Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. Or. F. P. MULLER BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Aug. 1928 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst. f 7G8.2 te Brest. Laagste barometerst.: 752.9 te Sarna. i Verwachting tot den avond van IS Aug.: f Zwakke tot matige Noordelijk tot Zuid westelijke wind. Zwaar tot halfbewolkt. Waarschijnlijk nog regenbuien in het Noor den; in het Zuiden weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR 16.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Leidsche Zwemiur.: 7 uur 201/2 gr., 12 uur 201/2 gr. „De Zijl" 7 uur 18 1/2 gr., 12 uur 181/2 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 8.50 uur tot Zaterdag morgen 5.15 uur. Door de politie alhier zijn aangehouden de 18-jarige P. v. L. en J. V. Deze jongelui poogden in de Bank van Leening een gou den ring te bêleenen, die zij te Schevenin- gen hadden gevonden. De ring was echter niet veel meer waard. Kind aangereden. Gistermiddag omstreeks 3 uur, toen een file van voertuigen, voor den gesloten over weg aan den Haagweg Ijad staan wachten, reed een met paard bespannen tilbury het eerst de brug over de spoorsloot daar ter plaatse op. Daar achter volgde een auto, die op de voor het tegenwoordig verkeer veel te smalle brug den wagen wilde pas- seeren. Deze werd echter aangereden en mede doordat het paard opzij sprong op het nog smallere voetdek van de brug ge duwd. Daar liep het 6-jarige dochtertje van den heer V., wonend aan de Haarlem merstraat, met liaar broertje. Het meisje werd door het paard achterover geslagen en daarna door de tilbury overreden. Met een gebroken arm, een neusbeenfractuur en verschillende verwondingen werd het kind naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de auto, een Opel-wa- gen No. 9864, stopte even verder op den Haagweg en verleende mede hulp voor het kind. De Leidsche Winkelstand. Nog is het volop zomer en wordt de hoop gekoesterd, dab de gure herfst en koude winter nog lang uit zullen blijven, of reeds komt men onze aandacht vragen voor den kachel, of beter gezegd voor den haard. Ongetwijfeld een goede voorzorg, want ook des wintert zoekt men gezelligheid en waar vindt men zulks meer dan in een gezellig verwarmde huiskamer? De heer A. v. d. Ouweelen, Hooigracht 106, heeft zich beter dan ooit voor het ko mende seizoen voorbereid door de inrich ting van een aparte toonzaal voor haar den. Waar vroeger een pakhuis was in een naast gelegen perceel is thans een aardige, smaakvol ingerichte toonkamer voor haar den ingericht. De haard heeft immer bij den heer v. d. Ouweelen een plaatsje ge vonden, maar door de weinige ruimte kon daaraan niet genoeg aandacht geschonken worden. Uitbreiding na uitbreiding heeft de zaak ondervonden en als men ziet hoe klein het winkeltje was dat de heer v. d. Ouweelen 39 jaar geleden begon, kan men begrijpen, hoe primitief zulks moet ge weest zijn. Een gezonde, gestadige bloei heeft de zaak echter allengs grooter doen maken en ook deze nieuwe uitbreiding zal een goede verbetering blijken. In de toonzaal treffen we een collectie Jaarsma- en Vulcana-haarden aan. van welk laatste fabrikaat de firmant den al leenverkoop voor Leiden heeft, 't Is won derlijk zoo als de haard steeds vervolmaakt wordt. In diverse modellen kan men zulks: zien, b.v. door het aanbrengen van een aparte deur voor de stortruimte bij den laats ten Jaarsma-haard, waardoor kaal- branden uitgesloten is. Verder zijn er tentoongesteld de Karls- hülle-haarden. in geëmailleerde uitvoering en ook voor goedkoopere prijzen, de Gloria haarden, meer een imitatie en eigenlijk een haard-kachel enz. Nog meerdere haarden z>jn te wachten en men zal goed doen, reeds nu eens een kijkje te gaan nemen op de Hooigracht, die ook zoo langzamerhand meer winkels rijker wordt. Men is dan te vens in de gelegenheid kennis te nemen van de veranderingen, die op het oogen- blik op de Hooigracht worden aange bracht. Ons oordeel daarvoor willen we la ter wel eens zeggen. Met St.crt. No. 160 zijn verzonden de Koninklijk goedgekeurde statuten van de "•V. „Schelpkalk" alhier. ïn verband met de door het raadslid heemskerk bij de rondvraag gestelde om bij het kruispunt Pelikaan- raat—Haarlemmerstraat een verkeers agent te doen plaatsen is bij wijze van Pr°ef heden aldaar een post geplaatst. Het aantal werkloozen, ingeschreven bij en Gem. Dienst voor Sociale Zaken, be- roeg op 15 Aug. 1928 426, terwijl op 17 ug- 1927 dit aantal 525 was. Het 1-jarig kindje van A. v. D. in de straat trok gisteren in een onbewaakt ogenblik een tafelkleed met een vaas met i ^e®en van de tafel. De vaas kwam op °°fa van het kind terecht, waardoor oogCCn oe^enc^e w°nde opliep boven hot Van de elèctr. tram, welke om 9.19 he denmorgen vanuit den Haag naar Leiden is vertrokken, is even voorbij de Zilverfa- briek te Voorschoten de motorwagen defect geraakt, waardoor de tram niet verder kon. Na een half uur oponthoud is--zij-door de volgende tram naar Leiden voortgeduwd.; Bij de politie is een damesrijwiel te be vragen, dat onbeheerd op straat is gevon den. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. ZILVEREN JUBILEUM PASTOOR A. J. LEUSEN. Aan de officieele receptie, die. te 1 uur aanving ging reeds een en ander vooraf. Namens het feestcomité hield do heer H. Peet eis een hartelijke toespraak, waar in hij o.m. het volgende zeidc: U goed kennende en wetende, dat het u veel aangenamer zou zijn een ander de hoofdpersoon te zien van een dergelijke feestviering dan het zelf te zijn, zal ik u niet laktig vallen met een lange op somming van al hetgeen ge hier ter stede ten uitvoer hebt gebracht. Voor slechts twee gevallen wilde spr. een uitzondering maken, n.l. voor al het geen de pastoor voor het Katholiek onder wijs en daardoor rechtstreeks voor het Ka tholieke kind heeft gedaan. Spr. wilde niet onder stoelen of banken steken, dat Zijneerw. vooral de laatste jaron do groote stuwkracht is geweest van de beide schoolbesturen en dat Katholiek Leiden het vooral aan hem te danken heeft, dat iedere parochie haar eigen parochiale scho len heeft. Dat zijn verdiensten, die niet ge noeg te waardeeren zijn en die slechts door Eeue hierboven beloond kunnen worden. Het tweede punt, waarop spr. wijzen wil is de blijdschap, de levensdurf en energie, waaronder de jubilaris de zware taak van het stichten eencr nieuwe parochie en het bouwen van een nieuw kerkgebouw heeft aanvaard. Spr. zegt, dat het Kerkbestuur hem dikwijls heeft bewonderd om zijn durf, zijn koopmanschap, zijn volhouden en niet vér sagen in de talrijke moeilijkheden, die hem omringde. Dan wijst spr. erop, hoeveel de jubilaris heeft gedaan voor het geestelijk leven van zijn parochie. Daarom was het ook voor het feest comité zoo'n aangename taak, om van de parochianen een offertje tc vragen, at geldt clan voor heb overgroote gedeelte hunner de smeekbedegeeft ons heden ons dage- lijlcsch brood. Maar daarom juist doet dat penningske der armen zoo aangenaam aan, omdat lief de en hoogachting hier de drijfveer waren. Als feestgave noemt spr. dan allereerst de talrijke H. Communiën, die dezen mor gen tot intentie van den jubilaris zijn op gedragen. Verder is het spr. aangenaam als stoffe lijk blijk van de parochie te kunnen aan bieden een bronzen luidklok, die een ge wicht heeft van 750 K.G. Jammer genoeg was deze niet tijdig klaar gekomen, doch spr. overhandigt den jubilaris daarom een schets van de klok. De inzameling onder de parochianen had in een jaar tijds 1800 opgebracht. De fraaie klok is vervaardigd door de firma Petit en Fritze to Aarle Rixtel. Vervolgens had het comité getracht een geschenk te doen aanbieden van al dege nen, die buiten de parochie van den jubi laris wonen, maar die hem toch hoogach ten, om al hetgeen b!j voor Katholiek Lei den heeft gedaan. Namens hen allen is het het feestcomité aangenaam een z.g. cou- ponboek te kunnen aanbieden. Met een van harte proficiat en een ad muitos annos eindigt de heer Pceters zijn toespraak. Kapelaan Busch trad hierna naar voren en zeide niet zonder een glimlach te kun nen onderdrukken, dat de Isto September- nacht als een nachtmerrie voor den jubila ris is te noemen. Om die zoo kort mogelijk te doen zijn en tegemoet te komen aan <Ie financiee'e zorgen, had men een coupon- boek gevormd, ter waarde van 1550. In een fraai uitgevoerd album waren deze coupons met de namen der schenkers op genomen. Namens het college van Commissarissen bood hierna de heer II. Buitenbeek, secre taris van dat collége,\cen stel sjerpen (zes stuks) voor do orde-commissarissen aan. Hierna werd namens de commissie voor het Eucharistisch Triduum het woord ge voerd door don heer H. Simqnis. Deze sprak als volgt: Op dezen voor U zoo gedenkwaardigen dag, den dag waarop U Uw zilveren pries terfeest viert is mij de eervolle taak op gedragen, U namens de commissie van het Eucharistisch triduum voor zieken, onze hartelijke gelukwenschen aan te bieden, U daarbij de verzekering gevende dat het cie commissie een groot voorrecht geweest is met U te mogen samenwerken voor het heil der zieken en daarbij het vertrouwen uil. smekend dat het zieken-triduum, onder Uw leiding, nog vele jaren moge gehouden worden. Ook is mij een anderen plicht opgelegd die nog -aangenamer is omdat ik de over tuiging heb, dat ik de tolk"mag zijn van hen die U het liefst zijn, en die de onver getelijke dagen van het Eucharistisch tri duum, in Uw Parochie-kerk gehouden, niet uit Uw gedachten geweest zijn, n.l. van de zieken die hét triduum bezocht hebben, namens hen felccitecr ik U van harte, cn nioge de bede verhoord worden, door de zieken vandaag gestort, dat do Goede God U nog vele j'aren moge sparen tot vreugde van hen, die zulke schoone dagen in Uw kerk hebben doorgemaakt. Het feit, dat dc zieken aan dezen feest viering hebben willen deelnemen, is voor U ruim voldoende, en stemt U tot groote blijdschap, dat is mij bekend, maar voor de zieken is dat niet voldoende, zij hebben de wensch uitgesproken, U een blijvend aandenken aan te bieden, cn zij meenden U geelt beter geschenk tc kunnen geven dan een, waarmede de kerk en inzonder heid het Altaar, voor wat betreft de vloer bedekking voltooid wordt. Hooggeachte Jubilaris, nu zal U wel ra den'wat hét is, ongetwijfeld zal U heden ochtend, de loopets voor de Communiebank alsmede de loopers van de plaatsen der Misdienaars wel gezien hebben, dat is het wat ik U namens de zieken aanbied, ver trouwende dat dc keuze naar Uw zin is ge weest. Gedurende hot ziekentriduum is er reeds een verband gelegd tusschen het triduum en Uw zilveren Priesterfeest; om dat nu blijvend te doen zijn meende de commissie 'n gedenkboek te moeten aanbieden waarin verschillende foto's van de St. Jozefkerk en van de voornaamste gebeurtenissen, ge durende het Eucharistisch triduum voor zieken en de namen de- deelnemers en deelneemsters met een korto verklaring ven den indruk, die zij van hgt triduum hebben meegenomen. Moge ook dit door U worden aanvaard, als een voortdurende herinnering, aan het schoonste feest tot dan toe in de St» Jo zefkerk gevierd. Namens onze commissie cn de zieken besluit ik met do bede dat O L. H. U nog menig jaar schenke, tot vreugde van allen die U lief en dierbaar zijn. Namens het College van Collectanten voerde de lieer Duyn het woord en bood als herinnering aan een tweetal lichtwer- pers bij het beeld van het II. Hart. Hierna kwam een cerw. zuster Carmeli tes binnen met een tweetal meisjes, in het wit gekleed, die een aardig samenspraakje tot den jubileerenden herder hielden. Namens het zangkoor voerde de heer N. Swierstra het woord. Spr. wees erop, dat dit jubileum een belangrijke mijlpaal in hot leven is. Op de vraag, die dc jubilaris zich zou kunnen stellen: heb ik genoeg ge daan, antwoordt spr., dat alle ernsrige werkers nooit over zichzelf tevreden zijn. Een wolk van getuigen is daar echter, die u hebben gadegeslagen als kapelaan aan de Mon Pèrckerk, als jong pastoor bij de stichting van zijn kerk, bij al zijn werk om de kerk te doen zijn een woonstee van Gods heerlijkheid. Als stoffelijk blijk overhandigt spr. den jubilaris vervolgens een tweetal kandela ren en uit den wrr.seh, dat zij het symbool mogen zijn van het Christuslicht. Spr. ein digt ten slotte mot den wensch, dat Zijn eerw. nog lange ja rira voor zijn parochie moge behouden blijven. Hierna brak de stroom van gelukwen schen eerst recht los. Daar waren de schoolkinderen, die den jubilaris een fraaie tabernakeldeur hadden aangeboden, verder afgevaardigden vin De Hanze, van den R. K. Vrouwenbond, van de Ver. tot Ver siering van Arme Kerken, van de R. K. Kraamverzorging, van de Congregatie der H. Familie, van de Missicnaaivereeniging, van het Parochieel Armbestuur, van de besturen der Parochieele Scholen, der St. Vincentiusv-ereeniging, van de R. K. Poli- tic-agcntenvereeniging St. Michael en ver der tal van Eerw. heeren geestelijken, pas toors en kapelains, notabelen der ge meente en tal van parochianen. Gedurende den geheelen morgen en middag vloeide een stroom van belangstel ling bij den focsvierend?n herder binnen Schitterende bloemstukken, telegrafische en schriftelijke gelukwenschen, geschenken enz. te veel om op te noemen. Onder de schriftelijke gelukwenschen waren er o.m. van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, van mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester der gemeente en mr. A. F. L. M. Tape, wethouder van onderwijs. Voorts deden na de II. Mis persoonlijk van hun belangstelling blijken de Hoog- eerw heer Mgr. II. J. M. Taskin, president van het Groot Seminarie te Warmond en de Zeereerw. heer P. L. Dessens, Kanun nik, deken cn pastoor alhier. Gistermiddag is in de Hooglandsche Kerkkoorsteeg de 15-jarige H. v. A. van zijn rijwiel gevallen en heeft daarbij een pols gebroken. Na bij dr. Gerritsen door den E. H. D. te zijn verbonden, is hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Ongeluk met een tractor. Uit Aalsmeer wordt ons gemeld: De 14-jarige zoon van den landarbeider Meyer, wonende in Haarlemmermeer is in aanra king gekomen met eeir-draaienden tractor, waardoor hem een der beenen werd afge rukt. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het ziekenhuis to Leiden ver voerd. Het vliegongeluk bij Heerlen. De piloot in vrijheid geste ld. Hedenmorgen is de in voorloopige be waring gestelde Duitsche piloot Gesper van de de te Heerlenverongelukte vlieg machine weer in vrijheid gesteld. Gasverstikking. In een hotel te Brussel is heden een Hollander, genaamd J. P., oud 52 jaar, door gasverstikking om het leven gekomen. Een onderzoek wordt ingesteld. bodegraven. Slachthuis. In de maand Juli zijn in het gemeentelijk slachthuis geslacht: 1 paard, 115 koeien, 73 varkens, 21 graskal veren, 749 nuchtere kalveren, terwijl voor export nog 74 nuchtere kalveren en 3 gei ten werden geslacht. Bouwen. B. en W. van Bodegraven hebben vergunning verleend aan A. Ooms tot den bouw van een dubbel woonhuis en bijbouw van een kamer, keuken en schuur tje. Santosfonds. Dc verkoop van bloem pjes ten bate van het Santosfonds, giste ren alhior gehouden, heeft ruim 48. opgebracht. Motor te water. Gisterenmorgen wilds bij Nieuwcrbrug een luxe auto een groote bus passeeren, terwijl van tegenoverge- stelden kant een motor met zijspan kwam aangereden. De motorrijder haalde te ver uit, daar anders aanrijding onvermijdelijk was; met het gevolg, dat de motor aan de steile slootkant omsloeg cn man, vrouw en logé in een smerige moddersloot terocht kwamen. Met vereendo krachten werden zij daar direct uitgehaald. Tegen den auto rijder werd proces-verbaal opgemaakt. Hevige onweders in Tsjecho-Slowakije. Een zwaar geteisterde streek. PRAAG, 17 Aug. (V.D.). Geheel Süd- Mahren, inzonderheid de plaatsen aan de Oostenrijksche grens, zijn door lioyige weders geteisterd. In de omgeving van Znaym, waar een storm van orkaansterkte woedde, werden groote verwoestingen aangericht, doordat de daken van de hui zen afgerukt en de boomen ontworteld werden. Kleine, nagenoeg opgedroogde beekjes veranderden in woeste bruisende stroomen. Telefoon- en telegraafverbindin gen werden overal verbroken en dc stra ten werden door het water overstroomd. Uit niet minder dan 8 plaatsen in Süd- Mahren wordt melding gemaakt van on weders, waarbij door den bliksem brand werd veroorzaakt. Doze onweders verer geren nog het lot der zwaar bezochte be volking, die dit jaar toch reeds van vorst, droogte en noodweer te lijden heeft gehad. Weer overstroomingen in Rusland. KOWNO, 17 Aug. (V. D.). Volgons een bericht uit Moskou hebben de in don Zui delijken Oeral vallende regenbuien vele rivieren doen overstroomingen, waardoor groote schade werd aangericht. Huizen cn bruggen werden in steden en dorpen weg gespoeld. Vele personen moeten ln:rog om het leven zijn gekomen. Groote boschbranden in Siberie'. KOWNO, 17 Augustus. (V. D.). Na ar uit Moskou gemeld wordt, woeden reeds twee weken lang geweldige boschbranden over een afstand van ongeveer 190 K.M. in de nabijheid van het Baikal-meer in Sibe rië. Alle pogingen om den bfaml <0 blus schen zijn tot dusverre tcvergeëf^ch ge weest. Belgische contra Nederlandsche visschers^ ZEEBRUGGE 17 Aug. (V. D.). Dc Bel gische visschers protestceren tegen dcii toevloed van Nederlandsche visschors, in zonderheid tegen den verkoop van de ion ge garnalen, die te koop worden aangobe den als meststof. In enkele dagm tijds werden 2000 K.G. verkocht. Mon vreest minder aangename verwikkelingen udicn de autoriteiten niet spoedig ingrijpen. Een plotseling bijeengeroepen kabinetsraad PARIJS, 17 Aug. (V.D.). Naar de „Ma- tin" verneemt, zijn de kabinetsleden in te genstelling met het oorspronkelijk voorne men ervan in kennis gesteld, dat op 23 Aug. een ministerraad zal worden gehou den, waarbij op de aanwezigheid van alle ministers groote prijs zal worden gesteld. Het blad weet mede te deelen, dat Poin- caré den kabinetsleden inededeelingen zal doen over zeer belangrijke kwesties. Aan genomen kan echter worden,"' dat de zoo plotselinge bijeenroeping van den minister raad in de eerst® plaats betrekking moet hebben op de ondorteekening van het Kellogg-pact en de bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond. CORRESPONDENTIE. Een pelgrim. Wilt U uw aan de Redactie bekend mak^n? LEIDEN 17 Aug. Veemarkt. Runde ren 557, Kalveren 101, Schapen 1009, Stie ren 63 ƒ180525. Kalf- en Melkkoeien 13 ƒ225395, Varekoeien 134 ƒ180270. Vet te ossen en koeien 191 ƒ260445, 9210-1 ct. (schoon a d. haak). Graskalv. 32 3595. Vette kalv. 42 ƒ55—120. 110—138 ct. (schoon a.d. haak) Nuchtere kalv. 59 1018, V tc schapen 309 ƒ3240, Weideschapen 700 2236, Magere varkens 1137 ƒ1550, Londensche 50 52—56 cs per K.G. levend gewicht. Zouters 80 6-167 ct. p. K.G. Ie gew. Biggen 674 ƒ713, Paarden 5 150 290, Veulens 4 30125, Bokken of gei ten 13 6—17. Kaas. Aangevoerd 145 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudschc kaas 5458, id. 2e soort 4953, 1ste soort Leidsche kaas 5357, id. 2e soort is52 per 50 K.G. Handel vlug. Aan de Stadswaag gewogen: 45 partijen 3843 stuks 9914 K.G. LEEUWARDEN, 17 Aug. Kaas. Aan voer 10952 Kg. Slcutelkaas 22—60 cent, nagclkaas 4346 cent, Goudsche kaas 44 81 cent, Edammer kaas 4687 cent. Boter. Aanvoer 13/3, 34/6 en 1/12, Mijnboter 2.03—2.00—1.84, veilingprijs 1.931.S2, commissie- cn bondSnoteerinjf 2.10. R0EL0FARENDSVEEN, 17 Aug. Groen tenveiling. Meloenen 1712 ctsuiker meloenen 630 ct., snijboonen 1.36—1.45, afwijkend 1.05, stek 32—37 ct., prinsèsse- booncn met dr. 1.S52.05. idem z. dr. f 2.202.30, dubb. stam 1.00-1.30, augur ken fijn 7.85—ïb.20, basterd 4.93, idem II 2.80, grof 2.00—2.80, afwijkend 2.05 komkommors 1.101.20, stippel 1.60 —1.70. ALKMAAR, 17 Aug. Kaas. Aanvoer 1415 stapels, zijnde 168.000 Kg. ■Fabriakskaus met Rijksmerk 53, boerenkaas idem 53, fabriekscommissie 54, boerencommissio 5358. Handel matig. DELFT, 16 Aug. Boter. Aanvoer 188/8 cn 10/16 wegende samen kq. Prijs boter 2.002.22 1/2 per kg. Handel vlug. Vee. Vette koeien 175425, aalf- koeien 200115, vaar koeien 150—375, Magere Varkens 1442, nuchtere kalve ren 823, bjggen 614, paarden ƒ100 325, rundvlcesch por kilo 1.100.90— 0.70. Aanvoer: 206 run tieten, 3 paardeu, 4 graskalvcren, 74 magere kalveren, 219 scha- - pen of lammeren, 797 varkens, 823 biggen, 5 geiten of bokken. AARLANDERVEEN. 15 Aug. Vrije veiling. Aangevoerd 4605 eieren. Prijs kip peneieren 7.257.75. Eendeneieren 6.35 6.C0. Kaas 49 ct., boter 96 tot 97 cL per pond, Aardappelen 2.352.55 per 35 K.G. TER AAR, 16 Aug. Veiling „St Phocas", Snijboonen 1.352.05, Stek 3020 cent, Priucesseboonen zontler draad 2.50—2.55 per 10 Kg.; Augurken: fijn 10.5014.90, fijnbastord 6.406.80, basterd, 5.20— 5.25, grof 2.352.45, komkommers 0.95 —1.00 en Stippel 1.45—1.55 per 25 Kg. ALPHEN a. cl. RIJN, 16 Aug. Kaas. Aangevoerd 43 wagens. Met Rijksmerkfc lo soort 5558, 2e soort 5254, zw&re 61.Handel matig. W0UBRUGGE, 16 Aug. Eieronveiling. Aanvoer 42 partijen: Kippeneieren 7.40 8.20, Eendeneieren ü.lo6.50 per 100 stuks. Boter 1.S61.92 per kilo. Konijnen 30 cent per stuk. Kippen 2.15 per stuk. Handel vlug. BOSKOOP, 16 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 26— 30 cent, Golden Ophelia 3136 cent, Mar- col Rouyer 52 cent, Hadlcy 65—89 cent, Cl, Pernet 6180 cent, Columbia 6278 cent, Butterfly 63 cent, Mac Keiler 4065 cent, Bouche 64 cent, Rosalanclia £738 cent. Diversen por bos: Dahlia's gr. bl. 24 cent, idem kl. bl. 1618 cent, Gladiolen 1015 cent, lilium tigrinum 3050 cent. UITHOORN, 16 Aug. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 90 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort met Rijksmerk 5558, 2do soort 5054, zwaardore 59, zonder Rijksmerk 4852. Handel vlug. BODEGRAVEN, 15 Aug. Eierenveilinrj. Aanvoer: 15290 stuks Kippeneieren 7.40' 8.20, 120 Eendeneieren 6.006.50 por 100 stuks; Hanen 1575 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM} (Niet officieel). Berlijn 59.4 41/2 Londen 12.IO'J'32 New-York 2.493/s Parijs 9.74J/8 Brussel 34.67l/2 Zwitserland 47.99 Milaan 13.031/2 Madrid 41.56 Oslo G6.5U/2 Kopenhagen 66.51 Stockholm 66.721/2 Weenen 35.13l/2 Praag 7.39 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Dc bcura had heden een opgewekt ver loop. In Suikers konden H. V. A.'s eeu avance van meer dan 10 pet. boeken. Kon, Olie werden weer in grooto hoeveelheden verhandeld tegen oploopende prijzen. Phi lips eveneens tegen hoogere prijzen uit do markt genomen. Kunstzijde belangrijk in herstel. Aandeelen Enka meer dan 10 pet. hooger. Macubee's boekten ccn koerswinst van meer dan 5 pet. Van Bcrkels, Centraio Suikers on Margarine Unie goed gevraagd en allo hoogor. Onclor do Tabakken vielen aandeelen Deli-Mij. op door een zeer vaste tendenz. Rubbers beter gedisponeerd. Scheepv. zeer stil. Ned. Scheepv. Unie iets beter. In Amerikanen weinig handel. Prol. 4 1/4 pet. Voor de talrijke bewijzen van deelneming ontvangon bij het overlijden van mijn dier baren Echtgenoot, betuig ik langs dezen we£ medo namens wcderzjjd8che /familie, mijn oprechten danlj. 11243 Wed. J. f. HIEL—Zoxpebop. Leiden, 16 Augustus 1928. Jan v. lloutkado 16u. ZENUWARTS AFWEZIG Afwezig, van 18 Aug. int en iijfet 9 September In spoedèischenüa gevallen zijn deTanditsen LpURENS BOSCH DE GRAAF en F0KS (voor zoover aanwezjg) bereid waar te nemen. 11246 3—

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3