Uit de Omgeving CARTERS Iül PILLS Uit de Rijnstreek. jcomst van den Goddelijkcu Zaligmaker, en 'x>en ook na de H. Communie ieder in stilte bad voor het welslagen van liet Eu charistisch Congres. De Hollanders herinnoren zich ongetwij- 1 'eld do ontroerende hulde op het Amster- lamsche Stadion door do kinderen gc- jracht. Zij zullen zieh dus kunnen inden- een, welk een indruk de kindercommunie jp diegenen, die het voorrecht genoten ïaar to mogen gadeslaan, maakte. Tranen van ontroering waren in veler logen te lezen. En deze Communie is zeker le liefste hulde geweest en het grootst lenkbaar eerherstel dat aan Jezus in het \llerheiligst Sacrament kan worden gc- iracht. Aan alle altaren in do kathedraal vrer- len inmiddels in den loop van den echtend loor de aan het congres deelnemende bis schoppen H.H. Slissen gelezen. Een H. Mis voor de vrouwen op Show'Grounds. "Wederom waren de Show Grounds de ilaats, waar een der vele imposante oogen jlikken 'van het congres beleefd konden vorden. Het is vandaag voor Sydney de vrou- vendag. En daarom was ook de plechtige I. Mis op de Show Grounds opgedragen litsluitend voor de vrouwen gereserveerd, 'ij hebben getoond een integreerend deel ran het aantal deelnemers van het Congres e zijn. In een zeer groote menigte van 'ele duizenden woonden zij de H. Mis bij; ivenals gisteren 'de kinderen zongen zij iok thans gezamelijk de H. Liturgische fezangen. Het verdere deel van den dag verloopt ivenals gisteren. Hedenmiddag wederom secti&vergade- ing, terwijl hedenavond in alle kerken van Sydney het plechtig Lof zal worden gcce- ebreerd. De Nederlandsche en Duitsche Secties. Aneta's speciale correspondent seint dd. Sept. uit Sydney: Tot voorzitter van de Duitsche Sectie vergaderingen is gekozen Mgr. Berning, i usschop van Osnabrück. Mgr. Verstraclen, Vicarius Apostolicus •an de Kleine Soenda-oilanden, en Mgr. Testers, Vicarius Apostolicus van Raboul, lebben in cle Hollandsche Sectievergade- ingen gesproken over het werk der Hol- andscho en Duitsche missionarissen in In- Lië en do Zuidzee-eilanden. Zij vroegen hun toehoorders te bidden oor het welslagen van het Congres en voor len vooruitgang der missies. In het totaal zijn er 3 Hollandsche mis- ionarissen op het Congres aanwezig. De eerste minister verwelkomde Kardinaal Ceretli. f Wij lezen in de „Universe": Een van de reffendste momenten was het toen Maan- lag jl. de Eerste Minister van Nieuw-Zuid- Vales, mr. Barris, de zoon van een predi cant der Non Corformisten, den preek- toel van de St. Mary Cathedraal beklom ■m den Kardinaal Legaat welkom te hee- en in Australië uit naam van alle stan- len en rangen. Belangstelling der niet-Katholieken Uit Sydney wordt gemeld: Vele niet- Catholïeken hadden den wensch te kennen jegeven om de sectievergaderingen te flogen bijwonen. Het comité van regeling, /aarvan de secretaris-generaal pater J. lorman is, is natuurlijk aan dien wensch egemoet gekomen en heeft zulke schikkin- ;en getroffen dat èn op de groote avond vergadering der mannen, welke door den Ïardinaal-Legaat zelf gepresideerd werd, in op de verschillende scctie-vergaderin- [en een aantal plaatsen voor de niet-ka- holieko belangstellenden waren vrijgehou- len. Mgr. Aengenent. De huldiging te Rotterdam. Bij de komst van Mgr. J. D. J. Aenge- ïent naar Rotterdam in de maand Octo- ier, zal er in den grooten Schouwburg een (rootsche feestavond worden gegeven. Dien avond zal worden opgevoerd een 'oor deze gelegenheid door den letterkun- lige Bernard Verhoeven geschreven „Bis- ichopsspcl van Rotterdam", dat de op- comst, ondergang en verrijzenis van het vatholicismo behandeld, verzinnebeeld in Ie figuur van St. Laurentius, Rotterdam's ichutspatroon. Tevijs is daarin in prach- ige aansluiting op het devies van Haar- em's nieuwen bisschop een sociaal motief feweven, dat zijn bekroning vindt in de ipothese van de liefde, als het redmiddel n den socialen nood de tijden. De regie is in handen van den bekenden Dorus Hermsen, terwijl met de muzikale llustratie Phons Dusch is belast. Benoemingen. Paters Minderbr oe d e r s. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft fervol ontslag verleend aan den weleerw. rater J. de Graaf O.F.M., als kapelaan te s Gravenhage (H.H. Ant. en Lod.) en heeft ienoemd tot kapelaan te 's-Gravenhago H.H. Ant. en Lod.) den weleerw. pater F. L Jansen O.F.M.; tot kapelaan te Rotter- lam (H. Ant.) den weleerw. pater W. F. ;an Schcijndel O.F.M.; tot kapelaan te s-Gravenhage (H. Pasch.) den weleerw. rater A. van der Vlugt O.F.M.; tot kape- aans te Delft (H. Joseph) den weleerw. later A. J. Th. Goldenberg O.F.M. en den veleerw. pater A. J. Vergeer O.F.M. Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogen- iosch heeft eervol ontslag verleend aan len weleerw. pater A. van Nistelrooij O. L M. als kapelaan te Wychen en aan den veleerw. pater A. L. E M. van der Kun 0. F. M. als kapelaan te Ammerzoden cn leeft benoemd tot kapelaan te Wychen ien weleerw. pater J. B. G. Verhaar O.F.M o Nijmegen (B. Franc.) den weleerw. pa- 'er J. do Graaf O.F.M. en te Ammerzbden eten weleorw, pater B. F, M. Smitz O.F.M. Paters der H.H. Harten. Algemeen Kapittel. Op 1 September werd het algemeen Ka pittel geopend van oe Paters der H.H. Harten van Jezus en Maria (Picpus) in hun Moederhuis tc 's-Gravenbrakel, in België. I it Nederland namen rechtens deel aan deze vergadering der hoogeerwaarde Pater Sigismundus v. d. Berg, lid van den Geh. Raad, overste van Nieuw-Ypelaar te Gin- neken, de Hoogeerw. pater Norbertus Poel man, Provinciaal der Ned. provincie en als gekozen afgevaardigden cle zeereerw. pa ter Aloysius Ceelou, overste van het Scho- lasticaat der H.H. Harten te Valkenburg en de zeereerw. pater Koenrad van Kes- sel, overste der Damianusstichting te St. Oedenrode. V e r t r e k narissen. ran missio- Woensdag 17 October zullen de volgen de paters der H.H. Harten per s.s. „Ora- nia" uit Amsterdam naar Brazilië (Minacs Gereas) vertrekken: P. Ernest de Boer uit Spanbroek, P. Jeroen Boozcn uit Noord- w ij k, P. Suitbertus Nooij uit Wognum en P. Ansfridus van de Ven uit Someren. HET OVEBLIJDEN BUBGEMEESTEB D. WENTHOLT. Openbare Raadsvergadering. Nauwelijks was het bericht van het overlijden van Burgemeester Wentholt bekend geworden, of ten teeken van rouw werden van de Baadszaal en de Burge meesterskamer de gordijnen neergelaten. Van alle openbare gebouwen werd de vlag halfstok geheschen en van 3 uur tot half 4 luidden alle klokken in de gemeente. Te 8 uur werd een buitengewone Baadsvergadering gehouden. Hierbij waren alle Baadsleden tegenwoordig, do Gemeen tesecretaris, de Hoofden van de Gemeen tebedrijven, het gemeentepersoneel, amb tenaren van andere takken van dienst, de Rijksveldwachter, de gemeentelijke politie, gemeentewerklieden e. a. Ook enkele da mes. De heer J. H. M. Balvers, waarn. Burge meester, sprak een kort woord. Deze spoed eischende vergadering, M. H., vindt haar oorzaak in een voor ons allen droevig ge val. Mocht ik bij de jongste vergadering mededeelen, dat de gezondheidstoestand van den Burgémeester zoo vooruitgaande was, dat we hem binnen afzienbaren tijd weder in ons midden zouden mogen be groeten, thans is aan mij de droeve plicht u mede te deelen, dat de Burge meester heden te rond half 12 is overle den. Burgemeester Wentholt, M. H., zal dus nooit weder op deze plaats terugkee- sen. Het is niet mijne bedoeling u een resumé te geven, van hetgeen de overlede ne tijdens zijn burgemeesterschap deed, al leen wil ik zeggen, dat Ilillegom een Bur gervader heeft gehad 33 jaar lang, hetgeen^ zeker voldoende mag heeten, om het ver trouwen uit tc spreken, dat God hem loone, voor alles wat hij voor Hillegom heeft gedaan. Hij ruste in vrede De heer J. H. A. Vooren sprak als volgt: Mijnheer de Voorzitter! Als oudste lid van den Baad meen ik mij te mogen veroorloven, hier een enkel woord te spre ken. Hier voor mij ligt het Feestnummer van de Hillegomsche Courant van 28 April 1920, dat het portret draagt van onzen Burgemeester en hetwelk ik heden uit mijn archief te voorschijn haalde. Wethouder Balvers huldigde toen den Burgemeester om 3 eigenschappen: a. als kalm en ernstig leidsman, b. om zijn onpartijdigheid, c. om' zijn eenvoud. De secretaris Van der Jagt eerde den Burgemeester met de woorden: „de ambtenaar gevoelt zich in uw handen veilig". En de Raad herdacht den Bur gemeester o.m. als een magistraat, die hartelijk medegevoekle met armen en lij denden. Wanneer wij dat alles resumee- ren, dan weten wij, dat onze gemeente he den betreurt het verscheiden van een Bur gemeester, die was een aristocraat naar den geest. Welke donkere wolken zich ook samenpakten boven onze gemeente, zijn Gezag werd nimmer aangetast, omdat zijn verschijnen reeds eerbied afdwong. Per soonlijk heb ik in hem geëerd zijn groote zorg voor de belangen van zijn ambtena ren. Ik weet het, hoe goed het hem deed, als een Raadslid een lans brak voor de be langen, welke hem heilig waren. Met innige droefheid zijn wij thans ver vuld; de gemeente is in rouw; mogen we dezen rouw waardig dragen! O, wat heeft dit verscheiden ons veel te zeggen: ook voor ons kan iedere oogenblik het laat ste zijn. Zal dan ook van ons gezegd kun nen worden: een aristocraat naar den geest? Zullen nevens ons geloof in God onze daden zoodanig zijn geweest, dat wij bereid zijn de Eeuwige Heerlijkheid in te gaan? Moge daarom ieder onzer van hier gaan met de bede, dat God ons kracht moge geven, te leven als onze Burgemees ter! En moge Hij de bedroefde weduwe en haar kinderen nabijzijn in deze moeilijke ure! Mr. J. B. Sens betuigt nu namens de ambtenaren der secretarie, alle andere ambtenaren en werklieden zijn hartelijke deelneming met de bedehij ruste in vrede. Op voorstel van den waarn. Burgemees ter wordt besloten namens den Baad een betuiging van deelneming en rouwbeklag aan de familie Wentholt te tfoen gewor den. Het gesprokene werd door alle aanwe zigen staande aangehoord. De begrafenis. De begrafenis van het stoffelijk over schot van burgemeester Wentholt zal plaats hebben op Dinsdagmiddag te 2 uur op de Algemeeno Begraafplaats en ge schiedt op kosten, der Gemeente, INGEZONDEN MEDEDEELING. Wees een Magneet, Trek de Aandacht. Maak er een eind aan - Iaat hardlijvigheid U niet vroegtijdig oud maken en U van Uw jeugd berooven. Heldere oogen, een frissche teint, een veerkrachtige tred en een gezond uiterlijk trek ken tegenwoordig ieders aandacht Het Is zoo gemakkelijk hoofdpijn en slechfrsqijsvertering, puistjes en een ongezonde gelaatskleur en vele andere ongemakken en pijnen; die door consti patie veroorzaakt zijn, te genezen. Ruim deze hinderpalen uit den weg, door. nog Vanavond CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN In te nemen. Morgen zult U reeds ondervinden, dat daardoor de ingewanden pijnloos functioneeren. Ge zult U opgelutht voelen, en deit nieuwen dag met frisscheto moed beginnen. Bedenk, dat zij volgens doktersrecept zijn samengesteId*«adoor oud en jong kunnen worden gebruikt Ze zijn klein en> met een suikerlaagje bedekt, dus gemakkelijk te slikken en bevatten geen giftige stoffen. Hevis een zuiver plantaardig middel, dat de natpor op wetenschappelijke wijze te hulp komr Vraag „Carter's"- met bovenstaand merk/Bij Apoth. en Drog., in roode kokertjes van W ct en f 2.25. Import. Fa. B. Melndersma, Den Haag. 17 De Feesten. Ten teeken van rouw zijn deze voor deze week afgelast en zullen nu gehouden wor den op Dinsdag 18 en Woensdag 19 dezer. De laatste dag komt ons als geboden Vas tendag (Quatertemperdag) niet bijzonder geschikt voor. Ondertrouwd; J. P. van der Wiel en C. C. van Winsen. H. de Wilde en N. A. C. M. Warmenhoven. Geboren: d. van H. M. Groot en van Sambeek. d. van E. G. Bosch en Stamm. OverledeD: D. Wentholt m. 64 j. AALSMEER. Verdronken. De drie-jarige V. R. is gistermorgen bij het spelen in de Ringvaart geraakt en ver dronken. De algemeene begraafplaats. Nadat do gemeenteraad over het plaan aan leg van een nieuwe begraafplaats eerst in comité-generaal was geweest, werd het volgend resumé daaromtrent der pers mee gedeeld: na heropening der vergadering besloot de raad. diverse perceelen in het nieuwe uitbreidingen voor algemeeno be graafplaats te bestemmen; met een tweetal eigenaren van land onderhandelingen aan te knoopen omtrent aankoop en indien geen overeenstemming kan worden verkregen tot onteigening der pefceelen over te gaan. Den architect der gemeente zal worden op gedragen plannen te ontwerpen voor een nieuwe begraafplaats, groot ruim 5 H.A„ in overleg met een tuinarchitect. Voorts werd besloten voor een en ander een geld- leening aan te gaan groot 90.000. NIEUW-VENNEP. Vruchtenroovers. Doör den gem. po- litie-agent van Gent alhier werd een 4-tai personen gesnapt. Terwijl hij op surveil lance was, ontdekte hij, dat in den boom gaard van den landbouwer van Oosterom alhier onraad was. Tegen vier personen werd proces-verbaal opgemaakt. OEGSTGEEST. Dr. Schaepmanfonds. De opbrengst voor het dr. Schaepmanfonds bedraagt alhier 373.59. Het comité brengt hartelijk dank aan de gevers! WASSENAAR. Koninginnefeesten. De tweede dag van het Wassenaarsche feest, zooals het in den volksmond heet, is al weder geëindigd en ook van dezen dag kan niet anders gezegd worden, dan dat hij is geslaagd en zonder wanklank is ver- loopen. Het weder was- aanvankelijk niet zoo fraai als Woensdag. Des morgens stond er zelfs een straffe wind en viel er eenige regen uit zware regenwolken, maar allengs klaarde het op: ging de wind wat liggen brak de zon door. Om half elf ving het eerste nummer van dezen dag aan, bestaande in vrije- en orde oefeningen, uitgevoerd door de R. K. Gym- nastiekver. „Blauw Zwart". Voorafgegaan door de trommelslagers' van Excelsior be traden de keurig in witte trui en zwarte broek uitgedoste jongens met hun lei der, den heer J. van der Weijden, het feestterrein. Voor een dankbaar publiek werden daarop een dertiental nummers vertoond. Vooral de plastische standen en do algemeene brugstand vielen zeer in den smaak en werden met luid handgeklap be loond, Na afloop werd den leider door den Burgemeester, die met het bestuur der Koningin Wilhelminavereeniging getuige wae, met de praestatie van zijn jongens gecomplimenteerd. Om één uur in den middag vingen de kinderspelen aan. Als altijd was er voor dit nummer groote belangstelling zoowel van deelnemers en deelneemsters als van het publiek. Voor meisjes was er grabbel ton, wedloop met wagentje en stoelendans, voor jongens kuipjesteken, blaastrappen en liet eerst aan den trein. Na beëindiging werd door het bestuur aan de prijswinnaars de mooie prijzen uitgereikt. Het was nu omstreeks vier uur geworden en het feestterrein werd hoe langer hoe meer met feestgangers gevuld. Een deel van hen vermaakte zich in stoomcaroussel, cake-walk, auto-caroussel, zweefmolen of bibberbaan, terwijl een ander deel poffer tjeskraam of consumptietent opzocht, om zich te laven en te verkwikken. Er heersch- te een prettige stemming, welke verhoogd werd naarmate het later werd. Toen kwam per fiets, rijtuig, auto of tram de vreem delingen in grooten getale aangereden en toen het acht uur werd, was de drukte groot, overstelpend haast. Er werd gezon gen, gedanst en gesprongen. Allen van groot tot klein, van oud tot jong hadden plezier en vermaakten zich naar harte- WOUBRUGGE. Burgemeester. Naar wij vernamen zal de heer burgemeester na zijn aftreden 15 'September a.s. nog een maand alhier het secretariaat waarnemen. Geboren: Pieter en Gerrit Jan zns. van J. Visser en G. van Dorp. Hille- gonda d. van A. den Hertog en J. de Rijns burger. Gehuwd: J. Bootsman jm. 23 j. en A. Timmer jd. 23 j. Overleden: K. van der Tang 75 j. wedr. van E. J. van den Brink. 1st. Dit duurde zoo voort tot elf uur, toen het vuurwerk aanving. Voor dit nummer was bezaaid met menschen, om dit schouw en bermen, de burcht, het weiland, alles was bezaaid et menschen, om dit schouw spel te zien. Het moet gezegd, dat het vuurwerk, geleverd door de firma de Kat uit Leiden, af was. Het vond zijn bekro ning in de slot-decoratie, bestaande uit de woorden „Leve de Koninginnen" en ge flankeerd door de portretten van Hare Majesteiten. Na afloop bleven de feestgangers nog enkele uren in c-afé's en vermakelijkheden bijeen. Omstreeks twee uur was de rust INGEZONDEN MEDEDEELING. WEKELIJKSCHE OVERZICHT KAASHANDEL. De nieuwe aanvoer veroorzaakte 'n weinig animeerende markt, die vooral bij de hoogste prijzen een lageren prijs veroorzaakte. Te Bodegraven kenmerkte de kaas markt zich door 'n trekkende handel en ook te Weerden duurde de markt zeer lang. Toch kunnen wij aannemen dat alles wel verkocht is geworden en er zeer weinig mee naar huis is gegaan, wat nog al eens gebeurt wanneer de boer niet meer aan den prijs kan komen, die hem eerder is ge boden. Is het voor den handel niet mak kelijk, om precies de tijd van handelen te weten, ook voor de boer is het altijd lang niet makkelijk om op het juiste moment te decideer en. Ook deze week is er nogal wat „mosterd" gegeten, vooral op de markten te Bodegraven en te Woerden. Te Gouda was de markt weer iets vaster en duurde dan ook niet zoo lang, terwijl de Vrijdag- sche markten ook beter waren dan in 't begin van de week. De hoogste noteering kon dan ook deze week niet hc-oger komen dan 63, welke prijs te Bodegraven werd besteed, terwijl te Woerden en te Gouda resp. 61 en 62 als hoogste prijs stond genoteerd. Door het goed drogende weer was er deze week veel kaas marktrijp en de aanvoeren dan ook zeer goed. Bodegra ven 469 en Woerden 521 partijen. De pro ductie wordt echter, gezien het seizoen nu toch langzamerhand minder, zoodat de vol gende week wel 'n kleinere aanvoer zal worden geconstateerd en, mede gezien de tendenz der laatweeksche markten, zullen de prijzen volgende week niet lager gaan. Wellicht ook niet hooger omdat het voor de Sept.-kaas nog te vroeg is alhoewel ve le handelaren de goede soorten van thans voor opleg boven de eigenlijke Sept. prefe- reeren. De afzet is momenteel niet bijzon der groot zoodat er nu nogal wat voorraad zal worden gevormd. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Slotenschouw. Begrooting. Straatverlichting. Be strating. De heer A. van Leeuwen is met kennis geving afwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna-de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. Daarna deelt de voorzitter mede, dat het inderdaad mogelijk is de sloot aeluei de huizen van de Van der Doesstraat on der schouw te brengen. B. en W. hebben besloten een algemeen onderzoek in te stel len naar de slooten achter -le womugen en te overwegen of de verordening, betref fende de schouw behoort te worden toege past. Voorts deelt de voorz. mede, dat de lan taarn bij De Graaf in tweeën is gereden en het moeilijk is deze dichter bij de sloot te plaatsen. B. en W. zullen eveuwel een onderzoek ter plaatse instellen. Het onderzoek naar den woningtoestand is in behandeling genomen. De kwestie van den open vuilniswagen en het pad langs den Hoogmadenschen weg is nog niet op gelost. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Mededeeling van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden. 2. Verslag der gemeente over 1927, dat met de begreoting bij de leden zal rond gaan. 3. Een schrijven van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente, dat zij accoord gaan met het voorstel der burgerlijke gemeente, inzake het Kerkpad, onder -voorwaarde hunnerzijds, dat na oplevering, het onder houd komt voor rekening van de burger lijke gemeente. 4. Een missive van G. S. houdende de regeling der jaarwedde van den burge meester. 5. Idem, tengeleide van de Koninklijk goedgekeurd legesverordening. 6. Een procesverbaal van kasopr.eming, waaruit blijkt, dat in kas aanwezig was en moest zijn een bedrag van 1410,65. Al de ze stukken voor kennisgeving aangenomen. 7. Een adres van W. P. van der Geest en anderen om doortrekking van de wa terleiding tot hunne woningen. B. en W. stellen voor clit stuk in handen re stellen van B. en W. voor praeadvies. Do voorz. zegt dat B. en W. zich op een breed stand- ilëtten - -n verstopping Doos 60 dr. Bij Apoth. en Drogisten. punt stellen en de mogelijkheid onder de oogen zullen zien van doortrekking der wa terleiding ook op andere punten in de ge meente. Conform het voorstel van B. en W. Aan de orde is thans wijziging der be grooting 1928 en wordt het betrekkelijke besluit model D vastgesteld. Voorts bieden B. en W. de begrooting aan, waaromtrent de voorz. drie mededee- lingen doet t.w. a. dat daarop is uitgetrok ken een bedrag van 1000 voor werkver schaffing, alleen bij sneeuw of vorstperio den; b. dat de opbrengst der belastingen voor 1928 en 1929 van dien aard is, dat de jongste verhooging van opcenten op de B. I. B. weer kan worden teruggebracht tot 100; c. dat de opbrengst der waterleiding 1000 lager is geraamd, omdat B. en W. voornemens zijn een kleine wijziging in het tarief aan den Baad voor te stellen, het> geen wethouder Splinter nog nader toe licht en waardoor een billijker regeling zal worden verkregen. Vervolgens stellen B. en W. voor met in gang van 1 April 1929 de gemeente in 2 stemdistricten te verdeelen, n.l. stemdis- trict I, omvattende de Kerkwijk tot de brug bij de Doesbrug. Dit laatste wordt niet noo- overige deel der gemeente. Conform het voorstel van B. en W. Aan de orde is thans aanschaffing mo torspuit. De voorzitter zegt, dat alle leden hebben kunnen zien, dat de demonstratie met de motorspuit een vlot verloop heeft gehad; B. en \V. stellen daarom voor de motorspuit over te nemen. Conform het voorstel van B. en W. Ten aanzien van het voorstel van B. en W. tot uitbreiding der straatverlichting zegt Wethouder de Bruijne, dat B. en W, de verlichting in de gemeente heohen op genomen en bevonden dat die uitstekend was. B. en W. wenschen evenwel aan de verlichting nog eenige uitbreiding te geven en stellen den Raad voor een drietal nacht- lantaarns bij te plaatsen t.w. bij de brug van Silevis, bij Irene en tegenover de Van der Doesstraat; de heer Klaver zou ook een nachtlantaarn willen hebben bij het Leeuwenpark en de heer G. Groenendijk in plaats van bij de Van der Doesstraat een bij de Doesbrug. Dit laatse wordt niet noo- dig geoordeeld en wat de lantaarn bij het Van Leeuwenpark betreft, daarnaar zullen B. en W. een onderzoek instellen. Verder stellen B. o»- "W -«or bij Jichte maan de lantaarns twee dagen Ungep te luten branden dan tot dusver lief- ge\a] Was en de straat-verlichting in plaats van hv^t j September met I Augustus aan te vangen, een en ander zal een meerder uitgaaf met zich mede brengen van' ongeveer 800. De Raad gaat met deze voorstellen accoord. Vervolgens stellen B. en W. voor een verordening vast te stellen op het verhaal van inkoop pensioen. Besloten wordt te verhalen de helft van de inkoopsom. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. inzake de bestrating. Wethouder Splinter zegt dat B. en W. het volgende plan hebben n.l. om, indien de gemeente financiën dit toelaten, op de begrooting van 1928 4000 te reserveeren en eenzelfde bedrag op de begrooting 1929, zoodat in 1929 of anders in 1930 met de bestrating een aanvang kan worden gemaakt; door deze wijze behoeft geen leening te worden aangegaan en wordt de renten uitge spaard. De raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord. Vervolgens wordt de pensioengrondslag van den veldwachter op 2050, van den deurwaarder op 15 en van den ontvanger op 1225 vastgesteld. Bij de rotvraag klaagt de heer Ver- vark over auto's, die op hoeken van stra ten worden neergezet. De voorzitter zegt toe zijn aandacht daaraan te zullen wij den. De heer Groenendijk zegt dat de Does brug moeilijk geopend of gesloten kan wor den. De Voorz. zegt dat voor het hei stel van de brug een bedrag op de begrootïng van 1929 is uitgetrokken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergade ring. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer J. van der Graaf, tijdelijk onderwijzer aan de Bijzondere school alhier is benoemd aan eenzelfde school te Waverveen. Electrificatie. Wederom zal de N.V. P. U. E. M. te Utrecht overgaan tot uit breiding van het electricitcitsnet. Thans zullen de huizen van den z.g. Kromme Mij- drechtschen dijk in de nabijheid van den Hoef (U.) van electriciteit worden voor- Pink' gekneld. De arbeider van den landbouwer L. J. de Groot knelde bij zijn arbeid een stuk van zijn pink af. Dr. A. Lucardie legde het eerste verband. Mond- en klauwzeer. Wederom is al hier het mond- en klauwzeer uitgebroken. Ditmaal onder het vee van den veehouder D. Verhaar aan den Kromme Mijdrecht- schen dijk. Bij hoog water. Voor den komenden hoogen waterstand in den winter is de kade langs de Kromme Mijdrecht nabij het stoomgemaal Uphof alhier belangrijk versterkt.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8