich opgaven voor de behartiging de zer bloembollenteelt. De bollen moeten be zorgd werden bij den heer Grimbergen terwijl de hoeren Castenmiller en Hooge- veen zich belastte met 'b inzamelen van gelden bij de parochianen die zelf geen bollen hebben, om van deze gelden bollen aan te koopen. Hierna sluiting dezer ver gadering met gebed. Propagaru!ac!ub. De R.-K. Propagan- daclub St. Leonardus van Veghel vergader- do in hot Parochiehuis. Na opening met ge bed kwam aan de orde wijziging van het reglement. Het nieuwe reglement werd, zooals het bestuur thans voorstelde, zon der wijziging door de vergadering goedge keurd. Het bestuur trad af. Hierin zal te- gelegenertijd voorzien worden. Een com missie werd benoemd tot opriohtiug van een Katholieke Kring. In deze commissie werden benoemd do heeren Jac. Rietveld, O. v. d. Kamp, L. v. Paridon, J. v. d. Nou- weland en Nic. Oudshoorn. Een commissie werd. nog benoemd tot stichting van een fancy fair in weJko commissie zitting na- anon mej. E. Grijnbergen, de heer Gvd Lubbe C v. <1. Marei en d. heer c,,,' miller. Met dank voor de opVOIDsfc cn be langstelling werd de vergadering ge bruikeiijke wijze gesloten. Tuinboud. In tegenstelling met vorige weck waren de prijzen van heb voornaam ste product van hier en omgeving, de i bloemkool, slechts middelmatig. Waren de ze b.v. vorige week tot 32, Maandag was deze teruggeloopen tot 16.een verla ging waarop in het geheel niet gerekend was. De geheele week bleef ze om die prijs hangen, wel voornamelijk omdat voor ex port minder gevraagd werd. En de aan voer varieerde van 30000 tob 35000 per vei ling zoodat die op den omzet van betee kenis is. Peen bleef goed gevraagd en gaf een redelijke opbrengst.. Aardappelen blij ven laag in prijs terwijl boonen hooge prij zen opbrengen. Aan de meeste veilingen is do cmzet lioqgcr dan vorig jaar. Hier integendeel. Men hoopt nog op de na-jaars product en. KATWIJK AAN ZEE. Hulde der damesstudenten. De Ver- 'eeniging van damesstudenten uit Leiden bracht, gisteravond een aardige ovatie aan H. K. H. Prir cs Juliana. Een zestig tal kwamen langs het strand vanaf Noord- wijk aan Zee, allen met een verlichte lam pion en togen naar uc villa van de Prin ses, waar zij allen werden binnen gelaten. Daarna kwam men weer naar buiten waar een hunner een speech afstak en een „lang zal zij leven"'werd gezongen. Na een kort verblijf toog men in opgeruimde stemming weer naar Leiden. Begrijpelijk, dat een en ander veel publick op de been bracht, temeer omdat sommigen te voren van deze hulde op de hoogte waren ge bracht. LISSE. Weer opgevlamd. Uit het pand van den heer .Sobels, hetwelk Zondag j.l. door brand werd aangetast, laaiden gistermor gen te 5 uur de vlammen wederom op. De opperbrandmeestcr was spoedig gealar meerd en met eenige brandweerlieden op de plaats dos onlieils. Met een slang op de waterleiding was men het vuur binnen een uur meester. NIEUWE WETERING. Auto-ongeluk. Vrijdagmiddag heeft op den' Langenweg tusschen Nieuwe We tering en Rijpwetering een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De hoer L. uit Am sterdam reed met een Chevrolet, waarin nog twee personen hadden plaats geno men met groote snelheid over den weg, toen hij plotseling slipte in het losse stof, dat tengevolge van de groote droogte der laatste weken losgereden wordt. De auto sloeg in den langs den weg gelegen sloot, doch door de groote schok sloeg hij weer op den wal tegen een boom en vervolgens weer terug in do sloot. Wonder boven won der kwamen dc inzittenden er nagenoeg geheel zonder verwonding af. De achter in den wagen gezeten personen zijn doftr den kap van don wagen hoen uit den wra- geri geslagen. Het ongeluk is gebeurd op nog geen vijftig meter van de plaats, waar kort geleden ook een ernstig ongeluk i» gebeurd. J

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2