Voor Huis en Hof. PARIJSCH LEVEN. Marktberichten, DE VEENSCHE TUINDER EN ZIJN STRIJD TEGEN VERSCHILLENDE PLANTENZIEKTEN. Wanneer *i] in de stad de malsche kweekproducten va* den Vecnschen tuin der zien verhuizen naar de keuken, dan vermoedt wel bijna niemand hoeveel strijd en tegenslag, hoeveel moeite en zorgen er moeten worden overwonnen eer de oogst zoo ver is. Als wij de luxe auto's bij tientallen zien voorbijsnellen en de villatuinen langs onze ■wegen als even zooveel lustwaranden de «schoonheid vertoonen der natuur, dan vin den vele het vaak overdreven ale zou de aarde gevloekt zijn en aan haar lot overge laten, niets dan distels en doornen voort brengen. En toch, het is een onopgeschroefde waarheid, dat ondervindt elke tuinder echter alle dagen. Overbekend is het aan ieder, die zich in minder of meerdere mate op het kweeken van planten heeft toege- egd, dat bijna al onze cultuurgewassen in dien zij de vakkundige bescherming van den tuinder moesten missen, spoedig in den Btnjd om hun bestaan het onderspit zou den moeten delven, tegen allerlei vijandige parasieten. Het is daarom wel jammer dat er altijd nog een aantal tuinders wordt aangetroffen die het gevaar voor verschillende planten ziekten voortdurend onderschat en van een doelmatige bestrijding niet veel verwacht, is het geen augurkenweer dan verttippe- planten en komt er van den pluk, ondanks alle mogelijke moeite niets te recht; is het evenwel goed augurkenweer dan hebben de planten nergens van te lij den en is de oogst zeker. Zoo zijn onge veer de inzichten van sommige tuinders, die het dan ook doorgaans, naar zij mee- nen altijd ongelukkig treffen met het weer. Plantenziekten en insecten die voor onze cultuurplanten zeer schadelijk zijn hebben er vanaf de vroegste eeuwen reeds bestaan, we denken hierbij maar aan de sprinkhanenplaag in Egypte toen Mozes geen prijs meer stelde op de gastvrijheid van 1 ha ra o, al was deze plaag als een abnormaliteit te beschouwen. Inderdaad kan niet worden ontkend, dat een ongunstige weersgesteldheid van vloed zij het dan indirect ie op de ge zondheid van onze planten. Maar tegenover staat, dat er van een gunsti- g e weersgesteldheid ten opzichte van de gewassen die wij thans kweeken, zoo goed als nooit kan worden gesproken. Dit wordt begrijpelijk wanneer wij waarnemen dat bij een toenemende bevolking den tuin bouw steeds intensiever wordt gedreven, dat het meer en meer een noodzakelijkheid geworden om gewassen te kw'eeken juist in die tijdperken van het jaar welke voor de planten het meest ongunstig zijn, dat zeer veel groent en ge wassen van zui delijker gelegen landstreken zijn overge bracht, waardoor het weerstandsvermogen dier gewassen belangrijk is afgenomen, ten slotte, dat bijna elke tuinder verplicht li- jaar op jaar een zelfde reeks van gewas sen te teelen, waardoor de vermenigvuldi ging van vele parasieten sterk wordt be vorderd en hierdoor komt het dat de kans voor het optreden van verschillende plan tenziekten zóó groot is, dat de tuinders het geheele jaar door paraat moeten zijn om zich daar tegen te weren en dat er eigenlijk niet meer kan worden gesproken van een voor de planten gunstice weersgesteldheid. De gewassen die te Boelofarends-veen re gelmatig door verschillende parasieten worden bedreigd zijn voornamelijk: boo nen, augurken, aardbeien, bloembollen en rozen; terwijl de voorkomende parasieten bestaan uit, bladluizen, roode spin en sten gelaaltje. De bladluizen komen op een kleine uit zondering na en als ze niet worden ver delgd, regelmatig op alle gewassen voor die men in den tuin kweekt. De mate optreden gaat met droog en vochtig weer op en neer. De bestrijding heeft plaats met een be- spmting van een nicotine preparaat, wat na enkele dagen weer wordt herhaald om dat de aanwezige eieren die van een be- spuiting niet doodgaan, dan zijn uitgeko men. In tassen en balken wordt met eer zelfde preparaat gerookt, het tijdroovende en lastige spuiten ia daarbij dan niet noo- dig. Meer en meer echter worden de blad luizen in kassen en bakken onfeilbaar ver delgd door een giftig gas „Calciumsvanide üet is een droge grijze stof, welke'in vei schillende graden van fijnheid door een Jtngelsch fabrikant in den handel wordt gebracht In contact met den vochtigen grond of in voehthondende lucht ontwik kelt zich uit liet poeder het doodende blauwzuurgas. Gezien het gevaar, dat het zich ontwik kelende blauwzuurgas voor den mensch met zich brengt, wordt, van dit gif alleen gebruik gemaakt met de hulp van een uiterst vakkundig en bevoegd persoon daar ter plaatse. Met een dergelijke medewer king is de bestrijding eenvoudig, afdoende en goedkoop daar slechts- zeer kleine hoe veelheden noodig zijn. Een andere parasiet die reeds jaren op de zwarte lijst voorkomt en terecht als een der meest schadelijke diertjes bekend staat is de „roode spin" die het „grauw' „8pint" veroorzaakt in bonnen en augurken. De roode spin is eigenlijk geen spin maar een spinnende mijt die in een zeer fijn spinsel aan de onderkanten der bla deren leeft ten koste van het groene blad moes. Jarenlang was er geen enkel afdoend bestrijdingsmiddel bekend totdat voor kort t wee middelen tegelijk bekend en met. suc ces toegepast werden n.l. Naphtaline en oen zwavelpreparaat „Sobar". Bij het gebruik van Naphtaline hoofdzakelijk in kassen en bakken gebezigd wordt, moeten de volgende regels in acht genomen worden: 1. Niet meer Naphtaline gebruiken dan èoodig is n.l, in kassen 10 k 15 gram per kubieke toeter kasinhoiia en in bakken I ons per 20 a 30 ramen. 2. De temperatuur niet hooger te laten loopen dan 95—100 gr. F. J „iVÓ.Ór uitstrooien der Naphtaline de planten flink natspuiten. stnioien Naphtalino nict °P 9e planten ebndk" ^'Jne Poc9crvorm'S° Naphtaline De toepassing ie werkelijk nog niet zoo heel eenvoudig, terwijl de kans voor blad- beschadiging onder platglas nogal groot is vruchten twee k drie dagen de min der aangename geur en smaak van de Naphtaline behouden. De meeste tuinders maken dan ook liever gebruik van Sobar, een zwavelhoudende stof waarvan een 1 procent,ge oplossing, d.i. 1 K.G. Sobar op 100 liter water, voldoende is'. Dit middel wordt onder glas zoowel als buiten met goed resultaat op de gewassen gespoten. Daar de kans voor besmetting, die van buitenaf komt, den geheelen zo mer aanwezig is, wordt een dergelijke be- spmtmg reeds vroeg toegepast en meer- aere malen herhaald. Nog een zeer gevreesde parasiet is het „stengelaaltje" wat. voornamelijk in den Veen de aardbeienplanten en de bloembol- len aantast. Stengelaaltjes zijn zeer kleine hoogstens 1 m.M lange wormpjes die in den bodem en m de planten leven. Onbeschadigde plantendeelen worden met een harden ster ken mondstekel, die een voortzetting vormt van den slokdarm, aangestoken en de in houd der aangestoken planteneellen door den stekel heen naar binnen gezogen. De voortplanting die door middel van eieren plaats heeft, gaat zeer snel terwijl zij van voedselgebrek nooit hebben te lijden. Dcze zeer gevaarlijke parasiet die steeds m den grond of in de plant voor het oog van den kweeker verborgen blijft, is met geen enkel bestrijdingsmiddel te treffen. Twee zwakke punten in het front van deze gevaarlijke vijand heeft men evenwel kun nen ontdekken n.l. dat, hoewel het steen- gelaaltje op verschillende gewassen kan leven, de overgang van het eene gewas op het andere niet onmiddellijk plaats heeft doch dat het eerst eenigo maanden noodig heeft om zich in het lichaam van een an dere plantensoort te oriënteeren en 2e bij oen temperatuur van 35 gr. C. houdt hij het met uit. Hieruit heeft men geleerd, dat. steeds een uitgebreide vruchtwisseling moet worden toegepast en dat plantma- teriaal behandeld in warm water tot- op een temperatuur van 35 gr. C. practisch is ont smet van aaltje. De laatste methode kan met behulp van een bepaalde inrichting (die in de Veen natuurlijk aanwezig is) tot nog toe slechts worden toegepast bloembollen. Dit neemt niet weg dat er in 't komende najaar een serieuse proef zal worden genomen met besmette aardbeien- planten. Als de planten, in rusttoestand natuurlijk, een dergelijke behandeling zul len kunnen doorstaan, dan zal dit nog een belangrijke verbetering blijken van de aardbeiencultuur. Zeer onvolledig zonden wjj zijn, als wij geen melding maakten van de serieuse ■wijze waarop men jaarlijks het zaaizaad, voorkoming van diverse ziekten, ont smet. Tot nog toe beschreven wij de strijd te gen een drietal dierlijke parasieten, doch hiermede is- het aantal niet beperkt, bo vendien worden de planten in mindere maar soms ook meerdere mate aangetast door een drietal plantaardige parasieten (zwammen) n.l. S col eco tr fic h u m melophthorum een zwam die het vrucht vuur of stippel in de augurken te voorschijn roept, Uromyces appen- d i c u 1 a t e n een zwam, die het boonen- roest verwekt en Clocosppriu Lindemuthianum een zwam die de vlekziekte veroorzaakt bij de boonen. Te gen het optreden van deze parasieten nu worden de zaden die steeds met talrijke zwamsporen bezet, zijn, vóór het uitzaaien ontsmet met een chloor-phenol-kwikzilver- preparaat wat aangeduid, wordt met de naam „Uspulum". Het leven van de teer ste zaden wordt bij behandeling van uspu lum met de voorgeschreven sterkte niet. het minst benadeeld. De uitkomsten zijn bij erwten en boonen, vooral wanneer oud zaad goed gebruikt is, bij het opkomen reeds verrassend. Bij augurken is- het re sultaat op het eerste gzicht negatief door dat vele zaden wegblijven, later echter blijkt dat de overgebleven planten veel krachtiger en gezonder zijn en inderdaad veel minder van stippel hebben te lijden. De laatste methode komt dus bij de augur ken neer op het verlies van een weinig grooter zaadgebruik, wat in de practijk nooit een bezwaar van eenige beteekenis kan zijn. ingezonden mededeel1ng. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tablette Laxeer-T abletten nuw-Tablette Staal-Tabletten Maag-Tabletti Bij Ap< je maar rond, op en neer, tot elndelijE weer de huif openslaat en met verhitte ge zichten de vroolijke lading uitstapt. En terugwandelend naar huis, ontmoet je overal in de buurt vroolijke groepjes met papieren mutsen en kartonnen medail les! zuigend op zuurpijpen en kleverige heer lijkheden. En tien tegen één, dat ze meer pret hebben gehad, dan al de champagne- drinkende en soupeerende „rijkdom" van de Champs-Elysées. Parijs, Augustus 1928. f (Van onzen correspondent). Parijs blijft toch altijd de stad van de eeuwige tegenstellingJe wandelt op de Champs-Elysées: aan weerszijden de enor me vitrines der groote auto-zaken, bankge bouwen als citadellen, hotel-paleizen, luxe restaurants. In het midden, op de breede baan, de onafgebroken doorrazende stroom van auto's. Kort geleden werd er een luxu- euse passage geopend meesterwerk van mar mcr en mozaik. Fonteinen ontspringen er tusschen gras- en bloemperken, 'n zacht strijkje brengt je in een droomerigc stem ming, wanneer je, gedoken in de gemakke lijke rieten fauteuils, een heerlijk-koude sorbet door je rietje opslurpt. In het rond miniatuur-wirkels in een lijst van marmer: in de vitrines een enkel voorwerp: een avond toiletje, subtiele droom van zijde en parels, een kostbaar juweel, een flacon odeur op groen-fluweelen kussens. En wan neer je met de lift afdaalt in de souster- rains, dan waan je je plotseling verplaatst in een gemoderniseerde oud-Romeinsche omgeving. Een zuilengalerij omringt er een groot bassin, guirlandes van glazen kunst bloemen en bladeren, vruchten en druiven trossen slingeren zioh om de marmeren pi laren, selven zich samen, boven je hoofd tot een pergola van licht en kleur. Machtige lampen, listig verscholen in de plooien van roode gordijnen werpen een stroom van licht tegen het plafonds*, waardoor een il lusie gewekt wordt van dagheldere zonne glans. En in het rond, langs het bassin zit je er aan tafeltjes in badcostuum en bad mantel en je savoureert er een kopje thee of je nipt aan een cocktail en wanneer je er lust in hebt, wel, dan duik je zoo het hel dere water in en plast en zwemt naar har telust. Jazz- en tango-band nooden ten dans en wanneer jo je moe en afgemat voelt en de spieren van je corpus slap zijn, dan ga je naar den hamman, het Turksche bad, waar je op verfijnde manier gekneed en gemas seerd wordt, uitgestoomd in een tropische broeikastemperatuur, om tenslotte langs ge leidelijke trappen van kou in een glaciaal miniatuur-zwembassin gedompeld te wor den. En als een nieuw mensch verlaat je dan je kleedkamertje, waar je eerst met je natte body niet in durfde gaan, bang het Perzisch kleedje te beschadigen of het fluweel van de fauteuils en de kussens-, 'n gevoel, alsof je bij je thuis, zoo kletsnat van uit de badkamer het boudoir van je vrouw zou binnenstappen En intusschen heeft na afloop van theater en musci-hall de elegantie van Parijs de soupertafeltjes bezet en tot vier uur in den morgen wordt er gedanst en gefeest en ge zwommen! Als de oude Romeinen cocktails jazzbands hadden gekend, zouden zij het niet verbeterd hebben! Wanneer je daarna van de Champs- Elysées afslaat naar de Esplanade des Inva lides of wanneer je verder doorloopt de Avenue de la Grande Arniée op, dan wordt je plotseling, na een wandeling van een paar honderd meter, uit al die weelde, dat bijna decadent-luxueuse, op sommige tijden van het jaar overgeplaatst in de gezonde draaiorgel-atmosfeer van een dorpsche ker mis. Schommels met gillende meisjes zwie ren op en neer, draaimolens, waar je als ruiter kunt. kiezen tusschen paarden en koeien of als je geen last hebt van zeeziek te, je neer kunt vleien in golvende bootjes, tollen in het rond. Je kunt er bewonderen Teresina, de dikste jongedochter ter reld, 530 pond en naast haar de kleinste dwerg van Europa en Amerika. Tegen be taling van 50 centimes mag je even grieze len bij de reze-super-ratten of de echte le vende vanipyr. In een tentje wordt een juffrouw aangekondigd als ,1a Hollandaise" maar die latèr blijkt uit Antwerpen te ko men; ze heeft haar pink aan haar elleboog zitten en aan haar pols twee handen, elk met twee vingers, zoo ongeveer als de schaar van een krab. En daarmee maakt zij handwerkjes, schrijft haar naam en., koopt haar photographie. Even snoepen? Daar zijn heele uitstallin gen met gelukvarkens van taai-taai, met nougat, met wafels die gebakken worden waar je bijstaat en tot. een hoorn gerold .met geslagen room worden gevuld. En dan gaan we ,even gokken. Met tientallen staan ze er, dezelfde eeuwige goktentjes, die je het heele jaar door, nu hier, dan daar kunt vinden op de Parijsche boulevards: het groote, draaiende rad waar je één, twee of drie kilo suiker kunt verdienen met één zet van 25 centimes. Maar hier staan ook meer luxueuse inrichtingen, waar elke inzet een franc bedraagt: niet met één rad, door een combinatie van drie raderen wordt het winnend nummer aangewezen en als vrouwe Fortuna je gunstig is, kun je er in een kwartier tijds een onmogelijk-gevarieer- de'huishoudinstallatie bij elkaar verdienen: zes badhanddoeken en een theeservies, een electrische staande lamp of een petroleum- dito, een likeurstel, een wekker, aluminium pannen, etc. etc. Een kennis trok er de grootst-mogelijke gelukspop: Alfred, de reuze-pingouin en ondergeteekende een glazen kommetje met een echte, levende goudvisch Op een verhevenheid, een eindje verder, staat- een man te bulderen, een oude gramo' phoon-hoorn dient als loudspeaker. Om hem heen vier of vijf pootige kerels in tricot met breede, kleurige sjerpen: „Een premie van honderd francs aan dengene, die den kam pioen-worstelaar van Parijs en omstreken, in drie rondes van drie minuten zal neer leggeni!Geen liefhebbers?Ha! een militair! Kom binnen, vriend, kom binnen! Nog een liefhebber!Maar u is geen amateur, mijnheer, u is professional! Of we bang zijn? Stel je voor Emile, hij vraagt of we "bang zijn! Kom op! Met wie wil je vechten?.... Vooruit, dames en hee- ren, de voorstelling gaat beginnen, nog een kleine greep in de portemonnaie om de wor stelaars aan te moedigen!" En eiken avond wordt dezelfde speech afgedraaid, biedt dezelfde militair zich aan om te worstelen, wordt dezelfde professio nal uitgedaagd en telkens vult zich de wankele tent. met toeschouwers, die toch wel 'ns willen zien, ,,hoe het afloopt". En voortwandelend langs de tentjes wordt, je plotseling aangeroepen door een voorvaderlijke beeldenstormerswoede en je doet mee met- het kapotschieten of stuk gooien van pijpen en oude flesschen; je laat je photographeeren met Alfred en het goudvisch je in het vliegtuig van Lindbergh; je beklaagt de juffrouw, die den geheelen avond in een glazen kist ligt op scherven van potten en flesschen, je komt in de ver leiding den leeuw-mensch, iemand met een afgrijselijken haardos en een onmetelijken baard, tien francs te geven om naar den kapper te gaan. En tot slot van den avond een tochtje in „de rups een soort gecombineerde draaimolen en montagne-russe. Je gaat er op en neer en in het rond en op een moment dat je er het minst op verdacht bent, komt langzaam en dreigend een groote, groene huif over je heen geslagen. Gillen en gil letjes, reuze-pret en in Let etikkedonker tol Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. De postbussen. Het hoofdbestuur der P. en T. heeft bepaald, dat, zonder een afzonderlijk busrecht, in de postbus ook kunnen wor den gelegd aan andere gerichte stukken, mits liet nummer van de postbus in het adres voorkomt. Over de grens geleid. Door de afdeeling Vreemdelingendienst te 's Gravenhage, is over de grenzen geleid een 49-jarige Duitscher, die zoowel door zijn optreden als door zijn verschijning in Den Haag groot opzien baarde en die ook onze stad en omgeving doorgereisd is. ïan is gekleed in een pij, waarover hij een oude, grijze veldjag draagt, zooals de Duitsche militairen in oorlogstijd dragen Voorts gaat hij barrevoets met de staf in de hand. Hij heeft een lange baard, welke een groot gedeelte van zijn borst bedekt; zijn haren zijn zeer lang en hangen tot- over zijn schouders. Om zijn voorhoofd heeft hij een krans van wilgentakken gevlochten. Naar zijn zeggen is hij een afgezant van God, één, die als Jezus, de wereld door reist, overal predikende en de menschen ver manende. Hij heeft een zending te vervullen van God en deze dwingt hem om een leven te leiden als een heremiet. In de Zuidelijke landen heeft hij dan ook als kluizenaar eenige bekendheid verkregen. Zijn levenswijze is uiterst sober. Van be roep is- hij eigenlijk kunstschilder, maar hij leeft vrijwel van de liefdadigheid. Geld neemt hij echter niet aan. Alleen voedsel en wat verder tot de dagelijksche - levensbehoeften behoort, accepteert hij. Het spreekt vanzelf dat deze typische verschijning groote belangstelling wekt. Daar door zijn verschijning volksoploopen ontstonden, heeft de politie hem naar het bureau geleid. Hoewel hij niemand kwaad doet en niets ongunstigs omtrent hem bekend is-, meende de Vreemdelingendienst den man toch in het belang der openbare orde over de gren zen te moeten leiden, temeer, daar hij zon der middel van bestaan is. Boerderij afgebrand. Hedenmorgen is te Hat-ert onder de ge meente Nijmegen afgebrand de boerderij van den heer Faber. Verzekering dekt de schade. BUITENLAND. STEIGER INGESTORT. Achttien personen verdronken. "WEENEN, 3 Augustus (V.D.) Naar de „Stunde" uit Belgrado meldt, heeft giste ren in Neusatz een ontzettend ongeluk plaats gehad. Op een steiger van de Kroa tische Donau Stoomvaart Mij. stonden talrijke personen op de aankomst van een der booten te wachten, toen plotseling een hevig onweer, gepaard gaande met een storm, die op een orkaan geleek, losbrak. Tengevolge van den storm en mede door den hoogen golfslag, stortte de steiger in. Vele personen sprongen in het water en verdronken. Er waren geen reddingsbooten in de nabijheid. In totaal zijn 18 personen verdronken. Slechts 3 personen konden zich zwemmende in veiligheid brengen. Een telegram van Courtney. In vlammen in zee gedaald. LONDEN, 3 Augustus (V. D.) De „Star" publiceert het navolgende radio-gram van kapitein Courtney: „Na vreeselijke avonturen zijn wij door de „Minewaska" opgenomen. De machine vloog te middernacht, op een hoogte van 500 Meter in brand. Wij landden in vlam men in volle zee" (w.g.) Courtney. Op zoek naar Amundsen. STOCKHOLM, 3 Augustus (V.D.) De Noorsehe regeering heeft de Zweedsche re geering verzocht, de nasporingen naar Amundsen en Malmgren met behulp van Zweedsche vliegtuigen voort te zetten. Ka pitein Lundborg, de redder van Nobile heeft de groote gouden medaille van de Deensche Aero-club ontvangen. Weer een nieuwe Oceaanvlucht. BERLIJN, 3 Augustus (V.D.) Naar de „Berl. Ztng. a. Mittag" uit Parijs meldt, zijn de Poolsche vliegers Idzikowski en Ku- bala die sedert geruimen tijd op le Bourget- een vliegtocht naar New-York voorbereid den, heddn vandaar gestart. Botsing tusschen tram en trein. MILAAN, 3 Aug. (V. D.) Een uit Novara komende trein is bij een spoorwegovergang bij Castellanza met een electrische tram in aanraking gekomen, waarbij twintig per sonen gewond werden. LISSE, 3 Aug. Hyacinthenveiling. ER. Queen of the Pinks 19-22 25.-^ 19 op 24.—, 18-19 20.—, 17-18 14.—, 16-17 f 15.—, 15-16 f 14.—, 14-15 9.50; La Vic torie 19 22 32.—, 19 op 31.00—35.00, 17 f 22.00—21.00, 16-18 20.—, 15-16 16.—, 14-15 f 16.50, 13-14 9.50, 12-13 6.50; Nimrod 16 op 23.—, 15-16 17.5(k 13-14 8.50, 11-12 5.25; Marconi 19 op 25.—, 17-18 17.50, 15-16 11.50, 13-15 9.—; E.W. LTnriocence 20 op 'f 34.—, 19'- 34 19-20 35.—, 18-19 32.—, 16-18 27.—, 15I 16 14.12-14 11.La Grandesse 18- 19 30.—, 11-12 3.—; E.R. Gertrude 19 op 37.—v 18-19 35.—, 17-18 31.— 13 25.— Giganthca 15-16 f 13.50; Gen. de Wet 19-20 27.—, 18-19 24.—, Lady Derby I 19.50; E.B. Queen of the Blue,18 32.— 16 19.—, 15 17.—, 14 13.—, 12-14 10.—; King of the Blue 19-20 33.—, 16- 18 23—, 14-15 13—, 13-14 14—, 12- 13 8.50; E.R. Moreno 19 op 29.18 18.50, 16-17 15—, 15 12.14 12.50, 12-14 7-25; E.G. Prins Hendrik 17-19 37, 16-18 30.16 22.Yellow Hammer 16-18 30.16 f 22.E.R. Garribaldi 18 31—, 17 28—; E.B. Dr. Lieber I 24—, II 23—, III 21—. LISSE, 2 Aug. Droge veiling. Onder-> staande prijzen per 100 stuks en alleen voor eerste kwaliteit. E.V.T. La Reine 1.00—2.05 Scarlet Due 2.45, Witte Due Max 1.75—1.90, 1 Fred. Moore 3.554.Due de Berlin 5.30 —5.70, Diana 2.052.15, Mon Tresor 8.05 8.70, Rijzende Zon 7.55, Pres. Lincoln 5.90— 6.05, Roi Cramoisie 1.551.65, Cram. Bril- lant 1.351.40, Rose Precose 11.Pr. van Oostenrijk 2.70—2.95, Grand Due 8.35—8.40, Coul. Cardinal 4.45—4.75, Brill. Star 4.60— 4.80, Rose Grisdèlin 1.90—2.05, Gele Prins 4.60—5.45, Prosperity 3.50—3.80, Wouwer- man 6.60, Waterloo 4.25—4.45, Eleonore man 6.60, Waterloo <1.254.45, Eleonore 3.90, Rose Valk 3.50, Joost v. d. Vondel 3.45 —3.90, Verboom 3.90, Dach. de Parma 4.10, Van der Neer 7.50—8.80, Thorn. Moore 3.20,' Artus 1.501.80, Chrysolora 3.10, Hermann Schlegel 2.60, Verm. Brillant II 3.45, La 1 Precieuse 3.55, Crimson Queen 3.50—4.00, Witte Zwaan 1.50, King of the Yellow 6j00 —7.10, Pink Beauty 13.35, Le Matela^ 8.30, Rose La Reine 3.30, Flamingo 4.70, Rose Luisante 5.10, Ibis II 4.95, Cullinan 4.20, Proserpine 5.95, Witte Valk 3.50, La Tris- tesse 2.40, La Riante 3.50, Dit. Gele Roos 2.20, DvT. Murillo 2.20—2.75, Cour d'Or 5.006.35, Theeroos 2.703.Thournesoll 6.45—6.65, Rubra Max 4.15—4.40, Salvaior Rosa 4.804.95, Golden King 6.90, Azalea" 4.25, Rex Rubrorum 4.50, Mr. v. d. HooiT 5.90—6.85, Vuurbaak 4.75, El Toreadpr 11.93 Imp. Rubrorum 5.30, Rosina 4.10, Mh Tab- bergen 7.55, E1T. Gesn. Spatulatha 1.73, Isabella 2.10, Bouton d'Or 2.55, Ingle. Yel low 2.50, John. Ruskin 2.50, Caledonia 1.95; Fairy Queen 2.10, Moonlight 3.50, Gesm Lutèa 2.25, Picotée 2.25, Mr. Moon 5—, Gesn. Maeroapheila 1.55, Gouden Kropn 1.50, EN. Walter T. Ware 3.25, Princeps Max 3.85, Golden Scepter 5.45, Empress 4.705.00, Golden Spur 4.755.15, dito Rond 2.45, Sir Watkin 4.85—5.55, dito Rond 3.10, "Victoria 4.95—5.25, Princeps 2.052.45 Emperor 4.705.10, dito Rond 2.25, Poëti- cus gewoon 1.S0, Glory of Lisse 2.202.70, Ornatus 1.65, Mad. de Graaf 6.95, Cervan tes 4.80, Laurens Koster 3.20, Masterpiece 4—, King Alfred 14.90, Dn. Orange Phoe- nix 4.55—4.75, Von Sion 4.554.75, Albo Pleno 4.30, Silver Phoenix 3.50, Glory of Leiden 4.45, DwT. Pride of Haarlem 1250— 1-60, Will. Copland 2.75—3.—, Bartigon 2.10 2.3a, Sanders 1^01.65, Rauwenhoff 1.55 1.75, lEiioWWtrlï l.Ta ^o, Clara. i.o<>- 1.55, Will. Pitt 2.953.40, Massachusetts 1,60, Dream 2.55, Sieraad van Flora 1.65, Pomona 1.40, Rev. Ewbank 1.50—1.70, Bar. de la Tonnaye 1.45—1.S5, Petrus Hondius 1.85, Potter Palmer 3.05, Centenaire 1.85, Gretehen i.lfl, Euterpe 1.60, Zulu 1.45, Ariadne 3.55, Whistler 2.Nauticus 1.95, La Candeur 1.40, Victoire d'Oliviére 3.35, May Queen 1.55, Crocus Meijerbeer 10-op 3.10, Geel 10 4.004.20, 9 3.75—3.90, 8 3.00— 3,45, 7 2.302.50, Maximiliaan 1.70, Mont Blanc 67 1.60, Brunow 67 1.00, Walter Scott 67 1.40, Brunow top 3.00, King of the Blue top 3.65, Crocus Gemengd 2.20, King of the White z 10 4.354.50, dito z 9 4.10, dito z S 2.95, Albion Bont z 8 1.95, Purp. Grandiflora z 10 3.604.10, dito 8 2.10 dito 9 3.Albion Bont I 2.90, Lothair z 10 3.Meijerbeer z 9 2.65, dito 8 2.25, dito 7 1.55, Zilverlakensche S-op 1.65. TER-AAR, 2 Aug. Veiling Tuindersbe- lang. Augurken fijn 10.50—12.—, fijn basterd 4.80—5.—, basterd 3.20—3.05, grof —402.65, stek 1.20, k.k. 1.55, snijboonen 2.352.70, prinsesseboonen 2.70—2.80, wit te pronkers 1—1.05, stek 85 et. tot 1.10, to maten 10.90 per 100 pond. TER AAR, 2 Aug. Veiling „St. Phocas". Princesseboonen zonder draad 2.75—2.S0 Snijboonen 2.452.65, Stek 85 cent per 10 Kg.; Augurken: fijn 10.1O—12.—, fijn basterd 4.90—5.20, basterd 3.103.35, grof 2.202.30, Komkommers 1.401.45 en Stippel 1.20 per 25 Kg. LEI MU IDEN, 2 Aug. Vrij'e veiling. 3779 kippeneieren 6.S0—7.60, 124 eenden eieren 5.G0—5.90, boter 1.70—1.80 per K.G. Snijbloemen Dahlia's 10—15, Gladiolen 11 13 en andere soorten 210 ot. alles p. 2 bos. Andijvieplanlen 20—28 ct. per 100. KATWIJK a.d. RIJN, 3 Aug. Groenten- veiling. Due of York 0.90—1.40, id. drie lingen 0.500.70, eigenheimers 0.801.50 per 25 K.G. Peen per 100 bos 4.508.10, Bloemkool I 19.40—23.90. Aanvoer: 380 maal 25 KG. gr. aardapp., 60 maal 25 K.G, Drielingen, 6300 bos peen, 4500 bloemkool. BOSKOOP, 3 Aug. Bloemenveiling. Ro zen per bos van 10 stuks: Ophelia 32—IS cent, Golden Ophelia 37—53 cent, Marcel Rouyer 69 cent, Hadley 70—91 cent, CI. Pernet 1.06, Columbia 53—68 cent, But terfly 5865 cent, Mac KeTler 6569 cent, Wilhelm Kordes 74 cent, Bouche 66 cent, Rosalandia 3854 cent, Polyantharozen 35 45 cent, Buitenrozen 37 cent. Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 38—49 cent, idem kl. bl. 1740 cent, Gladiolen 2631 cent> Anjers 37 cent, Lilium tigrinum 7080 cent asparagus 28—35 cent-, zwarte aeers 73 cent Plox 1319 cent, Lilium longiflorum 4—-0 cent per kelk. ALPHEN a. d. RUN, 2 Aug. Eierenvei- ling. Aanvoer 10481 stuks. Per 100 stuks: Kippeneieren 6.50—7.80, Eendeneieren 5.506.Kalkoeneieren 9.50. 3 Aug. Groentenveiling. Per 100 Kg.ï Heerenboonen 16—20, Snijboonen 25 k ^n_ 1? p„r mo bos: Ra- 26, Postelein f 5.40—6.— Per 100 bos; barber f 18-32, Peen 5.-10-9.30. Kroten f 2.50—3.—, Andijvie 1.752-0; 1 100 stuks: Kropsla i.50—W 'inJ] mers I f 8.20-10.50, Bloemkool I 25.20, Bloemkool II 5.807. Per pond: Kruisbessen 13—15.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 12