Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. Letteren en Kunst SPORT. LUCHTVAART. STADSNIEUWS. de slachtoffers van het vliegongeluk veel beter. Mevrouw van den Bergh is tot be wustzijn gekomen. Herstel is niet uitgeslo ten. Een correspondent van de „Tel." was in de gelegenheid een kort onderhoud te hebben met den piloot Gesper, voordat deze naar Maastricht is overgebracht. Hij was zichtbaar onder den indruk van het ge beurde. Hij vertelde, dat toen 1»ij bemerkte, dal de motor niet op het toerental kon ko men en zijn vliegtuig iu vaart verloor, hij getracht heeft een open stuk land te vin den om te dalen. Zooveel mogelijk probeer de hij de machine nog in de lucht te hou den. Daar er op den berg (natuurtribune) eenige honderden menschen stonden, wilde hij zooveel mogelijk rechts houden. Toch kon hij niet verhinderen, dat de vleugels den berg raakten. Nog heeft hij getracht door zooveel mogelijk rechts uit zijn cockpit te buigen, den linkervleugel in de hoogte te krijgen. Helaas zonder resultaat. Verder vertelde hij nog, dat hij achttien maanden aan het Westelijk front gediend had als oorlogsvlieger- Nooit had hij ©en ongeluk gehad. Ook daarna, toen hij als particulier vlieger in zijn onderhoud voorzag, heeft hij wel is waar enkele ongelukken gehad, doch nooit zoo ernstig, dat er menschenlevens bij te betreuren vielen. In verband met'dit ongeval, deelde de commissaris van politie te Heerlen nog het volgende mede: Een der voorwaarden, waaraan voldaan moet worden voordat ver gunning tot het houden van een vliegdag wordt verleend, is dat het publiek tegen mogelijke ongevallen verzekerd wordt. Do bezoekers van het vliegveld waren Zondag verzekerd tot een bedrag van ƒ60.000. Me de in verband met deze verzekering en ook ter vergemakkelijking van het onderzoek van de justitie, wordt ieder, die een wond heeft opgelqopen, hoe gering ook, aangera den, zich bij den commissaris van politie op het hoofdbureau te melden. Er zijn n.l. tal rijke ernstig en minder ernstig gewonden, wier namen nog niet bek«d zijn. De commissaris van pohti<w)ntving ver schillende dankbetuigingen ran personen, de bij de vliegramp tegenwoordig waren en wellicht door zijn flink optreden gered zijn. De commissaris was n.l. eender eersten, die het vliegongeval zal aankomen. Hij riep het publiek toe te bukken en te gaan liggen, terwijl hij persoonlijk nog verschillende menschen naar beneden trok. Mail per vliegtuig verder gebracht. Van het schip „I 1 e de France" naar Ne w-Y o r k. Uit New-York wordt d.d. 13 Augustus geseind: Een watervliegtuig met mailzak- ken is des middags om één uur van het dek van de „Tle de France" met een .catapult weggeschoten, toen het scliip ongeveer -150 mijl van het land verwijderd was. Het vliegtuig kwam'om vijf uur te Xcw- York aan en won daarmede dus 24 uur voor de aflevering van de mail uit. Als de proef neming in de practijk blijkt te voldoen, zal geregpld op deze wijze,'do postworden be handeld. N00RDWIJK. Herw. Levenskracht. Door een 26-tal jongedames zijn gisteren, ten bate der T. B.C.-bestrijding bijna twee duizend speld jes verkocht geworden, welke verkoop de mooie som opbracht van 232a52. NOORDWIJK AAN ZEE. In zee verdronken. Gistermiddag tusschen 2—2.30 uur heeft zich alhier de 24-jarige dienstbode J. K., afkomstig van Aalten, en thans lijdelijk met de familie bij wie zij in betrekking was alhier verblijvende, op het strand tus schen paal TT en T9 verdronken. Te 3.15 u. spoelde haar lijk aan, haar mantel had zij bij paal T9 neergelegd. Door aldaar wan delende badgasten word direct kunstmati ge ademhaling toegepast, echter helaas zonder resultaat. De. oorzaak tot dezen tragischen dood moet worden toegeschre ven aar. een ongelukkige liefde Het lijk is onder politie-toezicht naar het lijkenhuisje op dc openbare begraafplaats overge bracht en de familie telegrafisch met- een en ander in kennis gesteld. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Twee kinderen in gezel schap hunner ouders, rijdende per fiels, zich begevende in do richting Den Haag werden aangereden door een auto nabij het Haagsche Schouw alhier. De automobilist reed aan dc verkeerde zijde van den weg. Bij de kinderen werd één voor- en één achterwiel der fietsen ver nield. De auto reed door, doch het num mer is bekend en proces-verbaal is dooi de politie opgemaakt, zoodat de schul dige automobilist zijn rechtmatige straf niet zal ontloopen. Vernieling en diefstal. Bij de politie werden een viertal zaken aangebracht, n.l. lste het stelen tot driemaal toe van fruit uit een woning, 2e het vernie len van lantaarnbollen, 3e het opbreken van eene gedeelte straat, waardoor ge vaar ontstond voor de veiligheid, 4e het stukgooien van een ruit van een passceren- den trein. Het is na onderzoek van de po litie gelukt de jeugdige daders op te spo ren. Heb zijn een elftal jeugdige knapen, die aldus hun vernielzucht hebben bot ge vierd en hunne ouders ook aldus schade hebben berokkend, daar dezen zullen ko men te staan voor het feit of de schade te vergoeden, ofwel proces-verbaal. H-.-t is wel gezellig I bloed op de plaats was, zullen ook wel een of meerdere personen gewond zijn. De politie weet echter niet, van wie de auto, een Studebaker, is. Men denkt aan dief stal. Nader wordt evenwel gemeld, dat de eigenaar van de auto zich bij de politie heeft aangemeld. Het bleek te zijn de heer G. Meere uit Sche.veningen. Hij verhaalde hedenmorgen te 4 uur, verblind door het licht van een passeerende auto, tegen een mast van de H. T. M. te zijn gebotst. Hij zelf liep een bloedende wond aan het voorhoofd op; zijn mede-passagier, een koopman uit Den Haag bleef ongedeerd. Door de firma v. d. Ameele is de totaal vernielde auto voor 50.als afbraak aangekocht. De politie stelt naar de toe dracht van het ongeluk een nader onder zoek in. Herwonnen Levenskracht. De giste ren gehouden bloempjesdag voor Herwon nen Levcnskra-cht heeft opgebracht, ƒ87.46. WARMOND. Diefstal met inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in dc villa van den lieer Kamerlingh Onnes. De dief (of dieven) zijn door een raampje aan den achterkant der villa naar binnen gekropen. Daar zijn ze echter in een ka mertje terecht gekomen, hetwelk geheel was afgesloten. Verder zijn ze niet ge weest. Een geldbeursje met cenig klein geld wordt vermist, terwijl een doosje zil veren lepeltjes onaangeroerd bleef. Een bedrag van T5 gulden, hetwelk in een kastje naast het gestolen beursje lag is niet opgemerkt. De politie doet onderzoek; vingerafdrukken zijn genomen, doch men tast nog in het duister omtrent de daders. Begin van brand. Dinsdag tijdens het schaftuur bemerkte men bij de firma S. een brandlucht. Op onderzoek uitgaande ontdekte men, dat op de kleermakerij, door tot op heden onbekende oorzaak, brand was ontstaan. Met emmers water wist men het vuur, dat reeds eenige schade veroor zaakt, had aan tafels en fournituren, als mede aan eenige rollen stoffen to stuiten. Verzekering dekt de schade. ALPHEN AAN DEN RIJN. Insluiping. Door middel van inslui ping heeft zich gisteravond iemand toe gang verschaft tot het huis van den melk- handelaar D.. in de Lindenhovenstraat al hier. Een nieuw heerenrijwiel benevens een i.weetal kistjes, inhoudende een flink be drag aan geld, werden ontvreemd. Van den dader tot nu toe geen spoor. Aanbesteding. Door den bouwkundige G. W. Vis werd gisteren namens zijn principaal dén wèled. heer G. C. Schouten, aanbesteed dé verbouwing van de percee- len Gouwslüisseheweg nos. 20, 22, 24 en 26 te AlpÜen aan den Rijn. De inschrijvingen waren als volgt: Perceel I: Metsel-, timmer- en smids- werken: KI. Muickliuizen Nieuwerbrug 10.199.M. P. van tVijk 7522.A. J. J. van Engelen 7181. Perceel II: Lood- en Zinkwerk. J. J. Bonte 494.80, C.JJoelewijn 438. Perceel III: Glas, verf en behangers werkzaamheden P. H. v. Keeken 985. W. van Diest S37.H. J. Geertman 775.Gebrs. Verhoef 769. In massa: J. P. van Wijk 9410.—, Ge broeders Vrisekoop 8379.S. Mulder Bodegraven 7500.Voor zoover geen plaatsnamen zijn vermeld wonen dc in schrijvers te Alplien aan den Rijn. Het werk werd aan den lagslen inschrijver, den heer S. Mulder te Bodegraven, gegund. Ernstig brandwonden opgeloopcn. Dinsdag had bij de werkzaamheden aan het buizennet nabij de Zaalbergstraat een vrij ernstig ongeluk plaats. Twee werk lieden J. v. d. IC. en C. v. d. L. gebruikten daarbij een benzinelamp, toen eensklaps dc pomp uit de lamp schoot en laatstge noemde de brandende benzine tegen het hoofd kreeg. Met" ernstige brandwonden aan het hoofd werd hij opgenomen en in het wijkgebouw van het Groene Kruis bin nengebracht, waar dr. de Gr. geneeskun dige hulp verleende. Daarna werd de ge wonde per auto naar zijn woning vervoerd. Gecompliceerd ongeval. In de nauwe Brugstraat had Dinsdag een gecompliceerd ongeval plaats, dat nog goed afliep. Door een steigerend paard, dat voor een auto schrok, geraakte een jongen met zijn fiets onder een wagen, doch er bleken nog meer schrikachtigen. Een juffrouw, als ge leidster van een kinderwagen, maakte zich zoo angstig, dat zij met wagen en al van de rollaag der brug in de laagte viel. Bei den echter bekwamen weinig of geen letsel, zoodat het ongeval met eenige rna- tericele schade afliep. Drankbestrijding. Vanwege den Ma- riabond in het Bisdom Haarlem zal Zon dag 30 September alhier een groote pro paganda drankbestrijdingsdag gehouden worden, waaromtrent nadere bijzonderhe den volgen. Personalia. Onze plaatsgenoot L. van den Bijl, slaagde voor het examen Duitsch L. O. Bekroond. Op het gisteren te Reeu- wijk gehouden Nat. Zang- en Muziekcon cours behaalde de R. IC. Gem. Zangverceni- ging „Oefening baart Kunst" een 2den prijs met 296 punten in de eerste afdeeling Het Alphensche Mannenkoor „Kunst na Arbeid" behaalde een eersten prijs met 350 punten in de eerste afdeeling, terwijl het dubbel mannenkwartet dezer verceni- bing een eersten prijs behaalde in de 4e afdeeling met 309 1/2 punt. Thans kwam dc congres-voorzitter self aan het woord, pastro Jé Font-Giralt, een Spanjaard. Hij dankte Nederland voornamelijk Tilburg voor do ontvangst en de nauwge zette voorbereiding en spreekt zijn vreugde uit, eindelijk in. dit kleine lage land te mo gen vertoeven. Dan komt een eindeloozc rij spreeksters en sprekers aan het woord, die allen het congres begroeten voor eigen landstreek; Engelschen, Franschen, Polen, Italianen, Spanjaarden, Duitschers, Oostenrijkers, Sü- deten-Duitschers, Tsjechen, Hongaren, Bel gen, Zwitsers, enz. cn natuurlijk Nederlan ders. Voor de laatsten spreekt o.a. frater Wïgbertus van Zon, de bekende propagan dist voor Esperanto, die een geweldig ap plaus in ontvangst te nemen krijgt. J Dc geheele vergadering had een schitte rend en enthousiast verloop. Om 5 uur werd het congres voortgezet. In deze vergadering werden verschillende raporten uitgebracht, o.a. over het Katho lieke onderwijs in Nederland en in Spanje. Beide rapporten gaven tot zeer interessan te discussies aanleiding. 0.a. kwam het doofstommen-onderwijs in Nederland ter sprake, waarbij prof. Lathouwers uit St. Michiols-Gestel inlichtingen verschafte. In deze vergadering kwam ook de Belgi sche Redemptorist, pater do Coene, aan het woord. Deze verhaaldo van zijne audiëntie bij paus Pius X, z.g., waarbij hij zich van geen andere taal dan van Espe ranto bediende cn door den Paus volkomen begrepen werd. Pater do Coene bediende zich reeds voor 20 jaren, als missionaris in Amerika, van Esperanto. Des avonds om 8 uur had een f eestverga dering plaats, die een buitengewoon schit terend verloop had. H. J. Haverman. Zooals- gemeld, is te- 's-Gravenhage de kunstschilder H. J. Haverman overleden. Hendrik Johannes Haverman werd 23 October 1857 te Amsterdam geboren. Als leerling van de Academie voor Beeldende Kunsten genoot hij zijn artistieke opleiding in zijn, geboortestad. Later, in 1S79, zette hij deze voort te Antwerpen, onder leiding van den kunstschilder Verlat en later werk te hij een paar jaren te Brussel. Al spoe dig verkreeg do jonge Haverman bekend heid als schilder van landschappen, in den lateren tijd legde hij zich meer toe op het portretschilderen, als hoedanig hij tot de allereorston behoorde. Portretten van tal van bekende Nederlan ders zijn in den loop der jaren door zijn kunstige hand vervaardigd. Op zijn studiereizen door Italië, Spanje, Tanger cn Algiers maakte hij vele schet sen, waaruit verscheidene landschappen en figuren ontstonden, die tot zijn bekendheid ook in het buitenland, hebben bijgedragen. Verschillende zijner werken zijn te vinden in het Stedelijk Museum te Amsterdam en in het Mesdagmuseum te 's-Gravenhage in welke laatste gemeente hij sedert 1892 werkzaam is gebleven. De heer Haverman is korten tijd voor zitter en velo jaren vice-voorzitter van het Genootschap Puchri Studio geweest; in laatstgenoemde kwaliteit was hij belast met de leiding van de commissie voor de kunstzalen. Toen nu wijlen prof. Aug. Allebé aftrad als directeur van de Kon. Academie te Am sterdam, werd Havermann uitgenoodigd, zijn oud-leermeester op te volgen, doch hij bedankte. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Seriewedstrijden „Leiden". De R. K. Sportvcreeniging „Leiden" zal op 19 Augustus, 2, 9, 10 en 23 September serie-wedstrijden houden. Waar „Leiden" het nooit voor eon ge- woont© heeft gehouden cm den zomer voor seriewedstrijden te benutten, is het goed gezien nu eens met die gewoonte te bre ken. Wij hopen, dat er goede deelname en goede publieke belangstelling zal zijn. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „0. V. V." Onder uitstekend voctbalw_eer_ zijn gis teren do wedstrijden van O. V. V. ingezet. Circa kwart voor drie stelde O. V. V. I zich geheel volledig op tegen S. J. C. II. O. V. V. wint den toss en verkiest met wind mede te spelen. Al direct zit O. V. V. voor het S. J. C.- doel maar de achterhoede hoiidt goed stand. Langzamerhand werkt S. J. C. zich 'los en stormt op het O. V. V.-doel. af, de keeper vergeet uit te loopen en S. J. C. doelpunt (01). O. V. V. zit alweer voor het S. J. C.-doel maar door slecht schieten gaan vele kan sen verloren. Bij een der O. V. V.-aanval- len komt de rechtsbuiten van O. V. V. in aanraking met don S. J. C.-back. De S. J. C.-speler werd aan het hoofd gewond en moest van verder spelen afzien. Geruimen tijd spoelt S. J. C. met 10 man en O. V. V. weet in dien tijd twee doelpunten te maken. Even voor rust doelpunt O. V. weer on brengt den stand op 31. Na de rust speelt S. J. C. met wind mee en zijn de bordjes verhangen. J. C. weet al spoedig den .'ichterstand te verkleinen met een onhoudbaar schot (32). S. J. C. blijft aanvallen; zij zijn niet voor het O. V. V.-doel te verdrijven, maar O. V. V. verdedigt stug. Als er nog tien minuten te spelen zijn forceert O. V. een doorbraak en doelpunt onhoudbaar (12). Met O. V. V. in den aanval komt het einde. Scheidsrechter Haverkorn floot zooals altijd naar aller genoegen. Hierna volgde een veteranen-wedstrijd O. V. V.S. J. C. net was beslist een aardig partijtje. O. V. V. speelde yoor de rust met wind mee en doelpunt viermaal Na de rust spelen de O. V. V.-veteranen heel wat beter en de uitslag is een 72 overwinning. Zoodoende hebben dc O. V. V.-veteranen hun ongeslagen record ge handhaafd. Do Harmonie „Triumph" luis terde, onder leiding van den heer W. de Boer, de wedstrijden op. WATERPOLO. Wedstrijd „De Zijl". Hedenavond kwart over 8 zal in de Zweminrichting „Dc Zijl" een wedstrijd gespeeld worden door een combinatie uit De Zijl I en II tegon Alphen I, cn daarna door een combinatie uit De Zijl II en III tegen Alphen II. ATHLETIEK. Wereldrecord kogelstooten dames verbeterd. Bij de te Brussel gehouden jaarlijksche internationale dames-a thletiekwcdstrijdon waaraan door velo Olympische sterren werd deelgenomen, slaagde de Amerikaansche Miss Copeland er in een nieuw wereldre cord in het nummer kogelstooten op haar naam te brengen. De afstand bedroeg 11.72 meter. ZWEMMEN. Internationaal tournooi te Jutphaas. Dinsdag zijn de wedstrijden van het zwemtournooi te Jutphaas voortgezet. Do voornaamste uitslagen luiden: 100 meter vrije slag heeren: 1. G. Kojac (Amerika) 1 min. 6.6 sec.; 2. M. Bourne (Canada) 1 min. 1.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Mej. M. Braun (Nederland) 1 min. 28.2 sec.; 2. Frl. A. Rehbron (Duitschland) 1 min. 33 sec.; 3. mej. A. de Man (Nederland) 1 min. 44.8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. mej. M. Baron (Nederland) 3 min. 30.2 sec.; 2. Frl. Bienenfcld (Oostenrijk) 3 min. 31.8 sec. 4 maal 50 meter estafette vrije slag hee ren ploeg 1. W. Spence (Canada), M. Bour ne (Canada), B. Ault (Canada), R. Wijss (Zwitserland) 1 min. 9.4 scc.; ploeg 2. G. Kojac (Amerika) Ame Borg (Zweden), C. Crabbe (Amerika), H. van Essen (Neder land) 1 min. 59.8 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. mej. M. Xorelius (Amerika) 1 min. 14 sec.; 2. mej. Braun (Nederland) 1 min. 19 sec.; 3. mej. Rehbron (Duitschland) 1 min. 21 sec. 400 meter slag heeren: 1. Crabbe (Ame rika) 5 min. 19.4 scc.; 2. Th. J. de Mann en J. Scholte (ieder 200 meter) 5 min. 40 scc. 50 meter rugslag heeren: 1. G. Kojac (Amerika) 32.S sec.; 2. B. Bourne (Canada) 34 sec.; 3. H. van Essen (Nederland) 36 sec.; 4. Th. J. de Haas (Nederland) 36.4 sec. 200 meter vrije slag heeren: 1. Arne Borg (Zweden) 2 min. 25.8 sec.; 2. W. Speuce (Canada) 2 min. 28 sec.; 3. B. Ault (Canada) 2 min. 37 sec. WaterpoloNederlandAmerika an sch- C'anadeesche Combinatie 3—4. SCHIETEN. Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. De uitslag der Prov. .Schietwedstrijden te Alphen Rijnstreek luidt als volgt: Afstand 100 Meter, houding knielend. Korps I: Burgerwacht Alphen 221 pun ten, beste, laagste serie 43. II. Burgerwacht Bodegraven 221 p. beste laagste sorie 39; III. Burgerwacht II Boskoop 212 p.; IV. Burgerwacht II, Leiden 204 p. Beste laagste serie 33. Hoogste korpsschutter H. A. Hiedbrink Bodegraven, en J. H. van Stave ren, Leiden, beide 4S p. Personeel: 1. H. A. Hiedbrink Bodegra- van 48-22. 2. J. H. van Staveren Leiden 48- 33. 3. 3. O. W. de Jong, Boskoop 47-45; 4. D. de Gunst Leiden 47-38; 5. A. v. Vliet Leiden 46-47; 6-7. G. Bergershoef Alphen cn J. Speksnijder den Haag, beide 46-44; enz. ge lijk; 8. A. C. Mys Alphen 46-43; 9. W. Al- phenaar Leiden 46-42; 10. P. Boer, Berkel 46-37; 11. P. van der Poll. Bodegraven 45-46 12. C. Zaal, Bodegraven 45-43; 13. D. Berg man, Leiden 45-42; 14. A. J. v. d. Meer, Bos koop 45-40; 15. J. Verheul, Alphen 45-35. 16. C. P. Rok, Leiden 44-48; 17. Ph. Jongeneel Bodegraven 44-47; 18. J. v. d. Lubbe, Voor schoten 44-44. Vaste Baan. 1. Ph. Jongeneel, Bodegra ven 56; 2. L. C. Jongenburgcr, Alphen 55-27; 3. H. A. Hiedbrink, Bodegraven 55-26; 4, 5, 6. M. Keemink en A. v. d. Ham. Rijswijk, G. Bergshoeff, Alphen, allen 54, beste laag ste serie 27; 7 en 8 J. v. d. Lubbe, Voorscho ten en A. C. P. Spa, Boskoop, beide 54 bei te laagste serie 26; 9, 10, 11 en 12 A. J. Thu- rion Voorschoten, J. v. Tol, Boskoop, D. de Gunst, Leiden. W. J. Bergshoeff, Alphen allen 53, beste laagste serie 26. Kringwedstrijd LandstorafdeelingenI. B.V.L. Alphen 202 p.; II B.V.L. I Boskoop 169 p.; III. B.V.L. II Langeruigeweide 154 p.; IV: B.V.L. I Zevenhoven 146 punten. Hoogste korpsschutter J. Verheul, Alphen 47 punten. Prijsuitreiking zal op verzoek plaats hebben Zaterdag 15 September as. nam te 4.30 uur, in hotel Rutten, Stationsstraat te Alphen, waar dien middag tevens de ba nier der Landstormafdeeling wordt- over handigd. De uitreiking wordt als gewoon lijk opgeluisterd door het welbekende strijkje van de heeren Snel en Couvee. DAMMEN. Kampioenschap R. K. Dambond. „S t. C a n i s i u a" k a- m p i o e n. De wedstrijd om het kampioenschap van den Ned. R. K. Dambond tusschen de R. K. Damclub „St. Canisius" te Wilnis cn „D.O.S." te Naaldwijk is Zondag te Heemstede uitgespeeld. Wilnis wist met 119 te winnen en heeft hierdoor het kampioen van den Xederlandschcn R. K. Dambond behaald. DE VLIEGRAMP TE HEERLEN. Onderhoud met den piloot. Het publiek was voor zestig duizend gulden verzekerd. Naar uit Heerlen vernomen wordt, is de toestand van de in heb hospitaal verpleeg OEGSTGEEST. Een vreemd geval. De politie heeft vannacht op den Haag- schen Straatweg bij de Slaagh een ver nielde auto gevonden, die tegen een be tonnen paal dor H. T. M. was gereden. Het ongeval moet blijkens de klok in den auto te half twee hebben plaats gehad. Daar er BOSKOOP. Auto te water. Maandagmiddag ge raakte een vrachtauto te water in de ri vier de Gouwe, bij de losplaats in den Ham. Door middel van de motorlier van een aldaar "liggende zandschuit werd dé auto weer spoedig op den wal gehaald. Geboren; Cornelis Adrianus z. v. A'. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Aug. tot en met Zondag 19 Aug. waargeno men door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. iNGEZONDEN MEDEDEELING. Muggebeten 93IIROL en Huidjeuh w U •- 6643 J. Straver en C. A. van Leeuwen. Pie- ter Jelles z. v. A. Versluis en B. v. d. Laan Gerrie Barbera d. v. P. K. Blootshoofd, cn B. v. Gooswilligen. Johanna Maria d. v. C. J. Bosman en W. Fase. Ondertrouwd: J. van Drielen en O. J. de Rooy. Getrouwd: .J J. Buggerman, 23 j. en L. Schaap 26 j. A. C. H. Metselaar 28 j. en G. Bunschoten 24 j. KOUDEKERK. Ernstig ongeluk. Terwijl de 4S-jarige T. v. B. Maandagmiddag bezig was de koeien te melken sprong een andere koe op hem met het ongelukkig gevolg, dat hij zijn borstbeen brak en in zijn ge zicht deerlijk werd verwond. Na door Dr. Hoonwcgen alhier verbonden te zijn is hij ter verdere verpleging overgebracht naar het x\cad. Ziekenhuis te Leiden. NIEUWKOOP. Geboren: Elisabeth d. v. M. Maars- seveen en M. van den Helder. Cornelis z. v. G. van Middelkoop en A. Sanders. Teuntje d. v. G. Kranenburg en M. G. van Grol Mathilda Antonia Barbara d. v. A .G. Hoogeveen en G. A. van den Berghe. Jacoba Petronella d. v. J. H. den Bosch en J. H. Merkx. Johannes z. v. P. C. ten Haken en J. Kranenburg. Gerardus Nicolaas z. v. A. de Leeuw cnG. C. Verhoef. Ondertrouwd: Martinus van dep Fijt te Alphen aan den Rijn, 29 jaar en Martha E. van den Berghe 24 j. WOERDEN. Dr. Schaepmanfonds. De Zondag in de kerk gehouden collecte ten bate van het Dr. Schaepmanfonds, heeft opgebracht 193.50. Gevoegd bij het aan de huizen ge collecteerde maakt het samen een be drag uit van 500. Opening Veilingsgebouw. De officieele opening van het nieuwe veilingsgebouw der veilingvereeniging „Woerden en Omstre ken", gelegen aan den Oudelandschen weg, zal plaats hebben a.s. Vrijdag des mor gens 10 uur. ZEVENHOVEN. Personalia. Moj. _A._ IC, v> cl. Berg, .®1" hier thans plaatsvervangend lioofLverpleeg- lter in het Burgorziekenhuis te Amster dam, is (behoudens goedkeuring door deiu Geneeskundigen raad voor Koloniën) be noemd tot hoofdverpleegster in het Zen dingshospitaal te Djocjakarta (Java), en! wel tegen 1 October e.k. ZILVEREN JUBILEUM PASTOOR A. J. LEUSEN. Heden herdenkt de Zeereerw. heer A'. ,T. Leusen, pastoor der St. Josephparochie deu dag dat hij voor vijf en twintig jaar de H. Priesterwijding ontving. Deze dag is door de parochie op luisterrijke wijze gevierd en niet alleen door de parochianen van den' jubileerenden herder, maar van ver buiten diens parochie heeft men talrijke, ondub belzinnige blijken van belangstelling en waardeering gegeven. De St. Josepkkerk was in een kleed van groen en bloemen gestoken, die stijlvol vanaf het priesterkoor door de geheel© kerk waren aangebracht. Het waren overal rose dahlia's die met asparagus en palmen een schoon geheel van de versiering maakten. Het hoogaltaar droeg een schat van pair men, waartussehen eveneens de rose bloe- men doorkeken, terwijl de altaarbogen met electrisch licht waren afgezet. Verder slin gerde zich langs de bogen boven het pries-, terkoor dezelfde versiering van asparagus doorvloohten met dahlia's, terwijl aan elk der pilasters m het kerkgebouw een groot bouquet van dezelfde bloemen èn palmen waren aangebracht. Hedenmorgen om half tien droeg de ju bilaris voor een geheel met belangstellen de en van waardeering getuigende geloovi- gen gevulde kerk een plechtige IT. Mis op. De jubilaris werd hierbij geassisteerd door don weleerw. heer J. Busch kapelaan der parochie als diaken, den zeereerw. lieer W. Heiling, pastoor der Hartebrugs- parochie als subdiaken, terwijl de weleer waarde heer kapelaan Nieveen van Dijkum als ceremoniarius fungeerde. Op het altaar hadden plaats genomen de eerwaarde broe der Caspar, overste der congregatie vait de Broeders van O. L. Vr. van zeven smar ten te Voorhout en broeder van den jubila ris, de zeereerw. pater drs. B. de Goede, de weleerw. heer kapelaan Th. Blom en de weleerw. zeergel. lieer Mr. van Balgooy. Door het zangkoor, dat versterkt was met zangers van andere Leidsche kerkko ren werd onder leiding van den heer N. J. Swierstra op zeer verdienstelijke wijze de Missa in honorem S. S. Trinitatis vierstem mig uitgevoerd, waarbij de tenorsolo's wer den gezongen door den heer de Rop uit den Haag. Onder de H. Mis reikt© de jubilaris de H. Communie uit. Na de H. Mis werd door het zangkoor een priestercantate van van 't Kruys ten .gehoore gebracht. Des middags werd er receptie gehouden, w? ar van druk gebruik werd gemaakt eri 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2