barometer. Laatste Berichten Telegrammen. tig- Marktberichten. Verder zijn er nog een geestige teekenfilm 4 en een komische twee-acter, die vooraf 1 gaan. i Een programma, dat wij aan een ieder kunnen aanbevelen. telegrafisch weerbericht !efy naar waarnemingen verricht in den :ei>' morgen van 11 Aug. 1928, medegedeeld door Üfj ket, Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 763.9 te Karlsruhe. Laagst© Barometerst.: 753.2 te Blacksod. n» Verwachting tot den avond van 12 Aug.: o-, Zwakke lator matige Zuidelijke tot i Zuid-Westelijke wind, meest betrokken of v zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige re- Igei), aanvankelijk weinig verandering in ^temperatuur. luchttemperatuur r. 20.4 gr. C. watertemperatuur: f „De Zijl":; 7 uur 19 en 12 uur 19.5 gr. C. fr Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr. en 12 uur 21 gr. C. i licht op voor fietsers e.a.ï Van Zaterdagnamiddag 9.02 uur tot Zondagmorgen 5.07 uur. fj L KINDEREN TE VER IN ZEE. Een der kinderen verdronken. De geleidsters zeil in levensgevaar. Van een in Egmond aan Zee badende groep kinderen der Christel. Vacantieko- lonie zijn hedenmorgen te ongeveer elf uur twee kinderen, die zich te ver in zee gewaagd hadden, door den stroom meege- trokken. De begeleidende juffrouw en een ►badknecht begaven zich dadelijk te water, spoedig gevolgd door een lid van de red- dingsbrigade. Laatstgenoemde mocht liet 'genoegen smaken een der in nood verkee- xende kinderen alsmede de juffrouw, die .zelf in levensgevaar verkeerde, op het Brand te brengen. J Dadelijk zijn pogingen aangewend om bij heb kind (een jongen) de levensgeesten op te wekken. Naar het andere kind, dat zoo goed als zeker verdronken is, wordt thans gezocht. i Bedoelde groep maakt geen deel uit van het Centraal Genootschap te Egmond aan Zee. Een auto in het Damrak. P Een groote personenauto geraakte $is- terenmiddag omstreeks vijf uur op het Damrak te Amsterdam, bij het Victoria- hotel in brand. Een vlam sloeg uit den motor en de chauffeur wist niet beter te doen dan de wagen in het Damrak te rij- ,^et was een groote vierpersoons „Fiat" van de Olympia-garage. De wagen deed uitsluitend dienst voor het Interna tionaal Verkeersbureau. Toen het ongeluk gebeurde zaten er geen passagiers in. De chauffeur was, vóór de auto in het water verdween, er bijtijds afgesprongen. De hulp van de brandweer werd ingeroepen om den drenkeling weer op het droge te' brengen. Een paar uur heeft zij daarvoor noodig gehad, omdat de auto te lang was om hem geheel boven den beganen grond te hijschen. Toen hij eindelijk weer op den wal stond bleek hij nogal beschadigd te zijn. De kop van den motor was geblakerd terwijl ook hier en daar het chassis scha de had opgeloopen. Een groote menigte I sloeg het werk van de brandweer gade.° Een doodelijke sprong. Gisterenmiddag sloeg het voor een wa- c gen gespannen paard van den landbouwer G. Manders te Meijel bij Boermond op hol I De vrouw van den landbouwer die op de I kar zat, sprong er onmiddellijk af, doch I kwam zoo ongelukkig op den grond te- I recht, dat een ontboden geneesheer slechts i den dood kon constateeren. Het paard werd spoedig gegrepen. Waarschuwing. De Burgemeester van Ridderkerk geeft, l ter voorkoming van groote teleurstelling, den belanghebbende ernstig in overwe ging, alvorens een contract aan te gaan met den incasseerder Jan Willem Eyke- naar, wonende te Slikkerveer, Willemstraat no. 59, bij hem, burgemeester, of aan het Bureau van Politie te Ridderkerk inlich tingen m te winnen. leidschendam. leuwe halte. Bij wijze van proef zal ingang van morgen op de lijn Leiden den Haag van de N.Z.H.T.M. een halte Bevestigd aan de Damzigtstraat tusschen Leidschendam en Voorburg. ^aterviregtuig neergestort. rfchW'B IfelVSTot rio, is een verkeerswatervliegtuig na uïfc het Ontariomeer te zijn opgestegen van een hoogte van 160 M. op de rotsen neer gestort. De bestuurder en een reiziger werden gedood, 5 personen werden zwaar gewond. Boschbranden. PARIJS, 11 Aug. (V.D.). Naar uit la Rochelle gemeld wordt, zijn door bosch branden in het departement Charente In ferieur ongeveer 5500 H.A. bosch in vlam men opgegaan. Twee boerenhoeven gin gen eveneens verloren. De onrust in Fransch Guana. PARIJS, 11 Aug. (V.D.). Naar uit Cayenne gemeld wordt, is de bijzetting van den tengevolge van vergiftiging over leden oud-afgevaardigde Culmot zonder incidenten verloopen. Kort daarna hebben echter de ordeverstoringen plaats gehad. Bij een botsing werden twee per sonen gedood. Het Kellogg-pact. NEW YORK, 11 Aug. (V.D.). President Coolidgc heeft wederom zijn houding te genover het Kellogg-pact verklaard. Hij deelde mede, dat het pact in geen geval een beperking van leger en vloot voor de Vereen. Staten mag beteekenen, daar het niets met de nationale verdediging te ma ken heeft. INGEZONDEN STUKKEN Waar blijft de nieuwe autobus? Het is nu reeds enkele maanden geleden, dat de autobu6dienst „Het Stadsverkeer" werd opgeheven en nog steeds zijn de be woners van „Tuinstadwijk" en „de Kooi" van elk vervoermiddel verstoken, ondanks de toezegging van B. en W. dat er spoed mee gemaakt zou worden. Beseft men dan niet, dat hiermede vele menschen gedu peerd worden, vooral bij slecht weer? Zou één der Raadsleden er in de Raadsverga dering van a.s Maandag nog niet eens op aan kunnen dringen, dat die kwestie bin nen enkele dagen wordt opgelostOf moet dit op z'n „Jantje van Leiën" gaan? Het verleenen van een concessie behoeft toch geen maanden te duren. Of wil men de zaak liever op de lange baan schuiven, evenals de kwestie van de bouw van de nieuwe Havenbrug, de doortrekking van de Lindestraat en het amoveeren van het oude brandspuithuis aan de St. Jacobs- gracht? Ik hoop van niet. Laat men die autobuskwestie nu pens spoedig oplossen. Het is toch zeker een groot gemeentebe lang. LT, M. de R., nogmaal dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik. Een bew. van „Tu^nstadwij k". LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Dinsdag 7.30 S.30 uur behandeling be las tingzaken. 8.30 uur Bestuursvergadering R. K. Voksbond: Woensdag. Geen Rechtskundig Bureau wegens den feestdag van O. L. Vrouwe ten Hemel opneming. Bedevaart Noordwijk. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 7—S uur Voorschotbank. 7.308.30 Retraitefonds. INTERPAR0CH1EELE St. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING, Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 6.30 tot 10.15verplichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten van 1 tot 2 uur zitting St. Josephspaarkas in de bestuurskamer. Tevens verplichte bij eenkomst voor alle jonggezellen (van 17 tot 21 jaar). De commissarissen zullen op de aanwezigheid dezer gezellen bijzonder willen letten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 810.15. In plaats van de 3de Maandag, heden inschrijving nieuwe leden en aspi rantencursus. - Dinsdag geen bijeenkomst voor de leden en is dus de zaal gesloten. Woensdag Hoogfeest van Maria Hemel vaart. Bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 uur en van 710.15 uur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Geen zitting R. K. Ar beidsbeurs voor Jongelingen. Om half 9 be stuursvergadering Studieclub St. Petrus Canisius. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingenElke avond is er gelegenheid in de conversatiezaal het pandoerspel te leeren onder bekwame lei ding. Het misemousen zal vanaf 1 October a.s in onze zaal niet meer worden toege laten. Gezellen, zijt ge al lid van de Retraite- club l Zoo niet, geef u dan spoedig op bij hot bestuur. Ook gelegenheid tot sparen voor do Retraite op iedere bijeenkomst der gezellen. R. K. ARBEIDSBEURS VOOR JONGELINGEN. Gebouw der St. Joseph's-Gezellen, Rapen burg 52, Telefoon 456. Aanmelding: Donderdag 8—D uur. Aanbieding! Smidsleerling, Timmer- sjansleeriing. ST.ANT0NIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag 4.30 uur Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. t'-^ndag 8—10 uur bijeenkomst Gezel- li .erdag 8 uur tooneolrepetitie. ■jdag 8—10 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 6-^-7 uur bibliotheek, beta ling van Contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonds. R. K. J0NGEVR0UWENB0ND. Wegens vacantie geen bijeenkomsten. ST-AGNES-PATRONAAT. voor de Parochies v. O.L. Vr. Hemelvaart en van den H. Jozef. Vacantie. ZIELESTRIJD. Antoon van Dalen was een wees. Reeds op jeugdigen leeftijd had hij zijn ouders verloren, was toen bij 'n ouden oom gekomen die hem op de schilder school had laten studecren. Hoewel z'n oom heel goed begrepen had, dat hij maar 't beste kon doen, door hem z'n zin te geven en hem schilder te laten worden, daar Antoon zich toch ner gens anders thuis voelde, was dit feite lijk de eenige verstandige daad, welke hij voor de opvoeding van z'n neef gesteld had. Hij had zich altijd heel weinig met hem ingelaten, sprak heel weinig met hem en liet hem in alles z'n eigen gang gaan. Hij was nooit getrouwd geweest, be kleedde een rijke betrekking, leefde al leen met 'n huishoudster en ging 's avonds uit; leidde 't leven van 'n egoist. Aan godsdienstplichten had hij sinds lang niet meer gedaan, leefde als 'n mo derne heiden. In dit milieu was Antoon geworden, tot 'n stille eenzelvige jongen, omdat er nie mand meer was, die zich veel met hem inliet. Zijn moeder had hem 'n goede katholie ke opvoeding gegeven,hem goed geleid van haar had hij veel liefde ondervonden en haar had hij ook zeer bemind. Zwaar trof het z'n kinderhart, toen zij wérd weggerukt; veel had hij er oin gele den, want van nature was hij zeer fijn gevoelig. Toen, bij z'n oom, had hij 't naar de kerk gaan afgeleerd, omdat niemand 't deed. Om aan z'n liefdeverlangens meer en meer te voldoen was hij bevrediging gaan zoeken in de natuur, die hij hartstochte lijk lief had, gevoelig als hij was voor haar kleuren en pracht? Uren en uren kon hij dwalen in dalen en bosschen en alleen in stilte volop ge nieten; dan ontving hij z'n concepties, dacht er over na en werkte ze later op z'n kamer uit. Ook was hij zeer gevoelig voor muziek, speelde viool en neuriede bijna den gehee- len dag de muziek, die hij op de concer ten had gehoord. Maar, omdat hij altijd zoo heel alleen was, was hij ook begonnen altijd aan zich zelf te denken, 'n egoist geworden Z'n fijngevoelige ziel wilde altijd méér van 't beste en 't edelste, had nooit ge noeg. Om lekker eten en drinken gaf hij niet als z'n geest maar volop genoot, was hij gelukkig. Hij besteedde ook weinig zorg aan klee ding en liet alles overal slingerennon chalant in alles, behalve als hij voor z'n ezel zat dan werkte hij dikwijls uren aan één zelfde ding, tot 't heelemaal af was en er niets meer aan ontbrak. Kortom: 't was 'n stil, droomend mensch, met eigen ontroeringen, eigen vi sies: iets aparts. Nu had hij op de schilderschool kennis gekregen aan Bertha Langcnweg, 'n meis je van oorspronkelijk protestantsche ouders. Tegelijk waren ze begonnen, hadden samen gewerkt, elkaar leeren kennen en genegenheid voor elkander opgevat zij waren eenige malen samen naar concerten gegaan en hadden toen 'n engagement ge sloten. Hij hield van haar; zij begreep hem vol komen, doorgrondde z'n kunstenaarsziel; zij was voorkomend, liefdevol, onbaatzuch- Ook zij was kunstenares, hield veel van kunst en bezag 't leven op haar eigen manier. Maar in veel dingen verschilde zij van hem. Terwijl hij buiten alle menschenge- meenschap stond en z'n leven met zich zélf alleen leidde, had zij altijd in de kring van familie en vriendinnen verkeerd, had zoo veel menschenkennis opgedaan, leefde mét iedereen meè, vroeg overal belangstel lend naar, was aangenaam in den om gang. Zij dacht nooit 't eerst aan zichzelf, maar altijd eerst aan anderen en was al tijd vroolijk en opgeruimd. Zij zong dikwijls en hield van de lyriek van 't leven, maar daarnaast wilde zij ook meer wetenschap, wat dieper in de zaken doordringen, naast - blijde levensvreugde wilde ze ook diepe levensernst. 't Was vooral 't meevoelen en begrijpen van eikaars gedachten, dat hen zoo vast verbond't was ook haar onbaatzuchtige liefde en zijn egoisme dat deze band nog sterker maakte. Want om haar liefde wilde hij haar ge heel voor zich hebben, niet om haar geld omdat zij hem liefde gaf, eischte hij haar geheel voor zich op. Hij beminde meer om 't zinnelijk ge not; van 'n huwelijk echter met veel kin deren wilde hij niet weten, hij was te slap om veel offers te durven brengen.... Haar zucht naar diepere wetenschap had haar gevoerd naar 'b terrein der ge loofszaken. In inch had ril de doelloosheid yaa haar leven bemerkt, dit had haar er toe ge bracht deze zaak wat dieper te bestudee- ren in de verwachting dat dit de ijle leeg te na haar bestaan zou wegnemen. Eerst had zij werkjes gelezen over den Protestantschen godsdienst* Als leek kon zij geen oordeel vellen om trent de waarheid van dc inhoud, maar toch, zo voelde 'n zekere kilheid, en twij felde. Toen had 'n nicht van een harer vrien dinnen, 'n katholieke, haar aangeraden eens met 'n pastoor te gaan praten, toen Bertha met haar over haar zieletoestand gesproken had. Met angstig kloppend hart was ze er heen gegaan. Toen zo voor de deur stond schoten haar vreeselijke wargedachten door het hoofd; ze had wel weer willen wegloopen hoewel ze reeds gebeld had. Daar opeens gaat de deur open: 'n be jaarde pastoorsmeid met 'n keukenmutsje en 'n oude goudgerande bril. Deze liet haar in den spreekkamer; 'n groot ongezellig vertrek, donker, met aan de wand enkel oude portretten van vroe gere pastoors, 'n paar rieten stoelen en 'n tafel met enkel 'n missiebusje. Daar zat ze en wachtte. Verbeeld je als jo nu direct al zou moeten biechten? Wat zou ze zeggen? Nee, dat zou toch wel niet hoeven. Daar kwam de pastoor binnen, 'n Man, al op leeftijd, met krullend grijs haar en 'n lange Goudsche pijp. Hij plaatste zich recht tegenover haar. Ernstig-gemoedelijk keek hij voor zich, behagelijk gestrekt blies hij groote wolken uit z'n pijp, maar toch met 'n gelaat dat de ernst van dit oogenblik, dat over de lieele toekomst van dit jonge meisje be slist, ten volle begreep; hij werkte kal meerend in op de woelige geest door z'n indrukwekkende rustigheid. Zijn heele houding wees er op, dat hij dergelijke levensmomenten meer had mee gemaakt en dat hij door zoo op te treden ook zeker van zijn overwinning was. Zij keek recht naar de grond, ernstig, eenigszins bedroefd. Er hing 'n tijdje 'n benauwende stilte in de toch al ongezellige kamer. In haar binnenste begon nu de groote strijd om 't ja of nee, gelooven of niet, ge lukkig zijn of niet. Zij zag wel in dat er zeker 'n groot ge luk voor haar was weggelegd in 't katho liek zijn, doch dat andere geluk brandde nog te fel Antoon, z'n beeld was nog te diep in haar ziel gebrandmerkt. Nu had ze slechts één ding noodig: moed. Want zooeven had pastoor nog gezegd, dat ze iemand die er dergelijke levensop vattingen en principes op na hield zeker niet mocht, huwen. Zij spraken nog over veel andere din gen, over geloof en zeden, wetten en ge bruiken in de Katholieke Kerk, eindelijk stonden zij op; pastoor deed zelf de deur voor haar open. Doch buiten op straat begon de strijd weer in volle hevigheid, de strijd om An toon, de strijd om 't geloof, de strijd om 't geluk. Lang dacht ze na. Toen ineens kreeg ze 'n heldere ge dachte, dio alles voor haar opklaarde en opvroolijktc: Als ze Antoon eens zoover kon brengen, dat hij weer aan z'n plichten ging doen Dan hoefde zc 't engagement niet te verbreken en mochten ze veilig huwen. Peinzend dacht ze na over de juiste taktick en de beste gelegenheid. Zij hadden afgesproken 's avonds in 't park te gaan wandelen wanneer 't stads- orkest speelde. Dan wilde ze probeeren.'n goed aan- knoopingspunt te vinden. Het was avond. De gouden zon ging onder achter de silhouetten van zware, donkere hoornen. Er liep 'n breede strook brandend rood boven de kim. die boven langzaam over ging in bijna kleurloos blauw. De temperatuur was zacht en heerlijk, 'n echte mooie najaarsavond, die stemmig inwerkte op do wandelaars en kalme luisteraars. Antoon en Bcrtlia liepen samen op en neer, doch spraken niet, maar dachten toch elk hun eigen brandende gedachten, als twee geladen polen, die iets te ver van elkaar staan om te kunnen vonken. Maar toen het alreeds donkerde en in de verte do eerste heldere ster was door gebroken, speelde het orkest hartstochte- lenk gevoelvol „Das Lied an der Abend- stem" van Wagner en bij dien diepen wecklank van 't koper en 't benauwend angstgegil der violen hoog erover heen, toen kon zij zich niet meer inhouden en vlug vertelde zc hem achter elkaar al haar plannon en opvattingen. Hij dacht dat het maar 'n tijdelijke op welling van liaar was. Doch toen zij hem vertelde dat zij al lang cn al heel lang, er over bezig was, dat zij reeds binnenkort gedoopt zou wor den, dat 't Katholiek geloof haar als dc eenige veilige vuurtoren wenkend toe lichtte, zwiepend z'n machtige stralen over de donkere zee van 't zwarte onge loof, werd hij bang en voelde dat hel ernst was. Hij wilde 't engagement niet verbreken, voor geen geld van de wereld; iemand met zoo'n karakter, dat het zijne zoo volkomen begreep, met ..zoo'n onbaatzuchtige liefde en zulk een meegevoel zou hij nooit meer tegenkomen, voor icdern prijs wilde hij haar behouden. Zette zij haar plannen door, dan zou zc 't zeker afmaken. Hij kende haar immers te goed om niet te weten, dat ze alles wat zij ondernomen had, tot in de fijnste fijnigheden door zette. En dan zou ze in dit geval van ge mengd trouwen zeker niet willen weten. Ineens vertelde ze 't hem waar hij juist over peinsde: ze wilde 't afmaken. Hoewel hij 't van te voren had voelen aankomen, schrok hij hevig. Toen achtte «ij juiste oogenblik ee BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen komen en telde hem voor: of haar verlie ten, of weer z'n plichten hervatten. Dit had hij niet verwacht, wederom schrok hij hevig. Peinzend bleef hij eenigo oogonblikken onbewegelijk, wendde z'n blik af cn tuurde in de late verre lucht. Hij overdacht vele dingen: z'n jeugd, z'n lieve moeder, z'n latere leefwijze, alles. Hij vond geen reden waarom hij nu eigenlijk niet meer naar de kerk ging. Eigenlijk besluiten, nu 't over zoo'n voornaam levenspunt ging, durfde hij niet. Hij beloofde haar er over te zullen den ken. Toon scheidden zij. In do volgende dagen dacht Antoon er lang en ernstig over na, ging to biechten en werd weer good katholiek. Een maand later gingen zij op 'n mooien zomermorgen naar de kerk, waar zij dion morgen gedoopt zou worden. Samen gingen zij onder do H. Mis. die na haar Doopsel volgde, ter H. Tafol. Toen de plechtigheden waren afgeloo- pen, wandelden zij samen op door do zon nige straten. Innig verheugd zei ze tot hem: „dit is dan 't begin van 'n leven vol ware levens vreugde, hè?" En op beslisten toon zei hij: „Ja." LEIDEN, 11 Aug. Boter. Dn prijzen van boter op do heden gehouden markt waren ■als volgt: prima fabrieksboter controle 2.10, prima boerenbotcr 2.002.10, goe de bocrenboter 1.901.95 per Kg. Aan gevoerd: 80/8 en 17/16 vaten, wegende 1775 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 6 tot en met 11 Aug. Aangevoerd 120.000 stuks lange turf, prijs 8.00—8.50 per 1000 stukskorte turf geen aanvoer en geen noteering. Eierenveiling. Totaio aanvoer 7530 stuks. De prijzen waren kippeneieren 7.55—8.40, Eendeneieren 6.707.40, Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Aug. Groentenveiling. Due of York 0.80— 1.10, idem Drielingen 0.40—0.60, eigen heimers 0.70—1.20, por 25 K.G. J peen 5—7.10, por 100 bof; bloemkool I 21.80 —27.90, per 100 stuks. Aanvotr? 400 kisten gr. aardappelen, 40 kisten drielingen, 4000 bos peen, 6100 bloem kolen. BOSKOOP, 10 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks; Ophelia 36 47 ct., Golden Ophelia 32—43 ct., Marcel Rouyer 67 ct., Hadley 0.66—1.00, CL Per- net 55—78 ct., Columbia 43—60 ct., Butter fly 40—60 ct., Mao Keiler 43 ct., Bouche 46—60 ct., Rosalandia 4045 ct., van Roa- sem 71 ct., Polyantharozeö 2030 ct. Diversen per bos: Dahlia's" gr. bi. 4243 ct., idem kl. bl. 20-30 ct.. Gladiolen 24 ct, Violieren 35 ct., Anjers 26 ct., Lïlium Tn- grinum 0.56—1.10, Asparagus 19—30 ct., Phlox 21—27 ct., Lilium Longiflorum 7 ct., per kelk, Chrysanthemum gr. bl. 26—36 ct., per stuk. TER AAR, 9 Aug. Veiling „St PhocasT. Prinsesseboonen t. dr. 2.90—3.05, Bnij- boonen 2.55—2.65, stek 0.65—0.70, per 10 K.G.'; augurken fijrt 10.1012.50, bast. f 5.30—5.55, fijn bast. 6.10—6.80, grof 2.90-3.05, K.K. 1.551.75, stipp. 'f 1.90 2.00, per 25 K.G. Veiling „Tuindersbelang". Rnijboo- •nen f 2.40—2.75, stek 1—1.55, prinsesse boonen 290—3.00, augurken fijn 11.10 12.50, fijnbasterd 5.906.30, basterd 5.05—5.40, grof 2.85—3.10, k-k. 1.75, stek 1.90. WOERDEN, 10 Aug. Veiling W. en O. Oomskinderen 728 ct., N. H. vSuikerpeejerf 410 ct., mooie Neelen 212 ct., Dirkjes* peren 27 ct.. Lord Chef field 19—21 ct., Koorappels 7—22 ct., Yellow Transparant 29—36 ct., aardappelen 6—8 ct., boonen 17 —28 ct., snijbooncn 27—33 ct., pronkboonert 15—20 ct.. augurken 12—36 ct„ sjalotten 3 ct., postelein 812 ct., per K.G.'; witte kool 31/ ct., roode kool 814 ct., bloemkool 3— 27 ct., komkommers 56 ct., per stuk; ra barber 31/» ct., kroten 2—4 ct., per bos. ALPHEN AAN DEN RIJN, 10 Aug. Groentenveiling. Hcercnbooncn 20—27 snijbooncn 2630, postelein 6.308.60, Oomskinderperert f 2029, suikerperen 11.30—13.20, per 1Ó0 K.G.; rabarber 20 34, peen 6.508.60, kroten 2.002.70, andijvie f 2—2.40, per 100 bos; komkom mers I 7.20—9.10, bloemkool I 22.90-» 24.80, idem II 9.80—11.10, per 100 stairs*. Eierenveiling. Aanvoer 9297 stuks. Kipeieren 7—8.20, eendeneieren 6—6.40 kalkoeneioren 10, per 100 stuks. VEUR, 10 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 10.90, 2o srt. 'f 6.40y 3e srt. 3.10, wankl. komk. f 5. stek 0.15, gele komkommers le 6rt. f 6.10, 2e srt. ƒ3 90, 3e 6Tt. 2.10, stek 'f 0.10; kropsltf f 2.90, 2e srt. f 1.40. bloemkool 22.50, 2e srt. 14, uitschot f 4.30, tomaten (mid.) 14.10, sr. ronde f 12.60 2n srt. f 13.50, 3e srt.. 8.50. bonken 6, rijp f 10, peen f 8 50, andijvie 3.30, spinazie 14.50, pos telein 16.90, rabarber 5. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.38 Londen 12.105/jg New-York 2.493/g Parijs 9.741/g Brussel 34.68 Zwitserland 48. Milaan 13.04 Madrid 41.61 Oslo 66.56 Kopenhagen 66.56 Stockholm 66.71 w oenen 35.181/', Praag |^8l/2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3