I Gem. Berichten. Transpireerende Voeten Buitenl. Berichten. Pastoor J. Nolet. Te Bergschenhoek herdacht de zeer eerw. heer 31. Nol et., i»stoor aldaar, zijn zilveren priesterfeest. Do jubilaris werd Dinsdagavond met zijn familie feestelijk ingehaald en na een rondrit door het versierde dorp naar de parochiekerk geleid, waar door den jubi laris een plechtig Lof werd goecelbreerd, waaronder door den zeereerw. heer W. No- let, professor van het Grootseminarie te Warmond, namens de parochianen een welkomstwoord tot den pastoor werd ge richt. Woensdagmorgen naderden de parochia nen tot de H. Tafel. Om tien uur droeg de zilveren jubilaris in de stampvolle kerk een plechtige Hoog mis op aan het versierde hoogaltaar, daar bij geassisteerd door den zeereerw. heer J. Kerkvliet, rector te Rotterdam, als dia ken, en den weleerw. pater H. v. Gent O.P., kapelaan te Rotterdam, als sub-dia ken. Des middags te half twee werd in de pastorie een receptie gehouden. De hoofdonderwijzer, de heer J. B. Vun- nink, sprak pastoor Nolet toe en over handigde hem namens de kinderen een kelk, vervaardigd van gouden tientjes. Onder het plechtig Lof, dat des middags door den jubilaris werd gecelebreerd, hield prof. W. Nolet de fcestpredicatie. Pastoor J. van Veen. Woensdagavond keerde de zeereerw. jubilaris van een driedaagsche afwezig heid per auto naar de pastorie aan de Hec- rengracht te Weesp terug, alwaar zijneerw werd ontvangen door 't Kerkbestuur, waar bij de pastoor werd toegesproken door den heer Perquin, secretaris van het Kerkbe stuur. De versiering der kerk was opgedragen aan een versieringscommissie met als ar tistiek leider de hoer Coen Hagen, die zich daarvoor belangeloos beschikbaar stelde, en de kerk zag er schitterend uit. Reeds in de ochtenduren, Donderdag, naderden, evenals gisteren op Maria He melvaart, velen tot de H. Tafel tot inten tie van hun jubileerenden herder. Tegen tienen vulde het ruime kerkge bouw zich met familieleden, commissiele den, honderden geloovigen en andersden kenden, en om klokke tien betrad de jubi laris, omstuwd door priester en dienaren het altaar. Als diaken fungeerde de zeer eerw. Pater Dyonisius Heggelman, van de orde der Oarmelieten te Aalsmeer, als sub diaken, de zeereerw. Pater Boum'an S.J. te Rotterdam, als presbyter-assistons de zeer eerw. heer J. W. M. van der Bom, pastoor, to Aarlanderveen, terwijl de weleerw. heer A. R. M. van Beijnen, kapelaan alhier als ceremoniarius optrad. Na het Evangelie besteeg de zeereerw. heer F ,A. Burwinkel pastoor van de parochie van den H. Eg- bertus te Hoek van Holland den kansel. De gewijde spreker had tot tekst gekozen de woorden van den apostel Paulus in zijn brief aan de Hebreeën V, eerste vers: Omnis namque pontifex ex hominibus as- sumptus, pro hominibus constatuitur in üs, quae simt ad Deum, ut offerat dona, et sa- crificia: Want de priester wordt als een die uit menschen genomen is. voor menschen bestemd in hun aangelegenheden bij God, opdat hij gaven en offers opdrage. Tegen 12 uur was de plechtige H. Mis van dank geëindigd, waarna de jubilaris zich met familie en genoodigden eenigen tijd terugtrok. Om kwart voor twee waren uitvoerend comité en eere-comité volledig aanwezig in de versierde zaal van de pastorie. Bij zonder goed deden aan tie wapenschilden der gemeente, waar pastoor v. Veen is geboren: Aarlanderveen, en heeft ge werkt: Alphen aan den Rijn, Haarlem, Lei den, Amsterdam, Hazerswoude en Weesp. De heer Smeets, secretaris van het hul- digings-comité, trad nu naar voren om den gelukwensch der parochie aan te bieden. Ofschoon pastoor Van Veen hier nog slechts een half jaar is, kennen wij reeds zijn liefde en sympathie voor zijn nieuwe parocliie, die ontegenzeggelijk met weder liefde wordt beantwoord. Spr. beschouwt deze wederkeerige sympathie als een grondslag voor succesvollen arbeid voor den herder der parochie, die zeker rijke vruchten zal afwerpen. Spr. eindigt met te zeggen, dat eens zal kunnen getuigd wor den, dat het bestuur van pastoor v. Veen behooren moge tot een der zegenrijkste van de parochie van den H. Laurentius en dat zijn werken en zorgen voor de paro chianen van Weesp en Weespercarspcl in geenen deele ijdel is geweest. In zijn dankwoord zeide pastoor Van Veen, dat al hetgeen hij dezen dag mocht óndervinden, na slechts een half jaar hier woonachtig te zijn geweest, hem de over tuiging bijbrengt dat men in Weesp den priester weet te eeren. Hij ondervindt da gelijks vele medewerking en begint zich hier ook geheel thuis te gevoelen. Ook dankt spr. hartelijk voor de enveloppe met inhoud zijnde C50.welke zal worden aangewend voor een uitbreiding dor centrale verwarming der kerk in de richting der pastorie. Er was bij den pen ningmeester van de commissie een bedrag ingekomen van 1060. Een gedeelte daar van werd gebruikt voor de versiering en andere onkosten, terwijl het saldo den pas toor te zijner tijd nog zal worden overhan digd. Van de receptie werd verder een zeer druk gebruik gemaakt. 's Avonds werd door den jubilaris een plechtig Lof van dank opgedragen met dezelfde assistentie als 'a morgens. Hier bij besteeg de zilveren herder den kansel om zijn dankwoord te richten tot de paro chianen in denzelfden geest ,als spreker het 's middags had gedaan, ten opzichte van het Comité. Was 's morgens na de H. Mis een cantate gezongen „Cantate Domi no" van H. L. Hasler, thans werd door alle aanwezigen een feestlied gezongen, dat te voren was uitgereikt. ONGELUKKEN. HET GEVAARLIJKE BADEN. Drie kinderen verdronken. Te Gorssel zijn gisteravond twee jongens, de 12-jarige Poterman en de 13-jarige Lammers bij het baden in den IJssel ver dronken. Hun lijken zijn nog niet gevon den. De veertienjarige van R. wonende aan de Madelievenstraat te Arnhem, die met andore jongens was uitgegaan om in den IJssel onder Westervoort te gaan zwemmen, is op een gegeven moment in de diepte verdwenen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Te Vries is het 6-jarig dochtertje van den melkrijder J. Voerts, dat met haar va der meereed, van den melkwagen gevallen. Heb kind werd door den wagen overreden en onmiddellijk gedood. De landbouwer J. de Bakker is te Hoo- gerheide door tot nu toe onbekende oor zaak onder zijn geladen wagen gekomen en gedood. Hij was gehuwd en vader van 2 kinderen. Door een tram overreden. Een tweejarig meisje, A. van Aken, werd aan den Groene Hilledijk te Rotterdam door een stoomtram overreden. Beide bee- nen werden verbrijzeld. In deerniswekken- den toestand werd de kleine naar het zie kenhuis Coolsingel gebracht, waar zij aan de bekomen verwondingen is bezweken. Ernstig auto-ongeval. Gisteravond had op den Groenlooschen weg te Ruurlo een ernstig auto-ongeluk plaats. Een groote luxe-auto, waarin geze ten wat' de familie Obreink uit Utrecht, bestaande uit 8 personen, reed op den Groenlooschen weg, toen plotseling een der banden sprong, waardoor de heer O., die zelf aan het stuur zat, dit kwijtraakte en tegen een boom opreed. De botsing was zoo hevig, dat de auto totaal vernield werd. De heer O. werd ernstig gewond de wo ning van den plaatselijken dokter binnen gedragen. Zijn toestand is redelijk wel. Het mag een wonder heeten, dat de overige inzittenden geen noemenswaardige verwon dingen opliepen. Een wielrijder aangereden. Per auto van den G.G. en G.D. it' naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver voerd een 19-jarige wielrijder die op den Zuidelijken Wandelweg aldaar in aanrij ding was geweest met een in de tegenover gestelde richting rijdenden auto en door de voorruit over de auto op den rijweg was terecht gekomen. Hij had diepe snijwonden boven en onder zijn linkeroog en vermoe delijk een beenfractuur bekomen. Volgens getuigen treft den autobestuurder geen schuld. Botsing tusschen auto en rijwiel. Woensdagavond omstreeks 11 uur is op den hoek van de Dr. Kuyperstraat en de Koninginnegracht te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. Ter plaatse kwamen de twintigjarige E. v. M. uit de Johan de Wittlaan, die een auto bestuurde, en de 33-jarige Duitsche dienstbode L. S., die op de Mauritskade woont en op haar rijwiel zat, met elkaar in botsing. Beiden werden zwaar gewond en door den Eerste Hulpdienst in bewusteloozen toestand naar het gemeenteziekenhuis! aan den Zuidwal overgebracht. Het meisje werd ernstig gewond aan het hoofd, terwijl de jongen, die uit den auto werd geslingerd, een schedelbreuk kreeg. Vermoedelijk hebben beiden schuld aan het ongeval, de dienstbode zou niet. uitge keken en de autobestuurder te snel gere den hebben. Ongeluk bij het schieten. Een militair gewond. Gisterochtend is bij het. schieten met vare mitrailleurs op vliegtuigen met. rook- spoormunitie in de legerplaats bij Hars kamp de bodem uit een huls geslagen en de pat-roontrekker van het wapen ver nield. Door de groote gasspanning vloog deze uit de machine en trof den milicien soldaat W. van Butselaar, van het 22e re giment infanterie, afkomstig uit het dorp Harskamp, in de rechterborst. Het hcete stukje staal drong door de kleeding diep in de borst. De soldaat bloedde hevig. Een dokter bleek niet te bereiken te zijn. On middellijk werd naar de legerplaats getele foneerd, vanwaar binnen enkele minuten de ziekenauto aankwam. Nadat men een voorloopig verband had gelegd werd de gewonde onmiddellijk naar het hospitaal te Arnhem vervoerd. Verdronken. Het 6-jarig zoontje van den heer D. te Enkhuizen is Woensdag in de haven al daar spelenderwijs te water geraakt en ver dronken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Tien gevallen van kinderverlamming In Drente. In de week van 5 tot en met II Augus tus zijn in ons land o.m. aangegeven elf ge vallen van besmettelijke kinderverlamming, waarvan tien in de provincie Drente en wel 4 in Eramen en 6 in de gemeente Sleen. BRANDEN. Hooi broei. Door hooibroei is Woensdagmiddag brand ontstaan in een schuur gelegen aan de Pol in voormalig Spaarndam. Ondanks het spoedig optreden van de brandweer brand de de schuur geheel af, terwijl eenigen tijd het woonhuis' ernstig bedreigd werd. Dit laatste bekwam ernstige brand- en water schade. Ia de schuur was geborgen een INGEZONDEN MEDEDEELING. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen niet' Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdomde poeder daarvoor. In bussen van 60 cti en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 11258 voorraad hooi, eenig gereedschap en enkele platte wagens. Dit alles verbrandde. Eenige levende have en een auto konden in vei ligheid gebracht worden. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Huizen afgebrand. Gistermorgen is* te Heiligerlee, de be huizing, bewoond door de gezinnen Geukes en Drentli, totaal afgebrand. Er is weinig gered. Alles is verzekerd. Fabrieksbrand. Vermoedelijk tengevolge van het inslaan van den bliksem brak gisteravond te 10 uur plotseling brand uit in de pulp- en jamfabriek der firma G. Bos en Zoon in de Bloksteeg te Beverwijk. In een oogwenk stond het groote gebouw iu lichte laaie. Tengevolge van het zeer brandbare ma teriaal, w.o. een groote partij aardbeien- maanden, joegen de vlammen fel uit het dak en ver in den omtrek moet de gewel dige vuurgloed zijn waargenomen. De Be- verwijksche brandweer richtte haar eerste aanval met vier slangen op de motorspuit en twee slangen op een waterleiding op het vuur. Zij kon evenwel niet voorkomen, dat heb gebouw geheel uitbrandde. Om streeks 11 uur was het gevaar voor uit breiding geweken, doch de brandweer moest zich nog geruimen tijd met nablus- schen bezig houden. Naar wij vernemen is alles verzekerd. Boerderij afgebrand. Woensdagavond is de boerderij van den heer Wolfs te Cadier en Keer geheel uitge brand. De kinderen die reeds te bed lagen werden gered en ook het vee en een klein deel van het huisraad. De brandweer kon uit gebrek aan water niet veel uitrichten. Gelukkig lag de boerderij nog al afgezon derd en was er geen wind. Verzekering dekt een deel der schade. INBRAKEN. Door geperforeerde postzegels gesnapt De Rotterdamsche politie is er in ge slaagd den dader te arresteeren van de brutale inbraak in een kiosk op het West- plein aldaar, waarbij voor 281 aan geld en postzegels gestolen werd. Deze inbraak had plaats op 19 Juli op klaarlichten dag, tusschen twee en duie uur, den tijd, dat de- juffrouw weg was- om te eten. De dader had zich door verbreking van een ruit toe gang verschaft. Dezer dagen nu kreeg de chef van het filiaal der firma Stokvis te Amsterdam, een bestelling van een Solar-lamp, voor een Rotterdammer. In den brief waren honderd postzegels van 71/2 cent gesloten. Bovendien verzocht men de lamp te be zorgen aan de kiosk Ooolsingel, waar deze afgehaald zou worden. Het kwam den chef vreemd voor, dat een inwoner van Rotter dam een bestelling deed bij bij het filiaal van een firma, waarvan het hoofdkantoor te Rotterdam gevestigd is. Ook wekte het achterdocht, dat alle postzegels geperfo reerd waren, waardoor bleek, dat zij van een kiosk afkomstig waren en er dus een hoogeren prijs voor betaald moest zijn dan de waarde der zegels. Men stelde de poli tie in kennis van deze feiten en deze heeft daarop een pakket bij het kiosk Coolsin gel bezorgd, dat in uiterlijk den schijn wek te een Solar-lamp te bevatten. Men hield de kiosk in de gaten en zag Woensdag een juffrouw komen om het pakket af te ha len. Zij werd onmiddellijk gearresteerd, doch zeide van niets te weten, daar zij door haar man, een kantoorbediende, ge stuurd was. Ten huize van den kantoorbe diende werd daarop een huiszoeking ge daan, waarbij een portefeuille voor den dag kwam, gelijk die in de kiosken gebruikt wordt om postzegels in te bewaren. Deze portefeuille bevatte nog een aantal geper foreerde postzegels. De kantoorbediende werd daarop gearresteerd, doch verklaar de aanvankelijk, dat hij de portefeuille met postzegels in het park gevonden had. Ten slotte heeft hij bekend zich aan de in braak van 19 Juli te hebben schuldig ge maakt. Hij zal ter beschikking van de jus titie worden gesteld. Een zonderlinge geschiedenis. In den nacht van Dinsdag worden de bewoners van Oude Karselaan te N.-Am- st-el opgeschrikt door dc angstkreten „moord.menschen helpt toch., moord Het is te begrijpen, dat zich spoedig voor het gewaande moordperceel een groote groep menschen verzamelde, waarvan er en kelen zich afzonderden om politiehulp in te roepen. Toen men het zoeklicht eener zaklantaarn in de voorkamer deed schij nen ontdekte men een man, die zich schie lijk bukte en een verdekte stelling tracht te in te nemen. Waar deze persoon ver moedelijk de „moordenaar" was, is^ het te begrijpen, dat zich en angstetemming van de menigte meester maakte. Temeer nog daar de hulpkreten bleven en toch hulp moest worden geboden, formeerde zich een combinatie van dapperen welke beraad slaagde over de beste methode om in te grijpen, waartoe dan ook in principe werd besloten. Omtrent het moment van den aanval was men het echter nog niet eens. Een groot bezwaar was, dat de expeditie niet over wapenen beschikte, wat natuur lijk tegenover een orgineele moordenaar, die uit vakkundig oogpunt niet van mate riaal zou zijn verstoken om eventueels can- didaten naar een andere wereld te helpen, een onverantwoordelijke houding zou zijn. Men besloot dus de komst der politie af te wachten. Ten slotte arriveerde geen doodgewone politie-agent, doch een gegra dueerde m.a.w. een beslingerde en be-vang- snoerde dienaar van den H. Hermandad. De deur te openen met behulp van een vakkundige was thans het werk van er- oogenblik, waarna de politieman, gevolgd door de hulpexpeditie ambtshalve binnen trad. Toen men licht wilde maken, kwam men tot de ontdekking, dat do binnenhuisver- lichting defect was. waarna een herstel ling plaats vond. Toen deze gereed was ont waarde men op de slaapkamer een inland- sche dame, die volgens de expeditie, erg bleek zag, wat een zeer merkwaardige om standigheid is voor iemand van koffie bruine teint. Het praedicaat „lijk" kon ech ter niet aan de slapende of halfslapende worden verleend. Tenslotte ontdekte men den heer des huizes, die, alhoewel het drie uur iu den nacht was zich nog volledig in de kleeren voortbewoog en die bij nadere beschouwing vermoedelijk de dubbelrol van moordenaar en vermoorde had vervuld. Waarom bij deze nachtelijke voorstelling aan de Karselaan gemeenschap heeft ge geven? Een oplossing is nog niet gevon den; er wordt echter een intensief onder zoek naar ingesteld, aldus verhaalt „de Tijd." ONGELUKKEN. TREINRAMP IN JOEÖOSLAVIë. Passagierstrein van den spoordijk gevallen Overdreven geruchten. Op het traject NisjSkoplje (Uskub) is Donderdagmiddag ten gevolge van het bre ken van een rail een pex'sonentrein ont spoord en van de helling van de spoorbaan gevallen. Dertien wagons werden ver splinterd. Volgens de eerste berichten zou den meer dan 100 personen deels gedood, deels zwaar gewond onder de versplinter de wagons bedolven zijn. Volgens de laat ste berichten zijn deze cijfers echter vree- selijk overdreven. Slechts één doode is te betreuren, de vrouw van een spoorweg ambtenaar. Vijf en twintig personen wer den gewond. Nader wordt gemeld, dat op de Joego slavische spoorwegen in de laatste 24 uur nog twee andere ernstige ongevallen zijn voorgevallen. De stoomketel van de loco motief van een sneltrein BelgradoNisj is ontploft. De machinist en een hoogge plaatst spoorwegambtenaar werden ge dood, twee beambten levensgevaarlijk ge wond.. Bij Skoplje is verder Donderdag een spoorwegfiets ontspoord en omgevallen, waarbij vier spoorwegbeambten ernstig werden gewond. Mailboot bij Californië aan den grond. Tweehonderdvijftig personen aan b o o rd. In de nabijheid van kaap San Lazaro (Californië) is de mailboot „Ecuador" met 250 personen aan boord aan den grond ge- loopen. Verschillende schepen zijn onder weg om hulp te bieden. De graftombe in zee. Duikboot met 40 1 ij ken gelicht. De Engelsche onderzeeboot L. 55, die op 4 Juni 1919 in de Kaporsky-baai door twee Russische kruisers onklaar geschoten en tot zinken gebracht werd, is thans gevon den en met de lijken van veertig leden der bemanning gelicht. Het schip is in middels naar Kroonstad gesleept. De Russische marine-autoriteiten heb ben de boot geopend, waarbij zij een aan tal skeletten, allen onherkenbaar, vonden. Het onderzoek wordt voortgezet. Vleeschvergiftiging in een Belgisch dorp. Honderd personen ziek. In het dorp Leval Trahegnies bij Char leroi zijn 100 personen ziek geworden door het eten van bedorven vleesch. Twee hun ner verkeeren in levensgevaar. De autori teiten hebben doktoren uit de omringende gemeenten ontboden. De justitie heeft een onderzoek ingesteld in de slagerijen van het plaatsje. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat allen vergiftigd vleesch uit eenzelfde sla gerij hadden gegeten. De slager kon echter geen opheldering geven; zijn geheele voor raad is in beslag genomen. Mijnramp in de Vereenigde Staten. Reeds meer dan -3 dooden. Uit Coalporb in Pennsylvanië wordt 'ge meld, dat daar bij een ontploffing in een mijn, gevolgd door een instorting, vele mijn werkers om het leven zijn gekomen. Tot nu toe zijn dertien lijken geborgen. Slechts één werkman kwam ongedeerd uit de mijn. -ware brand te Grenoble. Vijf dooden. Uit Grenoble wordt gemeld, dat de blik sem daar in een electrische geleiding is ge slagen, waardoor zes huizen in brand ge raakten. Vij menschen hebben het leven verloren. Ernstig auto-ongeluk. Een doode. Gistermorgen is op de Avus, de groote auto-renbaan bij Berlijn, een ernstig onge luk gebeurd. De auto van den technischen directeur van de Siemens-Schuckert Werke te Maagdenburg, dr. Baldamus is op de baan over den kop geslagen. Dr. Baldamus werd gedood, de andere drie inzittenden ziin zwaar gewond. Twee blinde passagiers verongelukt. Op den straatweg van Heiligenstadt naar Müllhausen in Thüringen weigelden plotse ling do remmen van 'n uit Hamburg komen de vrachtauto. De aanhangwagen begon te slingeren en wierp eenige boomen tegen den grond. Twee blinde passagiers, die den toch medemaakten. bekwamen zulk een zwaar letsel, dat zij op weg naar het zie kenhuis overleden zijn. Nacht-autobus Londen—Liverpool. Twaalf slaapplaatsen voor do passagiers. De eerste autobusdienst met slaapgele genheid voor reizigers in Europa is ge opend. Dinsdagavond vertrok n.L de nieu we „nacht-autobus" LondenLiverpool mei twaalf passagiers. Voorloopig laat men maar één wagen loopen; later zal men naar gelang der gebleken behoefte, den dienst uitbreiden. Men vertrekt uit Londen even voor middernacht en arriveert te Li verpool om acht uur 's morgens. De bus be vat twaalf ligplaatsen- naar den trant van die op schepen voor de reizigers en is negen meter lang en 31/2 meter hoog. Elke ligplaats is 1.80 M. lang en 60 c.M. breed. De damdoorbraak, die niet doorging. Het bericht dat de ijsdam in de Shyok- rivier in Br.-Indië was doorgebroken is valsch gebleken. Gezegd werd, dat het wa ter Zondag door den dam was gebroken en dit bericht werd bevestigd. Bij de ont vangst van het bericht stegen verscheidene vliegtuigen op om den val van het water na te gaan en alle voorzorgsmaatregelen werden getroffen. Daar de watermassa evenwel niet kwam, begon men al spoe dig aan het gerucht te twijfelen. Een uit Leh ontvangen telegram meldde dan ook, dat het gerucht ongegrond was. Het wordt intusschen betreurd, dat de ijsdam nu niet doorgebroken is daar de In- dus op heb oogenblik ten gevolge van den zeer geringen regenval in de laatste maan den bij Attock slechts 887 voet boven zee- peil staat, in plaats van 900 voet, zooals voor deze maand normaal is. De rivier zou daarom groot o hoeveelheden water met weinig gevaar voor ernstige schade hebben kunnen verwerken, zoodat, als de dam la ter in deze maand mocht doorbreken, de gevolgen veel ernstiger zouden zijn. Uit Karatsji wordt gemeld, dat daar le gervliegtuigen uit Basra verwacht worden, welke naar Leh zullen vertrekken, ten ein de tijdig te kunnen waarschuwen bij een eventueele doorbraak van den ijsdam in de Shyok. Corsicaansche bandiet doodgeschoten. Paul Perfettini, de meest geduchte Cor sicaansche bandiet is dezer dagen in een. hinderlaag neergeschoten. Het is niet te zeggen hoeveel misdaden hij had begaan, maar een paar jaar gele den was hij bij verstek ter dood veroor deeld en eenigen tijd vóór dien veroordeel de een rechtbank hem tot levenslange dwangarbeid. Zijn jongste misdaden waren oan. een drievoudige moord in het Lavadistrict van West-Corsica en een aanslag op een toeris tenauto in dezelfde streek. Het is practiscli zeker dat hij een van de bandieten was, waarmede de Nederland- sche schrijfster Miek Jansen zulk een on aangename ontmoeting had. Doch het was een vroegere misdaad., «•el ke tot den dood va»» dcn_»«-»VPr iel Met een kameraad Antoine Ziller had hij een bezoek aan Marseille gebracht. D© twee mannen braken daar in een hotel iu en bij het bijeengaren van hun buit schoten zij den hotelier en een dienstmeisje dood. Ziller werd een paar dagen later gevan gen genomen en bekende deel gehad te hebben in den misdaad met de toevoeging dat Perfettini zijn mededader was. Deze wist echter weer naar het Corsicaansche kreunelhout te ontsnappen. Sedert zijn terugkeer op het eiland zaten de gendarmen hem rusteloos op de hielen. Toen zij vernamen, dat hij door het bosch van Padula zou komen, niet ver van da plaats waar de toeristenauto was aange houden, legden de gendarmen zich in hin derlaag. Inderdaad kwam Perfebtim dien weg af en toen hij zag dat hij in den val geloopen was, sprong hij achter een boom om zijn geweer aan te leggen, doch hij viel onder de schoten uit de revolver van een gendarme. Hoteldieven. In één week zijn vreemde gasten in ver schillende hotels te Ostende voor een waar de van ongeveer 200.000 gulden bestolen. De politie denkt dat een internationale ben- de hier haar slag geslagen heeft. Te Antwerpen is een Rus gearresteerd, Lipski genaamd, een man van 21 jaar, dia bekend heeft juweelen gestolen te hebben, die toebehooren aan een rijke Amerikaan* sche uit het Royal Palace Hotel te Osten de; het gestolene, een paarlenhalsketting en ringen, is ruim honderdduizend gulden waard. Lip&ki had zichzelf verborgen in den tuin van het hotel, van waaruit hij de ven sters der verschillende kamers in het oog kon houden. Aan- het raam van een ka mer op de eerste verdieping zag hij een dame staan, die juweelen aan had. Hij bleef den geheelen nacht in den tuin staan etf toen in den morgen het raam geopend werd, zag hij, dat de dame uitging. Na een ha'! uur klom hij naar het raam langs een goot pijp en stal de juweelen. De Antwerpsche politie spoorde heb ver» blijf van den man op en vond de juweeleC verborgen onder een matras. Behalve de paarlenhalsketting en de ringen vond zij nog tal van andere kostbaarheden, te za- men een waarde van 800.000 gulden uitma kende. Lipski bekende, maar weigerde de namen van zijn medeplichtige te noemen. Een nieuw alfabet in Turkije. De Turksche dictator Moestafa KemaJ heeft opnieuw stappen gedaan voor de in voering van het nieuwe alfabet-. Hij heeft daartoe een speciale school doen openen voor de hoogere ambtenaren, afgevaardig den en zijn eigen secretarissen. Dezer da gen heeft een professor te zijnen paleize de eerste les gegeven van een reeks, waardoor de omgeving van Moestafa Kemal in de geheimen van het nieuwe alfabet zal wor den ingewijd. Het voorbeeld, door den Ghazi gegeven, wordt gevolgd door de ban ken en groote zakenlieden, die eveneens avondscholen voor hun personeel hebben geopend.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6