Buitenl. Berichten. VERMIST! Tan de tram werd het voorbaleon inge drukt en braken eenige ruiten. De aan hangwagen der tapissière barstte op zij open en kreeg een gat in het dak. Hij ■werd. van het onderstuk afgerukt, dat aan de auto tapissière bleef hangen. De Rijswijksche politie en ook de Haag- eche maakten van het geval procesverbaal op. De tram had slechts korten tijd ver traging. Aangereden. Zaterdagavond laat werd de ongehuwde K., uit Terwinselen, door een auto t| Heerlerbaan aangereden. De man bekwam zware hoofdwonden en brak een been. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Drie menschen in brand geraakt. Door den G. G. en G. D. is naar het Tes- schelschade-ziekenhuis te Amsterdam ver voerd een 29-jarige dienstbode en het echt paar, waar zij in betrekking was. De dienstbode, die in de keuken met benzine een tasch schoon maakte, raakte door het ontbranden van de benzine in brand. Ook de kleeren van de bewoonster zelf, vatten vlam, terwijl de man, die de dienstbode de brandende kleeren van het lichaam rukte, brandwonden opliep. Het echtpaar kon, na verbonden te zijn, naar huis keer en; de dienstbode is ter ver pleging opgenomen. Meisje verbrand. Zaterdagavond is te Poederoyen nabij ZalLBommel een droevig ongeluk gebeurd Toen de 12-jarige A. T. H. omstreeks half twaalf nog aan het kousenstoppen was, viel plotseling (vermoedelijk door het ver schuiven van het tafellaken) de petroleum lamp, welke op tafel stond om, met het ge volg, dat de petroleum over haar kleeren stroomde en vlam vatte. In een ommezien van tijd was het arme kind dan ook in een vlammenzee gehuld. Radeloos van pijn liep zij van de eene kamer in de an dere, tot zij eindelijk onder de zoldertrap ineenzonk. De ouders, die reeds te bed lagen, kwa men op het hulpgeroep naar beneden snel len en poogden nog met kleedjes de vlam men te stuiten, doch het kind was over het geheele lichaam reeds met brandwon den overdekt. Van de kleeren, welke het kind aan had was niets meer te bespeuren. Hoewel de ontboden geneesheer nog getracht heeft de ergste pijnen te stillen, heeft het kind ontzettende pijnen geleden. Omstreeks 12 uur is de ongelukkige overleden. Bij de hulpverleening hebben de ouders aan hun handen ook nog brandwonden bekomen. Kind verbrand. Te Willemstad is een 3-jarig kind van den heer J., in een tobbe kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Twee meisjes verdronken. Te Smilde (Dr.) zijn, zoo meldt het ,,Hbld.", twee meisjes van dertien en ze ven jaren, dochtertjes van de familie Ben- ning, terwijl zij bij afwezigheid der ouders bij de steenfabriek aan het spelen waren, in een kleiput geraakt en verdronken. Verdronken. Zondagmiddag is de 8-jarige J. H. v. d. Kemp uit Almelo bij het zwemmen in het kanaal AlmeloNordhorn verdronken. Ongeval in een zweminrichting. In den vijver van het Tuindorp te Hen gelo is gisteren een droevig ongeluk ge beurd. De heer H. Bosman, gemeente-op zichter, wilde in de zweminrichting zijn dochtertje toonen hoe zij moest duiken. Daarbij beging hij de onvoorzichtigheid in het ondiepe bassin te duiken, waardoor hij met kracht met zijn hoofd op den cemen ten vloer neerkwam. Bewusteloos werd de heer Bosman uit het water gehaald. Zijn toestand is zorgwekkend. In de modder gestikt. Te Buinen is zekere G. K. in een mod dergat gevallen en levenloos daaruit op gehaald. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gisterenmiddag brandde de onder de gemeente Boxtel gelegen kapitale boerde rij, bewoond door v. O. geheel af. De ge heele oogst, alsmede de inboedel werd een prooi der vlammen, daar de bewoners alle afwezig waren. Oorzaak onbekend. Verze kering dekt de schade. Twee boerderijen afgebrand. Gisterenmiddag brak te Malden bij Nij megen een hevigen brand uit in de boer derijen van Kloosterman en Jacobs. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend Verzekering dekt de schade. Jliksem ingeslagen. Te Oirschot sloeg de bliksem in de wo ning van A. v. d. Looy, welke geheel af brandde. Het vee en de inboedel werden gedeeltolijk gered. Twee varkens en een aantal biggen en kippen kwamen in de vlammen om. Auto verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op den weg achter de buitenhaven te Vlissingen, de auto van den heer S., lei der van het bunkerstation van de Rotter- damsche steenkolenhandelsvereeniging, ver moedelijk door een defect aan den motor, in brand geraakt. De heer S. wist nog tij dig de auto te verlaten. Alvorens op dezen afgelegen weg hulp aanwezig was, was de auto geheel door het vuur vernield. EEN MOORDAANSLAG OP EEN VROUW IN HET HAAGSCHE BOSCH. Gisternacht is in het Haagsche Bosch een lafhartige aanslag gepleegd op een vrouw. Even na middernacht zag een man, die zich per fiets in de richting van Wassenaar begaf, op den Benoordenhoutschen weg bij de Laan van Nieuw Oost lndië een vrouw op de stra&t liggende in een groote plas bloed. Hij stapte van zijn fiets en vroeg aan de vrouw wat er met haar gebeurd was. Zij vertelde hem, dat zij docr eïu man aangevallen was en met een voorwerp op haar hoofd was geslagen. Inderdaad vertoonde het hoofd der vrouw aan de lin kerzijde een diepe wonde, waaruit zij he vig bloedde. De fietsrijder, die een eventueele ont moeting met dien man tot eiken prijs wilde vermijden, liet de vrouw aan haar lot over en reeds zoo snel mogelijk weg. De vrouw sleepte zich toen eenige passen voort,^maar zeeg bewusteloos ineen bij een lantaarn paal. Zoo werd zij later gevonden door een motorrijder en een automobilist, die uit Noordwijk kwam. Deze heeren waarschuwden de politie en den Geneeskundigen Dienst, die het slacht offer naar het ziekenhuis vervoerde. Hoe wel de toestand van de vrouw niet toeliet haar een omstandigverhoor te doen onder gaan, was zij toch wel in staat enkele me- dedeelingen aan de politie te verstrekken. Gisterenavond was zij op bet Bezuiden- hout aangesproken door een heer, die haar verzocht een ritje in zijn auto te maken. Zij ging met hem mee en beiden namen plaats in een groote auto, bestuurd door een chauffeur. Na het bosch doorgereden te zijn, wilde zij op den Benoordenhoutschen weg uit stappen. De auto stopte en zij verliet den wagen. Op een gegeven öogeDblik liep de man plotseling op haar toe en gaf haar met een hard voorwerp vermoedelijk een En- gelsche sleutel een klap op het hoofd. De man rukte haar een taschje uit de handen. Hij sprong toen in den auto en riep tegen den chauffeur: Rijden Jan, zoo hard als je kunt. De auto was toen met. groote snelheid verdwenen. Half bewusteloos door den slag en door het bloedverlies, had zij zich niet staande kunnen houden en was ineengezakt. Zij kon van den auto slechts een vaag signalement opgeven. De wagen was niet nieuw maar zag er toch wel goed uit. Het was een 6-persoons auto, donker gelakt. Wat de beide mannen betreft, deelde zij medfe, dat de persoon, die haar aansprak, ongeveer 30 jaar oud was, pl.m. 1.70 M. lang en met blond springend haar. De chauffeur was iemand van -.ngeveer 35 jaar en donker type met een vermoede lijk Belgisch accent. De politie heeft de omgeving met poli tiehonden afgezocht. De portemonnaie met ruim 7, welke de vrouw ontrukt was, is tusschen het gras teruggevonden. Het taschje is echter verdwenen. Nog een aanslag? Omtrent de daders tast de politie nog in het duister. Verschillende getuigen ver klaren de vrouw te hebben zien liggen, maar geen van hen heeft iets van den aan slag zelf bemerkt. Ook het nummer van den auto is onbekend. Wel is bekend ge worden, dat een soortgelijke auto 'snachts tusschen twee uur en half drie het voorwerp van groote consternatie is geweest op de Thomsonlaan. De wagen stond midden op straat en er klonk zulk een gekrijsch uit op, dat menschen in de buurt de ramen open schoven en kwamen kijken wat er aan de hand was. Agenten schoten ijlings toe, maar plotse ling gaf de bestuurder vol gas en verdween met zijn wagen in de duisternis. In hoeverre tusschen een en ander ver band bestaat, is bij gemis aan verdere aan wijzingen vooralsnog niet uit te maken. De vierde inbraak in één week. Een villa overhoop gehaald. In den nacht van Zaterdag op Zondig is ingebroken in den woning van den heer Linke, oud-directeur van de Middenstands- credietbank te Renkum. De dieven zijn bin nengekomen door verbreking van een ijze ren stijL voor een raam in de bijkeuken. Het geheele huis werd van onder tot boven met groote nauwgezetheid doorzocht. Er werd een groote chaos aangericht. Alle kasten werden opengebroken, zelfs de Led den werden overhoop gehanld. De dieven slaagden er evenwel niet in de brandkast te forceeren. Hoeveel en wat er vermijt wordt, is niet bekend, daar de bewoners afwezig zijn. Van de daders is geen spoor te ontdekken. Dit is de vierde inbraak in deze gemeen te in één week. Inbraak. Zondagavond omstreeks halfzeven werd tijdens afwezigheid der bewoners, ingebro ken bij den landbouwer Voetberg te de Lutte, aan den straatweg OldenzaalDe nekamp. Uit een opengebroken kast wer den een gouden horloge met dito ketting en een som gelds gestolen. Nog denzelfden avond arresteerden de marechaussee's van Oldenzaal de daders- te Denekamp. Het waren een Duitscher en een Pool, twee be ruchte individuen, die nog heel wat meer op hun kerfstok hebben. Het gestolene was nog in hun bezit. Ze zijn naar de gevange nis te Almelo overgebracht. Vechtpartij in een volle tram. Twee personen gewond. Zondagavond kwam het in een overvol- len tramwagen van de electrische lijn HeerlenHoensbroek tot een vechtpartij tusschen de Gebrs. V. uit Heerlerheide en de Gebrs. W. uit Beersdal, waarbij danig van het mes gebruik gemaakt werd. Toen de andere reizigers de betrokkenen uit de tramwagen hadden gewerkt, wilden dezen den wagen op den Schelsberg weder be stormen, waarbij zij werden gearresteerd. Een der gebrs. V. bleek een tweetal mes steken te hebben opgeloopen in den aim, terwijl een der gebrs. W. drie diepe steken in den rug ontving, terwijl hij verder ge heel gekerfd was met lichtere sneden. Vechtpartij op de kermis. De eerste kermisdag te Sittard is er reeds gevochten. Omstreeks 10 uur ont moette zekere v. D. uit Lutterode zijn kostbaas v. V. en diens echtgenoote. Za terdag hadden zij reeds twist gehad en nu wilde v. D. eens met zijn kostbaas afreke nen. Met een mes bracht hij hem twee ste ken in zijn nek en nog een steek aan het hoofd toe. De man werd verlamd en zakte in elkaar. Per auto werd hij na verbonden te zijn naar huis gebracht. De dader is voortvluchtig. Een honderdjarige. Mej. Chr. Janssen, geboren te Valburg (G.), verblijvende in het St. Antonius- klooster te Horst, is Zaterdag honderd jaar geworden. ONGELUKKEN. Een spoorwegongeluk. Dertig a veertig gewonden. Een ongeluk met den sneltrein uit Man chester, die gistermiddag in het. station van Easton op de buffers liep, was te wij ten aan het weigeren der remmen. Tus schen de dertig en veertig reizigeis wer den gekwetst, slechts enkelen hunner ern stig. De altzanger es miss Brunskill werd aan den neus gekwetst. Door den trein vermorzeld. Een Duitsch vliegster verongelukt. De Duitsche vliegster mevrouw Helene Zems is op het station Hasserode in den Harz op verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. Ze bracht een vriendin naar den trein, bleef even zitten praten en bemerk te het signaal van vertrek niet. Zij trachtte daarop uit den reeds in beweging zijnde trein te springen, en kwam onder de wie len. Toen de trein tot stilstand was ge bracht, bleken hoofd, armen en beenen van den romp gescheiden. Het ongeluk in de tunnelspcorweg te New York. Men is nog steeds bezig een nauwkeurige balans op te maken van het aantal slacht offers bij de ramp in den tunnelspoorweg te New York. Een Amerikaansch blad gaf Zondag de volgende cijfers: veertien doo- den, negen-en-negentig gewonden. Het station aan Times Square is het al lerdrukste vcrkeerscentrum in heel York (stad). Het is gelegen in het hartje van de kantoren- en schouwburgenwijk van Man hattan. Aan dit station worden waarschijn lijk meer reizigers „verwerkt" dan aan welk ander tunnelstation ter wereld ook: Niet minder dan vier lijnen bedienen rich van het station. Het zijn de Brooklyn-Manhat tan, transit, de Grand-Central „heen-cn- weer"-dienst, de verbinding met Queens op Long Island en de West-Side Interborough. De meeste dezer diensten werken met een drukken treinloop. Er komen per dag bij na een millioen reizigers door dit station. Om de ontzaggelijke menigte in te zwelgen of uit te spuwen zijn er over de twintig toe- en uitgangen aan h.et station. Aanslag op een trein. Zaterdagavond te ongeveer halftien heeft men een poging gedaan om den trein ZeitzNaumburg te doen derailleeren door de lijn te versperren. Door de waakzaam heid van den machinist kon echter een ontsporing vsn den trein op het laatste oogenblik voorkomen worden. De criminee- le politie onderzoekt de zaak. De directie der rijksspoorwegen heeft een belooning van 1000 mark uitgeloofd voor het vinden van den dader. Zenuwpatiënt onder den trein. In de vroege ochtenduren werd gisteren op de rails van het baanvak OppelnDam- brau een lijk gevonden, dat aan handen en voeten gebonden was. Het hoofd was door een trein van den romp gescheiden. Het slachtoffer bleek te zijn een 30-jarige horlogemaker uit Oppeln, die in den loop van gisteren uit een zenuwinrichting al daar ontvlucht is Elk spoor van den dader ontbreekt. De crimineele politie stelt een onderzoek in. Fransch schip bij botsing gezonken. Geen slachtoffers. Het Fnnsche stoomschip „Daphne", een boot van 1400 ton, is Zaterdag in het Ka naal in botsing gekomen met een Duitschen viermaster, de bark „Passat" uit Hamburg. Hoewel het Fransche schip binnen 15 mi nuten gezonken was, konden alle leden der bemanning gered worden. Behalve de ka pitein waren er 20 koppen aan boord. Op het oogenblik van de botsing bevonden zich slechts vier of vijf hunner aan dek, ter wijl de overigen in de machinekamer of in hun kooien waren. Toen het schip mid scheeps werd getroffen, spoedden allen zich na-ar dek en konden aan boord van het zeilschip springen. De oorzaak van do bot sing is onbekend, daar het volkomen hel der weer was. Eerr autobus verongelukt. Uit Friedrichsroda wordt geseind- 7 dagmiddag is een autobus met 26 giers uit Heihbacn van den weg gered over den kop in een sloot geslagen. ]n" wagen ontstond een paniek. De mêeite zittenden werden gewond. De eerste werd verleend door een postauto uit ningen, die even na het ongeval pas:J Met dezen auto werden de gewonde^, het ziekenhuis te Wallershausen gejjr.' Twee der gewondeD zijn overleden. Auto in den afgrond. Ten gevolge van het breken vao stuur stortte bij St. Etienne een autflf diep in den afgrond. De vier inzit|6j werden zoo ernstig gewond, dat geeBj op hun behoud meer bestaat. Ondeugdelijk voedsel. Men meldt ons uit Berlijn: Ongeveer honderd bedienden rijksdrukkerij zijn ziek geworden gebruik van zuurkool met worst, in de cantine was verstrekt. Zonderlinge wraakneming. De vrouw van den Nedt;. landsche vice-consul te Jj. ontvoerd. Een vroegere bediende van de sche school te Athene is korten tij: den gearresteerd. Hij wordt er-, verdacht de vrouw van den Ne: schen vice-consul te Saloniki, den® Nicolesco, te hebben ontvoerd, ten 1 zich te wreken over zijn ontslag. V het rapport van den commandant j| Macedonische gendarmerie is mevrc colesco door jonge landlieden, en ui roovers, ontvoerd en wel met oogi die niets met rooverij te maken heb' De losprijs van 100.000 drachmen, gevraagd is, diende slechts om het lijke doel te verbergen. Mevrouw Ni verkeert in blakenden welstand. De vreemde ziekte in Griekenland zich uit. Volgens de laatste berichten thans 80.000 personen in Griekenlü aan de geheimzinnige koortsepidex te Athene -en in de provincie is t ken. Een verlichtingsfonds van 1 drachmen is geopend. De koorts-epidemie breidt zi steeds uit. Gisteren z-ijn in Piraeus patiënten gestorven. Vele zaken i' wegens ziekte van het personeel worden. Ook van de eilanden wordi we ziektegevallen gemeld. Ondanks de regeering genomen desinfectie gelen kon nog geen verbetering in i stand worden waargenomen. Te Calamta een stad van 50.000 i in den Peloponesus, zijn 70 persa de ziekte bezweken. Do ziekte 1 zich door hooge koorts, ijlen,® bloeduitstortingen en toevallen. I LUCHTVAAR" Een passagiersvliegtuig vermi. Zes menschen vermoedd omgekomen. t Een telegram uit Victoria, in Brit lumbia, meldt dat een passagiers hetwelk van daar naar Seattle vei was, sedert Zonderochtend vermijt Er zaten twee vliegers en vier in en men vreest dat allen omgekoj. Aan de kust heeft men sporen va^ twee hoeden gevonden. Twee van de passagiers waren® der Mac Galium Scott, het vroege!-. Engelsche Lagerhuislid, en zijn deden met hun zoon een reis doou* Levine wil weer den Oceaan ovf De Amerikaansche millionair h'- indertijd met Chamberlain van Nfv naar Duitschland .vloog is Zaterdag Cryodon gearriveerd met een Jus tuig waarmede hij opnieuw den ttr den Oceaan wil wagen. Hij vf geen inlichtingen te kunnen geven- moment, waarop hij zal starten. L Vliegtuig in het bezette gebied nee In Fet ilorp Nieder-'Ingelhei® Fransch vliegtuig bij een noodlatf brand gevlogen. De vlieger verbra waarnemer werd ernstig gewond. FEUILLETON. Naar het Duitsch van J. ARNEFELDT Vertaald door Jac van Emdon. 30) Bereidwillig stond Dr. Forberg op en de Geheimrat nam hem mee naar een vrij groote, rood gestoffeerde ronde zaal met bovenlicht. De wanden, die geen vensters hadden en slechts door één deur werden onderbroken waren met schilderijen in eenvoudige gouden lijsten* behangen. De kleine, maar uitgelezen verzameling bestond met een enkele uitzondering uit werken der Nederlandsche scool. Bekijk mijn nieuwe aanwinsten nu maar eens, zei de Geheimrat. De rest zijn oude bekenden voor je. Maar wat zeg je van dit interieur van een kroeg met lookers en kaartspelers dat ik pas heb gekocht en van dezen Frans van Mieris? Forberg uitte zijn levendige bewonde ring voor de schilderij. Ze stelde 'n dame aan haar toilet voor, terwijl een man met een grooten, breedgeranden hoed in rui- tercostuum gekleed, op den achtergrond 6tond. Maar de Geheimrat had hem al weer naar een ander stuk gebracht. Hier heb ik een nieuwen Frans Hals. Hoe vindt je die? Weliswaar verkneukelde de oude heer zich er over hoe dr. Forberg iedere figuur, ja iedere lijn van de schilderij in zich op nam, maar toch gunde hij hem niet den tijd, om het op zijn gemak te bekijken. Ik hoop, dat u hier in het vervolg een dagelijksche gast zult zijn, zei hij, dan zult u allen tijd hebben om deze Hals in alle rust te bekijken, maar van daag zou ik u toch een ander schilderij willen laten zien, waarmee ik nog meer in mijn schik ben dan met de anderen. Het is eerst een paar dagen geleden aangeko men en ik heb het voorloopig maar achter dit gordijn gezet, omdat ik er eerst een passende lijst voor wil laten maken. Hij trok het gordijn weg en bleef zwij gend afwachten, welken indruk dit schil derij op den bezoeker zou maken. Het stelde een mooie vrouw voor. een weelderige schoonheid, gekleed in een wijd afhangend beeldgev;aad, het prachtige, dikke haar met paarlen versierd, die voor een tafel met gebak en vruchten stond, een gevuld wijnglas in de hand. Het hoofd had zij afgewend, alsof ze iemand wilde toedrinken, die zij door de deur in den achtergrond verwachtte te zien bin nenkomen. Het gezicht lijkt op dat van Sarkia, hét zal dus wel een portret van Rem brandt's vrouw zijn, merkte de Geheimrat op, wien het hardnekkige zwijgen van zijn bezoeker te lang duurde. Toen Forberg ook hierop niet reageerde en hij voortging, de schilderij zwijgend, maar met de groot ste oplettendheid te bekijken, schudde de Geheimrat hem bij de arm en zei lachend: Maar beste Forberg, je zegt heelemaal niets. Heeft de bewondering voor mijn Rembrandt je met stomheid geslagen? Forberg schrok op als uit een droom Ien vroeg: Waar komt die schilderij vandaan 1 Je verwondert je er natuurlijk over, dat men zoo iets in Berlijn zou kunnen koopen, zei de Geheimrat. Een vriend van mij heeft het ook in Londen gekocht, voor mij. En u heeft er zeker een heeleboel voor betaald? Hoe je het noemen wil; 500 pond sterling voor een Rembrandt vindt ik niet veel. Maar zeg me nu eindelijk eens, hoe je het vindt! Wat scheelt eraan? Je bent ineens bleek geworden en je zet zoo'n eigenaardig gezicht. Dr. Forberg gaf nog geen antwoord; hij ging nu vlak voor het schilderij staan, liep dan weer een eind achteruit, onderzocht het met. scherpen blik, ging naar de ande re Rembrandt's, die deel van de collectie uitmaakten en keerde toen weer naar het vrouwenportret terug. De Geheimrat keek met toenemende onrust naar zijn bewegin gen. Wat is er toch, zeg nu toch eindelijk wat er aan de hand is. Toen kwam For berg op hem toe en zei op den toon van iemand, die zich genoodzaakt ziet, den ander leed te doen en zich daarover reeds bij voorbaat verontschuldigt: Meneer Graupner, u moet het me niet kwalijk ne men, maar'ik kan het doek niet als een echte Rembrandt beschouwen. Niet echt! riep Graupner uit. Dus je houdt het voor een werk van een epi goon? Misschien van een Ferdinand Bol? Forberg schudde ontkennend het hoofd. Maar wat dan? Een copie? Zelfs dat niet; het is eenvoudig een vervalsching. De Geheimrat greep met de handen naar het hoofd. Dat is onmogelijk; daarvoor is mijn vriend een te betrouw baar en voorzichtig mag. Uw vriend is ook om den tuin geleid en met hem vele anderen. Wat bedoel je daarmee? vroeg de Geheimrat, terwijl hij zich als verlamd ii een van de roode fauteuils liet vallen, die de eenige meubileering van de met rood bruin tapijt bedekte zaal uitmaakten. Gustaaf ging naast hem zitten en zei: Luistert u eens, meneer Graupner. Ik heb bij de firma Walton in Boston, waar u zoo vriendelijk is geweest, mij te introdu- ceeren, precies dezelfde schilderij gezien, met een kleine afwijking, ook onder den naam van een echten Rembrandt. Dat bewijst niet zooveel; hij heeft Saskia dikwijls genoeg geschilderd! Zonder twijfel; ik zou ook geen ver denking hebben opgevat, als ik niet bij een paar andere kunstkoopers ook van die „echte" Rembrandts was tegengekomen, mannen- en vrouwenfiguren, die alle een zekere karakterloosheid, en eenvormigheid hadden, die bij de portretten van Rem brandt en zelfs bij zijn leerlingen nooit voorkomt. De zaak interesseerde mij, ik vroeg om de schilderijen nauwkeurig te mogen onderzoeken en toen ontdekte ik. Wat? Dat het linnen en de verf volkomen nieuw waren, ondanks alle moeite die men zich had gegeven, om ze op kunstmatige wijze een oud aanzien te geven. En heb je de eigenaars daarop attent gemaakt? Ik had niet de minste aanleiding, hun overtuiging, dat ze een echten Rem brandt bezaten, waarvoor te ook hadden betaald, aan het wankelen te antwoordde Dr. Forberg lacheo vendien had ik geen absolute zt Heb je die dan later gekrf Dat geloof ik inderdaad, d' - 3 Gustaaf bescheiden. U \reet. I de terugreis een poosje in 1, geweest. Van die gelegenheid/» bruik gemaakt om de berc^' t braridts in het Buckingham Pi#! National Galerij te bekijken, r, 2 tevens in een particuliere verz^'?- dergelijke vervalsching ontdet t hield ik mijn vermoeden nie'T'!jJ maar deelde den eigenaar mijn"3 t mede, zonder natuurlijk ook verste verte te vermoeden, d#1* bevestiging ervan zou vinden jj En hebben ze je geloofd Niet zonder voorbehoud» vond men aanleiding om een °nde doen instellen, waarvan ik h®» r- 1 nog moet afwachten. En ik zoU 1 den, hetzelfde te doen. Dat zal ik zeker en wel m®! antwoordde de Geheimrat °pgeW°^. maar ik kan het nog altijd niet a* i ik geloof nog altijd dat je je 1 da 4 De oude heer liep waar naar,. rij en bekeek het met weemoe111-'1 J ken. l Hoe verklaar je de zaak et j Ik vermoed, dat er een briek van valsche Rembrand^ waarschijnlijk in hoofdzaak werkt. Alleen bij wijze wan ,1 enkele exemplaren in Europ1 f V6n" (Won» «H

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8