a J Been gebroken bij het voetballen. Buitenl. Berichten. ii ring niet liet vallen, bemerkte de D. (lat er iets niet in orde was en t ijlings het paard tot stihand. Men het meisje, dat anders van de tilbury lijn gevallen, daar zij bewusteloos was Aden en bracht haar naar de woning «den heer V. onder het gemeentehuis, nir was spoedig een dokter aanwezig, die Wfceaad gaf direct een geestelijke te ont ken Zonder tot bewustzijn te zijn ge- xsfi' is het ongelukkige meisje overleden, r&ioè'lelijk aan hartverlamming. *ot j0. Ernstig ongeval. o Nieuw Amsterdam is de 14-jarige Jljeo in aanraking gekomen met een in iZllng zijnde dorschmachine, met het Sottig gevolg, dat zijn benedenarm ge- Jfrwerd versplinterd. ibe Longa-speler H. Lijnen te Tilburg dl Zondagmiddag to Eindhoven bij de xUtrijden om den Philips-voetbalbeker rt, ongeluk zi n rechterbeen te breken. De neeman is na direct door dr. Van Anrooij rbonden te zijn, naar het ziekenhuis te hdhoven overgebracht. Zijn toestand is &rS)evrcdigend. De beenbreuk is louter een ongeluk te wijten, zulks in tegen- 'fyling met loopende geruchten, als zot V van opzet sprake zijn. <C cito tegen boom en in brand gevlogen Ja de heer S. te Arnhem met z'n ge goten auto over den Schelmschenweg X liet hij een oogenblik het stuur los 14 een sigaret aan te steken, waardoor de ^an eenigszins scheef ging. >e naast hem zittende passagier wilde stuur weer recht zetten, doch draaide 'keerd zoodat de wagen in volle vaart Sn een boom reed en eenige oogenblik- later in lichtelaaie stond. Se inzittenden wisten nog tijdig uit den |;o te komen en kwamen wonder boven Sder met den schrik vrij. Het voertuig Indde geheel uit. Botsing tusschen autobus en motor. Zaterdagavond ongeveer 7 uur heeft op a Sloeschen dam te Middelburg een bot- ig plaats gehad tusschen een autobus een motor met zijspan, afkomstig uit ussel. De inzittende dame werd uit het geslingerd. Zij werd met inwendige euzingen opgenomeD. Met een ziekenauto rd zij naar het gasthuis te Middelburg Ernstige aanrijding. Zaterdagmiddag had op den Diemer- raatweg bij de Harteveldsche brug te emerbrug een ernstige aanrijding plaats, verband met de veranderingen die daar 1 plaatse in den weg worden aange licht, is een deel van den weg met roo- vlaggen afgezet. Op dit gedeelte was 35-jarige werkman G. B., wonende te jnfirilr bezig zand te kruien, toen hij w een militairen auto werd aangereden, eerste hulp werd verleend door de doe- m Der Kinderen en Dalfoort, die con- eerden, dat de man een ernstige sche- Vactuur had opgeloopen. Per auto- hcard van Esser's Ziekenvervoer is hij V het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis ["gebracht. Zijn toestand is zorgwek- d- De man is gehuwd en heeft vijf kifi- w BRANDEN. lid bij de Hol!. Draad- en kabelfabriek. j den nacht van Zaterdag op Zondag bver drieën brak brand uit in een zware ten loods toebehoorende aan de N.V. 'andsche Draad- en Kabelfabriek Ha- Straat 210 te Amsterdam. De brand- r bevond dat het vuur, zij het dan ook niet al te grooten omvang reeds uit- g. Veel brandbaars bevatte het inte- "r van de loods niet: aan den eenen kant jen materieelen opgeslagen, aan den an- fen kleeding. fet twee stralen op een der motorspui- i werd 't vuur bekampt en het ergste was edig voorbij. Het sloopen en nablusschen a eenige uren in beslag. rerzekering dekt de schade, die echter j de minste stagnatie in het bedrijf te- !g brengt. 'e oorzaak is zeer vermoedelijk gelegen elfontbranding van een partij poetslap- welke des Zaterdags waren ingezameld ïu in een kist in de bewuste loods gede- eerd waren. Hotelbrand te Dordrecht. >ndagniorgen omstreeks 7 uur is brand taan in het Oranje-Hotel te Dordrecht. Ion hoek van do Vest en de Johan de -straat. De brand had een dreigend aan- 1 Zoodat de buren werden gewekt om in ijl lijf en goed te bergen, it gebouw op een der hoogste punten «Stad gleegen, en zelf ook van aanzien- hoogte, bevat op de bovenste verdie- tle slaapkamers van het bedienend per- v» Daar schijnt de brand te zijn ont- j. De vlammen sloegen uit het dak. een half uur verscheen de «motorspuiten daarna de kleinere «Prnl, die altijd als sproeiwagen dienst ve handbrandspuiten en de slangen waterleiding konden vanwege de van het gebouw geen dienst doen. r «g was men het vuur meester. b,ecf.beperkt tot de hoogste P'ng maar in de lagere étages was - e waterschade. Er waren een tien- e in het gebouw, die allen zoowel ^■>ewoners met den Schrik vrij kwa- 'i: ïnt de oorzaak van den brand tast 11 het duister. fc Drie woningen uitgebrand. teeft een felle brand ge- fpinit, t<s Strijp onder de ge- ïbn-. 't1?' ^arb»i «en drietal on- r. ver^laarde woningen in de ■n gelegd. it brand ontstond in de woning van W. s en sloeg daarna over op twee tot een complex aaneengebouwde woningen. In vrij korten tijd stonden de drie huizen in lichte laaie, zoodat aan blussehen niet mere viel te denken. Toen dc Eindhovensche brandweer, geassisteerd door de Philips- brandweer ter plaatse verscheen, waren de daken reeds verbrand. De bewoners waren ijlings de brandende perceelen ontvlucht. Het waren zooal's begrijpelijk zeer bouw vallige huisjes, die eigendom waren van den heer Habraken, terwijl zij respectieve lijk bewoond waren door de gezinnen van W. Smulders met 5 kinderen, L. Daams met 2 kinderen en J. Minten met 4 kinderen. Al le bewoners vonden een voorloopig onder dak bij familieleden. De inboedels zijn ge heel verbrand. Zij waren laag verzekerd. Een geit en een groot aantal kanarievogels werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Verbergen van ontvluchte gevangenen. De aangehouden juffrouw weer opvrijevoeten. De politie heeft mejuffrouw A. uit de Tak van Poortvliefstraat, die gearresteerd was in verband met de ontvluchting van vier gevangenen uit de Scheveningsche Strafgevangenis, weer op vrije voeten ge steld. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het verbergen van en hulp verleenen aan ontvluchte gevangenen. Verborgen inbrekersbuit? Zilveren schalen bij kamp Waalsdorp opgegraven. Aan het hoofdbureau van politie te s Gra venhage bevinden zich twee zilveren scha len in den vorm van schelpen. Deze voor werpen zijn in de omgeving van het kamp Waalsdorp gevonden en vermoedelijk door inbrekers aldaar verstopt. De schalen kun nen reeds lang in den grond gelegen heb ben. Een jaar lang de loonstaten vervalscht. De 29-jarige kantoorbediende, mej. J. R. de M. in dienst bij de fa, J. van K. aan den Sckiedamschedijk te Rotterdam, was met het uitbetalen der loonen belast. Zij vulde daartoe wekelijks loonstaten in, en het to taalbedrag daarvan werd haar ter hand gesteld, Thans1 is echter gebleken, dat zij reeds een jaar lang op deze staten een twee tal gefingee/rde namen plaatste en zoodoen de wekelijks tien gulden ten eigen bate op streek. Bij haar arrestatie ontkende zij aanvan kelijk alles en beweerde, dat haar patroon haar nimmer dat geld had. gegeven, doch de bewijzen waren zoo overtuigend, dat zij tenslotte door de mand viel. Gestoken. Gisternacht is te Delft bij een vechtpartij op de Voldersgracht de 18-jarige koopman H. V. met een mes in zijn rochterzitvlak gestoken. Hij was ernstig gewond. Door bloedverlies was hij buiten kennis goraakt. Hij werd in het gasthuis opgenomon. De dader is onbekend. Roekelooze jongens. Op de Singels te Arnhem reed een landbouwer met paard en wagen waarach ter een jong paard gebonden was, dat zich vrij wild gedroeg. Hoewel de bestuurder de voorbijgangers waarschuwde, ken een tweetal loopjongens de verleiding niet weerstaan om het jonge paard toch te naderen. Het dier sloeg eensklaps achteruit en raakte een 18-jarigen jongen uit Wester voort tegen de borst, terwijl de 16-jarige J. D. uit Arnhem aan liet hoofd werd getrof fen en bewusteloos neerviel. Beide jongens werden naar het gemeen te-ziekenhuis overgebracht, waar J. D., die zwaar gewond is, nog steeds buiten kennis is. Zijn kameraad kon na eenigen tijd het ziekenhuis weer verlaten. Gemeenteveldwachter mishandeld. Gisternacht werd zekeren N. en V. uit Rayenswaay de toegang tot eenige café's te Wijk bij Duurstede geweigerd. Zij waren hierover zoo gebelgd, dat zij op de Markt den gemeenteveldwachter J. D. Stap zoo danig met een mes in het gelaat sneden, dat deze bloedend verwond werd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ook bij N. moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. Beiden werden in verze kerde bewaring gesteld. DE AVONTUREN VAN DEN SPITSBERGEN-CORRESPONDENT. Hoe hij zich in het leven wist te houden. Reddingdoor een visschers- bootdie brandhout zocht. Het telegram dat de redding meldde van den bijzonderen Spitsbergen-corres pondent van de „Maasbode", die, abusieve lijk op het onbewoonde Hope-eiland was afgezet en daar een maand lang onder de moeilijkste omstandigheden moest vertoe ven, wordt thans eerst door eon tweede ge volgd. Het is gedateerd: Zjörnöy, 31 Augustus en geeft de volgende beschrijving van de avonturen door den correspondent beleefd. „Nadat schipper Hemming Johansen met zijn vangst boot twee dagen heen en weer had gekruist, daar het ijs hem belette een geschikt landingspunt uit te kiezen, werd ik tenslote, zooals men weet, bij vergissing op bet Hope-eiland aan land gezet. Het geval is typisch voor de'zorgeloos heid der kleine ijsschepen, die doorgaans varen zonder sextant cn andere noodzake- lijko scheepsinstrumenten voor oriënteering en zelfs ook geen geneesmiddelen aan boord hebben om in geval van ziekte van de op varenden v( orloopige hulp te verleenen. Ook zijn de schepen niet. eens verzekerd, teneinde dc assurantiepenningen uit te sparen. Mijn landing was uiterst moeilijk. Met een hijschtouw moet ik mij tegen de hoo- gc, loodrechte kust opwerken. Daarbij sleet een touw door cn stortte een reserve-uit rusting, waaronder een zak-sextant, in zee. Zoodoende kon ik mij niet oriënteeren en kon eerst veel later vaststellen, waar ik mij bevond. Het Hope-eiland heeft 40 K.M.-lango en 2 K.M.-breede bergruggen, die bovenop be gaanbaar zijn. Het strand is hier en daar vlak, niets breekt de verschrikkelijke eenzaamheid. In 192i hebben voor de laatste maal leden van een expeditie op het Hope-eiland overwin terd. Deze expeditie had proviand bewaard voor een latexen overtocht, naar het op 100 K.M. afstand gelegen Zuid-Oostland. Wat mijn leven op het eiland betreft, ik ving massa's in den rotsmuur op 't eiland nestelende valken en meeuwen met strik ken en pijl en boog. Het is voorgekomen dat ik een rauwe gans at, die ik op mijn ski-stok had ge spiest en met mijn jachtmes „ontleedde". Met mijn jachtmes doodde ik ook een ijs beer. Daar ik gebrek had aan leder en aan vet, was deze buit een waar buitenkansje voor me. Het Hope-leiland werd door mij grondig doorzocht. Van al mijn „sjouwen" waren echter mijn schoenen en mijn broek ten slotte geheel opgesleten. De vervallen jachthutten op het eiland leverden bouwstoffen voor een door mij te maken roeiboot. Want ik wilde, zooals men weot, met een eigengemaakte boot mij trachten te redden. Ik had gebrek aan werktuigen en spij kers en moest mij bij mijn werk begrijpe lijkerwijze ten zeerste behelpen. Ik distilleerde teer uit teerpapier en be zat gelukkig tentdoek en raassa's drijfhout. Een slaapzak van rcndierpels, dien ik in mijn bezit had, verwerkte ik tot kleeren. Den eersten dag reeds meende ik gedeel ten van een vliegtuig op het drijf ijs te zien. Daar ik ze op een mijl afstand van mij waarnam, waren ze voor mij onbereikbaar. Meestal was er vorst en mist, die mij het uitzicht belemmerde, maar soms scheen ook de zon. Een overwintering scheen mij uitvoer baar, maar leek mij tevens een nuttelooze onderneming. Wegens mijn droevig isolement gaf ik er de voorkeur aan, een overtocht per nood- boot te maken. Deze onderneming had een kans van 1 op4 van te zullen slagen. Doch Gods hand heeft mij ten slotte voor een dergelijke riskante poging be hoed. Den vijfden Augustus kwam een vangst boot op het eiland aanvulling van haar brandhoutvoorraad zoeken en ze zette drie man op het strand af. Zij ontdekten de tce- kens, die ik van dc door mij gevonden eendennesten had aangebracht en kregen toen opeens een zoekkoorts naar Amund sen. Buiten adem en geheel onverwacht zag ik ze daar opeens voor mij staan. Het was een eigenaardige en vrij sensationeele ont moeting. Thans begon de- tweede beproeving. Want het vaartuig ging de Poolzee door kruisen en alle mogelijke eilandjes afzoe ken. De scheepskost was ongenietbaar. Ik had het traditioneels Koninkrijk gegeven voor een diner! Op 12 Augustus werden wij door de „Hobby" gepraaid, die overvol zat met ex peditie-deelnemers, waaronder zes vliege niers. Dit ijsschip bleef daar eveneens krui sen, zoodat overstappen eigenlijk doelloos was. De Italianen droegen kleeren van Malm- gren. Wij hoorden uitingen van veront waardiging, over het feit, dat het onder zoek naar de ballon-groep maar steeds sle pende werd gehouden. Natuurlijk hoorden wij de gewone oncon troleerbare praatjes over Nobile. Het heette, dat hij het getuigenis der ballon-groep vreesde en dat hij door Mus solini zou zijn teruggestuurd, omdat hij hier alles in den steek had gelaten en der gelijk geklets meer. Ook vernamen wij, dat de expeditie So- ra-van Dongen-Vaxming was gered. Intusschen is, naar ik hoorde, het Ko ning Karolsland nog niet onderzocht, we gens den ijs-toestand, die het doordringen daar onmogelijk maakt. Pas heden kwam er, naar ik verneem, een officieel bericht bij de Noorsche re geering in, dat het Bercneiland thans ge heel doorzocht is." ONGELUKKEN. Het noodweer in N.-ltallë. Geheel Lombard ij e zwaar geteisterd. Uit Noord-Italie komen nieuwe berich ten omtrent zware onweders. Te Piacenza, Bergamo, aan het Garda^meer, te Cremo na en oj) andere plaatsen zijn door den storm daken van de huizen gerukt, fa- brieksschoorsteenen geveld en boomen ont worteld. Hagelslag heeft hier en daar groote schade aangericht. Van do bij het noodweer te Monza ge wonde personen is nog één overleden. Vijf zijn er nog in levensgevaar. Kerkbrand in Rusland. Vier dooden. Volgens berichten uit Moskou raakte in het dorp Ardaschi in het gouvernement Weatka gedurende een godsdienst do ka pel der orthodoxen in brand. De geloovi- gen stortten zich in het vuur om de kerk- voorwerpen te redden. 4 Personen ver brandden, terwijl rerder nog andere zwaar gewond werden. Men vermoedt, dat hier brandstichting de oorzaak is. Ernstig ongeluk bij afdammings werkzaamheden. Een ernstig ongeluk is in den nacht op A rijdag te Jaegcrfrcude te Saarbrückeu geschied, waar een ondernemer uit Saar brückeu met afdammingswerkzaamhedon aan den slibvijver van de groeve Jaegcr- freude bezig is. Tegen 3 uur 's nachts stort ten de ingestuwde slijkmassa's plotseling in en begroeven 3 arbeiders onder zich. Do onmiddellijk begonnen bergingswerken hadden bij een der bedolvenen succes. De gebroeders Peter en Jo6ef Klein uit Mit- telbexbach werden daarentegen slechts als lijk gebor\en. Treinontsporing in Frankrijk. Naar het „Journal" meldt, is Vrijdag avond een trein van Gcnèvc naar Parijs bij Ancy-lc-Franc ontspoord. Alle wagens, be halve de locomotief, werden uit de rails ge worpen. De oorzaak van de ontsporing is nog niet vastgostold. Botsing tusschen 2 autobussen. rijdagmorgen zijn to Glasgow twee autobussen met elkaar in botsing gekemen. Beide voertuigen werden grootendcels ver nield. Negentien personen werden gewond, van wie een groot taantal ernstig. Verder overstroomingsgevaar in Graubünden afgewend. Uit Genèvo wordtgemeldMooi weer heeft het gevaar voor verdere overstroo mingen in de Rijnvallei afgewend, inzon derheid in Graubünden, waar de aangerich te schado op meer dan een millioen gulden wordt geraamd. Do spoorwegdiensten wa ren heden weer normaal en ook op de eerst- overstroomde wegen is het verkeer hersteld. Overstrooming in Oost-Siberië. Een geweldige orkaan woedt boven ©en groot gedeelte van het Siberische kustge bied. De Soja is overstroomd, zooant tl© voorstedon van Blagowjestsjensk onder water staan. Do verbindingen met do stad Soja zijn volkomen verbroken. Een botsing met smokkelaars aan de Poolsch—Russische grens. Nabij Iubenka aan de PoolsohRussi sche grens is het Vrijdag tusschon een ben de smokkelaars tot een botsing gekomen, welko leidde tot een hevig vuurgovccht, dat 2 uur duurde. In dit gevecht werden 1 personen gedood on 6 ernstig gewond Des ondanks gelukte het den smokkelaars te ontkomen en hun dooden en gewonden mede to nemen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. ATHLETIEK. DE JUBILEUM-WEDSTRIJDEN VAN DE LEIDSC'HE VOETBALBOND. Dat de L. V. B. zich niet enkel en al leen tot de voetbalsport bepaalt, maar aan Athletiek eveneens een plaats in ruimt, blijkt wel uit 'n gisteren door hem met succes gehouden athletiekdag. Nu wij dit schrijven behooren deze wedstrijden alweer tot het verleden en is het eigenlijk overbodig te zegen, dat de L. V. B. met dezen dag opnieuw een suc ces heeft geboekt. De regeling was af en waar er ook nu weer met animo werd ge streden ging alles vlot, dank zij ook voor namelijk de wedstrijdleider, de heer Koop man, wien wij ook onzerzijds een woord van dank voor de bereidwilligheid, waar méde hij deze wedstrijden leidde, niet wil len onthouden. Het weer werkte uitstekend mede, ter wijl de opkomst van het publiek juist voor deze wedstrijden steeds grooter wordt. Alleen willen wij nog constateeren, dat de jongens dikwijls heel aardige athletiek hebben laten zien, waar wij met genoe gen naar hebben gekeken. De prestaties zijn over het geheel ge nomen dan ook veel beter geweest dan vorige jaren, zoodat ook in dit opzicht do athletiek aan 't vooruitgaan is, terwijl wij vorder moeten volstaan met do uitslagen: Speerwerpen: 1. S. Meerburg U.V.S., 49.35 M., 2. A. Bliek A.S.O. 33.65 M., 3. H. Lainan U.V.S. 33.33 M. Meerburg steldo hierbij zijn le prijs beschikbaar, wat gezien deze sportieve daad, mot ge klap werd ontvangen. Hierdoor kreeg Bliek le pr.: zilveren medaille, H. Laman 2e pr.: bronzen medaille. Prestaties 1927 waren: S. Meerburg 48.13 M. Discuswerpen: 1. S. Meerburg U.V.S. 31.16 M., 2. Th. v. 'd .Meer Raceel 54.17 M. 3. A. v. d. Dort U.V.S. 23.32 M. le pr. zilveren medaille, 2e pr. bronzen medaille. Prestatie 1927 S. Meerburg 30.15. Kogelstooten1. S. Meerburg U.V.S. 9.38 ÏI. zilveren medaille. 2. D. Stavleu Quick Boys 8.63 M. bronzen medaille. 3. W Huy Raeeël 8.59 Tf. 1027 D. Stavleu 9.15 Meter. Hoogspringen met aanloop: 1. S. Meer burg U.V.S. 1.57 M. zilveren medaille, 2. H. Brrtssee Raeeël 1.51,5 verz. medaille. 3. G. Amokkee U.V.S. 1.51,5 bronzen me daille. 1927 S. Meerburg, Josson 1.57,5 M. Hardloopen 100 M.Nrs. 1 en 2 van elke serie, de twee snelste derden komen in de demi-finale. le serie: 1. S. Meerburg 15 sec., deze tij den werden gemaakt, doordat geen meer dere deelnemers in deze serie waren. 2. K. Wijkmans 15 sec. en le en 2e toch ge plaatst werden. 2e serie: I. Ouwehand 12 sec. 2. H. v. "Welzen Sr. 12 4/5 sec. 3. J. v. Welzcn 13 sec. 3e serie: 1. B. J. Gerritse 12 2/5 sec. 2. D. v. d. Putten 12 3/10 sec. 3. A. v. d. Lin den 12 3/10. 4e serie: 1. J. Fontein 12 sec. 2. A. Eich- horn 12 2/5 sec. 3. H. Laman 13 6ec. 5e serie: 1. G. Annokkee 12 sec. 2. L. Boom 12 2/5 sec. 3. F .Meijer 13 1/5 sec. Demi-finale: In do Demi-finale kwa men na loting: A. v. d. Linden, A. J; Ger ritse, J. v. Weizen, H. v. Weizen Jr., J. de Oler (A.S.C. buiten mededinging). 2c Demi-finale: K. Wijkmans E. Eieh- horn, H. Laman, S. Meerburg, L. Boom. 3e Demi-finale: D. Ouwehand, J. Fon tein, D. v. d. Putton, G. Annokkee. Hierna waren de uitslagen (in de finale kwamen no. 1 en de twee snelste tweede). le Derni-finalo: 1. A. J. Gerritse 12 sec. 2. H. v. Weizen 12 1/5 sec. 2e Demi-finale: 1. K. Wijkmans 12 sec. 2. S. Meerburg 12 sec. 3e Demi-finale: 1. G. Annokkee 12 sec. 2. J. Fontein 12 1/5. In de finale kwamen J. Fontein, K. "Wijkmans, H. v. Weizen Jr. A. J. Gerritse G. Annokkee, S. Meerburg (dit met 't oog op de gemaakte tijden door de jury beslo ten). Uitslag: 1. K .Wijkmans A.S.C. 112/5 sec. (tijd was 113/10, maar moet voor de Unie op 5c sec. afgerond worden). 2. S. Meerburg U.V.S. 112/5 sec., 3. J. Fontein A.S.C. 113/5 sec., 4 .A. J. Gerritse A.S.C. 12 sec. 1927 F. Brüsche 11 2/5. le pr. verg. zilv. medaille aangeboden door Raeeël, 2e pr. zilv. medaille aange boden door U.V.S., 3e pr. verz. bronzen medaille. 4e pr. bronzen medaille. Hardloopen 800 M. In de finale worden geplaatst de nos. 1 2 en 3 van elke serie. le serie: 1. G. de Lange 2 min. 25 sec. 2. H. Imthorn 2 min. 27 sec. 3. H. Peter 2 min. 37 sec. 2e serie: 1. G. Kaay 2 min. 11 4/5 bqc. 2. J. Bronsgeesfc 2 min 12 4/5 sec. 3. R. Brons geest 2 min. 25 4/5 sec. 3e serie: 1. J. Wassenburg 2 min. 22 2'5 sec. 3. H. Jonker 2 min. 27 4/5 sec. In de finale kwamen na loting J. Was senburg, H. Imthorn, H. Peter, G. do Lan ge, J .Kaay, H. Hoek, H. Jonkor ,J. Brons- geest, R. Bronsgeest. Uitslag: 1. G. Kaay Lugd. 2 min. 13 15 sec. Deze prestatie had nog beter kunnen zijn, als deze looper niet direct na de start, een spijker in zijn voet had gokre- gen maar toch doorliep. 2. J. Bronsgeest A.S.C. 2 min. 11 sec. 3. R. Bronsgecst A.S. C. 2 niin. 17 1/5 see. 4. G. do Lange 2 min. £1 2/5 sec. 1927 A. Bliek 2 min. 20 1/10 sec. le pr. verg. zilv. medaille aangeboden door Raeeël. 2© pr. zilv .medaille. 3e pr. verz. bvonzen medaille aangeboden door U.V.S. Ie pr. Dronzen medaille aangebo den door D.V.ft. Touwtrekkon: Deelnemende ploegen waren U.V.S., Raeeël, Quick Boys, Lug- dunura (beide laatste teruggetrokken). Uitslag: Raceel le pr. verg. bronzen plaquette aangeboden door den heer P. H. Steonhauer. U.V.S. 2e pr. zilveren me daille aangeboden door den B, v. L. O. 1927 1. Quik Boys 2 .U.V.S. Doeltrappen: Het doel is door touwen in 6 vaken verdeeld. Een schot door de benedenhoek telt voor 4, door de boven hoeken voor 6 punten, door het boneden middenvak voor 1 en door hot boven mid denvak voor 2 punten. 1. N. Do Bruyn U.V.S. 10 punten 2. D. Stavleu Quik Boys 10 punten 3. J. Was senburg U.V.S. 10 punten. (Deze prijzen worden gchuahl na nogmaals to hebben overgetrapt. Ie pr. zilveren medaille. 2e pr. verg. bronzen medaille 3e pr. bronzen medaille. 1927 Josson 18 punten. Driesprong: 1. S. Meerburg U.V.S. 12.93 M. zilveren medaille. 2. H. Peter U.V.S. 12.41 M .verz. br. medaille. 3. II. v. Wei zen Sr. Raeeël 12.38 bronzen medaille. 1927 Goslings 11.63 M. Dribbelen met do bal: Het dribbelen met de bal geschiedt vanuit een cirkel, zig zags gewijze, zoowol heen als terug, om 5 in den grond geplaatste paaltjes, op onderlinge afstand van 8 M. en in rechte lijn. Het eindpunt is bereikt, wanneer de mail wederom op liet uitgangspunt bin nen den cirkel is aangekomen on den bal heeft stilgelegd met de voet. I. J. Fontein A.S.C. 21 1/5 sec. zilveren medaille. 2. C. Burggraaf Raeeël 23 sec. bronzen medaille. 3. J. Kooreman U.V.S. 24 sec. (beide laatste na opnieuw gestre den te hebben). 1927 Josson 17 sec. Estafette 4 x 100 M.: Deelnemende ver- eenigingen zijn 1. U.V.S. I. 2. A.S.C. II. 3. A.S.O I. 4. U.V.S. III. 5. Raceel. 6. U. V.S. II (D.V.S I en II bericht van verhin dering gezonden) Uitslag: 1. A.S.C. 47 2/5 sec. verg. br. plaquette aangeboden door D.V.S. 2. U. V.S. I 47 3/5 sec. verz. br. modaille aange boden door L.F.C. 3. A.S.C. II 50 2/5 sec. verg. br. medaille aangeboden door don heer Th. v. d. Meer. U.V.S. II en Raeeël werden gedisc. 1927 U.V.S. I 48 3/5 sec. Hardloopen 80 M. (Junioren): le serie: I. H. K. W. Schnijder 1 sec. 2. J. Annok kee 22 2/5 sec. 3, A. v. Es 11 3/5 sec. 2e serie: 1. E. Harland 11 sec. 2. H. J. Busoman 111/5 sec. Finale; 1. n. K. W. Schnijdor A.S.O. 10 3/5 sec. 2. IT. J. iï. Bnscman A.S.C. 11 1/5 sec. 1927 N. Matze 11 sec. Verspringen (Junioren): J. E. Harland U.V.S. 4.54,5 M. 2. H. J. H. Busoman A.S. O. 4.91 M. Prijzen kunstvoorwerpen. 1027 N. Matze 4.42 M. Prijsuitreiking. Dc voorzitter van den L.V.B. begon met zijn dank uit to spreken aan allen die hadden medogowerkt om dien dag zoo goed mogelijk te doen slagen. Spreker wees nog eens met nadruk op de beoefe ning van de athletiek, omdat dit volgons hem zoo moeilijk gemist kan worderi bij onzen voetbalsport. Voorts botrourde hij hot dat nog niet van alle vereenigingen meerdere deelne mers waren opgekomon zoo zelfs dat hij van Lugd. maar enkele zag, van L.F.C. noode heelmaal geen deelname was. D.V. S. lmd zich met 't oog op de laatst© wed strijd voor de Maaldriftbeker moeten te rugtrekken. Hierna werden door hem onder bijvoe ging van geestige en rake opmerkingen dc prijs aan de diverse prijswinnaars uit gereikt. Tot slot had U.V.S. met 29 punten we derom voor dit jaar boslag weten te leg gen op den beker Rest ons nog t© vermelden dat A.S.C. 16, Kacoël 8, Quick Boys 4 cn Lugdunum punten wisten te halen. De puntstelling had als volgt plaats: le plaats 3 ,2e plaats *2, 3c plaats 1 punt. 3-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7