LSlïx KERKNIEUWS. UIT DE PERS. BINNENLAND. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. DE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1928 DANKBETUIGING. is mij een vreugde, thans te kun- Hu^ededeelen, hoe groot de opbrengst -5F collecte, die eenige weken geleden 9>rzoek van het Hoogwaardig Kapittel van Ons Bisdom gehouden is 'n ie bedoeld was als een geschenk aan 'aaij mijne H. Bisschopswijding. Die col- Boij heeft opgebracht de kapitale som tad en dertig duizend gulden 34.000). i WjpS mij een diep gevoelde behoefte, Tin het openbaar mijn allerhartelijk- dank te betuigen aan al mijne dier- diocesanen, die door het bijeenbren gt van die som blijk hebben gegeven 0! een edelmoedigheid en sympathie I' mijn persoon, die mij diep in de ziel ben getroffen. Ik wil gaarne verkla- itli, dat de band, die mij aan hen bindt, yd'door nog veel sterker en krachtiger i> irden. Nu zij na al de blijken van sym- niie, die ik van hen reeds had mogen "'irvinden, ook voor dit stoffelijke ge- ba^ hebben willen toonen hun groote voor hun nieuwen geestelijken tear, die hun door God werd geschon- 7jgeef ik hun volgaarne en van gan- harte de verzekering, die opwelt uit ;r.'jjïiepst van mijn ziel, dat mijn dank- imtheid zóó groot is, dat ik zoo mogelijk jetjnog meer aandrang en liefde dage- en|al hun geestelijke en tijdelijke be- 3cbn aan God zal aanbevelen en Hem Ottagen, dat Hij hen allen overvloedig zegenen. Gaarne verleen ik hun al- Ij deze als bewijs mijner dankbaarheid 'Bisschoppelijken Zegen. Loral ben ik daarom zoo dankbaar, ik door dit rijke geschenk in staat gesteld om te voorzien in verschil —t nooden, waarvan de verzorging aan Ls toevertrouwd. Ik noem o.a. de.ver- [Ving der bisschoppelijke paramenten, estauratie der bisschoppelijke kapel 'eian het bisschoppelijk paleis, en vooral jjhdersteuning van vele arme, nieuwe die aan krachtigen geldelijken viii zoo zeer behoefte hebben. Ik kan jiank zij de vorstelijke gift, die ik ont ken mocht, op ruime wijze in al die be ften voorzien. .oge God, Die Zich in edelmoedigheid JJmer laat overtreffen, al mijn geliefde "lesanen rijkelijk zegenen. Ik blijf dien tón' dagelijks van den hemel over hep r aeken. iaarlem, 24 Augustus 1928. t JOANNES, Bavo'V Bisschop van Haarlem. it INT. EUCHARISTISCH CONGRES Te Sydney, Bel; ■ngstelling bij anders denkenden. )e belangstelling van Katholieke, too- 1 als van niet-Katholieke zijde voor het Brnationale Eucharistische Congres, kt in de geheele Commonwealth (Ge- ■ïitebest.) Australië zeer groot en. op- 9t te zijn. Allerwegen kwamen gedu- ne maan<^eri van voorbereiding bij Catholic Press", het belangrijkste >üeke orgaan van Australië, zoowel pfficieele, als van particuliere zijde |®®\®D6tuigingen binnen, waaruit weer L"hjkt^ dat evenals in Amerika ook in IV u niet-katholieke gedeelte der 'mg heel wat ruimer van inzicht is Fin sommige landen van het Westen Bèn^0 ®e^e®enke(^ei1 ket geval is ge- noemde de president der volksver- van Nieuw Zuid Wales .1. het houden van het Eucharis- 0nSres „een evenement van de L»-?. e geestelijke beteekenis" voor Au- "*°or mij" schreef de president r.8,.r «houdt dit in de herleving der '1 u co^ectiviteit, waarin ik het le- Bpgs belang stel, wijl ik tot diegenen P or, dm vast gelooven, dat de mensch P van brood alleen leeft." 0 o kanselier der Universiteit van fmey en voormalig minister van Justitie Zuid Wales sprak zich ongeveer u iJKertijd uit over het aanstaande con- a s een „tegenhanger tegenover het materialisme". Maar niet alleen offi- cieele Regeeringsdignitarissen, doch ook hoogwaardigheidsbekleeders^ van andere kerkgenootschappen zonden geestdriftige adhaesiebetuigingen. Zoo schreven de pre- sidenLgeneraal der Methodisten en de Is- raëlistische opperrabijn Francis L. Cohen hun gelukwenschen en sympathiebetuigin gen, waarin elk voor zich het groote be lang van dit congres betoogde, „ook voor de aanhangers van andere godsdiensten, die de geestelijke factoren voor het per soonlijke en nationale leven er gelijkelijk van eerbiedigen." Mr .Daniël Levi, president van den wet- gevenden raad van de nieuwe synagoge te Sydney, zond in Juni 1.1. aan het comité van voorbereiding den volgenden brief: „Ik betuig vrijwillig mijn groote sym pathie voor het Eucharistisch Congres, het welk in September wordt gehouden. Het is een bijzondere gebeurtenis voor de 332.000.000 Katholieken op de wereld waar van 1.200.000 in Australië. Alles, wat de geestelijke denkbeelden doet herleven, verwekt ook bij mij de groot ste belangstelling, want ik reken mij tot de menschen, die van meening zijn, dat de mensch niet alleen van brood leeft. En in deze tijden, waar de macht van het hei dendom en materialisme helaas zoo groot is, zal dit congres worden gehouden in het land van het Zuiderkruis. Ik beschouw het als een groote eer voor onze stad ,die voor dit belangrijk gebeu ren werd uitgekozen. Do voorbereidingen zijn in goede handen" en ik ben er zeker van, dat zij bevredigend zullen zijn." Niet allen toonden zich zoo verdraag zaam en tot tweemaal toe hebben eenige Protestanten (behoorende tot één secte), tezamen met Vrijmetselaars getracht de processie door Sydney's straten te verhin deren. De tweede maal heeft de premier van Zuid-Wales, T. Bardin, nog duidelijker geantwoord dan de eerste maal. Op het argument, dat de processie de orde zou kunnen verstoren, antwoordde de minister: „als iemand zich door de pro cessie gekwetst voelt, laat hij dan thuis blijven; de regeering zal maatregelen ne men om eventueele ordeverstoorders tot kalmte te brengen. De rust lean niet ver stoord worden, als er niemand heen gaat met het vooropgezette doel om die te ver storen." „Tijd" DE LAND ARBEIDERS WET. De Residentiebode schrijft: Bij gelegenheid van het Koninklijk be zoek aan Drente valt ook de aandacht op de landarbeiderswei, die hier en daar zoo veel goeds tot stand bracht onder de klei ne luyden. Te Nieuw-Dordrecht werd het bestuur der R. K. stichting Drente Vooruit in liet buurthuis aan de vorstelijke familie voor gesteld. Prins Hendrik liet zich omtrent het werksysteem dier stichting inlichten. De vereeniging is indertijd speciaal op aandrang van de Drentsche katholieke geestelijken in het leven geroepen, waar bij de aartsdiocesane boeren- en tuinders- bond tenslotte de promotor van Drente Vooruit werd. De stichting bedoelt, zoo zet de .,N. R. Crt." uiteen, den aankoop en de ontginning van gronden voor uitgifte aan arbeiders in huurkoop, op den voet van de landarbeiderswet. Voor 90 pet. verstrekt het rijk daartoe voorschot; 10 pet. moeten de toekomstige eigenaars echter volgens de landarbeiderswet zelf ter beschikking hebben. Dit bezwaar nu heffen zoowel de Groen van Prinstererstichting als „Drente Vooruit" op door gelden bijeen te brengen ter voorziening in de 10 pet. eigen kapitaal. D9 roomsch-katholieke stichting geeft den grond eerst twee jaar aan gegadigden in gebruik en bouwt er pas woningen op als de aspirant-eigenaar geschikt blijkt om een klein bedrijf te beheeren. Op het oogen- blik heeft de vereeniging 87 H.A. land in koop. Dit werksysteem, dat het persoonlijk.ini tiatief en de energie der grondgebruikers moet prikkelen, lijkt het blad veel goeds te zullen brengen. Wij kunnen daaraan toevoegen, dat dit of dergelijk systeem reeds op vele plaat sen goed gewerkt heeft. Met name hooren we uit Gelderland, dat daar in verschil lende gemeenten reeds heel wat gedaan is. Naar het schijnt, spant hierin de gemeente Bemmel wel de kroon, waar reeds vele ar beiders op deze manier een eigen plaatsje veroverd hebben. Tientallen huisjes zijn gebouwd, wier bewoners hechten aan den grond. Hoe zou het komen, dat er in zoovele andere gemeenten, waar evenzeer behoet- te bestaat aan zulke kleine boerderijtjes, niets gebeurt1? Het is dikwijls slechts een kwestie van aanpakken Als de wereldlijke of geestelijke autoriteiten er zich voor spannen, is de zaak gewoonlijk gauw be slist. Liefhebbers zijn er overal met de vleet en nu de Landarbeiderswet zulk een schoone gelegenheid biedt voor de boeren arbeiders om een eigen „gedoetje" te be machtigen, mag dit niet verwaarloosd wordem Ze opent voor de arbeiders ten plattelande zeker een der mooiste socia le -werken. En het zou jammer zijn, als niet overal zooveel mogelijk profijt getrokken werd van deze goed sociale wet. Het platteland wordt ontvolkt, omdat de kleine m m er geen behoorlijk bestaan heeft, en de groote steden worden over stroomd met menschen, die daar veelal non-valeurs worden. Do Landarbeiderswet kan daarin voor een groot deel voorzien. BIJZONDERE ONDERSCHEIDINGEN. De hoefijzer-corr. van „Het Handels blad" schrijft: De lange lijst van „Onderscheidingen", die zijn uitgedeeld bij gelegenheid van den verjaardag der koningin, toont ditmaal wat meer afwisseling dan anders doordien eeni ge eereteekenen of eeretitels zijn toegekend die niet vaak en althans nooit in massa worden verleend. In de eerste plaats natuurlijke de sym pathieke erkenning der verdienste van Sjef van Dongen. Voorts de benoeming van mr. D. Fock tot Minister van Staat, waarmee (evenals door den Nederlandschen Leeuw voor Van Konijnenburg) iets is goed ge maakt, dat bij de viering van den verjaar dag des geëerden als een verzuim werd ge voeld. En ten derde de benoeming van mr. R. J. H. Patijn tot Staatsraad in buitenge- wonon dienst. Al deze onderscheidingen mo ge, door haar betrekkelijk groote zeldzaam heid, met recht zoo heeten. Er zijn thans ze ven Ministers van Staat (de heeren Cort. v. d. Linden, Heemskerk, Idenburg, Van Kar- nebeek, Nolens, Ruys de Beerenbrouck en Fock) en vijf staatsraden in buitengewonen dienst (de heeren Leemans, Six, Versteeg, De Vos van Steenwijk en Patijn). En daar onder is' er geen van wien niet eenigerlei werkelijk bijzondere verdienste is aan te wijzen. Die deze bijzondere onderscheiding wettigt. In de Sigarenindustrie De vergadering te Utrecht. Donderdag hebben de hoofdbesturen der werkliedenorganisaties te Utrecht verga derd. De Roomsch Katholieken en Christelijken houden vast aan arbitrage, terwijl de Fede ratie en de Nederlandsche Bond er alsnog de voorkeur aan geven door directe onder handelingen met de patroons te trachten tot een vergelijk te komen. In dien geest zal dan ook door laatstge noemde organisaties een schrijven aan de patroonsverbonden worden gericht. Strijd in den melkhandel te wachten. De Bond van veehouders in Zuid-Holland adviseert tot opzegging der contracten met de fabrieken. He bestuur van den Bond van Melkvee houders in Zuid-Holland vergaderde we derom te Rotterdam in verband met het dreigende conflict in den melkhandel. De termijn, waarin de firmanten zich nog kon den beraden over de gcëischte prijsver- hooging van 1 1'2 cent per Liter, lipp gistermorgen om tien uur af. Omdat de directies niets van zich hadden laten hoo ren, besloot hot bestuur van den Melkvee- boudersbond, overeenkomstig het in de algemeen e vergadering van Dinsdag j.l. besprokene, zijn leden te adviseeren, om voor zoover dit nog niet geschied was, het contract met de fabrieken op te zeggen. Reeds werd medcdeeling gedaan, dat een groot kwantum melk met ingang van 1 September a.s. niet meer aan de fabrie ken, doch rechtsstreeks of via de grossiers aan den kleinhandel geleverd zal worden. Van de zijde der melkveehouders werd ons verzekerd, dat dit kwantum over eeni ge weken wel verdubbeld zou zijn. Ver schillende afdeelingen moeten nog verga deren, waardoor mede in verband met den contractueelen opzeggingstermijn van tien dagen, het conflict eerst tegen 15 September zijn vollen omvang zal heb ben bereikt. De kleinhandel te 's-Gravenhage heeft zich intusschen reeds bereid verklaard de door de melkveehouders gevraagde prijs- verhooging te betalen en men verwacht, dat zulks ook te Roterdam het geval zal zijn. In de kringen der melkveehouders rekent men er op, dat het conflict van zeer langen duur zal zijn, daar men vast besloten is de eischen te handhaven en men bovendien zeer ontstemd is over de, volgens de veehouders, door de directies gepleegde woordbreuk. Ook de wijze waarop sommige fabrieken contracten hebben gesloten, die afweken van het bondscontract, keuren de melkveehouders ten sterkste af. „Tel." KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Liep het in den aanvang dezer weck vooral met de bloemkool niet vlug, gisteren kwam er weer eenige ople ving met verhoogde prijzen. Thans worden van de vroege bloemkool wel de grootste kwantums aangevoerd. Ook bospeen is goed gevraagd, terwijl de peen die moeilijk meer gebost kan worden en aangevoerd wordt in kisten, ook goedo koopers vindt tegen rede lijke prijzen. Aardappelen gaan op heden iete' vlugger doch van redelijke prijzen kan nog niet gesproken worden. Alleen enkele extra partijtjes gaan voor zeer goede prij zen weg. Dit zijn de bekende aardappelen uit de Katwijksche „duinpannen". VOORSCHOTEN. Koninginnefeesten. Eergisteravond werden de feestelijkhe den ingezet met een concert, gegeven door „Benvenuto" onder leiding van den direc teur, G. Yerheij, met medewerking van het Voorschoten's Mannenkoor onder leiding van den Directeur F. de Graaf. Het Harmoniegezelschap „Benvenuto" voerde een tiental verschillende muziek nummers uit en het Mannenkoor zong een viertal nummers, welke zeer goed goed vol deden. Het concert en de zanguitvoering hadden plaats in de Voorstraat onder de echoone Lindeboomen, terwijl de electri- sche illuminatie werd. ontstoken en een mooi gezicht opleverde. Er was veel be langstelling. Ook de uitslag van de étalage wedstrijden werd gisteravond bekend ge maakt. De uitslag was als volgt: le pr. E. J. Ober, 2e pr. C. van Os, 3e pr. H. H. van der Ster, 4e pr. J. F. N. van Os, 5e pr A B Wesseloo Gistermorgen werden de feesten aange vangen met koraalmuziek in de Voorstraat gegeven door het Harmoniegezelschap „Benvenuto", des morgens te half negen. Te 9.30 uur kwamen de kinderen der ver schillende scholen te samen op de laan na bij het gesticht „Nieuw Voordorp", waarde optocht der kinderen werd georganiseerd. In de optocht waren verschillende versier de voorwerpen medegevoerd. Vanaf Nieuw- Voordorp ging de stoet, voorafgegaan door het bestuur der Koningin-Wilhelminaver- eeniging gezeten in auto's, onder leiding van de onderwijzers en onderwijzeressen der verschillende scholen en begeleid door het Harmoniegezelschap „Benvenuto" en het R. K. Haromniegezelschap „St. Lauren- tius", directeur R. Kroon, langs de School straat, Wijngaardenlaan, Oranjekade, Pa pelaan naar de Voorstraat, alwaar de kin deren onder leiding van den heer M. Lake- man eenige liederen gezongen. Daarna had do tractatie der kinderen plaats. Na de traetatie werden de kinderspelén gehouden, waarvan de uitslag was. als volgt: Koekhappen voor meisjes van 9 en 10 j.: le pr. T. van der Ham, 2e A. Rijsdijk, 3e A. Griffioen, 4e C. van Wissen, 5e A. Duijn- dam, 6e J. Limburg, 7e D. Ipenburg, 8o C. Veldhorst, 9e M. van Bent, 10e R. van Dijk, He J. Zonneveld, 12e D. van Rooien. Muiltje-loopen voor meisjes van 11 jaar en ouder: le pr. M. van der Heijden, 2e P. Kaiser, 3e M. Chattelain, 4e J. Vermeu len, 5e B. Bon, 6e C. de Pas, 7e M. Ooste- rom, 8e S. Jongejan, 9e Chr. van Leeuwen, 10e C. Hoogervorst, lie R. Dijkman, 12e L. van Wissen. Kussenslaan voor jongens van 11 jaar en ouder: le pr. J. Koole, 2e L. Osterman, 3e J. Lekkerkerker, 4e L. Wassenaar, 5e J. Marbus, 6e A. Ipenburg, 7e C. van Wissen, 8e F. Sanders, 0e G. Doekes, 10e G. de Haan, lie L. den Eisen, 12e G. Zonneveld, 13e J. van Bemmelen. Turfrapen voor jongens van 9 en 10 jaar: le pr. H. Prent. 2e H. Siobreoht, 3e P. van der Ham, 4e J. de Vreugd, 5e A. Wessels, 6© J. Grim, 7e G. Verbaarsohot, 8e M. Warmen- hoven, 9e E. Kouwenhoven. De prijzen voor de mooist versierde voor werpen in den optocht der schoolkinderen werden toegekend aan: le pr. Voordorp, 2e Ko Limburg, 3e C. Teske. 4c Voordorp, 5e L. Krogt, 6e L. Rijsdam, 7e J. Krispijn, 8e A. van Houten, 9e J. van Os, 10e R. Gips. Het middagfecst. Was de voormiddag gewijd aan de schooljeugd, thans kwam de beurt aan de rijpero jeugd. Onder begun stiging van schoon weer verzamelden zich te twee uur in den namiddag allen, die aan de volksspelen zouden deelnemen, terwijl het Hatmoniegezelsphap „Benvenuto" de verschillende spelen opluisterde mei haar vroolijke tonen. De verschillende spelen trokken groote belangstelling en met span ning volgde men de spelen van jongens en meisjes. De uitslag der verschillende spelen was als volgt: Ringrijderij met sjees voor paren: le pr. L. van Vliet en mej. D. van Vliet, 2e F. Verhagen en mej. P. van der Waard, 3e A. de Wit en mej. A. Nell, 4e C. A. Doeswijk en mej W Knijnenburg. Fietsrijden met hindernissen voor perso nen (dames en heeren) boven de 16 jaar: Heeren: le pr. W. Jansen, 2e H. Niersman 3e H. van Brakel, 4e J. Niersman, 5e C. An ker, 6e J. de Vlieger, 7e D. Kuneken, 8e pr. J. Smorenburg, 9e H. Noort. Dames: le pr. F. Hoogteijling, 2e H. Niersman. Kuipje-steken voor jongens van 1316 j. (deelnemers 74): le pr. M. Los-, 2e J. Dou- wes, 3e G. Alblas, 4e P. Versteegen, 5e J. Hoogteijling, 6e L. Zwetsloot, 7e Jac. Schra- ma, 8e J. Valentijn, 9e D. v. d. Vosse, 10e Jac. van Veen, lie A. Knotsenburg, 12e Jac Jansen, 13e F. Vlag, 44e H. Bol, 15e G. Kooy, 16e C. Stolk, 17e J. Broekman, 18e C Bol, 19e G. Smit, 20e H. v. Veen, 21e G. Hoek, 22e J. Pen, 23 J. Teunissen, 24e F. Buitelaar, 25e R. Smit, 26 A. van der Geest Decoratie-ren voor meisjes' van 1216 j.: le pr. T. van Keulen, 2e L. Riethoven, 3e G. Lekkerkerker, 4e M. Pen, 5e A. Meijer, 6e M. v. d. Vosse, 7e M. Strom, 8e B. Hoog teijling, 9e R. Zwetsloot, 10e M. Nieuwen- dijk, lie S. Brauckman, 12e F. v. d. Marei Groot schietconcours, wedstrijden, met de buks. A. Personeele baan: le prijs1 W. Werk hoven; 2e pr. J. Niesen; 3e pr. W. Meijer; 4e pr. J. Pijnnakker; 5e pr. W. Deroge; 6e pr. S. de Groot; 7e pr. G. J. Iperlaan; 9e pr. J. Bavly; 9e pr. G. de Vos; 10e pr. W. Ju; lie pr. J. Noort. C. Vrije baan: le prijs J. van Egmond; 2e pr. W. A. van Turenhout; 3e pr. C. van Egmond; 4e pr. W. Ju; 5e pr. J. Noort; 6e pr. G. de Vos; 7e pr. B. C. Bolle; 8e pr. A. van Egmond; 9e pr. W. Werkhoven. D. Rozenbaan: le prijs L. van Maurik; 2e pr. A. Oudshoorn; 3e pr. G. S. Bayly; 4e pr. P, van Klaveren; 5e pr. J. Hakker; 6e pr. W. Deroge; 7e pr. J. Waasdorp; 8e pr. J. Pijnnakker; 9e pr. D. Limburg; 10e pr. J. van Leeuwen; lie pr. P. J. van der Burg. Vogelschieten: le prijs A. van Egmond Hz.; 2e pr. A. Oudshoorn; 3e pr. K. A. v. Turenhout; 4e pr. C. Zwaan; 5e pr. C. Eg- gink Jr.; 6e pr. L. van Maurik; 7e pr. G. J. Iperlaan; 8e pr. J. Smorenburg; 9e pr. Dr. van Wijngaarden; 10e pr. G. v. d. Plas. Voetbalwedstrijd. Op het terrein van de R. K. Sportvereeniging werd een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen Zilfa I en V. V. L. I, waarbij een medaille was uitge loofd door de Koningin Wilhelmina-Ver- eeniging. Bij dezen wedstrijd kwam Zilfa I als overwinnaar uit den strijd met 41, zoodat aan Zilfa I de medaille werd toege kend. Te zeven uur reikte de voorzitter der Koningin Wilhelmina-vereeniging, de heer D. J. van Cuilemborg de prijzen uit aan de winnaars met een toepasselijk woord. Des avonds te 8 uur gaf het Harmonie gezelschap „Benvenuto" een concert met populaire muziek in de Voorstraat en we derom werd de Voorstraat electrisch ge ïllumineerd, waarmede de feestviering be sloten werd. Brand. Tijdens de voetbalwedstrijd brak in de nabijheid van het veld brand uit in een schuur van den heer C. Eggink Jr., wat eenige consternatie gaf. Onmid dellijk werden twee slangen op de water leiding aangebracht en spoedig was men den brand meester. De oorzaak is zeer waarschijnlijk geweest dat kinderen in de schuur bengaalsche lucifers hebben ontsto ken die in het erwtenstroo zijn verdwaald geraakt, waardoor brand is ontstaan. ZOETER MEER—ZEGWAART. Inenting. Inenting en herincntïng heeft plaats op Donderdag 6 September a.s. ten huize van dokter Palte te Zeg- waart. Aanbeveling verdient het ora trouwboekjes mede te nemen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Koninginnefeesten. Met opgewektheid is hier Koninginne- verjaring gevierd. De Wilhelmina-vereeni ging, die vorige week haar feestviering door het ongunstig weder niet tot volle uiting kon brengen, opende gistermiddag haar terrein, voor elkeen toegankelijk. De Hannonievereen. Leo XIII gaf een schitterond geslaagd concert, onderwijl vingen de volksspelen aan, waarvoor veel animo bestond. Niet minder dan 15 deel neemsters wisten tijdens hot houtjes-rapen een prijsje te bemachtigen. Veel hilariteit bestond bij het talrijk publiek voor hot koekhappen. De beste happer was J. Kor- ver, 2e pr. verwierf L. Rombout, 3e pr. J. v. Wienen, 4e pr. J. Wiegman, 5e pr. CL Vrieekoop. Blaastrappen'le pr. H. de Jong, 2e pr. W. de Jong, 3e pr. D. de Jong, 4e pr. J. Domburg, 5e pr. A. de Vlaam, 6e pr. B. Rombout, 7e pr. A. v. Veen, 8e pr. C. t\ d. Berg. Baldragen: le pr. C. Seine, 2e pr. J. de Rijnsburger, 3e pr. M. Rummerman, 4e pr. M. v. d. Meent, 5e pr. C. v. Geen, 6e pr. G. BraBker, 7e pr. B. v. d. Pijl, 8e pr. C. v. Gils. Na afloop der volksspelen had op het terrein de opstolling plaats van de kinder- optocht. Vooraf ging een ruiter te paard, met de vlag der W. V., daarna een open landauwer met het bestuur en daarna volgde een eindelooze, kleurrijke kinder stoet, versierde sportkarren, fietsen onz. De Harmonie Leo XIII blies er tijdens de optocht lustig op los. De stoet trok door het Burgemeester Visserpark en enkele andere deelen der gemeente. Na afloop werden de honderden deelnemers(sters) op het feestterrein op versnaperingen ont haald. De W. V. besloot de feestviering 's avonds met een schitterend concert door de muziekvereen. Crescendo op hot ver lichte feestterrein. De Chr. Oranje-Vereeniging herdacht Koninginne-verjaardag als volgt: Te half 9 werd Koraalmuziek ten gehoore gebracht op het marktplein. Om 10 uur had een kin deroptocht plaats1 van enkele scholen, waarop de kleuters werden getractcerd op het terrein der Marthastichting. 's Middags op het sportterrein der H. B. S. werden verschillende volks- en kinderspelen ge houden. De dag werd besloten met een kerkdienst in de Ned. Horv. Kerk en een goed geslaagd concert door Arti et Reli- gioni op het verlicht terrein der Martha stichting. Gevonden voorwerpen. 1 br. porte- monnaie m. inhoud 1 idem 1 belas tingplaatje 1 damestaschje 1 knip mes 1 bos veters en schroevendraaiers 1 br. led. portemonnaie m. inhoud 1 belastingplaatje 1 damestasohje mnis- kleurig inh. 1 zakkam in étui 1 spiegeltje, Lipssleutel en zakdoek. BOSKOOP. Gemeenteraad. Dinsdag 4 Sept. a.s, zal er een openbare vergadering van den raad onzer gemeente worden gehouden. Onderwerpen ter behandeling: Opening. Trekking nummer voor stemming en rond vraag. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 Juli 1928. Ingekomen S-tukken. Mededeolingen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van drie leden der Raadscommissie voor onderzoek van begrooting en rekeningen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tob benoeming van gedelegeerden der gemeen te in de besturen van Bouwvereenigingen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gedelegeerden in het bestuur der Coöperatieve Vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aanvaarding van schonkingen, ten behoeve van het nieuwe gemeentehuis. Aanbieding van B. cn W. van de begrooting van inkomsten en uitga ven van het Burgerlijk Armbestuur, voor het jaar 1929. Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-begrooting voor den dienst 1929, van het Electriciteitsbedrijf, de Gas fabriek en de bronwaterleiding. Aanbie ding door B. en W. van de ontwerp-begroo ting met daarbij behoorende memorie van toelichting en verdere bescheiden voor den dienst 1929. Advies van B. en W. op verzoek van de besturen der drie Bouw vereenigingen om ontheffing te verlecnen van de verplichting tot betaling van leges- gelden voor bouwvereenigingen, betref fende den bcuw van 37 woningen. Aanbie ding door B. en W. ter voorloopige vast stelling van de rekening van ontvangsten j en uitgaven der gemeente over het jaar 1027 met daarbij behoorende bescheiden. I Aanbieding door B. en W. ter vaststelling

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9