KJANTONGERECHT WOERDEN. Alvorens de zitting een aanvang neemt wijdt de Kantonrechter eenige waardee- rende woorden aan den zoo pas overleden Frederik van Deth, deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Utrecht en voorheen bij dit Kantongerecht. Frederik van Deth was een goed deur waarder, aldus spr. Heel veel jaren dien de hij de Rechterlijke Macht en in al die jaren heeft hij zich zeer verdienstelijk ge maakt. Deurwaarder is een vak dat tact eischt en dit nu had van Deth in ruime mate. Zij die een vordering instelden en zij tegen wien een vordering werd ingesteld konden steeds op zijn hulp rekenen en vaak wist hij diegenen die „zwak" stonden steun te bieden. Ook als menscli was hij goed. Met leedwezen zien we hem dan ook henengaan hoewel zijn persoonlijkheid in herinnering zal blijven. Deurwaarder Van Deth ruste in vrede. Na deze woorden opende de Kanton rechter de terechtzitting. Te hard gereden. De aangehouden zaak contra van L. te 's-Gravenhage diende het eerst. Op de vorige terechtzitting was door twee getuigen komen vast te staan dat verdachte roekeloos met zijn automobiel gereden heeft op den Rijksstraatweg on der de gemeente Rietveld. Verdachte kwam veel te hard de brug over rijden, begon te slingeren en reed tenslotte te gen een boom aan waardoor de auto kantelde. Thans verscheen een derde getuige en fok deze verklaarde dat verdachte roe keloos gereden heeft. De Ambtenaar achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eiscKle een geldboete van 15.subs. 10 dagen hech tenis. De Kantonrechter veroordeelde conform Overtreding Arbeidswet. D. A. S. te Woerden had de arbeids wet overtreden. Hij zou zijn knechten des nachts zonder vergunning hebben laten werken. Twee getuigen kwamen bevestigen, dat het gepleegde feit waar was doch daar verdachte niet verschenen was werd de zaak tot de volgende terechtzitting aange houden om den verdachte in persoon te hooren. Overtreding Vleeschkeuringswet. De J., te Bodegraven had do Vleeschkeuringswet overtreden. Hij had een ongekeurd varken dat aan de pest ge storven was vervoerd. Verdachte bekende. Eisch: 20 gulden of 10 dagen hechtenis. Veroordeeling 15.of 5 dagen hecht. v. D., te Bodegraven stond voor hetzelfde feit terecht nl. dat hij bovenge noemd varken heeft afgegeven. Verdachte bekende. Eisch: 20 of 10 dagen hechtenis. Veroordeeling: 15 of 5 dagen hechtenis Verboden visschen. G. te Zegveld stond terecht terzake dat hij gevischt heeft met een hengel ge aasd met visch. Verdachte bekende en voerde aan dat het wel meer gedaan werd. Eisch 5 of 3 dagen. Veroordeeling conform. SPORT EN WEDSTRIJDEN. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. De competitie is begonnen 'b Was als 't ware midden zomer, toen gisteren de voetbalschoenen officieel weer werden aangetrokken, 't Was eigenlijk veel te heet weer vpor voetbal, maar het sei zoen was er nu eenmaal en dus werd er be gonnen. Dat eerste treffen bracht natuurlijk al weer dadelijk verrassingen, omdat men de krachten der diverse clubs niet kent, om dat er dikwijls zooveel veranderingen in de ploegen komen. Zulks was het geval ook met U. V. V., dat tal van goede krachten verloor en daardoor al vóór den aanvang der compe titie gedoodverfd werd voor een der laat ste plaatsen. Doch, intusschen heeft de Stichtsche club het toch maar bestaan Ajax, de kampioen van het vorig jaar, op eigen veld te slaan. Inderdaad een pres tatie. Dat kan feitelijk ook gezegd worden van V.U.C., dat in IJmuiden de vogels met 31 versloeg. De debutant in deze afdeeling, het Schie- damsche Eermes D.V.S., slaagde er niet in een behoorlijk resultaat te boeken. De Hil- versumsche jongste eerste klasser won met 62. In de tweede afdeeling deed V.S.V. als debutesrende eerste klasser het beter. In Zaandam toch word met 32 van Z.F.C. ge ronnen. E.D.O. en D.F.C. ten slotte begonnen weer goed door beide thuis te winnen res pectievelijk met 52 en 53 van Exselsior en H. V. V. In do tweede klasse dezer afdeeling had geheel onverwachts een thuiswedstrijd van A.S.C. plaats, doordat de competitieleidcr halsstarrig weigerde uitstel te verleenen. A.S.O. nu had het terrein afgestaan aan Brunhilde voor de nationale athletiek wedstrijden, terwijl op het Ponomaterrein de L.V.B.-jubileumwedstrijden zouden plaats vinden. Zulks geschiedde nu natuur lijk niet en de N.V.B. zorgde voor een jan boel, waarmee noch de L.V.B., noch A.S.C., noch het Leidsche voetbal, noch zelfs de N.V.B. eer zal behalen. De eerste wedstrijd van A. S. C. is in nederlaag geëindigd tegen V. O. C. Op Zichzelf, gezien de groote verandering van spelers in de rood-zwarte ploeg, niet zoo slecht, doch door een gemiste penalty wordt het resultaat toch slechter dan het oppervlakkig lijkt. Gelijke spelen noteerden voorts Unitas tegen Quick en D.H.O. tegen Xerxes. Dat belooft wat. AFDEELING I. Eerste klasse. Amsterdam: AjaxU.V.V. 13 IJmuiden: StormvogelsV.U.C. 13 Hilversum: HilversumHR.V.S. b2 Tweede klasse A. Amsterdam: A.F.C.K.F.C. 16 Alkmaar: Alcm. Vict.—West Frisia 3—3 Hoorn: HollandiaH.R.G. 56 Helder: Helder—VV.F.C. 1—2 'AmsterdamZeeburgiaZ.V.V31 Tweede klasse B. Amsterdam: SpartaanD.E.C. 12 Utrecht: VeloxBaam 23 Zand voort: Zand voortHaarlem 22 Bloemendaal: BloemendaalH.V.L. 35 Bussum: B.F.C.V.\.A. J1 AFDEELING II Eerste klasse. Zaandam: Z.F.C.V.S.V. 23 HaarlemE.D.O.Excelsior 52 Dordrecht: D.F.C.H.Y.V. 53 Tweede klasse A. Gorinchom: Unitas—Quick 22 Delft: D.H.C.Xerxes 11 Den Haag; B.M.T.V.I.O.S. 43 Leiden: A.S.C.V.O.C. 12 Rotterdun; Overmaas—O.D.S. 3I Tweedeklasse B. Dordrecht: MerwedeNeptunus 28 Schiedam: S.V.V.St. Hooger 02 Gouda: Gouda—S.V.W. 9—1 AFDEELING IV. Eerste klasse. Tilburg: N.O.A.D.—P.S.V. 2—3 Roermond: Roermond—B.V.V. 32 Eindhoven: EindhovenLonga 43 Om den Zilveren Bal. Feyenoord winnaar. In de finale om den Zilveren Bal werd H.B.S. gisteren met 41 door Feyenoord geslagen, waardoor de Rotterdammers zich in het bezit stelden van den beker. GOUDSCHE VOETBALBOND. Alphen: Alphen IIIAlphia II 26 Alphen: Alphia IVGouda IV 06 A. S. C. I—V. 0. C. I 1—2. Een wedstrijd met een onaangename voorgeschiedenis. Elk Leidenaar weet op 't oogenblik al wel haast- dat binnen niet al te langen tijd de L. V. B. het 25-jarig jubileum hoopt te vieren. Bij dit feest behooren ook' de noodige jubileumwedstrijden en het was voor de feestcommissie een genoegen op een ver gadering van alle L.V.B. en N.V.B. vereeni- gingen te mogen hooren: „Wij doen allen mede, en stellen alles gratis' beschikbaar". Als zoo iets spontaan gebeurt begrijpt een ieder dat alles in 't werk wordt gesteld alles zoo goed mogelijk te doen slagen. Daarom verzocht ook de L.V.B. reeds op 14 Aug. aan den N.V.B. uitstel voor ver schillende wedstrijden; waarom zou dit niet gaan. Het programma was nog niet eens opgesteld, dus Echter bleef de N.V.B. op alles Oost- indisch doof. Niets mocht het L.V.B.-be- stuur vernemen en vanzelf sprekend begon men in het L.V.B.-bestuur wantrouwen te krijgen. Maar den Haag is dichtbij, dus even daar naar toe gegaan^ kwam men ook zoo waar met de mededeeling terug „alles komt wel in orde". Dan alles weer klaar gemaakt, naar tijd werd niet gekeken. De wedstrijden vastge steld enz. totdat Vrijdag bericht kwam, A.S.C. heeft geen uitstel. Dit werkte als een donderslag en alles en iedereen probeerde te doen wat nu te doen stond. Telegrammen werden verzon den, al het mogelijke geprobeerd, maar de N.V.B. bleef onvermurwbaar. We weten wel dat de N.V.B. niet mede behoeft te werken aan een jubileum en dat niet geantwoord behoeft te worden op een schrijven reeds 14 Aug. verzonden, men heeft daar het recht en de macht en wat doen wij dan als nietelingem Maar zou ook het woord „beleefdheidin deze niet mede hebben kunnen spreken. On danks dit alles stond nu de L.V.B. voor gemaakte onkosten, het in duigen vallen van de jubileumwedstrijden en A. S. C. zonder terrein (Brunhilde had hét ge huurd). Ook voor A.S.C. een penuraire toestand. Zoo zagen wij Zaterdag leden van A.S.C. per fiets de spelers opscharrelen om Zon dag toch V.O.C. partij te kunnen geven en dan nog wel op Pomona-terrein waar van de N.V.B. verleden jaar schande sprak voor den wedstrijd A.S.C. II V.U.C. II. Nu waf het echter wel goed voor A.S.C. I. Wij willen niet af of toe doen aan de nederlaag maar ónder zulke omstandighe den is het èn voor A.S.C. èn voor den L.V.B. toch zeer onaangenaam onder der gelijke omstandigheden te moeten werken. Mogelijk dat een nieuw soort onbeleefd heid is uitgevonden, want anders kunnen wij zeer zeker niet een dergelijke handel wijze begrijpen en dat nog wel van een zoo hoogst-aanden N.V.B. Over de wedstrijd zelf kunnen wij dan ook heel kort zijn. A.S«Ö, heeft slecht» twee of drie oude i krachten van vorig jaar in de gelederen, terwijl V.O.C. verscheidene nieuwe ge zichten telt. A.S.C. heeft echter gemaakt wat er van te maken viel en V.O.C. heeft, gezien de goede verslagen voor den Zilv. bal-wedstrij den, danig teleur gesteld. De jeugdige A.S.C.'ers hebben met een enthousiasme gespeeld zooals wij slechts zelden zagen en mogelijk had een gelijk spel op V.O.C. behaald kunnen worrden. Ruim een half uur bleef mede door het goede verdedigen van Fontein de stand nog blank. Toen zag echter de linksbuiten van V.O.C. een gaatje en was het 01. Vlak daarop een goede doorbraak, en het is 02. Juist als iedereen aan rusten denkt, breekt A.S.C. door. In het beruchte gebied wordt gehaakt en een penalty is het ge volg. Brouwer schiet echter recht op v. d. Bergen af en deze prachtkans is verloren. Na rust valt V.O.C. steeds aan maar lat en palen behoeden A.S.C. Alt van A.S.C. als? linksbuiten speelt wel wat te robust maar zet menigmaal schitterend voor. Uit een van deze voorzetten ontstaat een heen en weer getrap voor het doel van V.O.C. en weet Brouwer met een prachtbal zijn fout te herstellen. (12). Wel probeert V.O.C. het nog menigmaal, maar ook hier wordt slecht geschoten en waar A.S.C. ook geen kans meer weet te benutten is ieder een blij als aan dit drama een einde komt. LAWNTENNIS. België—Holland 1311. De tweedaagsche Lawntenniswedstrijd BelgiëHolland, te Brussel gehouden, is door de Belgen met 13—11 gewonnen. ZEILEN. De Na-Kaag. Zooals de laatste jaren gebruikelijk is wordt ook dit jaar weer een na-Kaag ge houden, welke twee dagen in beslag zal nemen. Als datums zijn vastgesteld Zaterdag en Zondag 22 en 23 September. ATHLETIEK. MET BRUNHILDE-TOURNOOI. Goedgeslaagde wedstrijden. Het Ned. record 4 X 100 M. estafette verbeterd. De Leidsche Dame3 Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Brunhilde" heeft met haar jaarlijksche wedstrijden voor de dames, gisteren op het A. S. C.-terrein te Oegstgeest gehouden, goed succes gehad. Hiermede bedoelen we voornamelijk het sportief succes in enkele loopnummers. Want als er op wedstrijden een record ge broken wordt is dat ongetwijfeld een reden om van succesvolle wedstrijden te spreken en de min'dere prestaties van de dee'^c mers(sters) in andere nummers worden dan niet zoo zwaar gesteld? Zoo was het ook gisteren. De wedstrijd middag op het in do zonne blakerende ter rein begon al goed in het nummer 1000 M. hardloopen, waarbij in Nederlandsche re cordtijd geloo^en werd door mej. Ter Horst uit Enschedé, terwijl mej. Briejer van „Brun bilde" er slechts o.l seconde langer over deed. Het nummer 4 X 100 M. hardloopen, leverde nog mooie resultaten, wijl hier het Ned. record, dat met 54.4 sec. stond op naam van „Hygiëa" uit Den Haag, wel viermaal gebroken werd. Tweemaal zelfs door de A. V. „Twente", uit Enschede, die in de finale een tijd van 53.5 sec. maakte, welke prestatie van de Enschedesche da mes met hartelijk applaus werd begroet. Overigens bleven de prestaties eenigs- zins beneden onze verwachtingen. In het nummer hoogspringen bleef de beste spring ster 18 cM. beneden het Ned. record, doch de vijf volgende gaven elkander heel wei nig toe en noteerden allen 1.35 M. In het nummer 800 M. hardloopen stelde mej. A. J. Mallon uit Gouda teleur wijl zij 6.4 sec. onder haar recordtijd liep en over troffen werd door mej. Tijm uit Haarlem. De strijd in dit nummer was interessant, hoewel er eerst op het eind van de race van strijd gesproken kan worden. Mej. Mal lon toch had gedurende de eerste 700 Me ter onbedreigd de leiding en algemeen dacht men haar een nieuwe zege toe. In de laatste 100 M. begon mej. Tijm ech ter fanatiek te spurten en inderdaad slaag de zij erin mej. Mallon te passeeren. Even hield de reeordhoudster vol, doch zij kon het tempo niet volhouden en werd tweede. Het nummer 200 M. gaf aanvankelijk in de series weinig bijzonders te zien, doch mej. Briejer, die in haar serie heel gemak kelijk won, deed het vermoeden rijzen, dat zij in de finale een goeden tijd zou maken. Inderdaad bleef zij slechts 1 sec. boven het Ned. record van mej. Groos. Mej. Briejer stelde in het nummer vér- springen teleur, doordat zij 8.5 e.M. bene den haar Ned. record bleef. Welke factoren daarvan oorzaak waren weten we niet, doch gezien de nog mindere prestaties der overige deelneemsters, is de prestatie van mej. Briejer toch niet zoo slecht. Ook mej. Simmelink was in het num mer speerwerpen niet op haar best. Haar worp was ruim 1 Meter beneden het Ned. record, dat op haar naam staat. De regeling der wedstrijden was overi gens goed verzorgd. Alles werd goed op tijd afgewerkt, voor zoover zulks met het oog op de groote deelname in de diverse nummers mogelijk was. Deelgenomen werd door dc volgende ver- eenigingen: A. V. „Twente", Enscheué; „Concordia", Haarlem; „Hellas" Den Haag; „Hygiëa" Den Haag; „Sparta" Dor drecht; „D. O. S.", Rotterdam; „Olympia" Den Haag; „Quick" Gouda „Nieuw Brun hilde" en ..Brunhilde" Leiden. Dc volledige uitslagen luiden: 10 0 M. hardloopen: le serie1 mej. H. Hennink A. V. „Twente" in 13.8 sec., 2. mej. L. Rombout „Sparta" in 13.9 sec. 2e serie: 1. mej. M. Briejer „Brunhilde" in 13.2 sec., 2. mej. H. van Wezel A. V. „Twente" in 14.4 sec. 3e serie: 1. mej. ter Horst A. V. „Twen te" in 13.3 sec., 2. mej. A. Lindner „Brun hilde" in 14.4 sec. 4e serie: 1. mej. S. Detert A. V. „Twen te" in 13.3 sec., 2. mej. G. Hoogendoorn „Nieuw Brunhilde" in 13.4 sec. Finale: 1. mej. E. Ter Horst, A. V. „Twente" in 12.9 sec. (Ned. record), 2. mej. M. Briejer „Brunhilde" in 13 sec., 3. mej. S. Detert A. V. „Twente", 4. mej. G. Hoogen doorn „Brunhilde". Hoogspringen: 1. Mevr. Slobbe Mallon „Quick" 1.40 M.; 2. mej. S. Detert A. V. „Twente" 1.35 M.; 3. mej. E. Ter Horst A. V. „Twente" 1.35 M. (na loting). Voor de puntentelling verwierven mej. W. Hamerslag „Hygiëa", mej. S. Aandcwiel „Hellas" cn mej. W. Dieben „Brunhilde" elk 2 punten ook met een sprong van 1.35 M. 800 M. hardloopen: 1. Mej. A. Tijm „Concordia" in 2 min. 40.2 sec., 2. mej. A. J. Mallon „Quick" in 2 min. 40.6 sec., 3. mej. A. van Noort „Brunhilde", 4. Mei. M. v. d. Velde „D. O. 8" 200 M. hardloopen: 1ste serie mej. G. Visser „Hygiëa" in 37.6 sec. 2e serie: 1. mej. T. van Halst „Concor dia" in 32.2 sec.; 2. mej. T. Steffelaar „Hel las". 3e serie: 1. Mej. R. Briejer „Brunhilde" in 29 sec., 2. Mej. Tiekink, A. V. „Twente". Finale 1. Mej. M. Briejer „Brunhilde", in. 27.6 sec. (Ned, record 26.6 sec.), 2. mej. T. van Halst „Concordia", In 30 sec., 3. mej. G. Visser „Hyg^éa'. Verspringen: 1. Mej. M. Briejer „Brunhilde" 5.24 M. (Ned. record op naam van mej. Briejer met 5.32 1/2 M.); 2. Mej. 5. Detert, A. V. „Twente", 5.01 M.; 3. mej. G. Hoogendoorn „Nieuw Brunhilde" 4.48 M„ 4. mej. E. Ter Horst A. V. „Twente" 4.85 M., 5. Mej. Tiekink A. V. „Twente", 6. mej. W. Hamerslag „Hygiëa". Kogelstooten 1. mej. J. H. Heu- tink A. V. „Twente" 9.57 M., 2. mej. B. Zwaan „Hellas" 9.32 M„ 3. njej. v. Oorver, „Brunhilde" 9.11 M., 4. mej. B. Hoogen doorn „Nieuw Brunhilde", 9.07 M., 5. mej. L. Rombout „Sparta", 6 mej. Tiekink A. V. „Twente". Discuswerpen: 1. mej. D. Wevers A. V. „Twente", 26.52 M. (Ned. record 31.43 M.). 2. mej. B. Hoogendoorn „Nieuw Brun hilde", 25.85 M., 3. mej. N. Mürr, „Hygiëa" 24.13 M., 4. mej. S. Bakker „Concordia", 5. mej. A. Kramer „Concordia", 6. mej. Tie- kina A. V. „Twente". Speerwerpen: 1. mej. R. Simme link A. V. „Twente" 28.24 M. (Ned. record mej. Simmelinck 29.31 M.), 2. mej. L. Rom bout „Sparta" 27.95 M., 3. mej. D. Leonhart A. V. „Twente" 24.87 M., 4. mej. A. Tijm „Concordia" 22.81 M., 5. mej. B. Zwaan „Hellas", 6. mej. v. Corver „Brunhilde". Estafette 4 X 100 M.: (Ned. record „Hygiëa" Den Haag in 54.4 sec.): le serie A. V. „Twente" in 53.8 sec. (binnen Ned. record), 2. „Hellas II". 2e serie: 1. „Concordia" in 56.9 sec., 2. „Quick". 3e serie: „Brunhilde I" in 54.2 sec. (bin nen Ned. record), 2. „Olympia**. Finale: 1. A. V. „Twente" in 53.5 sec. (nieuw Ned. record), 2. „Brunhilde" in 54 sec., 3. „Concordia", 4. „Olympia", 5. „Quick", 6. „Hellas". Totaal klassement: 1. A.V. „Twente" En schede 61 punten, 2. „Brunhilde" Leiden 33 punten, 3. „Concordia" Haarlem 23 punten 4. „Quick" Gouda ,15 punten. Om den Prins Hendrik-beker. Ned. Record polsstok- hoogspringen verbeterd. Gisteren werden te Nijmegen de atle tiekwedstrijden om den Prins Hendrik- beker gehouden. In het nummer polsstokhoogspringen slaagden Pasma en v. d. Zee er beiden in 3.6072 M, te springen, waarmede het Ned. record van de Reyser met 1 c.M. verbe terd werd. De uitslagen waren volgens de „Crt.": 100 Meter: 1. v. d. Berge (Haarlem) 11 sec.; 2. H. de Boer (te Werve); 3. Van Welsenes (Haarlem); 4. v. Maanen (A.v.W.) 5. tén Voorde (Feijenoord); 6. J. Jansen (Feijenoord). Polsatokhoog: 1. A. v. d. Zee (Haarlem) 3.601/j M.; 2. Pasma (U.D.I.) 3.601/2 M.; 3. F. v. d. Most (Pro Patria) 3.20 M; 4. v. Musschen (Haarlem) 2.90 M. Discus: 1. Evsker (Haarlem) 38.74 M.; 2. v. d. Kuip (Bl.-Wit) 32.82 M.; 3. v. d. Zee (Haarlem) 32.20 M.; 4. Schrikkel (Bl.-Wit); 5. Stecker; 6. v. d. Laan (Thor). Verspringen: 1. H. de Boer (te Werve) 7.05 M.; 2. Nooy (Haarlem) 6.72 M.; 3. v. Welsenes' (Haarlem) 6.5172 M.; 4. Zwager man (te Werve) 6.46 M.; 5. Looy (Feijen oord); 6. Zwolsman (Bl.-Wit). 800 Meter: 1. Hoogerwerf (Haarlem) 2.05.72; 2. v. d. Burg (Quick); 3. Wink (Feijenoord); 4. Brandenburg (Haarlem); 5. Huybers (Feijenoord); 6. Boer (Thor). 1500 Meter: 1. Klaase (Haarlem) 4.177s; 2. Peper (Haarlem); 3. Janssen (Swift); 4. Visser (Feijenoord); 5. v. Essen (U.D.I.); 6. v. Heuven (A.V.A.C.) 400 Meter: 1. Prins (Bl.-Wit) 53.4 sec.; 2. v. d. Burg (Quick); 3. Schmidt (Haar lem); 4. Jansen (Feijenoord); 5. Beyer (Thor); 6. Paulen. (De Haarlemmer kwam om zich te sparen voor de estafette niet uit voor de 5e en 6e plaats). Kogelstooten: 1. G. Eysker (Haarlem) 12.087, M.; 2. Stecker 11.077, M.; 3. Zwa german (te Werve) 10.48 M.; 4. Dirkse (U.D.I.); 5. v. d. Ley (Bl.-Wit); 6. Kaan (Haarlem). Hoogspringen: 1. Bührmann (te Werve) 1.75 M.; 2. v. d. Mest (Pro Patria) 1.75 M.; 3. v. d. Kuip (Bl.-Wit) 1.70 M.; 4. Zwols man (Bl.-Wit) 1.65 M.j5. en 6. v. Musschen (Haarlem) en Nieuwland 1.60 M. 4 x 100 M, estafette: 1. (Haarlem) 457s>" 2. te Werve; 3. Feijenoord; 4. Gelder- malsen. Speerwerpen: 1. v. d. Ley (Bl.-Wit) 48.S4 M.; 2. Looy (Feijenoord) 44.45 M.; 3. Schrik kel 41.13 M.; 4. Huybers (Feijenoord); 5. Burki; 6. Radder. 3000 M. wandelen: 1. Ekkers (te "Werve) 15.29; 2. Verleng (Bl.-Wit); 3. van Does burg (Bl.-Wit). 110 M. horden S 1. L. Spel (Bl.-Wit) 16 sec.; 2. Weber (V. en L.); 3. Brandei 5000 M.: 1. Klaasse (Haarlem) 16 172/5 sec.; 2. v. Heuven (A.V.A.C.); 3. neweg (Pro Patria); 4. Brons; 5. (Haarlem). Gemakkelijk en met gro voorsprong door Klaasse gewonnen. 4 x 40 M. estafette: 1. Haarlem 3.3 2. U.D.I.; 3. Feijenoord. Algemeen klassement: Haarlem 96 Blauw Wit 49, Feijenoord 351/,, te "W 35, U.D.I. 14 7„ Thor 7. Wereldrecord vèrspringen verbeten Bij de atletiekwedstrijden te heeft de athleet S. P. Gator (Haiti) wereldrecord vèrspringen op zijn naan bracht met een sprong van 7.93 M. Cator was op de Olympische Spele Amsterdam tweede in dit nummer ac E. Hans (Amerika) die toen 7.73 M. spi AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Dinsdag 8 uur ledenvergadering van Bond van R.-K. Overheidspersoneel. Woensdag 8.30—9.30 uur Rechtskua bureau. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 7S uur Voorschotbank. 7.308.30 Retraitefonds. INTERPAROCHIEELE St. J0SEP1 GEZELLEN-VEREENIG ING, Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van dei tholieke Gezellen-Vereeniging te doen schrijven R. K. Jongelingen vans jaar iederen Illen Maandag vai maand, 's avonds om half 9, in de dentskamer van het Gezellenhuis. Maandag bijeenkomst voor de leden 810.15 uur. Tc S.30 uur Bestuursvergadering Too club „Adolf Kolping". Dinsdag. Gecombineerde Maandverg ring om 8.30 uur voor de afd. Ongehui en Gehuwden. Woensdag. 8.15 uur repetitie Liedei „Sebastian Schaffer". Aller opkomst zocht. Donderdag bijeenkomst voor de van 8 tot 10.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurska zitting R.-K. Arbeidsbeurs voor Jong gen. Te S.30 uur op de bovenzaal ledenve dering van de Liedertafel en Symphd Aller opkomst verzocht. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symph (Frans Schweitzer55. Aller opkomst zocht. Zaterdag bijeenkomst voor de leden 8 uur tot 10.15. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zit van de St. Joseph's Spaarkas in de stuurskamer. Verdere mededeelingen: Op de bi komsten der Gezellen is er gelegenheid pandoeren te loeren onder deskundige <W December a.s. wordt voor de afd. Ongehuwde Gezellen ee traite gegeven in het St. Clemens Ret huis te Noordwijkerhout. Gezellen di« geen enkele maal een retraite hebben degemaakfc het wordt toch hoog t\j<i daarmede te beginnen. Om zoodoende gen te besteden alleen en uitsluiten je onsterfelijke ziel en de H. GelooL heden beter to leeren kennen. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat Fagelstraat 30. Woensdag 8 uur op de bovenzaal va Gezellenhuis buitengewone vergadering alle Patronaats-Commisies aangeslote de Patronatenbonden Leiden en schoten. Allerbelangrijkst Donderdag van 8 tot 9 uur R.-K. beidsbeurs voor onze Patronaatsjongei het gebouw der St.-Jbseprs-Gezellen eeniging, Rapenburg 52. Tel. 456. In iedere parochie dient te bestaan patronaatscommissie, die zich verantv delijk voelt voor de geheele manne schoolvrije jeugd, (aldus de circulaire het R.-K. Juvenaat in het) Bisdom Haa van Januari 1926). oT.ANTONIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Maandag 810 uur bijeenkomst G len. Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, tooneelrepetitie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezi Zaterdag 67 uur bibliotheek, ling van Contributie, gelegenheid tot ren en Retraitefonds. Sr-AGNES-PATRONAAT. voor de Parochies v. O.L. Vr. Hemel en van den H. Jozef. Maandag van 7 uur tot kwartier c 8 uur 1ste leerjaar Naailes (de nieuwe lingen), van half 8 tot kwartier over 2de leerjaar Godsdienstvan kwartier 8 uur tot 9 uur 1ste leerajar Godsdien Dinsdag, van 7 tot kwartier over 3e en 4c leerjaar Naailes; van kwartier 8 tot 9 uur 3e en 4e leerjaar en 5de Godsdienst. Van 7 tot 8.15 uur 2de leer Handwerken. Woensdag, te half 8 uur 1ste Naailes; 3e en 4e leerjaar Naailes. Donderdag, te half 8 uur 2de leer Naailes; le leerjaar Naailces; 5e Naailes. Vrijdag, Gymnastiek van der Werffs Zondag 16 Sept. Tentoonstelling de maakte goederen en verloting. N.B. Dinsdag- en Woensdagavond tributie betalen en gelegenheid tot sj en ruilen van leesboeken. ST. PETRUS-PATRONAAT- Rapenburg 52. 'Feitelijke voortzetting der Afdeeling lingen van de St. Joseph's-Gezellen-V< Augustus 1887September 1920) Vrijdagavond om 8.15 uur Maand' dering van de patronaats-commissie Petrus". Niemand verzuime.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6