Uit de Rijnstreek. 'i Noordermeer -werd geassisteerd door de eerw. heeren J. de Wit, kapelaan der paro chie en YY'. Westerhoven, theologant, werd <le feestelijkheid besloten. Winkelbeurs. Evenals andere plaatsen elk jaar een winkelbeurs houden, zal ook hier ter plaatse dit jaar een driedaagsche beurs worden opgezet en wel in het K. S. A.-gebouw. Een daad Aan de winkeliers, waarvan het publiek kan profiteeren. ALKEMADE. Geboren: Jacobus Petrus Johannes z. van C Th. Koek en M. A. Wesselman Johannes Petrus* z. van G. P. van der Hoorn en M. Krijger Petrus z. van P, J. -van Emmerik en A. Loos Leonardus Gerar- dus Hendricus z. van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogenboom. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Tot assistent op heb sta tion alhier is in de plaats van den heer H. Jan son. die overgeplaatst is op het station Oudewetering, benoemd de heer J. A. van der Griend van Piet Gijzenbrug. Dr. Schaepman-avond. Gisteravond te half zeven is in de St. Pancratiuszaal al hier een propaganda-avond gehouden voor het Dr. Schaepmanfonds. Het bestuur der Kiesvereeniging had bij deze gelegenheid Pastoor P. J. Kok, te Beemster, vroeger te Oudewetcring, als spreker uitgenoodigd. Na een inleidend woord van den Voorz. dor Kiesvereeniging, den heer J. J. de Ko ning, hield pastoor De Kok, op do hem eigen onderhoudende en vurige wijze een rede, waarbij hij, aangezien over het doel van het partijbureau en over de inrichting en werkwijze van heb bureau in woord en geschrift reeds zooveel is medegedeeld, meer in het bijzonder het leven van den grooten Doctor behandelde. Spr. toonde aan dat Dr. Sehaepman, ondanks zijn vele en harde wérken tijdens zijn leven, waarvan wij nu de schoone vruchten plukken, van slechts enkelen sympathie, doch van de meesten tegenstand, ja zelfs verguizing on dervond. Nu in do latere jaren is men tot andere en betere gedachten gekomen en gevoelt men, dat men aan dezen grooten man eer herstel verschuldigd is. Eeeds is allerwege waar te nemen, dat men bezig is dit eer herstel te brengen. Spr. spoorde alle aan wezigen aan om deel te nemen aan dit eer herstel en het uiten van zijn dankbaarheid, vooral nu er zulk een schoone gelegenheid is om daar aan mede te doen, n.l. door het storten van bijdragen voor het Partijbureau vSpr. hoopte, dat Itoelofarendsveen zijn goe de naam op het gebied van „geven" ook nu weer gestand zou doen. De Voorz. dankte den eerw. spreker voor zijn schoone rede en sloot de vergadering met den Christelij- ien groet. RIJPWETERING. Het Hofstad-tooneel. Gisteravond had alhier in café van Benten een opvoering plaats van heb blijspel „Teddy, jij en ik" van Arthur Ducommier, door het Hof stad-Ensemble, onder directie van Hans van Ees en Fred. Milton. Velen, Avaaronder ook veel Kaagbewoners, waren opgekomen om van deze gelegenheid om werkelijk iets goeds op het gebied van ontspanningstoo- neel to aanschouwen gebruik te maken. Aan de speelsters en de spelers komt een woord van hulde toe voor den aangenamen avond, weiken zij geschonken hebben. VOORSCHOTEN. Aanranding. Een dezer dagen kwam moj. do V. van alhier, rijdende per fiets, des avonds ongeveer 10 uur uit Leiden naar huis Onderweg, aan den Leidschen weg, reed een jongeman per fiets met haar een eind mee. Gekomen zijnde nabij den heer van der Kooy, trok het indi-vidu plotseling de niets vermoedende jongedame met minder goede bedoelingen van het rijwiel, waardoor haar kleederen werden verscheurd, doch die mijn lieer?? had te doen met een jongedame die wel heel vriendelijk is voor nette men- schen. maar ook in staat is dergelijk indi viduen van het lijf te houden. Zij gaf, ter wijl zij van de fiets werd getrokken, den kerel een pats voor zijn gezicht, waar hij voorloopig genoeg aan had. Fluks sprong 't flinke meisje op de fiets en ontkwam aldus door haar kordaat optreden aan haar lagen aanrander. De politie is onmiddellijk met het geval in kennis gesteld en doet onder zoek. Aanrijding. De heer G., wonende aan den Bijndijk alhier, werd gistermiddag aan gereden, waardoor hij van de fiets kwam te A-allen en een knieontvelling opliep. De Eer st o Hulpdienst uit Leiden, onder leiding v. mevrouw dr. Verschoor, verleende genees kundige hulp, waarna de heer G. per auto huiswaarts werd vervoerd. Gevonden. Alhier zijn langs den weg twee kunstgebitten gevonden. Bij de politie zijn voor bclanghebbeiden inlichtingen te bekomen. VEIIR. Personalia. Voor het. examen hoofdakte is geslaagd de heer J. A. Boersema. WARMOND. Lustrum „St. Mathias". Z&terdagavond is het 2de lustrum van „St. Mathias" op waardige wijze gevierd. Er was heel veel belangstelling zoowel voor optocht, serenade aan den burgem3estev enz. als voor concert. Tot onzen spijt kunnen wij heden het verslag van optocht., serenade enz. nog niet plaatsen, daar het ons niet tijdig is toege zonden. Hier volgt het verslag van het concert, hetwelk door onzen muziokA'crslaggover is bijgewoond. Dit. is nu eens sen fecstconcert- in den vollen z.iii des woords, een concert om er eens enthousiast o\-er le schrijven. Dc spe lers hebben 'den dagelijkschen msnsch uit getrokken en zich gespannen in het gareel van den muficus, is het dan niet don be roepsmusicus, dan toch hem zeer dicht na bij komende. YY'at daar executeerde was oen groep menschen met a-eel kunnen en kennen, die in hun spel lieien uitkomen de superioriteit van hun muzikaal welver zorgde, intensieve kunst. Zeker alle factoren werkten med9: do mooie avond, zoo vol steir.mingwekkende atmospheer, de feestelijk gestemde en ver lichte omgeving, de stille, rustige meniqte van Warmonds ingezetenen, die d"-n vollen cijns van hun belangstelling en waardee- ring boden. Doch, afgescheiden van. dit al les maet toch ook dc muziek van zoodanig gehalte zijn, van zoo tot boeien gerijpte volkomenheid, dat tot luisteren wordt ge dwongen. En dat was Zaterdagavond geheel con form den eisch welke aan een lustrumcon- ccrt kan worden gesteld. "Wat ons vooral trof in deze Harmonie, Avas de perfecte sa menklank, de groote evenwichtigheid in het ensemble, welke eigenschappen over het geheel goten een sfeer van goede muzi kale voornaamheid, die in elk nummer tob volkomen recht kwam. En dan een pro gramma wasrop wij nummers bespeurden die niet alleen hooge technische eischen stellen, doch van zoodanige structuur, dat meu heel wat in z'n marsch moet hebben, cm zo tot muzikaal succes te brengen. Nu, daar mankeert het bij „St. Mathias" niet aan. De eminente loider, Geraa-d Dik, voert de stxf met onkreukbare trouw aan com positorische \Tereischten, die elk nummer be zielen, die dan Aveer onder zijn krachtige leiding voor het volle pond a\ orden weer gegeven. Wat Dik Avcet te bereiken met zijn mannen is der moeite waard oni an deren ten A-oorbeeld tc stellen. Hij bezielt zijn mannen en voert hen op tot kostelijke muzikale hoogte. Het verwondert ons dan ook geenszins dat op het laatste concours eon der eerste prijzen Averd verkregen met de Ouverture „Die lustige Weiber von Windsor", een compositie die arer'oazend hooge eischen stelt, welko glansrijk werden overwonnen. Ook de overige nummevs zijn mooi van kleur en klank tot ens gekomen. Niet minder waren de zangnummers dooi de afdeeling zang ten beste gegeven. Frisch en in mooi rythme, met duidelijk verstaan bare tekst en klankvol van toon, konden ze de ruimte in den buiten vullen. Hét komi sche karakter van enkele nrmmers deed het eveneens goed. Ook hier heeft de lei ding van Directeur Ger. Dik het. meest mogelijke rendement Aveten te bereiken. Het St. Mathiaslied, door den Directeur met harmoniebegeleiding gezet, deed de woorden van den heer H. Scholvinck krach tig ondersteunen, en, vergissen wij ons niet, dan zal dit lied spoedig door eiken YY'ar- monder gezongen worden. Resumeerende koixun wij tot de. conclu sie, dit de vereeniging op de meest Avaar- dige wijze zich heeft gekweten van haar taak, het tweede lustrum op de meest luisterrijke Avijze te a-iercn, en beloften voor de toekomst te geven, die nog zeer a'eel goeds op muzikaal gebied doen ver wachten. De krachten daarvoor zijn er, de leiding is een Ava ai-borg en het enthousias me kroont die beide onmisbare factoren. Sp. ZOETERMEER. Personalia. Voor het examen Duitsch L. O. is geslaagd de heer P. Scheider. koudekerk. GEMEENTERAAD. (V ervolg). De heer Dorrepaal veriaat de vergadering De Voorz. zegt, dat aan de o\rerzijde van den Rijn een ideine strook grond, behoo- rende aan den heer Dorrepaal, noodig js a-oor den Aveg. De Bruggestraat behoort voor een groot deel aan denzelfden eige naar, doch het recht van overpad door de Bruggettraat bestaat sedert jaren. In het geheel zal 40 M2. grond noodig zijn; de heer Dorrepaal wil dezen grond alccn verkoopen als ook de weg wordt ge kocht en hij a-raagt daarvoor 20C0. Het gemeentebestuur van Hazerswoudo gevoelt hiervoor niets en ook B. en W. van deze gemeente. Zij stellen daarom voor om hen te machtigen onteigening van het be- noodigde gedeelte voor te bereiden. De heer van Egmond vraagt of B. en W. geen afgerond a-oorstel hebben en waarom Hazerswoude deze zaak niet kan afhande len. De Voorz. zegt, dat Koudekerk alle gronden bij de brug behoorende in eigen dom heeft en hoe zou nu Hazerswoude hier tusscheu kunnen treden. Een,prijs kunnen B. en W. nu toch niet noemen; na de ont eigening geschiedt dc. taxatie door deskun digen. Het voorstel wordt daarna z. li. st. aangenomen. De heer Dorrepaal komt we der te vergadering. De Voorz. zegt, dat de aannemer der brug last heeft van motorvaartuigen, omdat deze met hun schroef schade kunnen ver- oarzaken en stelt daarom voor een bepa ling in de politieverordening op te nemen, zoodat die vaartuigen met stilstaande schroef moeten passecren, volgens een ont- Averp, welke spreker voorleest. De heer v. Egmond a-raagt of Hazers woude ook een dergelijke bopaling wil a'ast- stellen; anders is* het moeilijk te constatce- ren waar de overtreding plaats heeft. De Voorz. zegt, dat hij hierover reeds gesproken heeft. De hoer Dorrepaal zou tevens willen be palen dat vaartuigen niet met werkende schroef aan den wal mogfcn liggen. De Voorz. zegt daartegen geen bezwaar te hebben, hoewel hij deze bepaling in een geheel nieuwe a-erordcning hoopt op te ne men. Overeenkomstig het voorstel wordt daarna besloten. Bij de hierna volgende rondvraag zegt de heer Lieverso dat de brandAveer bij den on langs* plaats gehad hebbenden brand wel spoedig ter plaatse Avas, doch aan de orga- j nisatie wel wat ontbx-ak. Men heeft dc brandkranen te laat in gebruik genomen men beweerde dat er geen slangen a-oor wa ren, er heeft personeel gewerkt, dat niet bij do brandweer hoorde en spreker gelooft ook dat er een nieuw brandzeil moet komen Verder zijn er pompen aangesteld, die moei lijk aan hun verplichtingen kunnen voldoen Spr. zou gevoelen voor een vrijwilligen brandweer. Do Voorz. zegt- dat men hem, tot zijn spijt, toen er brand uitbrak, niet heeft geroepen, doch hij heeft ook wel ge hoord dat er wat aan de organisatie ont brak. Slangen waren er genoeg en dat er direct geen bx*and kraan gebruikt is, be grijpt spreker niet, want daarmede zijn steeds.' goede resultaten verkregen. Spr. heeft reeds maatregelen genomen om de lijsten der pompen te herzien. Voor een vrijAvillige brandweer gevoelt spr. niet veel, omdat men nu tenminste door een politie verordening kan zorgen dat er personeel is en anders gaat dit niet. In een te houden verbadering met de brandmeesters zal de organisatie nader besproken worden. Do heer v. d. Ent vraagt de aandacht a-oor een muur van de brug bij de Gnephoek De Voorz. zal hiernaar laten zien. Verder wordt nog besloten een nota ad 40, ingediend door G. Dorrepaal, voor het gebruiken van een stoomspuit, te voldoen. Hierna sluiting der vergadering. Melkwagen in de sloot. Toen Donder- daga\-ond de melkrijdersknecht B. met een geladen vracht den Lagen Waard Iwam uitrijden, schrok het paard zoodanig van een in den kant liggende fiets met een groote witte mand a-oorop, dat het met de heelc lading in de Avetering terecht kwam. De melkrijder kon er nog bijtijds afsprin gen. Met vereende krachten gelukte het spoedig paard en wagen op het droge te brengen, maar cle melk bleek zoodanig met het natte element kennis gemaakt te heb ben, dat zij wel niet meer voor do con sumptie afgeleverd zal kunnen Avorden. Het paard kwam er met eenige ontvellingen goed af. ALPHEN AAN DEN RIJN. Brand in een garage. Hedennacht ongeveer half drie brak brand uit in de garage van den heer Bonda aan de Raadhuisstraat. De brand, die zich aam-ankelijk ernstig deed aanzien, werd met eenige slangen op de waterleiding ge- bluscht. Een personen-auto is geheel ver brand, een vrachtauto werd beschadigd. Van de garage is een gedeelte \-an den zol der verbrand. De oorzaak is* tot dusver on bekend. De Brugstraat moet verbreed. Dat onze Brugstraat zich niet meer aanpast aan het drukke a-erkeer aldaar is van al- gemoene bekendheid. Opstoppingen van auto's, rijtuigen, die voor het publiek soms groot gevaar opleveren, zijn aan de orde van den dag. Er is slechts aan de uitste kende regeling van het verkeer door het brugpersoneel te clanken, dat tot dusver ernstige ongelukken zijn uitgebleven. Even als de Brugstraat is ook de oprit van de brug veel te nauw, hetgeen jl. Zaterdag weer eens is gebleken, toen de brugleuning het moet* ontgelden. Verbetering in deze onhoudbare toestand Jijkt ons dringend noodzakelijk. De gemeente in het gelijk gesteld. Door cle gemeenteraad alhier Averd des tijds besloten een bedrag van ƒ40 uit te trekken a"oor aankoop van een boekenkastje als huldeblijk voor den heer J. A. Tolk we gens 25-jarige werkzaamheid als hoofd der openbare school, Raadhuisstraat. Door Ged Staten van Z.-H. werd destijds de goedkeu ring aan genoeüid raadsbesluit onthouden op grond dat men van oordeel was, dat ge noemd besluit in strijd is met art. 33 der L. O. wet 1929. De gemeenteraad dacht hier echter anders over en thans is bij Kon. be sluit het raadsbesluit goedgekeurd met ver nietiging van liet besluit van Ged. Staten omdat een dergelijke gratificatie in den zin beschouwen als een belooning in den zin der L. O. wet als boA-en bedoeld. Personalia. Voor de vanwege het be stuur van Alphen's zwembad gehouden exa mens, slaagden nog voor het diploma ge oefend ZAvemmer(ster) do dames A. Grobbe, P. A. den Ouden, T. C. Drenth, A.v. Has- selen, J. Zandbrecher, en J. v. d. Bosch, alsmede de heeren J. Basie, J. C. Piek, A. v. d. Bosch, terwijl ZAvemproef is afgelegd door de dames A. Winkel, C. P. v. d. Kwaak, B. v. d. Boom, G. Boot, M. Verhoef, N. Donker, P. Joha. Ch. Bergshocff, L. Kuipers, en H. van Hofwegen. Naar wij vernemen duren de examens nog voort. Waterpolo. Voor hedenavond 8 uur staan twee waterpolowedstrijden in Al phen's zwembad op het programma tuv- schen A.Z.C. I en II tegen de Zijl I en II. Geboren Bernardus Gerhardus, zoon van H. A. HaA-erkamp en G. M. Oort- Avijn Pieternella Maria, dochter van A. J. Ham on M. E. de Vlieger Pietertje, dochter van T. de Jong en C. A. Karens Arico Helena, dochter van A. Kranenburg en YV. A. van Gelderen Margje, dochter van H. van Harten en A. Blom Petro- nélla, dochter van A. S. Booij en C. van Dam Marius, zoon van YV. M. Schreu— ders en M. Huizer Geertruida, dochter van S. Kuijer en J. Vcnvoerd Loura Margje, dochter van L. Duiker en M. En- develd. Overleden: II. D. Schild jm 55 jaar L. C. van Nood jm 3 maanden D. W. M. Spreij eehtgenoote van H. Jongenbur- ger 44 jaar H. Borkens echtg. van W. van Zuijlekom 55 jaar. Gehuwd E. A. Vork jm 27 jaar en C. J. Groe-n in 't Wout jd 24 jaar J. J. Lankhout jm 26 jaar en C. Groenescheij jd 26 jaar J. den Hertog jm 21 jaar en M. de Rijnsburger jd 13 jaar H. Heij- koop wedr. 41 jaar en M. G. v, d. Velden jd 33 jaar W. Scherpbier jm 37 jaar en M. de Graaf jd 32 jaar. Ondertrouwd J. v. d. Hax-en, van Ter Aar en YY7. v. d. Neut G. W. de Jong en M. N. Goebel. LEIDERDORP. Koninginnefeest. Uitgaande van de Chr. Oranje vereeniging zullen op Donder dag 6 September volksfeesten Avorden ge geven, bestaande uit: ringsteken voor paren met paard en tilbury, om kunstvoorwerpen. Aanmelding voor 30 Augustus bij YV. Ko ning Jr. en C. Bos Jr. Ringsteken per rijwiel om kunstvoorwer pen. Aanmelden vóór 30 Augustus bij G. den Braven en G. Groenendijk. Verder zullen er nog verschillende volks spelen gehouden worden voor jongens en meisjes*, die den leeftijd a-an 16 jaar hebben bereikt; zij moeten inwoners zijn a-an Lei derdorp, of lid van de Oranjevereeniging. 's Avonds zal er van 811 uur een con cert gegeven worden. nieuwkoop. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Woensdag, 22 Augustus a.s. des voormiddags 10 uur (N.T.) in open bare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken eu mededeelingen. 2. Yrcr- zoelc a-an Ged. Staten in zake de YVaterlei- ding. 3. Subsidie-aanvrage voor de Christ. Hoogere Burgerschool te Alphen aan den Rijn. YVordt A-oorgesteld afwijzend hierop te beschikken. 4. Subsidie-aanvrage voor het bezoeken van cle Nijverheids-avond school te Woerden. 5. Verzoek van J. Y7o- gelonzang om eervol ontslag als gemeente arts. 6. Voorstel tot: opheffing van de be trekking va-n gemeente-arts. 7. YVijziging van de begrooting voor 1928. Geboren Margaretha Theodora Martina, dochter van S. van Rossum en W. J. de Koning Geertruida Maria, doch ter van W. J. Koot en M. S. Warmerdam Verginia Hendrika, dochter van M. van Koert en A. M. Brouwer. Getrou-wdr M. van dor Pijl te Al phen aan den Rijn 28 jaar en M. E. van den Berghe 24 jaar. Gevestigd: G. Nederstigt, huis houdster, van Alkemade C. M. Oudsho ven, dienstbode, van Kamerik H. J. Akex-boom van Gouda M. Koert en ge zin, arts, van 's-Gravemoer YV. Pekelha ring van 's-Gravenhage. Vertrokken: YV. A. den Rappen, modiste, naar Amsterdam M. Blanken- stein, naar Rosmalen B. van Luinen, slagersknecht, naar Zwammerdam G. JA. Nieuwenhuizen, dienstbode naar Ze venhoven J. Vogelenzang en gezin, arts, naar Winschoten G. a-an der Lugt, naar Rietveld P. van der Yroorn, dienstbode, naar YVoerden A. B. Frielink en gezin, kunstschilder naar Y\Teesperkarspel J. Schlebaum, kapper naar Amsterdam J. Plomp, boerenknecht, naar Voorhout YY7. W. de Jong, dienstbode, naar Dieren M. E. van den Berghe naar Alphen aan den Rijm NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om den Zilveren Bal. Aan de jaarlijksche wedstrijden om den Zilveren Voetbal, die op de Zondagen 26 Augustus, 2 en 9 September zullen wox-den gehouden, nemen de navolgende tien ver- eenigingen deel: Excelsior, Feyenoord, Sparta en Y'.O.C. (Rotterdam), Hermes-D. V.S. (Schiedam), Willem II (Tilburg), H. B. S., Yr.U.C., A.D.O. en H.V.Yr. (Den Haag). Voor den eersten Zondag zijn vrijgeloot YY7illem II en H.Y7.Yr. Het wedstrijdpro- gramraa- luidt, naar de „Crt." meldt, als volgt: Zondag 26 Augustus: A: 11.—u.Yr.O.O.—H.D.V.S. (J. Hazeu). B: 12.80,H.B.S.Exc. (L. Castelcyn). C: 2.—',, SpartaA.D.O. (J. Mutters). D: 3-3Q .FeyenoordV.U.C. (W.Eymers). Z'ondag 2 September. E: 11.— u. Willem II—H.V.V. (Mr. E. G. van Bissélick). F: 12.30,, YY7innaar CWinn. B (J. Hazeu). G2.YVinn. AYVinn. D (YV. Eymers). II: 3.30,, YVinn. EYY7inn. F (L. Caste- leyn). Zondag 9 September. 2.30 u. eindstrijd: Winnaar GYY7innaar H. (H. A. Tromp). In de morgenuren van Zondag 9 Septem ber zullen de district-jumores-kampioenen a-an de Corinthians tegen elkaar in het strijdperk treden, ten einde uit te makexx Avelk elftal als het sterkste moet Avorden beschouwd. De~Z.Y7.C. heeft voor dit tour- nooi een zilveren beker beschikbaar ge steld. Finale om den Rijnstreek-Beker. Alphen I—V.V.A. I 5—2. Onder begunstiging van fraai weder en in tegejiAvoordigheid van een zeer talrijk publiek had gisteren de eindstrijd plaats om den Rijnstreek-Beker tusschcn Alphen en het Anxslcrdamscbe V.V.A. Alplien kwam A-olledig in het veld. V.V.A. had één inA-aller. Even twee uur laat de heer II. Jonker beginnen. V.V.A. is het eerst in den aanval. Het leder gaat echter over. Dan neemt Alphen het leder over. Bij een fraaien a'oorzct van den rechtsbuiten be landt het leder in keeper's handen. Lang zamerhand weet Alphen zich te herstellen. Uit een voorzet van den linksbuiten wordt de bal naast getrapt. Bij een Yr.V .A.-anuval ontstaat hands binnen het bekende gebied. De penalty wordt door Y7 V.S. m een doel punt omgezet (01). De beurt is 'hans aan Alphen. Bij een hard schot ketst 'le bal tegen den paal. en springt terug in het a-eld. 't Blijkt echter een kort uitstel want als Krumpelman mooi voorzet, deponeert B. Goddijn met. een goed geplaatst schot den gelijkmaker in het net (11). YY7eer een doorbraak van Alphen. YY'indhorst krijgt den bal te pakken geeft dezen aan Binnen- kamp, die met een onhoudbaar schot zijn club de leiding geeft (21) Onmiddellijk daarna maakt, door een misverstand bij het Alphen backstel V.V.A. de stand Aveer gelijk (22). Thans volgen herhaalde aan vallen van Alphen, waarbij de keeper soms ten koste van een corner redt. Eindelijk heeft de thuisclub succes, als na eenig heen en weder plaatsen, Binnenkamp aan aile onzekerheid een einde maakt- door het le der in het net te doen verdwijnen. Nog moet een felle V.V.A.-aanval worden ge weerd, alvorens onveranderd de rust in treedt. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der' apotheken wordt van Maandag 20 Aug. a.s. tot en met Zondag 26 Aug. waarge nomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Telefoon 807. Als weer is hervat, gaat het snel aan vankelijk gelijk op, en beid9 keepers moe ten beurt om beurt handelend optreden. Dan zien we B. Goddijn den bal mooi op brengen doch hij schiet liet leder in kee per's handen. Eenige gevaarlijke V.V.A,. aanvallen worden door keensr van Leeu wen, die zeer in vorm blijkt, gevaarloos ge maakt. Plotseling volgt een doorbraak der Alphenaren en als Binnenkamp eerst eens het ledor heeft overgeschoten, maakt hij nu geen fout en de stand is (42). Gerui- xnen tijd heeft de thuisclub nu het snel in handen, waarbij de Y7.V.A.-verdediging blijft zegevieren en haar terrein weet te zuiveren. Bij een hieruit volgenden feilen! aanval der Amsterdammers redt van Leeu wen meesterlijk. Aan weerszijden dan nog eenige aanvallen, die niets opleveren, tot dat de rechtsbuiten van Alphen aan alle onzekerheid een einde maakt, door het le der langs den verbluften keeper in het net te schieten (52). Hierna komt weldra het einde. Door dezen uitslag heeft Alphen zich a-oor een jaar het bezit a-an den beker ver zekerd. De behaalde overwinning door Al phen mag ongetwijfeld een goede praesta- tie worden genoemd, temeer omdat da overwinning moest bevochten Avorden op een flinke 2o klasser, die zich niet zonder meer liet inmaken. Er werden fouten ge maakt en verscheidene kansen nog niet a-oldosnde benut, doch bij eenigo training raag de \-ereen. „Alphen" met deze opstel ling van haar elftal de komende competitie met gerustheid te gemoet zion. :ricket. De uitslagen luiden: le klasse: H.C.C.V.O.G'. gewonnen door H.C C. met 62 runs op do lo innings, j Rood en YVitHaaxlem. Haarlem wint met 9 runs op de le innings. V.R.A.Phoenix. V.R.A. wint met 62 runs en 2 wickets. 3e klasse C.: H.C.C. IV—L.O.O. Ge wonnen door L.C.C. met 6S runs op de le inning. Y7riandschappelijk: De wedstrijd. Ajax— H.D.V.S. is door verhindering der Schie- f dammers niet doorgegaan. ZWEMMEN. Leidsche Zwemclub. De aangekondigde Avedstrijden van de dames der Leidsche Zwemclub tegen de H. Z. en P. C. I zijn niet doorgegaan wegens verhindering der Haagsche dames. De Leidsche dames' speelden *nu een ouderlin gen wedstrijd. Des avonds vereenigden de dames dei lijk diner ten afscheid aan mevr" v. Noort, aan Avie een stoffelijk aandenken^ werd overhandigd, terwijl het L.Z.C.-be- stuur haar een herinneringsmedaille aan bood. ATHLETIEK. Goudsche TurnkringLeidsche Turnkring. Te Gouda zijn Zaterdagmiddag op het O.N.A.-terrein de jaarlijksche athletiek- j wedstrijden gehouden, tusschen den Goud- schen en den Leidschen Turnkring. Gouda kwam in het bezit van den wisselbeker, die vorig jaar door de Leidenaars was gewon nen. Het totaalklassement luidt: 1 Goudsche Turnkring 221.10 p. (Dames 102.20, heeren 117,90); Leidsch Turnkring 204.20 p. (dames 127.60, heeren 76.60). WIELRENNEN. Michard kampioen der prof .-spr inters Bij de wereldkampioenschappen wielren nen voor profs heeft de Franschman- Mi chard in de finale tegen zijn landgenoot Faucheux het sprint kampioenschap gewon nen. In de demi-finale had Faucheux den Hollander Moeskop geslagen, doordat deze de fout beging in te houden om Faucheux naast zich te krijgen, toen deze reeds in volle pace was. In den strijd om de derde plaats' gaf Moeskops zich ook niet meer, zoodat Kauf- mann de derde plaats bezette. SCHERMEN. Om den Van Limburg Stirum-beker. Gisteren werden in het Casino te Noord- wijk de jaarlijksche wedstrijden om den Van Limburg Stirum-wisselbelcer gehouden De organisatie liet nogal wat te wen- schen over. Er werd n.l. anderhalf uur te laat begonnen, de deelname was niet zoo groot als vorige jaren en de publieke be langstelling bleef gering. Doordat de deelname niet zoo groot was, werd er geschermd in één poule, maar dit had tot gevolg, dat het toch zeer lang duur de alvorens het eindresultaat was bereikt Majoor A. E. YY7. de Jong wist voor de a-ijfde maal als overwinnaar uit den strijd te komen, zoodat hij definitief beslag legde op den wisselbeker. De uitslagen luiden: 1. A. E. YV. de Jong 14 gew. part. 25 ontv. tr. 2. Van YVieringen resp. 10 en 41. 3. Lugtenburg 10 en 42, 4. Eversen 9 en 52, 5. Lehmann 9 en 55, 62 geg tr. 6. Burger 9 en 55. 61 geg. tr. 7. Ten Haeff 8 en 54, 8. v. d. Krapp 8 en 57, 9. Schevicko 7 en 57, 10. Jellineek 7 en 58, 11. Schiff 7 en 63, 12. Boomlander 5 gew. part. 13. Roelofs 5, 14. Rademaker 5 en 15. Verbeek 4. mi :0RRESP0NDENTIE. Een vrouwelijk abomié, Wij zijn het met u eens, dat „Voorvechtster" zich wat bout uitdrukt, als zij zegt: „YVxj doen eenA-oudig onzen zin". Als dat. zoo zou zijn, dan zou a-ooral in het huwelijks leven eix het gezinsleven de eenheid ver broken worden. Maar wji riolooven, dat de schrijfster zich wat iroi isclx heeft willen uitdrukken. 2—f

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2