3em. Berichten. Ned. Oost-lndië. Buitenl. Berichten. Rechtzaken. ONGELUKKEN. 'CHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom. Vijf officieren gewond. Amersfoort is Zaterdagavond nabij m 1 Birkhoven een auto afkomstig uit nter en gaande in de richting Am- iam tegen een boom gereden, waarbij 5 inzittenden, officieren en reserve ieren, min of meer ernstig gewond en. a sn dokter, die in Hotel Birkhoven ge- srd was, en een arts uit de stad legden crste verbanden, doch oordeelden ver- naar het ziekenhuis noodzakelijk. In kortst mogelijken tijd was een zieke?i- ter plaatse. Het bleek, dat alle in- 11 nden naar het ziekenhuis moesten. 0 monden waren van allerlei aard, het «j endeel zeer ernstig. Drie der heeren en het ziekenhuis' niet verlaten en 2 cn thans daar nog verpleegd. Een inzittenden kon na verbonden te zijn zijn woning vervoerd worden. De t, die eigenaar was van de Buick (E werd naar zijn woning te Deventer oerd en kreeg onderweg veel bloed- 3 es uit de ooren. ntrent de oorzaak is nog niets met ze- eid uitgemaakt. De bestuurder van uto zegt, dat hij plotseling moest wij- voor een groentenwagen die zonder (ector te ver links op den weg voor hem I. Vast staat, dat de auto groote sr.el- heeft gehad, hetgeen blijkt uit den van de beschadigingen aan den va- Vrouw doodgereden. iterdagmiddag halfzes is de 73-jarige W. Hagen, wonende Zuideinde te aveland, doodgereden door een motor- r H. Steur, uit Weesp. De vrouw zou de kerk gaan en reed met een auto- naar de Smidsbrug, waar zij uitstapte chter den bus om liep. De heer Steur, haar plotseling te voorschijn zag ko- poogde nog haar te ontwijken, maar niet, hoewel hij zeer kalm reed, om botsing te voorkomen. Hem treft geen ld. ee fietsrijdsters in de sloot geworpen. p den Rotterdamscheweg te Delft heeft sravond de heer Dremmer uit W a d- x v e e n, doordat hij te ver uithaalde een autobus, met zijn luxe-auto twee trige jongedames uit Schiedam aange- in, die daardoor met hun rijwiel in de i werden geslingerd. Omwonenden hten beide meisjes op het droge, e auto reed in volle vaart tegen een n en werd zwaar beschadigd. Later is net behulp van een kraanwagen van heer Jan de Graaf weggesleept. Over den kop geslagen. istermiddag tegen drie uur is de heer Utrecht met zijn motorrijwiel op den rsit,eg te iAmersfoort tegen een K.M.- 1» gereden en over den kop geslagen, heer H. bekwam ernstige kneuzingen, verloofde van den omtorrijder die op duozitting zat, werd eveneens over weS £eslingerd. Zij werd in bewuste- en toestani^pgenomen. TE VER IN ZEE GEWAAGD. achtoffer van zijn onvoorzichtigheid. e waaghalzerij, die men dagelijks aan Scheveningsche strand kan waarne- heeft Zaterdagmiddag weer een itoffer geëischt. e ongeveer 30-jarige timmerman Fr. de ronende in de Neptunusstraat te Sche- ngen, had zich bij het Groene Huisje, rel niet kunnende zwemmen, te ver in gewaagd. v die hoogte bevinden zich een paar chte geulen, zoodat het zwemmen daar is gevaarlijker is en Zaterdagmiddag le gevaarlijker, omdat het water zakte e wind Oost was. en zag toen dat de J. tot aan den hals et water stond, en plotseling zakte, kameraad probeerde nog naar hem te en, echter zonder succes, J. laat een vrouw en 2 kinderen er. Verdronken. Ernstige brand te Amsterdam. Ongeveer half twaalf gisteravond werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was in de Nes 68. Toen de eerste motorspuit van de hoofdwacht Prinsengracht in de Nes kwam, sloegen de vlammen uit de derde, de vier de verdieping en den zolder van dit per ceel. Spoedig was er op een tweeden alarm vgel materiaal aanwezig en werden zeven stralen uitgelegd. Een straal over den hoog opgeschoven mechanischen ladder, twee in het perceel, drie door andere gebouwen naar den achterkant en een van het dak van het tegenoverliggende huis. Ondanks de zee van water, die weldra op het vuur werd geworpen, brandden de drie verdie pingen, bestaande uit een voor- en achter kamer uit. Het gedeelte van het huis, dat uitbrand de, werd bewoond door den kruier A. Bon- nier met zijn gezin. Dit gezin was om zes uur 's middags uitgegaan. De oorzaak van den brand kon niet worden nagegaan. Van de onderste verdiepingen die als kantoor worden gebruikt, waren de eerste en tweede étage leeg. Het benedenhuis is in gebruik bij den tabakshandelaar Jos. Blitz. Deze verdiepingen hadden niet van het vuur te lijden, doch kregen wel water schade. De rose gloed, die eenigen tijd boven de Nes zichtbaar was, lokte heel wat publiek naar de smalle straat. De politie hield hen echter op behoorlijken afstand. Brand te Naarden. Gistermiddag te kwart voor 5 brak in het dicht bebouwde deel van Naarden een brand uit, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Uit een schuur achter het perceel van den heer J. Kos, in de St. An- nastraat, waarin 40.000 K.G. hooi "was op geslagen, sloegen plotseling de vlammen. Omwonenden waarschuwden terstond de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Deze gaf met twee stralen op de motor spuit, die 600 M. verder bij de haven moest worden opgesteld en twee stralen op de waterleiding water. De schuur met inhoud ging echter geheel in de vlammen op. De vlak in de nabijheid staande Groote Kerk liep door den vonkenregen ernstig gevaar. Een der dakspanten vatte vlam. Met hand- bluschapparaten kon erger worden voor komen. Het blusschingswerk werd zeer be moeilijkt door den geringeu druk op de waterleiding. De belendende perceelen konden echter, dank zij het krachtig op treden der brandweer, worden behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Hooibroei is echter uitgesloten. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt.. Het blusschingswerk, dat zeer veel nieuwsgierigen trok, werd geleid door den burgemeester van Naarden, den heer Van Wettum. Twee villa's uitgebrand. Gisteravond omstreeks half negen brak een felle brand uit in de villa van de fami lie Gladder, Paviljoenweg 1 te Laren. De brandweer die kwart voor 9 arriveer de kon slechts de omgeving door nat hou den voor het vuur behouden. De aangren zende villa van de familie Frijer stond toen reeds in de lichte laaie. Er kon bijna niets gered worden o.a. echter wel een auto van de familie Cladder door het forceeren van een garagedeur. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is' door het inslaan van den bliksem. Gelukkig was de wind gunstig, namelijk noord-west daar anders het paviljoen La- renberg bedreigd zou zijn geworden. De burgemeester van Laren was ter plaatse aanwezig. Beide villa's zijn totaal uitgebrand. Omkooperij. Een Nederlander in Duitseh- land gearfestebrd. Naar het Wolffbureau te Berlijn vernam, is Vrijdag de directeur van een azijnfabriek te Ti el, de heer V. Sr., met eenige andero daarbij betrokken personen, in Keulen gearresteerd, daar hij zou getracht hebben personeel van een maatschappij in stik- stofmest, welke te Knapsack bij Keulen een groote azijnzuurfabriek exploiteert, te bewegen tot het verraden van fabrieksge heimen. De Hollander wilde van den bedrijfslei der alle bijzonderheden verkrijgen over het door de Duitsche firma gebruikte pro cédé tot het produceeren van azijnzuur uit ealciuracarbid en met hem een contract daarvoor afsluiten. 150 gestolen. Bij deze buit zijn 434 gouden tientjea, waarvan 11 met de beeltenis van Koning Willem I, en 39 halve guldens. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. De familie Van K. slaapt boven den winkel, doch heeft niets verdachts be speurd. »Tel." Schermende handen. Te Chrèvremont (L.) hebben schennende handen zich vergrepen aan een Maria-ka- pelletje langs- den weg. Ze hebben het hek geforceerd en de inhoud van de offerbus ontvreemd. Voorts hebben ze ingebroken in de nabijgelegen parochiekerk van Eygels- hoven, waar ze twee offerblokken leegden, en uit de sacristie zilveren vaatwerk ont vreemdden. Wilde hij een bad nemen? Vrijdagmiddag zag een verpleegde uit het Prov. Ziekenhuis te Medemblik kans te ontsnappen. Onmiddellijk werd hij ach tervolgd. Het ging in de richting van den zeedijk, terwijl de vluchteling intusschen alle kleeding afwierp. De mansbegaf zich in zee, een heel eind weegs, tot hij zich bedacht en terugkeerde. Van het verple gend personeel kreeg hij eenige kleeding, waarna de vluchteling in de inrichting werd teruggebracht Brandvrij riet. Professor Van der Kloes schrijft in Bouwstoffen": Meermalen heb ik gewezen op de onmo gelijkheid om riet brandvrij te maken. Wel kan men het riet een zoodanige behande ling doen ondergaan, dat bij een brand proef het verschil tusschen bereid en niet bereid riet aan den dag komt, doch de uitslag dier proef is bedriegelijk. Voor eerst is zij kort van duur en ten tweede blijkt er niet uit, dat het bereide riet niet in weer en wind weldra in weerstandsver mogen tegen vuur achteruit gaat en dit na verloop van tijd geheel verliest. In den laatsten tijd hebben verscheiden belangrijke branden de gevaarlijkheid van het rieten dak opnieuw bewezen en de noodzakelijkheid aangetoond van terug te keeren tot het voorheen in alle bouwver ordeningen aanwezige verbod om in de be bouwde kom der gemeenten daken met riet te dekken en een eind te maken aan de zucht tot schilderachtig en landelijk aan zien. die de rieten daken in de mede bracht en landhuizen in 't aanzijn riep, bestaande uit een zoo groot mogelijke massa riet met een woning eronder. Met diphterie besmet verklaard. Vele gevallen te Bangkalan. Aneta seint uit Batavia: Met ingang van 5 September is de afdeelingshoofd- plaatse Bangkalan me-t. diphterie besmet verklaard. Tn zeer korten tijd hebben zich verschillende gevallen voorgedaan. De ziekte draagt een epidemisch karakter. ONGELUKKEN. ONTZETTENDE AUTO-RAMP OP RENBAAN TE M0NZA. 18 DOODEN EN 26 GEWONDEN. Wagen op publiek ingereden. Twee coureursin botsing. Op de groote renbaan van Monza heeft bij de gisteren gehouden auto-wedstrijden om den groeten prijs van Europa een ont zettend ongeluk plaats gehad, dat aan 19 personen, waaronder de renner Materassi, d:e het ongeluk veroorzaakte, het leven heeft gekost, terwijl niet minder dan 26 personen werden gewond. Ondanks het buitengewoon groote aantal wagens, niet minder dan 22 verschenen aan den start, hadden de eerste 170 K.M. van dezen wedstrijd over 600 K.M. een zeer vlot verloop. De bekende renner Materassi uit Florence lag met zijn Talbot op de vijfde plaats en zou zeer zeker eerste zijn ge weest, indien hij niet in de tweede ronde van wiel had moeten verwisselen, waar door hij veel tijd verloor. De renner stelde echter allo pogingen in het werk om den achterstand in te halen en reed in een helsch tempo. Vier wagens kwamen bijna gelijk uit de groote bocht op de rechte baan, waar al leen gelegenheid bestaat een anderen wa gen iu te halen. De renner l'oresti had op een Bugatti de twee andere wagens ingehaald en was daardoor tamelijk ver naar links afgewe ken. Materassi zat hem dicht op de hielen en had een snelheid van ongeveer 200 kilo meter, toen hij Forestie wilde inhalen. Op dit oogenblilc kwam volgens de ver zekeringen van ooggetuigen en het officiee- le rapport het rechtervoorwiel van den wa gen van Materassij in aanraking mee het lxnker-achterwiel van Foresti. Onmiddellijk begon de wagen van Materassi te slinge ren en daar de renner de macht over zijn auto had verloren, reed hij met onvermin derde snelheid, over de sloot, die de baan van de tribune scheidt, en schoot als een kanonskogel af op de menigte. Een groot aantal personen had zich in dichte rijen voor de tribune opgesteld, om den wedstrijd van z.oo dichtbij mogelijk te kunnen volgen. De auto passeerde de 3 me ter brecde en twee meter diepe don', groef een diepe voor in den grond, sloeg over den kop en vloog tien meter verder weder in de sloot terug, nadat hij alle personen, die zich op zijn weg bevonden, eenvoudig had weggemaaid. De coureur werd in <*cn croo ten boog weggeslingerd en bleef bewuste loos liggen, om enkele minuten na zijn over brenging naar het ziekenhuis den geest te geven. Alle personen, die direct door den wa gen waren geraakt, waren op slag dood en op afgrijselijke wijze verminkt. Lichaams- deelen waren geheel afgerukt, kermend la gen tusschen de lijken de vele gewonden. Het geheel had den aanblik van een slag veld op het oogenblik, dat een granaat tus schen een troep soldaten is ingeslagen. Een geweldige paniek ontstond onder de menig te, die in wilde vlucht wegrende, nog niet beseffend, welk een ontzettende ramp had plaats gegrepen. Vele dames, die op de pu blieke tribune stonden, vielen flauw en eenige oogenblikken heerschttc er een ver- eenige oogenblikken heorschte er een ver- hoofd verloren scheen te hebben. Daar het Roodc Kruis slechts posten had uitgezet op die punten, waar het mees te gevaar dreigde, was deskundige hulp niet direct ter plaatse, doch al spoedig snelden vele vrijwilligers en politie-agen- len toe, die de eerste hulp verleenden. De lijken, geheel onder bloed boden zulk een afgrijselijk schouwspel, dat zij met klee- dingstukken en kranten werden bedekt, waarna verder alle zorg aan de zwaarge wonden werd besteed. Aangezien draag baren niet beschibaar waren, werden de deuren van de tribune afgehaald en met behulp daarvan werden de gewonden naar de particuliere auto's gebracht, die voor het verdere vervoer naar het ziekenhuis zorgdroegen. Men mag bij deze ramp nog van geluk- spreken, dat de Talbob weder in de sloot is teruggevallen. Indien de wagen nog ver der door de menigte was gevlogen, zou hij eerst tegen de tribune tot staan zijn geko men en dus over een veel grooter terrein slachtoffers hebben gemaakt. De wedstrij den werden desondanks voortgezet. GEWELDIGE BRAND TE LONDEN. 1500 gezinnen in nachtkleedij de straat op. Houtzagerij in de asch gelegd. Zaterdagnacht om 1 uur is in de uitge strekte houtzagerij in de wijk Lambeth te l.onden een brand uitgebroken, die als een der grootste sedert lange jaren kan wor den beschouwd. De vlammen, die gretig voedsel in de lichtontvlambare voorraden vonden, grepen met bliksemsnelheid om zich heen, Dc omliggende huizen werden al ras aangetast, en zóó groot was het ge vaar, dat niet minder dan 1500 gezinnen hun woningen in allerijl in achlkleedij moesten verlaten. De brandweer slaagde er echter vrij spoe dig in, het vuur te onderdrukken, zoodat verder onheil voorkomen werd. Groote brand in Mueggelsee. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in de Duitsche bad plaats Mueggelsee. De brand nam een grooten omvang aan. Het kantoorgebouw, allo garderobehallen en drie winkels zijn r'gebrand. Na veel moei te gelukte het de brandweer uit de ver schillende dorpen in dc omgeving het vuur te blusschen. De schade wordt op meer dan 75.000 mark geraamd. De oorzaak van den brand is onbekeud.Menschcnlevens zijn niet le betreuren. Een maatregel die ook voor Holland noodig is. In Italië heeft de minister van finan ciën evenals de directie der Staatsspoor wegen een dienstorder uitgevaardigd, waarbij bepaald wordt dat het vrouwelijk personeel zoo fatsoenlijk gekleed moet zijn als het voor een meisje of huismoeder passend is. Deze maatregel werd genomen in het belang der goede zeden. Het is een ver blijdend verschijnsel dat in dit geval de re geering met haar autoriteit de kerk ter zijde staat, die nog dezer dagen bij monde van den Opperherder aller Christenen een vernietigend oordeel over de hedendaag- sche vrouwenmode heeft uitgesproken. De 42 slachtoffers der L 55 in één graf bijgezet. Een ontroerende plechtigheid had Vrij dag j.l. plaats op het marinekerkhof Has- lar bij Portsmouth, waar de stoffelijke over blijfselen van 42 officieren en manschap pen va.i de in Russische wateren gezonken duikboot L 55 ter aarde werden besteld. Allo kisten werden in verband met de on mogelijkheid der identificatie in één graf bijgezet. Onder de aanwezigen bevonden zich ver scheidene buitenlandsche marine-attaché's. Wordt de „Pressa" permanent? De stad Keulen overweegt verschillende plannen, om do internationale perstentoon stelling de Pressa", te veranderen In een permanente instelling, waarop een inter nationaal instituut voor dagbladwetenschap gegrondvest, zal worden. KANTONGERECHT LEIDEN. Uitspraken. J. H. en diens huisvr. S. B., Oegstgeest, na bezetten tijd in café vertoeven ieder 2 of 1 dag; B. B., geen rijbewijs vertoo- nen, 5 of 3 dagen; E. A. P., idem, 2 maal 3 of 2 maal 2 dagenO. P. N. Cl., Hazers woude, geen nummerbewijs vertoonen 3 of 2 dagen; F. C., Den Haag, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 3 dagenH. S., Scheve- ningen, idem, 3 of 2 dagenC'. M. I. Am sterdam, idem, alsvoor; J. U., Den Haag, idem, 5 of 3 dagen; A. R., fietsen zonder licht 3 of 2 dagen; F. J. M., IJmuiden, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 3 dagen; B. G. S., Den Haag, idem, alsvoor; J. R., Rotterdam, idem, alsvoor; J. C. M. van D. Amsterdam, idem, alsvoor; G. van E., Haarlem, nummer en lcttctr aan de ach terzijde van een motorfiets niet verlicht hebben, alsvoor; Th. C. A. D., Lisse, idem ten oprivlilc \itu cc a t»uio, an...., v* t. V., Den Haag, rijden met een auto zon der licht, 2 of 1 dag; J. v. dvS., Noord- wijk, overtreding leerplichtwet, 3 of 2 dagen; "NV. O., Katwijk aan Zee, zonder vergunning van B. cn W. te Katwijk met een fruitwagen een standplaats innemen, 2 of 1 dag; "NV. F. van P., zonder vergun- ninng muziek maken te Rijnsburg 2 of 1 dag; H. L. J. B., Haarlem, geen rijbewijs vertoonen 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen; M. N., Haarlem, te snel varen, 10 of 5 da gen; P. G. L., Voorhout, overtreding wo ningwet, alsvoor; J. A. B., Amsterdam, overtreding spoorwegreglement 3 of 2 dagen; D. v. V., overtreding der verorde ning op de winkelsluiting; M. N., zwerven de, te snel varen, 10 of 5 dagen; L. D., Noordwijkerhout, een hond los laten loo- pen, 3 of 2 dagen; M. van R., Den Hang verboden weg rijden, 2 of 1 dag; D. van B., Den Haag, overtreding motor- en rij wielreglement, 10 of 5 dagen; G. v. d. H., Rijnsburg, een hondenkar gebruiken op verboden wijze, 1 of 1 dag; E. S., Noordwijk aan Zee, geen reflector hebben aan een rijwiel, 3 of 2 dagen; D. J., Kat wijk, met een auto rijden zonder licht, 3 maal 5 of 3 maal 3 dagen hechtenis; C. W., Lisserbroek, loopon op verboden grond 3 of 2 dagen; E. P., Den Haag, zonder vergunning met fruit venten in Noordwijk 2 of 1 dag; A. S., Den Haag, idem, als voor; P. v. d. N. huisvr. H., overtreding ar beidswet, 2 maai 2 of 2 maal 1 dag; H. v. d. H., Noordwijk, fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen; A. den H., Rijnsburg, geen rijbewijs vertoonen alsvoor; D. S., geen nummerbewijs vertoonen, 2 of 1 dag; H. v. d. M., Rijnsburg, fietsen zonder licht ƒ5 of 2 dagen; W. v. d. K., idem, idem, als voor; J. v. d. M., idem, idem, alsvoor; C. Z., idem, idem, alsvoor; M. do M., idem, idem, alsvoor; P. v. d. M., idem idem, als voor; J. A. U., Hillegom, motorfiets aan de achterzijde niet verlicht hebben 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen; H. V., Oegstgeest, dronkenschap, 5 of 3 dagenC. v. d. M., fietsen zonder bel, 3 of 2 dagen; Th. C. van H., Alkemade, fietsen door de Morscli- poort 2 of 1 dag; G. S. P. V., idem, idem alsvoor; J. C. v. d. P., idem, idem, alsvoor; K. de J., Koudekerk, overtreding politieverordening, 1 of 1 dag; W. S., zwervende, overtreding politieverordening gemeente Leiden, alsvoor; D. V. D., zicli aan een tram vastklemmen, alsvoor; I. J. P. R., en J. H. R., kaarten op den openba ren weg no. 1 1 of 1 dag en no. 2 f 1 of 1 week tuchtschool; H. v. d. H., Noordwijk. overtreding motor en rijwielroglement 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen; J. v. d. M., fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen; W. J. Z., zwemmen zonder vergunning, geen straf; J. P. v. d. P., fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen; J. B., idem, alsvoor; C. W. idem, alsvoor; J. du M., idem, alsvoor; \V. Z., Noordwijk, op een hondenkar plaats ne men, alsvoor; H. M. C. R., Hengelo, mei een auto rijden zonder verlicht nummer en letter, alsvoor; J. J. de W., fietsen zon der rem, alsvoor; C. P. P., Noordwijk, met een auto rijden zonder rood achterlicht, 5 of 3 dagen. Waar geen woonplaats vermeld, is deze te Leiden. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Installatie Kantonrechter. Voor de zitting van heden werd de heer Mr. 1'. H. T. Bijl de Vioe, de nieuwbe noemde Kantonrechter te Haarlem, die be last is met het waarnemen van hef. Kan tongerecht te Haarl.meer, als zoodanig ge ïnstalleerd door den heer J. Kastelijn, Burgemeester van Aalsmeer, den waarne mend Kantonrechter. Goed geschipperd? G. van D,, schipper te Amsterdam, is ten laste gelegd in de gem. Alkomade gevaren te hebben in een verboden water en niet stuurboordzijde te hebben gehou den. Verd. ontkent; hij had geen stuur boord, hij was aan het lavecrcn tegen wind; het was een 12 Meter lang jacht. Verd. had de rivierpolitie nog toegeroepen dat deze ongelukken zou varen. Hii voer met nog 3 jachten op sleep. Verd. kan 3 getuigen A décharge aanvoeren, dat hij goed schipperde. Het O.M. vraagt aan houding tot 13 Sept a.s. Op een onbewaakten overweg. M. B., arbeider te Sloterweg, Haarl.- iii e e r, heeft over den spoorweg (onbe waakten overweg) gereden, toen een trein naderde. Verd. bekent; de paarden waren geschrokken voor een auto en pas op de lijn kreeg hij ze eenigszinsi in zijn macht, doch toen was het te laat, en de wagen was door de trein gegrepen. Verd. ont kende schuld te hebben. Het O. M.„U moet zorgen uw paarden tijdig te doen stilhouden". Eisch 10 of 10 dagen, uit spraak conform. Uit de tram gesprongen. W. J. D., reiziger te Amsterdam, is uit de in 6nelle vaart zijnde tram gesprongen op de Hoofdstraat te Hillegom. Ver dachte ontkent, dat de tram in volle vaart was; hij stond bijna stil. Het gebeurde in een bocht. Het O. M. vraagt 8 of 8 da gen. Verd. repliceert, dat hij altijd reist, en de tram bijna stilstond. Het O. M. wil de zaak aanhouden tot 13 Sept. Een auto neergezet. E. J. D., Hofstraat Hillegom, in dienst bij den graanhandelaar Simon van Wijk te Vijfhuizen, heeft op den Qruiqs- dijk een auto neergezet, zondor den motor in rust te zetten. Verd. ontkent; hij was wel bestuurder der auto, maar een der knechts- had hem daar zoo neergezet. Verd. had nog niet het beheer over de auto. Het O. M. vraagt aanhouding tot 13 Sept. ora verbalisant te hooren. Een te zware hondenkar. J. D., koopman Hillegom, heeft op een hondenkar gereden met een hond be spannen, welke wagen te zwaar be'ast was. Het O. M. vraagt evenwel 10 of 5 dagen; uitspr. conform. 3—2 Jandagmiddag bevond de sleepboot ardwijk" zich ongeveer ter hoogte van mijnfabriek te Tiel, toen plotseling de rige schippersknecht over boord viel D de diepte verdween. Direct werden Qgen in het werk gesteld om hem te en, maar het mocht niet meer baten. Doodelijk ongeluk. it Venlo meldt men aan de ^Mndmrg.": Ie kanaalwerken te Ohe en Laak is een H. uit Maasbracht door heb breken een paal zeer ernstig in den rug ge- Hij is van de H.H. Sacramenten Den. jder verneemt het blad, dat H. aan de gen van. de bekomen verwondingen is leden. Door een bakkerswagen overreden. >nderdagmiddag werd te Hoensbroek zoontje van den heer Zimmers in de B&traat door een bakkerswagen over- n- Het kind is Zondag aan de bekomen 'ondingen in het ziekenhuis te Heerlen 'eden. Kindje onder een trein geraakt. an de Haar te Veenendaal speelde het l*rige meisje van den heer N. tusschen rrails. Zij werd door den trein om geworpen en een eindweegs meege- lb'J- zij .een groote hoofdwonde rip?1" kind is later aan de gevolgen ^en- n- f!rt" Internationale inbreker aangehouden. Een belangrijke arrestatie te Antwerpen. Te Antwerpen is Vrijdagavond op ver zoek der Groningsche politie aangehouden de Spanjaard Manuel Vimente Baste- recchin, uit Bilbao, verdacht van inbraak in de juwelierszaak der firma Kiestra in de Poelestraat te Groningen waarbij voor 10.000 aan juweelen werd ontvreemd. In België moet hij ook nog de straf van ze ven maanden wegens' daar gepleegde in braken ondergaan. B. is ook de dader van drie in Juni ge pleegde inbraken, alsmede van inbraken te Arnhem, Utrecht en omstreken en ver moedelijk ook in Amersfoort, Dordrecht en andere plaatsen. Offerblokken gelicht. Te Chaam is ingebroken in de R. K. kerk. Drie offerblokken werden gelicht. De daders zijn onbekend. Brutale inbraak. Toen de familie van den slager Van K. aan de Kruiskade te Rotterdam gistermor- gen in den winkel kwam, ontdekte men, dat inbrekers in den afgeloopen nacht hun slag hadden geslagen. Men had zich door cle buitendeur toegang verschaft. Met bui tengewoon veel handigheid is de brand kast geforceerd. Het slot was er keurig uitgesneden; alles wijst er op, dat vak lieden aan het werk zijn geweest. Uit de brandkast werd 1200, uit een kasregister

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5