Land en Tuinbouw Vragenbus. Burgerlijke Stand het kunsthaas, een nummer wat voor onze omgeving ongetwijfeld iets nieuws was. Bij de opening werd met de deelnemende ren- honden een défilé gehouden door de arena, daarna werd aangevangen met „De Rijn stroom-ren" (vlakkebaan-rennen). Handicap (verguld zilver medaille) be haald door „Wanda" eig. M. Blom, 2e pr. zilver med. „Laboreur-Echevary, eig. mej. L. G. Zorge de Raumonde 3e pr. bronzen med., „Snel", eig. P. Mulder alhier.. De Koningin Wilhelmina Ron (hindernis- Tennen) was niet minder spannend, ook deze ren ging over een afstand van 300 en 305 meter. „Wanda" werd weer eerste prijswinner, terwijl de als voren genoemde honden weer tweede en derde prijswin naars werden. Nummer drie van het programam, gaf aan „de Djiguiten-ren" (springconcours handicap afstand 300 tot 310 meter). „Snip" eig. W. van Renswoude, behaalde den eer sten prijs, een bedrag ad 25, 2e prijswin ner 15, behaalde „Laboureus-Echevarij", terwijl als 3e prijswinnaar 10 „Madon- na-Echevarij uit het strijdperk trad. Hierna volgde ,.de Olympiade ren". Heat voor alle prijswinnaars met hinder nissen over een afstand van 300 meter. De 1, 2, 3 eerstaankomende in deze heat, kamp ten tesamei om den gouden Olympiade medaille. Deze moest driemaal worden ge wonnen, of tweemaal achter elkaar, door denzelfden hond. „Wanda" eig. M. Blom. was hierbij weer de gelukkige. Een spe ciale prijs, aangeboden door de Ned. Greij- houndclub te Amsterdam, bestaande in een zilveren Sierkurk, werd behaald door La boureus-Echevarij, terwijl nog twee spe ciale prijzen werden gewonnen door „Duck' eig. M. P. Nigten te 's rGavenhage. Na af loop werd den priijswinnaars door den ren- leider oranjelinten overhandigd, waarop vermeld de prijzen. Het inleggeld voor de deelnemenden bedrog 2, de leider zorgde echter voor een verrassing, door allen 2 50 voor vergoeding der kosten terug te betalen. De kinderspelen vielen in den middag door den regen, voor het meerendeel in letterlijken zin in hét water. Te vermelden valt: blaastrappen voor jongens. Ie prijs winnaar werd D. de Jong, 2e P. Bezemer, 3e Th. Kooister, 4e L. Tuinenburg. Kuipje steken, wat behalve de regen nog menigeen een extra nat pak bezorgde^ ■werd ruimschoots vergoed door de flinke geldprijzen hiervoor beschikbaar gesteld. Ie pr. 20 W. Bummerman, 2e pr. 15 J. Houtman, 3e pr. 7.50 C. de Jong, 4e pr. 5 W. Lenling, 5e pr. 2.50 G. v. Wijk Na de uitreikng der prijzen ving eenigen tijd daarna het avondfeest aan, waarbij door de plaatselijke muziekvereenigingen een concert werd gegeven. Ostreeks 9 uur had een bioscoop-voorstelling plaats, ter wijl de feestviering eind goed al goed met een schitterend vurwerk onder een hel dere sterrenhemel werd besloten. Ondanks het minder gunstige weder, mag de W. V. toch nog op een goedge- elaagde feestviering terugzien. Autobus-ongeluk. Gisteren had op den Westkanaalweg ter hoogte van de Badhuis laan een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en de autobus N.A.L. De vracht auto kwam van genoemde laan af en greep de autobus- in de linkerflank, zoodat deze geheel werd opengereten. De vrachtauto werd eveneens beschadigd. De inzittenden van de N. A. L. kwamen met den schrik .vrij. Zwemmen. Nog slaagden voor de door het. bestuur van Alphens Zwembad gehou den examens voor het diploma geoefend zwemmer(ster) de heeren L. A. Jansen, C. M. Bogaard, M. de Pijper, voorts de da mes J. S. Enkelsman, J. E. Vellekoop, J. A. Vellekoop, A. V. Jongenburger, N. M. E. Kroon, G. Boot, M. Verhoef, M. Bronk- Smies, C. P. v. d. Kwaak, L. Alewijn, N. C. Donk en C. Raemaer van Doorn, ter wijl zwemproef werd afgelegd door de hee ren J. v. d.a Bosch Quant, K. Ydens, W. den Hertog, H. A. Banning en B. Vollen hoven en de dames B L. Verruijt, C. H. A. Westerbroek, J. A. Abbinga, G. Weertsma, E. van Haselen en N. van Keeken. Aanbesteding. Door den bouwkundige G. W. Vis, werd gisteren in hotel „De Ver gulde Wagen" namens zijn principaal den heer M. C. Piek, aanbesteed het afbreken van een houten gebouw op steenen voet, en het weder bouwen van een gebouw be stemd tot veestalling, wagenschuur, enz. gelegen te Woubrugge, wijk B no. 14. De inschrijvingen waren als volgt: Gebr. Bo degraven, Reeuwijk 8825, J. Vet, Rijnza- terwoude 8385, Gebr. C. J. Stigter, Wou brugge ƒ8292; J. Morrée1, Woubrugge SISO L. v. Beuzekom Jr. Alphen a. d. Rijn S150 G. de Raat Alphen a. d. Rijn 79S5. Bijeenkomst van zelateurs. Gisteren ïad alhier in de St. Josephszaal een bij eenkomst plaats van zelatricen en zela teurs uit het Dekenaat Alphen, in bijzijn van de Tastoora uit de verschillende Pa rochiën. 's Morgens te tien uur werd de dag begonnen met een gezongen H. Mis, daarna gezamelijk ontbijt en bijeenkomst ingenoemde zaal, waar de dag verder ge zellig werd doorgebracht. 5s Avonds ver- eenigden allen zich weder aan en diner in het Patronaatsgebouw. AARLANDERVEEN. Om de kast te sterken. De christ. ge mengde Zangvereeniging „De Lofstem" al hier zal Zaterdagavond 8 uur haar eerste zomerconcert geven op het Kerkplein. Ten bate der kas zal door eenige dames vlag getjes ten verkoop worden aangeboden. WOERDEN. Tuberculose-bestrijding. De Zondag en Maandag gehouden speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" hebben in totaal opgebracht 133.03 1/2. ZEVENHOVEN. Personalia. Benoemd tot chef aanbot station alhier de heer J. Jansma van Metslawier. Bedrijfsongeval. De smidsgezel A. van Peet had het ongeluk zijn duim te kneuzen bij het optillen van een stuk ijzer. Hij moest is het ziekohuis te Leiden worden verbonden. HET PLUKKEN VAN VRUCHTEN. Nu in den tuin van menig liefhebber een of meerdere vruchtboomen met hun aan lokkelijke last staan te prijken, zal het niet ondienstig zijn t' een en ander te zeg gen over 't plukken van vruchten. De meesten denken daar over 't alge meen nog al gemakkelijk over, zij achten 't grooter kunst om ze er aan d^-n er af te krijgen. Dat is natuurlijk wel zoo, maar toch hoort men na 't plukken nog al eens kla gen, dat de vruchten zoo spoedig bruine vlekken krijgen en gaan rotten, zoodat ze allen in korten tijd moeten worden opge geten. Ja juist en dat ligt nu voor een groot deel aan 't ruwe plukken. De moeilijke vraag voor den liefhebber is steeds: wanneer moet ik plukken? Voor al voor de vroege en middelvroegc soor ten is deze vraag van belang. Te vroeg plukken geeft schade aan het gewicht en gevaar, dat de vruchten niet rijp worden. Te laat plukken gevaar voor afvallen en melig worden. De juiste datum voor elke soort afzonderlijk opgeven is evenwel on mogelijk, omdat- er tal van oorzaken zijn, zooals: gesteldheid van den grond, stand plaats, weersgesteldheid enz., waardoor de rijptijd vroeger of later valt. Vruchten kunnen „eetrijp", „boomrijp" en „plukrijp" zijn. Eetrijp zijn de vruchten wanneer zij niet langer meer kunnen worden bewaard boomrijp wanneer de vruchten uit zichzelf zonder schudden en zonder wind van het hout vallen; plukrijp zijn de vruchten vooral wat betreft de vroege en middel- vroege soorten ongeveer acht dagen voor zij boomrijp zijn. Maar hoe zullen we er nu achter kó men dat een vrucht over acht dagen van den boom zal vallen? Dat probleem is ge makkelijker op te lossen dan het schijnt. Bij eenige oplettendheid kunnen wij ge makkelijk zien, dat elke vrucht op een be paalde plaats en op een bepaalde wijze aan liet vruchthout (klein takje) zit verbonden. Tusschen het uiteinde van den vruchtsteel en het vruchthout zien wij duidelijk af scheiding. Nu vormt er zich tijdens den groei op die plaats een kurklaagje zoowel op het uiteinde van den vruchttwijg als op het uiteinde van den steel. Naarmate nu de tijd nadert, waarop de vrucht geen voe dingssappen van den boom meer noodig heeft, dus haar rijptijd nadert, wordt dat kurklaagje voortdurend dikker, totdatde verbinding tusschen hout en vrucht wordt verbroken en dan valt de vrucht af. Zoodra wij dus merken, dat de vruchten op die plaats gemakkelijk los laten, dan is 't tijd om te plukken. Een zelfde conclusie kunnen wij ook maken, indien er een paar gave vruchten zonder veel wind zijn afge vallen. De rijptijd in 't algemeen is afhankelijk van: le. De standplaats van den boom; vruoh- ten van leiboomen aan een muur zijn eer der rijp dan dezelfde soort vruchten aan een vrijstaanden boom 2e de plaats waar de vruchten zich aan den boom bevinden, vruchten aan den bui tenkant en aan de voorzijde zijn eerder rijp dan de vruchten, welke in 't midden en die welke aan de noordzijde ziten; 3e de weersgesteldheid, warm, droog weer, vooral in Augustus, doet eveneens de vruchten spoediger rijpen. Hieruit kunnen wij dus reeds opmaken, dat het verkeerd is alle vruchten tegelijk te plukken. Eerst moeten dan ook de vruchten worden geplukt, welke het meest van de zen en de warmte heben kunnen profiteeren, wanneer de anderen dan nog acht dagen blijven hangen, zullen ze zeker beduidend mooier en grooter zijn gewor den. Tijdens het plukken zelf moeten wij voornamelijk met twee zaken rekening houden n.l. met dc waarde van de vrucht als marktproducu en met het zorgvuldig behandelen van het vruchthout. Hoe waar devoller de soorten op zichzelf zijn, hoe meer zorg wij aan het plukken moeten be steden. Tafelperen bijv. mogen wij daarom niet knijpen, wrijven of gooien. Appel met flinke stelen en peren wor den alleen bij de steel aangevat en vervol gens een weinig naar boven gedrukt. Zon der te draaien of te trekken moet de vrucht dan loslaten, Appels met korten steel worden met de volle hand omvat, zon der dat er plaatselijk woTdt gedrukt en vervolgens een halven slag omgedraaid. Zooals wij wel kunnen zien, zijn alle vruchten met een dun wa<slaagje overtrok ken, wat hen beschut tegen het uitdro gen en binnendringen van rottingsbacte riën. Beschadigen wij dat waslaagje door een ruwe behandeling, dan wordt daar door juist de houdbaarheid van de vrucht verminderd. Over t' algemeen is het goed de vruchten bij droog weeg midden op den dag te plukken. De late soorten worden alen tegen half October geplukt, 't gevaar van afwaaien, nachtvorsten enz. is te groot om ze langer te latan hangen. Alleen door ze stil op een luchtige plaats te laten liggen, komen ze tot verdere rijpheid. KERKELIJK LEVEN De Pauselijke boodschap is in China ontvangen als een histo rische gebeurtenis. Peking, 6 Augustus. De zendbrief, die de Heilige Vader tot het Chineesche volk heeft, gericht, en die wij reeds in onze ru- bruik „Üit het Vaticaan" publiceerden, is te Peking met groote vreugde door de ka tholieken ontvangen, en door de nietka- tholieken met groote sympathie. In de welwillende belangstelling die de Paus op dit critieke moment fcpfc uitiog brengt! ziet men een gebeurtenis van groot historisch belang. De Apostolisch gedelegeerde, Z.Ex. de Aartsbisschop Celso Constantimi, heeft, zoo gauw hij per telegram de Pauselijke boodschap ontving, deze aan de bisschop pen en aan de Pers doorgezonden, en be vel gegeven dat het schrijven plechtig in alle katholieke kerken zou worden voor gelezen. Alle belangrijke bladen der Re publiek wijdden het een in het oog val lende plaats, terwijl ze in het toegevoeg de commentaar hun groote voldoening uit drukten over het feit, dat „het hoogste moreele gezag der wereld" de gelegen heid had aangegrepen om openlijk het. recht te erkennen van het Chineesche volk „het groote en edele Chineesche volk", zooals de Paus zich uitdrukt, om zichzelf te besturen. Het is heel natuurlijk dat het godeelte dat op de heidenen en de na tionalisten in het. bijzonder den meesten indruk maakte, de regels waren die de hoop van den H. Stoel weergeven om „de wettelijke verlangens en rechten van het Chineesche volk ten volle erkend te zien". In a'le katholieke kerken van het land waar de zendbrief op tijd was ontvangen, gaf het voorlezen aanleiding tot de leven digste gedachtcnwisseling. Men verheug de zich in 't bijzonder dat de Heilige Va der dit gedenkwaardige hedendaagsche tijdstip had gekozen dat onmiddellijk op den strijd volgde, om aan ale Chineezen het feit duidelijk te maken, dat, volgens de groote kerkelijke leiders, de katholie ken een ernstige plicht te vervullen heb ben om tot den vrede en de welvaart van het vaderland bij te dragen. Zij die met onafgebroken aandacht de toestand in Peking volgen, zijn van mee ning, dat zelfs wanneer de „duurzame vrede, die, zoowel voor het binnenland als naar buiten, rijke vruchten zal dragen, een vrede steunend op de beginselen van liefde en recht" waarvoor de Paus bidt, mocht worden verstoord, de daad van den Heiligen vader van invloed is geweest, doordat die aan het volk de gevoelens van den Paus kenbaar maakte. De katholieke kerk telt in China 2.450.000 leden, onder leiding van 61 bis schoppen en negen prefecten. Alleen in de provincie Chili zijn 28 van dit aantal, in aanmerking genomen dat de stad Peking 30.000 katholieken meer telt dan Londen, een cijfer dat ongeveer overeenkomt met de katholieke bevolking van het aartsdio- cees San Francisco. Maar er wonen ka tholieken in alle provincies en iedere vierkante kilometer van de republiek staat onder de jurisdictie van een katholiek priester. Een katholieke organisatie be staat er in 27.000 verschillende centra. Ge middeld hebben thans jaarlijks 60.000 be keerlingen plaats. Voor de zielzorg vaii al deze menschen onderhoudt de kerk een personeel van 3.150 priesters in het land, waarvan 1.900 buitenlanders en 1.250 Chineesche inlan ders zijn. Men is overtuigd dat het werk zich gedurende de drie laatste jaren slechts zoo heeft kunnen ontwikkelen dank zij de training en de discipline die onder dit personeel bestaan. Om hiervan een vooiheeld te geven: tegen het einde van het jaar 1926, toen de verhoudingen in het land op zijn moeilijkst waren, kwam het bevel uit Rome dat iedere missionaris op zijn post moest blijven. Gedurende de troebelen leed de kerk aan eigendommen een verlies van 5.000.000 op zijn minst, 12 katholieke priesters, waarvan 2 Chi neezen en 10 vreemdelingen werden ge dood doch op het oogenblik waarop de troebelen op hun eind schenen te loopen was de katholieke organisatie in heel de Republiek weer intact. De boodschap van den H. Vader kon zich dan richten tot een geestelijkheid en een volk die wel enorm veel geleden hebben, maar die in deze droevige periode alle pogingen heb ben aangewend om het principe „de ar beid gaat zijn gang" door te voeren. De Katholieken van Argentinië voor hunne Mexicaansche broeders. De katholieken van Argenitë stellen er zich niet tevreden mee om publieke por- test vergaderingen te houden voor het lij den van het Martelaarsvolk uit den mo dernen tijd; op aansporen van de werk liedenbonden legden zij ook een natio nale inteekenlijst voor Mexico aan. Het resultaat overtrof alle verwachtingen, want in korten tijd werd bijna een mil- lioen lire verzameld, die men naar den H. Vader zond, die er naar goeddunken mee kon handelen. Hiermede toonde men ook dat de zaak Mexico tegelijkertijd een aangelegenheid is, die den Paus en de ka tholieken der geheele wereld aanging. Het feit, dat het initiatief van de arbeiders uitgegaan is, bewijst, hoe innig de ziel van het eenvoudige volk aan de Katholie ke Kerk gehecht is. Zooals de laatste be richten, "over nieuwe arrestaties van pries ters en geloovigen die de vreeselijke mis daad begingen, „eene H. Mis bij te wonen" bewijzen, is de vervolging nog niet geëin digd en zijn de berichten van een spoedige vredelievende oplossing van het conflict minstens wat voorbarig. Het eerste Katholieke Muziekfeest te Londen. Dezer dagen zal te Londen het eerste Katholieke Muziekfeest gehouden worden onder voorzitterschap van Bisschop Dr. Butt. In de St. Jameskerk zal een Hoog mis' gecelebreerd worden en hierbij, zal de Missa „Papae Marcelli" van Palestrina worden uitgevoerd en ook „Ave Verum" van Byrd. Een koor van 1000 man zal de Mis zin gen. Op den daaropvolgenden dag zal in de St. George Halle onder leiding van den Muziek-directeur Robert L. Hasberry het feestconcert plaats hebben waarbij werken van Mendelssohn, Hummel, Byrd, Palestri na, Schubert en Handel uitgevoerd zullen worden. Men hoopt, dat door deze eerste proef, de grondslag gelegd zal worden voor een vereeniging die regelmatig te- rugkeerende muziekfeesten zal verzorgen. De H. Vader als Bibliothecaris geëerd. De katholieke universiteit van Amerika (Washmgtps) ffil.h^re nieuws bibliotheek met zes Bas-reliefs versieren', en deze stel len het volgende voor: Cassiodorus (6e eeuw), de H. Isodorus van Se villa (7e eeuw), Alcuïnus van Cork (9e eeuw), Mag- liabechi van Florence (17e eeuw), Muratori van Modena (l§e eeuw) en Ratti van Mi laan (de tegenwoordige Paus). Een Fransche taxi-chauffeur protesteert tegen de mishandeling der vrouwen in Mexico. Een taxi-chauffeur uit Nizza, die sedert twee jaar in de krant het lijden der katho lieken in Mexico volgt, en die zelf, volgens zijn eigen bekentenis, in geen twintig jaar een voet in de kerk gezet beeft, was ten slotte op de gedachte gekomen, dat een protest der arbeidende klasse wellicht meer uitwerking kon hebben dan een van diplomaten en geestelijken. Hij stelde het volgende telegram op: „Aan den president Calles en de andere leden der Mexicaansche regeering. Gij zijt allen moordenaars, lafaards en dom koppen. Men moet eerbied hebben voor iederen godsdienst, ook al doet men er zelf niets aan. Heil de Mexicaansche vrou wen". De post deelde den chauffeur mede, dat zijn telegram niet verzonden kon worden in deze woorden. Daarop schreef hij aan de Redactie van „La Croix" het volgen de. „U zult wél begrijpen, dat het moeilijk voor mij is, om mij goed uit te drukken, want ik ben geen geleerde maar slechts een eenvoudig taxi-chauffeur. Maar als lid der arbeidende klasse wilde ik een protest doen hooren en naar mijne meening met het volste recht. Want wie op een biddende vrouw in de kerk schiet is niet alleen een lafaard maar nog minder dan een dier". Restauratie der Scala Regia in Rome. De beroemde Scala Regia in het Vati caan wordt gerestaureerd. En wel de ge heel© trap, de zuilen en het dakgewelf zal vernieuwd worden. Tot den tijd van Pius X werd de Scala Regia door alle bezoekers van het Vaticaan bezocht; de tegenwoor dige Paus liet. de Scala Regia rechts van de bronzen deur verbouwen en daar wor den nu alle pelgrims ontvangen. Wanneer de H. Vader zich naar de Sint Pieterskerk begeeft, maakt hij gebruik van de Scala Regia, eveneens ook de vorsten en andere aanzienlijke personen, die na een audiën tie bij den Paus, volgens gewoonte naar den St. Pietcr gaan. Munten met den opdruk „God behoede Frankrijk". Het hoofdorgaan van de Fransche Ka tholieken „La Croix" in Parijs heeft naar aanleiding van het slaan van nieuwe geld stukken aan de regeering voorgesteld, de munten weer den vroegeren opdruk „God behoede Frankrijk" te geven. We zullen moeten afwachten of het slechts een vro me wensch is, dan wel, of de regeering het voorstel zal inwilligen. Vraag: Voor een jaar ben ik vaste arbeider. Nu ben ik reeds 9 weken ziek. Is nu mijn patroon, die niet is verzekerd, toch verplicht mij geheel of gedeeltelijk uit te betalen? Zoo ja voor hoe lang? Is ook mijn patroon niet verplicht zich te verzekeren? Antwoord: Gedurende de ziekte moet de patroon het loon uitbetalen ge durende betrekkelijk korten tijd. Uw patroon is niet verplicht zich te verzeke ren. Stoomvaartberichten. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS (thuisr). arr. heden te Amsterdam. JAN PIETERSZ. COEN (uitr.) vert. 21 Aug. van Algiers. SALEIER (thuisr.) arr. 21 Aug. te Suez. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND (thuisr.) pass. 21 Aug. te Fernando Noronha. ZEELANDIA (thuisr.) vertr. 21 Aug. v. Rio Janeiro. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Pacïfickust naar Rotter dam arr. 21 Aug. te Londen. LEERDAM, Rotterdam naar New-Or leans, arr. 21 Aug. te Vera Cruz. MAASDAM vertr. 21 Aug. van New- Orleans naar Rotterdam. ROTTERDAM vertr. 22 Aug. van Rot terdam naar New York, was 4 uur 30 v.m. in zee. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. SAMARINDA (uitr.) arr. 22 Aug. te Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. SCHIEKERK (uitr.) vertr. 21 Aug. van Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (uitr.) arr. 21 Aug. te Belawan. INSULINDE (uitr.) vertr. 22 Aug. van Port Said. PATRIA (thuisr.) wordt 24 Aug. voorm. 11 uur te Marseille verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCOR (uitr.) arr. 21 Aug. te Rio Ja neiro. MIRACH (thuisr.) pass. 21 Aug. Fernan do Noronha. POELDIJK (thuisr.) vertr. 21 Aug. van St. Vincent. SIRRAH (uitr.) vertr. 20 Aug. can Lis sabon. LEIDEN. Geboren: Lucas z. v. L. Klinkhamer en A. K. A, Jonas. Helena Alida d. y. IT. Bij en H. A'. Stol. Martïrius Stepha- nus z. v. A. van Polanen en A. Vlasveld; Charlotte Caroline d. v. J. J. L. Tem- minck en K. O. van Dorsen. Hugo z. v; D. W. v. d. Wal en J. H. v. d. Velden. Susanna d. v. A. van der Kaay en C. M. Giezen. Maria Cornelia d. v. G. H. Blikman en C. van Es. Willem Hen drik z. v. C. M. Klap en H. Massaar. i Antonetta d. v. J. Lit en E. v. d. Lucht. Maria d. v. D. van der Blom en E. J. Bon. Adriaan z. v. P. C. v. Heusden en A. de Jong. Maria d. v SC. E. Klink en C. Staal. Elizabeth Johanna d. v. J. Scharroo en H. van Esdonk. Antonia d. v. M. F. v. d. Steen en J. Grnneman. Pieter z. v. D. Hartevelt en A. de Ruijter. Rens z. v. R. Boontjes en U'. Ligthart. Johannes Wilhelmus z. v. A. J. Vree burg en B. M. Pley. Otto z. v. J. D. Schepers en J. Lofvers. Petronella- Maria Theresia. d. v. C. de Groot en C. J. Colpa. Cornelis z. v. G. de Groot, en G. M. van Groen. Johan z. v. A. van Es en C. W. B. van den Hoek. Catharina Maria d. v. G. Schenk en J. Massaar. Johanna Catharina d. v. C. Veefkind en M. Siera. Cornelis z. v. C. de Boer en C. Piket. Charlotto d. v. J. Beij en C. Vergunst. Dirk z. v. H. Wolting en H. Leering. £Ta- coba Maria d. v. P. de Haas en M. J. v. d. Putten. Maria Wilhelmina d. v. J. de Nie en S. Waterland. Jacoba Johanna d. v. G. N. M. Sleyser en E. Foekking. Laurens Jacobus z. v. S. van Riet en J. F. Bohn. Maria Johanna d. v. W. de Ro- mijn en N. de Graaf. Overleden: E. v. Kooy z. 13 j. H. v. Weeren man 58 j. E LardeeKruit wed. 80 j. J. v. d. Hoeven man 62 j. C. J. Duindam dr. 1 mnd. J. J1. Ouwer- kerk z. 13 mnd. T. M. v. d. Tuin—Rijs- dijk vr. 46 j. J. M. Turk dr. ld. J. van Haasteren man 62 j. J. v. RosseSeriier vr. 30 j. H. J. Bolstier man 72 j. J. W. P. Jaspers man 53 j. D. Nederlof vr. 60 j. B. v. Abswoude wedr. 76 j,. N. Ho- genboom vr. 33 j. D. Blansjaar wedr. 84 j. In Leiden gevestigd. L. W. Abspoel en fam. metselaar, Bloe mistenlaan 4. F. T. Bensdorp, Oegstgees- terlaan 23. J. A. van den Berg, Hooi gracht 4. M. W. Bertel, Hoogewoerd 100. L. A. A. van der Boog, F. van Mieris- straat 4. H. P. Bosboom, fitter, H. Rijn dijk 132. J'. A. M. BreedeveltKorpers- lioek, 4e Binnenvestgracht 1. A. van Brero en fam. Plantsoen 105a. C. Bugel, verpleegster, Acada Ziekenhuis. P. A. Dozij en fam., electr. techniker, Vrouwen- steeg 6. E. H. van Duyneveldt, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis. A. van Dijkvan der Mey, Hooge Morschweg 51. J. C. Gans, coupeur, Schutterstraat 2. G. van Ginkel en fam., boomkweeker, Rijndijkstraat 25. J. M. Heudriksen en fam., tuinbouwkundige, Leeuwerikstr. 37, R. J. Hofstede, dienstbode, Haarlem- merstr. 268. A. J. Kieft, Kolfma kersteeg 4. J. W. de Koster, verpleegster. Acad. Ziekenhui-a. C. Kmw.) uil-iis lijOUI Jacobsgracht 10. {J1. A. van der Laa^" Zuyl, J. Paulushof 4. J. C. Ligtenberg- Hooft Hasselaar en fam, Witte Singel 33. M. J. LouwrierVerver en fam., Lage Rijndijk 6b; Wed. J. Naveldvan Es en fam., Oude Vest 153. H. Olzant, dienst bode, Zoeterwoudsche Singel 83. A. C. v. Oosten, verpjleegster, Acad. Ziekenhuis. H. Raukes, dienstbode, Breestraat. 49. A. W. Roest, winkeljuffrouw, Doezastraat 19. T. Rook, verpleegster, Acad. Zieken huis. Ph. M. C. Rijnberg, H. Rijndijk 183 A. Th. L. Schatz, Rijnsb.weg 96. J. D. Schepers en fam., bedrijfsleider, Haagweg 30. G. Smittenaar, typograaf, Vliet 42. P. F. Smit, schilder, Vrouwensteeg 8a. E. F. H. M. van der Stok, Breestraat 149 M. Teyn, verpleegster, Zoeterwoudsche Singel 83. D. Verburg en fam., Heeren straat 2. T. Wildschut, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. Uit Lelden vertrokken. W. Smink en fam., Veur, Veurscheweg 254k. P. Kallenberg en fam., Den Haag, Wilgstx-aat 44. J. J. Kanbier, Den Haag, Lamgroen 58. E. A. v. d. Broek. Amster dam, Laanweg 56. A. C. van Zwieten, Sittard, Collenberg. M. Hund, id., id. E. W. den Olden, Rotterdam, 2e Boschstr. 56b. Gez. Forsey, Rotterdam, Maurits- straat 74/9. J £F. Kolmus, N.-O. Indië, W. J. Mulder, Rotterdam, Hollandscho straat 16b. H. R. Stelma, Freuekeradeel, Tzum. P. Loos, Oegstgeest, Geversstr. 42. J. J. Swaan, Hilversum, Havenstraat 12a. R. Altona, Alphen aan den Rijn, Hoorn 1S4. G. A. Kieft, Amsterdam, Heerenmarkt 211. N. Koorenhof, Am sterdam, W. de Withstr. 102. H. W. Lutzke, id., id. C. v. d. Nouland, Voor hout, Rijnsb.weg 1. H. fr. Hölsgens, Xoerdw.hout, St.-Bavogesticht. J. Tid- dens, Utrecht, Leidscheweg 53bis. K. Prins Noordwijk aan Zee. Schoolstraat 50. J. C. M. Rijnen, Tilbui-g, Hoogvensche- straat 44. M. Thomas, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 37. J. J. L. Femminck, Voorschoten, Wijngaardenlaan 29. M. Fieret, Den Haag, Nieboerweg 268. C. H. Dickhoff, Rottei'dam, Zijlmakersstraat 24b. A. de Kloe, Den Haag, Kon. Emmakade 53. W. M. Werkhoven, Delft, v. Oldenb. veldstraat 17. A. J. M. Vierling, Zoeter woude, Vrouwenweg 37d.P. A. Kraayen- brink, Gouda, Vijverstr. 14. B. Kaczma* rcijk, Den Haag, Kanaalweg 118. L. de Ruiter, Voorschoten, H. Rijndijk 148. B. Keur, Den Haag, Koningsstraat 8a. V. C. Luykenaar, Den Haag, Ankeveenschestr. 10. A. v. 't Verlaat. Rotterdam, Corver- I straat 56a. C. E. Waterman, Amster- j dam, Dusartstr. 71. L. M. H. Wegner, j Offenbach bij Frankfort F. H. Ermers, j N.-O. Indië. J1. J. Huy, Voorschoten, Bijn dijk 178. M. Borreman en fam., Leider- j dorp, Doesbrug 38. Liang Hoo Tan, Ned* O.-Indië. J. Eikerbout, Oegstgeest, Deutzstr. 7. J. C. Kasteel en fam., £<>e* terwoude, Vrouwenweg 37 A.M. C. Zonneveld, Oegstgeest, Terweeweg 70. N. de Jel, Voorschoten, Leidscheweg 86. 4-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8