de olympische spelen Gem. Berichten. OERDE BLAU. „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1928 Voortzetting van het zwemtournooi Een nieuw wereldrecord van mej. M. Braun Van Klaveren in de finale van het Boks- tournooi Voortzetting xan de personeele Schermwedstrijden (sabel) Gunther's laatste kans verkeken Kampioenschap pen in het Roeifestijn. (Van onze speciale verslaggevers). 'Amsterdam, 10 Augustus. In het zwemstadion was vandaag bijna i geen plaatsje onbezet, ondanks het feit, r dat het programma geen enkele finale be- y3Het weer had ertoe meegewerkt, dat b ook in den omtrek van de Olympische terreinen, een gezellige drukte heerschte. Er zijn er nog altijd honderden, die het Olympisch Stadion van buiten willen be- yvonderen! Ook de gymnastiekwedstrijden mochten zich in een grootere belangstelling ver heugen, dan gisteren het geval was. Ten slotte nog het roeifestijn te Sloten. Op den dag der beslissingen trok de Ring vaart de belangstelling, die men had kun nen verwachten en duizenden landgenoo- ten waren tegenwoordig bij de race, die Gun the r..— verloor. ZWEMMEN. De ochtendwedstrijden stonden reeds in het teeken der internationale belangstel ling. Een feit, dat druk besproken werd, was, 'dat Arne Borg niet in zijn serie uitkwam. Eigenaardig te const#teeren hoeveel „ex perts" van „officieele" zijde een geheel uit eenloopende verklaring hadden gekregen! Ons werd medegedeeld, dat de Zweed last yan kramp had, hetgeen tevens de reden van de debacle moest zijn, die hij gisteren in de 400 meter geleden heeft. Wij weten niet of deze lezing goed is. Wel nemen we aan, dat Arne Borg op den zevenden dag .van het zwemtournooi niet. in conditie was. (Naar wij menen te weten startte Arne iBorg niet op de 100 M., omdat hij op dit nummer niet zou uitkomen. Red. L. Crt.) Het verloop van de 100 M. vrije slag' heeren, was als volgt:' le serie: 1. Laufer (Ver. Staten) i min. b.8 sec. 2. Takaishi (Japan). 3. Heitmann (Duitschland). 2e serie: 1. Wanie (Hongarije) 1 min. 3.4 sec. 2. Uranga (Argentinië) 3. Klein (Frank rijk). 3e serie f 1, Weismuller (Ver. Staten) I minuut. 2. Spence (Canada) 3. Brooks (Én- geland). 4e serie f 1, Grempsperger (Hongarije) 1 min. 4 sec. 2. Cornelli (Italië). 3. Gordon (Panama). 5e serieü 1. Zorilla (Argentinië) 1 min. 3.8 sec., 2. Olsen (Noorwegen). 3. Petter- son (Zweden). 6e serie: 1. Kojac (Ver. Staten) 1 min, 1.6 sec., 2. Schubert (Duitschland) 3. Stut- ton (Engeland). 7e serie: 1. Barany (Hongarije) 1 min. 5.8 sec. 2. Polli (Italië). 3. Van Éssen (Ne derland) 1 min. 7.4 sec. De middagwedstrijden vingen om drie uur aan. Begonnen werd met het nummer torenspringen voor dames. Mejuffrouw Klapwijk kwam in dit num mer voor Nederland uit. Volgens de voor- loopige opgave staat zij op de zevende plaats. Hierna werd gezwommen in series 100 meter (rug) voor dames. In de tweede serie van dit nummer le verde Marie Braun (Nederland) een schit terende prestatie door in nieuwen wereld recordtijd als eerste aan te komen. Het verloop der verschillende series ,was: le serie: 1. King (Engeland) 1 min. 22 Wc. (nieuw Olympisch record) 2. oilman (Ver. Staten). 3. Stockley '(N. Zeeland).) 2e serie: 1. Marie Braun (Nederland) 1 mm. 21.6 sec. (Nieuw Olympisch en wereld record). 2. Lmdström (Ver. Staten). 3. Har- duin (Engeland). Marie Braun start als tweede en wekt êindïéee n AmiTUk a!s C"Ste te kunn™ Ltw f! geweldig enthousiasme gelukt het ook de Hollandsche uumström, die de leiding had, halverwege de baan te passeeren en met een halve meter voor. sprong te winnen. 3e serie: 1. Holm (Ver. Staten) 1 min (Holl»,'d'l2'lf<>0Per !E"Beland)- 3- Orendci (Holland). Daar mejuffrouw Stockley do platst IS' W<>rdt °ei' Glendel niet S^- lOO meter vrije slag demi-finale (heeren) r f S6^: T|halah> (Japan) i minuut. 2. tauter (Ver. Staten). 3. Spence (Canada) 2e serie: 1. Kojac (Ver. 'Staten) 1 min (Hongar^è). n (ArBentinië> Wanie sec^(Nieuw^01ympdsch ÜM (Hongarije) 3. Heitmann (Dnitsch- In de 100 meter vrije slag voor dames j jeno *?rd mejuffrouw Vierdag (Ned.) Labi'™c.Wa11 i<Eng'> 1 min- 14 sec-> 2. Laird (Ver. Staten). ROEIEN. 0e beslissingen In het roeifestijn. ®.e laatst® daS r-an het Olympisch Roei- ke„a WifS, er 6811 van aonneschijn en onge- aanvane jel^ng* da" aanvang van de eerste heat was het an ders zoo gemoedelijke Sloten overbevolkt m™ r^jfPdrtanthousiasten. Auto's, fiet smaan lerlel roertuigen maakten den onveilin Tn8j naar ,hct r°eiwater tamelijk T«grkenHdet y"teersp„litie had handen flagjen bnv!n w W-eI' of de honderden in den zonn "^stekende roeiwater ''\rs eens z°° "oolijh Een uïï'vid °whet geval is a Uat het eerste startschot n. ren de tribunes al goed bezet en hield een soort van fanfarecorps de stemming erin. En het restaurant bij de finish maakte ongekend goede zaken tot besluit van de negende Roei-Olympiade, die volgens den directeurd van deze onderneming nog veel te kort geduurd heeft. Als inleiding van de beslissingswedstrij den stonden twee races om den derden prijs op het programma. Om 1 uur start de twee zonder stuur man, waarvoor aan den start komen Italië en de Yereenigde Staten. De Amerikanen nemen onmiddellijk een voorsprong van een lengte, welke zij ge durende de geheele race weten te behou den en zelfs vergrooten tot 11/2 lengte. Wel spurten de Italianen tegen het eind geweldig, maar ook de Amerikanen heb ben nog wat voor de finish bewaard en met een verschil van ruim 1 lengte winnen de Yankee's den derden prijs. Ver. Staten 7 min. 20.4 sec. 2. Italië. Gunther geslagen. Voor het skiff-nummer verschijnen aan den start Collet (Engeland) en Gunther (Nederland). Het wordt een zeer spannende race, waarin beide roeiers elkaar weinig toege ven. Geruimen tijd roeien Gunther en Col- let vlak naast elkaar en is er geen ver schil merkbaar. Dan op 750 meter loopt de Engelschman plotseling uit en neemt een voorsprong, die hij tot meerdere lengten weet te vergrooten. Als de roeiers de finish naderen zet Gunther nog een flinke spurt in, doch hij kan het niet meer halen. Daar voor was de Engelschman al te veel voor. Holland mist zijn derden prijs. 1. Collet (Engeland) 7 min. 19.8 sec. 2. Gunther (Nederland) 7 min. 31.6 sec. De beslissingen. Voor de finale vier met stuurman komen aan den start Zwitserland en Italië. De Zwitsers, hoewel het snelst gestart, liggen direct achter en verliezen in een niet span nende race van de Italianen. 1. Italië, Olympisch kampioen 6 min. 47.S sec. 2. Zwitserland. Twee zonder stuurman. Een fraaie race van de „Hellas'-ploeg, die weer een nieuw baanrecord vestigde en Engeland gedeci deerd met 2 lengten slaat. Tijd Duitsch land: 7 min. 6.4 sec. De finale skiff is voor den Australiër Pearce, die op zijn slofjes Myers (Ver. Sta ten) met drie lengten achter zich laat. Het is dus geen titanen-strijd geworden. 1. Pearce (Australië) 7 min. 11 sec.. 2. Myers (Ver. Staten). Twee met stuurman. Als voor dit num mer gestart wordt, is Z. K. H. Prins Hen drik, die nog steeds trouw van alle Olym pische gebeurtenissen kennis neemt, op het terrein van den strijd verschenen. Het gaat tusschen Frankrijk en Zwitserland. De Franschen zijn het snelst weg, doch worden door de snelle Zwitsers weldra in gehaald. Er volgt een fraaie strijd om de leiding, waarbij de Zwitsers ten slotte ze gevieren. 1. Zwitserland, Olympisch kam pioen, 7 min. 42.6 sec. 2. Frankrijk 1 lengte. Vier zonder stuurman. Een spannende race tusschen Engeland en de Vereenigde Staten, met een halve lengte door de En- gelschen gewonnen. 1. Engeland, Olym pisch kampioen, 6 min. 26 sec. 2. Ver. Staten. Double scull. Aan den start Canada en Ver. Staten. De Amerikanen nemen de lei ding. De Canadeezen komen even bij, doch dan loopen de Yankee's zoo geweldig uit, dat van spanning geen sprake meer is. U. S. A. wint voor de derde maal heb Olym pisch kampioenschap. Tijd: 6 min. 41.4 sec. 2. Canada 6 min. 51 sec. Acht. Aan den start verschijnen de ploe gen van de Vereonigde Staten en Engeland Een spannende race, met een lengte onge veer door de Amerikanen gewonnen. Tijd: 6 min. 3.2 sec. Hiermede is het Olympisch roeifestijn teneinde. Zooals reeds gezegd, was de be langstelling op den laatsten dag /eer groot. Daarbij kwam nog, dat Prins Hen drik de wedstrijden met zijn belangstelling kwam vereeren. Er heerschte den heelen middag een gezellige stemming als een waardig slot van het roeifeest der negende Olympiade. GYMNASTIEK. Zwitserland wint den landenwed- strijd De Nederlandsche ploeg valt mee George Mietz (Zwit serland) kampioen in den per soonlijken turnwedstrijd. 8l°t van het gymnastiek-tournooi is ons meegevallen wat de verrichtingen onzer landgenooten betreft. Doordat hun orde-oefenmgen volgens het stelsel van Niels Bukh nogal behoorlijk uitgevoerd werden maakte het geheel geen ongunsti- gen indruk. We zagen nog aan het werk de Italianen die niet veel nieuws lieten zien, al werk ten zij keurig in de vrije oefeningen. De rmgelschen konden ons niet bekoren. De Joegoslaviërs echter presteerden iets bui tengewoons. Iets nieuws voor ons, was het thema, dat zij in de oefeningen ver werkten. Wij zullen dit niet uitvoerig be spreken, doch volstaan met de mededee- ling, dat zij hierin den vrijheidsstrijd van hun land trachtten uit te beelden. Hongarije gaf ons oefeningen uit de oude doos te zien. De Tsjechen deden het hier op echter weer keurig. De Sokols oogstten dan ook weer een geweldig applaus. Van Amerika kunnen we melden, dat de Yan kees het erfgoed afgebracht hebben, al gaven zij minder kwaliteit dan hun voor gangers. De Finnen benaderen bijna het werk der Tsjechen en krijgen dienovereenkomstig ook een hoog puntenaantal. Nadat Frankrijk en Luxemburg geen aanleiding tot een bijzondere bespreking hebben gegeven, is het woord aan de Zwitsers, die hoewel niet bijzonder uit blinken, maar toch genoeg punten verwer ven om in het totaal klassement het Olym pisch kampioenschap te halen. Uitslag van het landentournooi1. Zwit serland (Olympisch kampioen) 1718 5,-b. 2. Tsjecho Slowakije 1713 3/4. 3. Joego Sla- vië 1348 1/2 punt. Nederland eindigt in dit tournooi op de achtste plaats met 1365 1/8 punt. Het persoonlijk Olympisch kampioen schap turnen is gewonnen door George Mietz (Zwitserland) met 247 1/2 punt. BOKSEN. Vedergewicht. Van Klaveren was vandaag de eenige Hollander, die zijn partij won en dus in de finale komt. Hij bokste tegen den Ameri kaan Devine en won in een eerlijke en spannenden strijd. Miljon, die in de klasse zwaarmiddenge- wicht uitkkwam, verloor van den Duitscker Pistula na drie ronden. SCHERMEN. Het sabeltournooi. De voorwedstrijden in het Olympisch sabeltournooi (individueel) hebben tot re sultaat gehad, dat de Hollanders majoor A. E. W. de Jong en Kapitein J. van der Wiel in de demi-finale geplaatst zijn. Kapt. Wijnoldi Daniëls verloor zijn poule. PAARDENSPORT. In het Olympisch ruitertoumooi staat Nederland nog bovenaan met 713.GS pun ten. Duitschland volgt met 667.f>4. Bulgarije staat op de derde plaats met 664.68. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „V. V. L." A.s. Zondag zullen de nederlaagwedstrij den een aanvang nemen, van V. V. L. Voor deze wedstrijden is een fraaie beker be schikbaar gesteld. Om 2.30 n.m. komt O. D. A. II op bezoek, wat voor V. V. L. ze ker aanpakken zal worden om een behoor lijk resultaat te bereiken. We verwachten dan ook, dat wederom velen een bezoek aan het V.V.L.-terrein zullen brengen, R. K. S. V. „Teijlingen". Serie-wedstrijden Jupiores. Voor morgen is vastgesteld, om: 12.30 uur: Leiden III-isse II. 2.30 uur: Teijlingen I—D.O.S. I. 4 uur: O.V.V. I—Lisse I. De vereenigingen, die morgen winnen ko men in aanmerking voor een 1ste, 2de of 3de prijs. Heb 2e Junioren-elftal van Teijlingen gaat op bezoek hij D.V.O. in de Rijpwete- ring om 3 uur. Vertrek van de K.S.A. per fiets om 1.30 uur. KORFBAL'. De toer van Vitesse. Men meldt ons uit Ruinerwold: De Ruinerwoldsche club „K. I. O. S." speelt in de eerste klasse van den Drent- schen Bond, en dat feit was op zichzelf een voldoende aanduiding, dat Vitesse geen al te grooten tegenstand zou onder vinden. Dat was ook inderdaad het geval. De thuisclub had van het spel nog maar weinig kaas gegeten en dat had tot ge volg, dat Vitesse in iedere helft niet min der dan 11 (elf) doelpunten maakte, ter wijl de thuisclub tweemaal den korf wist te vinden. Kaiser en Uittenbroek waren topscorers met 5 doelpunten ieder, Maas nam er 4, van der Kiel 3 voor zijn reke ning. Intusschen bleek de Ruinerwoldsche club door de nederlaag gansch niet ter neergeslagen. De feestavond, welke op den wedstrijd volgde, deed tenminste niets van dien aard blijken. De toer van Vitesse. Een 200 zege. Men meldt ons uit Beilen:' Vitesse te Beilen behoorde vroeger tot de sterkste Noordelijke ploegen, de goede tijden der Beilensche club zijn echter voor bij. Haar twaalftal is echter slechts een schim van vroeger. De Leidenaars maakten vrij spoedig zes doelpunten (60), doch daarna was de Leidsche aanval tot aan de rust van schot. In de tweede helft speelden de Leidenaars' weer zeer productief en het einde kwam met 200. Vóór den wedstrijd bood Uittenbroek den Beilenschen aanvoer der bloemen aan en na afloop kregen de Leidenaars een herinneringsmedaille. Gis teravond speelde Vitesse tegen Voort- waarts te Muntendam, CRICKET. Wodstrijdprogramma voor Zondag. Zaterdag 11 Aug. HollandTree Fores ters op het R. en W.-terrein In Haarlem. Zondag 12 Aug. HollandFree Foresters voortzetting. le klasse: V.V.V.H.D.V.S. Ille klasse C.: LC.C.H.C.C. IV Overzicht. All Holland speelt Zaterdag en Zon dag tegen de Free .Foresters. Het elftal der Engelschcn dat ongetwijfeld zwakker is dan het M.C.C. elftal, dat bij H.C.C. te gast is geweest, zal waarschijnlijk haar handen vol hebben met de Hollanders. Toch voorspellen wij de Engelschen de overwinning. Yöor de eerste klasse is slechts een wedstrijd vastgesteld. Wij geven de thuis club wel een kansje. Voor de derde klasse C. komt H.C.C. IV op bezoek bij de „Leidsche". Gezien het feit dat j.l. Zondag de Hagenaars Ajax II met innings klopten, zou men een Haag- sche overwinning moeten voorspellen. In dien Metsch en zijn mannon er alles op zetten is er o.i. wel een kans dat de pun ten in Leiden blijven. ONGELUKKEN. SLACHTSOFFERS VAN HET VERKEER Door de tram overreden. Te Öosterhesselen is het drie-jarig doch tertje van den heer A. Brink spelende in aanraking gekomen met de stoomtram, waardoor het ernstig gewond en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, al waar de toestand zorgwekkend werd be vonden. Onder een omgeslagen auto gedood. Donderdagavond ongeveer 8 uur reed naar het „U. D." meldt een vrachtauto van de firma Verkade uit Utrecht in de ge meente De Bilt met een vrij snelle vaart in de richting Utrecht, bestuurd door een chauffeur, die Woensdag voor het eerst in dienst, bij genoemde firma was, ter hoogte van café v. h. Plant op den Utrechtschtn weg. Naast den vrachtauto reed een an der vierwielig motorrijtuig. De vrachtauto trachtte den naast hem rijdenden auto te passeeren, week hiervoor uit naar links, met het gevolg, dat de vrachtauto van den grintweg afgleed en daardoor omsloeg. Do medepassagier, D. J. H. uit Utrecht, even eens bij de firma Verkade in dienst, werd er uit geslingerd en kreeg den zwaar beladen wagen op het lichaam. De beide beenen van het slachtoffer zijn gebroken, het gelaat werd verminkt en de dood trad onmiddellijk in. De bestuurder behield volkomen zijn te genwoordigheid van geest en kon zich in de cabine handhaven, door het omknellen van het stuurrad, waarna hij uit den omgesla gen auto is gekropen. Personen van voorbij rijdende automobielen en motoren boden di- recht de behulpzame hand. Oogetuigen, rijdijde achter den vraoht- wagen, hebben een vrij groote vlam gezien, doch ontbranding van het benzinereservoir schijnt voorkomen te zijn, door het omslaan van het vierwielige motorrijtuig. Een auto omgeslagen. Uit B'aarri wordt aan hot Utr. Dgbl. go- meld: De afdeeling Baarn van de Kon. Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde maakte een excursie in den Achterhoek. Nabij Denekamp kwam een hollend paard de auto tegemoet, waarin gezeten waren de heer Goossens, hortula- nus van het Cantonspark, prof. Joha. Wes- terdijk en de bloemisten Hornsveld en Bruidegom. De heer Goossene ontweek het hollende paard en kwam met zijirauto in een kuil langs de straat terecht, waardoor de auto omsloeg. De bestuurder sloeg met het hoofd door de voorruit en viel vervolgens met het achterhoofd op den weg. Hevig bloedend werd hij opgenomentoen geneeskundige hnlp verleend werd, bleek, dat de heer Goossens zware wonden aan het hoofd had opgeloopen, en verder zijn handen erg ge blesseerd waren. De overigen kwamen met lichte kwetsuren vrij. Erinstige aanvaring op de Zuiderzee. Motorschip gezonken. Gisternacht heeft nabij Oosterbeek een ernstige aanvaring plaats gphad tusschen het met stukgoederen gelaaen motorschip Hunze II, kapitein Beekman, komende van Amsterdam, en het met tulpenbollen gela den motorschip van- de heeren Boon en De Boer uit Broekershaven. Laatstgenoemd vaartuig zonk onmiddellijk. De Hunze kreeg een groot gat boven de waterlijn, doch wist de haven van Enkhuizen te bereiken. De bemanning van het gezonken schip werd gered. 'TÜIfechen denbekneld geraakt. Aan boord vairo^T gisteren te IJmuiden aangekomen haringlogger K.W. 121 heeft één der opvarenden tusschen den motor be kneld gezeten. Met gebroken ribben en meerdere kneuzingen werd hij bij aankomst aldaar naar het St. Anthonius-Zickenhuis te Velsen vervoerd. Boerderij afgebrand. 40 varkens in de vlammen omgekomen. Gisteren brandde door onbekende oor zaak te Dreumel af de kapitale boerderij van J. A. van Beers, Ruim 40 varkens kwa men in de vlammen om en 20.000 pond hooi werd mede een prooi der vlammen. De in boedel werd slechts gedeeltelijk gered. Voor een deel is de geleden schade door verzekering gedekt. Brand in een drukkerij: Gisterenmiddag omstreeks één uur werd brand ontdekt in de drukkerij van den heer W. H. van Eysden aan de Seidema- kersgraeht te Nijmegen. Het personeel was een half uur weg, toen groote vlammen sloegen uit de drie daglantaarns, waarmee de zetterij verlicht wordt. De brandweer was direct ter plaatse en gaf water met vier stralon. Zij slaagde er in de belenden de perceelen voor brand te sparen. De drukkerij brandde geheel uit. Het huis, eigendom van den heer Jansen, was verze kerd. Ook de inventaris wns tegen brand schade verzekerd. De oorzaak is onbekend. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is door het weg werpen yan een brandend voorwerp. Een schot op een auto gelost. Donderdag reden vertegenwoordigers vnn) de Frigidaire te Utrecht in een vierwielig motorrijtuig langs het Merwedekanaal bij de rijksbrug te Utrecht, in de richting Jut faas. Zij ontmoetten daar op den weg een motorrijder, die stil stond met zijn motor fiets on den weg niet geheel vrij liet- Bij het voorbijrijden maakte een der inzitten den van do auto hierover een opmerking. In de kom van de gemeente Jutfaas kwam de motorrijder met een dame op do duo naast de auto rijdon en schreeuwde hij de inzittenden iets toe, waaruit bleek, dat hij zich beleedigd achtte. De motorrijder bleef daarop achter de auto rijden in de richting Vreeswijk. Een 300 meter vóór den tol klonk eensklaps een schot; nabij den tol hield de auto stil en zagen de inzitten den den moterrijder zich in volle vaart in de richting Jutfaas verwijderen. Bij onder zoek bleek, dat het geschoten projectiel do auto had geraakt, maar op den metalen bak war afgestuit. De zaak is bij de politie te Utrecht iii onderzoek. Een spijker in het oog. Donderdag waren eenige jongens in een pakhuis- aan de Hondiusstraat te Rotter dam bezig een fiets te herstellen. Een paar meisjes kwamen naar binnen, om naar heb werk te kijken. Dit was niet naar den zin van de jongens, die de meisjes wegjoegen. Een hunner wio is nog niet bekend heeft- een spijker naar de meisjes gegooid. De 13-jarige J. N^ V. kTeeg den spijker in het linkeroog. Zij ie in het ooglijdersge- sticht geopereerd. Vermoedelijk zal zij het oog moeten missen. De politie stelt een on derzoek in. Twist. Tijdens het aardappelen-rooien kregen twee zoontjes van den landbouwer 8. te Elsloo in het veld twist. De eene knaap wierp met een riek naar zijn broer en raak te een oog. Oogenblikkelijk moest de jongen die zeer waarschijnlijk het oog zal moeten missen, naar de oogenkliniek gebracht. Met een mes gestoken. J. H. uit Bingelraden werd, bij heb ver laten van het café D. to Doenrade, door M. aangevallen en met een mes een diepe steek in de zijde toegebracht. Per auto werd H. eerst naar een dokter en daarna naar zijn woning gebracht. Zijn toestand is ernstig. Do dader is op de vlucht. Inbraak. Te Chèvremont-Kerkrade ie ingebroken in den manufacturenwinkel van den heei/ D. Er werden voor 800 gulden goederen ge stolen. Dader(s) onbekend.' Inbreker aangehouden. Door de politie te Roosendaal is giste renmorgen een Spaansch zeeman aangehou den, verdacht van poging tot inbraak in den juwelierswinkel van den li"- N uypers, aan de Markt aldaar. Nabij I. d werd een breekijzer gevonden, terwijl overigens nog op verdachte een splinternieuwe ruitenenij- der en een zaklantaarn gevonden werden. Aangehouden. In den avond van den 21sten Juli J.l. leende iemand uit Beverwijk een fiets uit aan een ,.als heer gekleed" persoon, die nog gaarne dien nacht te Haarlem wilde arri- veeren, hoewel laatste trein en autobus reeds lang vertrokken waren. De „gentle man" web echter zoo onwellevend, het rij wiel nooit terug te brengen. Do politie maakte het geval per radio wereldkundig en had inmiddels sterke aanwijzingen gekregen tegen zekere J. Chr. M. In Hilver sum werd deze persoon aangehouden en een ander onderzoek aldaar bracht aan het licht, dat hij nog een half jaar gevangenis straf had te ondergaan. Hij bleek intus schen ook de onwellevende fietsen-leener te zijn. Het karretje dat hem zoo bereidwillig verstrekt was, had hij te gelde gemaakt. Een mijn in het vischnet. De van de visscherij te IJmuiden terug gekeerde stoomtrawler IJM. 222 Westland, heeft tijdons het visschen op de Noordzee een mijn in het net opgehaald. Met veel beleid heeft d,e bemanning het gevaarlijke monBter uib heb neb weten te verwijderen, waarna heb wederorp aan de zee werd terug geven. Een dievenbende In een hof. Een talrijke politiemacht heeft, onder leiding van een burgemeester, een klop jacht gehouden op personen, die niets goeds in hun schild voerden, in do aan Limburg grenzende bosschen van Scherpenzeel. De politie ontdekte hun verblijf, bestaande iit een keurige onder- en bovengronds-cho in richting, verscholen tusschen hetjoover van boomea en struikgewas in de buurt van Limburg. Verschillende personen kondon worden gearresteerd, dio reeds meermalen met de justitie en politie hadden kennis gemaakt en die onze overburen „schwere Jungen" noemen. De heeren waren flink bewapend met dolken, ploertendooders en inbrekerswerktuigen. Ze leefden van dief stal en roof en zitten nu achter slot en grendel. Ze hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan vele en velerlei dief stallen, ook in do Zuid-Limburgsche mijn» streek. Een smokkelauto met dubbelen bodem. Toen een vrachtauto voor het douane kantoor te Pannerheid-Blijerheidc stil hield werd de wagen met meer dan gewone aan dacht gevisiteerd door een tolbeambte. Blijkbaar was zijn neuBorgaan door de aro ma van do heerlijke uit Holland ingevoerde koffie gestreeld. Het duurde dan ook niet lang, of do beambte kon constateeren, dat de auto een dubbelen bodem bevatte, die geheel gevuld wat- met enkele honderden ponden frauduleus ingevoerde koffie. Alles werd in beslag genomen en de chauffcu» in arrest gesteld.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9