Uit de Rijnstreek. VOOR ONZE KINDEREN. STADSNIEUWS. SASSENHEI M. Win. .plbeurs. Vrijdagavond werd de driedar ^sche winkelbeurs na bezocht te zijn dc'or ruim twaalfhonderd belangstel lenden, gesloten. De verloting welke be stond uit het raden van het stilstaan van twee horloges, werd bekend gemaakt en aan de gelukkige winnaars uitgereikt. De winnaars hiervan waren A. van Veelen op het tijdstip van 2.30 u. 011 8 sec. en W. Zandbergen op 2 uur 35 minuten. Na tien uur werd de zaal gesloten, waarna een bij eenkomst der standhouders volgde. Door 'den voorzitter werd een woord van dank baarheid geuit voor de goede samenwer king dezer tentoonstelling. Spr. wenschte een volgende keer nog meer succes. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich door middel van het uitsnijden van een ruit toegang weten te verschaffen tot het. kantoor van gebrs. H. en A. v. d. Voort. Er wordt een be drag van 140 vermist. De politie stelt ,een onderzoek in, doch tot heden zonder resultaat. Gunning. Door het architectenbureau ÏLohman en Pons alhier is aan Gebrs. J. en O. J. v. Nieuwkoop opgedragen als laag ste inschrijvers, het bouwen van een woon huis voor den heer W. Smit, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aankomst Mgr.' Aengcnent. Onder /plechtig klokkengelui arriveerde Zondag avond halfr.egen alhier Z. D. H. Mgr. Aen- genent, Bisschop van Haarlem ten einde heden (Maandag) in deze parochie het H. Vormstel toe te dienen. BOSKOOP. Bloemenhandel. De vorige week was de bloemenhandel heel goed, en dat de slechte tijd weer ongeveer voorbij is was goed merkbaar want de rozenprijzen waren al weer heel wat beter. Ophelia. 3140 et-, Golden Ophelia 4156 et., Marcel Rouyer 5569 ct., Hadle 6495 ct., Cl. Pernet 0.49 1.Columbia 4958 ct., Butterfly 41 54 ct., Mac Keiler 0.55-10.8, Bouche 59—64 ct., Rosalandia 3353 ct., van Bossum 50 65 ct., Polyantharozen 3950 ct., alles per bos van 10 stuks. Diversen per bosDah lia's gr. bi. 1426 ct., id. kl. bl. 915 ct., Gladiolen9—15 ct., Clematis Durandi 24 cent., Ldium lancifolium album 911 ct. p. tak, Chrysanthen gr. bl. 1730 cent per stuk, id. tros 1215 cent per tak. Circus Roberti. Vrijdagmiddag is van circus Roberta, dat van hier vertrokken was, langs bet Goudsche Bijpad een der zware wagens te water geraakt, doordat de paardjes die er voor stonden, de vracht niet tegen de Groeneweg-brug kon den optrekken, waardoor het. heele gespan te water ging. Achter den wagen was een paard vast gemaakt, hetwelk vanzelf ook te water meest, en aleer men dit beest kon verlosson was het reeds dood, daar het door den wagen aanstonds onder water was getrokken. De andere paarden werden ge red en er kwamen geen persoonlijke on gevallen voor. Inbraak. Een dezer nachten heeft men ingebroken in het kantoor der firma den Ouden alhier. Alles was overhoop gehaald. Echter woidt er niets van waarde vermist. ZOETERWOUDE. Schoolreisje. Vrijdag maakten de leer lingen van de openbare lager,e school al hier hun jaarlijksch uitstapje. Deze keer was de reis naar Noordwijk aan Zee, waar volop werd. genoten van de zee en het strand. Een groot deel van den middag werd in de duinen doorgebracht, waar het voor de kleinen heerlijk was om naar har telust te spelen. Een woord van ha-rtelij- ken dank komt toe aan diegenen, die door hunne jaarlijksche bijdragen dit feestje mogelijk maakten, alsmede aan de gelei ders en geleidsters die er zeer zeker het hunne toe hebben bijgedragen dat dit uit stapje in alle opzichten geslaagd is. CORRESPONDENTIE. Piet van Schaak, Leiden. Om jou een*' een plezier te doen, laat ik dat leuke verhaaltje van jou dadelijk plaat- een. Dat kleine Jantje was zeker broertje Dat is ook zoo'n oolijkerdEn heb je de raadseltjes ook al gemaakt? Ik zal eens kijken of ik jelie alle drie (ook kleine ■broer moet meedoen) zien zal. Dag Piet! Maak veel groetjes aan Vader en Moeder! Rooie Kees, Leiden. Natuurlijk laat ik dit. plaatsen en heb je meteen al op de lijst gezet. Als jij een prijs won, zou ik blij zijn, als jij zelf. Verdienen, doe je het wii' en zeker! Laten we hopen en op „Blikman" vertrouwen.! Dag Booie! Zie vandaag eens Lita, Leiden. Zooals je reeds ge zien heb, zijn we reeds aan jouw mooie bijdragen bezig! Ga zoo door Lita! Je weet, wat we afspraken! Dag lief Nichtje! Veel groetjes thuis. Por de broertjes aan, dat ze meedoen! Hoe meer zielen, hoe mee-r vreugd Huub Eggen, Voorhout. Zeg eens mijn vriendje, ik heb jouw verhaaltje van „De Heilige en de wolf" nog eens na gelezen, maar ik geloof, dab ik het bewa ren zal tot later, omdat nog^ heel veel copy voor is, en wel stukken, die een plaatsje dubbel waard zijn. Weet je wat, maak een*- een opstel of een verhaal met. meer zorg en dankom jij het eerst aan de beurt. Wedden? Dag Huub! De raadsels zijn ze ker al klaar, is wel? Theodora, Leiden. Ik wacht op de „Vervolgen". Bij voorbaat mijn dank. Met hand en groet! En nu moet ik aiog een enkel woord zeg gen over de raadsels. In No. 1 (Voor Grooten) is een fout in geslopen. k schreef: „Ik vond die groote jongens vanavond bar vervelend", moet zijn: „Ik vond die groote jongens bar kin derachtig^. Nu geloof ik wel, dat er wel den naam van een vaartuig in te vinden is. Trou wens' er zijn er reeds, die de fout verbe terd hebben en ook het in to vullen woord goed weergaven. Stapels brieven met goede oplossingen en mooie bijdragen zijn reeds binnen. Zoo gaat het goed. Als er meer dan 300 zijn, geef ik nog een boek als troostprijs. Zie ook eens hoe „Booie Kees" vandaag zijn hart uitstort in een leuk versje en voor de lezers zegt, wat hij over den wedstrijd te zeggen heeft, waarvoor ik hem hierbij mijn. dank breng. ZiezooTot de volgende week, dan weet ik meer! Wie nog niet instuurde, haastte zich! Do. tijd schiet, op! Wie te laat is, vindt do deur op slot. Jelie liefhebbende OOM WIM. De Circusclown. In een stadje van Frankrijk, had zich oen man gevestigd, die een circus had. Vee! wilde en tamme dieren moesten daar hun kunsten overrichten, doch ook menschen. Er waren koorddansers, clowns en andere kunstemakers. Maar de directeur van het circus, was een streng en hardvochtig man. Do menschen die dagelijks hun leven waagden tusschen de wilde dieren, kregen maar een karig loon voor hun werken. F,n als zij iets niet goed deden, kregen zij nog met de zweep. Zoo was er in het circus ook een clown, met vrouw en één zoon. Hij en. zijn zoon verrichtten in het circus' groo te kunsten. Vooral zijn zoon was beroemd en' ook zijn paard, waarop hij meestal zijn kunsten vertoonde. Maar nooit kregen zij daarvoor een goed woord van den direc teur. In de woonwagen waar zij woonden, zaten op zekeren dag vader en zoon samen te praten. Morgen zouden zij verschrikke lijk moeilijke dingen moeten doen. De vader zou moeten dansen op het koord, terwijl de zoon op zijn paard eveneens moeilijke dingen moest doen. Toen den anderen dag de twee Maar stonden om het. curc-us in te gaan, stond de directeur eveneens klaar om er in te gaan. Terwijl de clown op het koord zou dansen, zou hij de leeuwen die onder het touw stonden en nog niet ge temd waren, kalm houden. Het program ma begon et de kunsten van den zoon. In volle draf kwam hij hot curcus binnen. Plotseling stond hij rechtop op zijn paard. Twee andere clowns hielden een ring vast. In volle vaart sprong het paard er door, terwijl de jongen er over heen sprong en aan de andere kant weer op het dier te recht kwam. Toen dit eerste stuk af was kwamen andere menschen, koorddansers, clowns, paardrijders enz. hun mooiste stuk jes ve-rtoonen. Maar nu zou het voornaam ste nog komen. Een koorddanser zou dan sen op een koord boven de arena der leeu wen. De directeur zelf zou de dieren kalm houden. Vol spanning wachtten de men schen, tot de danser zou binnentreden. Daar komt hij. Het is doodstil. Hij klimt de ladder op en blijft boven staan. Nu ko men de leeuwen en de temmer binnen. Maar wat waren die leeuwen wild. Onop houdelijk wilden zij den temmer aanvallen doch deze weerde telkens af met een ijze ren stang. Doch plotseling weerklonk een gil. De temmer had zijn stang laten val len en een leeuw was bovenop hem ge sprongen. De koorddanser, die kalm bo ven de leeuwen balanceerde, hoorde den gil, haalde een mes uit. zijn zak en sprong •boven op den leeuw. Het mes was tot diep in de hersens gedrongen en de leeuw viel stuiptrekkend neer. Vliegensvlug sprong de temmer nu op en hield de andere leeu wen in bedwang. Nu ging de clown weer naar boven en het spel ging weer zijn ge wonen gang. Toen het. spel afgeloopen was kwam de directeur zijn dank brengen en zei: „Ik ben dikwijls te hard tegen jul lie geweest. Jij 'hebt nu mijn.leven gered en ik zal je daar altijd dankbaar voor blij ven. Ik weet een mooi huisje te staan, daar mag je op mijn kosten in wenen, et je vrouw en zoon". Nu bracht de man zijn dank aan den directeur en een paar da gen later betrokken zij hun nieuw huisje en leefden daar nog langen tijd gelukkig en tevreden. De directeur was voortaan niet meer zoo streng als vroeger en de menschen kregen een beter loon. Jan v. d. Kwartel. MIJN AQUARIUM. door Johan de Graaf. Beplanting. II. We zullen alleen eenige inheemsche wa terplanten voor ons koudwateraquariuui behandelen welke het meest voorkomen, en het beste in ons aquarium kunnen gehou den worden. Zooals reeds uit bovenstaande blijkt, zijn bij lange niet alle waterplanten ais aquu- riumplanten geschikt. We zullen dan beginnen niet een der beste en een dor meest voorkomende plan ten n.l. de Canadeesche Waterpest 1) die in iedere vaart of sloot wel te viuden is. Ze kan zoowel in de bodem geplant als drijvende gehouden worden. Ze is een bes te zuurstofontwikkelaarstev en reinigster van troebel water. Ze schijnt op het drijvende vuil in het aquarium een soort van magnetische kracht uit te oefenen. Tevens is ze een best plantenvoedsel voor de karperachtige^. Door uitloopers tc vormen plant zij zich voort. Verder de fonteinkruiden welke men in 't voorjaar en in de zomer kan vinden, zijn heel mooi. Men moet ze niet te groot nemen, opdat de bladeren niet boven water uitsteken. Het is een frissche plant met flinke bla deren. Nog een mooi plantje is het Duitblad, of Kikkerbeet. Vooral wanneer de bladen nog onder water en mooi groen en ong4- schonden zijn, maakt ze een aardig effect. Een prachtige plant vormt voorts de lintbladige Vallisneria. Deze kunnen zeer lang worden. Ofschoon liet een tropische plant is d.w.z. voor warmwateraquarium groeit ze in een koudwateraquarium heel best. Een paar dotten drijvende voorjaars- of herfststerrekroos in het aquarium staan heel aardig. Je visschen willen zich er nog wel eens in verschuilen. Het Hoornblad, is een onzer beste plan ten. Ze kan drijvende worden gehouden doch veel mooier is het ze in de bodem te planten. Op velerlei gebied kan ze ons van dienst zijn. Ie. Als planten voedsel voor onze plan- tenetende visschen. 2e. Als nestmateriaal van onze stekel- 3e. Als aanhechting der eieren van war tersalamanders. Over dit laatste zullen we het later nog wel eens hebben. Eenige uitstekende aquariumplan ten wel ke echter hier in de buurt, laat ik maar zeggen door het geheele land, vrij zeld zaam zijn n.l. de Vlottende of Drijvende Watervveegbree, de Biesvaren of het Bra- semkruid. Ze groeien nog wel eens in hoogveen- plassen, beekjes, maar toch ook vrij zeld zaam. De Biesvaren komt nog al veelvul dig op de Friesche meeren voor. Degenen die daar dus familie of kennissen hebben wonen, kunnen zich misschien wel een paar van die uitstekende planten laten oversturen. Ook kan men beide planten bij de Kon. Kweekerij Moerheim te De- demsvaart bestellen. t Ik wil nu niet zeggen dat men al deze planten noodig heeft in zijn aquarium. Vol strekt niet, men kan zelfs wel met enkel Waterpest volstaan. Het gaat er maar óm dat er planten in je aquarium zijn om ge noeg zuurstof te bereiden. Gaat men ech ter visschen teelen, dan moeten er serns sommige soorten in het aquarium zijn -daar men deze dan beslist noodig heeft. Enfin, dat komt bij de bevolking van ons aqua rium wel ter sprake. Je plant nu je planten in de bodemlaag van je aquarium. Natuurlijk niet veel, want er moet voor de visschen genoeg ruimte overblijven. Nu heb je maar te zor gen dat de eventueele afstervende planten tijdig uit je aquarium .verwijderd worden, en dat bij te drukke v^rmenigvuklging de overtollige planten er uit verwijderd wor den. Niet weggooien! Ze 'komen je later misschien nog wel van pas. Houdt ze dus in een glazenbak aan den groei zoodat je in geval van nood altijd planten bij de hand hebt. Degenen die een niet al te kleine bakje hebben kunnen het aquarium met een rots opluisteren. Die kan je van verschillende soorten steen in elkaar zet ten en wel door de brokstukken aan el kaar te voegen met cement of ze los op el kaar te bouwen. Je kunt dan zorgen dat hij van binnen hol is zoodat hij een flinke schuilplaats voor je visschen biedt. Je kunt eli hardsteen, grotsteén, basalt, la ve enz. voor gebruiken. Ik zelf beb een paar mooie rotsen van trottoirtegels ge maakt, door ze aan stukken te slaan en ze later af te bikken. Wanneer je hem nu boven water uit laat komen kun je het bovenste gedeelte met mos laten be groeien. Het rotsplateau is dan een prach tige landingsplaats voor je salamanders. Denk er om dat je de rots zoo maakt dat zich niet te veel vuil tusschen de steenen kan verzamelen. Verdere tierlantijntjes zooals zwaantjes, blikken kikkertje, boot jes enz. moeten beslist geweerd Worden, omdat het echte natuur gezicht geheel verloren gaat. ("Wordt vervolgd). l) Elodea Candensis. Naar School. Jantje wou graag naar school. Op een morgen zei Moeder tot Jan: Janneman je bent nu a-1 zoo'n groote jongen, nou mag je eens naar school. Om half negen deed moeder hean zijn jasje aan en ging met hem naa-r school. Op school zaten al een heeleboel kinderen, allemaal nieuwe lingen. Daar kwam de juffrouw naar Jan toe. Ze vroeg hem, hoe hij heette. Toen zei zij, ga maar eens met mij mee Jan. Jantje kreeg een mooie plaats heelemaal vooraan. Na gebeden te hebben begon de juffrouw te vertellen van Roodkapje. Dat was wat voor Jan, Hij nam zich alvast voor dien stouten wolf met zijn geweer dood te schieten. Of hij het gedaan heeft weet ik niet. Toen fyij thuis kwam vertelde hij aan zijn Moedér dat hij het heerlijk vond op school. Toen hij 's middags weer naar school ging, zag hij voor het eerst- van zijn leven een vliegmachine, O, Moe kijk eens wat een groote vogel. Op school moesten de jongens eerst netjes bidden en toen moesten, ze sommetjes maken. Om drie uur mochten ze buiten spelen. Ze zouden krijget-je spelen. Ja-n was 'm. Al gauw had hij Frits' getikt toen ging de bel. Ze gingen netjes in de rij staan. Toen ze in de Idas waren schreef de juffrouw een paar sommetjes op hét bord: de jon gens moesten ze uitrekenen. Toen ze klaar waren ging de juffrouw weer vertellen en om vier uur was Jan weer thuis en ver telde aan moeder dat hij al zijn sommen goed had gemaakt-. Tiet van Schaik. ZILVEREN KL00STERFEEST PATER QUIRINUS VAN ROOY 0.F.M, Het zilveien kloosterfeest. van den Wol- eerw. Pater Quirinus van Booy O.F.M., werkzaam in het klooster der Paters Fran ciscanen aan den: Haagweg is, geheel in den geest van den eerw. jubilaris, gisteren in allen eenvoud kerkelijk gevierd. Te half tiendroeg de Eerw. jubilaris aan het keurig versierde altaar der kloos terkerk een plechtig gezongen H. Mis op. Zijneerw. werd daarbij geassisteerd door den Zeereerw. Zeergeï. Pater drs. B. de Goede als diaken en den Zeereerw. Pater G. Dolle als sub-diaken. Het zangkoorvertolkte de Missa Sanc- tissimae Trinitatis van Hub. Ouypers. Na de Tantum Ergo van J. A. S. van Schaik zong het kcor op voortreffelijke wijze een Latijns ihe Priestercantate van denzelfden componist. Daarin bestond vrijwel geheel de uiter lijke viering, omdat de eerw. jubilaris, wars van alle uiterlijk vertoon, geen verdere feestviering wenschte. Nietemin, voordat zulks bekend was, had zich uit de parochianen reeds een co mité gevormd,, om den jubilaris een ge schenk te kunnen aanbieden voor het vele, dat de eenvoudige priester reeds ter plaat se gedaan heeft. Dit geschenk bestond in een paars kasuifel; dat den eerw. jubila ris als blijk van herinnering uit dankbaar heid werd aangeboden. DE COLLEGES VAN PRINSES JULIANA. H. K. H. Prinses Juliana, die naar men weet in den cursus, die binnenkort aan vangt, haar studie aan onze Alma Mater zal voortzetten, zal voorloopig de volgende colleges volgen: Prof. dr. W. B. Kristensen, Egyptische godsdienst. Prof. dr. J. P. M. L. de Vries, Germaan- sche Mythologie. Prof:' dr. J. Huizinga, Algemeene Ge- schiedónis. Drs. J. J. L. Duyvendak (lector), Ge schiedenis van het. moderne China, Prof. nir. D. van Blom, Het Zuiderzee- vraagstuk. Prof. dr. A. Verwey, Nederlandsclie Let terkunde. Prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, Vol kenrecht. Na Kerstmis komt er mogelijk eenige verandering in dit programma. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL. Schipper overboord geslagen en verdronken. Hedenmorgen omstreeks 8 uur voer het motorschip „Catharina" uit Den Haag met bestemming naar Noord.wijkevlaoi.it, waar zand gehaald zou worden, in het Galgewa ter alhier. Op den hoek nabij bet Kort Gal gewater heeft de schipper L. ten H., ge woond hebben Van Ostadestraat te Den Haa-g, die op bet schip eenige werkzaam heden verrichtte, het evenwicht verloren, waardoor hij te water viel. De andere schip per, die met ten H. voor gezamenlijke re kening voer, stelde onmiddellijk pogingen in het werk om den drenkeling te redden, doch zonder resultaat. De politie die spoedig met een dreg aan wezig was slaagde er na ruim 10 minuten in. den drenkeling bewusteloos boven wa ter te brengen. De dokter van den E. H. D., dr. de Vries heeft met behulp van een zuurstof-apparaat gedurende meer dan een uur getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch de pogingen hadden geen resultaat. Het Slachtoffer was 34 jaar en laat een vrouw met drie kinderen achter. R. K. PATR0NATENB0ND. District Leiden en Voorschoten. Allerbelangrijkst mag genoemd worden de vergadering, welke op Woens d^a g a.s. des avonds om 8.1 5 uur in het G e- z ellenhuis, Rapenburg 5 2 is uitgeschreven voor de Patronaats Commis sies, aangesloten bij bovengenoemde Dis trictsbonden. Het geldt de naaste voorbe reiding voor de deelneming aan het 2de i\ ationale Patronatencongres in Den Bosch op Dinsdag 25 en Woensdag 26 Sept. a.s. De WelEerw. Patronaats-Direc- teuren en alle H. H. Gommis siele- d e n worden dan ook vriendelijk verzocht, wèl aanwezig te willen, zijn. Demonstraties Reddingszwemmen. De demonstraties der Leidsohe Bed dingsbrigade,' Zaterdagmiddag in liet Bijn- en Schiekanaa-1 nabij den Hooge Rijndijk gehouden, werden door heel wat beter weer begunstigd dan vorig jaar. Het weer was heet en dat droeg er niet weinig toe bij öto de deelname zoowel als de belangstelling groot te doen zijn. De Leidsche Reddingsbrigade heeft met deze demonstraties prachtige propaganda gemaakt, a-1 blijft dergelijk werk veelal nog slechts theorie, zoolang niet_ ieder leert zwemmen en zich in het bijzonder toelegt op reddend zwemmen. De vele verdrinkingsgevallen in ons land leveren daarvoor het droevig bewijs en ook in de Sleutelstad verdrinken nog maar al te veel menseheav. Een goede reddingsbrigade moet over goed materiaal beschikken en dat zijn in de eerste plaats zwemmer^ die wat kun nen uitrichten onder water. Het droevig kano-ongeluk aan de Rijn en Schiekade en hét tragisch verdrinkings- geval hedenmorgen weer in het Galgewater zijn daarvan sprekende voorbeelden. Im mers, wanneer drenkelingen moeten opge- dregd worden is er reeds teveel tijd ver streken om nog succes te hebben. Daarom hopen we, dat deze demonstra ties door velen, die haar bijgewoond heb ben een aanleiding mogen zijn de Leid sche Reddingsbrigade daadwerkelijk te steunen door toe te treden als lid en daardoor tot verhooging van de inkom sten, noodig voor het aanschaffen van red- Gemeentelijke Aankondiging •endei :ht da- tegen plan Dij den i en Zwaar-^- snheid Onteigening. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken bedoeld 'in art. 6 dier wet, betreffende den bouw van een Gymnastieklokaal ten behoeve van de Bijzondere Scholen aan de Hoog- landsche Kerkgracht No. 20a en de uit breiding van de Kaasmarkt, ter Secretarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van 11 Septem- Iber a.s. tot en met 4 Oétober cL a. Belanghebbenden Iftmnen ge< dien termijn, alsmede fcedurenfle a gen na verloop daarin beziyarei de voorgenomen onteigening en het van het werk schriftelijk inbrengen Minister van Binnenband sche Zaki Landbouw. Zij, die <$t bij hun bi schrift verlangen, zimen in de g worden gesteld hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Do bezwaarschriften zijn vrij van zegel recht. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 8 September 1928. Koepokinenting. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag- 12'September e.k. eiken Woensdag, teikens 'des namic^ dags om 2 uur, in het Eligabethshof aan de Oude Vest, gelegenheid jpal worden gege ven tot kostelooze inenting enherinenting Het trouwboekje, moet worden medege bracht. Leiden, 8 Sept. 1028. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare1» kennis, dat de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te >r Leiden een verzoek heeft ingediend ter koming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, adderen dan ster ken drank, voor gebruik tfer plaatse van verkoop in het perceel Rapenburg No. 65. Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het ver zoek van: a.- de firma Z. van der Meij om vergun ning tot het uitbreiden van de broodbak kerij in het perceel Korte Mare No. 16, dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie 4 B. No. 2728 b. de N.V. Bonda's Veevoederhand el om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor het bereiden van veevoeder in het perceel Oude Vest No 171; c. P. van Tongeren pmj vergunning tot liet oprichten van eon JcoeJd en banketbak kerij in het perceel biebolds trant No. 38- cl. J. L. de Groot om ^er gunning. tót bet oprichten van een on^ergoniéche j,e waarplaats voor benmne met bfJvengrond- sche aftapinrichting i|i en op de Beeswï-^ markt vóór het perceel BeestenwfïErkt No. 28; e. de American Pdtroleum Company or vergunning tot het oprichten van een or dergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinriqjiting in op den Oude Rijn, vóór de perceelen Oude Rijn Nis 89 en 91. Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijnalsmede da op Zaterdag 22 September e.k. des voormiddags te halfelf op het Raadhuis gelegenheid zal worden geg' om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. Bisschop en rechtverkrijgenden tot het op richten van een boekdrukkerij in heb per ceel Langebrug No. 40, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G. No. 358. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag. Overheidspersoneel, Bondsge- bouw, 8 uur. Woensdag, 8.15 uur, Gezellenhuis, Rapen burg 52, Gecombineerde vergade ring Districts-Patronntenbonden Leiden en Voorschoten. Woensdag. R.-K. Rijtuig- en Wagenma- kerspatroonsver., Kring Leiden, l'Urion, 5 uur. Vrijdag. Lezing over het Bolsjewisme, St.- Antcniuspatronaat, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 10 Sept. tot en met Zondag 16 Sept. waargenomen door de Apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 dingsmateriaal en door actieve deelname aan het effectieve werk, opdat men bij voorkomende gelegenheden hulp zal kunnen bieden aan drenkelingen. Het programma van Zaterdagmiddag werd geopend door een aantal personen, waaronder jongens, die van de Wilhelmi- nabrug te water sprongen om vervolgens ■met reddingsmiddelen (haken en lijnen) op het droge gebracht te worden. Dan volgde een groot nummer: een pseudo-redding van de inzittenden uit een te water gereden automobiel. Dit nummer werd uitgevoerd door de zwemmeesters van de zweminrichting de Zijl. Van een schuit werd een groote pianokist met ge sloten deur te water gelaten. In de kist be vonden zich twee zware houten poppen. Toen de kist gezonken was, sprong de eerste zwemmeester te water en binnen een klein aantal seconden was hij met den eersten pop boven water. Spoedig daarop werd de tweede door den anderen zwem- 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2