Uit de Rijnstreek CONSTIPATIE I PILES UIT DE PERS. Faillissementen. Gem. Berichten. WEKELIJKS OH OVERZICHT KAASHANDEL. Alhoewel de verkoop minder vlug was, waren de prijzen toch niet lager. Op alle markten was do handel min of meer terughoudend en het zal nog moeten worden afgewacht of dit 'n begin zal blij ken te zijn van een lager prijs-niveau of wel 'n tijdelijke terughouding vau den han del die cr blijkbaar niet veel mee op heeft om deze prijzen, zoo voor de voet weg, te besteden. Althans werd ernstig gepoogd tegen lagere prijzen te koopen, hetgeen echter niet slaagde, daar 'n ander gedeelte van den handel er weer eenigszins anders over dacht en tegen hoogen prijs toch bleef koopen. Vooral voor de betere soorten blijkt veel animo te zijn, denkelijk om deze voor opleg doeleinden te gebruiken daar er al reeds veel belegen kaas verkocht schijnt te zijn, inverband met het feit dat de oude kaas van 1927 te schaarsch en daardoor te duur was. Bij dezó omstandigheden is 't te probee- ren om de prijs een weinig te drukken, wat bij directe behoefte niet gaat, omdat de handel dan de kaas noodig heeft, en niet zoo licht van een partij kaas weg loopt in dien deze direct door hen te gebruiken zijn. Het moet dan nog afgewacht worden, of deze prijzen zullen stand, houden, öf dat zij lager zullen moeten worden verkocht. Beide is mogelijk. De afzet is momenteel middelmatig en de hooge prijs is alleen daarmee niet gemotiveerd. De aanvoeren blijven echter beneden die van verloden jaar, waardoor de voorraden ook in quanti- teit achterblijven. Het gunstige weer der laatste weken zal echter hierbij ook 'n rol spelen en de productie weer esnigermate doen toenemen. De hoogste noteering was te Bodegraven f 64.te Gouda en te Woerden 62. Alleen te Bodegraven was de noteering vo rige week 2.— hooger, hetgeen echter van de daarop volgende prijzen niet kan ge zegd worden. Ook de boeren-Leidsohe kaas mag zich in 'n goeden prijs verheugen, al was ook de hoogste noteering op deze markt 2 lager, hetgeen wel aan de onge wone marktdag (Woensdag) kan hebben gelegen. De handel was ook hier stug en toch prijshoudend. BOSKOOP. De Burgerwacht Tienjarig bestaan gevierd. Verleden week is er door de Boskoop sche Burgerwacht ter gelegchheid van haar KFjarig bestaan fee3t gevierd en op wijze zoo eenig mooi, dat ze moeilijk haar .weerga zal vinden. Het is begonnen met schietwedstrijden, welke Maandagmiddag officieel zijn ge opend. De voorz. der jubileerende vereeni- ging, de heer P. H. van der Meulen, heette alle aanwezigen van harte welkom, inzon derheid Burgemeester en Wethouders, en den gemeente-secretaris, kapitein Snijders, majoor Phaff en verdere genoodigden. Vervolgens werden de wedstrijden offi cieel geopend door kapitein Snijders, die daarvoor de juiste woordenkeus had ge daan. Door den heer van der Meulen werd aan kapitein Snijders hot album van Boskoop aangeboden, voor al hetgeen dezo voor het instituut der Burgerwachten en hier spe ciaal voor de Boskoopsohe Burgerwacht heeft gedaan. De wedstrijden, welke een schitterend verloop hadden, werden Woensdagavond gesloten, en zoo brak dan Donderdag 30 Augustus do grooto feestdag aan, de her denkingsdag. 's Middags 3 uur had de ontvangst plaats door het bestuur der Boskoopsche Burger wacht van autoriteiten en afgevaardigden van Burgerwachten in Hotel Neuf. De begreetingsrede werd uitgesproken door den heer P. H. van der Meulen, voorz. der jubileerende vereeniging. Spr. riep al len een hartelijk welkom toe, inzonderheid de sprekers van dezen avond Jhr. Graswin- ckel en de heer C. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer. Verder Generaal-majoor Terwisga, majoor Phaff, kapitein Snijders en de afgevaardigden van de Burgerwach ten Alphen a. d. Rijn, Bergschenhoek, Lei derdorp en van de afd* Boskoop van den Vrijw. Landstorm. Verder de heer J. H. van Straten van Nes en enkele leden der Boskoopsche Burgerwacht. Hierna werd de thee rondgediend en een foto van de aanwezigen genomen. Vervolgens had een bezichtiging plaats van kweekerijen, waarvoor de deskundige leiding was opgedragen aan den hoer van Straten van Nes en had om half zes de ge meenschappelijke maaltijd plaats in Het el Neuf, waaraan door ongeveer 50 personen ;werd aangezeten. Het welkomstwoord aan tafel werd uit gesproken door den ijvervollen voorzitter, den heer P. H. van der Meulen, die ca zijn echte Oranje-rede voorstelde, als goede Burgerwachtera een telegram van eerbie dige hulde te zenden aan onze geliefde vorstin en het glas te heffen en de eerste dronk te wijden aan onze geëerbiedigde vorstin, onze Koningin Wilhelmina en haar Huis. (Langdurig applaus). Onder het diner werd er meerdere malen gesproken, ja zelfs heel veel gesproken, door de verschillende aanwezigen, en het maal had een zeer gezellig verloop. Een keurig strijkje zorgde voor wat muzikale afleiding. Aan den commandant der Bos koopsche Burgerwacht, den heer D. Nieu- westeeg, werd bij dezo gelegenheid ook het album van Boskoop aangeboden, voor al hetgeen hij voor de Burgerwacht heeft ge daan. Deze sprak hiervoor zijn hartelijben dank uit. Des avonds 8 uur begon de feestavond en had de voorz. der jubileerende vereeni ging, de heer van der Meulen, al weer een mooie rede in den mond, waarin hij aan het slot zeide, Dames en Heeren. Even als in den tijd der Kruistochten Peter van Amiens onder de leus: „God wil het", de ridders opriep tot den strijd om het heilige Graf te ontrukken aan de macht dor Mo hammedanen, zoo moeten wij thans de machtige legers van ridders vormen, die bereid zijn te strijden, wanneer een min derheid grijpt naar do macht, te strijden voor vrede, orde en recht. Met den wensch, dat deze avend in alle opzichten mag sla gen en een waardig slot moge worden van het tot dusver zoo geslaagd feest, verklaart spr. deze bijeenkomst voor geopend. Hierna werd door allen staande gezon gen de twee eerste coupletten van het „Wilhelmus". Vervolgens werd het pro gramma afgewerkt en werden we zeer aan genaam bezig gehouden. De beide sprekers voor dezen avond, Jonkheer Graswinckel, en de heer van dor Heuvel, hadden een keurigs rede. Door Jan van Riemsdijk en zijn zoon werd het publiek vermaakt, met zeer leuke liedjesdeze Veluwsche zanger had een dankbaar applaus in ontvangst te nemen, Door kapitein Snijder werden als voor zitter der wedstrijdcommissie, de prijzen uitgereikt, waarvan we in een volgend nummer het vei slag hoopen te geven. Ten slotte willen we nog opmerken, dat het onmogelijk is, om ook maar in het kort al het gesprokene weer te geven, zoowel aan hot diner als op de feestavond, want dan mocht de redactie wel een extra-editie voor deze gelegenheid uitgeven. Het waren allemaal Oranjeklanten, die het woord voerden, dat is begrijpelijk het werd op echt spontane wijze tot uiting gebracht. HAZERSWOUDE (Dorp). Gemeenschappelijk kinderfeest. Door gemeenschappelijk overleg was uit burgerij een commissie gevormd, welke de groote voorbereidende maatregelen ter hand heeft genomen tot het organiseeren van een kinderfeest voor alle schoolgaan de kinderen uit alle gezindten van ons dorp. 31 Augustus, de verjaardag van II. M. de Koningin, schier elk kind van het dorp had er den mond vol van. 't Was dan ook in den vroegen morgen van dien dag reeds merkbaar, dat deze zich van de gewone werkdagen van de week zou on derscheiden. 't Begon al, met de vlag uit den toren van het Raadhuis te ontplooien welke als het ware een sein gaf waarop het heele dorp zich in een ware vlaggen- tooi sierde. Reeds vroeg zond het lieve oranje zonnetje haar koesterende stralen naar beneden en werkte weldadig op de bedrijvige menschen in ons dorp. Mooi weer, dit was de algemeene morgengroet met blijde gezichten elkander toegeroe pen. De blinkend koperen muziek-instru- menten glinsterden in het zonlicht. Het feest nam een aanvang. Circa 400 school kinderen hadden zich met hun geleiders geschaard voor hot Raadhuis. Een 35 tal versierde rijtuigen reden voor, waarop de kinderen werden geplaatst, alle waren met oranje gesiert en voorzien van een vlag. Onder de vroolijke tonen van de muziek der Harmonie welke voorop ging, werd met deze lange trein een optocht ondernomen langs Voorweg, Roemer, Oostzijdeweg, Hoogeveenscheweg, West- zijdeweg, Westeindo, Dorpstraat tot hot Raadhuis als einddoel van den tocht. In het Raadhuis waren aanwezig, burge meester J. van der Meulen, de beide wet houders en den. gemeente-secretaris, welke naar buiten tredende, mede getui gen waren van de grootsche zanghuldo door kindermonden ten gehoore gebracht. Onder leiding van het hoofd der O. L. School, den heer J. v. d. Meulen, werden een 3 tal vaderlandsche liederen op voor beeldige wijze gezonen. De heer F. v. d. Mast besteeg het podium en deelde den uitslag mede van de bekroning der mooist versierde rijtuigen. Bij het ongeluk, dat de wagen van den heer A. van Dorp tij dens den optocht was overkomen, doordat er een voorwiel afliep, kwam het geluk, dat voor de versiering van dezo wagen, welke als invalide moet achterblijven den lsten prijs was toegekend, bestaando in een theeservies. De 2de prijs viel ten deel aan den wagen van den heer Joh. Hasse- fras en bestond uit een barometer. Den 3den prijs een courantenhanger werd toe gekend voor het rijtuig van den heer D. Buitenhuis. Nadat de Harmonie op het Kerkplein nog een paar nummers ten ge hoore bracht waren de voormiddag fees telijkheden ten einde. Des namiddags werden de kinderen van de openbare school opgesteld voor het schoolgebouw en marcheerden, vooraf gegaan door het muziekcorps, in weste lijke richting tot de Chr. school. De leer lingen dezer school >loten zich bij de stoet en onder vroolijke tonen der muziek marcheerde men tot de R. K. school. De leerlingen dezer school sloten den trein en gezamenlijk bereikten zij in opge wekte stemming het feestterrein, begaven zich naar de muziekten ten opende het concert met de plechtige tonen van het Wilhelmus. Nadat aan alle kinderen een vastgesteld aantal bonnen waren uitge reikt, waarmede zij zich naar de consump tietenten konden begeven tot het verkrij gen van versnaperingen en ververschin- gen, namen onder groote belangstelling van het publiek, do kinderspelen een aan vang. De uitslag dezer kinderspelen, waar voor mooie prijzen beschikbaar werden gesteld, is als volgt: Hardloopen met hin dernissen voor jongens: Cris Buitenhuis le pr., W .Bol 2e pr., P. Bakhuizen 3e pr., Vlaggen steken voor meisjes. Eerste groep: Nelly van Aalst le pr., Corri Plai- zier 2e pr., Geertje Patijn 3e pr. Tweede groep: Dirkje Klomp le pr., Tine Loo- mans 2e pr., Annie do Groot 3e pr., Jo- zina Kerkvliet 4e pr. Derde groep jongens W. Smit le pr., A. Griethuizen 2e pr., P. van Tol 3e pr. Woordjes leggen voor meisjes. Eerste groep: Hendrika Timmer mans le pr., Jopie Boere 2e pr., Fine Verweij 3e pr., Johanna van Wieringen 4e pr. Tweede groep: Jacoba Schellinger hout le pr. Jannie van Rijssel 2e pr., Ditje an Aalst 3e pr., Lientje Harkes 4e pr., Kegelrapen voor jongens: Dirk van Rijs sel le pr., Gerard Hassefras 2e pr., Jan INGEZONDEN MEDEDEELING. >gDIG i. VERLICHT Ja Kleine Lever Pillen, ver) plantaardig, laxeeren Ir onaangename nawer-y J giftige/ stoffen uit etende, pijnlijke gevoel v oorzaken. Zij zijn olgens doktersrecept samen gesteld en kunnen x gebruikt Bij Apoth. van 75 ct en f 2.21 Pa. B fifplNDERSMA door oud'en Jong/worden :n Drog., fn roodpdcokertjes Luit en3e pr., Jacobus van Veen 4e pr. Linnen hangen voor meisjes. Eerste groep Jo Loomans le pr., Maria Brinks 2e pr., Pietje de Gelder 3e pr., Grietje van der Haven 4e nr., Bertha Louwers 5e pr. Tweede groep: Fietje Nahon le pr., Janna van Wieringen 2e pr., Mientjo van der Klei Se pr., Nelly Sol 4e pr., Alie Qualm 5e pr. Tonkruipen voor jongens: André van der Werf le pr., Jan Dorsman 2e pr., Adriaan Vreeburg 3e pr., Cornolis Harkes 4e pr., Johannes de Bruin 5e pr. Op reis naar den trein voor meisjes: Alie van den Bosch le pr., Neeltjo van Pjjlen 2e pr., Slofloopen voor meisjes: Corry van Veen le pr., Jo Geschiere 2e pr., Maria Boer 3e pr., Jo Timmermans 4e pr. Zakloopen voor jongens: Lou Louricr le pr., Pieter den Hooglander 2e pr., Willem van Wie ringen 3e pr., Nico van den Bosch 4e pr. De uitreiking der mooie prijzen geschied de natuurlijk onder uitbundige vreugde der jeugd en was een feest apart. Nu het moet gezegd worden, ze deden allen hun best ,maar er is altijd baas en bovenbaas De teleurgestelden moeten den moed er in houden, wellicht lukt het een andeie keer beter. NA DE THEORIE DE PRACTIJK. Wij lezen in De Volkskrant: De theorie is op den voet door de prac- tijk gevolgd. En deze bleek met de eerste niet geheel in overeenstemming. De theorie, was de onderteekening, Maan dag, van het Kellogg-verdrag tot afschaf fing van den oorlog, dadelijk door de mo gendheden die aan den grooten oorlog heb ben deelgenomen, straks door de andere. Prachtige theorie, geïllustreerd door een hoera-rede van den heer Briand, opgeluis terd door een schitterend dejeuner en een grootsche receptie. De praktijk was de bespreking, Dinsdag, door een Volkenbondscommissie, van het toezicht op de wapenfabricage. Wij hebben al gezegd, dat, indien de oorlog feitelijk is uitgebannen, er geen en kel bezwaar kan bestaan tegen verminde- ing der bewapening, als men niet aan stonds tot volledige afschaffing wil over gaan. Maar gesteld al, dat men daarover nog eens- een nacht slapen wil, dan kan men er toch geen bedenking tegen hebben, dat de gegevens der wapenfabricage worden openbaar gemaakt. Reeds artikel 18 van het Volkenbondsver- drag verplicht tot openbaarmaking, maar welk een sterke zedelijke verplichting legt het pa-s onderteekende anti-oorlogsverdrag op. Welnu. Men moet wel aannemen, dat de leden der Volkenbondscommissie, afgevaardigden van de grooto mogendheden, in volkomen onwetendheid hebben verkeerd omtrent het Kellogg-verdrag, van den inhoud daarvan niets hebben geweten, omtrent de onder teekening geheel onkundig zijn gelaten en nog geheel leefden in de oude sfeer van ge heimzinnigheid, wantrouwen en naijver. De Nederlandsche afgevaardigde profes sor Rutgers vocht met talent en volharding voor de grootst mogelijke openbaarheid omtrent de wapenfabricage, maar hij vocht tegen de bierkaai. Italië en Japan, Frankrijk en Engeland wa.ren niet te overtuigen of te winnen. Gramstorig vroeg onze oud-minister, of het niet beter was, in het geheel geen con ventie te sluiten dan een, die de geheimhou ding inzake de bewapeningen feitelijk sanc- tionneerde. Alleen de hoop, dat de Volkenbondsraad het commissie-ontwerp stevig zou becriti- seeren en verbeteren, noopte hora, er het bijltje niet bij neer te leggen. De meest teleurstellende ervaring, die mr. Rutgers moest opdoen, was wel, dat de sociaal-democraat Jouhaux, ontwape- naar immers van huis uit, zich als de ver- er van het militaire Frankrijk op wierp en het bewaren der grootst mogelijke staatswapenfabricage aanprees. Jouhaux is het Fransche socialisme niet zoo min als, volgens het Volk, Piérard het Belgische maar men zou den heer Jouhaux toch liever niet in het gezelschap der militaristen gezien hebben, Wat gisteren te Genève is gebeurd is weinig bemoedigend voor degenen, die de onderteekening van het Kellogg-verdrag met lierzangen hebben bejubeld. De woorden zijn goed en fraai, maar den geest zou men anders en beter wenschen. Het mooie woord en het fraaie gebaar waren te Parijs, de slechte geest te Genève. V ernietigd: J. Warnaar, te Leiden. BRIEVEN VAN EEN STEDELANDER. In een orgaan van een stad, waar veel aan kinderverzorging wordt gedaan; van oen stad, onder welker rook het Sb. Vin- centiushuis te Lisse zijn zegenrijk werk uit oefent en waar jarenlang een Rijksopvoe dingsgesticht gevestigd is geweest Van dit R. O. G. gesproken, help mij straks onthouden, dat ik een anecdote ver tel uit den tijd, toen het nog met de Rijks werkinrichting voor vrouwen eenzelfde gebouwencomplex deelde. In een Leidsch orgaan dan mag ik zeker wel eens een epistel schrijven over de kin derwetten. En om nu meteen maar met de deur in huis te rollen: ik hoop dat men bij een her ziening dier wetten ertoe komen zal, den daarin bepaalden leeftijdsgrens te verlagen Reeds tijdens het geboortestadium der kin derwetten werd erop aangedrongen de pu pillen niet tot htm meerderjarigheid bij die gelegenheid van 23 jaar op 21 gebracht in de termen dezer wetten te doen val len, doch vroeger het gewone recht weer op hen toe te passen. Sindsdien heeft, naar mijn bescheiden meening, de practijk de wenschelijkheid daarvan wel aangetoond. Nemen we, als voorbeeld, de gestichts- verpleging. De toestand is nu zoo, dat daarbij in particuliere gestichten misschien minder dan in die van het Rijk, omdat de Rijks instellingen de bevoegdheid missen, lastige gevallen van zich af te schuiven pupillen van al te zeer uiteenloopenden leeftijd ver toeven, wat tot velerlei bezwaren aanlei ding geeft. Daar is vooreerst het gevaar, dat de jongeren meer van de ouderen hooren en leeren dan hun goed is. Men zal misschien zeggen: men kan hen toch in verschillende groepen indeelen. In theorie zeer zeker, maar in de practijk komt daar niet veel van terecht. Zulk een scheiding in afdeelrngen zou afdoend te verwezenlijken zijn, indien de graad van geestelijke ontwikkeling ge lijken tred hield met den leeftijd, zoodat men eenvoudig naar de jaren kon te werk ga aai. Ieder beseft evenwel, dat zulks niet het geval is. 't Eens kind is veel vroeger verdorven dan 't andere, zoodat een ver- deeüng naar leeftijd tot niets lijdt; rijp en groen zou toch bijeen komen. Een andere maatstaf moet worden aangelegd, waarbij intusschen de leeftijdsverschillen weer niet te groot kunnen genomen worden, wil men jongeren niet al te zeer gevaar doen loopen door ouderen te worden beinvloed wat dan, helaas, ah' regel ten kwade is. Het blijft alzoo een zoeken en tasten, waarbij een juiste toestand slechts kan be naderd worden. Heeft men het best bereik bare tob stand gebracht, danloopen bij spel en arbeid de groepen toch dooreen, want de vakaanleg volgt weer gansch an dere lijnen dan de gemoedsgesteltenis. En zoo blijft de mooiste groepsverdeeling schoonschijnende theorie. De groote leeftijdsverschillen staan ook de individueele behandeling der pupillen zeer in den weg. Reeds' indien alle ver pleegden beneden b.v. 18 jaar zouden zijn, ware het hoogst moeilijk, steeds zoo op te treden, dat men in aller oog en tevens naar eigen gevoel rechtvaardig is. Men kan soms in den eenen verpleegde iets gedoogen hij handelde b.v. uit onnadenkendheid wat bij een anderen gestraft moet worden, wijl men weet, dat bij hem ondeugd de drijfveer was. Zóó uiteenloopend kan men echter niet handelen, want de gestrafte zou zich ten achter gestold gevoelen bij zijn makker, die immers in zijn schatting hetzelfde deed en er met een standje af kwam. Er moet dus naar een gemiddelde bestraffing en hetzelfde geldt voor be looningen worden gezocht, welke geluk kig de practijk langzamerhand wel doet vinden, maar waarbij toch de juistheid meer in 'b gedrang komt, naarmate de leef tijdsverschillen grooter zijn. En zoo komen, waar ook jongelieden van 19 en 20 jaar ver toeven, de jongeren onwillekeurig onder zekeren druk te staan, welke niet bevorder lijk kan worden geacht voor hun harmoni sche ontwikkeling. De vraag mag voorts gesteld: kunnen jongelieden, die de meerderjarigheid nade ren, nog wel geacht worden te vallen onder kinderwetten? Gelijk boven werd ge memoreerd: reed® bij de totstandkoming dier wetten werd door sommigen deze vraag ontkennend beantwoord en sohappelijke omstandigheden v beschouwt, zal allicht aannemend voor die ontkenning meer ej D! zig zijn dan voorheen. Tegen oudere „kinderen" moet en bij gezinsverpleging a.j 'J opgetreden dan ten aanzien geslacht geschieden kan. Wie nu hoofdschuddend Tti» moeten die ouderen dan maar f11 worden overgelaten, dien - Z11 c». geenszins. Dit ware een terugW toestand vóór de kinderwetten^ Rijksopvoedelingen bij de intred." 18e jaar zonder meer werden met hun „uitgaanskas" als eeJ Neen, men houde hen in 't oog wens in onzen tijd van stelselmak scoring vanzelf spreekt. Alleen^ 6chouwe en behandele hen niet kinderen. 't Zal ook wezen in 't belang plaatsing in de maatsohappij alj knapen reeds bij hun 18e jaar voo gestichten ontslaat. Op dien leef kunnen zij zich bij een of ander halfwas meer worden zij als r« niet, evenmin als leerlingen van ai scholen nog op hun plaate maar indien zij ouder zijn, valt nj lijk, wat dan voert tot het verlag vak, wijl o.a. als sjouwer moment, te verdienen valt. Waarom zulti 3 is voor hun toekomst, behoeft hj,ri der te worden betoogd: dat snap;;, Misschien zal de hoofdschudden van daareven blijven vragen: 2laf| „kinderen" mislukken, wat danl k, moeten ze m.i. toch niet gesticht terug, waar zij met hm*, varing een gevaar kunnen zijarm); kelijke kinderen. Bepaalt de zich hiertoe, dat zij de hun gev^, de hun bezorgde betrekking moek laten, dan moeten zij de gevolgd?' maar dragen; daarvoor kunnen wijs genoeg geacht worden. Vafyi trouwens ook dan nog heel komen: wat zij zelf vinden wai* beter, wijl zij leerden, hoeveel tri soms kost, jg Mislukken zij werkelijk, nunc zij weer in handen van politie el wel, dan staat binnen afzienbiev een desbetreffend wetsontweq de Sta ten-Generaal de jeuj voor hen open, waar zij ook 5 meerderjarigheid zullen kunnen^ 't Is vooral het perspectief dijf vangenis, welke mij zoo onbesq verlaging der leeftijdsgrens in <T wetten doet aandringen. Kunn«:a ren in die nieuwe inrichting ten nen dus de opvoedingsgestichten worden ontlast, dan zal het eige voedingswerk daarvan voordeel den. En nu die anecdote. Ja, leze-i er wel aan. Toen in het gebouwencompk Gevangenlaan 't ziet er nnk mooier uit dan voorheen, vooral b, de psychopaten staan wel in dep, zoowel het R. O. G. als de R. W.13 vest waren, konden de directe®, twee inrichtingen niet altijd even;' elkaar overweg, wat trouwens K! is en al lang genoeg geleden om k gen vertellen. Nu stond op een «Ir van het gebouw tusschen muur c1 een houten hek, dat de terreinenc heeren scheidde, doch waarvan «n van hen een sleutel had. 't Hek »i gebruikt en zoo gaf dat geen mod'; op zekeren keer een beambte do* richting het opende en het terrein dere inrichtineg, ongevraagd en f: gerd, betrad. Dat werd gezien, bracht en zou niet weer g#l'i De directeur zonder sleutel bracb zijds ook een slot aan, waarop de te met sleutel het hek ten overvloed!® ijzeren ketting verzekerde. Zoodon er niemand meer door, wat zeer te was. De toestand bleef aldus, totón keren stormnacht het hek met 'J( ketting omwaaide't Bleef ligt noodig was 't eigenlijk niet en die* ging toch weg 1 Heusch gebeurd, hoor!, zt ONGELUKKEN. Doodelijk ongeval. Zaterdagmorgen heeft in de fabriek der Nederlandsche Staalgieterij v/h 01. M. de Muinck Keyzer een doodelijk ongeluk plaats gehad. De arbeider L, G. Nietvelt is bij het rangeeren gestruikeld en onder een wa gen geraakt. De man werd zwaar gewond en is spoedig daarop overleden. Aan de gevolgen overleden. W. L„ die te Budel door een kermiswa gen werd overreden, is to Eindhoven in het ziekenhuis overleden. Doodelijke val. Te Vlijmen is de landbouwer W. de Vaan van zijn wagen gevallen en zoo ern stig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Ernstige val. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf heeft bij de in aanbouw zijnde winkelper- ceelen aan den Schiedamschenweg te Vlaardingen een ernstig ongeval plaats gehad. De 20-jarige schilder T. Rijker, die in de dakgoot bezig was met het schilderen der dakkapellen, is door onbekende oorzaak van een hoogte van ongeveer 8 M. naar benedon gestort. Hij kwam terecht op den renden B. en daarna op de stm Met een dubbelen schedelbrfd' in een der juist voltooide win#"®1 gedragen. Door twee geneesheeren, maker en de heer Erkelens, dig ter plaatse waren, werd dt**1"..' verleend. Daarna werd de ongelukkig* Is auto naar het ziekenhuis bracht. J De voorbijganger op wien gekomen is vermoedelijk met vrijgekomen. Later is de man zonder tot W"® zijn gekomen overleden aan de verwondingen. Verdronken. j Zaterdagochtend omstreeks tuindersknecht A. v. d. K. oM 2 S Delft in de Haagvaart gevallen^ dronken. Pogingen om de lerens? 1 te wekken faalden. ie De 14-jarige padvinder A. Rotterdam, was gistermorgen leide ontsnapt en ging zwemmen m 'jj sleepboothaventje in de Waalna^j seling is hij weggeschoten en 3 verdronken. 1 u< De rivierpolitie heeft naderha gedregd en naar de ouderlijke Pootstraat vervoerd. n Overleden tijdens een Bij de ringrijderij op Ko!u,Sb Wijk bij Duurstede werd een 28-J ter van den heer J. ,v. Booyen

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6